قیمت کاغذ دیواری با نصب

دستمزد نصب کاغذ دیواری 

در جدول زیر قیمت‌دهی بر حسب یک رول برای مساحت‌های بیشتر از 50 متر مربع (10 رول) را مشاهده می‌کنید. قیمت‌دهی کلی و مقطوع برای مساحت‌های کمتر از 50 متر مربع (10 رول) است.

عوامل متعددی بر ثابت‌نبودن هزینه نصب کاغذ دیواری تاثیر می‌گذارند. در ادامه به معرفی این عوامل و نحوه تاثیرگذاری‌شان می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانیم:

عوامل مؤثر بر قیمت نصب کاغذ دیواری

 اولین و مهم‌ترین عامل موثر در قیمت نصب، وضعیت فعلی دیوار خانه شماست. این‌که دیوار فعلی خانه کاغذدیواری دارد یا رنگ، گچ‌کاری دارد یا خراش در قیمت نهایی نصب تاثیرگذار هستند.

از گالری تصاویر حسین روهنده، متخصص سنجاق

محاسبه قیمت نصب کاغذ دیواری 

دستمزد نصب کاغذدیواری به دو صورت رولی و کلی محاسبه می‌شود.

محاسبه دستمزد نصب کاغذ دیواری برحسب تعداد رول

برای مساحت‌های بالای 50 متر و رول‌های بیشتر از 10 عدد، دستمزد نصب کاغذدیواری بر حسب تعداد رول اعلام می‌شود.

*در نصب کاغذدیواری بعد از زیرسازی، چسب چوب روی دیوار و چسب مخصوص روی کاغذدیواری زده می‌شود.

نمونه‌کار وحید ابراهیمی از متخصصان سنجاق

آلبوم تصاویر نمونه‌کارهای متخصصان سنجاق را در صفحه مدل کاغذ دیواری مشاهده کنید.

محاسبه دستمزد نصب کاغذ دیواری به صورت کلی

برای مساحت‌های پایین 50 متر و رول‌های زیر 10 عدد، این هزینه به صورت کلی و معمولا بعد از بازدید با در نظرگرفتن زمان، انرژی و ایاب و ذهاب اعلام می‌شود.

نرخ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۲ بین 400.000 تا 800.000 تومان اعلام شده است.

نمونه‌کار توحید مرزبان، از متخصصان سنجاق

چه تعداد رول کاغذدیواری برای نصب لازم است؟

تعداد رول کاغذدیواری مورد نیاز برای یک دیوار از راه زیر محاسبه می‌شود.

هر رول کاغذدیواری با عرض 50 سانتی‌متر می‌تواند 5 متر مربع از دیوار را پوشش دهد. بنابراین برای محاسبه تعداد رول کاغذدیواری مورد نیاز با عرض 50 سانتی‌متر (متداول‌ترین سایز) مساحت را بر 5 تقسیم می‌کنیم.

کاهش هزینه نصب کاغذدیواری

برای کاهش هزینه کاغذدیواری سال ۱۴۰۲ می‌‌توانید از کاغذدیواری‌های با کیفیت پایین‌تری استفاده کنید.

مثلا کاغذدیواری‌های ایرانی، قیمت پایین‌‌تری نسبت به کاغذدیواری‌های خارجی دارند اما به اندازه آن‌ها در برابر آب مقاوم نیستند و قابلیت شست‌وشو ندارند.

از گالری تصاویر حسین روهنده، متخصص سنجاق

کاهش دستمزد متخصص نصب کاغذدیواری 

از آنجایی‌که نصب کاغذدیواری به مهارت و تخصص نیاز دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب متخصص صرفه‌جویی نکنید.

در صورت نصب اشتباه و غیر اصولی کاغذدیواری ممکن است مجبور به پرداخت هزینه برای خرید و نصب مجدد کاغذدیواری بشوید.

سلام امکان خرید انلاین ندارید؟ من کرمان هستم نمی تونم حضوری بیام

نصب کاغذ دیواری را به متخصصش بسپار

نصب کاغذ دیواری، به عنوان جایگزینی هیجان‌انگیزتر برای نقاشی ساختمان، در یک چشم بهم زدن دکور را زیر و زبر می‌کند. قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری یا اتاق‌های بزرگ‌ترکوچک‌تر بسیار متنوع است؛ اما اینکار همچنان یکی از خوش‌قیمت‌ترین گزینه‌های نوسازی و بازسازی ساختمان‌هاست.

در «خدمت از ما» همه‌چیز برای اجرای کاغذ دیواری در منزل یا محل کار شما آماده است. روی دکمه استعلام قیمت بزنید، هزینه نصب کاغذ دیواری را رایگان از چند متخصص بپرسید و بهترین را با توجه به اطلاعات موجود استخدام کنید.

لیست قیمت نصب کاغذ دیواری 1402

برای اطلاعات بیشتر درباره روند ثبت سفارش در «خدمت از ما»، قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری و عوامل موثر بر هزینه نصب آن و سایر مواردی که شما به عنوان کارفرما باید به آن توجه کنید، بخش‌های بعد را از نظر بگذرانید.

فهرست مطالب

خدمات نصب کاغذ دیواری که در دسترس شماست

متخصصان فعال در «خدمت از ما» می‌توانند خدمات متنوعی را در زمینه نصب کاغذ دیواری در بیش از 30 شهر به شما ارائه دهند، از جمله:

اجرای کاغذ دیواری چه موقع بهترین تصمیم برای تغییر دکور است؟

وقتی درحال ایده‌پردازی برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل‌تان هستید، یک کار هوشمندانه این است که دکور انتخابی نه‌ فقط برای امروز، بلکه برای چندسال آینده هم جذابیت‌اش را حفظ کند. اجرای کاغذ دیواری یکی از همین ایده‌هاست که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد.

 در یکسری سناریوها نصب دیوارپوش به شدت توصیه می‌شود، مثلا:

شما حتی می‌توانید اجرای کاغذ دیواری و رنگ آمیزی دیوارها را با هم ترکیب کنید. به این ترتیب هم دکور پیشگامانه‌تری خواهید داشت، هم هزینه نهایی معتدل‌تر خواهد شد.

حتما هنگام تغییر دکور با خود نصاب کاغذ دیواری هم مشورت کوچکی داشته باشید. شاید ایده‌ها و تکنیک‌های آنها برای‌تان جذاب و کاربردی از آب در بیاید.

چرا «خدمت از ما» را برای اینکار(ها) انتخاب کنید؟

نصب کاغذ دیواری متری چند؟ عوامل موثر بر هزینه تمام‌شده

همین ابتدا یادآوری می‌کنیم که «کاغذ دیواری متری چند» یک عبارت مصطلح است. چون اصولا قیمت این کاغذها نه به صورت متری، بلکه به ازای هر رول مشخص می‌شود.

هزینه تمام‌شده پروژه شما مستقیما از چند فاکتور تاثیر می‌پذیرد. این فاکتورها را در ادامه کوتاه مرور می‌کنیم:

قیمت کاغذ دیواری

مهمترین فاکتور همین است که کاغذ دیواری متری چند باشد، البته کاغذ دیواری‌ای که شما انتخاب می‌کنید. تنوع کاغذ دیواری‌ها از نظر جنس، برند، کشور سازنده، ویژگی‌ها (مثلا ضد آب بودن) و البته ابعادشان حیرت‌انگیز است؛ و هر کدام هزینه خاص خودشان را دارند.

مثلا یک کاغذ دیواری کاغذی با عرض 53 سانتی‌متر و طول 10 متر، به مراتب هزینه کمتری از نمونه‌های مخملی یا ضد آب با همین ابعاد دارد. جالب است بدانید که طرح کاغذهای دیواری هم روی قیمت آنها و اینکه کاغذ دیواری متری چند می‌شود، بی‌تاثیر نیست. معمولا طرح‌های ترند و جدید گران‌تر هستند.

نکته: هزینه نصب کاغذ دیواری معمولا با احتساب چسب مخصوص برای اینکار است، و احتیاجی به پرداخت هزینه مجزا برای چسب کاغذ دیواری نیست.

ابعاد فضای مدنظر

مشخصا هرچه فضای مدنظر بیشتر باشد، هزینه تمام‌شده هم بیشتر می‌شود؛ صرف نظر از اینکه کاغذ دیواری متری چند باشد. چون این موضوع هم حجم کار نصاب را بالا می‌برد، هم تعداد رول‌های مورد نیاز را.

محل نصب کاغذ دیواری

جدا از اینکه کاغذ دیواری متری چند است و متراژ فضا چیست، محل نصب هم روی قیمت نهایی کار تاثیر می‌گذارد. هزینه نصب کاغذ دیواری روی سقف کمی بیشتر از نصب آن روی دیوار است.

در دکورهای مدرن، بخش‌هایی از سقف هم با کاغذ دیواری پوشانده می‌شود. اینکار معمولا وقتی انجام می‌شود که قرار است سقف کاذب یا کناف نصب شود. در نتیجه نهایی، کناف سفیدرنگ مانند کادری برای کاغذ دیواری خواهد بود.

نیاز به زیرسازی

نصب کاغذ روی هر سطحی تقریبا همیشه حداقلی از زیرسازی را می‌طلبد. کندن کاغذ دیواری‌های قبلی، برطرف کردن پستیبلندی‌های دیوار و … از جمله اقداماتی است که در روند زیرسازی انجام می‌شود تا نتیجه کار بی‌نقص از آب در بیاید.

دستمزد نصاب کاغذ دیواری

نهایتا، اینکه قیمت نصب کاغذ دیواری متری چند می‌شود به اجرت خود نصاب هم بستگی دارد. جدا از نرخ‌های عرف بازار برای نصب هر رول (برای پروژه‌های معمول و متراژ بالا)، اگر متراژ کار پایین باشد و حالت خرده‌کاری به خود بگیرد، هزینه به شکل متفاوتی محاسبه خواهد شد.

مثلا برخی نصاب‌ها نصب کمتر از 10 رول را نمی‌پذیرند، یا اینکه هزینه همان 10 رول را از مشتری دریافت می‌کنند.

قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری چقدر می‌شود؟

اگر می‌خواهید بدانید قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری را بدانید، با ثبت رایگان درخواست‌تان در «خدمت از ما» (بدون نیاز به نهایی کردن سفارش و استخدام نصاب) می‌توانید هزینه را برآورد کنید؛ در بخش بعد توضیح داده‌ایم چطور اینکار را انجام دهید. اما اگر خودتان مایل‌اید این هزینه را محاسبه کنید، این بخش را از دست ندهید.

برای محاسبه قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری باید به چندمورد توجه کنید:

به این ترتیب می‌توانید حساب کنید چند رول کاغذ دیواری لازم دارید، و قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری چقدر می‌شود.

اتاق‌های 12 متری معمولا دو دیوار 4 متری و دو دیوار 3 متری دارند. اگر فرض کنیم هر رول از کاغذ دیواری دلخواه شما با عرض 53 سانتی‌متر و طول 10 متر است، در این صورت، نصاب‌ها پیشنهاد می‌کنند 8 یا 9 رول تهیه کنید.

البته باید حسابِ پنجره‌ها و کمد دیواری را هم کرد. اگر اتاق مدنظر پنجره و کمد دیواری دارد، احتمالا 8 رول کافی است. اگر هم سراغ نمونه‌هایی با طول و عرض بیشتری بروید، 4 تا نهایتا 6 رول کاغذ کافی خواهد بود.

این استانداردترین حالت است. البته چنین محاسبه‌هایی را دقیق‌تر هم می‌توان انجام داد؛ همان‌طور که در ادامه توضیح داده‌ایم:

محاسبه دقیق مساحت دیوارها

برای به دست آوردن قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری باید مساحت دقیق هر دیوار را جداگانه حساب کرد. این موضوع برای به دست آوردن قیمت کاغذ دیواریِ کل خانه هم صادق است. چرا؟ چون ممکن است مساحت دیوارها با هم متفاوت باشد.

بالاتر گفتیم که باید به پنجره‌ها و کمد دیواری توجه کنیم. برای اندازه‌گیری دقیق، باید گوشه‌ها و قرنیزها را هم در نظر گرفت تا بعدا مشکلی پیش نیاید.

برای محاسبه مساحت هر دیوار، طول و عرض را در هم ضرب می‌کنیم. فرض کنیم عرض دیوار 4 متر و طول آن 3 متر باشد، که مساحت آن می‌شود 12 متر. حالا باید ببینیم برای این سطح به چه میزان کاغذ دیواری احتیاج داریم. در بخش بعد توضیح داده‌ایم.

محاسبه دقیق تعداد رول‌ها

اول باید ابعاد کاغذ دیواری مشخص شود. ما همان حالت استاندارد را در نظر می‌گیریم، یعنی 0.53 متر در 10 متر. با یک رول از این کاغذ دیواری می‌توان 1 متر و 59 سانتی‌متر از دیوار را پوشش داد (53 سانتی‌متر را در 3 ضرب کنید). حالا باید مساحت دیوار را به این عدد تقسیم کنیم، تا ببینیم به چند رول کاغذ احتیاج داریم.

عدد به دست آمده حدودا 7.5 است. بهتر است این مقدار را رو به بالا گرد کنیم؛ یعنی شما به 8 رول کاغذ دیواری با عرض 53 سانتی‌متر و طول 10 متر برای تک دیواری به مساحت 12 متر احتیاج دارد. اگر هم چیزی اضافه آمد، می‌توان در آینده از آن برای ترمیم و تعمیر استفاده کرد.

اگر قصد دارید از رول‌هایی با ابعاد متفاوت استفاده کنید، جدول زیر در محاسبه قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری کمک‌تان می‌کند:

قیمت خود کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری

پس از محاسبه مساحت دیوارها و تعداد رول‌های لازم، هزینه خود رول‌ها آخرین چیزی است که برای به دست آوردن قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری احتیاج دارید.

به دلیل تنوع بالا، نمی‌توانیم رقم دقیقی را ذکر کنیم. اما بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که چه ویژگی‌هایی می‌تواند هزینه را افزایشکاهش دهد.

هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری

محاسبه هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری هم مانند اتاق 12 متری است که کاملا توضیح‌اش دادیم. مساحت دیوارهایی که قرار است پوشانده شوند را یک به یک محاسبه کنید، پنجره‌ها، کمدهای دیواری و .. را از آن کم کنید، و طبق فرمول یادشده (با توجه به طول و عرض کاغذ دیواری مدنظر) تعداد رول‌هایی که لازم دارید را محاسبه کنید.

نهایتا کافی است تعداد رول‌ها را در هزینه هر رول ضرب کنید تا هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری را به دست آورید. متوسط قیمت برای نصب هر رول را هم در نمودار ابتدای صفحه دیدیم.

استعلام رایگان قیمت نصب کاغذ دیواری در «خدمت از ما»

برای به دست آوردن قیمت نصب کاغذ دیواری راه‌های ساده‌تر هم هست. اگر قصد ندارید درگیر محاسبات متعددِ اینکار شوید، متخصصان فعال در «خدمت از ما» می‌توانند حدود هزینه را با دقت بالایی به شما اعلام کنند؛ بدون اینکه لازم باشد هزینه‌ای پرداخت کنید.

فرض کنیم می‌خواهید ببینید هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری حدودا چقدر می‌شود. برای اینکه بتوانیم دقیق‌ترین هزینه و البته بهترین متخصص‌ها را به شما معرفی کنیم، چنین مراحلی را طی می‌کنیم:

پس از دریافت مبالغ پیشنهادی برای قیمت نصب کاغذ دیواری می‌توانید یکی را انتخاب کنید. اگر مایل‌اید پیش از استخدام کیفیت کار او را بسنجید، به پروفایل تخصصی‌اش سر بزنید.

آنجا می‌توانید مدارک و سوابق هر کدام را چک کنید، و نظرات مشتریان قبلی‌شان را بخوانید. تمام اینها به شما کمک می‌کند تا بهترین فرد را استخدام کنید.

برای نصب کاغذ دیواری چه گزینه‌هایی در بازار موجود است؟

اگر هنوز رول‌ها را تهیه نکرده‌اید و تنوع بالای محصولات کمی گیج‌تان کرده است، این بخش را حتما تا انتها مطالعه کنید. کاغذهای دیواری موجود در بازار معمولا در سه طرح کلی موجود هستند:

مهم‌تر از طرح و نقش، جنس انواع رول‌هاست که باید با آنها آشنا باشید. در ادامه محبوب‌ترین انواع برای نصب در منزل را کوتاه بررسی کرده‌ایم:

کاغذ دیواری کاغذی

مدل‌های کاغذی قدیمی‌ترین مدل هستند که البته کم‌کم در حال منسوخ شدن هستند، حداقل برای منازل مسکونی. چرا؟ چون در برابر تقریبا همه‌چیز آسیب‌پذیر هستند، و عمر مفید آنها در بهترین حالت از دو سال بیشتر نمی‌شود. امکان شست‌وشو هم ندارند.

بهترین نکته این مدل قیمت پایین آنهاست. پس اگر برایتان مهم است که کاغذ دیواری متری چند می‌شود، به آن فکر کنید. اگر موقتا می‌خواهید از دیوارپوش استفاده کنید، رفت‌وآمد فضا کم است یا کودک خردسال ندارید هم این نمونه‌ها انتخاب خوبی هستند.

نصب کاغذ دیواری وینیل

مدل‌های وینیل، که قابل شست‌وشو هستند، رایج‌ترین در بازار هستند. جنس این مدل‌ها هم در اصل کاغذی است؛ اما روی آنها یک لایه روکش وینیل مایع پاشیده شده که در برابر رطوبت (و چربی) مقاوم‌شان می‌کند.

البته نمونه‌هایی هم هستند که روکش وینیل جامد دارند؛ مقاومت این مدل‌های حتی بیشتر است. رول‌های وینیل مجموعا بادوام، و برای سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه عالی هستند. اما متاسفانه به دلیل وجود همین لایه وینیل، دوست‌دار محیط زیست نیستند.

کاغذ دیواری نانوُوِن

کاغذ دیواری نانوُوِن یا بافته نشده از الیاف طبیعی فیبر سلولزی و نساجی تولید می‌شود. این مدل دوست‌دار محیط زیست است و چند ویژگی جالب دارد، مثلا:

چنین ویژگی‌هایی مدل‌های نانوُوِن برای آشپزخانه، نشیمن و … به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند. البته باید یادآوری کنیم که این دیوارپوش‌های نسل جدید قیمت بالایی دارند، و هزینه نصب کاغذ دیواری را افزایش می‌دهند.

نصب کاغذ دیواری پارچه‌ای

این مدل‌ها با بافت پارچه‌ایِ گرم‌شان نه تنها بسیار زیبا هستند، در برابر پارگی مقاوم‌اند و عایق صدا هم هستند. کاغذ دیواری سه بعدی در واقع یکی از مدل‌های کاغذهای پارچه‌ای‌ست که الگوهای برجسته‌ای از فیبرهای مخمل-مانند دارد.

این مدل‌ها هرچند خیره‌کننده و لوکس، اما قابل شست‌وشو نیستند و باید به دقت مراقبت شوند. در نتیجه نباید آنها را در فضاهای پرترافیک نصب کرد. این نمونه‌ها معمولا قیمت بالایی دارند و هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری، 100 متری و … را تا حدی افزایش می‌دهند.

کاغذ دیواری فلزی

این مدل‌ها از ورقه فویل فلزی (لایه زیری) و ورقه کاغذی (لایه رویی) ساخته می‌شوند، و تقریبا در هر فضایی می‌توان نصب‌شان کرد. این کاغذهای براق نور را به زیبایی بازتاب می‌دهند، اما می‌توانند معایب دیوار را کاملا نشان دهند. بنابراین برای نصب آنها باید حتما به دو نکته توجه کرد:

کاغذ دیواری پلی استر (رزین شده)

این مدل‌ها یک لایه زیری از جنس کاغذ طرح‎دار، و یک لایه پلی استر رویی دارند. مشابه مدل قبل، اینها هم جلوه براقی دارند و ایرادات دیوار را برجسته می‌کنند. پس زیرسازی و نصب حرفه‌ای آنها ضروری‌ست.

دیوارپوش‌های پلی استر مزایای چشمگیری هم دارند، مثلا شست‌وشو و کندن‌شان ساده است؛ و برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی بسیار مناسب‌اند.

کاغذ دیواری نانو

عدم جذب گردوغبار، ضد خش بودن، امکان شست‌وشو، عایق صوت و حرارت، ضد حساسیت بودن، مقاومت در برابر اشعه خورشید، بافت انعطاف‌پذیر و امکان نصب در کلیه فضاها از جمله ویژگی‌های عالیِ این محصولات نوین است.

هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری با رول‌های نانو از برخی گزینه‌های دیگر بیشتر می‌شود، اما قطعا ارزش‌اش را دارد.

چند نکته برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری روی چه سطوحی ممکن است؟

همان‌طور که هنگام شرح خدمات گفتیم، متخصصان این حوزه می‌توانند رول‌های معمولی یا چسبی را روی انواع سطوح اجرا کنند. اینکار در گذشته چندان رایج نبود، اما حالا کاملا جا افتاده است. اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم:

نصب کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک

اگر تمایل داشته باشید، نصاب‌های حرفه‌ای فعال در «خدمت از ما» می‌توانند کاغذ دیواری را روی کاشی و سرامیک آشپزخانه، سرویس بهداشتی یا … اجرا کنند.

آنها با زیرسازی، بتونه‌کاری شیارهای کاشی و تعمیر کاشی‌های لق و شکسته سطح دیوار را کاملا صاف، یکدست و آماده برای اجرای کاغذ دیواری روی سرامیک یا کاشی می‌کنند.

نصب کاغذ دیواری روی گچ و خاک

دیوار گچی نسبت به دیوارهای رنگ‌شده حساس‌تر است. دیوار رنگ‌شده یک لایه محافظ دارد، اما دیوار گچی به راحتی می‌تواند آسیب ببیند. این موضوع می‌تواند نیاز به زیرسازی و ترمیم و نهایتا قیمت نصب کاغذ دیواری روی گچ را افزایش دهد. برای نصب رول‌ها روی دیوار گچی (گچ و خاک)، نصاب چنین مراحلی را طی می‌کند:

نصب کاغذ دیواری روی سیمان

حتما حالا سطح ناصاف دیوارهای سیمانی در ذهن‌تان نقش بسته است. دقیقا به همین خاطر متخصص‌ها نصب مستقیم دیوارپوش روی این متریال را پیشنهاد نمی‌کنند.

البته نه به خاطر اینکه قیمت نصب کاغذ دیواری خیلی زیاد می‌شود؛ به خاطر اینکه نتیجه آن‌طور که باید در نمی‌آید. به همین خاطر، نصاب‌ها توصیه می‌کنند که پیش از اینکار ابتدا دیوار گچکاری شود، تا از اتفاقات نامطلوبی مثل نشست چسب در فرورفتگی‌های سیمان جلوگیری شود.

اجرای کاغذ دیواری روی رنگ روغن

هر نصاب کاغذ دیواری حرفه‌ای بارها اینکار را انجام داده است. برطرف کردن ایرادات دیوار، رفع لغزندگی رنگ روغن، صبر کردن برای خشک شدن رنگِ دیوارها به صورت عمقی (اگر به تازگی نقاشی شده‌اند) از مهمترین نکات نصب رول‌ها روی رنگ روغن است.

اگر به این نکات توجه نشود، چسب خوب روی دیوار نمی‌چسبد و دیوارپوش به درستی روی دیوار قرار نمی‌گیرد. همچنین، کاغذ دیواری ظرف مدت زمان کوتاهی مشکل بهم خواهد زد.

اجرای کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

نصب مستقیم دیوارپوش روی رنگ پلاستیک یک کار غیر حرفه‌ای است. صرف نظر از درجه کیفی رنگ پلاستیک، ساختار این رنگ‌ها به گونه‌ای است که بعد از نصب رول‌ها مانند پوسته‌ای از دیوار جدا می‌شوند. همراه با آن، کاغذ دیواری هم از دیوار جدا می‌شود. البته منظور این نیست که اینکار غیر ممکن است.

در این حالت، نصاب‌های حرفه‌ای زیرسازی خاصی (را با ترکیبی از چسب کاغذ، چسب چوب و پرایمر حلال آب) انجام می‌دهند و بدون مشکل رول‌ها را روی دیوار اجرا می‌کنند. اینکار مبلغی را تحت عنوان زیرسازی به هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری اضافه می‌کنند؛ اما دوام کار تضمین می‌شود.

نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

به دلیل احتمالاتی مانند جدا شدن کاغذ دیواری قبلی از دیوار (و به دنبال آن خراب شدن دیوارپوش جدید)، نصاب‌ها اینکار را هم توصیه نمی‌کنند. حالت ایده‌آل این است که ابتدا رول‌های قدیمی کنده شوند.

اگر کاغذها به راحتی جدا شوند که چه بهتر. اما اگر چالشی وجود داشت، متخصص‌ها با استفاده از محلول‌های مخصوص برای حل کردن چسب کاغذ دیواری، به راحتی اینکار را انجام خواهند داد. این موضوع هم قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری یا هر فضای دیگر را کمی افزایش می‌دهد، اما کاملا ضروری‌ست.

نصب کاغذ دیواری روی کابینت، کمد دیواری و …

اجرای کاغذ دیواری روی چوب و وسیله‌های چوبی (یا شبه چوبی) از ایده‌های جدید، خلاقانه و خوش‌قیمتِ دکور داخلی است، مخصوصا اگر این وسیله‌ها قدیمی بوده یا به ترمیم احتیاج داشته باشند.

برای اینکار هم ابتدا باید سطوح تمیز شوند، ایرادات‌شان برطرف شود و در یک کلام، برای اجرای رول‌های آماده شوند.

مراحل کار نصاب کاغذ دیواری

طبق صحبت‌هایی که تا اینجا کردیم، متوجه شدیم که اجرای کاغذ دیواری کمی از اعمال چسب روی دیوار و چسباندن رول‌ها پیچیده‌تر است. به طور خلاصه، روند کار این متخصصان به این شکل است:

نصب کاغذ دیواری در تهران و بیش از 30 شهر دیگر

امیدواریم حالا بهتر بدانید فرضا چطور باید قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری را محاسبه کرد، عوامل موثر بر اینکه کاغذ دیواری متری چند می‌شود چیست و غیره.

برای سفارش و دریافت خدمات نصب کاغذ دیواری در تهران و سراسر کشور (لیست کامل شهرها کمی پایین‌تر موجود است)، درخواست‌تان را رایگان در سایت یا اپ «خدمت از ما» ثبت کنید و به چند سوال کوتاه پاسخ دهید.

پس از چنددقیقه، 5 متخصص پیشنهادشان برای هزینه کاغذ دیواری منزل 70 متری، 100 متری یا … را ارسال می‌کنند. به پروفایل آنها سر بزنید، میزان تخصص، نظرات کاربران درباره پروژه‌های قبلی و نمونه‌کارهای آنها را ببینید و نهایتا بهترین گزینه را استخدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا