قرص تداپروکس 250 برای چی خوبه

تداپروکس250

تداپروکس250

Buy ou ew ew p oduc s – 1:1 Va Cleef A pels Necklace K ockoff a d eplica Ca ie Jewel y o li e shop! cheap p ice!,

فرم مشاوره اختصاصی

فرم نظرات کاربران

ناپروکسن

هشدار

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی داروهای ضد درد و ضد تب داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی سایر داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی

در کدام داروخانه موجود است؟

قرص ناپروکسن برای چیست ناپروکسن متعلق به دسته ای از داروها است که به نام دارهای ضد التهاب فاقد کورتون معروف هستند. ناپروکسن در تسکین دردهایی نظیر آرتریت (التهاب مفاصل)، رگ به رگ شدن عضلات یا ضرب دیدگی استخوان، کمردرد، نقرس و دردهای قاعدگی کابرد دارد. این گروه دارویی را به اصلاح NSAIDs می نامند.

ناپروکسن تهران شیمی

این دارو با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند. ناپروکسن با مسدود کردن اثر آنزیم سیکلوکسیژناز، منجر به کاهش ساخت ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندین در بدن می شود که مسئول ایجاد درد و التهاب در ناحیه ی آسیب دیده می باشند.در نتیجه با مهار آنزیم های سکلوکسیژناز و کاهش تولید پروستاگلاندین، درد و التهاب کاهش می یابد. – این دارو بدون نسخه ی پزشک نیز در داروخانه ها بفروش می رسد.

قرص ناپروکسن قرص ناپروکسن به عنوان یک دارویی که نیاز به نسخه ندارد برای دردهای ملایم و متوسط قابل خریداری از داروخانه است. داروهایی که برای خرید آنها نیازی به نسخه وجود ندارد داروهای o c نامیده می شوند. قرص ناپروکسن 250 برای دردهای ملایم و قرص ناپروکسن 500 برای دردهای متوسط و شدید کاربرد دارد. قرص ناپروکسن برای دردهای قاعدگی، آرتریت روماتوئید و تب داروی موثری است.

ناپروکسن در کرونا گرچه ناپروکسن در دردهای ناشی از کرونا ویروس قابل استفاده است ولی برخی از پزشکان اعتقاد دارند داروهایی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن ممکن است علائم کووید 19 را تشدید کنند بنابراین سازمان بهداشت جهانی WHO توصیه کرده است که تا دریافت نتایج دقیق حاصل از مطالعات بالینی از مصرف ایبوپروفن و ناپروکسن در بیماران مبتلا به کووید 19 پرهیز شود.

پیش از مصرف ناپروکسن  -در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید تا داروی مناسب شرایط شما را برایتان تجویز نماید. _در صورت سابقه ی آسم، حساسیت، زخم معده یا دوازدهه و بیماری های گوارشی(مانند کرون)، بیماری قلبی یا عروقی، لوپوس، مشکلات کبدی، کلیوی، بیماری پارکینسون، صرع و سایر موارد به پزشک خود اطلاع دهید. _در صورتی که سابقه ی فشار خون بالا و یا وجود لخته در عروق را دارید، پزشک خود را مطلع نمایید. -از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید. _در صورت سابقه ی حساسیت به داروهای ضد درد (مانند آسپرین، ایندومتاسین، سلکوکسیب وایبوپروفن و…) به پزشک خود اطلاع دهید. -در صورت سابقه ی قند یا کلسترول خون بالا به پزشک خود اطلاع دهید. -در افراد بالای ۶۵سال این دارو باید احتیاط بیشتر و تحت نظر پزشک مصرف شود. -در صورتی که سیگاری هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.

نحوه ی صحیح مصرف ناپروکسن  _امروز انواع مختلفی از قرص خوراکی ناپروکسن ساخته شده ودر بازار دارویی موجود می باشد که معمولا نوع ساخت و روکش قرص، با هم متفاوت هستند. در نتیجه برای نصف کردن، حل کردن یا خرد کردن و همچنین نحوه ی مصرف دارو حتما بروشور موجود در جعبه را مطالعه نمایید زیرا برخی از قرص ها (مانند قرص های با روکش باز شونده در روده) نباید نصف یا جویده شوند. _در صورت مصرف طولانی مدت، مقدار و تعداد دفعات مصرف در روز را از پزشک خود بپرسید. نسبت به شرایط، ممکن ۵۰۰میلی گرم تا ۱ گرم یعنی در یک تا دو نوبت در روز نیاز داشته باشید. -مقدار مصرف این دارو در اطفال با توجه به سن آنها محاسبه می گردد. -در صورت نیاز به مصرف کوتاه مدت (مانند کشیدگی تاندون و درد عضلانی)۲۵۰میلی گرم در سه تا چهار نوبت در روز می توان استفاده کرد. در برخی موارد توصیه می شود در صورت شدت درد، نوبت اول، دوبرابر (۵٠٠ میلی گرم ) مصرف گردد. -برای حملات نقرس معمولا ٧۵٠میلی گرم در نوبت اول و سپس ٢۵٠میلی گرم هر هشت ساعت باید مصرف شود تا حمله ی درد نقرس فروکش نماید. -در صورتی که ناپروکسن را بدون تجویز پزشک از داروخانه تهیه نموده اید، مصرف آن را بصورت ٢۵٠میلی گرم تا سه نوبت در روز و حداکثر تا سه روز ادامه دهید. _بهتر است ناپروکسن را همراه با یک لیوان شیر یا پس از یک وعده غذای سبک مصرف نمایید تا عوارض گوارشی ناشی از آن کمتر شود. -در صورتی که از ناپروکسن با روکش بازشونده در روده(EC) استفاده می نمایید، مصرف هرگونه داروی معده و شربت ضداسید معده را حداقل دوساعت با مصرف این دارو فاصله دهید. -در صورت فراموشی یک نوبت مصرف دارو، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر نمایید و نوبت بعدی را طبق برنامه مصرف نمایید. به هیچ وجه مقدار دارو در یک نوبت را دوبرابر ننمایید.

توصیه های عمومی ناپروکسن _ممکن است در ابتدای مصرف پزشک شما جهت کاهش احتمال بروز عوارض گوارشی، ناپروکسن را با مقدار کم تجویز نماید.با این حال در صورتی که نیاز به مصرف طولانی مدت این دارو دارید،پزشک می تواند همراه آن،از دارو های محافظت کننده از معده تجویز نماید تا عوارض کاهش یابد. _در صورت مصرف طولانی مدت، تحت نظر پزشک خود بمانید تا آزمایشات و معاینات دوره ای لازم ،انجام شود. _در صورتی که مبتلا به آسم می باشید، ممکن است علائمی مانند خس خس سینه و مشکل تنفسی در شما با مصرف این دارو تشدید شود.در صورت بروز این عوارض ،این دارو را قطع نمایید و به پزشک خود مراجعه نمایید. ‎- در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی را دارید به پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

توصیه های اختصاصی شیاف نارپروکسن: -دارو را مقعدی استعمال کنید. -قبل و بعد از مصرف دارو دست های خود را بشویید و یا از دستکش مناسب استفاده کنید. -آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است. -این دارو با مصرف الکل و سیگار تداخل دارویی دارد. -دارو بیشتر از مقدار توصیه شده توسط پزشک مصرف نشود. -در سالمندان با احتیاط مصرف شود. -در صورت بروز مشکل قلبی یا تنفسی به پزشک اطلاع دهید. -در صورت مشاهده ی علائم التهاب شدید پوست، دهان یا چشم، سیاه شدن رنگ مدفوع و … مصرف دارو را فورا قطع و به پزشک مراجعه کنید.

توصیه های اختصاصی قرص ناپروکسن: -در صورت بروز مشکل گوارشی دارو را بعد غذا مصرف کنید. -دارو را با 2 لیوان آب مصرف کنید. -آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است. -این دارو با مصرف الکل و سیگار تداخل دارویی دارد. -دارو بیشتر از مقدار توصیه شده توسط پزشک مصرف نشود. -در سالمندان با احتیاط مصرف شود. -در صورت بروز مشکل قلبی یا تنفسی به پزشک اطلاع دهید. -در صورت مشاهده ی علائم التهاب شدید پوست، دهان یا چشم، سیاه شدن رنگ مدفوع و … مصرف دارو را فورا قطع و به پزشک مراجعه کنید.

توصیه های اختصاصی سافت ژل ناپروکسن: -در صورت بروز مشکل گوارشی دارو را بعد غذا مصرف کنید. -دارو را با 2 لیوان آب مصرف کنید. -آزمایشات دوره ای که توسط پزشک تجویز شده برای شما الزامی است. -این دارو با مصرف الکل و سیگار تداخل دارویی دارد. -دارو بیشتر از مقدار توصیه شده توسط پزشک مصرف نشود. -در سالمندان با احتیاط مصرف شود. -در صورت بروز مشکل قلبی یا تنفسی به پزشک اطلاع دهید. -در صورت مشاهده ی علائم التهاب شدید پوست، دهان یا چشم، سیاه شدن رنگ مدفوع و … مصرف دارو را فورا قطع و به پزشک مراجعه کنید.

عوارض قرص ناپروکسن -علائم گوارشی مانند سوء هاضمه، سوزش سردل،معده درد و… از علائم شایع داروهای NSAIDs می باشد که برای کاهش آنها مصرف دارو پس از غذا توصیه می شود.در صورت ادامه دار شدن این عوارض با پزشک خود مشورت نمایید. -جهت بهبود اسهال ناشی از مصرف این دارو،مصرف وعده های غذایی ساده و مایعات به مقدار کافی توصیه می شود. -در صورت بروز یبوست، رژیم سرشار از فیبر(میوه و سبزیجات) و مصرف مایعات به اندازه ی کافی توصیه می شود. -احساس تهوع ناشی از این دارو با مصرف وعده های غذایی سبک و پرهیز از غذاهای پرچرب و پرادویه کاهش می یابد. -در صورت مشکلات تنفسی،و هرگونه علائم حساسیت دارویی (مانند ورم صورت و دهان) به پزشک خود مراجعه نمایید. -در صورت مشاهده دفع خون یا مدفوع تیره،استفراغ حاوی خون یا شکم درد شدید، مصرف دارو را قطع و به پزشک خود مراجعه نمایید. موارد فوق جزء عوارض ناپروکسن است که بیشتر احتمال بروز دارد و ممکن است عوارض دیگری هم بروز کند که چندان شایع نیست.

ناپروکسن 250 ناپروکسن 250 در واقع ضعیف ترین دوز این دارو است که بیشتر در دردهای ملایم مانند سردردهای معمولی و به عنوان تب بر استفاده می شود و برای پیشگیری از عوارض گوارشی بهتر است بعد از غذا مصرف شود و مصرف این دارو همراه با سایر داروهای مسکن توصیه نمی شود.

ناپروکسن 500 قرص ناپروکسن 500 به دلیل دوز بالایی که دارد در موارد درد شدید استفاده می شود و حتما لازم است بعد از غذا مصرف شود. در بیماران قلبی حتما لازم است با نظر پزشک استفاده شود. مصرف قرص ناپروکسن 500 در دراز مدت توصیه نمی شود.

داروهای مرتبط: تیزانیدین متوکاربامول پردنیزولون داروهای گیاهی مناسب برای آرتریت روماتوئید: جوینتیس الآرتریت  

Refe e ce1 Refe e ce2

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف ناپروکسن

مکانیسم اثر ناپروکسن

فارماکوکینتیک ناپروکسن

منع مصرف ناپروکسن

عوارض جانبی ناپروکسن

تداخلات دارویی ناپروکسن

هشدار ها ناپروکسن

توصیه های دارویی ناپروکسن

دارو های هم گروه ناپروکسن

در شرایط خاص و نظارت ویژه پزشک قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

دکمه بازگشت به بالا