مدت زمان پخت پیتزا در فر

دمای فر برای پیتزا زمان پخت

بعضی اوقات میشه ساعت ها برای تهیه پیتزا وقت میگذارید و تمام محتویات آن را با دقت و به اندازه ترکیب می کنید اما بعد از پخت و دیدن و مزه کردن آن به خودتون میگید، بی خودی چرا انقدر وقت گذاشتم، این دیگه چیه! پس چرا اونطوری که گفته بودن نشد. خوب شاید دما یا درجه فر را درست تنظیم نکردید که رعایت آن یکی از مهمترین نکات پخت پیتزای حرفه ای است.

با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی چند نکته مهم به علاوه دمای پیشنهادی در پخت پیتزا بپردازیم.

نکته 1 – فر را پیش گرم کنید

توضیح فایل : فر را پیش گرم کنید

فرمت : image

قبلا از گذاشتن پیتزا، فر باید پیش گرم شده باشد، درست است که این کار زمانی را از شما میگیرد اما قرار دادن پیتزا در فر سرد باعث بد قیافه شدن و سفت شدن آن بعد از پخت می شود.

همچنین مطلب زیر را مشاهده کنید:

توضیح فایل : عکس

فرمت : image

فرآیند پخت خمیر پیتزا، شامل یک زنجیره ای از اتفاقات هست که در آن با افزایش دما مخمر یا بگین پودر شروع به پس دادن گاز می کند، آب خمیر بخار می شود، خمیر شروع به انبساط یا باد شدن می کند و کم کم خمیر به قهوه ای سوخته در می آید. اگر این فرآیند در دمای درستی انجام نگیرد منجر به بدشکل شدن و خراب شدن آن می شود. به طور مثال ممکن است خمیر رنگ خوبی پیدا کند اما خمیر آن خوب پخته نشده باشد.

یکی از راه های جلوگیری از این حالت پیش گرم کردن فر هست. به همین خاطر فر را در دمایی که گفته خواهد شد تنظیم کنید و بگذارید تا گرم شود. اگر از ظرفی برای گذاشتن پیتزا روی آن در فر استفاده می کنید آن را در این مرحله وارد فر کنید تا به آرامی گرم شود، چون ورود ناگهانی آن به فر بعد از گرم شدن ممکن است باعث ترکیدی آن شود.

نکته 2 – تنظیم درجه دما

توضیح فایل : تنظیم درجه دما فر برای پخت پیتزا

فرمت : image

اگر تا به حال چک نکردید که حداکثر دمای فر شما چقدر است، همین الان این کار را بکنید. معمولا حداکثر دمای فرها حدود 250 سانتی گراد یا 500 فارنهایت هست.

بهترین دما برای پخت پیتزا این دما است، یعنی حداکثر دمای فر شما. این کار واقعا در پخت پیتزا معجزه می کند. اما شاید بپرسید آیا این دما باعث سوختگی پیتزا نخواهد شد؟ جواب بله است اگر زمان پخت زیادی طول بکشد. پس حتما نکته زمان پخت در ادامه را نیز بخوانید.

بعد از تنظیم حالت فر خود را روی bake بگذارید نه b oil یا پخت حرارتی چون این کار باعث می شود سطح پیتزا زودتر از زیر آن پخته شود که کار اشتباهی است. پخت bake به این معنی است که دما از پایین پیتزا به آن وارد می شود که در این مورد توصیه می شود از این حالت استفاده کنید.

بعد از این کار جنس ظرف شما و قرار گرفتن پیتزا در کدام قفسه فر اهمیت پیدا می کند. اگر ظرف پخت پیتزای شما شیشه ای یا سنگی است آن را در قفسه پایین و نزدیک به المنت های حرارتی فر قرار دهید و اگر از ظرف فلزی استفاده می کنید آن را در قفسه های وسط یا بالا قرار دهید چون ظرف فلزی حرارت را زودتر انتقال می دهد و قرار گیری آن در پایین منجر به سوختگی نان قبل پخت می شود.

نکته 3 – مدت زمان لازم برای پخت پیتزا در فر

توضیح فایل : زمان داخل فر بودن پیتزا

فرمت : image

سوال بعدی این هست که چقدر زمان لازم است تا پیتزا در چنین دمای بالایی (250 سانتی گراد) در فر باقی بماند. جواب،زمانی کوتاه. این زمان بین 4 تا 7 دقیقه است. اما نگاه شما همیشه باید در این مدت به آن باشد تا به محض رسیدن پیتزا به رنگ مناسب و پخش بوی پختگی، آن را از فر بیرون آورید.

بعد از پخت پیتزا را بیرون آورید و اجازه دهید به آرامی خنک شود. امیدوارم مقاله امروز برای شما مفید بوده باشد. براتون آرزوی سلامتی همیشگی در کنار خانوادتون می کنم و موفق باشید، خدانگهدار.

توضیح فایل : پیتزا آماده است.

فرمت : image

تو این مقاله قراره با هم بهترین درجه حرارت پخت پیتزا را بررسی کنیم.حالا این پیتزا میتونه توی فر خانگی پخته بشه یا توی فر پیتزا ریلی که تخصصی ترین فر برای پخت پیتزا در تجهیزات فست فود و همچنین در تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد.اگر آشپز هستید،رستوران یا فست فود دارید یا حتی خانه دار هستید و میخواین بهترین درجه حرارت پخت پیتزا یا دمای فر برای پیتزا (The bes empe a u e fo cooki g pizza) را بدانید با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

همه ما پیتزا دوست داریم،نه؟با این وجود اکثریت مردم روش دقیق پخت این وعده خوشمزه را نمی دانند.اول یکم با هم تاریخچه پیتزا را بررسی کینم.

پیتزا جزء سنتی ترین غذاهای ایتالیایی ها بود اما با گذشت زمان به محبوبیت جهانی تبدیل شد.در سرتاسر دنیا انواع پیتزا پیدا خواهید کرد.مثل پیتزا استیک،مخلوط،پپرونی و…

مردم با این غذا خلاق شده اند و دستور العمل ها و طعم های مختلف را امتحان می کنند.با این حال اصول اولیه تهیه آن یکسان است.علاوه بر این،مهم نیست که در مورد چه پیتزایی صحبت می کنیم باید حاوی یک خمیر پیتزا باشد که با مواد مختلفی مانند سبزیجات،گوشت،پنیر یا ادویه جات ترشی جات و سایر عناصر خوشمزه پوشیده شده است.

البته که داستان همبنجا ختم نمیشه و اصل قضیه همون پخت پیتزا و قرار دادن پیتزا در بهترین درجه حرارت پخت پیتزا می باشد تا بهترین نتیجه از پخت برای شما حاصل شود.قبل از اینکه بهترین درجه حرارت پخت پیتزا را در انواع فر ها بررسی کنیم بیاین با هم یک نکته را خوب بدونیم اونم اینکه:

Table of Co e s

دما چه تاثیری بر پخت پیتزا دارد؟

فر داغ حباب های زیبایی را در حین پخت سریع خمیر ایجاد می کند.این منجر به خمیری پف کرده با حفره های هوای زیادی می شود که پس از پخته شدن کامل داخل آن گود به نظر می رسد.این نوع خمیر راحت تر هضم می شود و همچنین خوشمزه است!از طرف دیگر هنگامی که در دمای پایین تر پخته می شود رطوبت بیشتری از خمیر تبخیر می شود.این سطح پایین‌تر از رطوبت مستقیماً بر بافت و طعم خمیر شما تأثیر می‌گذارد و هضم آن را سخت‌تر می‌کند.

بنابراین همیشه توصیه می شود برای بهترین نتیجه خمیر پیتزا را در دمای بالاتر بپزید.

حالا که فمیدیم دما چقدر تاثیر زیادی روی کیفیت پخت پیتزا دارذ بریم که بهترین درجه حرارت پخت پیتزا را در انواع فر و انواع پیتزا بررسی کنیم:

بهترین دمای فر برای پیتزا در فر ریلی چقدر است؟

بهترین درجه حرارت پخت پیتزا در فر پیتزا ریلی کویر با توجه به نوع پیتزا و تجربه آشپز قابل تغییر است.مثلا در فر ریلی کویر در ردمای 280 الی 300 درجه سانتی گراد و در 7 دقیقه پیتزا آمریکایی عمل می آید.ولی پیتزا معمولی در دمای بین 240 الی 260 درجه سانتی گراد عمل می آید.همه این درجه حرارت ها تجربی است و بسته به نوع خمیر و نوع پیتزا پخته شده قابل تغییر میباشد.

معمولا درجه حرارت برای پخت پیتزا بسته به نوع پیتزا و نوع فر شما دارد و این کار بیشتر با آزمون و خطا برای پخت پیتزا اتفاق می افتد.

مدت زمان پخت پیتزا در فر

مدت زمان پخت پیتزا در فر پیتزا ریلی کویر بسته به نوع پیتزا معمولا بین 6 ال 7 دقیقه میباشد.پخت در این زمان با حرارت غیر مستقیم سیرکوله میباشد.در فر های ارزان قیمت بازار که همه میشناسیم این زمان با تعداد پیتزای در حال پخت بالاتر میرود و پیتزای هشتم به بعد معمولا خام بیرون می آید.

بهترین درجه حرارت پخت پیتزا در فرهای کانوکشن و خانگی چیست؟

فر کانوکشن معمولاً توانایی رسیدن به دمای بسیار بالا را دارند و به لطف فن داخلی می توانند گرما را به طور یکنواخت توزیع کنند.به همین دلیل تهیه پیتزا با استفاده از فر کانوکشن بسیار ساده است. بعد از آماده کردن خمیر فر را از قبل با حداکثر دما تنظیم و گرم کنید.این دما معمولاً بین 180 تا 220 درجه سانتی گراد است.همچنین برای قرار دادن در سینی پخت در داخل فر در مرحله پیش گرم کردن به منظور ترد شدن خمیر پیتزا ایده آل است.

اگر می خواهید خمیر ترد داشته باشید فر را روی 230 درجه تنظیم کنید.اگر می خواهید خمیر نرم تری داشته باشید آن را روی 180 درجه تنظیم کنید و اگر کاملاً مطمئن نیستید که چه می خواهید یا در مورد آن تصمیم ندارید در بین این دو دما باید به خوبی نیازهای شما را برآورده کند.

هنگام تعیین بهترین درجه حرارت پخت پیتزا برای پخت خانگی به خاطر داشته باشید که برخی از رویه های پیتزا ممکن است به زمان بیشتری برای پختن نسبت به بقیه نیاز داشته باشند،بنابراین در نظر گرفتن این فاکتور نیز ممکن است لازم باشد.به عنوان مثال،قارچ‌های تازه رطوبت را آزاد می‌کنند و کندتر از پنیر خرد شده پخته می‌شوند،بنابراین ممکن است مجبور شوید دمای فر را برای این نوع پیتزا افزایش دهید.

بهترین دمای پخت پیتزا در فر برقی چیست؟

به طور کلی هر چه دمای فر شما بیشتر باشد پیتزا ترد تر می شود.به همین دلیل بهترین درجه حرارت پخت پیتزا در فر برقی محدوده 230 تا 260 درجه سانتی گراد است.اما چگونه می توان با استفاده از فر برقی پیتزا پخت؟ ابتدا باید فر برقی را با دمای ذکر شده در بالا گرم کنید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید یک خمیر ترد داشته باشید باید تابه چدنی یا همون قالب پیتزا خود را در فر گرم کنید..

5 دقیقه بعد از قرار دادن پیتزا در فر آن را بررسی کنید.در صورتی که بعضی قسمت‌ها زودتر از بقیه قهوه‌ای شدند،پیتزا را برگردانید،آن را بچرخانید و روی سینی فر برگردانید.در نهایت،بعد از اینکه پنیر آب شد و رنگ قهوه ای متوسط ​​تا تیره به دست آمد پیتزای شما آماده است.

حالا که بهترین درجه حرارت پخت پیتزا را در انواع فر های خانگی و صنعتی فهمیدیم بریم با هم بهترین درجه پخت پیتزا های مختلف را یکم تخصصی مخصوص آشپزهای رستوران و فست فود ها بررسی کنیم:

البته قبلش با هم یک ویدیو از فر پیتزا ریلی کویر ببینیم تا با عملکرد عالی این دستگاه بیشتر آشنا بشین:

بهترین درجه حرارت پخت پیتزا ایتالیایی:

اگر می خواهید پیتزای سبک ایتالیایی بپزید بهترین درجه حرارت پخت پیتزا برای آن بین 200 تا 230 درجه سانتی گراد است.این به خمیر اجازه می دهد تا کاملاً بدون سوختن یا پختن بیش از حد بپزد.مانند همه انواع پیتزا به خاطر داشته باشید که پختن برخی از رویه ها نسبت به بقیه بیشتر طول می کشد بنابراین ممکن است مجبور شوید دمای فر را مطابق با آن تنظیم کنید.

شاید محصول خمیر پهن کن پیتزا هم برای شما مفید باشه.

دمای فر برای پیتزا

دمای فر برای پیتزا در فر پیتزا صنعتی و فر خانگی بسیار تفاوت دارد.دمای مناسب برای پخت پیتزا در فر های خانگی بین 180 الی 200 درجه سانتی گراد در 15 دقیقه الی 20 دقیقه میباشد.ولی دمای مناسب برای پخت پیتزا در فر پیتزا ریلی و فر پیتزا صندوقی بین 270 الی 290 درجه سانتی گراد در مدت زمان 6 الی 7 دقیقه میباشد.دمای فر پیتزا ریلی معمولا بین 280 الی 290 بسته به نوع پیتزا و مدل خمیر شما قابل تغییر میباشد.

بهترین درجه حرارت پخت پیتزا آمریکایی:

اگر به دنبال پختن پیتزای سبک آمریکایی هستید بهترین درجه حرارت پخت پیتزا آمریکایی بین 260 تا 290 درجه سانتی گراد است.

این دمای بالا باعث می شود تا خمیر شما بافتی ترد بدهد در حالی که رویه ها هنوز آبدار و داغ هستند.با این حال مراقب باشید تا زمانی که پیتزا در فر است نگذارید پوسته بسوزد.علاوه بر این برخی از مواد رویه ممکن است به زمان بیشتری برای پختن نسبت به بقیه نیاز داشته باشند بنابراین ممکن است مجبور شوید دمای فر را مطابق با آن تنظیم کنید.

به عنوان مثال،اگر از گوجه‌ فرنگی تازه به عنوان یکی از چاشنی‌های خود استفاده می‌کنید نسبت به پپرونی به زمان بیشتری برای پختن نیاز دارد.اگر از هر دو این مواد در پیتزا استفاده می کنید ممکن است لازم باشد دمای فر را تا 290 درجه افزایش دهید تا هر دو به طور مساوی پخته شوند.بهترین مکان برای نگهداری خمیر پیتزا،تاپینگ پیتزا زیر یخچال است.در یخچال تعبیه شده زیر تاپینگ میتوان این خمیر ها را قرار داد.

بهترین درجه حرارت پخت پیتزا کالزونه:

اگر به دنبال پختن کالزون های خوشمزه هستید پیشنهاد می کنیم از درجه حرارت پخت پیتزا در حدود 190 درجه سانتی گراد استفاده کنید.این یک پوسته قهوه ای طلایی با مرکزی گرم و پنیری به شما می دهد.با این حال به خاطر داشته باشید که زمان پخت کالزون ها ممکن است متفاوت باشد،بنابراین بهتر است آنها را در حدود 20 دقیقه بررسی کنید.

به یاد داشته باشید در این نوع پیتزا هم برخی از مواد رویه مانند قارچ های تازه هنگام پختن رطوبت را آزاد می کنند،بنابراین اگر از این نوع روکش استفاده می کنید ممکن است لازم باشد دمای فر را متناسب با آن تنظیم کنید.

زمان پخت پیتزا در فر برقی:

یکی از نکات مهم در پخت و آماده سازی پیتزا زمان پخت پیتزا می باشد.البته که زمان پخت آن در فرهای مختلف متفاوت می باشد.ما در این قسمت از مقاله راجع به زمان پخت پیتزا در فر برقی صحبت خواهیم کرد.پیتزا در 23 دقیقه در فر گازی حرفه ای پخته می شود اما این زمان برای فر برقی کمی افزایش پیدا می کند.البته که در فر برقی کیفیت پخت پیتزا همچنان در سطح بسیار بالا و عالی می باشد.می توان گفت پخت پیتزا با فر برقی حدود 15 تا 25 دقیقه طول می کشد.این را زمانی متوجه خواهیم شد که لبه های پیتزا شروع به کاراملی شدن کردند و آن زمان می توان گفت که پیتزا آماده است و ظاهری طلایی نشان می دهد.در کل زمان پخت پیتزا باید نگاه شما  به آن باشد تا به محض رسیدن پیتزا به رنگ مناسب و به محض فهمیدن و پخش بوی پختگی،آن را بلافاصله از فر بیرون آورید.بعد بیرون آوردن پیتزا اجازه دهید کمی خنک شود و سپس نوش جان کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله زمان پخت پیتزا را در فر های مختلف صنعتی و خانگی بررسی کردیم.متوجه شدید که زمان خت در فر های خانگی و صنعتی نیز متفاوت میباشد.اگر سوالی در این زمینه و تجربه ای دارید برای من داخل نطرات بنویسید ممنون.

دکمه بازگشت به بالا