ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

ایران مشاوره ۸۴ نظرها

داوطلبان جهت شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند در بازه زمانی اعلام شده از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به نام نویسی کنند. در این راستا، متقاضیان می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را از سایت نام برده دریافت نموده و مورد مطالعه قرار دهند تا در صورت دارا بودن شرایط لازم و پس از کسب آگاهی کافی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه شما نیز جزو داوطلبان شرکت در آزمون ورودی این مقطع هستید، لازم است از شیوه و زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و نیز سایر جزئیات مربوطه مطلع شوید.

✅لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 برای متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

فهرست محتوا

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

همان طور که ذکر شد، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد در تاریخ مشخصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sa jesh.o g انجام می گردد. سال گذشته فرآیند ثبت نام از ۱۶ تا 22 آذر ماه صورت پذیرفت و پیش بینی می شود زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ احتمالا در آذر ماه 1402 انجام خواهد شد.

همچنین مطابق روند سال های گذشته معمولا فرصت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که البته زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست. شما می توانید برای اطلاع از زمانبندی دقیق فرآیند های مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

زمان ثبت نام کنکور ارشد 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403

نام نویسی در آزمون ارشد ۱۴۰۳ جهت ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد صورت می پذیرد که این روند مستلزم خرید کارت اعتباری جداگانه و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد می باشد. در غیر این صورت امکان ثبت نام و درج اطلاعات برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیرانتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه کارت اعتباری تهیه کنند. در ادامه شما را با نحوه انجام این پروسه به صورت گام به گام و تصویری آشنا خواهیم کرد.

در مرحله بعددقت کنید که فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت کامل کلیه نکات ذکر شده و با کلیک بر روی گزینه “ارسال عکس” آپلود کنید. با انجام صحیح تمامی مراحل فوق، تصویر زیر برای شما نمایان می گردد که حاوی اطلاعات ثبت نامی شماست. کد پیگیری و شماره پرونده موجود در این صفحه را یادداشت نمایید و تا زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نزد خود نگه دارید.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1403 می بایست از یک سری شرایط ثبت نام کنکور ارشد برخوردار باشند که شامل دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و بررسی صلاحیت داوطلبان از لحاظ دارا بودن شرایط بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط عمومی

شرایط اختصاصی

شرایط نظام وظیفه

داوطلبان آقا بایستی در هنگام ثبت نام یکی از شروط ذکر شده در ذیل را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام شوند.

شرایط ثبت نام کنکور ارشد

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403

همان طور که می دانید، به جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در دسترس داشته باشید. لذا در صورت عدم وجود یکی از آنها روند ثبت نام به صورت کل با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین شرح دقیق این مدارک به صورت کامل در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذکر شده است که جهت صحولت شما در این قسمت از مقاله نیز ذکر کرده ایم.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 با آغاز روند نام نویسی از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g منتشر می گردد. این دفترچه شامل قوانین و مقررات شرکت در آزمون، نحوه ثبت نام، شرایط و مدارک لازم جهت نام نویسی، سهمیه های کنکور ارشد، جدول رشته ها و مجموعه های امتحانی، لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد و… می باشد که مطالعه آن به کلیه متقاضیان توصیه می گردد.

البته با توجه به عدم انتشار دفترچه مذکور برای سال ۱۴۰۳، فایل پی دی اف سال 1401 برای اطلاعات بیشتر در جدول زیر قرار داده شده است.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ (به محض انتشار، فعال می شود.)

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ در چه بازه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام این آزمون احتمالا در آذر ماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

2- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به چه صورت انجام می شود؟

این روند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sa jesh.o g انجام می گردد.

3- علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد ۱۴۰۳ می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این دسته از داوطلبان می بایست دارای یک سری شرایط عمومی و تخصصی باشند که در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دکمه بازگشت به بالا