فیلمهای عاشقانه خارجی

جدیدترین و بهترین فیلم های عاشقانه 2022 و قدیمی

فیلم عاشقانه چی ببینیم؟ اگر دنبال بهترین فیلم های عاشقانه جدید هستید برای شما لیستی از بهترین و جدیدترین فیلم های رمانتیک 2022 و همچنین عاشقانه ترین فیلم های خارجی قدیمی را آماده کردیم. در ادامه با معرفی بهترین فیلم های عاشقانه خارجی همراه مجله زوم لایف باشید.

لیست فیلم‌های عاشقانه:

اگر اهل دیدن فیلم عاشقانه و رمانتیک هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر چند وقت به این مطلب سر بزنید. ما همیشه لیست فیلم ها را برای شما آپدیت می‌کنیم تا بتوانید با جدیدترین و عاشقانه‌ترین فیلم‌های خارجی آشنا شوید.

فیلم های عاشقانه جدید 2022

فیلم Redeemi g Love (رستگاری عشق)

داستان این فیلم وسترن و عاشقانه آمریکایی درباره دختر هشت ساله‌ای بنام سارا است که در کودکی و در دهه ۱۸۵۰ بعد از مرگ مادرش توسط فرد ظالمی فروخته می‌شود. حالا او بزرگ شده توانسته با نفرتی که از خود و همه اطرافیانش در دل دارد، در کالیفرنیای دهه ۱۸۵۰ جان سالم به در ببرد. تا اینکه با جوانی به نام مایکل هوزیا ملاقات می‌کند و متوجه می‌شود که هیچ دردی وجود ندارد که عشق نتواند آن را التیام بخشد…

فیلم Pe suasio (ترغیب)

این فیلم عاشقانه جدید، داستان زنی سرسخت است که با خانواده فضول خود که در آستانه ورشکستگی‌اند زندگی می‌کند، الیوت مجرد 27 ساله، به مردی که یک بار به او جواب منفی داده شانسی دوباره می‌دهد.

فیلم Love Tac ics (تاکتیک های عشق)

داستان فیلم عاشقانه ترکی درباره یک مدیر تبلیغات و یک طراح مد و وبلاگ نویس است که به عشق اعتقادی ندارند، بنابراین با تاکتیک‌های غیرمعمول شرط می‌بندند تا طرف مقابل را سر به پا کنند.

فیلم The I Be wee (دنیای میانه)

داستان فیلم رمانتیک دنیای میانه در مورد یک دختر جوان به نام تسا (با بازی جوئی کینگ) است که از یک تصادف رانندگی غم انگیز جان سالم به در می‌برد اما در این حادثه نامزد خود را از دست می‌دهد.

فیلم Pu ple Hea s (قلب‌های ارغوانی)

داستان فیلم عاشقانه قلب‌های ارغوانی در مورد کاسی سالازار و لوک مورو دو فرد کاملا متفاوت هستند. کاسی دختری تیزهوش است که شب‌ها در یک کافه در کالیفرنیا کار می‌کند تا در حالی که رویای خود برای تبدیل شدن به یک خواننده و ترانه‌سرا را دنبال می‌کند، خرج زندگی‌اش را نیز تامین نماید. از طرفی دیگر لوک یک کارآموز نیروی دریایی بسیار منظم و جدی است که در شرف اعزام به خارج از کشور برای انجام وظیفه است.

فیلم Love a d Leashes (عشق و افسار)

داستان این فیلم عاشقانه کره ای درباره آشنا شدن شاد و تحریک آمیز بین یک زوج با شخصیت و سلیقه متفاوت است. در محل کار، جونگ جی هو رک، سرد، رک و راست است اما توسط همکاران زنش مورد تحسین قرار می‌گیرد. یکی از آنها به اشتباه بسته‌ای از خود را باز می‌کند که او را گیج می‌کند.

فیلم Alo g fo he Ride (همراه برای سواری)

داستان این فیلم عاشقانه در یک تابستان شروع می‌شود زمانیکه قبل از کالج، آودن با الی مرموز آشنا می‌شود. در حالی که شهر ساحلی کولبی در خواب به سر می‌برد، آن دو به سعی دارند به اودن کمک کنند تا طعم و لذت زندگی نوجوانی عاری از فکر خیال و پر از سرگرمی را بچشد.

فیلم Th ough My Wi dow (از پنجره من)

داستان فیلم عاشقانه و کمدی از پنجره من  روایت حس علاقه طولانی مدت راکل به همسایه‌اش که علی رغم مخالفت‌های خانواده‌اش، به اوج خود رسید.

فیلم های عاشقانه جدید 2021

در ابتدا جدیدترین فیلم‌های خارجی عاشقانه را معرفی کردیم که در سال 2021 ساخته شدند. اگر دوست دارید فیلم جدید عاشقانه ببینید، به این لیست نگاه کنید.

فیلم The Ha i g Game (بازی کینه)

داستان فیلم بازی کینه دختری به‌نام لوسی با تصمیم گیری برای رسیدن به موفقیت حرفه‌ای بدون به خطر انداختن اخلاقیاتش، بازی بی رحمانه‌ای را در برابر دشمن سرد و کارآمد جاشوا آغاز می‌کند، رقابتی که به دلیل جذابیت فزاینده او به او پیچیده می‌شود.

فیلم A Pe fec Fi (یک زوج بی نقص)

داستان فیلم یک زوج بی‌نقص، درباره شخصی به‌نام «زوئی ویلیامز» است که باید به سرمایه گذار بزرگی ثابت کند برنامه دوستیابی جدید شرکتش کار می‌کند؛ از این رو، او آن را بر روی خودش آزمایش می‌کند و خیلی زود با «الیور بکت»، یک هنرمند خودخواه که کاملا نقطه مقابل اوست، قرار ملاقات می‌گذارد.

فیلم He’s All Tha (پسر همه‌چیز تمام)

این فیلم داستان یک دختر جوان را به تصویر می‌کشد که قصد دارد با استفاده از یکی از همکلاسی‌های نابابش به هدف خود برسد.

فیلم عاشقانه Reso o Love (استراحت به عشق)

داستان زندگی اریکا که سرگرم عروسی نامزد سابق خود است، پس از آنکه با اکراه در یک تفرجگاه جزیره‌ای مجلل شرکت کرد، اتفاقاتی برایش افتاد که حرفه موسیقی‌ایی‌اش به خطر می‌افتد.

فیلم Sou ds Like Love (صداهایی شبیه عشق)

داستان فیلم موزیکال و عاشقانه صداهایی شبیه عشق، درباره‌ی یک دستیار مد به‌نام ماکا است که بعداز جدایی ویرانگرش، اکنون زندگی جدیدی برای خود شروع می‌کند. هنگامی که لئو، مردی که قلب او را شکسته بود، برمی‌گردد. اتفاقات جدیدی رخ می‌دهد.

فیلم Ride o Die (تلاش کن بمیر)

ری به زنی که سال‌ها بهش علاقه داشت کمک می‌کند تا از دست شوهر بد دهن خود فرار کند. هنگام فرار، احساسات آنها نسبت به یکدیگر شعله‌ور می‌شود.

فیلم Caugh by a Wave (گرفتار موج)

فیلم ایتالیایی گرفتار موج یک فیلم عاشقانه است. ماجراجویی تابستانی زیر آفتاب سیسیلی به زودی به یک داستان عاشقانه دردناک تبدیل می‌شود.

فیلم The Map of Ti y Pe fec Thi gs (نقشه کوچکترین چیزها)

این فیلم دو نوجوان را به تصویر می‌کشد که یک روز به طور مکرر برای‌شان تکرار می‌شود. اکنون آنها از این موقعیت نهایت استفاده را می‌کنند تا لذت ببرند.

فیلم The Las Le e f om You Love (آخرین نامه از معشوقه شما)

این فیلم یک داستان عاشقانه با دو روایت است که بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۱۹۶۰ بین لندن و ریویرا اتفاق می‌افتد و براساس پرفروش‌ترین رمانی به همین نام از جوجو مویز ساخته شده است.

فیلم JJ E (جی جی ای)

فیلم داستان دو نوجوان است که در یک شهر بزرگ شدند با این تفاوت که آنها از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار متفاوت از هم هستند. اما این تفاوت‌ها تا روزی است که در دبیرستان‌ با یکدیگر هم کلاس می‌شوند.

فیلم The Las Pa adiso (زندگی)

داستانی عاشقانه در دهه 1950 ایتالیا، در میان باغ‌های زیتون که عشقی ممنوعه را روایت می‌کند.

فیلم Squa ed Love (عشق راستین)

یک روزنامه نگار مشهور با رخ دادن اتفاق‌های عجیب و مرموزی، تصمیم می‌گیرد که در مورد انتخاب‌های زندگی خود، تجدید نظر کند.

فیلم A Week Away (یک هفته دوری)

فیلم موزیکال یک هفته دوری درباره شخصی به‌نام ویل هاوکینز است که دیگر جایی برای رفتن ندارد و برای اولین بار خود را در اردوگاه می‌بیند. غریزه او دویدن است، اما دوست، پدر و حتی دختری پیدا می‌کند که قلب او را بیدار می‌کند. بیش از همه، او سرانجام خانه‌ای پیدا می‌کند.

فیلم Ci de ella (زندگی)

این فیلم یک نسخه‌ی مدرن و کلاسیک و موزیکال از داستان سیندرلا است. قهرمان ما یک زن جوان جاه‌طلب است که رویاهایش از آنچه جهان اجازه می‌دهد بزرگتر است، اما با کمک Fab G او می‌تواند استقامت کند و رویاهای خود را محقق کند.

پرطرفدارترین فیلم های عاشقانه 2020

فیلم Life i a Yea (زندگی در یک سال)

فیلم در مورد پسری جوان به نام دارین است که متوجه می‌شود عشق زندگی‌اش ایزابل در حال مرگ است و تنها یک سال فرصت زندگی کردن دارد. اکنون دارین تصمیم می‌گیرد تا در آخرین سالی که ایزابل زنده است یک زندگی کامل به او هدیه دهد.

فیلم Ammo i e (آمونیت)

محتوای فیلم آمونیت، زندگی یک زن فسیل‌شناس، در دهه 1840 میلادی، در انگلستان است. زن فسیل شناس به همراه بانویی دیگر برای تجدید روحیه به ناحیه‌ای ساحلی رفته‌اند. در این سفر رابطه‌ای عمیق بین آن‌ها شکل می‌گیرد.

فیلم All he B igh Places (جایی که عاشق بودیم)

فیلم جایی که عاشق بودیم، درباره‌ی ویولت و تئودور است که با هم زندگی می‌کنند. در حالیکه با زخم‌های عاطفی و روحی گذشته خود می‌جنگند، زندگی یکدیگر را تغییر می‌دهند. آنها متوجه می‌شوند که جزئی‌ترین لحظه هم می‌تواند معنادار باشد.

فیلم Happies Seaso (شادترین فصل)

فیلم شادترین فصل،  یک کمدی رمانتیک در تعطیلات که شامل طیف وسیعی از احساسات مرتبط با پذیرش خانواده، وفادار بودن به خود و تلاش برای خراب کردن کریسمس است.

فیلم Chemical Hea s (قلب‌های شیمیایی)

داستان فیلم قلب‌های شیمیایی، درباره‌ی هنری یک دانش آموز دبیرستانی 17 ساله است که خود را آدم رمانتیکی می‌داند ولی هرگز عاشق نشده و امیدوار است که عشق برایش اتفاق بیفتد. تا اینکه در اولین روز سال تحصیلی ارشد با گریس تاون ملاقات می‌کند.

فیلم The Pho og aph (عکس)

 فیلم عکس مجموعه‌ای از داستان‌های عاشقانه که در زمان حال و آینده جریان دارند.

فیلم Emma (اما)

فیلم اما، درباره‌ی زن جوانی در سال ۱۸۰۰ در انگلستان است که در زندگی‌اش کمی خودخواه است و در زندگی اطرافیانش دخالت می‌کند اما به معنای حقیقی زن خوبی است.

فیلم Rebecca (ربکا)

داستان فیلم ربکا در مورد زن جوانی است که پس از ازدواج با مردی که در گذشته همسر خود را از دست داده است، با او به عمارت اسرارآمیزش نقل مکان می‌کند تا زندگی عاشقانه‌اش را آغاز کند. اما شرایط آنطور که تصور می‌شد، ادامه پیدا نمی‌کند.

فیلم Po ai of a Lady o Fi e (پرتره بانویی در آتش)

پرترهٔ بانویی در آتش، فیلمی در ژانر درام تاریخی به کارگردانی و نویسندگی سلین سیاما، و با بازی نوئمی مرلان و آدل انل است که در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹ در سینماهای فرانسه اکران شد. داستان فیلم که در قرن هجدهم میلادی می‌گذرد، روایتگر رابطهٔ ممنوعه‌ای میان دختری اشراف‌زاده و زنی نقاش است که به تهیهٔ پرتره‌ای از چهرهٔ وی گماشته شده‌است.

فیلم Af e We Collided (بعد از برخورد ما)

فیلم بعد از برخورد ما، دنباله‌ای بر فیلم بعد از آن (Af e ) به‌شمار می‌رود و بر اساس داستانی با همین نام نوشته آنا تاد است.

بهترین فیلم های عاشقانه خارجی 2019

در ابتدا جدیدترین فیلم‌های خارجی عاشقانه را معرفی کردیم.

فیلم Af e (بعد از آن)

داستان فیلم درباره‌ی یک دانشجوی پرتلاش، دختری مسئولیت پذیر و دوست دختری وفادار است. او در نخستین ترم دانشگاه باپسری بنام هاردین اسکات آشنا می‌شود. هاردین پسری مرموز و سرکش است که دنیا و زندگی تسا را عوض می‌کند.

فیلم Five Fee Apa (پنج قدم فاصله)

داستان دو نوجوان ۱۷ و ۱۸ ساله به نام استلا و ویل را روایت می‌کند که آنها به بیماری نادر فیبروز سیستیک مبتلا هستند. همچنین ویل به بیماری سپاسیا بورخلدریا هم مبتلاست. این بیماری موجب می‌شود که این دو همیشه شش قدم فاصله از هم داشته باشند اما استلا تصمیم می‌گیرد این فاصله را به ۵ قدم کاهش دهد. استلا به درمان ویل کمک می‌کند.

فیلم Li le Wome (زنان کوچک)

فیلم زنان کوچک، داستان چهار خواهر را به تصویر می‌کشد که با گذشت مدتی از جنگ داخلی آمریکا اکنون بزرگ شده‌اند و باید به فکر زندگی جدیدی برای خودشان باشند.

بهترین فیلم های عاشقانه خارجی 2018

فیلم Fo eve My Gi l (عشقم برای همیشه)

در خلاصه داستان این فیلم درام و موزیکال آمده است، پس از دوری از خانه و خانواده‌اش به مدت ۱۰ سال، یک خواننده‎ی موسیقی کانتری به نام لیام پیج، دوباره به شهر خود بازمی‎گردد تا اتفاقات و مشکلات گذشته را حل نماید.

فیلم If Beale S ee Could Talk (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)

استان فیلم، در مورد زنی آفریقایی-آمریکایی است که می‌خواهد پیش از تولد فرزندش، بی‌گناهی شوهرش را ثابت کند.

فیلم Fif y Shades F eed (پنجاه طیف آزادی)

داستان این فیلم درباره فردی میلیاردر به‌نام کریستین‌گری و همسر جدیدش آناستازیا است که به‌طور کامل رابطه خود را شروع می‌کنند و زندگی لوکسی را باهم تجربه می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند گذشته رهایشان کرده و گری مشغول ساختن زندگی جدید می‌شود که جک هاید شروع به تهدید کردن آن‌ها می‌کند. حوادث شومی برای آن‌ها اتفاق می افتد. این تهدیدها می‌تواند پایان شادی آن‌ها قبل از آنکه مدتی بگذرد باشد.

فیلم Ad if (شناور)

فیلم شناور درباره زوج جوانی است که بعد از وقوع طوفانی در وسط اقیانوس آرام سرگردان شده‌اند؛ در حالی که قایق آن‌ها آسیب دیده و ارتباط رادیویی و مواد غذایی نیز ندارند.

فیلم Love, Simo (با عشق، سایمون)

با عشق، درباره‌ی پسری دبیرستانی به نام سایمون اسپِیر (نیک رابینسون) است که همجنس‌گراست که این موضوع را به کسی اعلام نکرده است. این فیلم بر اساس رمان پرفروش و موفق سایمون در برابر مرام‌نامه هوموساپین‌ها به نویسندگی بکی آلبرتالی ساخته شده است.

فیلم A S a Is Bo (ستاره‌ای متولد شد)

ستاره‌ای متولد شده‌است یک فیلم آمریکایی موزیکال، رمانتیک و درام به کارگردانی و تهیه کنندگی بردلی کوپراست که در ۵ اکتبر ۲۰۱۸ از سوی برادران وارنر منتشر شد. در آن بردلی کوپر، لیدی گاگا، دیو چپل، اندرو دایس کلی و سام الیوت بازی می‌کنند. این چهارمین نسخه فیلمبرداری شده از فیلم ستاره‌ای متولد شده است.

فیلم C azy Rich Asia s (آسیایی‌های خرپول)

آسیایی‌های خرپول در مورد آسیایی‌های خیلی پولدار است که داستان یک زن جوان آمریکایی آسیایی‌تبار را به تصویر می‌کشد که برای دیدار با خانوادهٔ دوست پسر خود سفر می‌کند و درمی‌یابد آن‌ها از ثروتمندترین افراد در سنگاپور هستند.

فیلم To All he Boys I’ve Loved Befo e (تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم)

تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم فیلمی محصول سال ۲۰۱۸ و به کارگردانی سوزان جانسون است. این فیلم بر اساس رمان تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم ساخته شده‌است.

فیلم Call Me by You Name (مرا با نامت صدا کن)

داستان فیلم مرا با نامت صدا کن، درباره‌ی الیو پرلمن (تیموتی شالامه) ۱۷ساله، یک پسر ایتالیاییآمریکاییفرانسوی یهود است که در ۱۹۸۳ در یک محله روستایی در شمال ایتالیا با والدینش زندگی می‌کند.

فیلم Mid igh Su (خورشید نیمه‌شب)

کیتی پرایس از کودکی درگیر بیماری گزرودرما پیگمنتوزوم (حساسیت شدید به نور خورشید) است. او در شب فارق التحصیلی‌اش به طور اتفاقی با چارلی پسری که چندین سال است پنهانی دوستش دارد ملاقات می‌کند.

فیلم Se I Up (تنظیمش کن)

دو دستیار پر کار اما با حقوق ماهیانه خیلی اندک نقشه‌ای طراحی کردن تا رئیس‌هایشان را به یکدیگر نزدیک کرده و از فضای بدست آمده به نفع خودشان استفاده کنند.

فیلم های عاشقانه خارجی قدیمی‌تر

در ادامه چند فیلم دیگر معرفی کردیم که جزء پرطرفدارترین فیلم‌های عاشقانه هستند.

فیلم The Big Sick (بیمار بزرگ)

فیلم بیمار بزرگ، درباره کمیل پاکستانی الاصل که کمدین است و امیلی که دانشجوست عاشق یکدیگر می‌شوند اما با تفاوت‌های فرهنگی‌شان کلنجار می‌روند. زمانی‌که «امیلی» به بیماری عجیبی دچار می‌شود، «کمیل» باید با والدین عصبانی او روبرو شده.

فیلم عاشقانه Eve y hi g, Eve y hi g (همه‌چیز، همه‌چیز)

داستان این فیلم درباره زندگی دختریست که مجبور به حبس شدن در خانه است و پدر و برادرش در حادثه‌ای کشته شده‌اند و با مادر دکتر و پرستارش در خانه‌ایی پیشرفته زندگی می‌کند در این بین او عاشق پسر همسایه می‌شود.

فیلم رمانتیک Me Befo e You (من پیش از تو)

من پیش از تو یک فیلم درام رمانتیک آمریکایی به کارگردانی تیا شروک است که براساس رمانی به همین نام نوشته جوجو مویز ساخته شده‌است. داستان فیلم دربارهٔ ویل ترینر ماجراجو، کسی که همواره به ورزش‌های مخاطره‌آمیزی چون صخره‌نوردی می‌پرداخت، در اوج جوانی و سلامت و ثروت اتفاقی برایش رخ می‌دهد و به لحظه‌ای زندگی‌اش تغییر می‌کند و در این بین لوییزا کلارک مسئولیت مراقبت از او را به عهده می‌گیرد.

فیلم La La La d (لا لا لند)

داستان فیلم در زمان حال و در شهر لس آنجلس رخ می‌دهد. رایان گاسلینگ و اما استون بعد از فیلم‌های دیوانه‌وار، احمقانه، عشق و جوخه گانگستر در این فیلم برای بار سوم با یکدیگر همبازی شده‌اند. جی. کی. سیمونز، جان لجند، رزمری دویت و میگن فی نیز از دیگر بازیگران فیلم هستند.

فیلم Lovi g (عاشقی)

فیلم لاوینگ طی دهه ۱۹۶۰ میلادی، یک کارگر سفیدپوست به نام ریچارد لاوینگ که در شهرستان کارولین ایالت ویرجینیا سکونت دارد، دلباخته زنی سیاهپوست به نام میلدرد جتر می‌شود و پس از مدتی با او ازدواج می‌کند. در ادامه، ریچارد و میلدرد با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که از قانون ممنوعیت ازدواج بین‌نژادی در ایالت ویرجینیا سرچشمه می‌گیرد.

فیلم Ca ol (کارول)

داستان فیلم کارول از رستورانی در شهر نیویورک و در دههٔ ۵۰ میلادی شروع می‌شود. «ترز بلیوت» (با بازی رونی مارا) دختر جوان و عکاسی است که با نامزد خود قصد ازدواج و عزیمت به فرانسه را دارد ولی هنوز تصمیمش را قطعی نکرده‌است. با نزدیکی کریسمس و تعطیلات اواخر سال ترز تصمیم می‌گیرد تا در فروشگاه زنجیره‌ای و حراجی مخصوص کریسمس کار کند. در همین حین زنی میانسال به نام «کارول ایرد» (با بازی کیت بلانشت) را ملاقات می‌کند.

فیلم The Age of Adali e (روزگار آدلین)

یک خانوم جوان که متولد اوایل قرن بیستم است، به وسیله‌ی یک حادثه عمرش پایان ناپذیر می‌شود. پس از سال‌ها زندگی مجردی، حال او با مردی آشنا شده که ممکن است ارزش از دست دادن جاودانگی اش را داشته باشد.

فیلم Befo e We Go (پیش از آنکه برویم)

داستان فیلم درباره‌ی یک دختر جوان در شهر نیویورک است که تلاش زیادی می‌کند تا به قطار ساعت ۱:۳۰ به شهر بوستون در ایالت ماساچوست برسد، ولی کیف او در راه دزدیده می‌شود و با مرد غریبه‌ای (Ch is Eva s) آشنا می‌شود.

فیلم E dless Love (عشق بی‌پایان)

جید باترفیلد (گابریلا وایلد) به دلیل مرگ برادرش، کریس باترفیلد، دچار نوعی افسردگی شده‌است. به همین علت رابطهٔ او با همکلاسی‌های خود بسیار سرد است. اما در این بین دیوید الیوت (الکس پتیفر) که چهار سال عاشق او شده بود، دنبال راهی است تا علاقهٔ خود را به او ابراز کند.

فیلم The Bes of Me (بهترین من)

داستان فیلم به طورمتناوب بین صحنه‌های رابطه داوسون و آماندا در سال ۱۹۹۲ و زندگی فعلی آنها به طور جداگانه می‌گذرد. داوسون کول در یک سکوی نفتی در سواحل لوئیزیانا کار می‌کند، تا اینکه اتفاقی رخ می‌دهد.

فیلم If I S ay (اگر بمانم)

داستان به کودکی میا برمی‌گردد، روزی که او تصمیم گرفت به نواختن ویولن سل بپردازد. سال‌ها بعد، میای نوجوان در گروه مدرسه در حال نواختن است که آدام او را می‌بیند و محبتشان به هم آغاز می‌شود.

فیلم The Faul i Ou S a s (بخت پریشان)

هیزل گریس لنکستر هیچ‌گاه از زندگی خود سهمی جز بیماری لاعلاج نبرده است. در واقع فصل آخر زندگی او با تشخیص بیماری سرطانش نوشته شد، گرچه دارویی جدید با تأثیر معجزه‌آسایی چند سال دیگر را به زندگی او هدیه کرده‌است. اما با ورود ناگهانی آگوستوس واترز خوشتیپ به گروه حمایت از کودکان سرطانی پیچش داستانی بزرگی رخ می‌دهد.

فیلم Love, Rosie (با عشق رزی)

با عشق، رزی یک فیلم رمانتیک درام بریتانیایی-آلمانی به کارگردانی کریستین دیتر و نویسندگی جولیت توحیدی است که بر پایه رمان «Whe e Rai bows E d»، به قلم نویسندهٔ ایرلندی سیسیلیا اهرن ساخته شده‌است.

داستان این فیلم درباره‌ی رزی دان (لی‌لی کالینز) و الکس استوارت (سم کلفلین) است که بهترین دوستان یکدیگر هستند و با یکدیگر بزرگ شده‌اند و قرار است هردو با هم به دانشگاه بروند ولی بارداری غیرمنتظرهٔ رزی تمام آیندهٔ او را عوض می‌کند.

فیلم Befo e Mid igh (قبل از نیمه‌شب)

پیش از نیمه‌شب دنباله فیلم‌های پیش از طلوع (۱۹۹۵) و پیش از غروب (۲۰۰۴) می‌باشد. همانند فیلم‌های قبلی این فیلم نیز با بازی ایتن هاک و ژولی دلپی دنبال می‌شود. جسی و سلین را در یونان می‌بینیم. تقریباً بیست سال از زمانی که برای اولین بار آن‌ها یکدیگر را در قطاری به مقصد وین ملاقات کردند گذشته‌است. اکنون شاهد عشقی هستیم که غبار سالیان زندگی مشترک بر آن نشسته‌است.

فیلم The G ea Ga sby (گتسبی بزرگ)

گتسبی بزرگ فیلمی است به کارگردانی باز لورمن، محصول سال ۲۰۱۳ سینمای آمریکا و استرالیا که بر پایه رمانی با همین نام به قلم اف. اسکات فیتزجرالد ساخته شده است. لئوناردو دی‌کاپریو، توبی مگوایر، کری مولیگان، جوئل اجرتون و الیزابت دبیکی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم زندگی جی گتسبی یک میلیونر و همسایه‌اش نیک را روایت می‌کند.

فیلم The Vow (عهد)

فیلم عهد درباره‌ی پِیج و لئو (ریچل مک‌آدامز و چنینگ تیتوم) زوج جوانی است که در نهایت عشق و علاقه با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. پیج و لئو بعد از ازدواج بهترین لحظات عمرشان را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند و به نظر می‌رسد که هیچ چیز نمی‌تواند آنها را از یکدیگر جدا کند اما …

فیلم Silve Li i gs Playbook (دفترچه امیدبخش)

پاتریزیو سولیتانو (بردلی کوپر) پس از آنکه توسط مادرش از آسایشگاه روانی (دارای بیماری دوقطبی) به خانه باز می‌گردد، تصمیم می‌گیرد که سبک زندگی خود را عوض کرده و گذشته‌ها را فراموش کند.

فیلم The Lucky O e (خوش‌شانس)

فیلم خوش شانس بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده‌است. لوگن تیبالت (زک افران) یک تکاور آمریکایی است که در جنگ عراق حضور دارد. او در پایگاهشان عکس دختر جوانی را پیدا می‌کند.

فیلم O e Day (یک روز)

یک روز نام فیلمی درام و رمانتیک است که منظور از یک روز ۱۵ ژوئیه است که از ۱۵ ژوئیه ۱۹۸۸ شروع می‌شود و به ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ ختم می‌شود.

فیلم Pe fec Se se (حس بی‌نقص)

داستان فیلم حس بی‌نقص درباره‌ی سر آشپزی مشهور در شهر گلاسکو است که درگیر یک رابطه عاشفانه با یک دانشمند می‌شود اما  به دلیل ناشناخته مردم جهان دارند حواس 5 گانه خود را از دست می‌دهند.

فیلم C azy, S upid, Love. (عشق، احمقانه، دیوانه‌وار)

کال پس از ۲۵ سال زندگی مشترک متوجه می‌شود که ازدواجش نابود شده است. همسرش امیلی به او خیانت کرده است و اکنون می‌خواهد به خاطر مرد دیگری او را رها کند. کال از نظر روحی به شدت آسیب می‌بیند و پس از آشنایی با مرد جوان و جذابی به نام جیکوب سرگرم یک زندگی بی‌بند و بار می‌شود.

فیلم Dea Joh (جان عزیز)

جان عزیز، نام یک فیلم رمانتیک-دراماتیک آمریکایی می‌باشد. داستان فیلم اقتباسی از رمانی با همین نام، نوشته نیکولاس اسپارکس، منتشر شده در سال ۲۰۰۶ است.

فیلم Th ee S eps Above Heave (سه قدم مانده تا بهشت)

فیلم اسپانیایی سه قدم مانده تا بهشت درباره دختر و پسر جوانی است که متعلق به دنیاهای متفاوتی هستند و عاشق یکدیگر شده‌اند.

فیلم 500 Days of Summe (۵۰۰ روزِ سامر)

۵۰۰ روزِ سامر فیلمی رمانتیک کمدی درام محصول سال ۲۰۰۹ است. این فیلم از ساختار روایت غیر خطی استفاده کرده، با داستانی تکیه بر شخصیت مرد و حافظهٔ او که به گذشته بازمی‌گردد و شکست‌های خود را بررسی می‌کند.

فیلم The P oposal (خواستگاری)

داستان فیلم خواستگاری دربارهٔ یک ناشر است که مدت اعتبار اقامت وی در آمریکا رو به اتمام است. او به منشی‌ای که از آن بسیار نفرت دارد پیشنهاد ازدواج می‌دهد تا بتواند در کشور بماند بنابراین همراه منشی خود به شهر کوچکی در آلاسکا که خانوادهٔ منشی در ان زندگی می‌کند می‌روند تا مراسم عروسی را برگزار کنند در طی این سفر اتفاقات جالبی برای آنها می‌افتد.

فیلم Twiligh (گرگ‌ومیش)

فیلم گرگ‌ومیش درباره‌ی زندگی و ارتباط احساسی بین نوجوانی به نام بلا سوان و خون‌آشامی به نام ادوارد کالن و تلاش‌های ادوارد و خانواده‌اش برای نگهداشتن بلا از دست خون‌آشام‌ها است.

فیلم P.S. I Love You (پی‌نوشت: دوستت دارم)

«هالی کندی» زنی زیبا و باهوش است که با تنها عشق زندگی‌اش، یک مرد ایرلندی احساساتی، شوخ طبع و بی پروا بنام «جری» ازدواج کرده است و زندگی خوبی دارد. اما ناگهان اتفاقی می‌افتد و سرنوشت آن دو را از هم جدا می‌کند. بعد از جدایی، تنها کسی که می‌تواند هالی را دلداری دهد، همان کسی است که دیگر پیشش نیست.

فیلم The Cu ious Case of Be jami Bu o (مورد عجیب بنجامین باتن)

بنجامین در روز پایان جنگ جهانی اول (آتش‌بس ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸) و در سن ۸۰ سالگی به صورت یک پیرمرد به دنیا آمد و در حالی که دیگران پیرتر می‌شوند، او هر سال جوان‌تر می‌شود. او در میانسالی عاشق دختری می‌شود که در سنین کودکی با او هم بازی بود.

فیلم The Lake House (خانه‌ای روی برکه)

خانه‌ای روی برکه یک فیلم رمانتیک به کارگردانی آلخاندرو اگرستی و با بازیگری کیانو ریوز و ساندرا بولاک است. این دو بازیگر از زمان فیلم سرعت (۱۹۹۴) برای اولین بار توانستند دوباره فیلمی را با هم بازی کنند. فیلم‌نامه این فیلم توسط دیوید اوبرن به رشته تحریر درآمده است. همچنین شهره آغداشلو در این فیلم حضوری کم رنگ در نقش یک دکتر روسی الاصل را دارد.

فیلم The No ebook (دفترچه خاطرات)

الی که برای گذراندن تعطیلات تابستانی به همراه والدین خود به شهری کوچک رفته، با نوآ آشنا و عاشق همدیگر می‌شوند. اما مادر الی به این عشق بها نمی‌دهد و با در فشار گذاشتن پدر خانواده سعی در از بین بردن رابطه الی و نوآ دارد.

حرف پایانی

امیدواریم از دیدن این فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک لذت ببرید. اگر فیلم دیگری در ژانر عاشقانه می‌شناسید که در این لیست وجود ندارد، لطفاً در قسمت نظرات معرفی کنید.

????✈️ ارزانترین نرخ تور کیش لحظه آخر برای شما ✈️ ???????? نگران زمان نباش، تا لحظه آخر وقت داری، در لحظه سفر کن ????

آیا خواندن این مطلب برای شما مفید بود؟

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، لطفاً به اشتراک بگذارید:

بهترین فیلم‌های عاشقانه خارجی

در این مطلب بهترین فیلم‌های عاشقانه خارجی را معرفی می‌کنیم. در ادامه فهرست ۳۰ فیلم رمانتیک متفاوت جهان با موضوع عشق را می‌خوانید که سرشار از صحنه‌ها و لحظات عاطفی و احساسی هستند.

در تاریخ سینما کمتر آثاری همچون فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک موفق شده‌اند طیف وسیعی از مخاطبان را تحت تاثیر جادوی ماندگار خود قرار دهند. گرچه در عموم این آثار خط روایی اصلی به جست‌وجوی عشق یا فراز و نشیب‌های روابط عاشقانه باز می‌گردد اما بسته به این که اثر عاشقانه با المان‌های چه ژانری ترکیب شده باشد ممکن است با طیف وسیعی از فیلم‌ها طرف شویم که از کمدی رمانتیک تا فیلم نوار را در بر می‌گیرد.

در بسیاری از آثار رمانتیک تقابل یک رابطه عاشقانه و مجموعه‌ای از موانع، داستان را همچون یک شعر عاشقانه به حرکت در می‌آورد. ممکن است این موانع منابع درونی داشته باشند (به خود طرفین رابطه بازگردند)، یا از بیرون رابطه به یک داستان عاشقانه تنش وارد کنند. اما این تقابل بسته به دیدگاه فیلم‌ساز فرایند و نتایجی را در بر دارد که جان‌مایه‌ی یک اثر عاشقانه است. گاهی اوقات پایانی خوش پس از غلبه بر سختی‌ها، گاهی یک پایان اشک‌انگیز در برابر یک سرنوشت تلخِ گریزناپذیر و گاهی هم رهاشدن در تعلیق، نمایش افق‌های پنهان یک رابطه و افزودن چیزی به عشق و معنای آن در ذهن مخاطب.

در این لیست تلاش کرده‌ایم ۳۰ فیلم عاشقانه خارجی را انتخاب کنیم که از نظر منتقدان و سینمادوستان حرفه‌ای در میان برترین نمونه‌ها از آثار سینمایی عاشقانه جهان قرار دارند. اما اگر به سینمای ایران علاقه دارید، فهرست بهترین فیلم‌های عاشقانه ایرانی را هم می‌توانید در دیجی‌کالا مگ بخوانید.

۱. فیلم کوتاهی درباره‌ی عشق

عنوان اصلی: A Sho Film Abou Love کارگردان: کریشتوف کیشلوفسکی محصول: لهستان سال اکران: ۱۹۸۹

«فیلم کوتاهی درباره‌ی عشق» یکی از آثار تحسین‌شده کارگردان مطرح اروپایی کریشتوف کیشلوفسکی است که روایتگر عشق عمیق و دیوانه‌وار یک کارمند کم سن و سال اداره پست نسبت به زنی است در همسایگی او. زنی که عشق جوان را جدی نمی‌گیرد و اساسا سال‌ها است ایمانش نسبت به عشق را از دست داده است. تومک ِ‌نوزده ساله از پنجره اتاقش و از طریق یک تلسکوپ ماگدا را زیر نظر دارد. استفاده از دوربین برای دیدزدن خانه روبرویی که هم‌زمان ما را به یاد فیلم سینمایی پنجره عقبی (Rea Wi dow) اثر آلفرد هیچکاک نیز می‌اندازد در فیلم نقشی کلیدی دارد و بویژه در پایان‌بندی آن به نوعی با عوض کردن «زاویه دید» تحول ِ ماگدا و درکی که او از عشق ِ‌تومک پیدا کرده را به شکلی خلاقانه نمایش می‌دهد.

گرچه نسخه سینمایی و بلندتر «فیلم کوتاهی درباره عشق» در سال ۱۹۸۹ منتشر شد اما یک سال قبل از آن این اثر به عنوان قسمت ۶ از مجموعه ۱۰ قسمتی «ده فرمان» (Dekalog) از تلویزیون لهستان پخش شده بود.

۲. در حال‌وهوای عشق

عنوان اصلی: I he Mood fo Love کارگردان: وونگ کار وای محصول: هونگ کونگ سال اکران: ۲۰۰۰

وونگ کار وای که در میان کارگردان‌های مولف سینمای هنگ کنگ چهره‌ای صاحب‌نام در نظر گرفته می‌شود کارنامه‌ای دارد با فیلم‌های عاشقانه شاخص. یکی از این فیلم‌ها که احتمالا بیش از همه آثار او باعث شهرت جهانی‌اش شد و در بسیاری از فهرست‌های فیلم‌های برتر جایگاه خاصی را اشغال کرده «در حال و هوای عشق» است.

«در حال و هوای عشق» داستان مرد و زنی است که هم‌زمان در سال ۱۹۶۲ با اجاره دو واحد از یک آپارتمان همسایه می‌شوند. مدتی بعد در می‌یابند که همسران ِ خیانتکاری دارند و این نقطه اشتراک به شروع یک رابطه عاطفی دشوار و پیچیده میان آن‌ها منجر می‌شود.

۳. کازابلانکا

عنوان اصلی: Casabla ca کارگردان: مایکل کورتیز محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۴۲

اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم کازابلانکا فیلمی است با شهرتی عالم‌گیر. یک درام رمانتیک که با بازی هامفری بوگارت و اینگرید برگمان براساس نمایشنامه «همه به کافه ریک می‌آیند» ساخته شد و با گذر زمان جایگاهی دست نیافتنی میان فیلم‌های عاشقانه پیدا کرد.

فیلم که در جریان روزهای پر تنش جنگ جهانی دوم می‌گذرد یک رابطه عاشقانه قدیمی را با مانعی اساسی روبرو کرده که به یک دو راهی پیچیده ختم شده است؛ مردی که باید بین عشق و انسان‌دوستی دست به انتخاب بزند.

بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که کازابلانکا علاوه بر آنکه فیلمی عاشقانه است فیلمی است درباره مهاجرین و پناه‌جویان و از این زاویه نیز مورد بحث و تحلیل قرار گرفته است.

۴. عشق

عنوان اصلی: Amou کارگردان: میشائل هانکه محصول: فرانسه،‌ آلمان،‌ اتریش سال اکران: ۲۰۱۲

«عشق» را باید یکی از پرافتخارترین و تحسین‌شده‌ترین آثار میشائل هانکه دانست که هم در جشنواره کن نخل طلا – مهم‌ترین جایزه جشنواره – را تصاحب کرد و هم توانست در مراسم اسکار جایزه بهترین فیلم‌ غیرانگلیسی‌زبان را به دست بیاورد.

«عشق» که با بازی ژان لویی ترنتینیان، امانوئل ریوا و ایزابل هوپر همراه بود بر زندگی یک زوج مسن تمرکز دارد که دو معلم موسیقی بازنشسته‌اند و حال در دوران پیری با تنهایی و مشکلات جسمی دست به گریبان‌اند از جمله این که نیمی از بدن زن (امانوئل ریوا) به دلیل سکته فلج شده است و مرد باید از او مراقبت کند.

۵. آپارتمان

عنوان اصلی: The Apa me کارگردان: بیلی وایلدر محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۶۰

آپارتمان با بازی جک لمون و شرلی مک‌لین یکی از نقاط اوج کارنامه بیلی وایلدر است. یک کمدی رمانتیک درجه یک که شخصیت اصلی‌اش عاشق زنی شده که با رییسش رابطه دارد و وضعیت تضادبرانگیزی را برای قهرمان فیلم ایجاد کرده است.

گرچه آپارتمان یک فیلم کمدی عاشقانه است اما اگر چند صحنه که در مجموع زهر فیلم را گرفته‌اند از آن حذف کنیم باید گفت با اثری تلخ طرفیم که به شکلی هوشمندانه بسیاری از مناسبات قدرت و ساختارهای پیشرفت در جامعه را نقد می‌کند.

۶. از‌دست‌رفته در ترجمه

عنوان اصلی: Los i T a sla io کارگردان: سوفیا کوپولا محصول: آمریکا، ژاپن سال اکران: ۲۰۰۳

«از‌دست‌رفته در ترجمه» اولین فیلم سینمایی سوفیا کوپولا است که ابتدا به دلیل نسبتش با فرانسیس فورد کوپولا کارگردان مشهور آمریکایی و حضورش به عنوان بازیگر درسینمای آمریکا شناخته می‌شد اما با ساخت این اثر سینمایی توانست حرفه کارگردانی را آغاز کند.

فیلم به رابطه یک بازیگر پا به سن گذاشته‌ی رو به افول و یک زن جوان می‌پردازد. هر دو ناراضی از زندگی و روابط عاطفی‌شان،‌ هر دو غرق در احساس تنهایی و دست به گریبان با بی‌خوابی و احساس پوچی. در این میان چیزی جوانه‌زده که می‌شود به عشق تعبیرش کرد اما بیان این حس میان این دو آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست.

۷. او

عنوان اصلی: He کارگردان: اسپایک جونز محصول: آمریکا سال اکران: ۲۰۱۳

«او» یک فیلم عاشقانه علمی-تخیلی است. این ساخته اسپایک جونز که با بازی واکین فینیکس، ایمی آدامز و اسکارلت جوهانسون همراه است داستان مردی را دنبال می‌کند که عاشق یک دستیار شخصی هوشمند شده که با هوش مصنوعی کار می‌کند و البته صدای یک زن را دارد. ایده رابطه عاشقانه با یک ربات مدت‌ها در ذهن اسپایک جونز وسوسه ساخت فیلم را ایجاد کرده بود. او که با همین مضمون درسال ۲۰۱۰ هم یک فیلم کوتاه ساخته بود بالاخره در سال ۲۰۱۳ یک فیلم بلند داستانی ساخت و موفق شد توجه سینما دوستان را با این اثر عاشقانه به خود جلب کند.

۸. درخشش ابدی یک ذهن پاک

عنوان اصلی: E e al Su shi e of he Spo less Mi d کارگردان: میشل گوندری محصول: آمریکا سال اکران: ۲۰۰۴

بعضی از آن‌ها که تجربه یک رابطه عاشقانه شکست‌خورده را دارند می‌گویند کاش می‌شد حافظه‌مان را از خاطرات طرف مقابل پاک کنیم. یک روز صبح از خواب بیدار شویم و دیگر به یاد نیاوریم که چه روزهای تلخ و شیرینی را سپری کرده‌ایم. در «درخشش ابدی یک ذهن پاک» اتفاقی شبیه به همین در جریان است. موسسه‌ای پیدا شده که می‌تواند خاطرات مراجعین را پاک کند. مرد و زن قصه هر دو به این موسسه مراجعه کرده‌اند و بخش عمده فیلم در شرایطی می‌گذرد که مرد قصد دارد در واکنش به اقدام زن، او نیز تمام خاطرات باقی‌مانده را از ذهنش پاک کند. اتفاقی که نهایتا به نابودی تمام‌عیار هر آنچه بود؛‌ هر آنچه دست کم در ذهن این دو عاشق ِ‌سابق بود منجر خواهد شد.

معروف‌ترین اثر میشل گوندری که فیلم‌نامه آن در همکاری با چارلی کافمن به رشته تحریر درآمده اثری است در ستایش عشق و بیشتر در ستایش خاطرات عاشقانه و ارزش ابدی و ازلی آن‌ها.

۹. شکل آب

عنوان اصلی: The Shape of Wa e کارگردان: گیرمو دل تورو محصول: آمریکا سال اکران: ۲۰۱۷

«شکل آب» که از فیلم‌های موفق سال ۲۰۱۷ بود و جوایز اسکار را هم درو کرد درباره یک رابطه عاشقانه عجیب و نامتعارف است. زن جوانی که توانایی حرف‌زدن را به دلیل آسیبی درکودکی از دست داده و برای ارتباط برقرار کردن از زبان اشاره استفاده می‌کند نظافتچی یک آزمایشگاه دولتی است که محل پروژه‌های سری است؛ یکی از این پروژه‌ها به یک موجودِ دو زیست عجیب مربوط است (البته از آن‌جا که می‌دانیم دل تورو کارگردان فیلم است وجود موجودات عجیب هم چندان غافلگیرمان نمی‌کند). میان زن نظافتچی و این موجود غریب رابطه‌ای عاطفی شکل می‌گیرد در عین حال که یک تریلر جاسوسی پرتنش هم سر راه این قصه عاشقانه قرار می‌گیرد.

به نظر می‌رسد شکل آب را باید تلاشی برای نمایش عشق در فراسوی قالب‌های متعارف و حتی در فراسوی زبان دانست.

۱۰. بیمار انگلیسی

عنوان اصلی: The E glish Pa ie کارگردان: آنتونی مینگلا محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۹۶

فیلم سینمایی «بیمار انگلیسی» یک درام رمانتیک است که روایت آن در روزهای پایانی نبرد ایتالیا (در جنگ جهانی دوم)‌ در جریان است. فیلم داستان یک خلبان گمنام را بررسی می‌کند که گذشته را به یاد ندارد و با نام بیمار انگلیسی در یک صومعه تحت مراقبت پرستار هانا بستری شده است.

«بیمار انگلیسی» با بازی رالف فاینس و ژولیت بینوش متمرکز بر رابطه عاطفی این بیمار و پرستار است. این اثر سینمایی موفق شد چندین جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را از شصت و نهمین دوره جوایز اسکار تصاحب کند.

۱۱. چترهای شربورگ

عنوان اصلی: The Umb ellas of Che bou g کارگردان: ژاک دمی محصول: فرانسه سال اکران: ۱۹۶۴

اگر به آثار موزیکال علاقه دارید فیلم «چترهای شربورگ» یکی از بهترین فیلم‌های موزیکال عاشقانه کل تاریخ سینما است.

این فیلم عاشقانه ماندگار که کاترین دنو معروف و میشل لوگران نوازنده و آهنگساز افسانه‌ای فرانسوی را نیز به خدمت گرفته بود توسط ژاک دمی کارگردانی شده است. چترهای شربورگ روایتگر یک قصه عاشقانه همراه با ناکامی است. این اثر سینمایی نخل طلای جشنواره کن و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار را هم در فهرست افتخاراتش دارد.

۱۲. ژول و جیم

عنوان اصلی: Jules a d Jim کارگردان: فرانسوا تروفو محصول: فرانسه سال اکران: ۱۹۶۲

فیلم سینمایی «ژول و جیم» یک اثر عاشقانه مشهور فرانسوی است که در میان فیلم‌های موج نوی سینمای فرانسه نیز جا دارد.

این درام عاشقانه سومین فیلمی است که فرانسوا تروفو کارگردانی کرده است؛ فیلمی که پس از «چهارصد ضربه» و «به پیانیست شلیک کن» ساخته شد و داستان یک مثلث عشقی است. یک مثلث عشقی میان ژول، جیم و کاترین که روایت فراز و نشیب آن پیش، در طول و پس از جنگ جهانی اول در فرانسه، اتریش و آلمان در جریان است.

۱۳. یک مرد و یک زن

عنوان اصلی: A Ma a d a Woma کارگردان: کلود للوش محصول: فرانسه سال اکران: ۱۹۶۶

گرچه کلود للوش هم فیلم‌سازی را از آغاز دهه ۱۹۶۰ میلادی آغاز کرد اما هرگز به شهرت چهره‌های برجسته‌ موج نو همچون گدار یا تروفو نرسید. با این وجود للوش با فیلم «یک مرد و یک زن» در تاریخ سینمای فرانسه ماندگار شد.

فیلمی که با بازی ژان- لویی ترنتینیان و انوک امه همراه بود و شکل‌گیری رابطه عاطفی میان یک زوج را دنبال می‌کرد؛ زوجی که هر دو همسران‌شان را از دست داده بودند و به تنهایی فرزندان‌شان را بزرگ می‌کردند. آن‌ها در مدرسه شبانه‌روزی بچه‌ها از روی اتفاق یکدیگر را ملاقات می‌کنند و از همان لحظه یک رابطه پیچیده میان‌شان آغاز می‌شود.

فیلم للوش همچون بسیاری از آثار موج نوی سینمای فرانسه همراه با تلاش‌هایی خلاقانه‌ در بکارگیری فرم بود. «یک مرد و یک زن» جایزه‌های معتبری چون نخل طلای جشنواره کن و بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار را هم تصاحب کرد.

۱۴. تس

عنوان اصلی: Tess کارگردان: رومن پولانسکی محصول: فرانسه،‌ بریتانیا سال اکران: ۱۹۷۹

«تس» یک فیلم عاشقانه با بازی ناستاسیا کینسکی و پیتر فرث است که براساس رمان «تس از خانواده دوربرویل» اثر توماس هاردی ساخته شد. تس داستان دردناک یک دختر دهقان جوان است که محبت دو مرد را به خود جلب کرده است.

تس را رومن پولانسکی کارگردان برجسته لهستانی کارگردانی کرده و طبق گفته او رمان «تس از خانواده دوربرویل» را ابتدا همسرش شارون تیت مدت کوتاهی پیش از به قتل رسیدنش به او معرفی کرده و برای خواندن داده بود. پولانسکی در آغاز فیلم این اثر را به شاورن تیت تقدیم کرد.

۱۵. وقتی هری سالی را دید…

عنوان اصلی: …Whe Ha y Me Sally کارگردان: راب رینر محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۸۹

یک کمدی رمانتیک درباره «هری» (با بازی بیلی کریستال) و سالی (با بازی مگ رایان) که آشنایی دو دوست و مرزهای رابطه صمیمانهعاشقانه میان آن دو را بررسی می‌کند.

فیلم راب رینر توانسته در گذر زمان به یکی از مشهورترین کمدی رمانتیک‌های آمریکایی بدل شود. «وقتی هری سالی را دید…» علاوه بر آنکه در دوران خود موفقیت هنری و تجاری به دست آورد نوعی ماندگاری فرهنگی نیز پیدا کرده است.

۱۶. سه‌گانه‌ی پیش از

عنوان اصلی: The Befo e Th illogy کارگردان: ریچارد لینکلیتر محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۹۵، ۲۰۰۴، ۲۰۱۳

سه‌گانه «پیش از» به سه فیلمی گفته می‌شود که ریچارد لینکلیتر از سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۳ ساخت و در هر سه آن‌ها ایثن هاک و ژولی دلپی به ترتیب نقش‌های جسی و سلین را ایفا کردند. این سه‌گانه سه بخش مختلف از زندگی یک زوج عاشق را نشان می‌دهد و در میان محبوب‌ترین فیلم‌های عاشقانه سینمای آمریکا قرار دارد.

این سه‌گانه به ترتیب زمان ساخت از فیلم‌های «پیش از طلوع» (Befo e Su ise)، «پیش از غروب» (Befo e Su se ) و «پیش از نیمه‌شب» (Befo e Mid igh ) تشکیل شده است.

۱۷.سینما پارادیزو

عنوان اصلی: Ci ema Pa adiso کارگردان: جوزپه تورناتوره محصول: ایتالیا سال اکران: ۱۹۸۸

«سینما پارادیزو» یکی از مشهورترین فیلم‌های چند دهه اخیر سینمای ایتالیا؛ اثری عاشقانه با تم‌های آشنا و نوستالژیک سینمای تورناتوره است. فیلم که در زمان حال و گذشته در جریان است کودکی و جوانی شخصیت اصلی (سالواتوره) را در روستای محل زندگی‌اش و سینمای معروف آن روستا یعنی «سینما پارادیزو» به تصویر می‌کشد. عشق سالواتوره به سینما، عشق دوران نوجوانی و بازگشت او پس از سال‌ها به همان روستا که یادبودهای بی‌اندازه دراماتیکی از گذشته را آشکار می‌کنند از «سینما پارادیزو» فیلمی ساخته احساسات‌برانگیز که با همراهی موسیقی فراموش‌نشدنی انیو موریکونه به سختی ممکن است از ذهن مخاطب بیرون برود. سینما پارادیزو جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان را هم در شصت و دومین دوره جوایز اسکار به دست آورد.

۱۸. تابستان با مونیکا

عنوان اصلی: Summe wi h Mo ika کارگردان: اینگمار برگمان محصول: سوئد سال اکران: ۱۹۵۳

«تابستان با مونیکا» تلاشی است موفق در جهت بازنمایی یک رابطه عاشقانه موقتی و سبک‌سرانه. رابطه‌ای با فرجامی تلخ که با دیدی واقع‌گرایانه و موشکافانه بررسی شده است. این فیلم از اینگمار برگمان رابطه‌ای عاشقانه میان دو جوان از طبقه کارگر را به تصویر می‌کشد. رابطه‌ای که گرچه با آسان‌گیری و خوش‌گذرانی در تابستان آغاز می‌شود اما موقتی‌بودن دوران لذت و مسئولیت‌های سنگین ازدواج به راحتی آن را ویران می‌کنند. هاریت آندرشون و لارس اکبورگ دو بازیگر اصلی فیلم برگمان در این اثر سینمایی هستند.

۱۹. با‌ل‌های هوس

عنوان اصلی: Wi gs of Desi e کارگردان: ویم وندرس محصول: آلمان، فرانسه سال اکران: ۱۹۸۷

فیلم سینمایی «بال‌های هوس» که با نام‌ «زیر آسمان برلین» هم شناخته می‌شود یکی از مشهورترین آثار فیلم‌ساز مهم موج نوی سینمای آلمان، ویم وندرس است. این اثر فانتزی رمانتیک درباره فرشتگانی است که بر فراز شهر برلین قرار دارند و تلاش‌ می‌کنند انسان‌های گم‌گشته و تحت فشار را آرام کنند. تلاشی که البته گاهی در آن موفق‌اند و گاهی ناموفق. این فرشته‌ها نامرئی و نامیرا هستند؛ یکی از این فرشته‌ها عاشق زنی شده و دوست دارد برای هر چه بیشتر نزدیک‌شدن به این عشق، خود به یک انسان تبدیل شود. انسانی مرئی که دیده می‌شود، طعم لذت‌های انسانی را می‌چشد و در عین حال فناپذیر است. «با‌ل‌های هوس» را باید فیلمی دانست که با دیدگاهی بیرونی به کلیت لذت‌های انسانی از جمله عشق نگاهی دوباره می‌اندازد. لذت‌هایی که در اثر تکرار و نگاه از درون با آن میزان لذت و عظمت واقعی‌شان به چشم نمی‌آیند و عادی جلوه می‌کنند.

۲۰. روشنایی‌های شهر

عنوان اصلی: Ci y Ligh s کارگردان: چارلی چاپلین محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۳۱

«روشنایی‌های شهر» قدیمی‌ترین و تنها فیلم صامت بین فیلم‌های عاشقانه در این لیست است. در «روشنایی‌های شهر» شخصیت «ولگرد کوچولو» با بازی چارلی چاپلین عاشق زنی نابینا شده و این کمدی رمانتیک شرح بدبیاری‌های شخصیت ولگرد است. هنگامی که چاپلین روشنایی‌های شهر را می‌ساخت تکنولوژی استفاده از صدا در فیلم‌های سینمایی پدیدآمده بود اما با وجود این موضوع ترجیح داد این اثر را به شکل صامت بسازد. «روشنایی‌‎های شهر» پس از عرضه هم از نظر تجاری و هم از زاویه دید منتقدان اثری تحسین‌برانگیز ارزیابی شد. در حال حاضر این فیلم چاپلین را نه تنها یکی از بهترین آثار کارنامه کاری او بلکه یکی از بهترین کمدی رمانتیک‌ها و اساسا یکی از بهترین فیلم‌های کل تاریخ سینما ارزیابی می‌کنند.

۲۱. تایتانیک

عنوان اصلی: Ti a ic کارگردان: جیمز کامرون محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۹۷

تایتانیک یکی از مشهورترین فیلم‌های عاشقانه سینما و یکی از موفق‌ترین آن‌ها از نظر تجاری به حساب می‌آید. این اثر جیمز کامرون که روایت یک رابطه عاشقانه در بستر ماجرای تاریخی غرق‌شدن کشتی تایتانیک است سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما است.

تایتانیک در ایالات متحده آمریکا علاوه بر مخاطبان موفق شد منتقدان و اهالی هالیوود را هم به تحسین وادارد. این ساخته جیمز کامرون نامزد ۱۴ جایزه اسکار شد و ۱۱ اسکار را تصاحب کرد. تایتانیک ترکیبی است از واقعیت‌های تاریخی با ماجراهای داستانی و غیرواقعی. رز دوویت بوکیتر دختری جوان و ثروتمند برای یک ازدواج اجباری راهی سفری دریایی شده، سفری با کشتی تایتانیک. او که علاقه‌ای به این ازدواج ندارد شبی قصد می‌کند خود را درون آب بیاندازد اما جک داوسون یک نقاش جوان و فقیر او را نجات می‌دهد. همین اتفاق شروع یک رابطه عاشقانه است که با غرق‌شدن تایتانیک پایانی تلخ و تراژیک می‌یابد.

۲۲. رشته خیال

عنوان اصلی: Pha om Th ead کارگردان: پل توماس اندرسن محصول: آمریکا سال اکران: ۲۰۱۷

فیلم سینمایی رشته خیال آخرین اثری است که تا به امروز از پل توماس اندرسن کارگردان خلاق و مطرح آمریکایی روی پرده رفته است. اندرسن که در میان سینماگران مستقل آمریکایی قرار دارد در رشته خیال به داستان یک رابطه عاشقانه میان یک طراح لباس مشهور و یک خدمتکار می‌پردازد. فیلم در فضای صنعت مد و لباس دهه پنجاه میلادی انگلستان می‌گذرد و آخرین فیلمی است که دانیل دی-لوئیس پیش از بازنشستگی در آن به ایفای نقش پرداخته.

در رشته خیال رینولدز وودکاک طراح لباس مشهور با زنی ساده و از طبقه‌ای متفاوت آشنا می‌شود. وودکاک مردی است بسیار وسواسی و سخت‌گیر با آداب و رسومی ویژه و طبقاتی، در آن سو زن جوان راه و رسم کاملا متفاوتی دارد. تعارض میان این دو و پیچیدگی این رابطه عاطفی دست‌مایه اصلی کارگردان برای پیشبرد قصه است.

۲۳. نامه‌ی یک زن ناشناس

عنوان اصلی: Le e f om a U k ow Woma کارگردان: ماکس افولس محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۴۸

لیزا دختری بسیار جوان است که جذب مستاجر جدیدشان شده؛ مردی به نام استفان برند که یک پیانیست است. این رابطه روز به روز عمیق‌تر می‌شود اما در عمل نوعی عشق یک طرفه است که در دل لیزا عمق می‌یابد اما از سوی استفان کاملا نادیده گرفته شده.

ماکس افولس کارگردان آلمانی الاصل این اثر سینمایی در آمریکا، فرانسه و آلمان چندین فیلم کارگردانی کرده و از اساتید شاخص و به نام تاریخ سینما به حساب می‌آید. نامه یک زن ناشناس براساس رمانی به همین نام نوشته اشتفان تسوایگ رمان‌نویس اتریشی ساخته شده و با گذر زمان روز به روز با تحسین‌های گسترده‌تری از سوی منتقدان مواجه شده است.

۲۴. برخورد کوتاه

عنوان اصلی: B ief E cou e کارگردان: دیوید لین محصول: بریتانیا سال اکران: ۱۹۴۵

«برخورد کوتاه» درام رمانتیکی است درباره یک عشق پیچیده و اساسا غیرممکن میان زن و مردی که به دلیل زندگی‌های شخصی‌شان امکان ورود به یک رابطه عاطفی را ندارند اما برخوردی واقعا کوتاه در ایستگاه قطار یک موقعیت عاشقانه را میان آن دو ایجاد می‌کند.

برخورد کوتاه به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دیوید لین شناخته می‌شود و همواره یکی از چندین انتخاب اصلی در میان بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای بریتانیا بوده است.

۲۵. گوشواره‌های مادام…

عنوان اصلی: The Ea i gs of Madame de… کارگردان: ماکس افولس محصول: فرانسه ایتالیا سال اکران: ۱۹۵۳

«گوشواره‌های مادام…» را یکی از شاهکارهای دهه پنجاه سینمای فرانسه به حساب می‌آورند که براساس یک اقتباس ادبی از کتاب «مادام…» نوشته لوئیز دو ویلمورن ساخته شده است.

«گوشواره‌های مادام…» یکی از فیلم‌های عاشقانه نسبتا پرماجرا است که از یک مثلث عشقی تشکیل شده و در فضای طبقاتی ثروتمندان فرانسه می‎گذرد. زوجی که با یکدیگر زندگی می‌کنند اما رابطه سردی دارند و مردی که وارد این رابطه شده است. گوشواره‌ها از طریق فروخته‌شدن‌شان به جواهر فروش، خرید مجددشان توسط شوهر زن و دست به دست شدن‌شان در قصه هم کارکرد روایی دارند و هم بخشی از بار معنایی اثر را به دوش می‌کشند.

۲۶. فروشگاه کنار خیابان

عنوان اصلی: The Shop A ou d he Co e کارگردان: ارنست لوبیچ محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۴۰

این اثر ارنست لوبیچ یک کمدی رمانتیک برجسته و از فیلم‌های مطرح سینمای آمریکا است که در نظرسنجی‌های گوناگون از منتقدان سینمایی ارزش هنری خود را نشان داده.

فیلم داستان دو کارمند یک فروشگاه در بوداپست را دنبال می‌کند که در محیط کار به سختی می‌توانند یکدیگر را تحمل کنند اما بی‌آنکه بدانند طرفین نامه‌نگاری‌های ناشناس عاشقانه‌ یکدیگرند.

۲۷. بربادرفته

عنوان اصلی: Go e Wi h The Wi d کارگردان: ویکتور فلمینگ محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۳۹

شاید در میان تمام فیلم‌های عاشقانه کمتری فیلمی در حد و اندازه‌های بربادرفته در تاریخ سینما پرمخاطب بوده باشد. حتی هنوز با گذر سال‌ها هیچ فیلمی موفق نشده به رکورد مخاطب بربادرفته دست پیدا کند و با در نظر گرفتن نرخ تورم این اثر سینمایی موفق‌ترین فیلم سینمایی باکس‌آفیس است.

اگر از محبوبیت بی‌اندازه فیلم ویکتور فلمینگ هنگام اکران بگذریم و با توضیح علاقه‌ منتقدان آمریکایی به این اثر بحث را به درازا نکشیم باید گفت بربادرفته داستانی عاشقانه را در بستر وقایع مربوط به جنگ داخلی ایالات متحده آمریکا روایت می‌کند.

یک داستان عاشقانه پرپیچ و خم درون بافتار یک واقعه تاریخی با بازی هنرپیشه‌های برجسته‌ای چون کلارک گیبل و ویوین لی بربادرفته را به یکی از ماندگارترین آثار هالیوود تبدیل کرده است.

۲۸. سرگذشت آدل ه.

عنوان اصلی: .The S o y of Adele H کارگردان: فرانسوا تروفو محصول: فرانسه سال اکران: ۱۹۷۵

«سرگذشت آدل ه.» روایت عشق آدل هوگو دختر ویکتور هوگو را به یک افسر نظامی به تصویر می‌کشد؛ عشقی بیمارگون و غیرقابل تحمل که زندگی آدل را به تباهی کشانده است.

«سرگذشت آدل ه.» را فرانسوا تروفو کارگردان مشهور فرانسوی ساخت و بازی ایزابل آجانی ۲۰ ساله در این اثر سینمایی با تحسین گسترده منتقدان روبرو شد.

۲۹. ولنتاین غمگین

عنوان اصلی: Blue Vale i e کارگردان: درک سیانفرنس محصول: آمریکا سال اکران: ۲۰۱۰

این فیلم سینمایی که باید معروفترین اثر درک سیانفرنس در نظر گرفته شود روایتی تکه تکه را از یک رابطه عاطفی ارایه می‌کند. روایتی که میان روزهای پرحرارت شروع عشق و روزهای سرد و روبه افول رابطه در نوسان است.

ولنتاین غمگین یکی از فیلم‌های عاشقانه محبوب منتقدان آمریکایی بوده و هنگام عرضه نیز با توجه به بودجه بسیار کم ساخت از نظر تجاری عملکرد قابل قبولی داشت.

۳۰. در یک شب اتفاق افتاد

عنوان اصلی: I Happe ed O e Nigh کارگردان: فرانک کاپرا محصول: آمریکا سال اکران: ۱۹۳۴

الی دختر یک خانواده بسیار ثروتمند برای ازدواج با وستلی از خانه فرار می‌کند. پدر او با این ازدواج مخالف است و باور دارد که وستلی تنها بخاطر پول به دخترش نزدیک شده. با شروع فرار پیتر وارن روزنامه‌نگار تازه اخراج شده با الی روبرو می‌شود. پیتر الی را می‌شناسد و او را در یک دوراهی قرار می‌دهد: تهیه یک گزارش از او یا لو دادن جای او به پدرش. الی تصمیم می‌گیرد با پیتر همراه شود اما این همراهی خود به یک رابطه عاشقانه و رخدادهای دیگر منجر می‌شود.

اثر مشهور فرانک کاپرا یکی از ۳ فیلمی است که تا به امروز موفق شده‌اند همزمان ۵ جایزه اصلی اسکار را تصاحب کنند یعنی جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اصلی مرد، بهترین بازیگر اصلی زن و بهترین فیلم‌نامه اقتباسی.

روش درست کردن مویز

دفترچه راهنمای سرخکن فیلیپس مدل 9270 (هواپز فیلیپس)

بهترین روش ها برای افزایش زیبایی و جوانی جسم

خداحافظی گوگوش از صحنه موسیقی و خوانندگی فیلم

بهترین فیلم های فانتزی ۲۰۲۲ فیلم های فانتزی تخیلی و پرنسسی عاشقانه

متن تبریک تولد شهریور ماهی | استوری تولد شهریور ماهی

50 فیلم برتر رمانتیک و عاشقانه 2018 تا 2022

هزینه عکس cbc دندان

خانه » ???? فرهنگ و هنر » 50 فیلم برتر رمانتیک و عاشقانه 2018 تا 2022

50 فیلم برتر رمانتیک و عاشقانه 2018 تا 2022

فیلم های رمانتیک بسیار زیاد می باشند اما چند فیلم هست که از هر نظر جدای از دیگر فیلم های رمانتیک و عاشقانه است و از محبوبیت خاصی در بین بیینده ها برخوردار می باشد.

فیلم اشتباه من (culpa mia) My Faul 2023

فیلم خارجی عاشقانه جدید ۲۰۲۳

فیلم Love Agai 2023

فیلم جدید و دیدنی ترغیب Pe suasio 2022

فیلم Lady Cha e ley’s Love 2015

فیلم You Eyes Tell 2020

خلاصه داستان :

فیلم Soulma e 2023

سریال  ۲۰۲۳ Quee Cha lo e : A B idge o S o y

خلاصه داستان : داستان ظهور و زندگی عاشقانه ملکه شارلوت جوان.

فیلم Romeo a d Julie 2013 (رمئو و ژولیت)

 سریال The Ma velous M s. Maisel (خانم میزل شگفت انگیز)

فیلم B ookly 2015 (بروکلین)

فیلم P ide P ejudice 2005 (غرور و تعصب)

(برگرفته از رمان غرور و تعصب)

فیلم Pu ple Hea s 2022 (قلب های ارغوانی)

سریال Dicki so (دیکینسون) 

خلاصه داستان :

فیلم Fo eve My Gi l (عشقم برای همیشه)

فیلم Fo eve My Gi l ، فیلمی در ژانر رمانتیک ، درام و موزیک است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

خلاصه داستان :یک خواننده ی موسیقی کانتری به نام لیام پیج پس از دوری از خانه و خانواده‌اش به مدت ۸ سال  ، دوباره به شهر خود بازمی‎گردد تا اتفاقات و مشکلات گذشته را حل نماید. اما…

ستارگان : Alex Roe, Jessica Ro he, Joh Be jami Hickey, Abby Ryde Fo so

فیلم A Pe fec Fi  (یک زوج بی نقص)

داستان فیلم یک زوج بی‌نقص، درباره شخصی به‌نام «زوئی ویلیامز» است که باید به سرمایه گذار بزرگی ثابت کند برنامه دوستیابی جدید شرکتش کار می‌کند؛ از این رو، او آن را بر روی خودش آزمایش می‌کند و خیلی زود با «الیور بکت»، یک هنرمند خودخواه که کاملا نقطه مقابل اوست، قرار ملاقات می‌گذارد.

فیلم Li le Wome 1994 (زنان کوچک ۱۹۹۴)

فیلم Ma y Shelley 2017 (مری شرلی)

فیلم Th ough My Wi dow 2022

فیلم های عاشقانه ۲۰۲۲

فیلم از طریق پنجره من محصول کشور اسپانیا در ژانر کمدی ، درام و عاشقانه به کارگردانی مارچال فورس است .

بازیگران : هوگو آربوس، خولیو پنیا، پیلار کاسترو و …

سال ساخت : ۲۰۲۲

 IMDB : 5.410

خلاصه داستان : روایت حس علاقه طولانی مدت راکل به همسایه اش که علی رغم مخالفت های خانواده اش، به اوج خود رسید.

فیلم He’s All Tha  (پسر همه‌چیز تمام)

این فیلم داستان یک دختر جوان را به تصویر می‌کشد که قصد دارد با استفاده از یکی از همکلاسی‌های نابابش به هدف خود برسد.

سریال دیدنی بریجرتون (B idge o 2020)

داستان سریال بریجرتون

داستان سریال بریجرتون که بر اساس رمانی به همین نام است، سرگذشت و زندگی عاطفی ۸ دختر خانواده سرشناس و بانفوذ «بریجرتون» را به تصویر می کشد. داستان با ازدواج بزرگترین دختر خانواده، «دافنی»، آغاز می شود. او دختر جوان و زیباییست که در جستجوی نیمه گمشده اش است اما یک رسوایی بزرگ، همه چیز را به هم می ریزد.

سریال B idge o 2022 (فصل دوم بریجرتون)

دانلود فیلم Some hi g f om Tiffa y’s 2022

فیلم Ci de ella 2015 (سیندرلا ۲۰۱۵)

فیلم The G ea Ga sby (گتسبی بزرگ)

گتسبی بزرگ فیلمی است به کارگردانی باز لورمن، محصول سال ۲۰۱۳ سینمای آمریکا و استرالیا که بر پایه رمانی با همین نام به قلم اف. اسکات فیتزجرالد ساخته شده است. لئوناردو دی‌کاپریو، توبی مگوایر، کری مولیگان، جوئل اجرتون و الیزابت دبیکی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم زندگی جی گتسبی یک میلیونر و همسایه‌اش نیک را روایت می‌کند.

فیلم Redeemi g Love 2022

بهترین فیلم های ۲۰۲۲

رستگاری عشق (Redeemi g Love) یک فیلم وسترن آمریکایی به کارگردانی دی جی کاروسو است که فیلمنامه آن را کاروسو همراه با با فرانسین ریورز نوشته‌ است. این فیلم بر اساس رمان پرفروش ریورز (سال ۱۹۹۱) ساخته شده‌است و در غرب وحشی آمریکا و در جریان تب طلای کالیفرنیا اتفاق می‌افتد.

بازیگران : در این فیلم ابیگیل کوئن، تام لوئیس و لوگان مارشال گرین ایفای نقش می‌ کنند.

IMDB : 6.6 10

خلاصه فیلم :

فیلم Reso o Love (استراحت به عشق)

داستان زندگی اریکا که سرگرم عروسی نامزد سابق خود است، پس از آنکه با اکراه در یک تفرجگاه جزیره‌ای مجلل شرکت کرد، اتفاقاتی برایش افتاد که حرفه موسیقی‌ایی‌اش به خطر می‌افتد.

فیلم Sou ds Like Love (صداهایی شبیه عشق)

داستان فیلم موزیکال و عاشقانه صداهایی شبیه عشق، درباره‌ی یک دستیار مد به‌نام ماکا است که بعداز جدایی ویرانگرش، اکنون زندگی جدیدی برای خود شروع می‌کند. هنگامی که لئو، مردی که قلب او را شکسته بود، برمی‌گردد. اتفاقات جدیدی رخ می‌دهد.

فیلم سینمایی ROOM 2015 

نام فیلم: اتاق Room 2015 

ژانر: درام

مدت زمان:  ۱۱۸ دقیقه

کارگردان: Le y Ab ahamso

محصول کشور: ایرلند، کانادا

بازیگران: B ie La so , Jacob T emblay, Joa Alle , William H. Macy

IMDB : 8.110

خلاصه فیلم: « اتاق » به بررسی رابطه میان مادر ( که در فیلم ” ما ” نامیده می شود) و فرزند کوچکش جک می پردازد.

جک ۵ ساله شور و شوق کودکانه ای دارد اما به هیچ عنوان اطلاعاتی از دنیای پیرامون خود ندارد.

وی در اتاقی محبوس شده و فکر می کند که دنیا نیز همانند آنچه که می بیند وجود دارد و ابدا نمی تواند ابعاد بزرگتری داشته باشد.

فیلم Caugh by a Wave (گرفتار موج)

فیلم ایتالیایی گرفتار موج یک فیلم عاشقانه است. ماجراجویی تابستانی زیر آفتاب سیسیلی به زودی به یک داستان عاشقانه دردناک تبدیل می‌شود.

فیلم The Map of Ti y Pe fec Thi gs (نقشه کوچکترین چیزها)

این فیلم دو نوجوان را به تصویر می‌کشد که یک روز به طور مکرر برای‌شان تکرار می‌شود. اکنون آنها از این موقعیت نهایت استفاده را می‌کنند تا لذت ببرند.

فیلم The Las Le e f om You Love  (آخرین نامه از معشوقه شما)

این فیلم یک داستان عاشقانه با دو روایت است که بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۱۹۶۰ بین لندن و ریویرا اتفاق می‌افتد و براساس پرفروش‌ترین رمانی به همین نام از جوجو مویز ساخته شده است.

فیلم JJ E (جی جی ای)

فیلم داستان دو نوجوان است که در یک شهر بزرگ شدند با این تفاوت که آنها از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار متفاوت از هم هستند. اما این تفاوت‌ها تا روزی است که در دبیرستان‌ با یکدیگر هم کلاس می‌شوند.

فیلم The Las Pa adiso (زندگی)

داستانی عاشقانه در دهه ۱۹۵۰ ایتالیا، در میان باغ‌های زیتون که عشقی ممنوعه را روایت می‌کند.

فیلم Squa ed Love (عشق راستین)

یک روزنامه نگار مشهور با رخ دادن اتفاق‌های عجیب و مرموزی، تصمیم می‌گیرد که در مورد انتخاب‌های زندگی خود، تجدید نظر کند.

فیلم ۲۰۲۱ Ci de ella (سیندرلا ۲۰۲۱)

این فیلم یک نسخه‌ی مدرن و کلاسیک و موزیکال از داستان سیندرلا است. قهرمان ما یک زن جوان جاه‌طلب است که رویاهایش از آنچه جهان اجازه می‌دهد بزرگتر است، اما با کمک Fab G او می‌تواند استقامت کند و رویاهای خود را محقق کند.

محبوب ترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰

فیلم Love, Rosie (با عشق رزی)

بهترین فیلم های نتفلیکس ۲۰۲۲

با عشق، رزی یک فیلم رمانتیک درام بریتانیایی-آلمانی به کارگردانی کریستین دیتر و نویسندگی جولیت توحیدی است که بر پایه رمان «Whe e Rai bows E d»، به قلم نویسندهٔ ایرلندی سیسیلیا اهرن ساخته شده‌است.

داستان این فیلم درباره‌ی رزی دان (لی‌لی کالینز) و الکس استوارت (سم کلفلین) است که بهترین دوستان یکدیگر هستند و با یکدیگر بزرگ شده‌اند و قرار است هردو با هم به دانشگاه بروند ولی بارداری غیرمنتظرهٔ رزی تمام آیندهٔ او را عوض می‌کند.

فیلم Life i a Yea  (زندگی در یک سال)

فیلم در مورد پسری جوان به نام دارین است که متوجه می‌شود عشق زندگی‌اش ایزابل در حال مرگ است و تنها یک سال فرصت زندگی کردن دارد. اکنون دارین تصمیم می‌گیرد تا در آخرین سالی که ایزابل زنده است یک زندگی کامل به او هدیه دهد.

فیلم Ammo i e (آمونیت)

محتوای فیلم آمونیت، زندگی یک زن فسیل‌شناس، در دهه ۱۸۴۰ میلادی، در انگلستان است. زن فسیل شناس به همراه بانویی دیگر برای تجدید روحیه به ناحیه‌ای ساحلی رفته‌اند. در این سفر رابطه‌ای عمیق بین آن‌ها شکل می‌گیرد.

فیلم All he B igh Places (جایی که عاشق بودیم)

فیلم جایی که عاشق بودیم، درباره‌ی ویولت و تئودور است که با هم زندگی می‌کنند. در حالیکه با زخم‌های عاطفی و روحی گذشته خود می‌جنگند، زندگی یکدیگر را تغییر می‌دهند. آنها متوجه می‌شوند که جزئی‌ترین لحظه هم می‌تواند معنادار باشد.

فیلم Happies Seaso  (شادترین فصل)

فیلم شادترین فصل،  یک کمدی رمانتیک در تعطیلات که شامل طیف وسیعی از احساسات مرتبط با پذیرش خانواده، وفادار بودن به خود و تلاش برای خراب کردن کریسمس است.

فیلم Chemical Hea s (قلب‌های شیمیایی)

داستان فیلم قلب‌های شیمیایی، درباره‌ی هنری یک دانش آموز دبیرستانی ۱۷ ساله است که خود را آدم رمانتیکی می‌داند ولی هرگز عاشق نشده و امیدوار است که عشق برایش اتفاق بیفتد. تا اینکه در اولین روز سال تحصیلی ارشد با گریس تاون ملاقات می‌کند.

فیلم The Pho og aph (عکس)

فیلم عکس مجموعه‌ای از داستان‌های عاشقانه که در زمان حال و آینده جریان دارند.

فیلم Rebecca (ربکا)

داستان فیلم ربکا در مورد زن جوانی است که پس از ازدواج با مردی که در گذشته همسر خود را از دست داده است، با او به عمارت اسرارآمیزش نقل مکان می‌کند تا زندگی عاشقانه‌اش را آغاز کند. اما شرایط آنطور که تصور می‌شد، ادامه پیدا نمی‌کند.

فیلم Po ai of a Lady o Fi e (پرتره بانویی در آتش)

پرترهٔ بانویی در آتش، فیلمی در ژانر درام تاریخی به کارگردانی و نویسندگی سلین سیاما، و با بازی نوئمی مرلان و آدل انل است که در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹ در سینماهای فرانسه اکران شد. داستان فیلم که در قرن هجدهم میلادی می‌گذرد، روایتگر رابطهٔ ممنوعه‌ای میان دختری اشراف‌زاده و زنی نقاش است که به تهیهٔ پرتره‌ای از چهرهٔ وی گماشته شده‌است.

فیلم Af e We Fell 2021 (پس از سقوط ما)

ستارگان : josephi e la gfo d,he o fie es iffi ,Louise Lomba d

فیلم پس از سقوط ما ، دنباله‌ای بر فیلم بعد از برخورد ما به‌ شمار می‌رود.

فیلم ۲۰۲۰ Af e We Collided (بعد از برخورد ما)

فیلم بعد از برخورد ما، دنباله‌ای بر فیلم بعد از آن (Af e ) به‌شمار می‌رود و بر اساس داستانی با همین نام نوشته آنا تاد است.

بهترین فیلمهای عاشقانه خارجی ۲۰۱۹

فیلم ۲۰۱۹ Af e  (بعد از آن)

داستان فیلم درباره‌ی یک دانشجوی پرتلاش، دختری مسئولیت پذیر و دوست دختری وفادار است. او در نخستین ترم دانشگاه باپسری بنام هاردین اسکات آشنا می‌شود. هاردین پسری مرموز و سرکش است که دنیا و زندگی تسا را عوض می‌کند.

فیلم Five Fee Apa  (پنج قدم فاصله)

داستان دو نوجوان ۱۷ و ۱۸ ساله به نام استلا و ویل را روایت می‌کند که آنها به بیماری نادر فیبروز سیستیک مبتلا هستند. همچنین ویل به بیماری سپاسیا بورخلدریا هم مبتلاست. این بیماری موجب می‌شود که این دو همیشه شش قدم فاصله از هم داشته باشند اما استلا تصمیم می‌گیرد این فاصله را به ۵ قدم کاهش دهد. استلا به درمان ویل کمک می‌کند.

فیلم Li le Wome  (زنان کوچک)

فیلم زنان کوچک، داستان چهار خواهر را به تصویر می‌کشد که با گذشت مدتی از جنگ داخلی آمریکا اکنون بزرگ شده‌اند و باید به فکر زندگی جدیدی برای خودشان باشند.

بهترین فیلم های عاشقانه خارجی ۲۰۱۸

فیلم If Beale S ee Could Talk (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)

استان فیلم، در مورد زنی آفریقایی-آمریکایی است که می‌خواهد پیش از تولد فرزندش، بی‌گناهی شوهرش را ثابت کند.

فیلم Fif y Shades F eed (پنجاه طیف آزادی)

داستان این فیلم درباره فردی میلیاردر به‌نام کریستین‌گری و همسر جدیدش آناستازیا است که به‌طور کامل رابطه خود را شروع می‌کنند و زندگی لوکسی را باهم تجربه می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند گذشته رهایشان کرده و گری مشغول ساختن زندگی جدید می‌شود که جک هاید شروع به تهدید کردن آن‌ها می‌کند. حوادث شومی برای آن‌ها اتفاق می افتد. این تهدیدها می‌تواند پایان شادی آن‌ها قبل از آنکه مدتی بگذرد باشد.

فیلم Ad if  (شناور)

فیلم شناور درباره زوج جوانی است که بعد از وقوع طوفانی در وسط اقیانوس آرام سرگردان شده‌اند؛ در حالی که قایق آن‌ها آسیب دیده و ارتباط رادیویی و مواد غذایی نیز ندارند.

فیلم Love, Simo  (با عشق، سایمون)

با عشق، درباره‌ی پسری دبیرستانی به نام سایمون اسپِیر (نیک رابینسون) است که همجنس‌گراست که این موضوع را به کسی اعلام نکرده است. این فیلم بر اساس رمان پرفروش و موفق سایمون در برابر مرام‌نامه هوموساپین‌ها به نویسندگی بکی آلبرتالی ساخته شده است.

فیلم A S a Is Bo  (ستاره‌ای متولد شد)

ستاره‌ای متولد شده‌است یک فیلم آمریکایی موزیکال، رمانتیک و درام به کارگردانی و تهیه کنندگی بردلی کوپراست که در ۵ اکتبر ۲۰۱۸ از سوی برادران وارنر منتشر شد. در آن بردلی کوپر، لیدی گاگا، دیو چپل، اندرو دایس کلی و سام الیوت بازی می‌کنند. این چهارمین نسخه فیلمبرداری شده از فیلم ستاره‌ای متولد شده است.

فیلم C azy Rich Asia s (آسیایی‌های خرپول)

آسیایی‌های خرپول در مورد آسیایی‌های خیلی پولدار است که داستان یک زن جوان آمریکایی آسیایی‌تبار را به تصویر می‌کشد که برای دیدار با خانوادهٔ دوست پسر خود سفر می‌کند و درمی‌یابد آن‌ها از ثروتمندترین افراد در سنگاپور هستند.

فیلم To All he Boys I’ve Loved Befo e (تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم)

تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم فیلمی محصول سال ۲۰۱۸ و به کارگردانی سوزان جانسون است. این فیلم بر اساس رمان تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم ساخته شده‌است.

فیلم Call Me by You Name (مرا با نامت صدا کن)

داستان فیلم مرا با نامت صدا کن، درباره‌ی الیو پرلمن (تیموتی شالامه) ۱۷ساله، یک پسر ایتالیاییآمریکاییفرانسوی یهود است که در ۱۹۸۳ در یک محله روستایی در شمال ایتالیا با والدینش زندگی می‌کند.

فیلم Mid igh Su  (خورشید نیمه‌شب)

کیتی پرایس از کودکی درگیر بیماری گزرودرما پیگمنتوزوم (حساسیت شدید به نور خورشید) است. او در شب فارق التحصیلی‌اش به طور اتفاقی با چارلی پسری که چندین سال است پنهانی دوستش دارد ملاقات می‌کند.

فیلم Se I Up (تنظیمش کن)

دو دستیار پر کار اما با حقوق ماهیانه خیلی اندک نقشه‌ای طراحی کردن تا رئیس‌هایشان را به یکدیگر نزدیک کرده و از فضای بدست آمده به نفع خودشان استفاده کنند.

فیلم های عاشقانه خارجی قدیمی‌ ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷

در ادامه چند فیلم دیگر معرفی کردیم که جزء پرطرفدارترین فیلم‌های عاشقانه هستند.

فیلم The Big Sick (بیمار بزرگ)

فیلم بیمار بزرگ، درباره کمیل پاکستانی الاصل که کمدین است و امیلی که دانشجوست عاشق یکدیگر می‌شوند اما با تفاوت‌های فرهنگی‌شان کلنجار می‌روند. زمانی‌که «امیلی» به بیماری عجیبی دچار می‌شود، «کمیل» باید با والدین عصبانی او روبرو شده.

فیلم Eve y hi g, Eve y hi g (همه‌چیز، همه‌چیز)

داستان این فیلم درباره زندگی دختریست که مجبور به حبس شدن در خانه است و پدر و برادرش در حادثه‌ای کشته شده‌اند و با مادر دکتر و پرستارش در خانه‌ایی پیشرفته زندگی می‌کند در این بین او عاشق پسر همسایه می‌شود.

فیلم Me Befo e You (من پیش از تو)

من پیش از تو یک فیلم درام رمانتیک آمریکایی به کارگردانی تیا شروک است که براساس رمانی به همین نام نوشته جوجو مویز ساخته شده‌است. داستان فیلم دربارهٔ ویل ترینر ماجراجو، کسی که همواره به ورزش‌های مخاطره‌آمیزی چون صخره‌نوردی می‌پرداخت، در اوج جوانی و سلامت و ثروت اتفاقی برایش رخ می‌دهد و به لحظه‌ای زندگی‌اش تغییر می‌کند و در این بین لوییزا کلارک مسئولیت مراقبت از او را به عهده می‌گیرد.

فیلم La La La d (لا لا لند)

داستان فیلم در زمان حال و در شهر لس آنجلس رخ می‌دهد. رایان گاسلینگ و اما استون بعد از فیلم‌های دیوانه‌وار، احمقانه، عشق و جوخه گانگستر در این فیلم برای بار سوم با یکدیگر همبازی شده‌اند. جی. کی. سیمونز، جان لجند، رزمری دویت و میگن فی نیز از دیگر بازیگران فیلم هستند.

فیلم Lovi g (عاشقی)

فیلم لاوینگ طی دهه ۱۹۶۰ میلادی، یک کارگر سفیدپوست به نام ریچارد لاوینگ که در شهرستان کارولین ایالت ویرجینیا سکونت دارد، دلباخته زنی سیاهپوست به نام میلدرد جتر می‌شود و پس از مدتی با او ازدواج می‌کند. در ادامه، ریچارد و میلدرد با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که از قانون ممنوعیت ازدواج بین‌نژادی در ایالت ویرجینیا سرچشمه می‌گیرد.

فیلم Ca ol (کارول)

داستان فیلم کارول از رستورانی در شهر نیویورک و در دههٔ ۵۰ میلادی شروع می‌شود. «ترز بلیوت» (با بازی رونی مارا) دختر جوان و عکاسی است که با نامزد خود قصد ازدواج و عزیمت به فرانسه را دارد ولی هنوز تصمیمش را قطعی نکرده‌است. با نزدیکی کریسمس و تعطیلات اواخر سال ترز تصمیم می‌گیرد تا در فروشگاه زنجیره‌ای و حراجی مخصوص کریسمس کار کند. در همین حین زنی میانسال به نام «کارول ایرد» (با بازی کیت بلانشت) را ملاقات می‌کند.

فیلم The Age of Adali e (روزگار آدلین)

یک خانوم جوان که متولد اوایل قرن بیستم است، به وسیله‌ی یک حادثه عمرش پایان ناپذیر می‌شود. پس از سال‌ها زندگی مجردی، حال او با مردی آشنا شده که ممکن است ارزش از دست دادن جاودانگی اش را داشته باشد.

فیلم Befo e We Go (پیش از آنکه برویم)

داستان فیلم درباره‌ی یک دختر جوان در شهر نیویورک است که تلاش زیادی می‌کند تا به قطار ساعت ۱:۳۰ به شهر بوستون در ایالت ماساچوست برسد، ولی کیف او در راه دزدیده می‌شود و با مرد غریبه‌ای (Ch is Eva s) آشنا می‌شود.

فیلم E dless Love (عشق بی‌پایان)

جید باترفیلد (گابریلا وایلد) به دلیل مرگ برادرش، کریس باترفیلد، دچار نوعی افسردگی شده‌است. به همین علت رابطهٔ او با همکلاسی‌های خود بسیار سرد است. اما در این بین دیوید الیوت (الکس پتیفر) که چهار سال عاشق او شده بود، دنبال راهی است تا علاقهٔ خود را به او ابراز کند.

فیلم The Bes of Me (بهترین من)

داستان فیلم به طورمتناوب بین صحنه‌های رابطه داوسون و آماندا در سال ۱۹۹۲ و زندگی فعلی آنها به طور جداگانه می‌گذرد. داوسون کول در یک سکوی نفتی در سواحل لوئیزیانا کار می‌کند، تا اینکه اتفاقی رخ می‌دهد.

فیلم If I S ay (اگر بمانم)

داستان به کودکی میا برمی‌گردد، روزی که او تصمیم گرفت به نواختن ویولن سل بپردازد. سال‌ها بعد، میای نوجوان در گروه مدرسه در حال نواختن است که آدام او را می‌بیند و محبتشان به هم آغاز می‌شود.

فیلم The Faul i Ou S a s (بخت پریشان)

هیزل گریس لنکستر هیچ‌گاه از زندگی خود سهمی جز بیماری لاعلاج نبرده است. در واقع فصل آخر زندگی او با تشخیص بیماری سرطانش نوشته شد، گرچه دارویی جدید با تأثیر معجزه‌آسایی چند سال دیگر را به زندگی او هدیه کرده‌است. اما با ورود ناگهانی آگوستوس واترز خوشتیپ به گروه حمایت از کودکان سرطانی پیچش داستانی بزرگی رخ می‌دهد.

فیلم Befo e Mid igh  (قبل از نیمه‌شب)

پیش از نیمه‌شب دنباله فیلم‌های پیش از طلوع (۱۹۹۵) و پیش از غروب (۲۰۰۴) می‌باشد. همانند فیلم‌های قبلی این فیلم نیز با بازی ایتن هاک و ژولی دلپی دنبال می‌شود. جسی و سلین را در یونان می‌بینیم. تقریباً بیست سال از زمانی که برای اولین بار آن‌ها یکدیگر را در قطاری به مقصد وین ملاقات کردند گذشته‌است. اکنون شاهد عشقی هستیم که غبار سالیان زندگی مشترک بر آن نشسته‌است.

فیلم The Vow (عهد)

فیلم عهد درباره‌ی پِیج و لئو (ریچل مک‌آدامز و چنینگ تیتوم) زوج جوانی است که در نهایت عشق و علاقه با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. پیج و لئو بعد از ازدواج بهترین لحظات عمرشان را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند و به نظر می‌رسد که هیچ چیز نمی‌تواند آنها را از یکدیگر جدا کند اما …

فیلم Silve Li i gs Playbook (دفترچه امیدبخش)

پاتریزیو سولیتانو (بردلی کوپر) پس از آنکه توسط مادرش از آسایشگاه روانی (دارای بیماری دوقطبی) به خانه باز می‌گردد، تصمیم می‌گیرد که سبک زندگی خود را عوض کرده و گذشته‌ها را فراموش کند.

فیلم The Lucky O e (خوش‌شانس)

فیلم خوش شانس بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده‌است. لوگن تیبالت (زک افران) یک تکاور آمریکایی است که در جنگ عراق حضور دارد. او در پایگاهشان عکس دختر جوانی را پیدا می‌کند.

فیلم O e Day (یک روز)

یک روز نام فیلمی درام و رمانتیک است که منظور از یک روز ۱۵ ژوئیه است که از ۱۵ ژوئیه ۱۹۸۸ شروع می‌شود و به ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ ختم می‌شود.

فیلم Pe fec Se se (حس بی‌نقص)

داستان فیلم حس بی‌نقص درباره‌ی سر آشپزی مشهور در شهر گلاسکو است که درگیر یک رابطه عاشفانه با یک دانشمند می‌شود اما  به دلیل ناشناخته مردم جهان دارند حواس ۵ گانه خود را از دست می‌دهند.

فیلم Dea Joh  (جان عزیز)

جان عزیز، نام یک فیلم رمانتیک-دراماتیک آمریکایی می‌باشد. داستان فیلم اقتباسی از رمانی با همین نام، نوشته نیکولاس اسپارکس، منتشر شده در سال ۲۰۰۶ است.

فیلم Th ee S eps Above Heave  (سه قدم مانده تا بهشت)

فیلم اسپانیایی سه قدم مانده تا بهشت درباره دختر و پسر جوانی است که متعلق به دنیاهای متفاوتی هستند و عاشق یکدیگر شده‌اند.

فیلم ۵۰۰ Days of Summe  (۵۰۰ روزِ سامر)

۵۰۰ روزِ سامر فیلمی رمانتیک کمدی درام محصول سال ۲۰۰۹ است. این فیلم از ساختار روایت غیر خطی استفاده کرده، با داستانی تکیه بر شخصیت مرد و حافظهٔ او که به گذشته بازمی‌گردد و شکست‌های خود را بررسی می‌کند.

فیلم Twiligh  (گرگ‌ومیش)

فیلم گرگ‌ومیش درباره‌ی زندگی و ارتباط احساسی بین نوجوانی به نام بلا سوان و خون‌آشامی به نام ادوارد کالن و تلاش‌های ادوارد و خانواده‌اش برای نگهداشتن بلا از دست خون‌آشام‌ها است.

فیلم P.S. I Love You (پی‌نوشت: دوستت دارم)

«هالی کندی» زنی زیبا و باهوش است که با تنها عشق زندگی‌اش، یک مرد ایرلندی احساساتی، شوخ طبع و بی پروا بنام «جری» ازدواج کرده است و زندگی خوبی دارد. اما ناگهان اتفاقی می‌افتد و سرنوشت آن دو را از هم جدا می‌کند. بعد از جدایی، تنها کسی که می‌تواند هالی را دلداری دهد، همان کسی است که دیگر پیشش نیست.

فیلم The Cu ious Case of Be jami Bu o  (مورد عجیب بنجامین باتن)

بنجامین در روز پایان جنگ جهانی اول (آتش‌بس ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸) و در سن ۸۰ سالگی به صورت یک پیرمرد به دنیا آمد و در حالی که دیگران پیرتر می‌شوند، او هر سال جوان‌تر می‌شود. او در میانسالی عاشق دختری می‌شود که در سنین کودکی با او هم بازی بود.

فیلم The Lake House (خانه‌ای روی برکه)

خانه‌ای روی برکه یک فیلم رمانتیک به کارگردانی آلخاندرو اگرستی و با بازیگری کیانو ریوز و ساندرا بولاک است. این دو بازیگر از زمان فیلم سرعت (۱۹۹۴) برای اولین بار توانستند دوباره فیلمی را با هم بازی کنند. فیلم‌نامه این فیلم توسط دیوید اوبرن به رشته تحریر درآمده است. همچنین شهره آغداشلو در این فیلم حضوری کم رنگ در نقش یک دکتر روسی الاصل را دارد.

فیلم The No ebook (دفترچه خاطرات)

الی که برای گذراندن تعطیلات تابستانی به همراه والدین خود به شهری کوچک رفته، با نوآ آشنا و عاشق همدیگر می‌شوند. اما مادر الی به این عشق بها نمی‌دهد و با در فشار گذاشتن پدر خانواده سعی در از بین بردن رابطه الی و نوآ دارد.

۱۴ فیلم برتر رمانتیک و عاشقانه در سال ۲۰۲۰ (تاکنون)

۱- هالی روی زمین دراز کشیده بود (Holly Slep Ove )

هنگامی که آدرا به همسرش نوئل می گوید که با هم دانشگاهی اش ، هالی ،  که دو هفته در خانه آنها بود ، خوابیده است ، همه چیز به طرز عحیبی تغییر می کند . این فیلم روایتگر داستان مردی است که در تلاش برای برقراری رابطه سه نفره است . حقایق غافلگیر کننده ای درباره رابطه و افراد دوجنسیتی آشکار می شود.

IMDB 5.4

کارگردان: جوشوا فریدلندر

نویسنده: جوشوا فریدلندر

ستاره ها:  Na halie Emma uel, Kimbe ly G. G ade , E i Hayes

۲- با من ازدواج کن (Ma y Me)

یک ستاره مشهور در عرصه پاپ ، در صدد ازدواج با دوست پسر مشهور خود است. هنگامی که او متوجه می شود که دوست پسر و همکارش باهم رابطه دارند ، به منظور جلوگیری از آبروریزی یکی را از میان جمعیت انتخاب کرده و با او ازدواج می کند.

IMDB

کارگردان: Ka Coi o

نویسندگان: بابی کراسبی ، هارپر دیل

ستاره ها: Je ife Lopez, Chloe Colema , Owe Wilso

۳- دختر ستاره ای (S a Gi l)

این فیلم طبق رمانی با همین نام که در سال۲۰۰۰ توسط جری اسمینلی نوشته شده ، ساخته شده است که روایتگر تقابل عشق اول و قدرت است که همه ما در جوانی آن را تجربه کرده ایم.نه تنها تماشای واندر وال ، پیشکسوت مسابقات استعداد یابی آمریکا بر روی صفحه نمایش ، شگفت انگیز خواهد بود بلکه ساخته شدن این فیلم در دیزنی اشک ها را بر صورت جاری خواهد کرد.

IMDB ۶٫۲

کارگردان: جولیا هارت

نویسندگان: کریستین هان ، جولیا هارت

ستارگان : G ace Va de Waal, G aham Ve che e, Gia ca lo Esposi o

۵- اما (Emma)

رمان کلاسیک جین آوستین بار دیگر به روی صحنه می رود . اما ، نقش دختری را ایفا می کند که در زندگی احساسی دیگران دخالت می کند . سرانجام ، هنگامی که خود به دنبال عشق می رود ، در می یابد که این عشق تمام مدت در مقابل او بوده است.

۶٫۸  IMDB

کارگردان: پاییز د وایلد

نویسندگان: النور کاتون ، جین آوستین

ستارگان :  A ya Taylo -Joy, Joh y Fly , Mia Go h

۶- زودرس (P ema u e)

این فیلم روایتگر داستانی امروزی از عشق اول است . آیانا،شاعر ۱۷ ساله ای که پیش از رفتن به دانشگاه ، در شبی تابستانی با موسیقیدانی به نام آیزا آشنا می شود و  تصمیم می گیرد تابستان را با او بگذراند . البته در عشق های زودهنگام ، همه چیز آن طور که به نظر می رسد ، نیست.

۵٫۷ IMDB

کارگردان: راشاد ارنستو گرین

نویسندگان: راشاد ارنستو گرین ، زورا هوارد

ستارگان : Zo a Howa d, Joshua Boo e, Michelle Wilso

۷- من هنوز ایمان دارم (I S ill Belive )

جریمی کمپ بازیگر سریال محبوب ریوردیل در نقش خواننده ای مسیحی می درخشد.این فیلم روایتگر داستان واقعی زندگی او و همسرش الیسا می باشد که درست قبل از ازدواج دچار سرطان تخمدان شده است.

۶٫۵ IMDB

کارگردانان: اندرو اروین ، جان اروین

نویسندگان: جان اروین ، جان گون

ستارگان : B i Robe so , K.J. Apa, Melissa Roxbu gh

۸- مرغ های عشق (The Lovebi ds)

داستان زوجی که در آستانه طلاق هستند که نا خواسته درگیر ماجرای قتلی مرموز می شوند . کومیل نانجیانی و ایسا رائه در این فیلم نقش آفرینی می کنند.

IMDB

کارگردان: مایکل شوالتر

نویسندگان: آرون آبرامز ، آرون آبرامز

۹- بارب و استار به ویستا دل مار می روند (Ba b a d S a Go o Vis a Del Ma )

دو دوست صمیمی و قدیمی برای اولین بار شهر خود را ترک کرده و برای تعطیلات به ویستا دل مار می روند و در آنجا درگیر عشق ، ماجراجویی و نقشه ای شوم می شوند. با درگیر شدن در نقشه ای شوم باید تمام مردم شهر را به قتل برسانند.

IMDB

کارگردان: جاش گرینباوم

نویسندگان: آنی موموولو ، کریستن ویگ

ستارگان : K is e Wiig, A ie Mumolo, Jamie Do a

۱۰- شادترین فصل ( Happies Seaso )

روایتگر داستان دختری جوان که قصد معرفی کردن دوست خود به خانواده اش را دارد اما خانواده او مهر تایید به این رابطه نمی زنند.

IMDB

۱۱- عکس ( The Pho og aph)

داستانی در رابطه با دختری به نام مایی که پس از فوت مادرش ، عکس و نامه هایی از گذشته مادرش پیدا می کند. در همین حین درگیر عشق روزنامه‌نگاری  می‌شود که در حال نوشتن زندگی نامه مادر میا می باشد .

۶٫۱ IMDB

کارگردان: استلا مگی

نویسنده: استلا مگی

ستارگان : Chelsea Pe e i, LaKei h S a field, Issa Rae

۱۲- داستان وست ساید (Wes Side S o y)

روایتگر داستان دو جوان که یک دیگر را ملاقات کرده و عاشق هم می شوند. شهرت کارگردان این فیلم و همچنین نقش آفرینی یکی از بازیگران جوان هالیوود توجه بسیاری از افراد را به این فیلم جذب کرده است .

IMDB

۱۳- همانطور که هستی بیا (Come As You A e )

عشق تنها به روابط بین زن و مرد محدود نمی شود. عشق می تواند معطوف به خود یا دوستان باشد .داستان فیلم درباره سه جوان معلول است که با سفر به مونترال قصد کسب تجربیات جدید دارند.

۶٫۷ IMDB

کارگردان: ریچارد وون

نویسنده: اریک لینتورست

ستارگان : G a Rose meye , Hayde Sze o, Ravi Pa el

۱۴- به همه پسران ۲ : من هنوز عاشقتم (To All The Boys 2: I S ill Love You )

داستان فیلم درباره یک نوجوان آمریکایی به نام لارا جین است. او به تازگی رابطه خود را با پیتر رسمی کرده است. این فیلم کمدی عاشقانه به کارگردانی مایکل فیمووناری براساس رمانی از جنی هان که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، ساخته شده است این فیلم قسمت دوم فیلمی با همین عنوان که در سال ۲۰۱۸ ساخته شده ، می باشد.

۶٫۰ IMDB

کارگردان: مایکل فیمووناری

نویسندگان: صوفیا آلوارز ، جی میلز گودلو

ستارگان : La a Co do , Noah Ce i eo, Jo da Fishe

بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۱۹

۱- آنچه مردان میخواهند (Wha Me Wa )

روایتگر داستان زنی که با خوردن معجون جادویی توانایی شنیدن ندای درونی مردان را به دست می آورد . تراجی پی. هنسون، وندی مک‌لندن کاوی، ماکس گرینفیلد، آلدیس هاج و تریسی مورگان در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

۵٫۲ IMDB

کارگردان: آدام شانکمن

نویسندگان: تینا گوردون (به عنوان تینا گوردون چیسم) ، پیتر هویک

ستارگان :  Ta aji P. He so , K is e Ledlow, Josh B e e

۲- برلین دوستت دارم (Be li ,I Love You)

مجموعه ci y of loves به موضوع عشق در شهر های مختلف می پردازد . فیلم برلین دوستت دارم به کارگردانی امانوئل بنبیهای در برلین به این موضوع پرداخته است.

۴٫۶ IMDB

کارگردانان: دیانا آیگران ،پیتر چلسوم

نویسندگان: فرناندو آی مک ، جاستین فرانکلین

ستارگان : Kei a K igh ley, Hele Mi e , Luke Wilso

۳- آیا این عاشقانه نیست؟ (Is ’ I Roma ic)

این فیلم روایتگر داستان زنی است که وارد دنیایی فانتزی شده و همه چیز به یک فیلم عاشقانه کمدی تبدیل شده است. این فیلم لحظات عاشقانه و خنده داری را برای شما رقم می زند.

۵٫۹ IMDB

کارگردان: تاد اشتراوس-اشکالسون

نویسندگان: ارین کاردیلو ، دانا فاکس

ستارگان :  Rebel Wilso , Liam Hemswo h, Adam Devi e

۴- عواقب ( The Af e ma h)

فیلم عواقب فیلمی سراسر احساس و روایتگر یک شکست عشقی و نمایانگر معنی واقعی عشق ،با بازی کیرا نایتلی می باشد.اگر به فیلم هایی علاقه مندید که اشک شما را جاری کند ، این فیلم مناسب شماست.

۶٫۳ IMDB

کارگردان: جیمز کنت (James Ke )

نویسندگان: جو شرپن ، آنا واترهاوس

ستارگان : Kei a K igh ley, Ned Wills, Pa do a Coli

۵- پنج فوت فاصله (Five Fee Apa )

این فیلم روایتگر داستانی غم انگیز از بیماری بین دو فرد است که مجبورند ۵ فوت از هم فاصله داشته باشند.

۷٫۲ IMDB

کارگردان: جاستین بالدونی

نویسندگان: Mikki Daugh y ، Tobias Iaco is

ستارگان : Haley Lu Richa dso , Cole Sp ouse, Moises A ias

۶- بعد از آن (Af e )

کاری از هری استایلز که روایتگر داستانی از عشق اول و رخدادهای بعد از آن است.

IMDB 5.4

کارگردان: جنی گاج  Je y Gage |

ستارگان: جوزفین لانگفورد ، هیرو فاینس تیفین ، خدیجه رد تاندر ، دیلان آرنولد

۷- لانگ شات (Lo g Sho )

فیلمی با بازی ست روگن و شارلیز ترون که روایتگر داستان روزنامه نگاری بیکار است که تصمیم به ملاقات رئیس جمهور می گیرد.

۶٫۹ IMDB

کارگردان: جاناتان لوین

نویسندگان: دن استرلینگ ، (فیلمنامه توسط)  لیز هانا

ستارگان : Cha lize The o , Se h Roge , Ju e Dia e Raphael

۸- تابستان گذشته (The Las Summe )

گروهی از جوانان پیش از رفتن به دانشگاه ، در تابستان دور هم جمع می شوند.این فیلم عاشقانه ، خاطرات عشق اول را برای شما تداعی می کند.

۵٫۶ IMDB

کارگردان: ویلیام بینلی

نویسندگان: Sco Bi dley, William Bi dley

ستارگان : K.J. Apa, Maia Mi chell, No ma Joh so J

۹- خورشید هم یک ستاره است ( The Su Is Also a S a )

این فیلم که بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است ، روایتگر داستان دو جوان به نام های ناتاشا و دنیل است که در نیویورک یکدیگر را ملاقات می کنند و عاشق هم می شوند اما در این بین خانواده او درگیر دیپورت شدن از آمریکا هستند.

۵٫۸ IMDB

کارگردان: Ry Russo-You g

نویسندگان: تریسی الیور (فیلمنامه) ، نیکولا یون

ستارگان : Ya a Shahidi, A ais Lee, Cha les Mel o

۱۰- علاالدین (Aladdi )

علاالدین فیلمی بر اساس افسانه ای قدیمی می باشد.فیلمی عاشقانه و روح بخش که جادو را به تصویر می کشد.

۷٫۰ IMDB

کارگردان: گای ریچی

نویسندگان: جان آگوست ، گای ریچی

ستارگان :  Will Smi h, Me a Massoud, Naomi Sco

۱۱- همیشه شایدِ من باش (Always Be My Maybe)

داستانی از دو دوست دوران بچگی که در بزرگسالی با این که شرایطی کاملا متفاوت دارند، عاشق هم می شوند.

۶٫۸ IMDB

کارگردان: ناهاتچکا خان

نویسندگان: مایکل گلامکو ، پارک رندال

ستارگان :  Ali Wo g, Ra dall Pa k, James Sai o

۱۲- معمای قتل (Mu de Mys e y )

جنیفر انیستون و آدام سندلر در این فیلم نقش آفرینی میکنند. این فیلم روایتگر داستان زوجی است که برای ماه عسل به اروپا رفته اند و درگیر معمای قتل می شوند.

۶٫۰ IMDB

کارگردان: کایل نیواچک

نویسنده: جیمز وندربیلت

ستارگان : Adam Sa dle , Je ife A is o , Luke Eva s

۱۳- دیروز (Yes e day)

دیروز فیلمی به کارگردانی دنی بویل است و روایتگر داستان نوازنده ای است که یک روز پس از بیدار شدن ، تبدیل به تنها کسی می شود که ترانه های گروه بیتس را به یاد می اورد.

۶٫۸ IMDB

کارگردان: دنی بویل

نویسندگان: ریچارد کورتیس (فیلمنامه توسط) ، Jack Ba h

ستارگان : Himesh Pa el, Lily James, Sophia Di Ma i o

۱۴- عاشق شدن ( Falli g I Love)

این فیلم روایتگر داستان جوانی است که تصمیم می گیرد برای رها شدن از زندگی تکراری خود راهی سفر شود . رخدادی عاشقانه مسیر زندگی او را دستخوش تغییرات می کند.

۵٫۶ IMDB

کارگردان: راجر کمبل

نویسندگان: Elizabe h Hacke , Hila y Gala oy

ستارگان : Ch is i a Milia , Adam Demos, Jeff ey Bowye -Chapma

۱۵- پرتره ی بانویی در آتش (Po ai if a Lady o Fai )

این فیلم برنده نخل دگرباشی با عنوان رمانتیک ترین فیلم سال در جشنواره کن شده است که روایتگر داستان دختری نجیب زاده فرانسوی است که در روز عروسی اش ، مجذوب خانمی می شود که مسئولیت طراحی پرتره او در عروسی بر عهده دارد.

۸٫۲ IMDB

کارگردان: سلین Sciamma

نویسنده: Céli e Sciamma

ستارگان : Noémie Me la , Adèle Hae el, Luà a Baj ami

۱۶- درباره زویا ( The Zoya Fac o )

فیلمی از بالیوود که روایتگر دختری هندی به نام زویا سولانکی است که به دلیل تاریخ تولدش می تواند برای یک تیم کریکت خوش شانسی بیاورد.

۴٫۳ IMDB

کارگردان: ابیشک شارما

ستارگان : So am Kapoo , Dulque Salmaa , Sa jay Kapoo

۱۷- بگذار برف ببارد (Le I S ow )

این فیلم نمودی از عشق و یا عطوفت است که بر اساس کتابی از جان گرین ، نویسنده کتاب نقص در ستاره های ما ساخته شده است.

۵٫۸ IMDB

کارگردان: لوک اسنلین

نویسندگان: لورا سولون (فیلمنامه توسط) ، ویکتوریا استروز

ستارگان : Isabela Me ced, Shameik Moo e, Odeya Rush

۱۸- کریسمس گذشته (Las Ch is mas)

امیلیا کلارک و هانری گلدینگ در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

این فیلم از موسیقی ای در رابطه با کریسمس با همین نام الهام گرفته شده است و روایتگر داستان زنی است که به طور تصادفی با فردی برخورد کرده و عاشق او می شود.

۶٫۵ IMDB

کارگردان: پل فیگ

نویسندگان: جرج مایکل (با الهام از: آهنگ “آخرین کریسمس” ، نوشته و آهنگسازی آن) ، اما تامپسون

ستارگان : Madiso I goldsby, Emma Thompso , Bo is Isakovic

ری به زنی که سال‌ها بهش علاقه داشت کمک می‌کند تا از دست شوهر بد دهن خود فرار کند. هنگام فرار، احساسات آنها نسبت به یکدیگر شعله‌ور می‌شود.

خداحافظی گوگوش از صحنه موسیقی و خوانندگی فیلم

دانلود قسمت ۱۷ سریال قهوه ترک ( قسمت هفدهم 17 قهوه ترک ) حامد بهداد

دانلود مهمونی قسمت ۲۵ سهیلا و نوروز (مهمونی قسمت بیست و پنجم 25 فصل دوم)

دانلود قسمت ۱۰ سریال فوفو مسافری از کامادو (قسمت دهم 10 فوفو مسافری از کامادو)

دانلود قسمت ۱۱ سریال عقرب عاشق ( قسمت یازدهم 11 عقرب عاشق )

دانلود قسمت ۶ شب های مافیا زودیاک (قسمت ششم 6 شبهای مافیا)

دانلود قسمت ۱ سریال زخم کاری ۲ بازگشت فصل دوم (زخم کاری فصل 2 قسمت 1)

دانلود قسمت ۶ فصل ۲ پدرخوانده فصل دوم ( قسمت ششم 6 فصل 2 سریال پدرخوانده )

دانلود قسمت ۲۱ برنامه تی ان تی حامد آهنگی قسمت بیست و یکم 21 عبدالله روا و امیر کاظمی

عکسهای تولد 36 سالگی محسن ابراهیم زاده در کنار خانواده و هنرمندان

روش درست کردن مویز

دفترچه راهنمای سرخکن فیلیپس مدل 9270 (هو …

بهترین روش ها برای افزایش زیبایی و جوانی …

خداحافظی گوگوش از صحنه موسیقی و خوانندگی …

قیمت، مشخصات و عکسهای آیفون ۱۵ پرو، پروم …

دانلود قسمت ۱۷ سریال قهوه ترک ( قسمت هفد …

دانلود مهمونی قسمت ۲۵ سهیلا و نوروز (مهم …

دانلود قسمت ۱۰ سریال فوفو مسافری از کاما …

درمان ***که طولانی مدت …

قیمت روز گوشی موبایل ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ، قی …

بهترین ساعت مچی مردانه بند چرمی؛ معرفی ب …

دانلود قسمت ۱۱ سریال عقرب عاشق ( قسمت یا …

دانلود قسمت ۶ شب های مافیا زودیاک (قسمت …

دانلود قسمت ۱ سریال زخم کاری ۲ بازگشت فص …

دانلود قسمت ۶ فصل ۲ پدرخوانده فصل دوم ( …

دانلود قسمت ۲۱ برنامه تی ان تی حامد آهنگ …

لغو پاسخ

Δdocume .ge Eleme ById( ak_js_1 ).se A ibu e( value, ( ew Da e() ).ge Time() );

دنبال یک فیلم میگشتم یه دختر و یه بچه خورد سال عاشق میشن بعد دختره میمیره هر چه دنبال این میگردم نمیتونم پیداش کنم

سلام من دنبال یه فیلمم که فقط یک صحنه ازش یادمه آخر فیلم دختر پسره توی چاله بودن یه کامیون روشون بتن ریخت اونام دفن شدند

اگه فیلم عاشقانه عالیییییی میخواید این دو تا رو ببینید : Me befo e you 2016 The g ea Ga sby 2013 واقعا هر دو فوق العاده هستن

فقط روئو و جولیت. یا سیندرلا هر سه تاش

fif y fi s da e هست اسم فیلم و ۵۰ قراره اول. اگه فیلمو دیده باشید محاله اسمشو اشتباه بنویسید چه برسه پوستره اشتباهی از ش بزارین

فیلم عاشقانه میخواین که اشکتونو در بیاره. my sassy gi l2008

با تشکر از شما سایت محترم

اما همه ی این فیلم ها یک طرف فیلم kal ho aho اونم زیرنویسش نه دوبله چون خیلی بد دوبلش کردن یک طرف فیلم هست یعنی فیلم

سلام ممنون ازبرنامه خوبتون چگونه میتوانیم فیلمهارودانلودکنیم باتشکر

با سلام چگونه میتوان فیلم ها را دانلود کرد ؟ با تشکر

سلام شما می توانید با جستجو در گوگل فیلم ها را دانلود کنید.البته اگر در سایت های ایرانی موجود باشد در غیر اینصورت باید نام انگلیسی آنها را جستجو کنید موفق باشید

دکمه بازگشت به بالا