هزار پای انسانی 2

درباره فیلم‌ های هزارپای انسانی ١ ، ٢ و ٣ (The Huma Ce ipede I , II , III): ممنوعه و ترسناک !

نواندیش ویکی پدیا سینمای تاریک:

هزارپای انسانی (دنبالهٔ نخست) ( The Huma Ce ipede (Fi s Seque ce)) یک فیلم وحشت هلندی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مشترک توم سیکس است که در سال ۲۰۰۹ اکران شد.

قسمت اول هزارپای انسانی

داستان این فیلم در مورد یک جراح آلمانی دیوانه است که سه گردشگر را می‌رباید و با جراحی آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد و یک «لب‌پایان انسانی» را تشکیل می‌دهد. در این فیلم دیتر لازر در نقش خالق هزارپا و یوزف هایتر در کنار اشلی سی ویلیامز، اشلین ینی و آکی‌هیرو کیتامورا در نقش قربانیانش بازی می‌کنند. این فیلم با الهام از آزمایش‌های انسانی نازی‌ها ساخته شد که در طول جنگ جهانی دوم انجام می‌شد؛ مانند جنایت‌های یوزف منگله در اردوگاه کار اجباری آشویتس.

توم سیکس پیش از فیلم‌برداری هنگام مراجعه به سرمایه‌گذارها جزییات داستانی فیلم را ذکر نکرده بود تا پشتیبان‌های بالقوه فیلم را از دست ندهد. سرمایه‌گذارها تا زمان اتمام کامل فیلم، به این موضوع پی نبرده بودند. این فیلم به‌طور کلی از منتقدان سینما نظرات متفاوتی دریافت کرد، اما در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم چندین جایزه را از آن خود کرد. این فیلم در ۳۰ آوریل ۲۰۱۰ به صورت انتشار محدود در سینماهای ایالات متحده به نمایش درآمد.

داستان فیلم

در آلمان یک جراح دیوانه که متخصص عمل دوقلوهای بهم چسبیده است آرزوی خلق یک انسان هزارپا را دارد و ۳ توریست جوان (یک مرد ژاپنی و دو دختر آمریکایی) را می‌دزدد و با پیوند آنها و قرار دادن یک سیستم گوارشی مشترک یک هزارپای انسانی می‌سازد.

بازیگران

دیتر لازر در نقش دکتر جوزف هیتراشلی سی ویلیامز در نقش لیندسی: توریست آمریکایی و بخش مرکزی هزارپااشلین ینی در نقش جنی، قسمت عقب هزارپاآکی‌هیرو کیتامورا در نقش کاسورو، توریست ژاپنی و بخش جلوی هزارپا

حواشی

هزارپای انسانی نقدهای مختلفی دریافت کرد. توم سیکس کارگردان فیلم در مصاحبه با مجله سینمایی هاستلر اعلام کرده که ارسال یادداشت‌های تهدیدآمیز به ایمیل، صندوق پست و حتی صفحه فیس‌بوک او تمامی ندارد. او گفت: پس از ساخت دو قسمت از فیلم «هزارپای انسانی» ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به دفتر کارم آغاز شد. حتی بسیاری از مخالفان این فیلم طی پست‌های ارسالی در صفحات فیس‌بوک و توییتر، مرا فردی روانی و تهدیدی برای بشریت معرفی کرده‌اند. عده‌ای در پیام‌های خود گفته‌اند که من حتی بدتر و خطرناک‌تر از هیتلر هستم و باید کشته شوم. گروهی پا را فراتر نهاده و روش‌های مختلف شکنجه‌گری را که اغلب در فیلم به نمایش درآمده را برای کشتن من پیشنهاد داده‌اند.

سیکس در ادامه افزود: چنین پیام‌هایی تا حدودی موجب شده من به ساخت این فیلم‌ها افتخار کنم، چرا که تأثیر عمیقی بر مخاطبان داشته‌است. بر این اساس، سیکس پیش از این اعلام کرده بود که فیلم «هزارپای انسانی» که دربارهٔ ربودن انسان‌ها، شکنجه و انجام برخی عملیات جراحی روی آن‌ها است، انعکاسی از شخصیت او نیست، بلکه تنها بخشی از ماجراجویی ذهنی او بوده‌است و کاملاً با چنین حرکات خشن و غیرانسانی مخالف است. این فیلم به دلیل وجود سکانس‌های خشونت‌آمیز در کشورهایی همچون انگلستان، نیوزلند، استرالیا اکران نشد و در بسیاری از کشورها معرفی هم نشد. برای اکران آن باید ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه از فیلم سانسور شود تا مجوز اکران در ۱۸ کشور را به دست آورد.

نکته

فیلم هزار پای انسانی The Huma Ce ipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل سکانس های غیر قابل تحمل و خشن مورد انتقاد بسیار قرار گرفت این فیلم هم اکنون جز فیلم های ممنوعه جهان است.

فیلم دوم

هزارپای انسانی ۲ (دنباله کامل) ( The Huma Ce ipede 2 (Full Seque ce)) یک فیلم سیاه‌وسفید بریتانیا-هلندی در ژانر ترسناک به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی توم سیکس است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. این فیلم دنباله‌ای بر فیلمی تحت عنوان هزارپای انسانی محصول سال ۲۰۰۹ به‌شمار می‌رود، با این تفاوت که داستان مستقلی را دنبال می‌کند.

قسمت دوم هزار پای انسانی

در این فیلم لاورنس آر. هاروی، در نقش مردی انگلیسی دچار اختلال روانی ظاهر می‌شود که با مشاهده نخستین فیلم هزارپای انسانی و الهام از دکتر هیتر، تصمیم به ایجاد هزارپای مختص به خود متشکل از ۱۲ نفر را می‌گیرد که شامل اشلین ینی، هنرپیشه فیلم اولیه نیز است.

نقد فیلم دوم

جوانی به نام مارتین، با دیدن فیلم هزارپای انسانی، میخواهد به شیوه ی آن یک هزارپای انسانی بزرگتر بسازد!

شاید باورش سخت باشد اما این فیلم تقریبا همان چیزی است که باید باشد! فیلم اول هزارپای انسانی با در دست داشتن یک ایده خوب تبدیل به فیلمی ضعیف شده بود. اما اینجا ظاهرا تام سیکس متوجه شده باید چگونه این ایده را جلو ببرد گرچه باز هم آنچنان موفق نبوده.

فیلم دوم تام سیکس از فیلم اول خیلی تاریک تر ظاهر شده است. شخصیت اصلی فیلم توسط پدرش مورد تجاوز قرار میگرفته و همانطور که از ظاهرش پیداست همیشه توسط افراد مختلف تحقیر می‌شده. او تقریبا در کل فیلم هیچ حرفی نمیزند! اما تام سیکس هیچ تلاشی نمی کند تا مخاطب با قاتل همدردی کند و بلعکس تمامش را خیلی ریز به شوخی می گیرد.

در گوشه و کنار فیلم شوخی های مختلفی قرار گرفته اند که برخی ساده و جالب و برخی در کمال سیاهی و تلخی به نمایش در می آیند.

خود تام سیکس جایی گفته بود که فیلم هایش یک کمدی سیاه اند! ظاهرا فهمیده که یا باید این ایده را در آزاردهنده ترین حالت و تلخ ترینش به اجرا در بیاورد یا که باید تا جایی که میتواند آن را به سخره بگیرد! 

نکته

دومین فیلم هزارپای انسانی که دنباله ای به معنای سنتی نیست، توسط هیئت سانسور فیلم بریتانیا ممنوع شد.

فیلم سوم

هزارپای انسانی ۳ ( The Huma Ce ipede 3) فیلمی محصول سال ۲۰۱۵ و به نویسندگی و کارگردانی توم سیکس است.

قسمت سوم هزار پای انسانی

در این فیلم بازیگرانی همچون دیتر لازر، لارنس آر هاروی، رابرت لاساردو، تام لیستر جونیور، جای تاوار، اریک رابرتس، بری السن، کلیتون رونر، توم سیکس، آکی‌هیرو کیتامورا ایفای نقش کرده‌اند.

The Huma Ce ipede II

I spi ed by he fic io al D . Hei e , dis u bed lo e Ma i d eams of c ea i g a 12-pe so ce ipede a d se s ou o ealize his sick fa asy.I spi ed by he fic io al D . Hei e , dis u bed lo e Ma i d eams of c ea i g a 12-pe so ce ipede a d se s ou o ealize his sick fa asy.I spi ed by he fic io al D . Hei e , dis u bed lo e Ma i d eams of c ea i g a 12-pe so ce ipede a d se s ou o ealize his sick fa asy.

دکمه بازگشت به بالا