نمره قبولی شهریور

نمره قبولی در شهریور نهایی 1402 ???? نحوه محاسبه نمره امتحان نهایی در شهریور

علاوه بر مقاله ای که تقدیم شما میشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئی تلفنی به شما عزیزان می باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغایت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

329 نظر تاکنون ، میتوانید سوال بپرسید یا در بحث شرکت کنید

امتحانات خردادماه و شهریورماه پایه های نهم و دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شوند. دانش آموزان مشغول به تحصیل در این دو پایه تحصیلی باید بتوانند در امتحانات نهایی حداقل نمره قبولی را به دست آورند تا مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شوند. نمره قبولی در امتحانات نهایی شهریور تفاوتی با نمره قبولی امتحانات خرداد ماه ندارد.  دانش آموزانی که در خردادماه نتوانسته‌ اند نمره لازم را به دست آورند ، در شهریورماه این فرصت به آنها داده‌ می شود که با شرکت مجدد در امتحانات دروس مردود شده‌ ، حد نصاب قبولی را کسب کنند. این مطلب به جزئیات پیرامون نمره قبولی در شهریور نهایی 1402 می پردازد. لطفا همراه ما باشید.

در صورت داشتن‌ هر گونه سوال در خصوص امتحانات نهایی از جمله زمان برگزاری ، نمره قبولی ، شرایط استفاده از تک ماده ، دریافت کارت ورود به جلسه و …. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور  9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم شهریور ماه 1402

نمره امتحانات نهایی پایه نهم از جهت آنکه در انتخاب رشته‌ نهم به دهم تاثیر گذار است ، حائز اهمیت می باشد. دانش آموزان این پایه تحصیلی باید بتوانند در امتحانات نهایی نمره لازم را به دست آورند تا در انتخاب رشته‌ و ورود به رشته‌ مورد علاقه خود مشکلی نداشته‌ باشند. البته برای دانش آموزانی که در امتحانات نوبت دوم خردادماه نتوانسته‌ اند نمره قبولی کسب کنند ، مجددا در شهریورماه آزمون برگزار می شود. اگر شما هم در یک یا چند درس نمره ای پایین تر از حد نصاب تعیین شده‌ دارید ، این فرصت برای شما مهیاست که در امتحانات شهریورماه نمرات خود را جبران کنید.

طبق اعلام سازمان آموزش و پرورش حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی شهریور ماه پایه نهم ، نمره 7 است. دانش آموزی که در خردادماه نمره کمتر از 7 را دارد ، مردود شده‌ محسوب می شود و باید در امتحانات شهریورماه شرکت نماید.

البته‌ دانش آموزان پایه نهم باید علاوه بر کسب حداقل نمره 7 در امتحانات نهایی ، دارای نمره سالانه 30 در هر یک از دروس نیز باشند که نمره سالانه  حاصل جمع نمره ترم اول و دو برابر نمره ترم دوم می باشد.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج امتحانات نهایی شهریور

زمان انتخاب رشته دانش آموزان نهمی دارای دروس تجدیدی 

با توجه به اینکه نمرات اکتسابی در امتحانات نهایی پایه نهم به صورت مستقیم در انتخاب رشته‌ نهم به دهم تاثیر گذار است ، دانش آموزانی که در یک یا چند درس نمره قبولی به دست نیاورده‌ اند ، نگران انتخاب رشته‌ خود هستند. انتخاب رشته‌ این دسته از دانش آموزان تا زمانی که نمره تمام دروس مشخص نشود ، انجام نمی گیرد و با مشخص شدن نمره در اواخر شهریورماه ، رشته‌ تحصیلی دوره دوم متوسطه تعیین خواهد شد.

مرتبط بخوانید : دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی

حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی پایه دوازدهم شهریور ماه 1402

امتحانات پایه دوازدهم نیز همچون امتحانات پایه نهم به صورت نهایی برگزار می شوند. معدل کتبی نهایی دانش آموزان این پایه تحصیلی به صورت مستقیم در کنکور سراسری تاثیر گذار است. بنابراین با توجه به تاثیر معدل در کنکور ، دانش آموزان پایه دوازدهم حتما باید بتوانند نمره قبولی را کسب کنند.

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی پایه دوازدهم نمره 7 و بالاتر است. دانش آموزانی که در خردادماه کمتر از این نمره را کسب کرده‌ اند ، لازم است که با شرکت در امتحانات شهریورماه نمرات خود را ارتقا دهند. در غیر اینصورت مدرک دیپلم به آنها اعطا نخواهد شد. البته دانش آموزان پایه دهم باید علاوه بر کسب نمره 7 و بالاتر در برگه امتحانی ، دارای نمره سالانه 10 و بالاتر نیز باشند و اگر نمره سالانه کمتر از 10 باشد ، تجدید شده‌ محسوب می شوند.

مرتبط بخوانید : تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور

استفاده از تبصره و تک ماده برای قبولی در امتحانات نهایی

دانش آموزانی که در شهریور ماه نتوانند نمره قبولی امتحانات نهایی را کسب کنند ، می توانند از قانون تبصره امتحان نهایی استفاده‌ نمایند.

در مورد تبصره امتحان نهایی سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی هستید ؟

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

 تبصره و تک ماده شرایطی را برای دانش آموزان فراهم می کند که به وسیله این قانون بتوانند بدون شرکت مجدد در امتحانات دروسی که نمره زیر 7 دارند ، پاس شوند. البته هر یک از دانش آموزان مجازند که حداکثر در 2 درس نهایی و در 2 درس غیرنهایی (داخلی) از تبصره استفاده کنند. ضمن اینکه نمره سالانه دانش آموز در دروس مد نظر باید بالای 10 باشد و معدل کمتر از 10 نباشد. نمره سالانه هم به صورت زیر محاسبه می شود :

 8 ÷ (نمره مستمر ترم اول × 1) (نمره امتحانی ترم اول × 2) (نمره مستمر ترم دوم ×1) (نمره ورقه × 4) = نمره سالانه

سوالات متداول

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی شهریور ماه پایه نهم ، نمره 7 است

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی پایه دوازدهم نمره 7 و بالاتر است

در این مطلب راهنمای کاملی از نحوه محاسبه نمره امتحان نهایی در شهریور ارائه شده‌ است.

علاوه بر مقاله ای که تقدیم شما میشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئی تلفنی به شما عزیزان می باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغایت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طریق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

329 نظر

سلام میخواستم بدونم که امتحانه شهریورو اگر خوب بدیم رو معدل تاثیر میزاره و میکشتش بالا؟

با سلام. بله نمرات امتحان شهریور در معدل تاثیر گذار است

سلام خسته نباشید. ببخشید کل بارم امتحان علوم در شهریور ۱۵ نمرس و ۵ نمره برای آزمایش علمی لحاظ میشه، خواستم بپرسم که اگر من نمره ی علومم رو ۴ بشم با تبصره میشه ۱۴ و با ۵ نمره ی عملی می‌شود ۱۹ در کارنامه درسته؟؟

سلام خسته نباشید ببخشید امتحان های شهریور سخت هستند یا نه؟؟ بعد نمره پایین می دهند یا با ارفاق تصحیح میشود؟؟؟ بعد من چند تا از امتحان ها رو بالا هفت دادم نمره سالانه هم ۱۰ بود نمیدونم چرا افتادم مستمراًم هم خوب بودن … حالا برای قبولی شهریور چون اکثرا نمره سالانه ام چن تاشون ۹ و ۸ و۷ بود باید چند بشم امتحان های شهریور تا قبول بشم؟؟؟

با سلام. سطح سوالات امتحانات شهریورماه مثل خرداد ماه است

سلام اگر در امتحانات نهایی شهریور ماه1401 یک درس رو قبول نشیم.میتونیم برای کنکور سراسری 1402شرکت کنیم؟ ممنون میشم جواب بدین ????????

با سلام برای شرکت در کنکور باید معدل شما مشخص باشد

سلام من رشته انسانی میخاستم برم ولی در شهریور هم نمره مطالعات ام کم شد آیا قبول میشم؟

سلام من ریاضی افتادم از 30 . 23شدم باید شهریور چند بشم تا قبول شم؟

سلام خسته نباشید وقت بخیر نحوه محاسبه نمره سالانه در شهریور ماه چگونه هست برای کسانی که به کلاس آموزش پرورش رفتن و یک مستمری 20 دارن فقط یه دونه چطوری حساب میشه با خرداد فرق داره ؟ من از یکی پرسیدم گفت که یه دونه مستمری هست فقط

نمره نهایی ما با مستمر جمع میشه و تاثیری داره در اون.

با سلام برای امتحان شهریور ماه چه نمره ای باید بیارم قبولی بگیرم؟ هفتم هستم

سلام من فردا امتحان نهایی فیزیک دارم برای شهریور هفت بشم قبولم دیگه

سلام میخواستم بدونم نمرات امتحان شهریور هم چهل درصد برای کنکور محاسبه میشه یا فقط این چهل درصد برای خرداد هست؟

با سلام. نمرات شهریورماه هم تاثیر گذارند

سلام من چندتا درس تخصصی رو افتادم و درحد 1 و 2 نوشتم.در امتحانات شهریور نمرات جایگزین میشن یا معدل گرفته میشه یا ضریب دارن؟ اگه معدل دیپلمم زیر 10 بشه شرایط چجوریه؟ این روند تاثیری در دانشگاه رفتنم داره؟ دانشگاه ازاد میخوام برم

با سلام. نمراتی که در شهریورماه به عنوان نمره قبولی به دست می آورید ، برای معدل گیری محاسبه می شوند

سلام روزتون بخیر ببخشید اگر بخوایم با شرط معدل وارد دانشگاه بشیم شهریور میتونیم امتحان هایی که زیر چند نمره شدیم بدیم؟ و اینکه باید چطوری از تایم امتحانات مطلع بشیم و چطوری هماهنگ‌کنیم که میخوایم دوباره امتحان بدیم؟؟

با سلام. بله باید در امتحانات شهریورماه شرکت کنید و نمره قبولی به دست آورید. زمانبندی امتحانات توسط مدرسه اعلام می شود.

سلام می خواستم بدونم اگه کنکور قبول شدم و امتحان تجدید شهریور قبول شم می تونم نیم سال اول بدم دانشگاه

با سلام. دانشگاه از شما تعهد دریافت می کند که دروس مردودی را تا یک تاریخ مشخص ، بگذرانید.

سلام ببخشید ی سوال اگ خرداد ی نمره قبولی نگیرم بعد شهریور برم امتحان بدم قبول شم تو کنکور تاثیر داره؟

با سلام. بله تاثیر گذار است

سلام وقت بخیر چند تا امتحان رو میتونیم توی شهریور بدیم؟

با سلام. هر تعداد درسی که نمره قبولی در آنها به دست نیاورده اید می توانید شرکت کنید

برای مدارس سمپاد این شرایط چطوریه؟ یعنی هر چندتا درس رو بیفتیم میتونیم آزمون بدیم؟

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام من امتحان تو برگه ۷ گرفتم ولی دوباره تجدید کرد ن مگه ۷ قبول نمیشه تو برگه

با سلام. نمره سالانه باید بالای 10 باشد

سلام اگر شهریور نمره ۷ روی برگ بگیرم قبول میشم . بانمره سالانه بالای ۱۰

با سلام. بله پذیرفته می شوید

سلام خسته نباشی اگه من درسی رو امتحان داده باشم ونمره ۱۰ گرفتم داخل ورقه ولی ترم قبل از اون درس نمره قبولی نگرفته ام مثلا ۵ گرفتم ایا قبولم یا نه گینا

سلام میخواستم بدون برای شرکت در امتحان شهریور باید در طول تابستون سر کلاس بریم؟

سلام اگر نتونیم امتحان خرداد نهایی دوازدهم رو بدیم و در شهریور بدیم ایا تاثیر منفی روی معدل داره یا اینکه مثل نمره خرداد ماه برای معدل استفاده میشه ؟

سلام اگر نمره قبولی یعنیبالای هفت بگیریم وپاس بشیم اما خودمون بخواهیم نمرمون بیشتر بشه میتونیم تو امتحانای شهریور شرکت کنیم؟

سلام ببخشید وقتی نمرات شهریور رو بگیریم جایگزین امتحانات نهایی میشن یا باید با امتحان نهایی محاسبه بشه و بعد تو کارنامه قرار بگیره.

ببخشید اگه توی شهریور دوباره زیر 7 بگیریم چه‌ اتفاقی خواهد افتاد؟

با سلام. باید در امتحانات دی ماه شرکت کنید

سلام در صورتی ک نمره قبولی از درسی رو در شهریور کسب نکنیم میتونیم ب پایه بالاتر بریم و بعدا دوباره اون درس رو امتحان بدیم؟

با سلام بله در دی ماه امتحان می دهید

سلام اگه در درسها نمره قبولی رو گرفته باشم اما بخوام معدلم بالاتر باشه میتونم سهریور امتحان بدم؟روی معدلم تاثیر میذاره یانه؟

با سلام. امتحانات شهریورماه برای دانش آموزانی که نمره قبولی ندارند برگزار می شود

سلام خسته نباشید ببخشید وقتی با تک ماده قبول میشویم تک ماده چه نمره ای است؟

سلام ببخشید اگه شهریور امتحان بدیم با نمره خرداد جمعش میکنن ؟؟ یا همون نمره ک شهریور بدست میاریم تو کارنامه وارد میکنن ؟

با سلام با نمره خرداد جمع نمی شود

من اگه شهریور ۷ بشم توی برگه قبولم؟ یا توی برگه خرداد ۷ بشم قبول میشوم؟

با سلام. نمره سالانه شما بالای 10 باشد ، قبولید

سلام من دوازدهم هستم. دوتا درس رو گذاشتم تبصره و دو تای دیگه رو قراره امتحان بدم. نمره های مستمری ام همه بیست هستن. حداقل نمره ی قبولی تو شهریور چقدره؟

با سلام بستگی به نمره سالانه دارد

سلام من یکی از درسام شدم ۱۱٫۷۵نمره سالانه شد۹٫۷۵قبولم یا باید امتحان بدم

آیا در درس هایی که قبول شدیم ولی با نمره ی کم میتوان شهریور امتحان داد یا حتماً باید زیر ۱۰ شده باشیم ؟

سلام روزتون بخیر. می خواستم بدونم معدلی که برای مهاجرت نیاز دارم معدل کتبیه.اما اگه نمراتی که توی خرداد افتادم رو شهریور بدم،اون نمراته شهوریورماه جدید جایگزین میشه و معدل جدید برای مهاجرتم رو تشکیل میده؟

سلام در صورت تبصره و تک ماده بازم با نمری ۷ در شهریور قبولیم یا نه؟

سلام ببخشید من اگر نمره قبولی در خرداد رو اورده باشم ولی بخام برای شهریورم شرکت کنم میشه؟

با سلام. امتحانات شهریورماه برای دانش آموزان مردودی برگزار می شود

سلام من ریاضی تجدید شدم امتحانات شهریور ماه تحت هر شرایطی اگه ‌کتبی ۷ بشم قبولم سالیانم ۲۵

با سلام. اگر سالانه بالای 10 شود ، قبول هستید.

سلام من تو سه تا درس نمره هفت گرفتم و نمره سالانه هم بالای 10هست. آیا قبولم؟یا باید شهریور دوباره برم امتحان بدم؟یا تک ماده بزنم؟

سلام آیا تو شهریور ماه دوباره تبصره وجود داره؟ میتونیم تو شهریور ماه هم استفاده کنیم؟

با سلام. بله در شهریورماه نیز امکان تبصره زدن وجود دارد.

سلام خسته نباشید فرمول معدل سالانه توی شهریور به چه شکلی است؟

سلام من نمره برگه 10.5 شدم نمره سالیانه هم ۱۱ شدم ولی قبولم نکردن گفتن مدارس نمونه بایدسالیانه ۱۲ باشه . الانم مریضی بدی گرفتم اگه شهریور امتحان ندم . با نمره خردادم که ۱۱ هستش میشه تبصره زد؟

سلام، اگه خرداد از تبصره لستفاده کرده باشیم هم میتونیم باز شهریور استفاده کنیم؟

با سلام. در هر مقطع تحصیلی فقط برای دو درس می توان تبصره استفاده کرد

سلام من پایه یازدهم ریاضی هستم و تو چهار تا از دروس اختصاصی مردود شدم و نمره سالانه من تو هر چهار تا 9.75 است می خواستم بدونم می تونم کاری بکنم یا باید شهریور امتحان بدم

سلام خسته نباشید من دوازدهمم و برایه قبولی در شهرویر ماه نمره سالانه و ورقه حذاکثر باید چند باشه؟

با سلام. نمره سالانه باید بالای 10 باشد

سلام بارم بندی شهریور هم مثل نهایی هستش یا فرقی نداره کجای کتابو بیشتر بخونیم

با سلام. بارم بندی امتحانات نهایی شهریورماه را از مشاوران ما دریافت کنید.

سلام میخواستم بدونم مثلا تو پنج درس که تو خرداد افتادی تو شهریور فقط همون پنج درس رو امتحان میدی دیگه؟؟؟لطفا جوابمو بدین ممنونم

با سلام. بله امتحانات شهریورماه برای دروس مردودی برگزار می شود

سلام خسته نباشید ببخشید امتحان های شهریور سخت هستند یا نه؟؟ بعد نمره پایین می دهند یا با ارفاق تصحیح میشود؟؟؟ بعد من چند تا از امتحان ها رو بالا هفت دادم نمره سالانه هم ۱۰ بود نمیدونم چرا افتادم مستمراًم هم خوب بودن … حالا برای قبولی شهریور چون اکثرا نمره سالانه ام چن تاشون ۹ و ۸ و۷ بود باید چند بشم امتحان های شهریور تا قبول بشم؟؟؟

سلام توشهریورتوورقه ۷بگیریم ونمره سالیانه ۱۰باشد قبولیم

با سلام. بله

سلام من پایه دهم هستم و درس زیست رو در مستمر ۱۰ گرفتم و در پایانی ۸.۲۵

میتونم از تبصره استفاده کنم ؟

سلام خسته نباشید آیا امتحانات شهریور رو معدل کل تاثیر میزاره و بیشترش میکنه یا اینکه بعد امتحانات شهریور هم همون معدل کل خرداد رو واسمون در نظر میگیرن؟؟ من از معدل کلم راضی نیستم اما نمره قبولی رو گرفتم آیا میتونم خودم تجدید نمره کنم؟

با سلام. نمرات امتحانات شهریورماه برای محاسبه معدل کل دیپلم تاثیر گذار هستند.

سلام من پایه هفتم هسم ریاضی رو ۶ شدم معدل کل هم ۱۶ و نیم شد امتحان شهوریورم ریاضی باید نمرم چن باشه و اینکه این نمره ای هم که دارم قبوله یا ن؟

سلام با نمره ۹ هم باز باید امتحان داد؟ حتی ۹ و ۷۵صدم؟

با سلام. نمره سالانه بالای 10 نمره قبولی است.

فک کنم فقط ۱۰ واحد بعضی درسا ۴ واحدی بعضی ۳ واحدی و اکثر عمومیا ۲ واحدی هستن

سلام عزیزان شهریور کلاس جبرانی شرکت کنید تا نمره مستمر بدن و برگه هم بالای ۷ بگیرید تا قبول بشید وگرنه نمره برگه باید ۱۰ بگیرید

سلام خسته نباشید،ببخشید اگه یکی که متوسطه اوله 2 تا درس و افتاده باشه بعد شهریور بره امتحان بده اما موفق نشه نمره بگیره و بازم بیوفته،سال دیگه دوباره باید همون پایه رو بخونه؟یا امتحان و داخل دی باید بده؟

سلام من ۶ تا درسو افتادم سه تا عمومی ۳تا اختصاصی دو تا از اختصاصی هارو از تبصره استفاده کردم بقیه رو قراره شهریور امتحان بدم اگر در شهریور یکی از درسامو دوباره قبول نشم، بقیه درسایی ک هم از تبصره استفاده کردم هم اونایی که در شهریور قبول شدم حذف میشن دوباره؟ و باید از نو امتحان بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام. برای پاسخ سوالات خود در خصوص شرایط تبصره و نمره قبولی در شهریورماه نهایی ، با مشاوران تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

سلام من کلاس یازدهم تجربی بودم امسال و نمره سالیانه فیزیکم شده ۸ و نمره سالیانه شیمی شده ۵.۷۵. آزمون شهریور این دوتا درس رو باید بالای چند بیارم که قبول بشم؟

سلام من پایه هفتم هسم ریاضی رو ۶ شدم معدل کل هم ۱۶ و نیم شد امتحان شهوریورم ریاضی باید نمرم چن باشه و اینکه این نمره ای هم که دارم قبوله یا ن؟

با سلام. لطفاً با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام وقتتون بخیر میشه در مورد شرایط تبصره تو امتحان شهریور ماه راهنماییم کنید

با سلام. شرایط تبصره در امتحانات شهریورماه همانند امتحانات خرداد ماه است.

سلام من تمام درس های نهایی رو افتادم همشونو صفر دادم نتونستم برم سرجلسه شهریور ماه آیا باید چه نمره ای بگیرم قبول بشم ؟. والان کلاس برامون تشکیل دادن که امتحان مستمر بدیم برای شهریور آیا نمره مستمر چجور محاسبه میشه با برگه امتحانی شهریور ماه و حداقل باید چه نمره ای بدست بیارم که قبول بشم ؟

سلام میخواستم بدونم نمره مستمر نوبت دوم جایگزین نمره مستمر شهریور میشه یا شهریور نمره مستمر جدا گانه ای داره؟

با سلام. نمرات مستمر سالانه یکبار در کارنامه درج می شود.

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید ببخشید من دانش اموز پایه هشتم هستم و درس ریاضی رو تو خرداد افتادم ونمره ی ریاضیم6شد ولی من همهی نمرات رو جمع کردم30شد تقسیم بر2کردم15،شدم هرچی هم میکنم درست نمیکنن معلما گفتم ک باید شهریور امتحان بدم چ نمره ای باید یدست بیارم ک قبول بشم???

سلام خسته نباشید ببخشید من یکی از امتحان هام نمره کتبی من کمتر از ۷ هستش و نمره سالانه کمتر از ۱۰ ، ۹ هستش آیا شرط قبولی رو دارم تو امتحانات شهریور ماه!؟؟

با سلام. باید در امتحانات شهریورماه شرکت کنید.

ببخشید اگه من چندتا درس رو افتاده باشم برای شهریور و شهریور قبول شم دانشگاهم قبول شده باشم میتونم این نویسی کنم یا باید دوباره کنکور بدم؟؟؟؟

سلام من کلاس دوازدهمم چندتا درسمو افتادم اگه رو برگه شهریور ۷ بگیرم یا نمره بالای ۷ قبول میشم؟؟

با سلام. نمره سالانه باید بالای 10 باشد.

سلام من سال نهم هستم یک دونه تجدیدی دارم سوالم اینه اگر اون یک دونه رو دوباره در شهریور تجدید بشم باید نهم و بخونم باز یا شرایط دیگه ای هم داره

سلام من پایه نهم هستم من به خاطر نوبت اول چند تا امتحان و ندادم تو نوبت آخر نمره سالانم کم شد برای همین موندم برای شهریور می خواستم بدونم نمره تو ورقه رو بالای 10بگیرم قبولم و سلالنه هم باید چند باشه و اگه سالانه رو کم بیارم چون نوبت اول امتحان ندارم و نمره ورقه رو بالای 10بگیرم قبولم

با سلام. نمره سالانه شما باید بالای 10 باشد

سلام مستمر شهریور را چطور حساب میکنن یا کلا شهریور اصلا نمره ی مستمر داره؟

سلام ببخشید من پایه نهم هستم منظور از نمره سالیانه بالای 10یعنی چی و اینکه برای قبولی نمره تو ورقه باید 7باشه یا میانگین نمره مستمر و پایانی باید 7بشع

سلام ، من میخوام برم هنرستان و الان نهم هستم و خرداد ماه ریلضی ۶ اوردم و قبول نشدم و امتحانت شهریور باید ریاضی چند بگیرم تا بتونم برم هنرستان؟

با سلام. نمره سالانه باید بالای 10 باشد

سلام اگر شهریور نمره ۷ برگه بگیریم قبول هستیم یا فقط باید ۱۰ بگیریم؟و این که اگر نمره ۷ برگه شهریور رو بگیریم میتونیم تبصره بزنیم برای شهریور؟

سلام ببخشید من 5 تا تجدید داشتم دوتا شو گذاشتم واسه‌ تبصره نمره ام 7 به بالا بود 3تای دیگه رو امتحان بدم بهم گفتن اگه تو این سه تا قبول نشی تبصره ات قبول نیس هیچ میشه آیا این درسته؟

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

نمرات سالیانه بعد از دادن امتحانات شهریور چطور حساب میشه یعنی نمرات مستمر در امتحانات شهریور چطوره؟

سلام من کلاس دهم هستم چهار پنج تا تجدیدی دارم میشه بدون اینکه شهریور امتحان بدم قبول بشم

سلام من امسال یازدهم بودم خرداد امتحان دادم بعد ۵تا از درس هارو مردود شدم وشهریور باید بدم امتحانش سخت تره

سلام نمره شهریور با مستمر خرداد و دی جمع میشه تا قبول بشی یا اینکه بالای ده بشی کافیه چون من حسابان خرداد ده شدم ولی چون ترم اولم پایین بود افتادم

سلام چند درس رو اگر در شهریور پاس کنیم معدل شهریور برای کنکور و رشته هایی که با سوابق هستن محاسبه نمیشه؟؟

با سلام. محاسبه می شود

سلام من درس شیمی رو نوبت اول تو امتحان کتبی ۱۰ گرفتم ولی نوبت دوم کم شدم می خواستم بدونم چند نمره باید بگیرم تا قبول شم؟

سلام من تو چن تا درس افتادم و نمره سالانه ام ۷و ۸ هس اگه شهریور بدم نمره ۷ رو بگیرم قبولم؟؟

سلام ببخشید نمرات نهایی و مستمر شهریور در کارنامه جایگزین نمرات قبلی می شوند یا به عنوان نمره شهریور ثبت میشه ؟ یعنی در کارنامه ای که قراره بدن قبولی شهریور درج شده یا مثل کارنامه خرداد هست ؟!!!

با سلام. قبولی شهریورماه درج می شود

سلام و عرض خسته نباشید من رشته کامپیوتر هستم هنرستان سال دوازدهم ۳ تا پودمان ریاضی رو افتادم ینی پودما ۳.۴.۵ دوتاشون رو با نمره ۸ و یکیشون رو با نمره ۷ فقط خواستم این سوال رو بپرسم من اگه شهریور قبول بشم دیگه شانسی برای دانشگاه ندارم؟ یا میتونم تبصره کنم؟که نرم شهریور

سلام

من امسال دوازدهم رو تموم کردم

از یازدهم یعنی جامعه شناسی 2

مربوط به سال تحصیلی گذشته

1399-1400

واحد مانده دارم

شهریور سال گذشته هم امتحان دادم

متاسفانه قبول نشدم

اونو چیکار میتونم بکنم ؟

با سلام. باید مجدد در امتحان شرکت کنید

با سلام ببخشید من مدرسه بزرگسالان امتحان دادم و مستمر خرداد بهم بیست دادن درس تخصصی و باید دوتا دیگه از همونارو امتحان بدم الان نمره های مستمری که برای شهریور حساب میکنن همونه؟

سلام اگه توی همه درس های امتحانات نهایی هفت بگیریم قبولیم؟

سلام من دوازدهمم میخاستم بدونم میشه از اول همه امتحانارو تو شهریور بدی؟ چهارتاشو افتادم بقیه هم 7 بنظرتون از اول همه درسارو میزارن امتحان بدی؟

با سلام. در امتحانات تمام درس هایی که نمره قبولی به دست نیاورده اید می توانید شرکت کنید.

میخواستم بدونم اگر برای شهریور ریاضی نمره ی ۱۹بگیرم جایگزین نمره ۹ ریاضیم میشه ؟ میتونم رشته ای که دوست دارم بردارم ؟ علومم نمره پایانی ۱۵شده و الان ریاضی ۱۰ هستش و هدایت تحصیلیم الویت اولم تجربی هست

سلام آیا در امتحان شهریور نمرات مستمر وجود دارند ؟

باسلام من زیست وریاضی خرداد ۱۴۰۱ قبول نشدم والان شهریور باید چه نمره ای کسب کنم تا قبول بشم

اگر نمره شهریور ماه از نمره خرداد ماه پایین تر باشد چه میشود؟

سلام من دهم انسانی هستم نمره مستمرم ۱۱ بوده و خرداد ماه ۶ شهریور چند باید بگیرم قبول شم

سلام ایا در شهریور اگر نمره بالا بگیریم به طور مثال ۱۹ در کارنامه فقط نمره قبولی رو میزارند یا همین ۱۹ رو؟

سلام خسته نباشید ببخشید من در خرداد ۴ درس اختصاصی رو افتادم که دوتا از دروس را تک ماده استفاده کردم . برای دو تا درس دیگ اگر در شهریور ماه نمره ۷ رو بگیرم و سالانه هم بالای ۱۰ باشه قبول میشم؟

سلام خسته نباشید ببخشید من در خرداد ۴ درس اختصاصی رو افتادم که دوتا از دروس را تک ماده استفاده کردم . برای دو تا درس دیگ اگر در شهریور ماه نمره ۷ رو بگیرم و سالانه هم بالای ۱۰ باشه قبول میشم؟

سلام.برای شهریور نمره مستمر جدید میدن یا همون نمره مستمر خرداد حساب می شه؟

باسلام خسته نباشید نمره من تو عربی میانگین آمده 6باید شهریور ماه چند بگیرم تا نمره پاس. بگیرم

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام من نوبت اول دو درس رو تجدید شدم و نوبت دوم اون دوتا رو هشت گرفتم ولی باز تجدید شدم برای اینکه در شهریور قبول بشم باید چه نمره ای بگیرم که قبول بشم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام پایه دوازدهم هستم دو درس رو مردود شدم که نمره سالانه هشت بود حالا واسه امتحان شهریور ماه باید چه نمره ای بگیرم که قبول بشم

سلام. ون خراداد ماه ۳ تا درس رو افتادم که دوتاش رو تبصره کردن چون نمره سالانه بالای ۱۰ داشتن. الان اگه درس سوم که مردود شدم رو در شهریور ماه بدم، اگه اونو خراب کردم براش تبصره حساب میشه یا دیگه تبصره هام استفاده شده و دیگه نمیشه از تیصره استفاده کرد؟

با سلام خیر نمی توانید برای درس سوم تبصره بزنید

سلام من خرداد نهایی دوازدهم قبول نشدم شهریور باید چه نمره ای بیارم تا قبول بشم آیا شهریور هم دوباره می‌توان

سلام من خرداد نهایی دوازدهم قبول نشدم شهریور باید چه نمره ای بیارم تا قبول بشم آیا شهریور هم دوباره می‌توان تبصره زد

سلام. من کلاس هشتم هستم و در امتحانات خرداد ریاضی رو افتادم و نمره سالانه و معدلم بالای 10 است میخواستم شرایط قبولی و تک ماده رو بدونم. لطفا جواب بدید. ????????????

سلام سوالات امتحان نهایی شهریور مثل خرداد ماه هستن

سلام ببخشید بعد از اعلام معدل کتبی شهریور امکان اصلاح معدل کتبی که موقع انتخاب رشته وارد کردیم ،وجود داره؟

با سلام. باید در سایت سنجش درخواست ارسال کنید

سلام من یازدهم ریاضی ام و چهار تا درس رو افتادم نمره هام خیلی کمه و اگر شهریور رو ۱۰ بشم قبولم؟؟؟

سلام خسته نباشید من یه درسی رو نمره سالانم ۹.۷۵ شده و برگه نهایی هم زیر هفت شده بودم شهریور اگه ۷ یا ۸ بگیرم قبولم ؟

با سلام. باید نمره بالاتر کسب کنید

سلام میخواستم بدونم نمره شهریور ماه جدا حساب میشه یا جایگزین نمره خرداد میشه و بعد با اون نمره سالانه رو میدن؟

با سلام. در کارنامه به عنوان نمره اکتسابی شهریورماه درج می شود

سلام روز بخیر کسایی که بخاطر نمره سالیانه مردود شدن و زیر ده بوده با امتحان شهریور ماه میشه پاس شد؟!

با سلام. بله

سلام من در درس زبان نمره ۸را کسب کرده ام اما حالا برای شهریور باید نمره چند را کسب کنم تا قبول شوم

سلام خسته نباشید من در خرداد ماه در درس زبان نمره ۸را گرفته ام ولی در آن درس جدید شدم حالا برای اینکه در شهریور نمره قبولی را بگیرم باید نمره شهریور چند شود

حداکثر نمره برای استفاده کردن از تبصره شهریور چقدر است؟

سلام ببخشید نمره ای که بگیری تو شهریور با نمره مستمر جمع میشود ؟ باید سالیانه بالا ده باشه اگه من تو برگه ۴ بگیرم با مستمر جمع بشه سالیانم میشه ۱۰5

سلام آیا شهریور ماه نمره مستمر دارد چون من کلاس شرکت کردم برای دروس افتاده خواستم بدونم مستمر هم نمره میزارن تو کارنامه؟؟؟

با سلام خسته نباشیدآیا نمره شهریور با مستمر جمع میشه؟ من شهریور توی درس ریاضی نمره بشه ۵ با سالانه ۱۸ قبول میشم؟

تو ریاضی نوبت اول تجدید شدم نوبت دوم قبول بشم قبول می شم.؟! ????

با سلام بله قبول می شوید

سلام وقتتون بخیر ببخشید اگه در شهریور ماه هم پاس نشیم میتونیم از تک ماده استفاده کنیم؟

ببخشید من در درس شیمی پایه دهم نمره سالیانه نم شده ۱۱۵ و تجدید شدم مگه زیر ۱۰ تجدید نمیشه؟

سلام ، اگر امتحان رو شهریور بدیم نمره مستمر ترم دو هم تغییر میکنه؟

سلام ، ریاضی افتادم امسال امتحان دادم پایه یازدهم ، بهم گفتن نمره مستمر که از کلاس هایی برامون گذاشتن هستش ، که روی برگه هم تاثیر داره حالا چجوری حساب میشه اینا

سلام من نمره ی سالانم هفت شده چه نمره ای باید تو برگه بگیرم برای قبولی؟

سلام بنده مستمر شهریور 20 گرفتم پایانی 3 یا 4 کلا نمره ام 7 یا 8 هستش قبول هستش دیگه؟

با سلام. نمره سالانه باید بالای 10 باشد.

سلام اگر در برگه فنون ۷بشم در شهریور ماه ولی در خرداد امتحان داخل برگه ۸بوده باشم مستمر هم ۱۶ اما برای شهریور مستمر ندارم ایا میتوان با ۷قبول شد یا تبصره زد؟

سلام خسته نباشید ببخشید به ما گفتن نمره شهریور حداقل باید ۱۰ باشه چجوریه ۷ باشه یا ۱۰ چون گفتن مستمر هیچ تاثیری نداره و اینکه اگ ما ۳ تا امتحان بدیم و یکیش قبول نشیم چی میشه

با سلام برای یک درس باقی مانده می توانید از تبصره استفاده کنید

سلام من هشتمم دوتا ورس و افتادم،اگه نتونم شهریور قبول شم باید دوباره هشتم بمونم؟

با سلام در دی ماه باید امتحان دهید

سلام ببخشید اگر توی شهریور امتحان رو زیر ۷ بگیری امکان اینکه باز هم بشه دروس مردودی رو تبصره زد وجود داره یا نه؟

با سلام حداکثر دو درس را می توان تبصره زد

سلام وقت بخیر من‌ امتحان زیست دادم خرداد قبول نشدم امروز که‌امتحان دادم شهریور بهم گفتن نمره ورقه ت باید ده بشه در صورتی که‌من‌نمره سالیانه‌ام‌توی خرداد ده بوده و الان‌که‌امتحان دادم نمره سالیانه ام ده هستش ولی نمره ورقه ام باید چند بشه که قبول شم برای شهریور؟

سلام،خسته نباشید ببخشید اگه توی خردادماه دوتا درس رو تبصره زده باشیم توی شهریور دیگه نمیتونیم تبصره بزنیم یا باز میتونیم؟

با سلام خیر حداکثر دو درس را می توان تبصره زد

سلام خسته نباشید اگه خرداد ماه دو تا تبصره زده باشیم دیگه توی شهریور نمیتونیم از تبصره استفاده کنیم؟

سلام ایا درکلاس دهم 7 تا تجدید بیاریم میتونیم وارد کلاس یازدهم شویم

سلام وقت بخیر ببخشید اگه یک درس ۷ یا بالای هفت بشم شهریور و درس دیگه ۱۴،۱۵قبول میشم؟؟؟دانشگاه ازاد میخوام برم

سلام من دوازدهم هستم. دوتا درس رو گذاشتم تبصره و دو تای دیگه رو قراره امتحان بدم. نمره های مستمری ام همه بیست هستن. حداقل نمره ی قبولی تو شهریور چقدره؟

اگر شهریور باز قبول نشیم و دی بریم امتحان بدیم دیپلم ردی میشیم؟ دیپلممون فرقی داره با کسایی ک خرداد قبول شدن؟

با سلام خیر دیپلم ردی محسوب نمی شوید اگر بتوانید نمره قبولی به دست آورید

ببخشید اگه شهریور ۲تا تک ماده هامونو زده باشیم دی دیگ نمیتونیم تک ماده بزنیم؟

با سلام در هر سال تحصیلی فقط می توانید دو درس را تک ماده کنید

سلام امتحانات نهایی شهریور باید بالای۷باشد یا بالای ۱۰

سلام وقت بخیر من امتحان فارسی در خرداد را ۷ شدم و مستمر ۱۹ شدم و سالیانه هم شده ۹،۷۵ در شهریور امتحان فارسی دادم الان ۸ بشم قبول میشم؟

با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام من ب دلیل مریضی کرونا نتونستم امتحان ریاضی بدم مستمریم و8 دادن شهریور چن بگیرم تا بتونم تجربی بردارم

با سلام بستگی به ظرفیت پذیرش رشته تجربی در مدرسه مورد تقاضا دارد

سلام خسته نباشید برای اینکه از ۷ به بالا قبول بشیم فقط باید نمره سالانمون بالای ۱۰ باشه؟ ربطی ب معدل نداره؟اگه معدل پایین ۱۰ بود ولی نمره سالانمون بالای ۱۰ بود و توی برگه ۷ گرفتیم اوکیه؟

سلام من در یک درس مردود شدم و نمره سالانه من زیر ۱۰ هست اگر من شهریور امتحان بدهم و نمره برگه امتحانم بالای ۷ باشد میتوانم از تک ماده استفاده کرده و قبول شوم؟

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

سلام اگه تو خرداد یک درسو تبصره زده باشیم تو شهریور هم میشه اگه میشه چند تا ؟

با سلام. حداکثر می توان در دو درس از تبصره استفاده کرد

سلام خسته نباشید من دوازدهم تجربی ام خواستم بدونم اگه نمره شهریور از نمره خرداد پایین تر باشه کدوم نمره حساب میشه؟ و شنیدم نمره خرداد بعد از انتخاب واحد برای شهریور حذف میشه صحت داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید ❤️

با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سلام میخواستم بدونم اگه نمره سالانه کمتر از ۱۰ باشد در شهریور ماه چه نمره ای باید کسب کنیم تا قبول بشیم؟

سلام من خرداد یک‌درس رو موجه غیبت داشتم اگه تو شهریور نمره قبولی نیارم میتونم از تک ماده استفاده کنم

با سلام. بله می توانید.

سلام من مستمر ۲درس را ۲۰گرفتم برای شهریور و اگه نمره برگه ام پایین ۷باشه بازم قبول نمیشوم

سلام اگر دو درس رو تجدید شده باشیم در پایه هشتم در شهریور یکی رو نمره قبولی آورده باشیم و یکی بالای ۸ باشه میتوانیم ب پایه ی بالاتر برویم

سلام اگر دو درس رو تجدید شده باشیم در پایه هشتم در شهریور یکی رو نمره قبولی آورده باشیم و یکی بالای ۸ باشه میتوانیم ب پایه ی بالاتر برم؟

با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم‌ نمره تک ماده در کارنامه چند است؟

با سلام نمره جدیدی در کارنامه درج نمی شود و همان نمره باقی می ماند ولی پاس شده محسوب می شود

خسته نباشید داخل برگه دیپلم ، قبولی در شهریور یا دی ماه بودن رو قید میکنه یا خیر؟؟!

با سلام بله قید می شود

سلام من دوازدهمم میخوام بگم من ۲ درس افتادم یعنی نمرم در برگه چقدر باشه تا قبول بشم؟

مدیرم میگه باید نمره ۱۰باید بگیریم تا قبول بشی

سلام وقت بخیر من امتحان فارسی در خرداد را ۷ شدم و مستمر ۱۹ شدم و سالیانه هم شده ۹،۷۵ در شهریور امتحان فارسی دادم الان ۸ بشم قبول میشم؟

با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام برای با تک ماده وتبصره هم میشه قبول شد

نحوه محاسبه تبصره شهریور ماه چطور هست؟

سلام در شهریور مستمر نوبت دوم را دوباره بهمون میدن

سلام ببخشید من نمره سالیانم ریاضی شده22اگه شهریور امتحان بدم قبول بشم نمره سالیانم بالا میره؟

با سلام لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام خسته نباشید ببخشید من امتحان شیمی رو شهریور ماه دادم دانشگاه ریز نمرات قبول می‌کنه تا گواهی دیپلم آماده بشه ؟

با سلام بله معمولا قبول می شود

سلام آیا شهریور هم تبصره داریم پایه دوازدهم؟

سلام وقت بخیر اگه شهریور نمره 7بگیریم و نمره سالیانه 9 باشه آیا قبولیم؟ و اگه نه چه نمره ای باید آورد برای قبولی؟

با سلام حداقل نمره سالانه 10 باید باشد

سلام ببخشید اگه کنکور سراسری دانشگاه دولتی قبول سیم ولی یکی از درس هارو نتوانسته‌ شهریور پاس کنیم آیا نمیشود به دانشگاه راه یافت ؟ یا میشه رفت بعد دی ماه دوباره امتحان داد؟

با سلام معمولا دانشگاه تعهد می گیرد که تا یک تاریخ مشخص درس را پاس کنید

سلام من تو خرداد میدونستم از تبصره استفاده کنم ولی نزدم اگه نمره‌ی شهریورم از خرداد پایین تر بشه چه اتفاقی می افته

با سلام. در شهریورماه هم می توانید از تبصره استفاده کنید

سلام میشه خواهشا جواب منو بدید نمره شهریور با مستمر حمع میشه؟؟

با سلام. نمره مستمر روی نمره نهایی تاثیر گذار است.

سلام یک بار از تبصره برا کتاب فیزیک استفاده کردم الان میتونم برا ریاضی استفاده کنم؟ فقط یک بار برا فیزیک استفاده کردم در خرداد ماه نوشته بودین میتونیم دوتا کتاب و تبصره کنیم

با سلام. بله می توانید.

سلام ببخشید میگن معدل سه دوره دهم یازدهم ودوازدهم باید کمتر از ۱۴نباشد برای تربیت معلمی من پایه یازدهم کمتر از ۱۴شده میتونم برای تربیت معلمی برم؟

با سلام. معدل کل دیپلم شما باید بالای 14 باشد.

سلام چرا ما نمره هفت به بالا گرفتیم زدن مردود؟مگ هفت قبول نیست شهریور ماه؟

با سلام. نمره سالانه باید بالاتر از 10 شود.

با سلام من در امتحان نهایی شهریور ماه درس جامعه شناسی شرکت کردم و نمره ام ۹ شد الان باید دقیقاً چکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

با سلام. باید از تک ماده استفاده کنید

سلام وقت بخیر من دو درس رو تک ماده کردم امسال و امتحان زیست رو ۷ شدم و با نمره ۷ معدل سالانه زیستم دقیقا میشه ۱۰ آیا قبول میشم یا باید دوباره توی دی ماه امتحان بدم؟

با سلام من درامتحان شهریور ۸شدم در دو درس آیا متوان تک ماده استفاده کرده وقبول شود

سلام وقت نمره سالیانه امتحانات شهریور ماه چگونه محاسبه میشن

با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

سلام وقت بخیر من پارسال یازدهم تجربی بودم، ۵ درس تخصصی رو زیر ۱۰ آوردم، داخل شهریور دو تا رو ۱۰ آوردم و دو تای دیگر رو هم نمرشون یکی ۷ و دیگری ۷٫۷۵ شد و یکی دیگه ۳٫۵ شد، خواستم ببینم میتونم برای اون دو درس از تک ماده استفاده کنم؟ معدل خردادم هم بالای ۱۲ شد و دهم هم از تک ماده استفاده نکردم… و باید اون درسی که ۳٫۵ شد رو کی امتحان بدم؟ با تشکر از شما…

سلام وقت بخیر من امتحان ریاضی را در خرداد مردود شدم ، شهریور امتحان دادم شدم ۷٫۵ ، نمره سالیانم هم کمتر از ۱۰ هست ، الان برای قبولی باید چیکار کنم ؟ آیا تبصره بزنم قبول میشم ؟

با سلام. می توانید برای دو درس خود از تبصره استفاده کنید.

سلام من پایانی ام سه شده و نوبت دوم 16 سالانه خرداد 24 چطور محاسبه میشود

سلام. من ده سال پیش پیش‌دانشگاهی را با دو درس مردود رها کردم. سال گذشته دوباره برای ادامه تحصیل مراجعه کردم و تطبیق زدم و مجبور شدم 8 درس را بگذرانم. امتحان آخرم را در شهریور دادم و قبول شدم. هم‌زمان سال گذشته برای کنکور ثبت‌نام کردم و در کنکور امسال پیام نور تهران جنوب قبول شدم، حالا برای ثبت نام در دانشگاه باید مدرک دیپلم قدیمی ام را بفرستم؟ چون هنوز مدرکی به من نداده‌اند. اصلاً دانشگاه من را قبول می‌کند؟

با سلام. باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را از مدرسه دریافت کرده و به دانشگاه تحویل دهید. اگر مدارک آماده نیست ، دانشگاه احتمالا به شما فرصت می دهد

سلام من سال دوازدهمم سال پیش ک یازدهم بودم چندتا درس افتادم ازون چند تا درس ک شهریور امتحان دادم باز دوتا درس افتادم ، نمره کل یازدهم رو ک برای کنکور دیماه لازم است چگونه محاسبه کنم ، چون باید معدل کل با نمرات جدید محاسبه بشه ومن معدل کلم را نمیدونم چطور بدست بیارم، لطفا کمکم کنید????????????

سلام ببخشید اگه امتحان نهایی شهریور۹۸ رونداده باشه الان باید چیکارکنه؟برای قبول شدن اون امتحان و امتحان دادن

سلام اگه یکی هم دی و هم خرداد یه درسو بیفته تو دبیرستان باید دو تا امتحان شهریور بده؟ و اینکه نمره شهریور جایگزین نمره خرداد میشه یا نمره سالانه

با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سلام ببخشید اگر درسی رو مردود بشیم بعد دوباره شهریورماه امتحان بدیم وبا نمره خوبی قبول بشیم کدوم نمره رو برای چهل درصد تاثیر معدل در کنکور لحاظ می‌کنند.

با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

سلام من خردادهشتم ریاضیا تک‌اوردم بانمره ۲۰ قبول شدم در شهریور برانتخاب رشته که نمرات خرداد هفتم و هشتما باضریب یک خساب میکنن نمره خرداد نهما باضریب ۳ بعد حاصل جمعشونا تقسیم بر۵ میکنن برای سال هشتم همان‌نمره خردادما حساب میشه یا نمره قبولی شهریورم برادرس ریاضئ

سلام من مستمر زیر ده شدم ۷ شدم بعد پایانی ۱۰ بشم دیگا مستمر میشه در نظر نگیره

سلام من فنی هستم من رو اشتباهی ثبت نکردن برای دادن امتحان نهایی ها شهریور ثبت نام کنم و امتحان بدم تاثیرش برای کنکور تیر امسال لحاظ میشه ؟

با سلام. بله

سلام وقتتون بخیر من نمینونم خرداد ماه شرکت کنم فنی هستم اسمم رو ثبت نکردن برای امتحان نهایی شهریور امتحان نهایی رو بدم توی کنکور همین تیر امسال تاثیرش رو میذاره ؟

با سلام. پیشنهاد می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل تری راهنمایی کنند.

سلام یازدهمم اگر یک درس را تجدید شم تو خراد باید شهریور سر کلاسا بشینم حتما ک بتونم دوباره ازمون بدم؟

با سلام. خیر فقط در امتحان شرکت می کنید.

سلام وقت شمابخیر ، اگر کسی در خرداد نهایی دوازدهم تمامی امتحاناتش رو رد شده باشه و در شهریور امتحانات رو مجددا تکرار کنه و همشو قبول بشه با نمره ی خوب ، معدل نهایی چطور محاسبه میشه؟ اون معدلی که اهمیت داره به عنوان کتبی دیپلم و کتبی نهایی همون معدل شهریوره؟ لطفا پاسخگو باشید

با سلام. نمرات شهریورماه ملاک محاسبه معدل قرار می گیرند.

مگر میشه همه درس ها رو دوباره امتحان داد؟ مگه فقط ۸ واحد نیست؟

سلام خسته نباشید. من الان پایه دوازدهمم اگه امتحانات خرداد نهایی رو خراب کنم و شهزیور امتحان بدم نمره ای که توی شهریور گرفتم برای کنکور تیر ماه محاسبه میشه ؟ یا حتما باید کنکور دی ماه بعدی رو شرکت کنم؟

با سلام. بله نمرات شهریورماه شما ملاک قرار می گیرند.

سلام خواستم بدونم اگه در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲قبول نشم بعد شهریور امتحان بدم قبول شم ۴۰درصد شهریور رو برام لحاظ میکنن؟ هیچ مشکلی نیست ؟! ممنون میشم جواب بدین

با سلام. نمرات شهریورماه اگر بهتر باشند ، ملاک اعمال سوابق تحصیلی قرار می گیرند.

سلام اگر در شهریور امتحان بدیم توی دیپلم ثبت میشه که قبولی شهریور هستیم؟

با سلام. بله

اگه کسی نمره سالانه زیر ۱۰ باشه ینی اینکه کلا ترم اول مدرسه نرفته باشه و در امتحانات شرکت نکرده باشه شرایط‌ش برای اخذ دیپلم چیه چجوری جبران کنه،پایه دوازدهم????‍♂️

سلام من دانش اموز پایه دوازدهم تجربی هستم و در حال حاضر دارم امتحانات نهایی را میدهم از امتحان دینی ام راضی نبودم آیا در شهریور میتوانم دروسی که نمرات خوبی نگرفته ام را امتحان بدهم و معدل کتبی ام را بیشتر کند و دانشگاه خوبی قبدل بشوم ؟؟

با سلام. امتحانات شهریورماه را فقط در دروسی که نمره لازم را کسب نکرده اید می توانید شرکت کنید.

سلام خسته نباشید ممکنه یکی یه درسیو پاس بشه ولی نمرش کم شده و بخواد دوباره بره امتحان بده یا واسته واسه ترمیم معدل دی؟

ببخشید اگر امتحانی رو در نهایی دوازدهم بیوفتیم و واسه شهریور بریم نمره اش در معدل تاثیر میزاره یا نه؟

سلام اگر در درسی در خرداد غایب باشیم سر امتحان موکول میشه به شهریور ؟

با سلام. بله

سلام خسته نباشید اگه درسی رو خرداد قبول نشیم و شهریور هم قبول نشیم و امکان تک ماده هم نباشه ، آیا میتونیم بریم دانشگاه روزانه ؟

با سلام. باید رتبه مناسب را در کنکور کسب کنید.

سلام برای یازدهم اگه یه امتحان خرداد رو تجدید بشیم ولی شهریور خوب باشه مثلا درحد بیست ، نمره خرداد هم محاسبه میشه؟

با سلام. پیشنهاد می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل تری راهنمایی کنند.

سلام خسته نباشید من کلاس نهم هستم و معدل نوبت اولم شد ۱۵ و نوبت دوم هم زبان و ریاضی رو فکر نکنم پاس بشم یعنی تجدید شدم آیا میشه با شرکت کردن در امتحانات شهریور بتونم وارد رشته انسانی بشم ؟ و چطوری میتونم در امتحانات شهریور شرکت کنم؟ معدل شهریورم باید چند بشه که بتونم وارد رشته انسانی بشم؟. لطفاً پاسخ بدید خیلی مهمه برام????????

با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

سلام میخواستم بدونم نمره شهریور در 40 درصد تاثیر معدل در کنکور تاثیر دارد یا خیر

سلام وقتتون بخیر من بنا به دلایلی بعضی از امتحانات خرداد بد دادم ممکنه دوتاشونو هم بیوفتم شهریور که امتحان بدیم نمرش برای 40 درصد کنکور نیز اعمال میشه؟

سلام من اگه توی امتحان شهریور قبول بشم میتونم مهر برم دانشگاه

با سلام. بله می توانید

سلام. میخواستم بدونم نمره ای که تو شهریور گرفته میشه هم تو معدل سالانه تاثیر گذاره؟ اگه آره چطوری حساب میشه نمره سالانه با قبولی شهریور؟

سلام من یک درسی رو نمره قبولی نیاوردم میخواستم بدونم شهریور قبول شم معدل خردادم که پایینه میکشتش بالا نمره شهریورم ؟

با سلام. بله باعث بهبود معدل شما می شود

اگر در امتحانات خرداد قبول نشیم و شهریور مجدد امتحان بدیم تاثیر معدل بر کنکور از دست میره؟

سلام.خواستم بدونم امتحانات شهریور با امتحانات ترمیم معدل که تو شهریور ماه برگزار میشه فرق داره،جدا هستن،جریانشون چیه؟

سلام ببخشید من پایه هشتم هستم سه تا دررو افتادم شهریور باید بیام امتحان بدم؟و چند شهریور باید بیام؟

سلام ببخشید درسته که نمره ی ۷ خرداد بهتر از ۲۰ شهریور هست؟

سلام اگه شهریور قبول نشیم باید دوباره بریم دوازدهم یا نه باید دی بریم امتحان بدبم

با سلام. می توانید تک ماده بزنید

سلام وقت بخیر ببخشید من بعضی از درس های که توی خرداد امتحان دادم رو افتادم و بنا هست کنکور 1403 رو بدم میخواستم بدونم اگر شهریور اون درس هارو که افتادم مثلا 20 بگیرم باز هم نیاز هست ترمیم معدلشون کنم ؟ در کنارش میخواستم بدونم ایا توی همین شهریور درس های که نیوفتادم هم میتونم ترمیم معدل کنم ؟ یا خیر باید بزارم تو دی ماه ترمیم کنم .

با سلام. پیشنهاد می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل تری راهنمایی کنند.

سلام من امتحاناو قبول شدم اما بذای نمره بهتر میتونم شهریور امتحان بدم؟

با سلام. فقط در صورت مردود شدن می توانید در امتحانات شهریورماه شرکت کنید.

با سلام. میخوام بدونم که امتحان جبرانی شهریور ماه روی ترم اول هم تاثیر داره و یا مستمر رو بالا میبره ؟؟؟

سلام من پایه یهفتم هستم و امتحان ریاضی ۷ شدم نوبت دوم و نوبت اول بالای ۱۰ شدم قبول میشم که نرم امتحان شهریور بدم و معدلم ۱۸ شده و نمرهی سالانه با لای ۱۰ داشتم میشه لطفا بگین چیکار کنم

من در شیمی نهایی ۹.۲۵ گرفتم و نمره سالانه من ۹.۷۵ شده و قبول نوشته من الان قبول هستم یا مردود؟

نمرات نهایی شهریور ۱۴۰۲ روی ۴۰ درصد کنکور تیر ۱۴۰۲ تاثیر دارد یا خیر؟؟؟

سلام ببخشید اگه تو‌ کلاسای تابستانه شرکت نکنیم و نمره مستمر نداشته باشیم در نمره امتحان ما تقسیم بر دو میشود دوازدهم هستم

سلام نمره شهریور رو نمره سالانه تاثیر دارد؟ مثلا اگه نمره شهریور رو بالا بدیم نمره سالانه هم افزایش میابد؟

سللام اگ شهریور درسایی ک افتادیمو امتحان بدیم با توجه به قوانین جدید الن میشه خرداد ترمیم معدل زد؟

سلام و خسته نباشید اگر در سهریور نیز افتاده داشته باشیم نیم سال اول نمیتونیم بریم دانشگاه؟

سلام میخواستم بدونم شهریور چه نمره‌یی بگیریم تا قبول بشیم 7 یا اینکه 10

سلام من خرداد 1402قبول نشدم و نمره قبولی ۷ بود الان که دادم امتحان میدم میگن از ۱۰ به بالای این درسته یا نه؟

سلام من امروز امتحان فیزیک دادم و ۸ میگیرم و نمره سالانم ۱۲ هستش ایا قبولی رو میگیرم ؟!

سلام من فارسی جغرافیا برام در کارنامه زده قبولی خرداد اما در کارت ورود امتحانات شهریور زده تجدید باید چکار کنم

سلام میخاستم بدونم چجوری محاسبه میشه نمره ریاضی شهریور کلاس ۱۱ هم مستمرا میدونم ضریب ۱ داره اما بقیش چی؟

سلام من امسال پایه دوازدهم هستم اگه درسی در سال دهم نتونستم پاس کنم و مردود شده باشم میتونم شهریور پاس کنم

سلام میخواستم بدونم که اگه برا شهریور مستمر نگیریم باید حتماً امتحان نهایمونو ۱۰ بشیم یا با ۷ هم پاس میشیم؟

سلام پایه دوازدهم انسانی هستم من سه تا از درسام رو مردود شدم ، و دوتاش رو تک ماده کردم ، یدونش رو ۳۱ مرداد ماه امتحان دادم سوالم این هست که نمره قبولی چه نمره اییه ؟ ۷ به بالا یا ۱۰ به بالا ؟

سلام ببخشید برای امتحان شهریور ماه اگه نمره مستمر نداشته باشیم روی برگه ۷ بگیریم قبول میشیم یا باید ۱۰بگیریم؟

سلام نمره شهریور ماه باید چند باشه تا قبول بشیم

سلام ببخشید اگه من تو شهریور هم تجدیدی هام رو نتونستم پاس کنم. و به دانشگاه قبول شدم میتونم ترم اول برم دانشگاه؟چکاری باید انجام بدم؟

سلام ببخشید اگر در امتحانات شهریور بیفتیم میتونیم از تک ماده استفاده کنیم پایه دهم هستم

با سلام. اگر در خردادماه استفاده نکرده باشید ، می توانید استفاده کنید.

سلام ببخشید اگه ما تپ کلاس های حضوری قرای شهریور شرکت نکنیم. نمره امتحان نهایی برایمان در مستمر درنظر گرفته میشه ؟

سلام خسته نباشید اگر در خرداد ماه چهار تا تجدید بیاریم و دو تاشو تک ماده بزنیم دو تا امتحان دیگه شو در شهریور بدیم نمره ی قبولی شهریور چند است؟

سلام خسته نباشید کلاس دوازدهمم من نمره سالیانه ریاضیم ۷ الان باید تو شهریور نمره ی کتبی چند باشه تا قبول بشم؟

سلام خسته نباشید ببخشید اگه کسی خرداد ماه از قانون تک ماده استفاده کرده باشه و در شهریور یه درس رو امتحان داده باشه باید نمره چند بگیره تا قبول بشه؟؟

سلام نمره علوم شهریور نهم چند نمره هست 15 نمره هست

سلام نمره دقیق برای قبولی امتحانات دوازدهم انسانی شهریور ۱۴۰۲ چند است؟

سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم آیا شهریور ماه هم نمره مستمر قبلی رو حساب میکنن براش و باز با نمره روی برگه بالای7 و نمره سالانه بالای 10 میشه قبول شد؟

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

دسته بندی ها

شما در (پاسخ با ما) با یک تیم حرفه ای و پر تلاش روبرو هستید که هدف آنها کمک به شما در جهت رسیدن به بهترین پاسخ در کمترین زمان و با حداقل هزینه میباشد. پس به ما اعتماد کنید.

موزیک هفته ، حین مطالعه گوش کنید

بروز باشید

با ثبت ایمیل خود از جدیدترین اخبار تحصیلی و تخفیفات ما با خبر شوید

آیا امتحانات شهریور سخت است؟ هر آنچه که باید بدانید

برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلفی ممکن است نتوانند در امتحانات پایان ترم خرداد ماه موفق به کسب نمره قبولی شوند، برای جبران این اتفاق به چنین داوطلبانی یک فرصت دوباره در شهریور ماه داده می‌شود. شاید شما هم مجبور به شرکت در امتحانات شهریور شده‌اید و در حال حاضر در ذهنتان چنین سوالاتی دارید:

شرکت در امتحانات شهریور چه شرایطی دارد؟ آیا امتحانات شهریور سخت است؟ اگر در امتحانات شهریور قبول نشویم چه اتفاقی می‌افتد؟ شرایط استفاده از تک ماده در امتحانات شهریور چیست؟ در این محتوا قصد داریم به هر آنچه که در مورد امتحانات شهریور باید بدانید بپردازیم.

آنچه خواهید خواند …

تاریخ برگزاری امتحانات شهریور ماه

معمولا هر ساله امتحانات شهریور ماه در نیمه دوم شهریور برگزار می‌شوند و بر اساس تصمیم‌گیری سازمان آموزش و پرورش قرار است امسال امتحانات شهریور ماه 1402 از تاریخ هشتم آغاز شده و تا سی و یکم شهریور ماه ادامه داشته باشند. برنامه و تاریخ دقیق برگزاری امتحانات شهریور ماه را می‌توانید از طریق مدارس بزرگسالان شهرتان پیگیری کنید.

آیا امتحانات شهریور سخت است؟

از آنجایی که امتحانات شهریور ماه آخرین فرصت قبولی دانش‌آموزان در یک سال تحصیلی هستند، شرکت در آن‌ها با استرس و نگرانی زیادی همراه است. حالا با توجه به این موضوع آیا امتحانات شهریور سخت است؟ بگذارید خیالتان را راحت کنم:

سطح سوالات امتحانات شهریور ماه تفاوت چندانی با سوالات خرداد ماه ندارد و امتحانات شهریور به هیچ وجه سخت‌تر از امتحانات خرداد نیستند.

پس اگر دانش‌آموزان از وقتشان به درستی استفاده کنند و روی نمونه سوالات امتحانات سال‌های گذشته مسلط شوند، می‌توانند امتحانات شهریور ماه را با موفقیت پشت سر بگذارند.

نمره قبولی در امتحانات نهایی شهریور ماه دوازدهم چقدر است ؟

حداقل نمره لازم برای قبولی در امتحانات نهایی پایه دوازدهم نمره 7 و بالاتر است و اگر داوطلبی در امتحانات شهریور ماه موفق به کسب این نمره‌ نشود، نمی‌تواند مدرک دیپلمش را دریافت کند. نگران نباشید مهم نیست چقدر عملکرد شما در امتحانات خرداد ضعیف بوده است، هنوز راه جبران دارید و با یک برنامه ریزی صحیح و تعهد به برنامه‌ها می‌توانید از پس قبولی در امتحانات شهریور برآیید و برای همیشه خیالتان از این موضوع راحت شود.

اگر می‌خواهید در مورد روش صحیح مطالعه دروس مختلف یا اصول برنامه ریزی تحصیلی بیشتر بدانید، می‌توانید مقالات وب سایت فروشگاه پایتخت کتاب را مطالعه کنید.

استفاده از تبصره و تک ماده برای قبولی در امتحانات شهریور

برای اینکه از امتحانات شهریور ماه جان سالم به در ببرید، یک تیر نهایی وجود دارد و آن هم استفاده از قانون تبصره و تک ماده است. گفتیم که برای قبولی در امتحانات شهریور ماه دانش‌آموزان باید حداقل نمره 7 را کسب کنند اما اگر دانش‌آموزی موفق به کسب چنین نمره‌ای نشد، می‌تواند از تبصره استفاده کند.

استفاده از تبصره و تک ماده هم قوانین و شرایط خاص خودش را دارد؛ برای مثال هر دانش‌آموزی مجاز است که حداکثر در 2 درس نهایی و در 2 درس غیرنهایی از تبصره استفاده کند. همچنین نمره سالانه دانش‌آموزان برای آن درس خاص باید بالای 10 باشد و معدل او نباید کمتر از 10 شود. برای محاسبه نمره سالیانه از فرمول زیر استفاده می‌کنند:

8 ÷ (نمره مستمر ترم اول × 1) (نمره امتحانی ترم اول × 2) (نمره مستمر ترم دوم ×1) (نمره ورقه × 4) = نمره سالانه

حتما بخوانید: تک ماده چیست؟ شرایط تبصره تک ماده در امتحان نهایی دوازدهم

برای قبولی در امتحانات شهریور چه منابعی را مطالعه کنیم؟

منبع اصلی شما برای برای موفقیت در امتحانات شهریور ماه کتاب درسی و نمونه سوالات امتحانات سال‌های گذشته است. در کنار این دو منبع می‌توانید از کتاب‌هایی که مخصوص بازه امتحانات طراحی شده‌اند استفاده کنید، سری کتاب‌های زیر از جمله بهترین منابع برای قبولی در امتحانات شهریور هستند:

برای رهایی شما عزیزان از دغدغه تهیه کتاب‌های مخصوص امتحانات نهایی، همه این منابع با مناسب‌ترین قیمت در وب سایت فروشگاه پایتخت کتاب موجود هستند.

اگر در امتحانات شهریور قبول نشویم چه می‌شود؟

توصیه می‌کنم که همه همت و تلاشتان را به کار بگیرید که هر جور شده در امتحانات شهریور ماه موفق به کسب نمره قبولی شوید؛ چون این آخرین فرصت شما برای جبران است! حالا اگر باز هم در امتحانات شهریور شکست بخوریم چه می‌شود؟

اگر داوطلبی در امتحانات شهریور مردود شود باید مجدد در امتحانات دی ماه شرکت کند تا بتواند مدرک دیپلمش را دریافت کند. حالا اگر مدرک دیپلم را دریافت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ در صورتی که شما در یک رشته کاردانی یا کارشناسی دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شوید اما در امتحانات شهریور مردود شوید، نمی‌توانید در آن دانشگاه ثبت نام کنید و به این ترتیب یک سال عقب می‌افتید.

البته اگر در نیمه دوم یا ورودی بهمن دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شوید، می‌توانید بعد از قبولی در امتحانات دی ماه، در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت نام کنید.

چند سوال متداول

امتحانات شهریور ماه در چه تاریخی برگزار می‌شوند؟

طبق آخرین اخبار، امتحانات شهریور ماه 1402 از تاریخ هشتم الی سی و یکم شهریور ماه برگزار می‌شوند.

آیا امتحانات شهریور سخت است؟

سطح سوالات امتحانات شهریور ماه تفاوت چندانی با سوالات امتحانات خرداد ماه ندارد و با برنامه ریزی صحیح می‌توانید در این امتحانات موفق شوید.

شرایط استفاده از تک ماده در امتحانات شهریور چیست؟

هر دانش‌آموزی مجاز است که حداکثر در 2 درس نهایی و در 2 درس غیرنهایی از تبصره استفاده کند. همچنین نمره سالانه دانش‌آموزان برای آن درس خاص باید بالای 10 باشد و معدل او نباید کمتر از 10 شود.

اگر در امتحانات شهریور قبول نشویم چه می‌شود؟

در صورتی که شما در یک رشته کاردانی یا کارشناسی دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شوید اما در امتحانات شهریور مردود شوید، نمی‌توانید در آن دانشگاه ثبت نام کنید.

حداقل نمره قبولی امتحان نهایی سال دوازدهم و نهم خرداد، شهریور و دی ماه

برای قبولی در امتحانات نهایی سال دوازدهم و نهم باید چه نمره کتبی و سالانه ای داشته باشیم؟

حداقل نمره مورد نیاز برای قبول شدن در امتحان نهایی

طبق خبر اعلام شده از طرف وزارت آموزش و پرورش، حداقل نمره برای قبولی هر درس در امتحانات نهایی دی ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ، نمره ۷  در امتحان کتبی در نظر گرفته شده است.

لذا دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم که امتحاناتشان به صورت نهایی برگزار می شود، می توانند با اطلاع از حداقل نمره برای قبولی در هر درس، برنامه ریزی دقیق تر و درستی برای شرکت در امتحانات نهایی دی ماه ۱۴۰۱ داشته باشند.

امسال نیز همانند سال های پیشین امتحانات نهایی دوازدهم به صورت کشوری و هماهنگ و هم زمان برگزار خواهد شد، با توجه به این موضوع دانش آموزان محصل در این پایه تحصیلی باید با برنامه ریزی مناسب و تلاش بیشتر خود را برای حضور در این امتحانات آماده کنند تا بتوانند به موقع فارغ التحصیل شده و وارد دانشگاه شوند.

مطابق قوانین تصویب شده در وزارت آموزش و پرورش ، دانش آموزان پایه دوازدهم برای ورود به دانشگاه های سراسر کشور، ابتدا باید در امتحانات نهایی دی ماه یا خرداد و شهریور، حداقل نمره را کسب نمایند تا بتوانند از مقطع دیپلم فارغ التحصیل شده و در دانشگاه ثبت نام نمایند.

با توجه به این قانون دانش آموزان پایه نهم نیز باید در امتحانات نهایی حداقل نمره را کسب نمایند تا موفق به قبولی در این دوره تحصیلی شوند و سپس به فکر انتخاب رشته پایه نهم به دهم باشند.

حداقل نمره برای قبولی در امتحانات نهایی پایه دوازدهم (خرداد، شهریور و دی ماه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ )

فرقی ندارد دانش آموز در حال تحصیل باشید یا تصمیم به ترمیم معدل کنکور گرفته باشید،امتحان های نهایی خرداد، شهریور و دی ماه برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا تنها با کسب حداقل نمره در این امتحانات می توانند به واسطه آزمون سراسری به دانشگاه ها وارد شوند، بنابراین دانش آموزان زمانی عنوان فارغ التحصیلی را به دست می آورند و اجازه ثبت نام در دانشگاه دارند که حداقل نمره قبولی را طبق قوانین وزارت آموزش و پرورش در امتحانات سراسری 1401-1402 کسب نمایند.

حداقل نمره قبولی در امتحان کتبی نهایی

همانطور که میدانید که نمره امتحان کتبی با نمره سالانه در کارنامه متفاوت است.

بنابراین دانش آموزانی می توانند عنوان فارغ التحصیلی را به دست آورند که در امتحانات نهایی دوازدهم در دی ماه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ موفق به کسب نمره ۷ و یا بالاتر شوند.

حداقل نمره قبولی سالانه در سال دوازدهم

دانش آموزان در کنار کسب حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی که برابر نمره هفت در امتحان کتبی است، باید دارای نمره سالانه ۱۰ و یا بالاتر نیز باشند، در غیر این صورت باید مجدد در امتحان نهایی دوازدهم شرکت نمایند.

لازم به ذکر است که این نمره سالانه از معدل نمره امتحان ترم اول دانش آموزان پایه دوازدهم و دو برابر نمره ترم دوم دانش آموزان این پایه تحصیلی به دست می آید که حتما باید این نمره بالای ۱۰ باشد تا دانش آموز قبول شود.

دانش آموزانی که در امتحانات نهایی نوبت خرداد و شهریور ، نمره قبولی را به دست نیاوردند و یا داوطلبانی که تصمیم به ترمیم معدل برای تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ را دارند، همچنین داوطلبانی که قصد ایجاد سوابق تحصیلی دارند، میتوانند با نام نویسی در امتحانات نهایی نوبت دی ماه و شرکت در این امتحانات نمره قبولی را کسب نمایند.

در صورتی که دانش آموزی موفق به کسب حداقل نمره برای قبولی در امتحانات نهایی دوازدهم نشود، می توانند تحت شرایط خاصی از تبصره قانون و تک ماده استفاده کنند و موفق به فارغ التحصیلی از پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید شوند.

دو شرط قبولی در امتحانات نهایی سال دوازدهم:

شرط اول) این است که دانش آموزان پایه دوازدهم باید در امتحانات نهایی نمره ۷ و یا بالاتر کسب نمایند.

شرط دوم) این چنین است که باید نمره سالانه دانش آموزان در هر یک از دروس نمره ۱۰ یا بالاتر باشد.

حداقل نمره برای قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم (۱۴۰۱-۱۴۰۲)

یکی از پایه های تحصیلی مهم برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول، پایه نهم می باشد و به دلیل انتخاب رشته و هدایت تحصیلی، بیشتر دروس پایه نهم به شکل نهایی برگزار می شود. لذا دانش آموزان برای کسب عنوان قبولی در پایه نهم باید در امتحانات نهایی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ، حداقل نمره قبولی را به دست آورند.

بنابراین دانش آموزان با آگاهی از قوانین حداقل نمره تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش، میتوانند با برنامه ریزی و مطالعه بیشتر موفق به کسب نمرات قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم شوند. وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه ای حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم (۱۴۰۱-۱۴۰۲) را اعلام کرد.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش ، دانش آموزان پایه نهم باید برای کسب نمره قبولی در امتحانات نهایی، حداقل معدل ۱۰ دارا باشند.

در واقع چنانچه دانش آموزی معدل کل کمتر از ۱۰ داشته باشد، نمی تواند از پایه نهم عنوان فارغ التحصیلی را کسب نماید. علاوه بر شرط معدل، دو شرط دیگر نیز برای کسب نمره قبولی در امتحانات نهایی و فارغ التحصیلی از پایه نهم وجود دارد.

دو شرط قبولی در امتحانات نهایی سال نهم:

شرط اول) این است که دانش آموزان پایه نهم باید در امتحانات نهایی نمره ۷ و یا بالاتر کسب نمایند.

شرط دوم) این چنین است که باید نمره سالانه دانش آموزان در هر یک از دروس بالاتر از ۳۰ باشد که بعد از تقسیم به ۳ همان نمره ۱۰ خواهد شد.

چنانچه دانش آموزان موفق به قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم در دی ماه ۱۴۰۱ نشوند، در صورت دارا بودن شرایط استفاده از تک ماده ، می توانند با توجه به تبصره قانون فارغ التحصیل شوند.

نکته مهم: حاصل جمع نمره ترم اول و دو برابر نمره ترم دوم دانش آموز همان نمره سالانه است که باید بالای ۳۰ باشد، همچنین می شود این نمره را بر ۳ تقسیم کرد و نمره سالانه دانش آموزان پایه نهم را از ۱۰ محاسبه کرد که در این صورت باید نمره سالانه دانش آموزان پایه نهم بالاتر از ۱۰ باشد.

مشاوره جهت قبول شدن در امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401-1402

با توجه به اینکه دانش آموزان پایه دوازدهم ، علاوه بر مطالعه برای آزمون سراسری، باید به صورت حضوری در امتحانات نهایی دوازدهم نیز شرکت نمایند، بنابراین نیاز به مطالعه و برنامه‌ریزی برای امتحانات نهایی و ترمیم معدل برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این امتحانات نهایی دارند، تا بتوانند با به دست آوردن حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی دوازدهم عنوان فارغ التحصیلی را کسب نموده و وارد دانشگاه شوند.

دانش آموزان می توانند برای به دست آوردن نمره قبولی در کارنامه امتحانات نهایی، اقدام به برنامه ریزی مناسب و مدیریت زمان نمایند.

همچنین دانش آموزان می توانند با تهیه کتاب های کمک آموزشی استاندارد و مطالعه جزوات آموزشی، مطالعه کتاب های درسی و منابع اصلی امتحانی و … به آمادگی بالایی برای شرکت در این امتحانات برسند.

به جز مطالعه با کیفیت کافی و برنامه ریزی مناسب، دانش آموزان باید نمونه سوالات مختلفی را حل نمایند تا با طرز طراحی سوالات امتحانات نهایی بیشتر آشنا شوند.

با توجه به موارد ذکر شده در صورتی که دانش آموزی موفق به کسب حداقل نمره قبولی در یک یا دو درس امتحانات نهایی پایه دوازدهم نشود، می تواند تحت شرایط تبصره و تک ماده، دروس خود را تک ماده کند و فارغ التحصیل شود.

دانلود سوالات امتحان نهایی سال دوازدهم

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنیحضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرامایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

دکمه بازگشت به بالا