عکس حلزون خانگی

قیمت‌های عجیب حلزون‌های خانگی

فرارو- حلزون‌ها به واسطه فراوانی شان در طبیعت قیمت چندانی ندارند و بیشتر برای حوزه پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما بررسی آگهی‌های منتشر شده در پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین نشان می‌دهد که برخی از حلزون‌ها با قیمت‌های چند میلیونی هم معامله می‌شوند، اما مورد مصرف شان پزشکی و زیبایی نیست و در واقع حیوان خانگی هستند. قیمت این حلزون‌ها گاه به ۵ تا ۶ میلیون تومان هم می‌رسد.

به گزارش فرارو، حلزون‌هایی که بیشتر برای جنبه پزشکی و زیبایی استفاده می‌شوند، قیمت شان از ۳ هزار تومان شروع می‌شود و در نهایت به حدود دویست هزار تومان می‌رسد. طبق بررسی‌ها بیشتر این حلزون‌ها از گونه آچاتینا، اسکارگو و فولیکا هستند.

یک آگهی دهنده که در عبدالله آباد تهران سکونت دارد، برای فروش ۲۰ عدد حلزون تخم گذار ریز و درشت آچاتینا و فولیکا، قیمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را پیشنهاد داده است. او گفته که ۴ عدد حلزون اچاتینا فولیکا تخم گذار و ۶ عدد حلزون ۶ سانتی و ۱۰ عدد حلزون بچه به همراه مکمل غذای و جا همگی باهم یک میلیون و هفتصد هزار به فروش می‌رسد.

فروشنده دیگری که آگهی خود را در میدان حر تهران منتشر کرده است، برای فروش یک مجموعه حلزون شامل ۲۲ عدد حلزون آچاتینو مولد و پیش مولد، ۶ عدد حلزون اسکارگو مولد وتعدادی لارو، مبلغ ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را تعیین کرده است.

یک پرورش دهنده حلزون طبی همکه ساکن خمینی شهر اصفهان است، توضیحات بیشتری برای فروش حلزون‌های خود ارائه داده است. او گفته که شش عدد حلزون آچاتینا به طول‌های ۸ و ۹ و ۱۰ سانتی متر که مولد هستند و هر چند ماه یکبار تخم ریزی می‌کنند را به قیمت هر عدد ۸۵ هزار تومان به فروش می‌رساند.

او گفته که اگر هر شش حلزون را خریداری کنید تخفیف داده می‌شود و یک بسته پودر مکمل غذایی و یک بسته پودر ضد عفونی کننده مناسب حلزون تراپی هم رایگان ارسال می‌کند. این آگهی دهنده گفته که برای خریدار یک متن آموزش حلزون تراپی فرستاده می‌شود.

این آگهی دهنده بعد در مورد خواص ترشحات حلزون جزئیاتی در متن آگهی منتشر کرده تا توجه مشتری‌ها را بیشتر جلب کند. او نوشته است که ترشح حلزون‌ها التهابات پوستی را کم می‌کند. باعث بهبود تیرگی، کدورت و لکه‌های پوست می‌شود. نوسازی سلول‌های پوستی را افزایش می‌دهد. سلول‌های آسیب دیده پوست را حل می‌کند و باعث ایجاد سلول‌های جدید و سالم می‌شود. در حقیقت کلاژن حلزون باعث تجدید پوست می‌شود. جای جوش و زخم‌های پوستی و ترک‌های پوستی را کم می‌کند.

حلزون‌هایی که حیوان خانگی هستند!

گونه دیگری از حلزون‌ها در میان آگهی‌های خرید و فروش وجود دارند که تحت عنوان حلزون آفریقایی پیکر مولد بزرگ آلبینو فروخته می شوند. جالب است بدانید که بیشتر آگهی دهندگان اعلام کرده اند که این حلزون‌ها مصرف پزشکی و زیبایی ندارند و بیشتر به عنوان حیوان خانگی خرید و فروش می‌شوند.

یک آگهی که تحت عنوان فروش «جفت حلزون آفریقایی پیکر مولد بزرگ آلبینو با هم» منتشر شده است. در توضیح آگهی خود گفته است: به عنوان حیوان خونگی نگه می‌داشتم، تخم هم می‌گذارند سن شان حدودا ۱ ساله است. آن یکی که لاک اش کرم هست حدودا ۱۲ سانت و اون یکی حدودا ۱۰ سانت هست. بزرگ شده اند. جای کافی ندارم. میخواهم بچه‌های آن‌ها را نگه دارم. با پودر کلسیم و اسفناج هم برای تامین پروتئین و کلسیم شان تغذیه شده اند.

یک آگهی دهنده که سکن شهرری در استان تهران است و  برای فروش حلزون آفریقایی غول پیکر خود آگهی منتشر کرده است، او قیمتی برای حلزون اعلام نکرده و تنها گفته که جای کافی برای نگهداری آن‌ها ندارد.

با او وارد گفتگو می‌شوم. می‌پرسم که کاربرد این حلزون‌ها چیست؟ قیمتی هم اعلام نکرده بودید؟! بعد از ده دقیقه پاسخ می‌دهد که این حلزون‌ها به عنوان حیوان خانگی استفاده می‌شوند و قیمت بالایی دارند. بعد می‌گوید که این حلزون‌ها بو نمی‌دهند. تخم گذار هستند و بعد‌ها می‌توان بچه‌های شان را با قیمت مناسب فروخت.

می‌گویم پس چرا خودتان این کار را نمی‌کنید و دارید حلزون‌ها را می‌فروشید؟ پاسخ می‌دهد که تعدادی زیادی از بچه‌های این حلزون‌ها را دارد و اکنون به فکر فروش بزرگ‌تر‌های آن‌ها افتاده است.

قیمت حلزون‌های خانگی چند؟

از این آگهی دهنده می‌پرسم بعد شما یک جفت از این حلزون‌ها را چقدر می‌فروشید؟ جواب می‌دهد که شما چه قیمتی دارید؟ یک قیمتی بگویید که به تفاهم برسیم. البته منصفانه قیمت بدهید که معامله جوش بخورد.

اشاره می‌کنم که معمولا فروشنده یک نرخی اعلام می‌کند و اگر گران بود، هر دو وارد چانه زنی می‌شوند. می‌گوید: سه میلیون تومان برای جفت شان خوب است؟ می‌گویم برای هر کدام یک میلیون و پانصد هزار تومان؟ بعد یک دقیقه‌ای سکوت می‌کنم. پاسخ می‌دهد که این‌ها نایاب هستند و می‌توانید قیمت بگیرید تا ببینید با حلزون‌های ۱۰۰ هزار تومانی بازار تفاوت دارند.

‌می‌گویم مثلا چه تفاوتی دارند؟ فکر می‌کنم شما گران‌تر از هم قیمت داده اید. می‌گوید ببینید قیمت حلزون‌های آفریقایی بزرگ را زیبایی لاک و رنگ پوست و سن آن‌ها تعیین می‌کند. حلزون‌های من ازهر نظر کمیاب هستند و می‌توانید از افراد متخصص سوال بپرسید.

با این حال قیمت این حلزون‌ها متفاوت است و نرخ ثابتی ندارند. اما در بین آگهی‌ها دیده می‌شود که قیمت آن‌ها از ۱۶۰ هزار تومان شروع می‌شود و در موارد به ۵ تا ۶ میلیون تومان هم می‌رسد. البته تعداد حلزون‌های خانگی که با این سطح قیمتی فروخته می‌شوند، چندان زیاد نیست و آگهی دهندگان آن‌ها کمیاب بودن و خاص بودن حلزون‌ها را علت قیمت بالای آن‌ها معرفی می‌کنند.  

حلزون اسکارگو مخصوص حلزون تراپی(پک5عددی)

درباره محصول

سلام 5عدد حلزون متوسطقرنطینه شده مخصوص حلزون تراپی ارسال به سراسر کشوراز تهران

پرسش و پاسخ

(تصاویر) حیوان خانگی عجیب یک زن؛ حلزون غول‌پیکر!

یک زن بیش از آنکه به حیوانات خانگی مرسوم از قبیل سگ و گربه علاقمند باشد یک حلزون غول پیکر آفریقایی در خانه خود دارد.

به گزارش فرارو، ماگدانلا دوسا مانند بسیاری از مردم نیست که سگ یا گربه و حتی لاکپشت در خانه خود دارند او که اهل کراکوف لهستان است به یک حلزون آفریقایی علاقمند است.

وی می گوید از زمانی که در مدرسه ابتدایی بودم همیشه رویای داشتن یک حلزون بزرگ را داشتم.

این زن حلزون آفریقایی را شش سال پیش از یک فروشگاه حیوانات خانگی خریده و به خانه خود آورده است.

ماگدانلا می گوید مراقبت از این جانور بسیار آسان است و از میوه ها و سبزیجات تغذیه می کند. این حلزون بسیار سیب زمینی شیرین و موز دوست دارد.

او می گوید بسیاری از مردم با من درباره حلزونم شوخی می کنند و می گویند می خواهی آن را بپزی و بخوری اما برخی نیز واکنش های مثبتی در این باره دارند.

این زن لهستانی می گوید نگهداری از حلزون آفریقایی به او آرامش بخشیده و اعصاب انسان را آرام می کند.

دکمه بازگشت به بالا