چگونه شارژ انتقال دهیم همراه اول

انتقال شارژ همراه اول به همراه اول پاسخ به تمام سوالات شما

یکی از مشکلات همیشگی سیم‌کارت‌های اعتباری، تمام شدن شارژ آن‌هاست. اتفاقی که هرگز برای سیم‌کارت‌های دائمی رخ نمی‌دهد، به همین جهت دارندگان سیم‌کارت‌های اعتباری همراه‌ اول از کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول یا همان کد خط به خط همراه اول استفاده می‌کنند.

شما راه‌های زیادی برای شارژ کردن خط دارید اما گاهی اوقات ممکن است که به هر دلیلی (نداشتن پول در حساب، نداشتن زمان کافی و…) نتوانید سیمکارت خودتان را شارژ کنید. اپراتورهای ارایه دهنده سرویس‌های مخابراتی با درک درستی از این موضوع، قابلیتی کاربردی را ارائه داده‌اند که به موجب آن می‌توانید با یک تماس یا پیامک از دوستان‌تان شارژ بگیرید. تمام راه‌ و روش‌های انتقال شارژ ایرانسل را نیز مطالعه کنید.

در این مطلب قصد داریم به‌صورت اختصاصی روش‌های انتقال شارژ همراه‌ اول را آموزش دهیم. با آی‌تی‌رسان همراه باشید:

انتقال شارژ همراه‌‌ اول به همراه‌ اول

انتقال شارژ در سیم کارت‌های همراه اول به دوبخش تقسیم می‌گردد، بخش اول برای انتقال شارژ از سیم کارت دائمی به سیم کارت اعتباری و بخش دوم برای انتقال اعتبار از سیم کارت اعتباری به سیم کارت اعتباری است؛ همچنین برای انتقال اعتبار همراه اول، ۴ روش مجزا نیز وجود دارد که در جدول زیر می‌بینید و در ادامه هریک را به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

انتقال اعتبار دائمی به اعتباری

تا چندی پیش مشترکان برای انتقال شارژ در همراه اول می‌بایست رمز ورود انتخاب کرده و از آن رمز استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر نیازی به این کار نیست. با چهار روش زیر به آسانی می‌توان مقدار شارژ مورد نظر را انتقال داد:

روش ارسال پیامک

در روش پیامکی لازم است تا برای انتقال شارژ ابتدا یک پیامک خالی به شماره 8911 ارسال کرد، با این کار یک پیامک راهنمایی برای شما ارسال می‌شود که در آن توضیحاتی در مورد نحوه صحیح ارسال پیامک انتقال شارژ داده شده است. همچنین می‌توانید به طور مستقیم پیامک دیگری به 8911 ارسال کنید و در آن به روش زیر، کد انتقال شارژ همراه‌ اول شامل شماره گیرنده شارژ و مبلغ شارژ را وارد کنید. کد را باید به شکل زیر از چب به راست در پیامکی به شماره 8911 ارسال کنید:

مبلغ انتقال (به ریال) *شماره مقصد (با پیش شماره)

مانند: 10000*09121111111

پس از این کار، پیامکی برای تائیدیه اطلاعات انتقال شارژ به شما ارسال می‌شود، اگر اطلاعات درست بود، عدد یک را به شماره 8911 ارسال کنید تا انتقال شارژ همراه‌ اول انجام شود. پس از انتقال، پیامک تائیدیه انجام انتقال به شما و شماره مقصد ارسال خواهد شد.

روش وارد کردن کد انتقال شارژ همراه اول

ابتدا کد انتقال شارژ همراه اول #141*10* را شماره گیری کرده و بعد شماره مقصد (شماره‌ای که قصد دارید به آن شارژ منتقل کنید) را وارد کنید. در نهایت مبلغ را وارد کرده و صبر کنید تا پیامک حاوی تایید انتقال شارژ برای شما ارسال شود.

اپلیکیشن همراه من

با ورود به نسخه جدید اپلیکیشن همراه من در همان صفحه نخست گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید. در صفحه جدید باز شده بعد از انتخاب مبلغ انتقال شارژ، شماره مقصد را وارد کرده و گزینه انتقال را لمس کنید.

سامانه همراه من

با ورود به سامانه آنلاین همراه من به بخش صورت‌حساب من رفته و گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید.

انتقال شارژ اعتباری به اعتباری

تمام روش‌های انتقال شارژ همراه‌ اول اعتباری به اعتباری با روش انتقال شارژ دائمی به اعتباری که توضیح داده شد، برابر است؛ تنها تفاوت در قسمت انتقال اعتبار به صورت کد دستوری است و کد ارسال انتقال در حالت اعتباری به اعتباری متفاوت است. به هر ترتیب بار دیگر مرور خواهیم کرد که انتقال شارژ با سیم‌کارت اعتباری برای خط اعتباری همراه اول به روش‌های زیر است:

روش ارسال پیامک

ابتدا با فرمت زیر مقدار شارژ و شماره مقصد را به سر شماره 8911 ارسال کنید:

مبلغ انتقال (به ریال) *شماره مقصد (با پیش شماره)

مانند: 10000*09121111111

سپس پیامک تایید را دریافت کرده و عدد یک را برای تایید مجددا به سرشماره 8911 بفرستید.

روش وارد کردن کد انتقال شارژ همراه اول

ابتدا کد دستوری همراه اول #142*10* را شماره گیری کرده و بعد شماره مقصد (شماره‌ای که قصد دارید به آن شارژ منتقل کنید) را وارد کنید. در نهایت مبلغ را وارد کرده و صبر کنید تا پیامک حاوی تایید انتقال شارژ برای شما ارسال شود.

اپلیکیشن همراه من

دقیقا همچون روشی که برای انتقال اعتبار از دائمی به اعتبار گفتیم در این جا نیز با ورود به نسخه جدید اپلیکیشن همراه من باید در همان صفحه نخست گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید. در صفحه جدید باز شده بعد از انتخاب مبلغ انتقال شارژ، شماره مقصد را وارد کرده و گزینه انتقال را لمس کنید.

سامانه همراه من

با ورود به سامانه آنلاین همراه من به بخش صورت‌حساب من رفته و گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید.

انتقال شارژ به ایرانسل و رایتل

بسیاری از افراد به دنبال انتقال شارژ و یا اعتبار از یک سیم‌کارت به سیم‌کارت اپراتور دیگر هستند. در بخش نظرات همین مقاله نیز خیلی‌ از افراد، از ما در رابطه با این موضوع سوال پرسیدند که چگونه از خط همراه اول به ایرانسل شارژ انتقال دهیم؟! بگذارید خیال‌تان را راحت کنیم؛ تا به این لحظه روشی برای انتقال شارژ همراه اول به ایرانسل و رایتل یا بالعکس وجود نداشته و بعید است که در آینده نیز چنین اتفاقی رخ دهد. به زبان ساده یعنی شما نمی‌توانید از همراه اول به ایرانسل شارژ انتقال دهید! پس بهتر است که به‌دنبال چنین روشی نباشید چون چنین کاری امکان‌پذیر نیست.

در این بین بد نیست برخی نکات مهم در انتقال شارژ همراه اول به همراه اول را یادآور شویم:

پاسخ به سوالات متداول

acco dio s i le=”” acco dio i le=”کارمزد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول چقدر است؟” load=”hide”برای هر انتقال شارژ از همراه اول به همراه اول باید 40 تومان به علاوه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده بپردازید.acco dio acco dio i le=”سقف انتقال شارژ چقدر است؟” load=”hide”در هر ماه نهایتا می‌توانید تا ۵۰ هزار تومان شارژ انتقال دهید.acco dio acco dio i le=”آیا زمان استفاده از شارژ محدودیت دارد؟” load=”hide”بله، نهایتا تا 90 روز پس از انتقال اعتبار، می‌توانید از آن استفاده کنید.acco dio acco dio i le=”آیا می‌توان تمام شارژ خط را به خط دیگری انتقال داد؟” load=”hide”خیر، پس از انتقال اعتبار باید حداقل 500 تومان در حساب شما باقی بماند.acco dio acco dio i le=”آیا می‌توان از همراه اول به خط ایرانسل و رایتل شارژ انتقال داد؟” load=”hide”خیر، انتقال اعتبار فقط از همراه اول به همراه اول است.acco dio acco dio i le=”بهترین روش انتقال شارژ همراه اول به همراه اول کدام است؟” load=”hide”استفاده از کد دستوری که در بالا توضیح دادیم. سرویس پیامکی همیشه کار نمی‌کند.acco dio acco dio s

انتقال شارژ همراه اول: معرفی روش‌های جابه‌جایی شارژ سیم کارت همراه اول

اگر شما دارای خط تلفن اعتباری همراه اول هستید حتماً به شارژ کردن آن احتیاج پیدا کرده‌اید. راه‌های زیادی برای شارژ کردن خط تلفن همراه اول وجود دارد. یکی از روش‌های معمول آن همان افزایش اعتبار خط یا خرید بسته‌های اعتباری از درگاه‌های معتبر است. یکی از روش‌های پرطرفدار در میان مشترکین همراه اول، استفاده از سرویس انتقال اعتبار از خط‌های اعتباری و دائم به خط اعتباری است. ما در این مطلب بلاگ، روش‌های انتقال شارژ همراه اول را بررسی خواهیم کرد. همچنین اگر به تمام کدهای دستوری همراه اول نیاز دارید، می‌توانید به این مطلب ما نیز سر بزنید.

۱. انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی به اعتباری

فعال کردن سرویس انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی

اگر شما بخواهید که از خطوط دائمی همراه اول به خطوط اعتباری شارژ منتقل کنید، اول باید سرویس انتقال شارژ از خطوط دائمی را فعال کنید. برای فعالسازی سرویس انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی، سه روش وجود دارد:

برای خرید شارژ مستقیم و یا خرید بسته اینترنت همراه نام ایساج را بخاطر داشته باشید! ایساج با یک دهه تجربه، پشتیبانی 24 ساعته و امنیت زیر ساخت، بعنوان فروشنده رسمی شارژ و بسته اینترنت اپراتورهای همراه در ایران فعالیت می‌کند.

راه‌های انتقال شارژ همراهِ اول از خط دائمی به اعتباری

پس‌از فعال‌سازی سرویس انتقال شارژ همراه اول، شما می‌توانید از خطوط همراه اول برای خط خود شارژ تهیه کنید. مبلغ تهیه شارژی که از خط دائمی به اعتباری منتقل می‌شود در پایان دوره به قبض مالک خط دائمی اضافه می‌شود. شما می‌توانید از همان سه روش مذکور برای فعال‌سازی سرویس انتقال شارژی همراه اول برای انتقال شارژ از خط دائمی به خط اعتباری استفاده کنید:

در ادامه، ما هر کدام از این روش‌های انتقال شارژ را بیشتر توضیح خواهیم داد. برای شارژ مستقیم همراه اول و بسته اینترنت همراه اول از طریق پنل فروشگاهی ایساج اقدام کنید.

انتقال شارژ همراه اول به روش ارسال پیامک به سرشماره 8911

در این روش، شما از چپ به راست ابتدا شماره مقصد (با درج پیش‌شماره) و سپس، مبلغ انتقال را به ریال وارد می‌کنید؛ برای مثال، فرمت این پیامک به این صورت است:

10000*09191111111

پس‌از این‌که پیامک شما ارسال شد، سیستم همراه اول بررسی می‌کند که آیا دستور انتقال شارژ شما (یعنی شماره مقصد و مبلغ درج‌شده) صحیح است یا خیر. سپس، همراه اول پیامکی را برای شما ارسال کرده و از شما درخواست تأیید انتقال شارژ می‌کند. شما باید در پاسخ این پیامک، عدد ۱ را ارسال کنید.

با تأیید درخواست انتقال شارژ همراه اول، شما و هم طرفی که از خط او شارژ منتقل می‌کنید از انتقال اعتبار مطلع خواهد شد. در پایان این مراحل، شارژ همراه اول از خط دائمی به خط اعتباری شما منتقل می‌شود. هزینه انتقال این شارژ در پایان دوره به هزینه قبض مالک خط دائمی افزوده می‌شود. هزینه‌های انتقال اعتبار در هر ماه می‌توانند از بین ده هزار تا ۵۰ هزار تومان باشند.

روش شماره‌گیری کد دستوری #141*10*

استفاده از این روش انتقال شارژ همراه اول بسیار راحت و سریع است. شما در این روش، ابتدا کد دستوری #141*10* را شماره‌گیری می‌کنید. سپس، از شما درخواست می‌شود که شماره خط دائمی مورد نظر خود را ارسال کنید. پس از ارسال شماره خط دائمی، پیامی ارسال می‌شود که شما باید در آن مبلغ اعتبار دلخواه خود را ارسال کنید. پس از ارسال مبلغ مورد نظر، شارژ از خط دائمی به خط اعتباری منتقل خواهد شد.

روش استفاده از سامانه همراه من

در این روش، شما در ابتدا باید نرم‌افزار همراه من را روی گوشی خود نصب کنید. این نرم‌افزار هم در اپلیکیشن بازار و هم در سایت همراه اول موجود است. پس از نصب نرم‌افزار همراه من، شما باید وارد بخش «صورت‌حساب من» شده و گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید. پس از درج رمز دوم خود، شما باید شماره خط دائمی و مبلغ دلخواهتان را وارد کرده و میزان شارژ را به خط اعتباری انتقال دهید.

(با روش لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول آشنا شوید.)

۲. انتقال شارژ همراه اول از خطوط اعتباری به اعتباری

انتقالِ شارژ همراه اول از خطوط اعتباری به اعتباری دیگر نیازی به فعال‌سازی سرویس ندارد و روش‌های انتقال شارژ آن مشابه با روش‌های انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری است. شما برای انتقال شارژ می‌توانید از یکی از این سه روش استفاده کنید:

ارسال پیامک به سرشماره 8911

در این روش هم شما دقیقاً مثل فرآیند انتقال شارژ از خط دائمی به خط اعتباری عمل می‌کنید. در ابتدا، شما شماره مقصد و میزان شارژ دلخواه خود را از چپ به راست درج می‌کنید؛ برای مثال: 10000*09191111111

پس از ارسال این شماره تماس، همراه اول پیامکی برای تأیید درخواست انتقال شارژ همراه اول ارسال می‌کند و پس از تأیید آن، شارژ خط اعتباری شما منتقل خواهد شد. در نظر داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است پیامک تأیید درخواست برای شما ارسال نشود. از این رو، بسیاری از کاربران ممکن است از این روش زیاد استفاده نکنند و برای انتقال شارژ به دو روش دیگر روی بیاورند.

(از مطلب دریافت صورت حساب سیم کارت همراه اول بازدید کنید.)

شماره‌گیری کد دستوری *10*142#

*10*142# یک کد دستوری است که شما می‌توانید آن را شماره‌گیری کرده و سپس، شماره خط اعتباری مورد نظر و مبلغ شارژ دلخواه خود را وارد کنید. در این روش انتقال شارژ همراه اول، حداقل مبلغ که شما برای انتقال شارژ می‌توانید وارد کنید 10 هزار ریال و حداکثر آن ۱۰۰ هزار ریال است. پس از درج شماره خط اعتباری مورد نظر و مبلغ دلخواه، شما فرایند را تأیید کرده و شارژ خود را دریافت خواهید کرد.

استفاده از سامانه همراه من

در این روش انتقال شارژ همراه اول نیز شما باید در ابتدا نرم‌افزار همراه من را روی گوشی خود نصب کنید. پس از نصب نرم افزار، وارد بخش منوی شارژ من شده و گزینه‌ی انتقال اعتبار را انتخاب کنید. در آن‌جا می‌توانید مراحل انتقال شارژ را انجام دهید.

(در مورد رومینگ همراه اول مطالعه کنید.)

نکاتی در مورد انتقالِ شارژ همراه اول برای خطوط اعتباری و دائمی

انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری: حداکثر مبلغی که مشترکین اعتباری می‌توانند ماهانه از خطوط دائمی به اعتباری انتقال دهند ۵۰ هزار تومان است. این مبلغ علاوه بر کارمزد سرویس (۴۰ تومان) و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده باید کمتر از ۶۰ درصد سقف بدهی مجاز مشترک انتقال‌دهنده اعتبار باشد؛ در غیر این صورت، فرد انتقال‌دهنده اعتبار دسترسی خود به سرویس انتقالِ شارژ همراه‌اول را از دست خواهد داد. مدت زمان اعتبار شارژ انتقال داده شده از خطوط دائمی به اعتباری ۹۰ روز است.

انتقال شارژ از خطوط اعتباری به اعتباری: مانند انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری، حداکثر مبلغ انتقال شارژ در ماه از خطوط اعتباری به اعتباری ۵۰ هزار تومان است. فرد انتقال‌دهنده‌ی اعتبار پس‌از انتقال شارژ باید میزان حداقل ۵۰ تومان اعتبار را به عنوان مبلغ باقیمانده داشته باشد. مدت زمان اعتبار مبلغ انتقال از خطوط اعتباری نیز ۹۰ روز است.

دکمه بازگشت به بالا