وضعیت جاده چالوس فردا جمعه

جاده چالوس و هراز جمعه و شنبه در این ساعت ها یک طرفه می شود

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها آخرین وضعیت جاده‌ های کشور و شرایط جاده چالوس و جاده هراز را تشریح کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز،‌ در جاده چالوس ‌‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا (جمعه و شنبه) از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن‌آباد و در جاده هراز تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز و فردا (جمعه و شنبه) از رودهن به سمت آمل، ممنوع است.

علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان کرد:‌ بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۲۳ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

 تردد روان در آزادراه‌ تهران-شمال‌، هراز و فیروزکوه

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت‌ محور‌‌های کندوان، هراز‌ و فیروزکوه، همچنین آزادراه قزوین-رشت‌ و آزادراه تهران-شمال نشان می‌دهد.

 ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه قزوین-کرج-قزوین‌

وی درباره وضعیت ترافیکی فعلی دیگر جاده‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده پل فردیس و ترافیگ سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده مهرویلا نشان می‌دهد.

افزایش ۱۱.۷ درصدی تردد در جاده‌های کشور

آشوری تصریح کرد: کل تردد ثبت‌شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات‌ حاصل از رصد ۲۴۹۲ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۱.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۲.۸ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.‌

باران و برف در برخی جاد‌ه‌های ۳ استان‌‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها‌ درباره وضعیت جوی جاد‌ه‌های کشور گفت: در حال حاضر بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های گلستان‌، خراسان شمالی و خراسان رضوی داریم.

وی یادآور شد: با توجه به بارش برف در محورهای کوهستانی و مناطق سردسیر، مردم از سفرهای غیر‌ضروری پرهیز کنند همچنین رانندگان باید زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند و از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو خود مطمئن باشند؛ در محورهای برف‌گیر تردد حتما باید با زنجیرچرخ انجام شود.

۱۵ محور به دلیل شرایط ‌جوی‌ مسدود است

آشوری با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، افزود:‌ در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌ هم به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد:‌ ‌محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، محور ریگان – ایرانشهر‌‌‌‌‌، محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی مسدود است.

وی ادامه داد: محور جدید پاوه-سروآباد، محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور گنجنامه-تویسرکان و جاده پونل-خلخال، به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

آشوری افزود: محور خوانسار-بوئین در استان اصفهان‌، محور کوهرنگ-مسجد سلیمان‌ در استان چهارمحال و بختیاری (گردنه چری و گردنه‌ شاه‌منصوری)، محور دندی-تخت سلیمان‌ در استان زنجان، ‌محور ایرانخواه-تکاب، در استان کردستان و محور ایذه-دهدز در استان خوزستان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی مسدود است.

 ۳ جاده پرتردد کشور در شبانه‌روز گذشته‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه ‌‌‌کرج‌‌‌-قزوین با ۱۳۶ هزار‌ تردد، آزادراه ‌قزوین-کرج با ۱۲۳ هزار‌ تردد و آزادراه‌‌‌ تهران-کرج با ۱۱۸ هزار‌ تردد پرترددترین جاده‌های کشور بود.

 ممنوعیت تردد کامیون در جاده هراز جاده چالوس و  جاده هراز امروز و فردا یک‌طرفه می‌شود

‌تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۳۰ بهمن در جاده هراز، جاده چالوس ، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌در جاده چالوس ‌‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در جاده هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز و فردا از رودهن به سمت آمل ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در جاده چالوس تردد انواع تریلر‌ و کامیون‌ کماکان ممنوع است همچنین در جاده هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع ‌است.

‌تردد‌ کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی‌ از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و روزهای‌ شنبه و یکشنبه پیشِ‌ رو در جاده هراز ممنوع ‌است.

در ‌محور تهران-فیروزکوه-قائمشهر ‌تردد ‌تریلر غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع ‌است.

در محور آستارا-اردبیل و بالعکس‌ تردد تریلرها و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ ‌شنبه پیشِ رو ممنوع ‌است.

در محور قدیم رشت-قزوین و بالعکس‌ تردد ‌تریلرها و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

وضعیت ترافیکی جاده چالوس و هراز (۱۹ مرداد)

محور‌های کندوان و هراز فردا جمعه ۲۰ مرداد ماه در صورت ترافیک سنگین یکطرفه خواهند شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، سرهنگ یدالله جهان تاب رئیس پلیس راه مازندران گفت: ترافیک اکنون در محور چالوس مسیرجنوب به شمال حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و در آزادراه تهران – شمال مسیرجنوب به شمال حدفاصل تونل البرز تا پل زنگوله سنگین است. محدودیت‌های ترافیکی که از دیروز چهارشنبه در محور‌های اصلی مازندران آغاز شده بود تا ۶ صبح روز شنبه ۲۱ مرداد ماه ادامه دارد.

او افزود: تردد موتورسیکلت به غیر از موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز ترافیک تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲۱ مرداد ماه در محورهای کندوان، هراز و سوادکوه ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ فردا جمعه ۲۰ مرداد ماه از آزادراه تهران- شمال به مرزن آباد ممنوع است. در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به کرج و تهران یک طرفه خواهد شد.

سرهنگ یدالله جهان تاب گفت: تردد همه وسایط نقلیه از ساعت۱۴ تا ۲۲ فردا جمعه ۲۰ مرداد ماه در صورت سنگین بودن بار ترافیکی از شمال به جنوب به صورت مقطعی یک طرفه انجام می‌شود.

او با اشاره به ممنوع بودن تردد همه تریلر‌ها در جاده هراز، افزود: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۶ صبح تا ۲۴ روز جمعه ۲۰ مرداد ماه از این محور ممنوع است.

سرهنگ جهان تاب افزود: اجرای محدودیت‌های پیش بینی شده منوط به افزایش حجم تردد‌ها می باشد. در صورت عادی بودن ترافیک با هماهنگی محدودیت‌ها لغو می‌شود.

رئیس پلیس راه مازندران از رانندگانی که قصد تردد در محور‌های مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا