بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان

داشتن یک حیوان خانگی آرام و بی دردسر و نگه داری آن در خانه، این روزها بسیار مرسوم شده است. گربه ها یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی هستند که در دنیا در آپارتمان ها زندگی می کنند و سازگاری خوبی با انسان ها از خود نشان داده اند. اما چالش هایی در این مسیر وجود دارد که باعث شده حساسیت و دقت بالاتری در انتخاب بهترین نژاد گربه برای نگهداری خانه ایجاد شود. کدام نژاد گربه ریزش مو ندارد ؟ بهترین نژاد گربه برای کودکان کدام است؟ کوچکترین نژاد گربه ها کدام می باشد و … . همگی این پرسش ها به همراه هزینه هایی که نگهداری گربه در خانه برایتان به همراه خواهد داشت، اهمیت دقت در انتخاب را بیش تر می کند. در این مطلب از سایت نازبشی، قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه کدام است؟ در این بررسی، جنبه های مختلفی نظیر بهداشت، سروصدا، تعامل با انسان و دیگر حیوانات، هزینه های نگهداری و … مورد ارزیابی قرار می گیرند و در نهایت می توانید مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان

بهترین نژاد گربه خانگی چیست

انتخاب بهترین نژاد گربه خانگی برای خانواده شما، باید بر اساس نیازها و شرایط خانوادگی شما صورت گیرد. اگر بخواهیم بهترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان را معرفی کنیم، باید به موارد زیر توجه نماییم.

پیشنهاد مطالعه» بهترین آرایشگاه پت غرب تهران

بهترین نژاد گربه از نظر مستقل بودن

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل

با علم به این موارد، در این بخش به معرفی بهترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل می پردازیم. مشخصات و شرایط نگه داری هر یک از نژادهای معرفی شده هم در همین مطلب بررسی خواهد شد.

نژاد پرشین، بهترین گربه برای نگهداری

گربه پرشین یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین انواع نژادهایی است که هم در ایران و هم در دنیا طرفداران زیادی دارد. چهره زیبا و دوست داشتنی این گربه و شیطنت های خاصی که دارد، باعث شده تا افراد زیادی تمایل به داشتن آن در خانه داشته باشند. پرشین می تواند زمان زیادی را در خانه سپری کند و دارای شخصیتی آرام و بی دردسر است. بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه باید این دو ویژگی را داشته باشد تا بتوان برای مدت طولانی، بدون خسته شدن از آن نگهداری کرد.

نژاد پرشین، به عنوان یکی از بهترین نژادهای گربه خانگی، موهای بلندی دارد که نیاز به رسیدگی و گرومینگ را در آن بیش تر از دیگر گربه ها می سازد. این موها باید دائما شانه شوند تا از گره خوردگی موها به هم جلوگیری به عمل آید. اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید که کدام نژاد گربه ریزش مو ندارد و آیا پرشین در این دسته بندی جای دارد؟ باید گفت که این گربه، میزان ریزش موی زیادی دارد و به دلیل بلندی موها، این ریزش بسیار به چشم می آید. طول عمر پرشین ها حداکثر 15 سال است و وزن آنها به 5 کیلوگرم می رسد.

از ویژگی های شخصیتی نژاد پرشین، باید به آرام و کم صدا بودن، بغلی بودن، توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگر حیوانات و کودکان، مهربانی و گوشه گیری اشاره کرد. پرشین ها ترجیح می دهند زمان زیادی را در بغل شما یا گوشه دنجی استراحت کنند و کمتر تمایل به بازی با کودکان یا دیگر حیوانات از خود نشان می دهند. بنابراین این نژاد، اگرچه با بچه ها به سادگی کنار می آید، اما بهترین نژاد گربه برای کودکان نیست، زیرا زمان زیادی را به بازی با آنها اختصاص نمی دهد.

پرشین، بهترین گربه برای نگهداری

در این جدول می توانید مشخصات گربه پرشین، از بهترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان را مشاهده کنید.

ارزانترین نژاد گربه

اگر به دنبال خرید ارزانترین نژاد گربه به عنوان حیوان خانگی هستید، می توانید گربه موکوتاه آمریکایی را تهیه کنید. این گربه یکی از سازگارترین انواع نژاد حیوانات خانگی است که کمترین دردسر را برای شما ایجاد می کند. موهای بدن او کوتاه است و از نظر موارد بهداشتی، گزینه ایده آلی محسوب می شود. نژاد آمریکایی علاقه زیادی به بازی کردن با کودکان، بازهای فکری و تحرک دارد. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین نژاد گربه برای کودکان هستید، می توانید روی آن حساب کنید. هم چنین این گربه، بسیار خوش سفر می باشد و برای کسانی که زمان زیادی را به سفر و گشت و گذار در طبعیت اختصاص می دهند، مناسب است.

نژاد گربه آمریکایی مو کوتاه

گربه موکوتاه آمریکایی یا امریکن شورت هیر بهتر است زمان های مشخصی از روز به بیرون از خانه برده شود تا انرژی خود را تخلیه نماید. البته اجباری به انجام این کار به صورت روزانه وجود ندارد، اما چنان چه در نگهداری این گربه، گردش بیرون از خانه هم لحاظ شود، رفتار بهتری از او مشاهده می کنید. به دلیل احتمال ابتلا به بیماری های ژنتیکی، بهتر است بهداشت محیط زندگی این گربه ها رعایت شود و به صورت منظم و دوره ای، به آرایشگاه گربه در تهران یا شهر محل سکونت مراجعه گردد. طول عمر این گربه ها معمولا بین 15 تا 20 سال و وزن آنها تا 5 کیلوگرم است و از نظر سازگاری با زندگی آپارتمانی، ایده آل محسوب می شوند.

ارزانترین نژاد گربه برای نگهداری

در این جدول می توانید با مشخصات این بهترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل آشنا شوید.

گربه اسکاتیش فولد

اگر به دنبال یک نژاد زیبا و جذاب از گربه خانگی هستید، پیشنهاد می کنیم به نژاد اسکاتیش فولد هم فکر کنید. گربه اسکاتیش فولد یا Sco ish Fold یکی از نژاد گربه های محبوب و جذاب است. این نژاد گربه به دلیل گوش های خود، که به صورت خمیده به سمت جلو انحراف دارند، شناخته شده است.

گربه اسکاتیش فولد دارای ساختار جمجمه ای متفاوتی است که باعث می شود گوش هایش به صورت خمیده به سمت جلو انحراف کنند. بدن گربه اسکاتیش فولد نیز کوچک و کوتاه است و عموماً دارای رنگ پوستی کرم یا سفید است. این نژاد معمولا تا 15 سال عمر کرده و وزنی بین 3 تا 6 کیلوگرم خواهد داشت.

گربه اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد دارای شخصیت آرام، دوست داشتنی و صبور است. این گربه ها معمولاً به سرعت به صاحبانشان علاقه مند می شوند و با دیگر حیوانات خانگی و کودکان نیز سازگار هستند. تا جایی که می توانند زمان زیادی را به بازی کردن با کودکان بگذرانند و گزینه مناسبی برای خانواده های دارای بچه می باشند. به دلیل شخصیت آرام و دوست داشتنی خود، گربه اسکاتیش فولد بیشترین زمان خود را در داخل خانه خواهد گذراند و اگر نمی توانید حیوان خانگی خود را روزانه برای گشت و گذار به بیرون ببرید، این نژاد برای شما مناسب است. زیبایی ظاهری و تفاوت در شکل گوش ها در کنار شخصیت آرام و دوست داشتنی، اسکاتیش فولد را به یکی از بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه تبدیل کرده است.

اگرچه اسکاتیش فولد معمولا دارای موهای کوتاهی است، اما مراقبت های لازم جهت گرومینگ، کوتاهی ناخن و … باید به صورت منظم انجام شود تا از ابتلا به بیماری و عفونت ها در امان باشد. هم چنین به دلیل ساختار خاص گوش ها، باید با گوش پاک کن نسبت به تمیز کردن آن اقدام شود.

حتما مطالعه کنید» بهترین حیوان خانگی برای کودکان

نژاد گربه اسکاتیش فولد

جدول زیر مشخصات گربه اسکاتیش فولد، یکی از بهترین نژاد گربه برای کودکان در یک نگاه آشنا شوید.

گربه پرشین عروسکی

اگر به دنبال کوچکترین نژاد گربه هستید، پیشنهاد ما به شما گربه پرشین عروسکی یا فنجانی است. علت این نام گذاری این است که این گربه ها واقعا به اندازه یک فنجان کوچک هستند که ریشه در رشد نامناسب والدینشان دارد. به همین دلیل پرشین فنجانی، بسیار حساس است و اگر فرصت زیادی برای پرورش حیوان خانگی ندارید و یا شاغل هستید، بهتر است این گزینه را تهیه نکنید. نژاد پرشین عروسی که به کوچکترین نژاد گربه شهرت پیدا کرده، وزنی در حدود 2 تا 2.5 کیلوگرم دارد و تا حداکثر 15 سانتی متر رشد قد خواهد داشت.

گربه پرشین فنجانی

این نژاد تمایل زیادی به زندگی در محیط آرام و استراحت کردن دارد و توصیه می شود که غذایش را به موقع و به اندازه در اختیارش بگذارید. اغلب این گربه ها، تمایل زیادی به بازی کردن و فعالیت ندارند و بیش تر جنبه های زیبایی آنها مطرح است. احتمال ابتلا به انواع بیماری های دهان و دندان، آرتروز و بیماری های مفصلی- استخوانی در پرشین جیبی زیاد است و توصیه می شود که با آگاهی کامل نسبت به تهیه چنین نژادی اقدام نمایید. مجموعه نازبشی تهیه این نژاد را به عنوان حیوان خانگی به شما توصیه نمی کند.

نژاد گربه پرشین عروسکی

در این جدول مشخصات گربه پرشین فنجانی را در یک نگاه مشاهده کنید.

گربه سیامی

یکی از فعال ترین و پرسروصدا ترین نژاد حیوان های خانگی در گربه ها، سیامی است. طول عمر این گربه ها در حدود 15 تا 20 سال است و وزن آنها حداکثر 6 کیلوگرم می باشد. رابطه این گربه با بچه ها و دیگر حیوانات عالی است. زیرا تمایل زیادی به مورد توجه قرار گرفتن دارند و به همین دلیل به سرعت با دیگر موجودات، رابطه نزدیک برقرار می کنند. کسانی که حیوان خانگی سگ دارند و به دنبال یک همبازی برای آن هستند، می توانند از این بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه استفاده کنند.

گربه سیامی برای نگهداری در خانه

موهای گربه سیامی کوتاه است و نیاز به شانه کردن، گرومینگ و اصلاح را به حداقل می رساند. اما شانه کردن هفتگی موهای آنها ضمن ایجاد شادابی در پوست، مانع از ریزش مو در خانه خواهد شد. سیامی ها بسیار معاشرتی هستند و از شلوغ بودن محیط زندگی شان لذت می برند. بنابراین اگر زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می کنید، بهتر است به فکر دیگر نژادهای گربه خانگی باشید.

نژاد گربه سیامی

مشخصات ظاهری و شخصیتی گربه سیامی، یکی از بهترین نژادهای گربه برای نگهداری در آپارتمان در این جدول آورده شده است.

بهترین گربه برای نگهداری، اگزوتیک مو کوتاه

یکی دیگر از نژادهای پرطرفدار گربه در دنیا را باید اگزوتیک مو کوتاه دانست که حاصل جفت گیری گربه آمریکایی موکوتاه و پرشین است. این بهترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل، بسیار آرام و باوقار است و حداکثر تا 15 سال عمر خواهد کرد. وزن او در بیش ترین حالت به 6 کیلوگرم می رسد و از نظر ویژگی های شخصیتی، بسیار شبیه به پرشین هاست. میزان سروصدای تولید شده توسط اگزوتیک شورت هیر، کم است و می توانید با خیال راحت از او در آپارتمان نگهداری کنید. هم چنین با دیگر حیوانات و بچه ها ارتباط خوبی برقرار می کند، هرچند که زمان زیادی به بازی با آنها نمی گذراند.

گربه اگزوتیک مو کوتاه

بهتر است برای جلوگیری از ریزش موی گربه اگزوتیک در خانه، روزی یکبار موهای او را برس بکشید و ماهی یکبار به بهترین آرایشگاه حیوانات تهران یا دیگر شهرها مراجعه نمایید. اگرچه شخصیت این گربه ها به پرشین شباهت زیادی دارد، اما آنها دوست دارند که مورد نوازش و توجه قرار گیرند و از بازی کردن لذت می برند. اما به طور کلی کم سروصدا هستند و میتوانید به عنوان یک گزینه مناسب برای نگهداری در آپارتمان روی آنها حساب کنید.

نژاد گربه اگزوتیک مو کوتاه

اصلی ترین مشخصات گربه اگزوتیک مو کوتاه را در این جدول مشاهده کنید.

بهترین نژاد گربه برای نگهداری

معرفی بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه در این مطلب انجام شد. اما انتخاب مناسب ترین گزینه برای هر فرد، متفاوت خواهد بود. چراکه مدت زمانی که می توانید به بازی و وقت گذراندن با حیوان اختصاص دهید، متغیر است. هم چنین میزان هزینه هایی که پرداخت می کنید، حضور یا عدم حضور کودک در خانه، میزان صدای تولید شده و وضعیت بهداشت و سلامت هر نژاد با دیگری متفاوت خواهد بود. بهتر است در ابتدا بدانید که بهترین نژاد گربه برای نگه داری در منزل شما کدام است و با آگاهی کامل از همه جنبه ها، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

سوالات متداول

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه کدام است؟

انتخاب بهترین نژاد گربه به نیازها و شرایط شما بازمی گردد، اما گربه پرشین، سیامی، آمریکایی مو کوتاه، اگزوتیک مو کوتاه، اسکاتیش فولد و پرشین جیبی گزینه های مناسبی هستند که در این مطلب بررسی شدند.

ارزانترین نژاد گربه برای نگهداری در منزل کدام است؟

گربه موکوتاه آمریکایی کمترین میزان هزینه برای نگه داری و مراقبت را برای شما به همراه دارد و با میزان صدای کمی که تولید می کند و توانایی تنها ماندن در خانه، یک گربه بی دردسر است.

کوچکترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان کدام است؟

پرشین عروسکی که به پرشین جیبی یا فنجانی هم شهرت دارد، کوچکترین نژاد گربه خانگی است که به دلیل اندازه بسیار کوچک، حساسیت زیادی دارد و احتمال ابتلا به انواع بیمارهای استخوانی و … در آن بالاست.

@co ex : h ps:schema.o g, @ ype: FAQPage, mai E i y: @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . , @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . , @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : … .

نژاد های خوبی معرفی کردین از نظر من پرشین برای آپارتمان خیلی خوبه بخاطر اینکه فعالیت و سر صدای زیادی نداره.

انواع گربه | معرفی محبوب ترین نژادهای گربه

مقایسه و انتخاب گربه مناسب بین انواع گربه با نژادها و خصوصیات مختلف در ابتدا ممکن است شما را سردرگم کند اما تنها کافیست کمی وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید. با یک مقایسه سریع در انتها شما خواهید فهمید بهترین نژادهای گربه کدام است و در میان انواع نژاد گربه های خانگی بهترین گربه برای شما چه نژادی میباشد؟

بین انواع گربه اعم از گربه های نژاد دار یا dsh  چه نژادی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد؟

همچنین ما در مقاله مقایسه و انتخاب گربه مناسب سعی کردیم مطالب را به شیوه ای مختصر اما مفید در اختیار مخاطبان مان قرار دهیم و در آینده مقاله‌ای کاملتر درباره محبوب ترین نژادهای گربه ، ویژگی های جسمی و روحی ، بیماری ها ، شیوه مراقبت و نگهداری و تغذیه آنها قرار خواهیم داد .

در انتهای این مقاله نیز به مقایسه بین نژاد های گربه مناسب آپارتمان می پردازیم .

با ما همـــراه باش (:

مقایسه و انتخاب گربه مناسب در بین انواع گربه

آشنایی با انواع نژاد گربه به شما کمک میکند که گربه‌ای پیدا کنید که به نیازها و سبک زندگی شما بیشتر هم خوانی داشته باشد همچنین شما میتوانید با شناخت هر نژاد گربه با ویژگی‌ها و رفتارهای مخصوص به آن بیشتر  آشنا باشید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید. در ادامه بیشتر با انواع نژاد گربه آشنا می شوید:

نژاد گربه اسکاتیش فولد (Sco ish Fold)

گربه اسکاتیش فولد یک گربه با اندازه متوسط ، بدن گرد و چشمهای درشت و گرد تر است ! گوش های اسکاتیش فولد ها در میان انواع گربه خانگی، کمی خاص هستند آنها به سمت جلو و پایین خم شده اند

گوش های نژاد اسکاتیش را هر هفته چک کنید، به خصوص اگر تاشدگی زیادی دارد. اگر کثیف به نظر می رسید آن را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط نصف سرکه سیب و نصف آب گرم آعشته شده؛ پاک کنید. از استفاده از گوش پاک کن انسانی که می تواند به داخل گوش گربه آسیب برساند، خودداری کنید.

شخصیت گربه های اسکاتیش فولد در دوران زندگی بیشتر شبیه بچه‌گربه هاست که این امر آنها را بسیار خواستنی تر می کند . در ضمن این گربه ها بسیار باهوش قدرت آموزش پذیری بالایی دارند. درباره مراقبت و نگهداری از گربه اسکاتیش فولد باید گقت این گربه ها نیاز به غذاهای باکیفیت دارند. 

مشخصات کلی گربه پرشین اسکاتیش فولد:

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

دوستی وارتباط با به غریبه ها:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

اگر تا اینجا حس کردید عاشق این نژاد گربه شدید و تصمیم به خرید گرفتید میخوایم یک مجموعه پرورش خانگی خیلی خوب بهتون معرفی کنیم
مجموعه پرورش خانگی ca .b i 
????فروش با کیفیت ترین بچه گربه های اسکاتیش و بریتیش ????

برای آشنایی بیشتر بااین مجموعه و خرید گربه کلید کنید

مشخصات ظاهری

پرشین اسکاتیش فولد

قد: ۲۵-۳۱ سانتی متر

وزن: ۲۵ -۶ کیلو گرم

طول عمر: ۱۱-۱۴ سال

اصل و نسب: اسکاتلند

موها: متراکم بلند کوتاه

تنوع رنگ: سفید – مشکی -دودی نقره ای-دودی سایه دار- کرم – نارنجی گارفیلدی

مشخصات شخصیتی

پرشین اسکاتیش فولد

نژاد گربه پرشین (Pe sia )

گربه پرشین یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه  که دارای پاها ، گردن و دم نسبتاً کوتاه به همراه سینه ای پهن است. او دارای سر بزرگ و گرد و چشمهای تقریباً بزرگ و بادامی است. این گربه ها به گربه های موبند ایرانی یا شیرازی یا گربه شیراز نیز مشهور هستند.

ویژگی مهم آن ها که باعث محبوبیت این گربه های اصیل پوشش و موهای ابریشمی و درخشان آنهاست که به زیبایی روی بدنشان قرار گرفته است . از لحاظ اخلاقی گربه ایرانی به وقار و مطیع بودن و سکوتش شهرت دارد. 

بعد از آشنایی با انواع گربه ایرانی متوجه خواهید شد این نژادها گاهی اوقات تمایل کمتری به مصرف غذا پیدا میکنند. برای کاهش احتمال بدغذایی گربه های پرشین سعی کنید از بچگی آن ها را به تغذیه ترکیبی ( اعم از دو نوع غذای خشک در کنار غذای مرطوب تجاری یا خانگی عادت دهید).

اگر در حال حاضر پرشین بالغ دارید برای کاهش کم اشتهایی، گاهی اوقات از پوچ گربه استفاده کنید.

مشخصات کلی گربه اسکاتیش:

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

دوستی وارتباط با به غریبه ها:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری گربه اسکاتیش:

قد: ۳۵-۴۵ سانتی متر

وزن: ۳-۶ کیلو گرم

طول عمر: ۱۰-۱۵ سال

اصل و نسب: ایران

موها: متراکم بلند کوتاه

تنوع رنگ: سفید- آبی-سیاه-طایی- کرم – نارنجی گارفیلدی-نقره ای

مشخصات شخصیتی گربه اسکاتیش:

فروش غذای رویال کنین مخصوص بچه گربه پرشین

انواع گربه پرشین

گربه های پرشین ممکن است اصیل بوده یا نژادی ترکیبی با دیگر انواع گربه داشته باشند. برای آشنایی با انواع گربه ایرانی در ادامه مقاله به بررسی انواع گربه ایرانی به طور مختصر پرداختیم.

گربه پرشین کلاسیک

شکل صورت این نژاد گربه با پرشین های قدیمی متفاوت بوده و پوزه آنها از چشمانشان جلوتر میباشد.

گربه پرشین فلت

پرشین فلت یا صورت تخت بسیار آرام، زیبا و دوست داشتنی هستن اما نسبت به دیگر انواع گربه پرشین حساس تر هستن و مستعد بیماری های بیشتر بوده به همین دلیل مراقبت جدی تری را از لحاظ تغذیه و نظافت نیاز دارند.

گربه پرشین فنجانی

این گربه ها طی زادو ولد غیر اصولی در اندازه های بسیار کوچک تر از حالت عادی پرورش میابند و بسیار حساس تر از دیگر انواع گربه میباشند.

گربه پرشین تک رنگ

نمام بدن این نوع گربه ایرانی پوشیده شده از یک رنگ خالص میباشد و رنگ چشمان این نوع گربه ایرانی اغلب مسی رنگ است به استثنای رنگ سفید که چشمان آبی دارند.

گربه پرشین تاب دار

پیچ و تاب های رنگی به خودی خود زیبا و چشم نوازند و زمانی که آن ها را در موهای ابریشمین و بلند پرشین ها میبینید به شدت غرق در زیبایی خیره کننده آن ها خواهید شد.

صاحبین این نژادهای گربه ایرانی گزارش کرده اند که پرشین‌های تابدار نسبت به سایر انواع گربه ایرانی، بازیگوش‌تر و برون‌گراتر هستند. و شخصیت‌های اجتماعی تری دارند. اگر عاشق انواع گربه پرشین هستید ولی خانه ای شلوغ و پر رفت و آمد دارید این نژاد گربه بسیار برای شما عالی خواهند بود.

گربه هیمالین

پرشین هیمالین ها یک نوع فوق العاده محبوب در میان انواغ گربه هستند که با ترکیب فارسی های کلاسیک با گربه های نژاد سیامی ایجاد شده اند.

گربه پرشین چینچیلا

گربه چینچیلا را زیبا ترین نوع گربه پرشین مینامند. ترکیب چشم هایی به رنگ زمرد سبز با موهای براق، بلند و پر پشت از آن ها یک ملکه تمام عیار ساخته و تحسین هر دوستدار گربه ای را برمی انگیزد. نوع رنگ خزهای انواع گربه چینچیلا در دو مدل نقره ای طلایی یا سایه دار وجود دارند.

گربه پرشین موکوتاه

این نزاد توسط پرورش دهندگان و از ترکیب دو نژاد پرشین و آمریکن شورت هیر (گربه مو کوتاه آمریکایی) ایجاد شده است. ظاهر زیبای این گربه او را در دسته انواع گربه نمایشی قرار داده است. شکل ظاهری، بدن و صورت این گربه ها و همچنین تراکم موهای گربه اگزاتیک موکوتاه مشابه گربه پرشین بوده اما موهایی کوتاه دارند.

نژاد گربه رگدال (Ragdoll)

گربه های رگدال  بین نژاد های آپارتمانی از جثه بزرگی برخوردار اند.

بیشترشان چشم های بیضی شکل روشن (آبی) بسیار زیبا و گیرا دارد و دارای پاهایی استخوانی و بلند هستند.

نژاد گربه رگدال با اینکه جزء نژادهای نسبتاً جدید است اما یکی از بهترین نژادهای گربه در دنیاست.

علائمی چون تغییر فصل و نوسانات هورمونی بر میزان بلندی خز انواع گربه اثر گذار است. راگدال هایی که عقیم شده اند؛ در تمام طول سال پوششی سالم و باطراوت خواهند داشت. به این دلیل که نوسانات هورمونی آن ها تا حد زیادی مهار میشود.

با آشنایی با انواع نژاد گربه می‌توانید گربه‌ای پیدا کنید که به نیازها و سبک زندگی شما بیشتر می‌پردازد. هر نژاد گربه ویژگی‌ها و رفتارهای مخصوص به خود دارد. برخی از دلایل مهم آشنایی با انواع نژاد گربه عبارتند از:

۱. رفتار: نژادهای مختلف گربه ممکن است رفتارهای متفاوتی داشته باشند. برای مثال، برخی نژادها فعال‌تر هستند و نیاز به تمرین بیشتری دارند، در حالی که برخی دیگر آرام‌تر و دوستانه‌تر هستند.

۲. نیازهای بهداشتی: بعضی از نژادها نیازهای بهداشتی خاصی دارند، مثلاً نیاز به مراقبت بیشتر در مورد موهای طولانی یا پوست‌های حساس.

۳. حساسیت‌ها: برخی نژادها به بیماری‌های خاصی حساس‌ترند، بنابراین اطلاعات در مورد نژاد می‌تواند به بهتر شناختن نیازهای پزشکی گربه کمک کند.

۴. زیبایی و ظاهر: اگر به ظاهر گربه‌ها علاقه دارید، آشنایی با نژادهای مختلف به شما کمک می‌کند تا یک گربه با ظاهر دلخواه پیدا کنید.

در نهایت، انتخاب نژاد گربه باید با توجه به نیازها و توانایی‌های شما صورت گیرد تا زندگی با گربه بهتری داشته باشید.

مشخصات ظاهری گربه رگدال:

قد: ۴۳-۵۳ سانتی متر

وزن: ۴۵ – ۹ کیلو گرم

طول عمر: ۱۲-۱۷ سال

اصل و نسب: کالیفرنیا آمریکا

موها: متراکم بلند کوتاه

تنوع رنگ: سفید- آبی- یاسی- کرم – نارنجی گارفیلدی-نقره ای یا به صورت ترکیبی

مشخصات شخصیتی رگدال:

لیست فواید داشتن سگ یا گربه در خانه

بعد از مقداری بازی و فعالیت با گربه نازتان، توپ را از او تحویل گرفته و در عوض تشویقی سالم و خوشمزه ای همچون تشویقی های برند تریکسی(تشویقی مدادی گربه تریکسی) و برند دریمیز را به او هدیه کنید. اگر تشویقی در اختیار ندارید چند قطعه از میوه سالم و مورد علاقه گربه تان را برایش سرو کنید.

نژاد گربه سیامی (Siamese)

گربه سیامی یکی از قدیمی ترین و بهترین نژادهای گربه در جهان است.

شاید مهمترین نکته ای که باید در مورد این گربه ها بدانید پرحرف بودن و صاحب نظر بودن است.

آنها دقیقاً همان چیزی را که فکر می کنند با صدای بلند و خش دار به شما می گویند و انتظار دارند که توجه کنید و طبق توصیه های آنها عمل کنید.

مشخصات کلی گربه نژاد سیامی:

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری گربه سیامی:

قد: ۳۸-۵۰ سانتی متر

وزن: ۲۵ -۶ کیلو گرم

طول عمر: ۸-۱۵ سال

اصل و نسب: تایلند

موها:  کوتاه متعادل تا متراکم

تنوع رنگ:  بدنی به رنگ روشن ، صورت ، پنجه ، گوش و دم تیره تر

در رنگ های آبی ، شکلاتی و یاسی د قرمز ، خامه ای ، حنایی ، کاراملی ، زردآلویی و دارچینی!

مشخصات شخصیتی گربه سیامی:

انواع گربه سیامی:

از لحاظ ظاهری گربه های نژاد سیامی به چندین گروه تقسیم میشوند که در ادامه به معرفی مختصر آن ها خواهیم پرداخت.

گربه سنتی سیامی سرسیبی

این گونه از انواع گربه سیامی سر گرد و بزرگی همچون سیب دارد. نسبت به گونه های دیگر کمی قدبلند تر است. از لحاظ تمیزکاری خیلی زحمتی برای شما ایجاد نمیکند. نکته مهم درباره این گربه این است که ممکن است بخاطر استرس دچار وسواس شود و بیش از حد لازم به لیسیدن خود بپردازد و در برخی نواحی منجر به کچلی بدن شود.

انواع گربه سیامی

گربه سیامی سبک قدیمی

صورت این سیامی ها کمی کشیده تر از نوع قبل بوده و کمی قدکوتاه ترند. آن ها را از روی گوش ها و بینی بزرگ ترشان نسبت به دیگر انواع گربه نژاد سیامی میشناسند. گوش های بزرگ تر این گونه آن ها را بیشتر از سایرین مستعد مشکلات عفونی میکند. پس درمراقبت از آن ها چک کردن گوش ها و استفاده از لوسیون گوش گربه را فراموش نکنید.

انواع گربه سیامی

گربه سیامی کلاسیک

این گربه ها بلندی و تنومندی را از دوستان سنتی سرسیبی و بزرگی گوش و کشیدگی صورت را از نسخه قدیمی سیامی انتخاب کرده اند. سیامی های کلاسیک بیشتر از دو گونه قبلی انرژی داشته و نیازمند فعالیت و تغذیه متفاوتی با دو مدل قبلیست.

انواع گربه سیامی

گربه سیامی مدرن

گربه های اصطلاحا گوه ای مدرن ظاهری کاملا متفاوت با سایر انواع گربه سیامی معرفی شده قبلی دارند. این گربه ها سری باریک با گوش هایی نوک تیز دارند. بدن آنها لاغر و کشیده اما روی فرم است! صورت این نژاد با آن بینی پهن کمی عجیب اما بسیار بامزه به نظر می رسد و همین ویژگی آن ها را در گروه گربه های نمایشی قرار داده است. برخی تلاقی های ژنتیکی برخی از این گربه ها را درگیر مشکلات کلیه کرده است. برای کاهش خطر ابتلا به این مشکلات از غذای گربه خارجی و باکیفیت بهره ببرید.

توصیه میشود برای گربه های درگیر مشکلات کلیوی، بامشورت دامپزشک از غذاهای درمانی برند دکتر هیلز ( همچون غذای خشک گربه یورینری مولتی کر cd هیلز)، برند رویال کنین همچون (غذای خشک گربه رنال رویال کنین) و یا غذای خشک گربه جوسرا کاریسمو سنیور استفاده کنید.

نژاد گربه بنگال (Be gal)

هرگز نمی توان گربه بنگال را یک گربه ظریف معرفی کرد.

بنگال گربه ای با اندامی قدرتمند و عضلانی  است.

گربه های بنگال علی رغم ظاهر وحشی خود ، در واقع کاملاً عاشق خانواده های انسانی خود هستند.

یک ویژگی بارز بنگال ها شکم خالدارشان است که تنها در زمان هایی که غلت میزنند؛ می توان آن را مشاهده کرد.

برخی از بنگال ها موهایی دارند که به اصطلاح  “پر زرق و برق” گفته می شود. به این دلیل که خز در نور می لرزد ، گویی که با گرد و غبار طلا پوشانده شده است!!

مشخصات کلی بنگال:

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

دوستی وارتباط با به غریبه ها:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری بنگال:

قد: ۴۳-۵۵ سانتی متر

وزن: ۳۵ -۸ کیلو گرم

طول عمر: ۱۰-۱۶ سال

اصل و نسب: آمریکا

موها:  کوتاه 

تنوع رنگ: دارای نوارهای قهوه ای تیره و روشن ،طلایی سیاه ،سیاه نقره ای به صورت لکه لکه یا خطی

مشخصات شخصیتی بنگال:

یک نکته درباره اغلب گربه های نژاد بنگال این است که احتمالا اگر خانه یا تخت خوابی برایش تهیه کرده اید بی فایده خواهد بود! بنگال ها تخت خواب شما را به خانه خود ترجیح میدهند و دوست دارند در آغوش شما بخوابند.

نژاد گربه بریتیش شورت هیر (B i ish Sho hai )

مو کوتاه بریتانیایی گربه ای گردن کُلُفت! با سری پهن و چشمانی گرد و باز است.

رنگ چشم این نژاد گربه، به رنگ پوشش بدنش وابسته است.

عاشق نوازش است اما عاشق در آغوش رفتن خیر!

گربه ای ملایم است.

نکته قابل توجه در نگهداری از گربه بریتیش شورت هیر این است که از لحاظ جسمی این گربه ها میان ۳ تا ۵ سالگی به بلوغ کامل جسمی میرسند. به این معنی که رشد آن ها در این سنین کامل میشود.

مشخصات کلی  بریتیش شورت هیر

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

دوستی وارتباط با به غریبه ها:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری بریتیش شورت هیر:

قد: ۵۶-۶۳ سانتی متر

وزن: ۳ -۸ کیلو گرم

طول عمر: ۱۲-۱۷ سال

اصل و نسب: بریتانیای کبیر

موها:  کوتاه، متراکم و محکم

تنوع رنگ: خاکستری، سفید، سیاه، شکلاتی و یاسی

مشخصات شخصیتی بریتیش شورت هیر:

نژاد گربه آمریکن شورت هیر (Ame ica Sho hai )

گربه کارگر، محکم، عضلانی و تنومند 

گربه مو کوتاه بریتانیایی، الگوهای خاص پوشش را داراست: ساده، راه راه، لاکپشتی و… الگوی تابدار نقره ای این گربه بیشترین طرفدار را دارد.

ریزش موی گربه موکوتاه آمریکایی با توجه به فصل و آب و هوا متغیر است. برای کاهش ریزش موی این گربه ها میتوانید از قرص مخمر گربه دکتر کلادرز – Fell Ac ive استفاده کنید.

این نژاد، یک انتخاب مناسب برای خانواده های دارای سگ های مهربان است.

مشخصات کلی آمریکن شورت هیر :

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

دوستی وارتباط با به غریبه ها:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری

آمریکن شورت هیر

قد: ۳۰-۳۸ سانتی متر

وزن: ۳ -۵۵ کیلو گرم

طول عمر: ۱۲-۱۵ سال

اصل و نسب: آمریکا

موها:  کوتاه، تراکم با توجه به فصل متغیر

تنوع رنگ: ترکیبی و دو رنگ با طرح های متفاوت

مشخصات شخصیتی آمریکن شورت هیر

نژاد گربه بیرمن (Bi ma )

آرام و لطیف! اگر خیلی آهسته و آرام شما را صدا زد احتمالا برای این است که وقت شامش فرا رسیده.

گربه ای زییا با چشم هایی آبی و درخشان که دل هر دوستدار گربه ای را می لزراند و به دلیل آرامش و زیبایی اش در گروه بهترین نژادهای گربه قرار گرفته است.

این گربه نماد سپیدی و گربه معبد است و افسانه ها میگویند کشیش هایی که در گذشتند در بدن این گربه ها متولد شدند!

مشخصات کلی گربه بیرمن:

میزان مهربانی و ارتباط با خانواده:

میزان ریزش مو:

علاقه به بازی:

میزان سروصدا:

میزان علاقه و ارتباط با کودکان:

سهولت در رسیدگی و تمیزکاری:

هوش:

دوستی با حیوانات دیگر:

مشخصات ظاهری گربه بیرمن :

قد: ۳۸-۴۶ سانتی متر

وزن: ۳ -۵۵ کیلو گرم

طول عمر: ۱۲-۱۶ سال

اصل و نسب: برمه (میانمار اکنون)

موها:  متوسط و بلند

تنوع رنگ: ۲ رنگ با کنتراست بالا، سفید با خاکستری، سفید با یاسی، سفید با شکلاتی

مشخصات شخصیتی گربه بیرمن:

بدلیل روحیه کنجکاوی بالا گربه بیرمن توصیه میکنیم از بیرون بردن یا رفتن به مسافرت همراه گربه یا بچه گربه بیرمن تان خودداری کنید. به این دلیل که ممکن است کنجکاوی او و لحظه ای غفلت شما خطر دزدیده یا گم شدن او را به بار آورد.

قیمت انواع نژاد گربه

تیم پتشاپ آنلاین تام وجری با خرید و فروش گربه مخالف است! حیوان شیء یا کالا نیست. ما اجازه انجام معامله روی حیوانات که مخلوقات خداوند هستند را نداریم … اما دوستداران گربه چطور میتوانند گربه دلخواه خود را تهیه و از انواع گربه مورد علاقه خود نگهداری کنند؟!

در مرحله آخر اگر هیچ کدام از این مسیر ها شما را به گربه دلخواهتان نرساند خرید گربه به شیوه ای که بیان خواهیم کرد امکان پذیر است.

در این شرایط معمولا صاحب قبلی گربه را با تمامی وسایل آن نظیر ظرف خاک و… با فیمت مناسبی نسبت به بازار ارائه میکند و این معامله ای سه سر برد است! به این دلیل که هم صاحب قبلی که توانایی مراقبت از گربه را نداشته آسوده خاطر میشود که شما از لحاظ مالی شرایط نگهداری از گربه اش را دارید؛ هم شما با قیمت مناسبی به گربه دلخواهتان میرسید و هم اینکه گربه مورد نظر با شرایط مطلوب تری زندگی خواهد کرد.

شما با اینکار زندگی حیوان مورد نظر را نجات خواهید داد. این نوع خرید گربه نیز با مبالغ پایین تری نسبت به بازار صورت میگیرد.

حامی گرامی به این نکته توجه داشته باشید که خرید گربه از اینگونه اشخاص نباید به منزله حمایت شما از این اقدام و تشویق اینگونه افراد به تکرار کار ناپسندشان باشد. به همین منظور در حین یا پس از خرید هماهنگی های لازم با شهرداری شهر خود یا پلیس محله را انجام دهید تا اقدامات مربوطه لازم توسط سازمان های مسئول صورت گیرد.

قیمت انواع نژاد گربه اسکاتیش فولد: از ۳.۵۰۰.۰۰۰ تا ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع گربه پرشین: از ۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع نژاد گربه بریتیش: از ۴.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع گربه بیرمن: حدود ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع نژاد گربه سیامی: از ۳.۵۰۰.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع گربه رگدال: از ۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع نژاد گربه بنگال: از ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان

اهمیت انتخاب بهترین نژادهای گربه

دوستان عزیز توجه داشته باشید انتخاب بهترین نژادهای گربه امری بسیارمهم و با اهمیت است اگر ویژگی های روحی و جسمی یک حیوان را ندانید

به سرپرستی گرفتن آن ممکن است در آینده برای شما و آن حیوان مشکل ساز باشد

ممکن است آن گربه در شرایط شما و خانواده تان اذیت شود و دچار بیماری های مختلف گردد پس چه بهتر آنکه قبل از صرف هزینه های مادی و معنوی با شناخت کامل اقدام به پذیرش این مسئولیت کنید.

اینفوگرافیک مقایسه محبوب ترین نژادهای گربه :

ممنونیم که تا به اینجای مقاله همراه ما بودی ????

حقیقت این است که همه نژادهای گربه آپارتمانی گفته شده در مقاله بالا در ایران یافت نمیشوند بسیاری از گربه ها میکس(ترکیبی از دویا چند نژاد) میباشند و گربه های پرشین، اسکاتیش فولد و بریتیش شورت هیر بصورت خالص به وفور یافت میشوند اما نژادهایی مثل رگدال به سختی و نژاد هایی مثل سیامی به ندرت در ایران یافت میشوند.

گربه هایی که ریزش موی کمتر داشته و حجم موی کمتری دارند وشانه کشیدن آن ها راحت تر است نظافتشان راحت تراست.

گربه سیامی، گربه رگدال، گربه رگدال، گربه بیرمن، گربه ساوانا، گربه راشن بلو

گربه های نژاد DSH ارزان ترین گربه ها هستند.

درباره نویسنده تام و جری: اسما افخمی

اسما هستم روانشناس انسان ها و رفتارشناس سگ و گربه ها ! از روزی که وارد تیم پت شاپ تام وجری شدم باخودم عهد کردم با علمم سطح فرهنگ نگهداری و تربیت حیوانات خانگی در ایران رو هر روز بهتر از قبل کنم. این روزها با نوشتن مقالات کاربردی و انجام مشاوره به مامان باباهای پت کمک میکنم زندگی شاد و بی دردسری رو با حیوون خونگی شون داشته باشن. مشاهده تمام پست ها توسط نویسنده تام و جری: اسما افخمی →

دکمه بازگشت به بالا