دفتر طرح دار

دفتر و دفترچه

وضعیت موجودی

نمایش 1–24 از 2856 نتیجه

مرتب سازی بر اساس
فیلتر هزینه

دفتر برنامه ریزی (318)

دفتر بی خط (496)

دفتر خط دار (965)

دفتر شطرنجی (133)

دفتر کلاسوری (84)

دفتر نقطه ای (487)

سالنامه (377)

استیکر برنامه ریزی طبیعت

استیکر برنامه ریزی کهکشان

دفتر برنامه ریزی شکرگزاری گلگلی

دفتر برنامه ریزی فانتزی روزانه گلبهی

دفتر برنامه ریزی تناسب اندام

دفتر برنامه ریزی سالانه تکشاخ صورتی

دفتر برنامه ریزی فانتزی روزانه سفید

دفتر برنامه ریزی فانتزی حرفه ای سفید

دفتر برنامه ریزی فانتزی حرفه ای گلبهی

دفترچه o do lis سیاهبرگ شکست ناپذیر

دفتر برنامه ریزی سالانه تکشاخ بنفش

دفتر برنامه ریزی روزانه کاکتوس

دفتر برنامه ریزی ناچو بنفش

دفتر برنامه ریزی ناچو صورتی

دفتر رنگ آمیزی بزرگسالان سبز

دفتر شکرگزاری گلریز گلبهی

دفتر برنامه ریزی حرفه ای ناچو کهکشان

دفتر برنامه ریزی سالانه تکشاخ رنگارنگ

دفتر رنگ آمیزی بزرگسالان قرمز

دفتر شکرگزاری گلریز لاجوردی

دفتر کلاسوری علمی صورتی

دفترچه o do lis سیاهبرگ رویا

دفترچه o do lis سیاهبرگ عالی

دفترچه بولت ژورنال ایده

دفتر ، همراهی همیشگی

دفتر و دفترچه ، یکی از بزرگترین اختراعات بشر است! خوب به اطراف خود نگاه کنید ! همه جا آن را خواهید دید . توی مدارس یا دانشکده ها ، روی میز تحریر داخل خانه ، در محل کار و احتمالا حتی درون کیف دستی شما ! ابزاری ساده اما شگفت انگیز که قرن هاست جزء جدایی ناپذیر زندگی ما بوده اند .

تا به حال کنجکاو شده اید که بدانید چه کسی برای اولین بار با وصل کردن کاغذها به همدیگر یک اختراع بینظیر را به دنیا معرفی کرد ؟ خوب شاید وقت آن رسیده راجع به تاریخچه ساخت دفترها ، این ابزار فوق العاده گپ کوتاهی بزنیم . پس با مجموعه هنری ناچو همراه باشید !

از اختراع کاغذ تا ساخت دفتر و دفترچه

میل به ثبت وقایع در بشر از همان ابتدای غارنشینی وجود داشته ، نقاشی های حک شده بر روی دیوارها اثبات کننده این ادعاست! اما چه زمان انسان به فکر ساخت وسیله ای برای ثبت پیام های خود افتاد ؟

برمی گردیم به 100 سال قبل از میلاد ، زمانی که یکی از اعضای دربار سلسله هان به نام کای لون در چین با استفاده از پوست توت و شاهدانه اولین نمونه کاغذ را اختراع کرد . کاغذ برای آن ها ابزاری بود برای نوشتن کتاب ها و ثبت حساب های مالیاتی و البته تجارتی پر سود . آن ها از طریق مبادله کاغذ با سرزمین های دیگر تجارت پر رونقی را آغاز نمودند و این آغازگر انقلابی عظیم در تاریخ بشر بود!

اختراع اولین دفتر

اما میرسیم به اختراع دفتر! از آن جمله اختراعاتی که شاید بطور دقیق نتوان راجع به مخترع آن اطلاعات دقیقی بدست آورد اما آن چه که از زیرو رو کردن تاریخ بدست آوردیم داستانی است از مردی به نام توماس هوللی کارگر 24 ساله کارخانه کاغذ سازی در ماساچوست ، کسی که اولین بار با ایده درخشان به هم وصل کردن کاغذهای ضایعاتی کارخانه موفق به ساخت اولین دفتر به شکل امروزی شد.

بعدها در سال 1900 با اضافه کردن خطوط به این کاغذهای سفید سبک جدیدی از دفترها به جهان معرفی شد . این اختراع شگفت انگیز به مرور سبب ظهور کتاب ها ، روزنامه ها ، مجلات و آغازگر راهی بی انتها بود .

مجموعه هنری ناچو عرضه کننده انواع دفتر

بدون شک برای جمع زیادی از ما ثبت لیست کارهای روزانه ،  ایده ها ، رویدادها و هر آن چه که در ذهن داریم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، و قطعا برای رسیدن به این خواسته نیاز به یک دفتر و یا دفترچه مناسب داریم !

مجموعه هنری ناچو عرضه کننده انواع دفترهای خط دار ، بدون خط و دفتر نقطه ای با طرح هایی خاص و بینظیر برای هر سلیقه ای در کنار شماست . شما می توانید با ناچو خریدی لذتبخش را تجربه کنید …

آپدیت 24 خرداد 1400

آخرای شهریورماه، روزی هایی که پدر و مادر های زیادی و با جنب و جوش زیاد در فروشگاه های لوازم تحریر ساعت ها پرسه میزنند ولی هیچ گاه خسته نمی شوند، دفتر ها یکی از مهم ترین لوازم تحریر یک دانش آموز است، به جز دانش آموزها دفتر ها در بسیاری از شغل ها و کسب و کار ها نقش پر رنگی دارند.

فکرش را بکنید فروشگاه ناچو با بیشترین تنوع و رنگ های مختلف و همچنین مدل های مختلف به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی خرید کنید. همانطور که گفته بودیم یکی از مهم ترین قسمت های یک فروشگاه لوازم تحریر دفتر های آن فروشگاه است.

دفتر ها چه تفاوتی با هم دارند؟

دفتر ها در شکل و ظاهر و همچنین نمونه های مختلفی ارائه می شوند که بعضی از آنها مناسب بعضی از مقاطع تحصیلی نیستند و بعضی از انها نیز برای کار ها و اهداف خاصی به کار میروند.

اگر شما نیز تصمیم به خرید دفتر در فروشگاه ناچو دارید ابتدا باید نمونه های مختلف دفتر و دفترچه را مشاهده کنید و درمورد آنها موضوعاتی را متوجه شوید که بر حسب نیاز خود دفتر مورد نظر را خریداری کنید، در ادامه ما سعی کرده ایم که بهترین و پر کاربرد ترین دفتر هایی که در ایران استفاده میشوند را به شما معرفی کنیم که میتوانید این دفاتر را در فروشگاه ناچو با بهترین قیمت خریداری کنید.

دفتر طرح دار به چه دفتری گفته می شود؟

شاید برای شما پیش آمده که در هنگام خرید دفتر خود کلمه دفتر طرح دار را شنیده باشید. اگر از قبل با دفتر طرح دار آشنایی نداشته باشید حتما برای شما سوال پیش آمده که دفتر طرح دار چیست؟

دفتر طرح دار در واقع به دفترهای معمولی گفته می شود که روی جلد و یا صفحات آن از طرح های خاصی استفاده شده است. این دفترها معمولا در دسته بندی کودکان و فانتزی تنوع بیشتری دارند. بسیاری از افراد هنگام خرید دفتر به نوشته های روی جلد دفتر بیشتر توجه می کنند. این افراد معتقدند این دفترهای طرح دار می توانند انرژی بهتری را به آنها منتقل می کنند.

نوع و تعداد خطوط دفتری که میخواهم بخرم چه شکلی باشد؟

دفتر و دفترچه از نظر تعداد و نوع خطوط به ۵ مدل تقسیم میشوند که در ادامه درمورد آنها صحبت میکنیم.

دفتر یک خط

این دفتر ها که در بین دانش آموزان ایرانی بیشتر استفاده میشوند برای نوشتن متن های فارسی هستند که فاصله خط های این دفتر ها با هم متفاوت و بسته به دست خط افراد طراحی و عرضه می‌شوند. فاصله بین خطوط میتواند بین ۶,۷,۸ و یا ۹ میلی متر باشد. فاصله خطوط کمتر برای افرادی مناسب است که ریز مینویسند و یا عادت به نوشتن یک خط در میون دارند. در زمان خرید این محصولات از فروشگاه ناچو سعی کنید که با در نظر گرفتن دست خط خود دفتر را تهیه کنید.

دفتر دو خط

این دفتر ها را به عنوان دفتر انگلیسی میشناسیم. این دفتر ها برای نوشتن متن های انگلیسی طراحی شده و برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

دفتر بی خط

این دفتر ها هیچگونه سیاهی در خود ندارند و کامل برگه های این دفتر ها سفید هستند. این دفتر ها را دفتر نقاشی می نامند که دبستانی ها باید حتما یکی از این دفتر ها را داشته باشند.  برای مقاطع بالاتر نیز این دفتر ها برای کلاس هنر لازم است اما ممکن است هر فرد با خرید دفتر به دنبال رفع نیاز به خصوص خود برآید.

دفتر شطرنجی

دفتر شطرنجی و یا توری با خطوط عمودی بر هم و به صورت شطرنجی طراحی شده اند که برای رسم نمودار یا کار هایی که جزئیات زیادی دارند مناسب است. البته فاصله برای کار های مخصوص ریاضیات بیشتر با فاصله های ۵ میلی متری خطوط رسم شده اند و برای کار های ظریف تر سه میلی متری هستند.

چه نوع صفحه ای برای خرید دفتر بهتر است؟

دفتر ها به شکل ها و شیوه های مختلف طراحی و صحافی میشوند و صفحه های هر کدام از این دفتر ها برای کاری طراحی شده اند. در ادامه نیز بعضی از دفتر ها را به شما معرفی میکنیم.

دفتر چسبی

این دفتر در بین تمام دفتر ها از استحکام کمتری برخوردار است. این دفتر ها کاملا مسطح نیستند و اگر مقداری از برگه های این دفتر را صاف کنید چسب آن باز میشود. این دفتر ها بهتر است برای نوشتن مشق و یا تمرین استفاده شوند که بعد از استفاده از برگه ها به آنها نیازی نداشته باشید.

دفتر سیمی

دفتر سیمی دارای سوراخ های در گوشه و یا بالایی خود هست که از آنها یک حلقه های مارپیچی شکل عبور میکند. در دفتر و دفترچه هرچقدر که مارپیچ حلقه ها بازتر باشد دفتر استحکام کمتری دارد زیرا تغییر شکل دادن سیم ها باعث میشود دفتر به سختی باز و صاف شود در خرید دفتر سعی کنید ابتدا به سیم آن دقت کنید و بعد از آن دقت داشته باشید حلقه ها تنگ تر باشند.

دفتر فنر دار

این دفتر نسبت به دو دفتر قبلی یعنی دفتر چسبی و سیمی طرفداران بیشتری دارد. در این دفتر به جای سیم از حلقه های فنری یک لایه و یا دو لایه در گوشه آن قرار دارد که این فنر ها باعث میشوند دفتر محکم تر باشد. دفتر هایی که به شکل فنردار دوبل تولید میشوند بسیار محکم تر هستند و به راحتی نیز باز میشوند.

ویژگی های این دفتر بسیار زیاد است، به طور مثال در زمان نوشتن شما میتوان دفتر را به راحتی از وسط تا کنید. تنها عیبی که این دفتر ها دارند داشتن فنر های بزرگ است که موقع نوشتن دست شما به آنها برخورد میکنند و نوشتن کمی سخت است. این دفتر ها به دلیل استحکام و ماندگاری بالا برای جزوه نویسی و موارد دیگر که نیاز طولانی مدت به آنها دارید بسیار مناسب است. در بعضی از دفتر ها مخصوصا دفترچه های فنر دار، فنر ها در بالا قرار گرقته اند و دفتر از بالا باز میشود که در این صورت شما برای نوشتن اذیت نمیشوید.

دفتر منگنه دار

دفتر های منگنه دار با منگنه ای که در وسط آنها قرار میگیرد محکم میشوند. معمولا به دلیل اینکه منگنه باید تمام برگه ها را محکم کند این دفتر ها تعداد برگ کمی برای نوشتن دارند. این دفتر ها از دفتر های چسبی محکم تر هستند.دو عیب بزرگ این دفتر این ها هستند که نسبت به دفتر های فنر دار ماندگاری بسیار کمتری دارند و مورد دوم هم این است که اگر بخواهید یک برگه را جدا کنید قرینه آن برگه نیز جدا میشود..

دفتر دوخته شده با نخ

این دفتر ها تقریبا شبیه دفتر های منگنه دار هستند ولی با این تفاوت که برای محکم شدن این دفتر ها از نخ های محکم نایلونی استفاده شده.

ترکیب نخ و چوب

این ترکیب یکی از محکم ترین ترکیب های برای محکم شدن یک دفتر است. در ابتدای ساخت این دفتر ابتدا آن را با نخ محکم میکنند و سپس با چسب چوب و با جلد های با کیفیت صحافی میکنند. بهترین مثال برای این شیوه صحافی، دفاتر سررسید هستند که در فروشگاه ناچو میتوانید آنها را با بهترین کیفیت مشاهده کنید. البته دفتر هایی از این نوع هستند که کیفیت خوبی ندارند و اینکه از چسب خوبی برای آنها استفاده نشده.

کاغذ های دفتر با چه ابعادی تولید میشوند؟

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب و خرید آنلاین دفتر ابعاد کاغذ است.هر دفتر برای کاربرد های مختص به خود ساخته شده و نمیتوان هر دفتری را برای مقاطع تحصیلی استفاده کرد. معمولا استاندارد ها برای یک دفتر مشق ساده به اندازه برگه  a5 (21 در 148)است که البته برگه های a5 در ایران یک هوا بژرگ تر طراخی می‌شوند (235 در 165).

معمولا برای جزوه برداری در دانشگاه ها برگه های a4 و در دفترچه یادداشت ها از برگه هایa7 استفاده میشود که مناسب این کار هاست.

کاغذ های سبک بهتر است یا سنگین؟

وزن دفتر ها و ورقه های نیز یکی از مهم ترین عوامل انتخاب یک دفتر است. البته ضخامت برگه ها اصلا ربطی به کیفیت آنها ندارند پس نمیتوان گفت ورقه های سبک نسبت به ورقه های سنگین کیفیت بهتری دارند. به طور مثال بعضی از کاغذهای بسیار نازک و مخصوص خودنویس طراحی شده اند که کیفیت بسیار بالایی دارند. اما به عنوان یک قاعده کلی ورقه (کاغذ) ضخیم تر با دوام تر است. معمولا کاغذ 70 گرمی که در شرکت های معتبر و با کیفیت ایران تولید میشوند برای نوشتن مناسب تر هستند.

ضخامت برگه ها چه اهمیتی دارند؟

برگه های دفتر و دفترچه در ضخامت های متفاوت در بازار عرضه میشوند و هرکدام مناسب یک کار هستند، به طور مثال برای مقاطع ابتدایی و دبستانی برگه ها ضخیم مناسب تر است زیرا هم به درد پشت و رو نوشتن میخورد و همچنین در برابر پاک کن مقاوم تر هستند. همچنین دفتر هایی که از کاغذ کاهی تولید میشوند و رنگ سیاه تری دارند بهتر است که در آن از خودکار استفاده شود، معمولا این کاغذ های ارزان قیمت به عنوان چرک نویس استفاده میشوند.

در هنگام خرید دفتر چه نکاتی را درنظر بگیریم؟

وقتی برای خرید دفتر وارد فروشگاه می شود قطعا با دیدن مدل ها و طرح های مختلف مقداری گیج خواهید شد. امروزه دفترها دارای تنوع بسیار زیادی در تمام ویژگی ها هستند. به همین دلیل لازم است که در هنگام خرید دفتر اصلی ترین فاکتورهای یک دفتر مناسب را مد نظر قراردهید و سپس بر اساس سلیقه شخصی خود خرید کنید.

به طور کلی در هنگام خرید دفتر باید به مواردی از قبیل ابعاد دفتر، وزن، صحافی و جلد آن حساس باشید. هر فردی از دفتر استفاده مشخصی خواهد داشت، در نتیجه شما باید تمامی این فاکتورها را بر اساس نیاز خود بسنجید.

به طور مثال اگر دفتر خود را دائما با خود حمل می کنید وزن و ابعاد آن بسیار مهم است. هم چنین اگر از دفتر خود زیاد استفاده می کنید می توانید از دفترهای سیمی استفاده کنید. بسیاری از افراد دفتر طرح دار فانتزی را به مدل های ساده آن ترجیح می دهند چرا که معتقدند این مدل دفترها تاثیر بسیار زیادی در انگیزه آنها دارند. پیشنهاد می کنیم برای استفاده درست از شمع مقاله استفاده از دفتر را حتما مطالعه کنید.

چرا خرید دفتر خود را از فروشگاه ناچو انجام دهیم؟

ناچو بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور برای خرید دفتر است. شما می توانید متنوع ترین مدل های دفتر طرح دار را در دسته بندی های مختلف ببینید و سفارش دهید. با این روش قطعا شما هرگز از خرید خود پشیمان نخواهید شد.

ناچو دارای نماد اعتماد تجارت الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. هم چنین پرداخت اینترنتی از طریق درگاه های رسمی بانک های دولتی صورت می پذیرد. امنیت پرداخت در این فروشگاه از طریق سیستم بانکی کشور تضمین شده است.

همانطور که دیدید برای خرید آنلاین دفتر خوب معیار های بسیار زیادی وجود دارد، شاید شما بعد از خواندن این مقاله تصمیم گیری برای خرید را برای خود سخت میدانید اما فروشگاه بزرگ ناچو با انتخاب ها و مدل های زیاد دست شما را برای خرید باز گذاشته که شما میتوانید به راحتی دفتر مورد نظر خود را خریداری و همچنین از آن استفاده کنید.

تجربه‌های خریداران

برای این محصول هنوز تجربه ای ثبت نشده

دکمه بازگشت به بالا