مسدود کردن کارت بانک ملی

وبلاگ بانک ایران زمین – آموزش‌های بانکی – سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن با 5 روش سریع

سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن با 5 روش سریع

کودکان و بانک ؛ چگونه یک ارتباط سازنده بسازیم؟

ساعت جدید تسویه پایا از 18 شهریور 1402

دیفای چیست؟ زنده باد خدمات مالی غیرمتمرکز!

ساعت کاری بانک ها از 16 شهریور 1402

هوش مصنوعی در اقتصاد چگونه می‌تواند تحول ایجاد کند؟

CVV2 چیست؟ اهمیت و کاربردهای یک کد کلیدی

سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن راه‌های مختلف و آسانی دارد، حتی در روزهای تعطیل، در این گزارش این راه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم؟

۱. سوزاندن کارت بانکی از طریق همراه بانک

اگر به هر دلیلی، به خاطر مفقود شدن یا سرقت خواستید، در اسرع وقت کارت بانکی خود را مسدود کنید، همراه بانک‌ها گزینه سریع و مطمئنی هستند. در حال حاضر اکثر همراه بانک‌ها گزینه مسدود کردن کارت را دارند.

در همراه بانک فراز ایران زمین، شما می‌توانید پس از ورود به همراه بانک، به گزینه مدیریت کارت‌ها بروید و با انتخاب گزینه مسدود کردن کارت، در اسرع وقت اقدام به مسدود کردن کارت کنید.

۲. سوزاندن کارت بانکی از تلفن‌بانک یا مرکز تماس بانک‌ها

در جست‌وجوهای گوگلی، شماره تلفن بانک یا مرکز تماس بانک‌ها را پیدا کنید، کارشناسان مراکز تماس بیشتر بانک‌ها در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند، با آنها تماس بگیرید و کارشناسان مراکز تماس بانک‌ها در این حوزه به شما کمک خواهند کرد. برای آشنایی با مرکز تماس بانک ایران زمین کلیک کنید.

۳. سوزاندن کارت بانکی در شعبه‌ها ؛ یک راه مطمئن

اگر در ساعت‌های اداری قصد دارید این کار را انجام دهید، مراجعه به شعبه‌های بانک‌ها گزینه مناسبی است. چرا که هم می‌توانید در لحظه کارت خود را غیر فعال کنید و هم درخواست دریافت کارت بانکی جدیدی بکنید. فراموش نکنید، برای انجام این کار در شعبه نیاز به همراه داشتن کارت ملی هوشمند هستید.

در شعب بانک ایران زمین می‌توانید این کار را انجام دهید.

۴. سوزاندن کارت بانکی از طریق ATM

اگر به هر دلیلی امکان مراجعه به شعب را نداشتید، می‌توانید از دستگاه ATM یا دستگاه خودپرداز نیز استفاده کنید. با مراجعه به دستگاه ATM، دکمه ثبت دستگاه خودپرداز را فشار دهید، سپس گزینه مسدود کردن کارت بانکی را انتخاب کنید. در ادامه شماره کارت بانکی مفقود شده را وارد و رمز اول کارت را ثبت کنید؛ سپس کارت بانکی مسدود می‌شود.

۵. اینترنت بانک و سایر روش ها

در روش‌های دیگر، می‌توانید با استفاده از همراه بانک یا اینترنت بانک یا تلفن بانک و یا استفاده از کد USSD اقدام به مسدودسازی کارت بانکی خود کنید. در این روش‌ها گزینه مسدودسازی کارت بانکی را انتخاب و مراحل بعدی را تکمیل و ثبت کنید.

در روش USSD نیز باید توجه داشته باشید که هر بانک، کد USSD مشخصی دارد و نیازی هم به اینترنت نیست.

محصولات مرتبط

حساب وکالتی چیست ؟ | 8 نکته کلیدی جزئیات خودروهای وارداتی
چگونه کد پستی خانه خود را پیدا کنیم؟ 4 راه سریع
کودکان و بانک ؛ چگونه یک ارتباط سازنده بسازیم؟
ساعت جدید تسویه پایا از 18 شهریور 1402
دیفای چیست؟ زنده باد خدمات مالی غیرمتمرکز!

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

روش های مسدود کردن کارت عابر بانک

شماره تلفن‌بانک و کد USSD همه بانک‌ها برای مسدودسازی غیرحضوری کارت بانکی

با مسدود کردن کارت عابر بانک یا سوزاندن آن، بلافاصله بعد از گم شدن یا به سرقت رفتن آن می‌توانید از خالی شدن حساب خود یا حداقل احساس خطر جلوگیری کنید. اگر راه‌های مسدود کردن کارت بانکی خود را بلد باشید، می‌توانید در هر شرایطی از موجودی حساب بانکی‌تان محافظت کنید. پس این روش‌ها را بخوانید و به دیگران هم معرفی کنید.

دریافت شماره شبا با شماره کارت و حساب

هنگام مفقود شدن یا سرقت کار عابر بانک چه اقداماتی باید انجام داد؟

همه ما دیگر مانند گذشته پول نقدمان را در خانه نگه‌ نمی‌داریم و آن را برای انجام کارهای روزمره با خود حمل نمی‌کنیم، بلکه برای راحتی و امنیت بیشتر، وجه نقد خود را داخل حساب بانکی‌مان می‌گذاریم و خرید و نقل‌وانتقالات مالی خود را به کمک کارت‌های بانکی انجام می‌دهیم. اما همین کارت‌های بانکی اگر به سرقت بروند و سارقین بتوانند رمز اول یا دوم آن‌ها را پیدا کنند، در یک چشم به‌هم زدن حساب‌مان خالی می‌شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی باید به خوبی بدانیم چگونه از کارت بانکی خود، اطلاعات حساب‌ و رمزهای‌مان محافظت کنیم و در هنگام مفقود شدن آن، خیلی سریع از طریق یکی از راه‌های ممکن، با انجام عملیات مسدود کردن، خطر خالی شدن حساب بانکی را از خود دور سازیم.

فراموش نکنید اگر کارت عابر بانک‌ شما به سرقت رفته است، علاوه بر سوزاندن آن حتماً پلیس ۱۱۰ را هم در جریان بگذارید. در ضمن می‌توانید این مطلب «رده» را بخوانید و با روش‌های شناسایی درگاه پرداخت جعلی هم آشنا شوید.

روش های مسدود کردن کارت عابر بانک

اگر روزی کارت بانکی خود را گم کنید یا کسی آن را از شما به سرقت ببرد با مراجعه حضوری به شعب، یا به کمک روش‌های آسان‌تری نظیر استفاده از دستگاه خودپرداز، تلفن بانک، موبایل بانک، اینترنت بانک می‌توانید عملیات مسدود کردن کارت خود را کامل انجام دهید تا امکان برداشت و انتقال وجه از آن را غیرممکن ساخته و در موقعیتی مناسب کارت جدید دیگری از بانک دریافت کنید. به هر روشی که کارت‌تان را مسدود کرده باشید، می‌توانید به همراه دفترچه حساب و کارت ملی خود به یکی از شعب بانک عامل‌تان مراجعه کرده و کارت جدیدتان را دریافت کنید.

مسدود سازی از طریق دستگاه ATM

یکی از سریع‌ترین راه‌های سوزاندن کارت بانکی در هر ساعت از شبانه روز، مراجعه به یکی از دستگاه خودپرداز بانکی است که کارت‌تان را صادر کرده است. برای این منظور مراحل زیر را یک‌به‌یک، پشت‌سرهم انجام دهید:

مسدود سازی از طریق تلفن بانک

یکی دیگر از روش‌های آسان و بی‌دردسر مسدود کردن کارت بانکی استفاده از تلفن بانک است. تنها کافی است تا با شماره تلفن گویا بانکی که کارت‌تان را صادر کرده، تماس بگیرید. پس از وصل شدن به اپراتور مربوطه و وارد کردن شماره کارت، مشخصات هویتی و رمز کارت و تایید درخواست انسداد کارت بانکی، عملیات مسدودسازی خود را با موفقیت به سرانجام برسانید.

راحتی کار شماره تلفن گویا بانک‌های مختلف را در زیر آورده‌ایم تا با پیدا کردن شماره تماس بانک خود هرچه سریع‌تر عملیات را شروع کنید.

مسدود سازی از طریق اینترنت بانک

درست همانند تلفن بانک با اینترنت بانک هم می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به شعبه خیلی سریع کارت عابربانک خود را مسدود کنید. برای این منظور باید به سایت اینترنتی بانک مرجع کارت‌تان مراجعه کنید و به بخش خدمات الکترونیک و بانکداری اینترنتی آن مراجعه کرده و گزینه مسدود کردن حساب یا کارت بانکی را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که مقابل‌تان باز خواهد شد، اطلاعات کارت از جمله شماره کارت، رمز دوم، CVV2، کد امنیتی و تاریخ انقضای کارت خود را وارد کنید تا عملیات مسدودسازی کامل شود.

شرایط افتتاح حساب بانکی برای زیر 18 سال

مسدود سازی از طریق موبایل بانک

اگر موبایل بانک بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب دارید و کار کردن با آن برای‌تان سخت نیست، به شما پیشنهاد می‌کنیم کارت مفقودی یا مسروقه خود را خیلی سریع از طریق آن بسوزانید. این روش هم امن است و هم سریع. در تعطیلی یا غیرتعطیلی و در هر ساعت شبانه‌روز که تصمیم به مسدود کردن کارت بانکی خود بگیرید، خیلی راحت می‌توانید به موبایل بانک خود مراجعه کنید و از قسمت خدمات گزینه مربوط به ابطال کارت ‌بانکی را انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعات کارت به راحتی عملیات سوزاندن کارت بانکی شما به راحتی به اتمام می‌رسد.

مسدود کردن کارت از طریق کد USSD

همه بانک‌ها این امکان را ندارند اما برخی از آن‌ها امکانی فراهم آوردند تا با وارد کردن کد  USSD بانک‌تان بتوانید کارت خود را مسدود کنید. برای این منظور تنها کافی است تا این کد را وارد کرده و سپس با وارد کردن شماره مربوط به گزینه مسدودسازی کارت و سپس وارد کردن اطلاعات شخصی و بانکی خود آن را بسوزانید. این روش رایگان و بدون نیاز به اینترنت است. در زیر کد USSD بانک‌هایی که این خدمت را ارائه می‌دهند برای‌تان آورده‌ایم.

مسدود سازی از طریق مراجعه به شعبه‌های بانک

اگر عادت دارید تا به شیوه قدیمی و سنتی کارهای بانکی خودتان را انجام می‌دهید، قاعدتاً برای سوزاندن کارت بانکی خود هم باید به یکی از شعب بانک صادرکننده کارت‌تان مراجعه کنید. این کار کمی زمان‌برتر از سایر روش‌ها است و مطمئناً انرژی بیشتری از شما می‌گیرد. اما تنها مزیتی که دارد این است که بعد از سوزاندن کارت‌تان می‌توانید درخواست صدور کارت جدید بدهید. توجه کنید که اگر در زمان تعطیلی بانک کارت‌تان به سرقت رفت، زمان را به هدر ندهید و هر چه زودتر از طریق دیگر روش‌های مسدودسازی کارت اقدامات لازم را به عمل آورید.

دلایل مسدود شدن حساب بانکی

نکات ایمنی و امنیتی درباره نگهداری کارت عابر بانک

برای این‌که حساب‌تان خالی نشود و سوءاستفاده از کارت عابر بانک‌تان صورت نگیرد نکات زیر را مدنظر خود قرار دهید:

دکمه بازگشت به بالا