برایان رابسون

نویسنده: محمد کریمی (تحلیلگر ورزشی)

 

 

به نظر شما بهترین هافبک انگلیس در قرن اخیر که بود؟

۱- فرانک لمپارد

۲- استیون جرارد

۳- دیوید بکهام

۴- اون هارگریوز

 

سر الکس فرگوسن: برایان رابسون بهترین کاپیتان من بود

سرمربی افسانه ای شیاطین سرخ، شجاعت رابسون برای رهبری کردن تیم در حضور خودش را تحسین می کند. 

سر الکس فرگوسن با قرار دادن برایان رابسون بالاتر از امثال استیو بروس، اریک کانتونا، روی کین، گری نویل و نمانیا ویدیچ، او را بهترین کاپیتان خودش معرفی کرده است. 

به گزارش طرفداری و به نقل از دیلی میل، رابسون بین سال های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۴ به مدت ۱۲ سال کایپتان شیاطین سرخ بود. فرگوسن در جدیدترین اظهاراتش در خصوص «کاپیتان مارول» گفته است:

به راحتی می توان گفت او بهترین کاپیتانی بود که من داشتم. به نظرم در طول دوران حضورش در یونایتد، بهترین بازیکن بود. بازیکنان او را دوست داشتند، مطیع او بودند و در واقع او در دوران من طولانی ترین مدت به بازو بستن بازوبند کاپیتانی را داشت… بازیکنان قدردان وقتی بودند که برایان برای آن ها صرف می کرد و جدای از آن، او تنها کاپیتانی است که من می دانستم می تواند درون زمین تصمیم بگیرد. برایان نیازی به این نداشت که سراغ من بیاید. او این کار را می کرد و این غیر عادی بود. در حقیقت خیلی غیر عادی است چون جرأت انجام این کار را داشت. 

نکته جالب این که فرگوسن، رابسون را بالاتر از کین قرار می دهد. فرگوسن در طول همکاری با آن هافبک ایرلندی، به ۱۷ جام مهم دست یافت. 

اخبار داغ ????????????????????????

برایان رابسون: ویلکینز مرد بزرگی بود؛ مرگ او برای دنیای فوتبال و جامعه غم انگیز است

رابسون به ابراز همدردی با خانواده ویلکینز پرداخته است.

طرفداری- برایان رابسون، کاپیتان پیشین منچستریونایتد، به دنبال درگذشت ری ویلکینز، به دوست نزدیک خود ادای احترام کرده است.

به گزارش سایت رسمی منچستریونایتد، پس از منتشر شدن خبر درگذشت ویلکینز در صبح چهارشنبه، رابسون با انتشار بیانیه ای عواطف خود نسبت به شنیدن این خبر را ابراز داشت:

همه احترام زیادی برای ری قائل بودند و آشنایی با او خیلی لذتبخش بود. از دست دادن او برای فوتبال بسیار ناراحت کننده و برای جامعه بیش از آن غم انگیز است. من در 17 سالگی همراه با وی در تیم پایه انلیس بازی کردم و با او به قهرمانی در جام جهانی کوچک در سوییس دست یافتم و در آن سفر با او هم اتاقی بودم. پس دوستی ما به مدت ها قبل و چه در داخل و چه خارج از زمین باز می گردد. ما سالیان سال کنار هم برای انگلیس و منچستریونایتد بازی کردیم و به دوستان خوبی برای یکدیگر تبدیل شدیم.

ری مرد بزرگی بود؛ یک فرد محترم که بسیار با ادب بود و این ادب را در برخورد با هر کسی به کار می گرفت. او برای تمامی فوتبالی ها، از بازیکنان جوان گرفته تا هم تیمی ها و مربیان البته طرفداران با ارزش بود. او بازیکن بزرگی بود و طرفداران خاطرات دوست داشتنی زیادی از ری به خاطر خواهند داشت. همواره گل او برابر برایتون در دیدار نهایی جام حذفی را به یاد خواهم داشت. او پس از گلزنی از تابلوهای تبلیغاتی پرید و دوان دوان به شادی پرداخت و به نظرم خیلی ها با آن صحنه از او یاد خواهند کرد، چرا که تعصب و شور و شوقش در آن صحنه ستودنی بود.

همه از او به عنوان مردی واقعی یاد خواهند کرد. قادر نیستم چندان در مورد او حرف بزنم. او مرد بزرگی در فوتبال بود و در زمره بزرگان جا داشت. با خانواده ری و دوستانش در این دوران به واقع سخت، همدردی می کنم.

اخبار داغ ????????????????????????

دکمه بازگشت به بالا