جدید ترین فیلم ترسناک

ترسناک ترین فیلم های خارجی و ویدیو معرفی 45 فیلم دلهره آور – آپدیت 1402

فیلم ترسناک خارجی و تماشای آن یکی از بهترین گزینه ها برای بالا بردن حس هیجان و آدرنالین است. بهترین فیلم های ترسناک هرساله درصد قابل توجهی از گیشه را در سینمای هالیوود و بیشتر کشورهای جهان در اختیار دارند. اما چرا فیلم های ترسناک تا این حد هوادار دارند؟ چرا اغلب کمپانی های فیلمسازی در سراسر جهان، فیلم ترسناک می سازند؟  ترسناک ترین فیلم جهان کدام است؟ دلایل مختلفی برای ساخت فیلم ترسناک جدید توسط کمپانی های فیلمسازی وجود دارد. فیلم های ترسناک نیاز به بودجه کمی دارند. اغلب فیلم های ترسناک نیاز به لوکیشن خاصی نیز ندارند. خیلی از فیلم های ژانر وحشت در یک خانه، عمارت، باغ و یا حتی اتاق فیلمبرداری شده است. جالب است بدانید حتی نیاز نیست تصویربرداری خاصی در آنها اتفاق بیفتد و نورپردازی هم در آنها با کمترین حالت ممکن انجام می شود. از طرفی تعداد علاقه مندان فیلم سینمایی ترسناک بسیار است. ترسناک ترین فیلم های جهان همیشه در صدر گیشه قرار می گیرند. انواع مختلفی از بهترین فیلم های وحشت در رتاسر جهان وجود دارد. انتخاب فیلم ترسناک جذاب از دیدگاه هر شخصی بر اساس ملاک ها و معیارهای مختلفی صورت می پذیرد. در این سری نقد و بررسی های میزبان فا مگ سراغ بهترین فیلم های ترسناک جهان می رویم و 30 تا از ترسناک ترین فیلم های جهان را معرفی می کنیم. شایان ذکر است با توجه به گستردگی سلایق سعی کردیم انواع ژانرهای وحشت را در این لیست قرار دهیم. اگر شما نیز فیلم ترسناک جذاب و مهیجی می شناسید که شایستگی حضور در این لیست را دارد نام آن را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا در بروزرسانی های بعدی به لیست فیلم های خارجی ترسناک اضافه شوند.

فیلم ترسناک خارجی

انتخاب تولیدات هنرمندان مختلف به عنوان بهترین فیلم های وحشت و ترسناک از سوی تماشاگران و منتقدین بر اساس فاکتورهایی همچون صحنه پردازی، موسیقی، متن و… صورت می پذیرد. انواع مختلفی از فیلم وحشت وجود دارد. برخی فیلم های ترسناک بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند، برخی بر اساس افسانه ها و برخی با محوریت اجنه، زامبی و ارواح تولید می شوند. مثلا مجموعه فیلم احضار یکی از پربیننده ترین فیلم های ترسناک جهان بوده که با محوریت ارواح شیطانی ساخته شده است. قطار بوسان و کلبه ای در جنگل نیز با محوریت زامبی ها ساخته شده اند و برای علاقمندنا به این قبیل فیلم ها بسیار جذاب بوده اند. به نظر شما چرا برخی از افراد عاشق دیدن فیلم ترسناک هستند؟ ????

بهترین فیلم های ترسناک و دلهره آور خارجی

با وجود اینکه با دیدن فیلم های وحشت و ترسناک حس اضطراب و دلهره به مخاطب القا می شود، اما بیشتر تماشاگران فیلم های سینمایی علاقه مند به دیدن فیلم های ترسناک هستند. اما چرا؟ شاید اصلی ترین دلیل آن این باشد که انسان ذاتا علاقه مند به سرگرمی هایی است که او را تحت تاثیر شدید روحی قرار بدهد. این فیلم ها این هیجان را بر تماشاچی می گذارند. دلیل دیگر این است که در پایان اعلب فیلم های ترسناک، شخصیت منفی و شرور به سزای اعمالش می رسد. دلیل دیگر امنیت مخاطب است. تماشاگر فیلم های ترسناک می داند که این خطرات برای شخصیت های فیلم است و او امنیت خاطر درونی دارد. البته نکته مهم این است که این ویژگی ها فقط در افراد بالغ وجود دارد و افراد زیر 18 سال توانایی تفکیک این موضوعات را ندارند. به همین دلیل بیشتر این فیلم ها درجه R ( فیلم سینمایی 18 سال به بالا) را دارند. برخی نیز صرفا به خاطر اینکه خود را شجاع نشان دهند، این فیلم های ترسناک سینمایی را می بینند. اما به هر حال سطح هیجان (ترس هم نوعی هیجان است!) این فیلم ها، برای کسانی که آنها را می بینند بسیار بالا و شاید لذت بخش باشد.

1- بربرها 2022 Ba ba ia

یک خانه پر از نفرین های قدیمی است که همگی به گذشته برمی گردند و حالا دو مسافر این خانه را اجاره کرده اند…

فیلمی ترسناک و هیجانی محصول سال 2022، داستانی است برگرفته از حادثه ای در گذشته که اثراتش تا به امروز در حال تکرار و تکرار است. محله ای نفرین شده، خانه هایی سوخته و داستانی تاریک در دل خانه ی بربرها. خانه ای که زندگی دزآن حتی یک ساعت هم دیوانگی است. فیلمی که جزء بهترین فیلم های ترسناک جهان از نظر بینندگان است.

خلاصه: داستان از آنجایی شروع می شود تس با بازی (جرجینا کمبل) برای یک مصاحبه ی کاری خانه ای را به صورت اینترنتی در شهر دیترویت اجاره می کند، اما لحظه ای که به آنجا می رسد متوجه می شود که شخص دیگری هم انجا را اجاره کرده و او مجبور است انتخاب کند که در یکی از اتاق ها بماند و یا شب را زیر بارون در تنهایی و ترس بگذراند. صبح روز بعد زمانی که تس از مصاحبه ی کاری باز می گردد، مسیرش به زیر زمین خانه می رسد و در آنجا دربی مخفی را پیدا می کند و وسایلی عجیبی می بیند او که ترسیده و خود را حبس شده در زیر زمین میداند، ناگهان کیث او را پیدا کرده و داستانش را گوش می دهد و برای اینکه به تس اثبات کند که نباید بترسد و برای ادامه ی آشنایی با او تصمیم میگیرد که به زیر زمین برود، اما دیگر باز نمی گردد.

نقد و بررسی فیلم بربرها 2022 Ba ba ia

این فیلم هم عنوان ترسناک ترین فیلم جهان را در میان صدها فیلم به خود اختصاص داده خوی وحشی گری و سبک متفاوت باعث جذب مخاطبین فیلم شده است. فیلم برگرفته از یک کتاب غیر داستانی به نام هدیه ترس است. داستانی که یادآوری می کند گذشته هیچگاه تمتم نمی شود و همیشه اثراتش تا سال ها در آینده نمود پیدا می کند. انسان هایی که اعمال خلاف انجام می دهند، باید بدانند که روزی توسط کسانی که آزار داده اند نقاس پس می دهند و این چرخه ی معیوب که به دست خودشان پایگذلری شده به پایان نمی رسد. ظلم فراموش نشدنی است و حوادث تلخ همیشه در ذهن قربانیان زنده است و روزی انتقام گریبان آنها را خواهد گرفت. این فیلم همان چرخه ی معیوب را نشان می دهد که باید دیگر به اتمام برسد و قربانی شدن برای گذشته ای تلخ دیگر کافی است.

چرا باید فیلم بربرها 2022 Ba ba ia را دید؟

داستانی ترسناک و هیجانی از زک کرگر کارگردان این فیلم که با نقد های مثبت از طرف منتقدان و تماشاگران مواجه شده است. فیلمی که با فروش بالای گیشه رکورد خوبی را ثبت کرده است. فیلمی که با امتیاز بالا در سایت های imdb و Ro e oma oes توانست نظرات را به سمت خود جلب کند و جزء بهترین فیلم های ترسناک و هیجانی در بهترین لیست ها قرار گیرد.

فیلم های مشابه بربرها 2022 Ba ba ia

2- چشم آبی روشن The Pale Blue Eye

کارآگاهی حرفه ای در حال بررسی یکسری قتل های مرموز و هولناک است و در این مسیر باید بتواند رخدادهای فراطبیعی را تشخیص دهد…

فیلم به کارگردانی اسکات کوپر با بازی کریستین بیل، هری ملینگ و تیموتی اسپال محصول سال 2023 تولید کشور آمریکا است، که داستان تحقیقات آگوستوس لندر برای یافتن قاتلی سریالی در میان پادگانی نظامی که ارتباط گرفتن با آنها بسیار سخت است را شروع میکند.

خلاصه: آگوستوس لندر با بازی کریستین بیل در نقش کارآگاهی است که برای حل پرونده قتلی مشکوک در پادگان نظامی تحقیقات خود را شروع میکند. اما هیچکس حاضر به همکاری با او نیست. آگوستوس لندربرای اینکه بتواند با آنها ارتباط برقرار کند از میان آنها سرباز جوانی را استخدام میکند به نام کادت ادگار آلن پو (با بازی هری ملینگ) تا او را در این مسیر همراهی کند. با جلو رفتن تحقیقات نشانه های غیر معمول و عجیبی پدیدار میشود، آگوستوس لندر با استفاده از شواهد سعی دارد برای این پرونده مدارکی قابل قبول ارائه کند که گویا در این بین باید اتفاقات فرا طبیعی را از اتفاقات طبیعی تشخیص دهد. فیلم در فضایی سرد و سنگین روایت میشود و بازی کریستین بیل در نقش کارآگاه با تعلیق همراه است که به وهم آلود کردن فیلم کمک میکند. این فیلم که در آمریکا فیلم برداری شده به راحتی توانسته فضای گوتیگ 1830 را به تصویر بکشد.

حقایق جالب فیلم ترسناک چشم های آبی روشن

نام فیلم از قسمتی از رمان قلب قصه ادگار آلن پو گرفته شده: یکی از چشمانش شبیه به چشم کرکس بود، چشمی آبی و کم رنگ، هر زمان که نگاه این چشم روی من خیره میشد خون در بدنم یخ میزد، بعد تر به طور تدریجی تصمیم گرفتم که جان پیرمرد را بگیرم و خودم را برای همیشه از شر این چشم رهایی بخشم.

ادگار آلن پو در سال 1830برای مدتی در وست پوینت حضور داشت و اولین مجموعهء شعر خود را در آنجا منتشر کرد داستان فیلم دقیقا در سال 1830 در وست پوینت اتفاق می افتد. ادگار به لندور قول میدهد که با گنجاندن اسمش در مجموعه ای از او قدر دانی کند و این کار را با آخرین داستان کوتاه خودش به نام “کلبه لندور” به چاپ رساند.

اگرچه داستان و محل فیلمبرداری آمریکا ست، اما بیشتر بازیگران آن انگلیسی هستند. وقتی لندور برای اولین بار دفترچه خاطرات فرای را باز میکند با لوگوی بتمن مواجه میشود این یکی از اصلی ترین نمادهای بتمن با بازی کریستین بیل است که در فیلم به آن اشاره شد. این سومین همکاری کریستین بیل و اسکات کوپر است.

دلایل دیدن فیلم

این فیلم ترسناک خارجی با فضایی سرد و سنگین روایت داستان را جذابتر و گیرا تر کرده است و بیننده را در مقابل قاب دوربین میخکوب میکند. این فیلم با خط داستانی روان و با بازی جذاب کریستین بیل در روند بهتر شدن فیلم قدم بزرگی برداشته است که این فیلم را هر چه بیشتر برای بیننده دیدنی میکند.این فیلم با امتیاز بالای 6.7 آی ام دی بی توانست نظر منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند. اگر از ژانر ترسناک و مبهم لذت میبرید دیدن این فیلم را به شما پیشنهاد میکنم.

ژانر مشابه

3- فیلم ایکس X

چند نوجوان برای ساخت یک فیلم قصد رفتن به روستایی در تگزاس را دارند اما نمی دانند که چه چیزی انتظار انها را میکشد…

ایکس هم یکی دیگر از ترسناک ترین فیلم های جهان است فیلمی در ژانر وحشت و اسلشر که در دهکده ای اطراف تگزاس اتفاق می افتد و یک گروه فیلمبرداری که تهدید می شوند. کارگردانی این فیلم را تی وست انجام داده است که به خاطر فیلم های ترسناکی که ساخته شهرت دارد از جمله: پرل و خانه شیطان. این فیلم یکی از بهترین فیلم های ترسناک 2022 است که نقدهای مثبت بسیاری دریافت کرده و در سال 2022 اکران شده است.

خلاصه: در اواخر دهه 70 میلادی یک گروه فیلمبرداری جوان و جویای نام یرای ساخت فیلمنامه ای به نام دختران کشاورز، خانه ای روستایی در اطراف تگزاس که متعلق به یک زوج سالخورده و مرموز است را اجاره می کنند تا مشغول کار شوند اما به تدریج تنش ها آغاز می شوند و آنها غافلگیر می شوند. وحشتی در انتظار گروه است…

نگاهی به فیلم ایکس

ایکس فیلمی با بازی های خوب بازیگرانی چون میا گاث بریتنی اسنو و جنا اورتگا و مارتین هندرسون و. .. است و کارگردانی فوق العاده تی وست که دقیقا می داند چه می خواهد و از همان ابتدا تمام اطلاعات را در اختیار مخاطب می گذارد، فیلم از آنجایی آغاز می شود که پلیس محلی به یک خانه روستایی وارد می شود و با اجساد سلاخی مواجه می شود و همه چیز آغاز می شود… موسیقی پر تنش فیلم که به خوبی روی صحنه های ترسناک آن نشسته است هیجان آن را دو چندان می کند. برای اینکه ایده ای از این فیلم به شما داده باشم می توان گفت فیلم یادآور کشتار با اره برقی در تگزاس است. فیلمی هوشمندانه با ایده ای جالب و کارگردانی خوب که توانسته جایگاه خود را در میان جدیدترین فیلم های ترسناک و پر استرس بدست بیاورد. اگر از طرفداران ژانر اسلشر هستید این فیلم به شما توصیه می شود.

فکت های فیلم ایکس

یک روز پس از نمایش فیلم ایکس نویسنده و کارگردان تی وست فاش کرده که در طی مدت دو هفته ای که به خاطر کووید در هتلش در نیوزلند در قرنطینه به سر می برده و قبل از شروع تولید، پیش در آمدی به نام ” Pea l 2022″ نوشته که شرکت A24 پس از خواندن فیلمنامه و قبل از پایان تولید فیلم ایکس آن را شروع کرده است و او همانجا از میا گاث پرسده که آیا می خواهد در نیوزلند بماند و فیلمبرداری Pea l را آغاز کند یا خیر و او بلافاصله پذیرفته و در نهایت فیلم Pea l در همان سال 2022 منتشر شد.

سری سوم این فیلم ماکسین “MaXXXi e” نام دارد که آخرین فیلم از این سری خواهد بود. نام مسافرخانه و مینی بازاری ابتدای فیلم اشاره به یکی از فیلم های تی وست به نام “The I keepe s” دارد که در سال 2011 ساخته شد و در مسافرخانه یانکی پدلار جریان داشت. در فیلم به روش های مختلف مرگ شخصیت ها پیش بینی شده است، به عنوان مثال، جکسون چندین بار اشاره می کند که در زمان خدمت در ویتنام توسط کشاورزان با اسلحه تهدید شده و او در نهایت توسط هاوارد و با یک اسلحه ساچمه ای کشته می شود و…

فیلم های مشابه در این ژانر

4- لبخند Smile

راز یک لبخند مرموز که چرخه ای معیوب را به راه انداخته و پای مرگ را به وسط کشیده است…

یک فیلم روانشناختی در ژانر وحشت محصول کشور آمریکا که پارکر فین به عنوان اولین فیلم بلندش آن را کارگرداین کرده است و در سال 2022 به نمایش در آمده است و در لیست یکی از بهترین فیلم های ترسناک و دلهره آور قرار گرفته است. برداشتی از یک فیلم کوتاه ساخته همین کارگردان که در سال 2020 به نمایش در آمده به نام ” لورا نخوابیده است”.

خلاصه: در یک مرکز روان پزشکی، یک درمانگر به نام دکتر رز کوتر که تمام وقت خود را صرف بیماران مرکز کرده است با بیماری به نام لورا مواجه می شود که مرگ استادش را دیده است، لورا که بسیار ترسیده ادعا می کند که موجودی را می بیند و دائما از رز کمک می خواهد اما در همان لحظه دچار حمله شده و خودکشی می کند رز که ترسیده و دستپاچه شده کمک می خواهد اما در بازگشت با صحنه ای باور نکردنی مواجه می شود و این آغاز ماجرا برای رز است…

نقدی بر فیلم لبخند

فیلمی که هنرمندانه کارگردانی شده است. خط داستانی این فیلم مبنی بر انتقال یک نفرین شوم از فرید به فرد دیگر است که در نوع خود خوب و سرگرم کننده خواهد بود. فیلمی که با وجود اینکه از روش های همیشگی فیلم های ترسناک در آن استفاده شده و حتی یادآور فیلم حلقه است اما هنوز هم تاثیر خود را دارد و یکی از فیلم های ترسناک سال 2022 است، یک فرمول تاثیر گذار از آسایشگاه، تسخیر و شیطان. این فیلم از نظر بصری، موسیقی متن و طراحی صدا بسیار موفق عمل کرده است.

فکت هایی از فیلم لبخند

چند روز قبل از اکران عمومی فیلم، تمام بازیگران ان در یک زمین بیسبال حاضر شدند و در حالی که بی حرکت نشسته به دوربین ها خیره شدند و لبخند می زدند و تماشاچیان بطور نگران کننده ای آن ها را تماشا می کردند. پارامونت پیکچرز در ابتدا برای نمایش این فیلم، پیش بینی فروش پایین در حدود 17 میلیون دلار را داشت اما پس از اکران برای مخاطبان آزمایشی، فیلم امتیازاتی بالاتر از حد انتظار کسب کرد و پس از آن در هفته افتتاحیه این فیلم حدود 22 میلیون دلار فرش داشت بطوری که مدیر توزیع پارامونت،کریس آرونسون، عنوان کرد: “بیشتر از حد انتظار ما بود”.

این فیلم در ابتدا “Some hi g’s W o g Wi h Rose” نام داشت ولی بعد به Smile تغییر داده شد. در فیلم نفرین شدگان که لبخند می زنند لباس هایی به رنگ های روشن و پاستلی بر تن دارند در حالی که رز رنگ های تیره و متضاد می پوشد که نشان دهنده تفاوت بین شادی و غم در فیلم است.

فیلم های مشابه لبخند

5- از پلیدی حرف نزن Speak No Evil

یک خانواده دانمارکی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته راهی جاده می شوند اما سفر انها هر لحظه تیره تر می شود…

فیلم به کارگردانی کریستین تافدروپ با بازی مورتن بوریان، سیدسل سیم کخ، فیدا ون هیوت و کارینا اسمالدرز محصول سال 2022 و تولید مشترک کشورهای دانمارک و هلند است. خانواده ای دانمارکی از یک خانواده هلندی که در تعطیلات با آنها آشنا شده بودند دیدن میکنند.

خلاصه: خانواده ای دانمارکی برای گذراندن تعطیلات نزد خانواده ای هلندی میروند تا آخر هفته شادی را بگذرانند. بیورن با بازی مورتن بوریان نقش پدر خانواده دانمارکی را ایفا میکند و لوئیز با بازی سیدسل سیم که نقش همسر بیورن را ایفا میکند. از زمان ورود خانواده دانمارکی به کلبه جنگلی خانواده هلندی شاهد اتفاقات مرموزی در خط داستانی هستیم. لحن خشن پدر در برخورد با پسر خردسالش و انزوای شدید او نسبت به اطرافیان. همسری که هیچ واکنش موثری از او سر نمیزند و این رفتارها کم کم به نمایان شدن چهره اصلی خانواده هلندی می انجامد و خشمی که کنترل کردنش کار ساده ای نخواهد بود. خانواده دانمارکی باید هرچه سریعتر از دست این انسان های عجیب و خطرناک فرار کنند. و این فرار قرار است به نقاط تاریکی کشیده شود.

حقایق خواندنی فیلم ترسناک از پلیدی سخن نگو

زوج هلندی کارینا اسمالدرز و فیدا ون هیوت در زندگی واقعی ازدواج کرده اند. کریستین تافدروپ کارگردان داستان این فیلم را بر اساس تجربه شخصی که داشت ساخت. او که به همراه خانواده برای گذران تعطیلات به توسکان سفر کرده بودند متوجه حضور خانواده ای هلندی میشوند که به ناچار با آنها آشنا میشوند و تعطیلات را در کنار آنها میگذرانند، کریستین تافدروپ میگوید این خانواده هلندی تا حدودی از لحاظ اجتماعی عجیب رفتار میکردند و بعد از اینکه از آنها خداحافظی کردم دعوت نامه ای برای ماندن در هلند دریافت کردم که آن را رد کردم و همیشه این فکر در سر من می چرخید که اگر من این دعوت را قبول میکردم چه اتفاقاتی در انتظارم بود و این ایده اصلی برای ساخت این فیلم شد هرچند که این خانواده هلندی بسیار مهمان نواز بودند. قبل از نمایش فیلم در جشنواره ساندنس حقوق فیلم توسط سرویس پخش پریمیوم AMC برای فیلم های ترسناک هیجان انگیز به دست آمد.

دلایل تماشایی این فیلم ترسناک

نمی توان گفت که ترسناک ترین فیلم جهان است اما این فیلم با سبکی روانشناختی و پر محتوا تنها از یک منظر به خشونت و مشکلات روحی خانواده نگاه نمیکند و از دید یک خانواده دیگر نیز این نا آرامی را بررسی میکند. و برخورد های میان پدر و فرزند و چگونگی شکل گرفتن این رابطه مملو از خشم در جامعه ای متمدن که باید به دنبال سر نخ های آن گشت. دیدن این فیلم به مخاطبانی که به ژانر روانشناختی علاقه دارند پیشنهاد میشود.

ژانر مشابه

6- طلسم 2022 I ca a io

دو دوست که شکارچی ارواح هستند، این بار شکار ارواح می شوند نفرینی همیشگی برای آنها رقم خورده است…

فیلمی ترسناک که جزء بهترین و پرفروش ترین فیلم های تایوان شناخته شده است. خواسته های انسان ها این جهان را شکل می دهد، این که در یک جاده کدام طرف چه کاراکتری داشته باشد را ما تعریف می کنیم. اینکه در رفت است یا آمد… دعای خیر نیز این گونه است. ما با دعای خیر و شر خودمان همین تغیرات را در جهان اطراف ایجاد می کنیم.

خلاصه: داستان زنی که در گذشته بر اثر تابو شکنی نفرینی را زنده کرده که حالا دچار آن شده و تمام کسانی که در برابر آن کنجکاوی می کنند و بیشتر می دانند، بیشتر آزار می بینند و مرگ در انتظار آن ها است. 6 سال پیش رونان به همراه دو دوستش به خانه ی عموی بزرگ یکی از آنها می روند تا شاهد مراسم مذهبی خاص آنها باشند و افسانه ی جن و روح را به تصویر بکشند. آنها این را را از مسیری طی می کنند که شامل تونلی است که همه می گویند جن زده است و هیچ سیگنالی از آن مخابره نمی شود. این خانواده نفرینی را بر روی رونان باز می کنند که زمانی که فرزند درون بدنش به دنیا امد باید نامی بر اساس بودای مادر را بر او بگذارد و او را پرستش کند. حالا او با گذشت 6 سال از این ماجرا و دوری از فرزندش می خواهد او را از پرورشگاه پس بگیرد و به خانه بیاورد، اما این کودک در زمانی که در شکم مادرش بوده نفرین شده و ماجرا این گونه ادامه پیدا می کند.

نقد و بررسی فیلم طلسم 2022 I ca a io

ماجرا های ماوراء الطبیعه از دید عده ای کم غیر واقعی است، اما باید بدانید که همه ی این حوادث واقعی هستند و بسیاری از فیلم ها بر اساس واقعیت ساخته شده اند. طلسم و نفرین ها، دروازه ای دنیای جن و پری را باز می کنند که بسته شدنش دیگر دست ما نیست و حوادثی تلخ را برای انسان ها رقم می زند. در این فیلم سه دوست را می بینیم که وارد مسیری شده اند که دیگر بازگشتی ندارد. نیروی شیطانی که درون کودک رخنه کرده، دیگر به این سادگی ها دست از تسخیر او بر نمی دارد. باید در رفتار خود نسبت به این گوه حوادث مراقب بود چرا که ماوراء وجود دارد و رهاییی از آن مشکل است.

چرا باید فیلم طلسم 2022 I ca a io را دید؟

داستانی ترسناک که با شبیه بودن به یک مستند، احساس ترس بیشتری را به بیننده منتقل می کند. فیلمی که جزء پر فروش ترین های تایوان است و در کمپانی نتفلیکس هم در سال 2022 جزء ترسناک ترین ها به شمار رفته است. این فیلم جزء لهترین فیلم های ترسناک ماورایی در سال 2022 از نظر بینندگان است و داستانی از جن و روح و طلسمی شیطانی که رهایی از آن غیر ممکن است.

فیلم های مشابه طلسم 2022 I ca a io

7- برپا خیزان جهنم Hell aise

یک جعبه اسرارآمیز اما شیطانی به دست شخصی باز شده که عطش یافت آن را داشت و حالا با نیروی اهریمنی روبه رو شده است…

داستان یک مکعب مرموز که از خون تغذیه می کند و افرادی که از خون آنها تغذیه میکند را ناپدید می کند، فیلمی با ژانر ترسناک و راز آلود از نوع موجودات فرا طبیعی که دیوید بروکنر آن را کارگردانی کرده است و در سال 2022 به اکران در آمده است. این فیلم نقد های مثبت و منفی بسیاری دریافت کرد اما عموما مورد تحسین قرار گرفت و در زمره یکی از بهترین فیلم های ترسناک اخیر قرار گرفت.

خلاصه: ماجرای فیلم از آنجایی آغاز می شود که یک میلیاردر در جستجوی جعبه ای اسرار آمیز است تا موجوداتی را احضار کند، سپس فیلم با یک چرخش به سالها بعد می رود و دختری را نشان می دهد به نام رایلی که با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می کند و دوستش از او می خواهد که به انباری که متعلق به شخصی میلیاردر است دستبرد بزنند، آنها موفق به این کار می شوند اما در کمال تعجب در گاو صندوق تنها یک جعبه چوبی است که درون آن یک مکعب قرار دارد که به تصور آنها می تواند قیمتی باشد اما همه چیز ترسناک تر از تصور رایلی و دوستانش پیش می رود و حالا رایلی باید برادرش مت را که توسط اهریمن ناپدید شده پیدا کند…

تحلیلی بر فیلم Hell aise

Hell aise 2022، نسخه ای بازسازی شده از سری قدیمی تر خود است که در سال 1987 و با کارگردانی کلایو بارکر ساخته شده است، که در واقع از برخی شخصیت های نسخه قبلی الهام گرفته است ولی در مجموع می توان گفت پایبندی چندانی به نسخه های قبلی ندارد و اگر مخاطبی نسخه های قبلی را ندیده باشد به عنوان یک فیلم مستقل نیز می توان را تماشا کرد. داستان فیلم حول مکعبی اسرار آمیز و پازل گونه می چرخد که دریچه ای به دنیایی ماورایی است، پازلی که با هر چرخش جان می گیرد و بی گناهی را ناپدید می کند، معمایی که 6 پیکر بندی دارد: زندگی، آگاهی، عشق، احساس، قدرت و رستاخیز و به حل کننده نهایی در قلمرویی دیگر پیشنهاداتی می شود و او می تواند یک انتخاب داشته باشد، هر چیزی و حالا رایلی با بازی اودسا آیزون می خواهد از این طریق به برادرش برسد.

حقایقی درباره فیلم Hell aise

این فیلم در بلگراد صربستان فیلمبرداری شده است. 6پیکربندی پازل نشان دهنده 6 هدیه آن است: زندگی، آگاهی، عشق، احساس، قدرت و رستاخیز. وقتی رایلی برای اولن بار وارد عمارت وویت می شود و یادداشت های او را جستجو می کند نقاشی های مختلفی را می بینیم که تعداد بسیاری از آنها پرتره هایی از سنوبیت ها هستند که بسیاری از آنها را هنوز در هیچ کدام از این سری فیلم ها ندیده ایم.

فیلم های مشابه

8- دعوت نامه The I vi a io

دختری که به تازگی مادر خود را از دست داده از سمت یکی از بستگان به شام دعوت می شود اما راز مرموزی پشت این مهمانی شبانه نهفته است…

فیلم به کارگردانی جسیکا ام تامپسون و با بازی شان پرتوی و ناتالی امانوئل محصول کشور آمریکا و تولید سال 2022 میلادی است. روایت دختری جوان و تنها که با پیدا کردن دو نفر به عنوان وابستگان خود وارد ماجرایی ترسناک میشود.

خلاصه: ایوی با بازی ناتالی امانوئل پس از مرگ مادرش احساس تنهایی شدیدی میکند. ایوی برای پیدا کردن وابستگان احتمالی از آزمایش DNA استفاده میکند و پس از اینکه نتیجه تست به دستش میرسد متوجه میشود فردی به عنوان عموزاده با او نسبت ژنتیکی دارد. ایوی قرار ملاقاتی ترتیب میدهد تا او را ببیند، عموزاده که با او رفتار دوستانه ای نشان میدهد ایوی را به شام خانوادگی مجللی دعوت میکند، ایوی مشتاق این دیدار خانوادگی است و با حضور در این جشن خود را میان افراد ثروتمندی میبیند که به دور میزی به برگزاری جشنی عجیب میپردازند. آنها با قربانی کردن فردی با خون او عیش و نوش را آغاز میکنند. ایوی با دیدن این صحنه خود را در میان خون آشام های عجیبی میبیند که باور کردنش برای او بسیار دشوار است.ایوی حالا باید به تنهایی از دست این جمعیت خون آشام بگریزد و نسب فامیلی خود را برای همیشه فراموش کند.

حقایق جذاب فیلم

زمانی که ایوی در حال خارج شدن از فرودگاه است آخرین تصویر نمایش داده شده بر دیوار فرودگاه مربوط به ویتبی محلی در یورکشایر شمالی است، جایی که مکان فرضی فرود آمدن خون آشام است. مجسمه ای که در تالار به نمایش گذاشته شده اژده هایی را نشان میدهد که شوالیه ای زره پوش را در چنگ دارد.این نشان از قدرت و پیروزی خون آشام ها بر انگلستان است و به صورت نمادین در فیلم قرار گرفته است. توماس دوهرتی جایگزین گرت هدلاند برای این فیلم شد. زمان اکران این فیلم با فیلم Mo bius همزمان شد. شخصیت والتر دی ویل بر اساس دراکولای برام استوکر ساخته شده است.

دلیل دیدن فیلم

این فیلم با بازی درخشان ناتالی امانوئل و خط داستانی جذاب و روان بیننده را تا پایان فیلم درگیر میکند، از دیگر نقاط قوت فیلم به صحنه های دلهره آور و مهیج همراه با طراحی لباس و گریم عالی میتوان یاد کرد. اگر از ژانر خون آشام و وحشت لذت میبرید این فیلم برای شما ساخته شده است. آخر هفته مهیجی داشته باشید.

ژانر مشابه

9- طعمه شیطان P ey fo he Devil

راهبه ای جوان، کودکی دردناکی را پشت سرگذاشته و اکنون در یک کلیسا مشغول به کار است اما گذشته او را رها نمی کند…

داستانی پر از دلهره و وحشت از راهبه ای که با توجه به گذشته خود موفق می شود به عضویت مدرسه جن گیری واتیکان در آید تا با شیطان مقابله کند. فیلمی سراسر وحشت از تسخیر شدگان توسط شیطان که در سال 2022 اکران شده است و در لیست بهترین فیلم های ترسناک جن گیری قرار گرفته است.

خلاصه: داستان راهبه ای جوان به نام خواهر ان، که در کودکی مور آزار مادر تسخیره شده اش قرار می گرفته، او در 15 سالگی وارد صومعه ای می شود و زندگی روحانی را تجربه می کند تا اینکه در آن سال کلیسای کاتولیک بخاطر آمار بالای تسخیر شدگان بطور جدی تری به مقابله با شیطان می پردازد و بیمارستانی مذهبی را راه اندازی می کند که پرستارانش راهبه هستند و همزمان نیز به کشیش ها آموزش داده می شود تا آنها را زیر نظر بگیرند و درمان کنند، ان، که علاقه دارد به آنها کمک کند وارد بیمارستان مذهبی می شود و کارش را آغاز می کند. ان در صدد کمک به کودکی به نام ناتالی است که کشیش اعظم از او قطع امید می کند و می خواهند او را به واتیکان بفرستند و در لیست پرونده های پایانی که منتهی به مرگ می شوند قرار دهند، اما گذشته و شیطان او را رها نمی کنند و او حالا با حقایقی تکان دهنده و ترسناک روبرو می شود و باید کسی را نجات دهد که از هر کسی به او نزدیکتر است و شیطان او را طعمه کرده است تا ان را بدست آورد…

نگاهی به فیلم P ey fo he Devil

طعمه شیطان فیلمی قوی با داستانی عالی و بدون نقص و لحظاتی پر از ترس است، هاله ای وهم انگیز در سراسر فیلم وجود دارد که به ترسناک تر بودن آن کمک کرده است. وحشتی که در فیلم های جن گیری وجود دارد حقیقتا ترسناک است زیرا نشان می دهد شیاطین واقعی هستند حتی اگر در کلیسا بزرگ شده باشید و این تمام چیزی است که می توانید از یک فیلم ترسناک بخواهید. داستانی که در P ey fo he Devil دنبال می کنیم در واقع داستان یک راهبه است که با وجود مخالفت ها به یک کلاس کاملا مردانه از کشیش ها می رود برای آموزش جن گیری و می خواهد اولین زن جن گیر در کلیسا باشد.

دنیل استام فیلمی ساخته است که نمایانگر پدیده های ماوراءالطبیعه بین دین و روانشناسی و تعامل بین واقعیت خیر و شر است و استفاده از آموزه های مسیحی جن گیری و تلاش برای خارج کردن روح شیطانی از بدن یک شخص که آن را به طور کامل به مخاطب منتقل کرده است و این شایستگی تشویق را دارد، این فیلم یکی از بهترین فیلمهای جن گیری بود که بعد از مدت ها دیده ام و و می توان گفت انتظارات طرفداران فیلم های ترسناک را برآورده خواهد کرد. دیالوگی که در انتهای فیلم پدر کوین خطاب به ان می گوید: “مراقب باش! اکنون که شیطان را می شناسی، شیطان هم تو را می شناسد!”

حقایقی از فیلم P ey fo he Devil

این فیلم در ابتدا The Devil’s Ligh (نور شیطان) نام داشت اما بعدا به P ey fo he Devil (طعمه شیطان) تغییر یافت. بن کراس که نقش کاردینال را در فیلم بازی کرده است در 18 آگوست 2020 بر اثر سرطان در گذشت در حالی که فیلمبرداری نقش خود را تنها 10 روز قبل به پایان رسانده بود.

فیلم های مشابه

10- میدسومار یا نیمه تابستان Midsomma

کریستین از دنی می خواهد او را در یک سفر تفریحی به سوئد همراهی کند. آنها قصد حضور در یک فستیوال را دارند. اما این فستیوال چندان طبیعی نیست.

فیلم ترسناک میدسومار یا نیمه تابستان تریلری تحسین شده در سال 2019 است که آری استر آن را ساخته است. این فیلم به خاطر داستان جالبی که دارد، با استقبال گسترده ای مواجه شد. رسم و رسومات سنتی و بعضا عجیب و غریب بومیان مناطق اسکاندیناوی، ماهیت اصلی این فیلم است که به شکلی جالب و البته ترسناک، در فیلم میدسامر گنجانده شده است.

خلاصه: دنی و کریستین زوج جوانی هستند که رابطه ای خوبی با هم ندارند ارتباط آنها سر و در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. اما طی یک ماجرای کاملا اتفاقی با م همراه می شوند و به یک جشنواره سنتی می روند که هر 90 سال یک بار در روستایی دورافتاده برگزار می شود. دنی و کریستین پس از رسیدن به سوئد شاهد اتفاقات عجیبی هستند. اتفاقاتی که در سنن و رسوم اهالی این روستا ریشه دارد. مثلا همه افراد روستا در سن 73 سالگی خود را از یک بلندی به روی صخره ها پرت می کنند! دنی با توجه به این وقایع قصد دارد به آمریکا برگردد. اما به پیشنهاد دوستانش از اهالی روستا برای جادو درمانی کمک می گیرد اما این روستای ب ظاهر بهشت به یک کابوس وحشتناک تبدیل می شود.

حقایق خواندنی در مورد فیلم میدسامر

جالب است بدانید که فیلم به هیچ وجه در سوئد به عنوان یک فیلم ترسناک شناخته نشد. بلکه خیلی از تماشاچیان و منتقدین سوئدی فیلم را یک کمدی سیاه دانستند و به آن خندیدند. در بخش های مختلفی از فیلم که بومیان سوئدی با یکدیگر سخن می گویند، ترجمه انگلیسی زیرنویس نمی شود. این کار را عمدا کارگردان انجام داده است تا محاطب نیز مانند بازیگران اصلی فیلم، حس انزوا در این مکان عجیب و غریب را داشته باشند! جالب است بدانید اغلب تصویر برداری فیلم در مجارستان است نه سوئد.

جوایز فیلم سینمایی ترسناک Midsomma

این فیلم در سال 2019 در جشنواره های مختلفی شرکت کرد و نامزد جوایز زیادی هم شد. مثلا در جشنواره گاتهام در بخش بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم نامه و در جشن انجمن منتقدان هالیوود، نامزد بهترین فیلم ترسناک سال شد. اما در جشنواره بین المللی سانتاباربارا برای فلورنس پیو، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را داشت.

فیلم های ترسناک جدید سینمای جهان

فیلم های زیر در ژانر وحشت و ترس در سالهای اخیر اکران شده اند:

11- فانوس دریایی The Ligh house

دو نگهبان فانوس دریایی شرایط بسیار سختی را در جزیره می گذرانند. به واسطه یک طوفان سهمگین جیره غذایی آنها تمام شده است. از طرفی یکی از آنها خیالات وحشتناکی دارد.

فیلم ترسناک جدید فانوس دریایی فیلمی در سبک سوررئال و روان شناختی است که با حال و هوای جالبی روایت می شود. رابرت اگزر کارگردان این فیلم، با الهام از داستان معروف فانوس دریایی، در سال 2019 این فیلم را ساخت. اما این اثر را نمی توان یک اقتباس نامید. چرا که به طور کلی توسط اگزر تغییر پیدا کرده است و فقط ماهیت و لوکیشن اصلی آن استفاده شده است.

خلاصه: داستان این فیلم در دهه 1890 میلادی می گذرد. افرایم و توماس دو نگهبان فانوس دریایی هستند که در جزیره ای دور افتاده فعالیت می کنند. آنها رایطه خوبی با هم ندارند و نفرت و کینه بین آنها حکم فرما است. افرایم پس از مدتی از خود رفتارهای عجیبی را نشان می دهد. او در مورد هیولاهای دریایی سخن می گوید و از چوب های بزرگ در سطح دریا حرف می زند. توماس به توهمات افرایم بی توجهی نشان می دهد. تا اینکه یک روز، طوفانی سهمگین کل جزیره را دربر میگیرد و جیره خوراکی آنها را خراب می کند. حال آنها باید با گرسنگی و کمبود شدید غذا دست وپنجه نرم کنند.

سبک سورئال در فیلم فانوس دریایی

سبک سوررئال را فراواقع گرایی نیز ترجمه کرده اند. این سبک عمدتا به مبانی ماورای واقعیت و بنیادستیزی می پردازد. در این فیلم توجه به مبانی سوررئال و نمادهای آن هم قابل توجه است. ایستادن توماس در مقابل قانوس دریایی در واقع بازسازی شده اثر سوررئال معروف نقاش آلمانی ساشا استایدر است. فیلم خون مقدس از معروف ترین فیلم های این سبک در تاریخ سینما است.

از ویرگی های جالب این فیلم ترسناک این است که واقعا در شرایط بد آب و هوایی تصویربرداری شده و دو بازیگر اصلی را از نظر جسمانی فرسوده کرده بود.

نقد فیلم The Ligh house

این فیلم ترسناک در جشنواره های مختلفی مورد تقدیر واقع شده است. از لحاظ نوع تصویربرداری این فیلم بسیار خلاقانه است و سبک جدیدی را ارائه کرده است. در جشنواره اسکار و بفتا این فیلم نامزد بهترین فیلم برداری شد. تصویربرداری سیاه و سفید فیلم اگر چه در ابتدا بی مورد به نظر می رسد اما پس از چند دقیقه از قیلم متوجه می شویم که چقدر به جا و مناسب است.

فیلم های سینمایی جدید در ژانر وحشت

فیلم های زیر نیز در ژانر وحشت تولید شده اند:

12- پلتفرم The Pla fo m

در یک زندان عجیب و غریب زندانیان به صورت مرموزی زندانی شده اند. میز غذا به صورت افقی از طبقه های بالای زندان به سمت طبقه پایین می آید. در طبقات پایینی همیشه گرسنگی وجود دارد.

فیلم ترسناک جدید پلتفرم با سبک و سیاقی کاملا متفاوت یکی از فیلم های تحسبن شده سال 2019 است. این فیلم بسیار مفهومی است و داستان پیچیده ای دارد. این فیلم جالب از سینمای اسپانیا، در ژانر علمی تخیلی ترسناک جا می گیرد. فیلم پلتفرم به قدری مورد استقبال قرار گرفت که نتفلیکس به سرعت حق پخش آن را خرید و فیلم افتتاحیه جشنواره تورنتو نیز شد.

خلاصه: در آینده زندانیان در سلول های انفرادی عمودی نگهداری می شوند. آنها می توانند سلولهای بالایی خود را ببینند. در هر سلول دو نفر برای یک ماه زندگی می کنند و تا زمانی که دیگری نمرده یا آزاد نشده، آن یکی نیز باید در زندان بماند. البته ماه بعد آنها به طور تصادفی به سلولی دیگر منتقل می شوند. اما اصلی ترین موضوع فیلم، نحوه غذا دادن به زندانیان است. غذاهای زندانیان بر اساس سلایق آنها تهیه می شود و میز بزرگ غذا از طبقه بالا به سمت طبقات پایینی زندان می آید و در هر طبقه مدت زمانی توقف می کند و و تا طبقه پایین می رود. اما زندانیان بالایی بیشتر غذاهای روی میز را می خورند و در برخی مواقع حجم زیادی از غذای روی میز اسراف می شود و به زندانیان پایینی چیز زیادی نمی رسد. از این رو همیشه زندانیان طبقات پایین با گرسنگی مواجه هستند. تفاوت زندگی زندانیان، اتفاقات هولناک، اضطراب زندانیان برای اینکه ماه بعدی در کدام طبقه هستند و ناامیدی زندگی همه افراد را به یک کابوس تبدیل کرده است.

مفاهیم فیلم ترسناک پلتفرم

نکته مهم در فیلم ترسناک جدید پلتفرم این است که در واقع، نمایشی از جامعه معاصر است. طبقات در این فیلم معانی واضحی دارند. البته حقیقتا در این فیلم هیچ قهرمان یا ضد قهرمانی نیست. اما محتوای فیلم کاملا سیاسی و اجتماعی است. مثلا یکی از مفاهیم طعنه آمیز فیلم این است که تغییرات انقلابی در یک جامعه سرمایه داری به خودی خود به وجود نمی آید، چون اکثر مردم از طبقه خود راضی هستند و شاید اصلا نسبت به آن اطلاعاتی نداشته باشند. جالب است بدانید که این زندان 333 طبقه دارد و در هر طبقه یا سلول دو نفر زندگی می کنند. پس در کل 666 نفر در زندان هستند که این عدد نمادی از جهنم است!

آیا فیلم The Pla fo m را ببینیم؟

اگر فیلم هایی مانند انگل و مکعب را دیده باشید، قطعا متوجه خواهید شد که فیلم ترسناک پلتفرم در واقع معجونی از این دو فیلم است. مفاهیم و نمادهایی که در این فیلم می بینیم همه نشان دهده شرایطی است که بر جامعه معاصر بشری در همه کشورهای دنیا وجود دارد.

فیلم های سینمایی ترسناک با مفاهیمی انتزاعی

فیلم های زیر نیز مفاهیم انتزاعی و سیاسی را در خود دارند:

13- فیلم ما us

آدلاید پس از یک تجربه ترسناک در شهر ساحلی سانتاکروز، دوباره به این شهر بر می گردد. او به قصد تفریح و به همراه خانواده اش آمده اما در شب اقامت در آنجا، مورد حمله مردان نقابدار قرار می گیرد.

یکی ار جداب ترین فیلم های ترسناک در سال 2019 فیلمی از جوردون پیل است. جوردون پیل علاوه بر کارگردانی، نویسندگی این فیلم را نیز بر عهده داشته است. این کارگردان جوان، سال 2018 به خاطر ساخت فیلم برو بیرون (Ge Ou ) مشهور شد. بیشتر فیلم های او در ژانر ترسناک و با تم ضدنژادپرستی هستند.

خلاصه: آدلاید ویلسون به همراه خانواده اش تصمیم به مسافرت به سانتاکروز کالیفرنیا می گیرد. او در کودکی در خانه ای ساحلی در همین منطقه بزرگ شده است. از آنجاییکه اتفاقی عجیبی در کودکی برای او افتاده، ترسهای زیادی دارد. او در کودکی و زمانی که 4 سال داشت در یک آینه در شهربازی، با همزاد خودش روبرو و بسیار ترسیده بود. به همین دلیل خاطره خوبی از آن منطقه ندارد. در همین حین پسرش جیسون، به طرز عجیبی رفتارهای غیرطبیعی نشان می دهد. شب همین قضیه نیز 4 مرد نقابدار به خانه ساحلی آنها حمله می کنند. اما وقتی نقاب های آنها از چهره برداشته می شوند، آدلاید چیز های عجیبی را می بیند.

حقایق فیلم ما

جوردو پیل کارگردان این فیلم، قبل از شروع فیلمبرداری از بازیگران خواست یازده فیلم ترسناک را حتما ببینند تا با حال و هوای فیلم های ترسناک آشنا شوند. او اعتقاد داشت اگر بازیگران فیلم، خودشان فیلم های ترسناک زیادی دیده باشند می توانند به یک زبان مشترک در فیلم برسند. این فیلم ها عبارت بودند از آرواره ها، درخشش، بابادوک، داستان دو خواهر، پرندگان، بازی های خنده دار، شهدا، حق را بگذار، حس ششم، دوباره مرده و او دنبال می کند. در این فیلم جوردون پیل به شدت! نمادها و بعضا دیالوگ های فیلم قبلی خود یعنی برو بیرون را تکرار می کند. پیل برای ساخت این فیلم هیچ بودجه ای نداشت. او پول ساخت فیلم را از فروش فیلم برو بیرون به دست آورده بود.

آیا فیلم Us ارزش دیدن دارد؟

فیلم ترسناک ما در سال 2019 مورد استقبال منتقدین و تماشاچیان قرار گرفت و با فروش 254 میلیون دلاری توانست یکی از فیلم های موفق سال 2019 باشد. این فیلم در بخش فیلم نامه، موسیقی و کارگردانی در جشنواره های مختلف تحسین شد. شخصیت پردازی و بازی خوب بازیگران این فیلم به طرز قابل توجهی در موفقیت آن نقش داشت.

فیلم های مشابه با فیلم ما

فیلم های زیر با فیلم ترسناک ما شباهت ماهوی دارند:

14- قبرستان حیوانات خانگی 2019 Pe Sema a y

یک خانواده به خانه ای مرموز نقل مکان می کنند اما پس از مدتی متوجه می شوند که یک قبریتان متفاوت و عجیب در نزدیکی خانه آنها وجود دارد…

با شروع فیلم دکتر لوییس به همراه خانواده شان تصمیم می گیرند از شهر محل زندگی خود نقل مکان کنند و به شهر کوچکتری در حومه یآنجا برود. این فیلم با داستانی ماوراء الطبیعه بر گرفته از رمانی با همین نام است. فیلمی ترسناک و راز آلود که جزء بهترین فیلم های ارواح و ماورائی از نظر بینندگان در سال های اخیر است.

خلاصه: داستان از آنجایی آغاز می شود که الی دختر لوییس متوجه می شود در نزدیکی حیاط خانه ی آنها یک قبرستان حیوانات خانگی وجود دارد، او هنگامی که این قبرستان را کشف می کند با پیر مردی به نام جاد آشنا می شود و همگی متوجه می شوند که این قبرستان جزئی از ملک شخصی آنهاست. لوییس که پزشک اورژانس است دانش آموزی بر اثر جراحات زیر دستانش از دنیا می رود که او را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و دچار توهمات ترسناکی می شود. در همین میان گربه ی الی بر اثر تصادف می میرد و لوییس و جاد تصمیم می گیرند که او را خاک کنند اما جاد به یکباره تصمیمش تغییر می کند و لوییس را آن طرف سد می برد تا گربه را در آنحا خاک کنند. صبح روز بعد وقتی لوییس و همسرش پیش الی می روند تا از گم شدن گربه اش به او خبر بدهند، گربه را زنده و در اتاق الی می بینند. این تصمیم جاد بود که گربه ی مرده به خانه و نزد الی باز گردد و ماجرایی ترسناک برای این خانواده شروع شود.

حقایق فیلم قبرستان حیوانات خانگی 2019 Pe Sema a y

جالب است که بدانید کارگردان این فیلم کلمه ی قبرستان به زبان انگلیسی را از روی عمد به اشتباه بر روی پوستر فیلم تایپ کرده است تا اسم فیلم را خاص تر کرده باشد. این خاصیت در فارسی می تواند به جای استفاده از کلمه ی قبرستان به غبرستان تغییر نام دهد، تا دیدگاه کارگردان را بهتر و واضح تر توضیح داده باشیم. در قسمتی از فیلم، الی که اسم گربه اش را چرچ گذاشته است به جاد توضیح می دهد که ابا وینستون چرچیل را می شناسد و جاد هم ابراز آشنایی می کند. در واقع جاد با بازی جان ایثگو خود در کارنامه ی کاری اش بازی در تنقش وینستون چرچیل را دارد.

چرا باید فیلم قبرستان حیوانات خانگی 2019 Pe Sema a y رادید؟

داستانی که جزء بهترین فیلم های ترسناک و هیجانی ماورائی است و جزء بهترین های imdb و Ro e oma oes می باشد. فیلمی که محصول سال 2019 است و داستانی متفاوت از ماوراء را به تصویر کشیده است، و به بیننده نشان می دهد که زندگی به یک باره و ناگهانی می تواند چرخشی عجیب داشته باشد و شکستن سد بین دو دنیا می تواند بسیار مخرب باشد.

فیلم های مشابه قبرستان حیوانات خانگی 2019 Pe Sema a y

15- نفرین لیورونا The Cu se of La Lio o a

لیورونا به دلیل غرق کردن فرزندانش اشک می ریزد و اشک های او به یک نفرین ابدی تبدیل می شوند. حالا هر کسی به قلمرو او وارد شود نفرین خواهد شد.

ششمین فیلم در مجموعه فیلم های احضار، فیلم ترسناک جدید نفرین لیورونا است که در سال 2019 ساخته شده است. جیمز وان (که در اغلب فیلم های مربوط به دنیای سینمایی احضار یا نقش کارگردان یا تهیه کننده را داشته) تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد و مایکل چاوز (کارگردان احضار 3) وظیفه کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد.

خلاصه: لیورونا مادری کودکانی بوده که به دلایل نامعلوم فرزندانش را در یک رود غرق می کند و پس از آن خودش را نیز به امواج رودخانه می سپارد. اشک های جاودانه او به یک نفرین ابدی تبدیل شده که ممکن است هرکسی را درگیر کند روح لیورونا سرگردان است و هر شخصی به قلمرو او ورود کند درگیر نفرین خواهد شد.

فکت های فیلم نفرین لیورونا

در این فیلم دوباره نقش یک کشیش روحانی به تونی امندولا رسیده است! به نظر بیشتری کارگردانان نیز او را برای این نقش بر می گزینند. فیلم ترسناک نفرین لیورونا دومین فیلم از این مجموعه است که شخصیت های لورین و اد در آن حضور ندارند. این دو شخصیت به عنوان متخصص ماوراالطبیعه و به عنوان بازیگرهای اصلی این مجموعه فیلم محسوب می شوند. در خیلی از کشورها این فیلم به نفرین زن گریان نیز ترحمه شده است. چرا که ترجمه و تلفظ وازه لیورونا برای خیلی از زبان ها سخت است.

آیا فیلم The Cu se of La Llo o a ارزش دیدن دارد؟

در این فیلم سکانس های زیادی از فیلم احضار وجود دارد. به عبارت دیگر این صحنه ها، تکرار همان صحنه های فیلم احضار با حالتی جدیدتر هستند. جالب است بدانید اگر چه فیلم در باکس آفیس 123 میلیون دلار درآمد داشت، اما کم درآمدترین قسمت های مجموعه سینمایی احضار محسوب می شود.

فیلم های مشابه با فیلم نفرین لیورونا

فیلم های زیر نیز فیلم های جذابی در ژانر وحشت هستند.

16- موروثی He edi a y

چارلی مرگ مادربزرگش را باور ندارد و تصور می کند او زنده است. این تصورات چارلی، باعث می شود تا مادرش (آنی) بیشتر روی این مسئله حساس شود.

یکی از کارگردانان جوان و البته خلاق سینمای هالیوود، آری استر است. او که در یک خانواده کاملا هنری به دنیا آمده است، (پدر موسیقیدان و مادر شاعر) بعد از مدتی که فقط فیلم های کوتاه می ساخت، دو فیلم فوق العاده خوب در ژانر وحشت ساخته است. یکی میدسامر که در بالا به آن اشاره کردیم و دیگری فیلم تحسین شده موروثی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

خلاصه: مادر آنی فوت کرده است و خانواده گراهام در غم از دست دادن بزرگ خانواده، عزادار هستند. اما چارلی (دختر انی) بیش از همه غمگین است. چرا که با مادربزرگش انس زیادی داشت. او اعتقاد دارد که مادربزرگش نمرده و هنوز در خانه است. موضوعی که باعث می شود آنی و چارلی شروع به کشف رازهای عجیب و غریب در مورد اصل و نسب خود کنند. آنها متوجه می شوند که سرنوشت شومی به آن ها به ارث می رسد! به همین دلیل تلاش می کنند تا هر طور شده، از این سرنوشت دوری کنند اما ظاهرا نمی توان از دست سرنوشت فرار کرد.

حقایق خواندنی فیلم موروثی

تورنی کولت تصمیم گرفته بود که دیگر فیلمی در ژانر ترسناک بازی نکند. اما پس از خواندن فیلم نامه، به بازی کردن در این فیلم رضایت داد. او اظهار کرد که به شدت به این فیلم نامه علاقه مند شده است. این فیلم نیز زمان بسیار کمی از گروه فیلمسازی نگرفت. کل فیلمبرداری آن 32 روز طول کشید. لوکیشن های این فیلم نیز محدود هستند. در واقع سعی شده اغلب سکانس ها، در یک لوکیشن از پیش طراحی شده ثابت و کوچک و بازسازی شده باشد.

جوایز فیلم سینمایی He edi a y

این فیلم توانست در جشنواره های مختلفی در سال 2018 مورد تقدیر قرار بگیرد. جشنواره های شیکاگو، دیترویت و گاتهام جشنواره هایی بودند که موروثی در آنها تقدیر شد. از نظر شخصیت پردازی نیز این فیلم ترسناک، جزو فیلم های بسیار موفق در سال 2018 بود.

فیلم هایی ترسناک مشابه با فیلم جدید مورورثی

فیلم ترسناک جدید موروثی جزو بهترین فیلم های ترسناک چند سال اخیر است.

17- گونجیام تیمارستان تسخیرشده Go jiam Hau ed Asylum

یک گروه فیلم سازی تصمیم میگیرند سکانس هایی از فیلم خود را در یک تیمارستان ضبط کنند. این تیمارستان محل نگهداری جن زدگان است. ارواح خبیثه سعی دارند گروه فیلمسازی را تسخیر کنند

جونگ بوم شیک کارگردان صاحب سبک کره ای در سال 2018 فیلمی جالب در ژانر وحشت و ترس ساخته که در نوع خود کم نظیر است. او لوکیشن فیلم را کلا به یک بیمارستان روانی برده و داستان را در آنجا روایت می کند. این فیلم به عنوان سومین فیلم ترسناک تاریخ سینمای کره بعد از فیلم های دو خواهر و تلفن انتخاب شد.

خلاصه: تهیه کنندگان یک برنامه اینترنتی ترسناک برای اینکه هیجان را بیشتر کنند، تصمیم به پخش زنده از یک تیمارستان می گیرند. آنها می خواهند شرایط جن زدگان این تیمارستان را به مخاطبان نمایش دهند. آنها از ترفندهای مختلف برای جذاب تر کردن داستان استفاده می کنند. اما غافل از اینکه با این کار، ارواح خبیثه را بیدار می کنند. ارواح خبیثه به طرز وحشتناکی به مقابله با گروه فیلمسازی می پردازد.

حواشی فیلم گونجیام تیمارستان تسخیرشده

اگر چه گونجیام نام یک بیمارستان معروف در سئول پایتخت کره جنوبی است، اما مسئولان فیلم نتوانستند مجوزهای لازم را برای فیلمبرداری در آن بگیرند. از این رو فیلم در یک دبیرستان فیلمبرداری شده است. ایده اصلی فیلم از گزارشی از نشریه CNN گرفته شده است. این پایگاه خبری در سال 2012 در یک مقاله، عجیب ترین مکان های دنیا را معرفی کرده بود که یکی از آنها، بیمارستان روانپزشکی گونجیام بود. اکران فیلم هم بی حاشیه نبود. مدیر این بیمارستان از سازندگان فیلم شکایت کرد. چرا که اعتقاد داشت این فیلم ترسناک بیمارستان او را بسیار بد جلوه داده است. البته دادگاه رای به نمایش فیلم داد! نکته جالب فیلم این است که کارگردان برای ایجاد حس واقعی در بازیگران، از نام اصلی انها در فیلم استفاده کرده است.

آیا فیلم Go jiam Hau ed Asylum ارزش دیدن دارد؟

این فیلم به خاطر داشتن لوکیشنی خاص و تازه، و همچنین موضوعی جذاب جزو فیلم هایی بود که در کره جنوبی مورد استقبال قرار گرفت. از طرفی توسط منتقدین نیز تحسین شده است. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر علاقه مند به فیلم های ترسناک هستید، فیلم سینمایی ترسناک گونجیام تیمارستان تسخیرشده را حتما ببینید.

فیلم های سینمایی ترسناک مشابه فیلم گونجیام

در زیر لیست فیلم های ترسناک برتر جهان را مشاهده می کنید:

18- راهبه The Nu

خواهر ویکتوریا راهبه کلیسای رومانی به طرز فجیعی به قتل می رسد. واتیکان برای به دست آوردن اطلاعات در مورد این موضوع، دو کشیش را به رومانی اعزام می کند.

گری دابرمن یکی از معروف ترین نویسندگان آمریکایی در ژانر وحشت است که آنابل را خلق کرده است. او فیلم راهبه را در واقع به عنوان یک پیش درآمد بر احضار 2 نوشت. راهبه نیز جزو فرانچایزهای احضار محسوب می شود. مثل اغلب فیلم های ترسناک، باز هم در این فیلم اثری از جیمز وان می بینیم. اما نه به عنوان کارگردان، بلکه به عنوان تهیه کنننده.

خلاصه: یک راهبه جوان به نام ویکتوریا به طرز مشکوکی در کشور رومانی کشته شده است. واتیکان یک کشیش و یک راهبه را برای بررسی این اتفاقا وحشتناک مامور می کند. یک کشیش جن زده به نام پدر بورک، با گذشته ای تاریک و وحشتناک و یک کشیش جوان و تازه کار به نام خواهر آیرن تحقیقات خود را شروع می کنند. اما در این سفر علاوه بر جان، روح و ایمان آنها نیز به خطر می افتد. آنها با یک راهبه شیطانی مواجه می شوند و می فهمند که صومعه به یک صحنه نبرد بین زنده ها و نفرین شدگان تبدیل شده است.

فیلم سینایی ترسناک راهبه

اگر چه این فیلم ترسناک یک فیلم آمریکایی محسوب می شود، اما حتی یک سکانس آن در آمریکا فیلمبرداری نشده است و تمام آن در کشور رومانی ضبط شده است. همچنین تبلیغات این فیلم از سایت یوتیوب حذف شد. چرا که گوگل اعلام کرد تعداد زیادی از کاربران اعتقاد داشتند تبلیغ 5 ثانیه ای این فیلم (که قبل از نمایش ویدئوها ظاهر می شد)، بسیار ترسناک بود.

این فیلم اگر چه قرار بود در ابتدای تابستان اکران شود، اما بنا بر تجربه برادران وارنر در اکران فیلم های ترسناک در نزدیک هالووین، زمان اکران آن تغییر یافت. اتفاقا این کار موجب فروش بیشتر فیلم شد.

حواشی فیلم The Nu

یکی از جنجالی ترین سکانس های فیلم که به اندازه کافی نیز حواشی داشت، سکانسی است که شوالیه های صلیبی، خون عیسی مسیح را در دست دارند. برخی ها اعتقاد داشتند که این سکانس قصد دارد شوالیه هایی که در جنگ های صلیبی به صورت کاملا خشن باعث کشتار مسلمانان شده اند را تطهیر کند. با این حال و بدون توجه به این حواشی فیلم راهبه یکی از بهترین فیلم های ترسناک جهان در سال 2018 محسوب می شود.

بهترین فیلم های وحشت مشابه با راهبه

فیلم های سینمایی زیر نیز با فیلم راهبه مشابه هستند:

19- جرات یا حقیقت T u h o Da e

اولیویا و چند نفر از دوستانش برای تفریح به مکزیک می روند. آنها در سفر با مرد مکزیکی آشنا می شوند و در خانه او اقامت می گزینند. در خانه مرد مکزیکی تصمیم به بازی جرئت یا حقیقت می گیرند که

فیلم ترسناک جرئت یا حقیقت برگرفته از داستانی کوتاه از مجید بختیار نویسنده ایرانی است که توسط جف وادلو به یک فیلم نامه تبدیل شده است. وادلو در این فیلم کارگردانی را نیز بر عهده دارد. این فیلم ترسناک جدید اگر چه از دیدگاه منتقدین مورد نقد قرار گفت، اما از دیدگاه تماشاگران بسیار جذاب بود و در گیشه هم خوب فروخت.

خلاصه: همانطور که از نام فیلم پیداست، فیلم در مورد بازی جرئت و حقیقت است. اولیویا به همراه دوستانش برای تفریح به مکزیک سفر می کنند. در حین سفر با غریبه ای مکزیکی آشنا می شوند که آنها را به خانه خود دعوت می کند. آنها در خانه غزیبه مکزیکی بازی جرئت و حقیقت را انجام می دهند. اما این یک بازی جرئت یا حقیقت معمولی نیست. چرا که با انجام این بازی، موجودی شیطانی بیدار می شود که که اولیویا و دوستانش را مجبور به انجام کارهای خطرناک می کند. قوانین بازی نیز بسیار شرورانه هستند. دروغ و ترس باعث مرگ بازیکن می شود.

فکت های فیلم جرئت یا حقیقت

بازی جزئت و حقیقت جزو بازی های تاریخی محسوب می شود. به احتمال زیاد اولین بار این بازی در سال 1712 و در مورد کریسمس ساخته شده است. شخصیت های این فیلم اگر چه نقش دانشجو را دارند، ولی به جز وایولت بین (21 سال) همگی بالای سی سال سن دارند. این فیلم نیز در مکزیک فیلمبرداری نشده است. بلکه فیلمبرداری آن در همان ایالت کالیفرنیای آمریکا است.

فیلم سینمایی ترسناک T u h o Da e

تا به حال فیلم های تینیجری زیادی در مورد بازی جرئت حقیقت ساخته شده است. به همین دلیل ماهیت فیلم تکراری بود. این موضوع به عنوان یک نقطه منفی از سوی متقدین شناخته شده است. اما تماشاچیان بازی خوب بازیگران و هیجان فیلم را پسندیدند. به همین دلیل اگر علاقه مند به فیلم های تینیجری ترسناک! هستید، می توانید این فیلم را ببینید.

تریلرهای ترسناک دو دهه اخیر

فیلم های زیر جزو تریلرهای ترسناک سالهای اخیر محسوب می شوند:

20- برو بیرون 2017 Ge ou

روایتی از زندگی یک سیاهپوست که به دختری سفید پوست علاقمند شده و نزد خانواده دخترک می رود اما راز بسیار مرموز و هولناکی را در مورد این خانواده کشف می کند…

داستان از آنجایی شروع می شود که کریس با بازی (دنیل کالویا) نصمیم می گیرد با خانواده ی دوست دختر سفید پوست خود رز با بازی (الیسون ویلیامز) آشنا شود. او راهی خانهی پدری رز، در حومه ی شهر نیویورک می شود و به خانه ی مرموزآنها می رسد. فیلمی که جزء بهترین فیلم های ترسناک اخیر از نظر بینندگان معرفی شده است.

خلاصه: کریس وقتی به خانه ی پدری رز می رسد، متوجه می شود تمامی افرادی که برای این خانواده کار می کنند، رنگین پوست هستند اما رفتار عجیب و غریبی دارند. او ابتدا این را کمی عجیب می دانست اما کم کم به تمامی رفتار های آنها شک کرد و متوجه حوادث عجیبی شد که در اطرافش در جریان است. پدر و مادر رز یک مهمانی ترتیب دادند و و در ان تمامی دوستان سید پوستشان را دعوت کردند و در آن زمان کریس متوجه حظور یکی از مهمان ها شد که از قضا گمشده ای قدیمی بود که این قضیه را دوست کریس متوجه شد. اما حالا کریس دیگر گرفتار این خانواده شده و برگشتش دیگر دست خودش نیست و بیرون رفتن از این خانه به آسانی ورودش نیست و ممکن است مانند باقی اسیر های سیاه پوست غیر ممکن باشد.

حقایق فیلم برو بیرون 2017 Ge ou

جالب است که بدانید چنس د رپر که خودش یک سیاه پوست است، به قدری تحت تاثیر این فیلم و داستان جالب آن قرار گرفت که، طی اقدامی جالب تمام بلیط های فیلم را از یک سری سینما های شهر شیکاگو خرید تا مردم بتوتنند به صورت رایگان این فیلم را تماشا کنند. چرا که داستان نژاد پرستانه فیلم باید بار دیگر در بین تمامی آمریکایی ها باز گو می شد تا کسی فراموش نکند که هنوز هستند انسان هایی که افکار نژادپرستانه دارند و بسیار خطر ناک اند. داستانی جذاب که جزء بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما و تحسین شده ترین داستان ترسناک به شمار می رود.

چرا باید فیلم برو بیرون 2017 Ge ou را دید؟

این فیلم با فروش بالای خود توانسته موفقیتی بزرگ را کسب کند و با نقد های مثبتی از طرف بینندگان و منتقدان مواجه شد. فیلمی که در چندین رشته نامزد دریافت اسکار شد اما توانست یک جایزه را به خودش اختصاص دهد. داستانی جذاب و دیدنی با روندی متفاوت از فیلم های ترسناک پیشین، که توانسته جزء بهترین فیلم های ترسناک اخیر با موضوع نژاد پرستی باشد.

فیلم های مشابه برو بیرون 2017 Ge ou

21- قطار بوسان T ai o Busa 1

سوک وو قصد دارد تا به همراه دخترش به بوسان برود و جشن تولد دخترش را در آنجا برگزار کند. اما زامبی ها به قطار آنها حمله می کنند.

فیلم ترسناک قطار بوسان از جمله فیلم های ترسناکی است که عنصر ترس و وحشت، زامبی ها هستند. پس اگر علاقه ای به زامبی ها و فیلم های ترسناک با محوریت آنها ندارید، می توانید این قسمت از مقاله بهترین فیلم های ترسناک خارجی را نخوانید! قطار بوسان اثر یان سنگ هو است که در سال 2016 ساخته شده است. این فیلم کره ای به علت استقبال خوب از آن در سال 2020 و با نام شبه جزیره ادامه یافت.

خلاصه: سوک وو پدری است که به همراه دخترش سوان، سوار قطار سریع السیر می شود تا به شهر بوسان برسند. سوان قصد دارد جشن تولدش را در بوسان برگزار کند. در طول سفر آنها، آخرالزمان اتفاق می افتد و ویروسی مرگبار و زامبی کننده! در این کشور شیوع پیدا می کند. اما هنوز ویروس به این قطار نرسیده است. ساکنین قطار سعی می کنند تمام موانع را از پیش رو بردارند تا زنده به بوسان (که از این ویروس در امان مانده) برسند.

فیلم قطار بوسان

برخی از علاقه مندان به فیلم های زامبی، این فیلم ترسناک را به عنوان بهترین فیلم زامبی تاریخ نامگذاری کرده اند. این فیلم اولین تجربه یان سنگ هو است. او قبلا فقط فیلم های کارتونی و انیمیشنی می ساخت. با این حال توانسته در اولین تجربه خود فیلمی قابل اعتنا بسازد. استفاده از دو عنصر زامبی و البته آخرالزمان، در فیلم او به اندازه کافی جذاب و البته مبهم نمایش داده شده است.

آیا فیلم 1 T ai o Busa را تماشا کنیم؟

فیلم ترسناک قطار بوسان جزو پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای کره است. این فیلم در سنگاپور، هنگ کنگ و مالزی به عنوان پرفروش ترین فیلم شناخته شد و در جشنواره کن نیز به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب گردید. در کل جهان، این فیلم نزدیک 100 میلیون دلار فروش داشت که در تاریخ کره جنوبی بی سابقه بوده است.

سریال ها و فیلم های مشابه با قطار بوسان

سریال و فیلم های سینمایی ترسناک زیر نیز مشابه فیلم کره ای قطار بوسان هستند:

22- شیون The Waili g

قتل های فجیعی در یک روستای کوچک به صورت سریالی اتفاق افتاده است. افسر پلیس روستا به غریبه ژاپنی مشکوک است. به همین دلیل تصمیم میگیرد که به خانه غریبه ژاپنی برود.

دیگر فیلم ترسناک و معمایی از سینمای کره جنوبی، فیلم شیون ساخته نا هانگ جین است. این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های سینمای کره در سال 2016 انتخاب شد. استقبال از این فیلم به حدی بود که کمپانی فاکس قرن بیستم تصمیم گرفت که نسخه انگلیسی آن را هم بسازد.

خلاصه: یک افسر پلیس به نام جونگ گو در روستایی کوچک در کره جنوبی، ماموررسیدگی به پرونده قتل های مرموز است. بر اساس شواهدی که در دست جونگ قرار دارد، قتل ها به خاطر بروز یک بیماری ناشناخته رخ می دهد. این بیماری ناشناخته در وجود یک غریبه ژاپنی است که در کوهستانی نزدیک روستا زندگی می کند. جونگ گو تصمیم می گیرد به کلبه غریبه ژاپنی برود تا از راز این قتل ها سر در بیاورد. اما به محض نزدیک شدن به کلبه با اتفاقات زیادی روبرو می شود.

فیلم ترسناک کره ای شیون

در مورد واقعی بودن یا نبودن این داستان هنوز تردیدهایی وجود دارد. اما این داستان بر اساس اعتقادات ادیانی خاص در کره و نپال و البته بر اساس مفاهیم مسیحیان کاتولیک نیز استوار است. شمنیسم یکی از مراسم ها و رسوم سنتی نپالی است که در این فیلم در مراسم جن گیری نشان داده می شود.

شخصیت هیو جین (دختر کونگ گو ) برای این که بتواند در سکانس جن گیری به خوبی ظاهر شود، بیش از 6 ماه به رقص باله پرداخت. این سکانس جزو سخت ترین قسمت های فیلم برداری بود.

نقد فیلم The Waili g

این فیلم اگر چه فیلمی ترسناک است، اما در یک ساعت اول می توان گفت مخاطب با یک فیلم کاراگاهی-معمایی پیچیده مواجه است. تقریبا از نیمه دوم فیلم است که تازه ترس بر مخاطب القا می شود. این ویژگی را می توان هم جزو محاسن فیلم در نظر بگیریم و هم معایب آن.

فیلم های ترسناک سینمایی

فیلم های زیر مشابه فیلم کره ای شیون هستند:

23- نفس نکش 1 Do B ea he

سه نفر قصد دارند از خانه یک فرد نابینا دزدی کنند. آنها تمام نقشه های لازم را می کشند. اما حضور آنها در خانه مرد نابینا، همانند حضور در جهنم است.

قبلا قسمت دوم از فیلم نفس نکش را معرفی کردیم اما اینبار قصد داریم قسمت اول این فیلم ترسناک اما هیجان انگیز را بررسی کنیم. کارگردان و تهیه کننده فده آلوارز، در این فیلم بر خلاف تجربه های قبلی اش، تصمیم گرفته خون کمتری ریخته شود! او سعی کرده بیشتر بر روی شخصیت پردازی و محتوای فیلم خود کار کند. به همین دلیل نفس نکش اثری شاخص در کارنامه او به شمار می آید.

خلاصه: راکی به همراه الکس و مانی، قصد دارند از خانه مرد نابینایی دزدی کنند. این مرد نابینا یک نظامی سابق است و مانی فهمیده که او 300 هزار دلار به صورت نقد در خانه دارد. آنها تصور می کنند چون صاحبخانه نابینا است، کار بسیار راحتی دارند و به راحتی می توانند اموال او را بدزدند. مانی چند روز خانه مرد نابینا را رصد می کند و متوجه می شود مرد نابینا و سگش تنها هستند و هیچ کسی به خانه آنها نمی آید. آنها طبق نقشه ای که کشیده اند به خانه مرد نابینا هجوم می برند، اما این مرد دشمنی بی رحم و البته قوی برای آنها محسوب می شود. به گونه ای که آنها باید برای نجات دان جان خود از دست مرد نابینا تلاش کنند.

حقایق جالب از فیلم ترسناک نفس نکش 1

استفان لانگ شخصیت اصلی فیلم نفس نکش 1 برای این که قدرت بینایی خود را محدود کند، از لنزهای تماسی خاصی استفاده می کرد. جالب است بدانید که یکی از موضوعاتی که الهام بخش نویسندگان فیلم بود، یوتیوبری به نام تامی ادیسون بود. فده آلوارز کارگردان این فیلم، جز دنبال کنندگان این یوتیوبر است و به همین دلیل ایده اولیه برای درست کردن این فیلم و تقلید حرکات، با الهام از این موضوع گرفته شد.

آیا فیلم 1 Do B ea he را ببینیم؟

این فیلم ترسناک در سال 2016 مورد نقد مثبت منتقدین و کارشناسان قرار گرفت. به همین دلیل از کارگردان و فیلمنامه نویس آن در مجمع گزینش منتقدان فیلم ( C i ics’ Choice Movie Awa ds )، جایزه امپایر و ساترن تجلیل شد. اگر به فیلم های ترسناک مهیج علاقه دارید حتما این فیلم را ببینید.

فیلم های سینمایی مشابه فیلم نفس نکش 1

این فیلم ها نیز تریلرهای ترسناکی محسوب می شوند:

24- سجین 3 Sicci

سدات و اورهان قصد ازدواج دارند. اما یک تصادف باعث می شود که آنها با مشکلات زیادی مواجه شوند. اورهان به خاطر سدات تمام تلاشش را می کند اما…

یکی دیگر از مجموعه فیلم های ترکی که در ژانر وحشت ساخته شده و مورد استقبال محاطبان و منتقدین قرار گرفته است، مجموعه سجین است. به همبن دلیل تا کنون شش قسمت از آن ساخته شده است و هر قسمت نیز از جذابیت های خاص خودش بهره مند بوده است. این فیلم نیز مانند دابه مورد استقبال در کشورهای اروپایی و جشنواره های مختلف شد.

خلاصه: سدات و کادر خواهر و برادری هستند که که با اورهان زندگی می کنند. اورهان دلبسته کادر می شود و با او ازدواج می کند. همه چیز به خوبی پیش می رود تا اینکه سدات و کادر درگیر یک تصاف بسیار بد می شوند. در این حادثه هر دو آنها دچار نقص هایی می شوند و اورهان برادر سدات را مقصر میداند به خاطر عشقش کادر، تمام تلاشش را می کند اما در دنیای نامایدانه خود در تقابل عقل و شیطان مورد آزمایش قرار می گیرد.

اسم و حواشی فیلم سجین

در مورد اسم این فیلم اختلاف نظر زیاد است. مثلا عده ای اعتقاد دارند نام آن برگرفته از یک کلمه کوردی به نام تند یا خشونت است. برخی دیگر نیز معتقدند سجین، یک واژه عربی بوده که به معنای کتابی است که در آن نام افراد ملعون نوشته می شود. فیلمسازان در مورد ماهیت اسم چیز خاصی نگفته اند. اما مشخص است که نام فیلم هم به اندازه خود فیلم، پیچیده و مبهم است.

چرا بابد فیلم Sicci را ببینیم؟

آن چیزی که مهم است این است که در کل می توان گفت فیلم سجین یک اتفاق جدید در سینمای ترکیه است. فیلمی که می تواند سینمای این کشور را بیش از پیش به جهانیان بشناساند. جالب است بدانید که بیشتر فیلم های ترکی در کشور آلمان مخاطبان زیادی دارند. به همین دلیل یک اقتباس سینمایی نیز از این فیلم در کشور آلمان ساخته شده است.

قسمت های دیگر فیلم ترسناک سجین

به دلیل استقبال گسترده از فیلم ترسناک سجین قسمت های دیگری نیز از این فیلم ساخته شده است.

25- از شر شیطان نجاتمان ده Delive Us f om Evil

سارچی که یک افسر پلیس است در جریان حل یک پرونده جنایی به طور ناخواسته وارد ماجرایی مرموز و ماورایی می شود…

داستان افسر پلیسی که تلاش می کند راز جنایاتی مخوف را بفهمد ولی متوجه می شود که این جنایات طبیعی نیستند و باید برای رسیدن به جواب با یک کشیش همکاری کند. یک اکشن ترسناک و دلهره آور از سال 2014 ساخته اسکات دریکسون که کارگردانی فیلم دکتر استرنج، جن گیری امیلی رز و شوم را در کارنامه خود دارد. فیلمی که با استقبال بینندگان مواجه شده و توانسته فروش موفقی بدست آورد و در فهرست بهترین فیلم های اکشن ترسناک قرار گیرد.

خلاصه: فیلم از سال 2010 عراق را نشان می دهد که دو نیروی ویژه در جریان عملیاتی غار متعفنی پر از استخوان را پیدا می کنند و ناگهان اتفاق می افتد سپس به زمان حال می آید و سال 2013 را روایت می کند، یک افسر پلیس نیویورک به نام رالف سارچی که ادعا می کند حس ششم قوی دارد به همراه همکارش که طی چند شیفت اخیر خود چیز های دیوانه کننده ای می بینند و با پرونده های عجیب و مرموزی مواجه می شوند و در حین این پرونده ها با کشیشی به نام مندوزا آشنا می شود و در نهایت با موجودی ترسناک مواجه می شوند…

فکت هایی از فیلم از شر شیطان نجاتم بده

جوئل مک هیل ماه ها با چاقو تمرین هنر های رزمی می کرده است تا بتواند سکانس های رزمی فیلم را انجام دهد. او موفق شد بدون هیچ آسیبی ماه ها تمرین و فیلمبرداری کند اما در آخرین روزهای فیلمبرداری که پسرش نیز در صحنه فیلمبرداری حضور داشته در حالی که می خواسته تکه ای شکلات را برای پسرش ببرد دستش را بریده که به شدت خونریزی می کند.

گفته شده که طرح فیلم از کتابی به نام “مراقب شب باشید” گرفته شده است اما در کمپین بازاریابی ان عنوان شده که فیلم بر اساس “روایت واقعی” ساخته شده است. نقش اصلی فیلم ابتدا به مارک والبرگ پیشنهاد شده است اما بعد از اینکه او نپذیرفته نهایتا بعد ها اریک بانا برای این نقش انتخاب شد و این اولین فیلم ترسناکی بود که او در آن بازی کرده است.

چرا باید فیلم Delive Us f om Evil را دید؟

فیلمی که نامزد جوایز بسیاری بوده و توانسته نامزدی عنوان بهترین فیلم ترسناک را بدست آورد، فیلمی تاریک و ترسناک از جن گیری به کارگردانی اسکات دریکسون که فیلم های فوق العاده ای مانند جن گیری از امیلی رز و شوم را نیز در کارنامه خود دارد. Delive Us f om Evil با بازی های فوق العاده اریک بانا، شان هریس و اولیویا هورتون چشم گیر است. طرحی بدون نقص که با مهارت ساخته شده است به راستی ارزش دیدن را دارد.

فیلم های مشابه

26- هرچه بالا هست پایین نیز هست As Above So Below

اسکارلت به دنبال سنگ جادویی است. او اعتقاد دارد این سنگ، کیمیا است و همه چیز را طلا می کند. اما برای پیدا کردن آن باید به زیر شهر پاریس برود.

یکی از فیلم های ترسناک ماجراجویانه در سال 2014 فیلم هرچه بالا هست، پایین نیز هست می باشد. البته عنوان این فیلم ترسناک مثل بالا خیلی پایین نیز ترجمه است و موضوع قبرهای زیرزمینی را روایت می کند. به نظر می رسد این فیلم به اندازه زیادی از فیلم هبوط ، داستان هری پاتر و داستان های این چنینی تاثیر گرفته باشد.

خلاصه: یک باستان شناس به نام اسکارلت برای یافتن سنگی گرانبها و جادویی تلاش می کند. او اعتقاد دارد که این سنگ می تواند به صاحبش زندگی ابدی را هدیه بدهد و هر فلزی را به طلا تبدیل کند. اسکارلت در می یابد که این سنگ در دخمه هایی زیر شهر پاریس مدفون شده است. او گروهی را تشکیل می دهد تا به دخمه های زیزمینی پاریس بروند. آنها وارد پیچ و خم های ناشناخته در زیر زمین شهر پاریس می شوند. اما خبر ندارند که این مکان کاملا نفرین شده است.

نقد فیلم سینمایی هرچه بال هست پایین نیز هست

به نظر می رسد ایده اصلی این فیلم در مورد سنگ جادویی از سری فیلم های هری پاتر گرفته شده باشد. در قسمتی از فیلم اسکارلت را می بینیم که برای پیدا کردن سنگ جادویی به ایران آمده است. در واقع در ابتدای فیلم، حضور او در ایران را نشان می دهند. در قسمت های مختلفی از فیلم نیز به دانته، شاعر بزرگ ایتالیایی و کتابش کمدی الهی اشاره می شود. شاید کارگردان می خواهد بگوید شخصیت ها مثل دانته در یک جهنم گیر افتاده اند!

فیلم As Above So Below

قبرهای زیرمینی در گذشته به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گرفتند. برخی از مورخین از آنها به عنوان گورستان جمعی و برخی نیز از آنها به عنوان محلی برای عبور و مرور مخفی جنگ جویان یاد می کنند. در کل آن چه سبب شده تا فیمسازان باز هم به سراغ این ایده بروند، جذابیت و البته استقبال مخاطبان از چنین سبک هایی بوده است.

فیلم های ماجراجویانه ترسناک

فیلم های ماجراجویانه و ترسناک زیر نیز همانند فیلم مثل بالا خیلی پایین هستند:

27- آنابل 1 A abelle

جان و میا منتظر به دنیا آمدن فرزندشان هستند. جان یک عروسک قدیمی پیدا می کند و آن را به میا هدیه می دهد. اما نمی داند در پس داستان این عروسک چه چیزهای ترسناکی وجود دارد.

یکی دیگر از فیلم های که در واقع پیش زمینه و اسپین آف فیلم احضار است، فیلم آنابل نوشته گری دابرمن و ساخته جان لئونتی است. عروسک آنابل به قدری مورد توجه قرار گرفت که در سال 2017 نیز گری دابرمن قسمت دوم آن را نوشت و به صورت یک المان در بیشتر فیلم های مجموعه احضار حضور دارد.

خلاصه: جان برای همسر باردارش یک هدیه تهیه می کند. عروسکی قدیمی و زیبا و البته کمیاب، اما نمی داند که در پس این عروسک به ظاهر زیبا، چه اتفاقاتی خواهد افتاد. فرقه های شیطانی ناشناس و عجیب به خاطر وجود این عروسک، به جان و میا حمله می کنند. حالا جان و میا دچار اتفاقات وحشتناک و ماوراء طبیعی شده اند آنها نمی دانند عروسک ریشه همه این رخداد ها است.

حقایق خواندنی و جالب فیلم آنابل

الن دی جنرس مجری مشهور آمریکایی، جزو ساکنین آپارتمانی بود که فیلمبرداری در آن انجام می شد. او بعدها عنوان کرد که پس از اینکه متوجه شد این فیلم در ساختمانش فیلمبرداری شده، بسیار می ترسید. جیمز وان که در واقع خالق مجموعه فیلم های احضار محسوب می شود، در این فیلم ترسناک یک سکانس را کارگردانی کرد. اگر چه بیشتر مجموعه فیلم های ارواح بر اساس داستان واقعی هستند، اما این فیلم کاملا تخیلی است. میا در این فیلم بیش از 89 بار شخصیت لیا را تکرار می کند. به نظر او رکورد تکرار نام یک شخصیت را در یک فیلم را شکسته باشد!

جوایز فیلم A abelle؟

این فیلم در جشنواره iHo o Awa ds (که جشنواره مختص فیلم های ترسناک است)، غوغا کرد و جایزه بهترین شخصیت، بهترینکارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلم نامه را تصاحب کرد. به هر حال فیلم های دنیای سینمایی احضار، فیلم های موفقی در ژانر وحشت هستند.

فیلم های سینمایی ژانر وحشت

فیلم های ترسناک زیر نیز توسط منتقدین و مخاطبان سینما تحسین شده اند:

28- مجموعه فیلم احضار The Co ju i g

خانواده پرون به خانه جدید خود نقل مکان می کنند. پس از مدتی آنها متوجه می شوند که موجودی شیطانی در خانه آنها وجود دارد. آنها از دو متخصص در امور مسائل ماورالطبیعه کمک می خواهند.

بدون شک یکی از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما مجموعه فیلم های احضار است. جیمز وان کارگردان چینی تبار مالزیایی ( که در ساخت فیلم های ترسناک مهارت زیادی دارد و واقعا در این زمینه ها هم کارگردان خلاقی است)، این فیلم سراسر ترس و وحشت را کارگردانی کرده است. (جیمز وان خالق مجموعه فیلم های اره نیز هست). موفقیت فیلم ترسناک احضار سبب شد قسمت های دوم و سوم آن نیز ساخته شود.

خلاصه: داستان فیلم احضار از نقل مکان خانواده پرون به یک عمارت بسیار قدیمی آغاز می شود. این عمارت در مزرعه ای ویران شده قرار دارد. خانواده پرون پس از مدتی حضور در این خانه متوجه وجود قدرت های شیطانی در آن می شوند. به همین دلیل مادر خانواده (کارولین) تصمیم می گیرد که از دو کارشناس در حوزه مسائل ماورالطبیعی استفاده کند تا آنها رازهای این عمارت را بیابند. لورین و اد که تجربه های زیادی در کشف اتفاقات عجیب و رموز ماورا طبیعی دارند وقتی خانه را مورد بررسی قرار می دهند متوجه می شوند این خانه پر از نفرین های شیطانی است. آنها باید شر شیاطین را از خانه دور کنند، اما وقتی با واقعیت مواجه می شوند می فهمند که قضیه بسیار پیچیده تر از چیزهایی بوده که تصور می کردند.

حقایق جالب فیلم احضار

جالب است بدانید این فیلم ترسناک تقریبا واقعی است و برای خانواده پرون (که جزو خانواده های معروف آمریکایی است) چنین اتفاقی افتاده بود. البته کارگردان و فیلمنانه نویس در آن دخل و تصرف زیادی را اعمال کردند. ولی کیلیت فیلم واقعی است و خانواده پرون از فیلمبرداری این فیلم دیدن کردند و تلویحا نیز آن را تایید کرده اند.

در برخی از کشورها به خصوص در فیلیپین، برخی از تماشگران اعتقاد داشتند که یک نیرونی منفی! در هنگام تماشای فیلم در سینما وجود داشت! به همین دلیل مسئولین سینماهای این کشورها، قبل از نمایش فیلم، از کشیشان استفاده می کردند تا آنها مردم را برکت دهند!

آیا فیلم The Co ju i g را ببینیم؟

این فیلم جرو ترسناک ترین فیلم های قرن 21 محسوب می شود. این فیلم در جشنواره های مختلفی مانند جشنواره سلطنتی بریتانیا و همچنین MTV Awa ds سال 2013 برنده بهترین فیلم ترسناک سال شد. بازی خوب و البته صحنه پردازی زیبای آن نیز از جمله مشخصه های جالب این فیلم است.

فیلم های مسابه لا فیلم سینمای خارجی احضار

فیلم های ترسناک آمریکایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های ژانر وحشت محسوب می شوند:

29- دابه 4 نفرین جن Dabbe The Possessio

ایبرو روانشناسی است که قصد دارد به کبرا کمک کند. کبرا همسر خود را به طرز فجیعی کشته است. ایبرو از جن گیرها می خواهد او را برای حل مشکل کبرا کمک کنند.

یکی از بهترین فیلم های ترکی در ژانر وحشت فیلمی به نام دابه 4 نفرین جن است که حسن کاراچاداغ کارگردان مشهور ترک ساخته است. در واقع این فیلم چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های دابه است. فیلم دابه نه تنها در سینمای ترکیه بلکه در اغلب کشورهای اروپایی پخش و تحسین شد. فیلمی که چهره ای دیگر از سینمای ترکیه را به همه نشان دارد. در جدول زیر سایر نسخه های فیلم دابه را مشاهده می کنید.

خلاصه: کبرا در شب قبل از ازدواج خودش، توسط یک جن تسخیر می شود حالات عجیب و غریبی از خود نشان می دهد. خانواده کبرا برای حل مشکل او، از یک روانپزشک به نام ایبرو کمک می خواهند. ایبرو دوست دوران کودکی کبرا است. وقتی که ایبرو در درمان کبرا عاجر می ماند، تصمیم می گیرد از یک جن گیر استفاده کند. ایبرو به کمک جن گیر ها می تواند در ابتدا برخی از مشکلات کبرا را حل کند، اما به طور ناگهانی همه چیز عوض می شود و شرایط کبرا وخیم تر می شود.

حقایق فیلم دابه 4 نفرین جن

این فیلم ترسناک بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و مفاهیم دینی بسیار زیادی در آن آمده است. اسم یکی از شخصیت های اصلی داستان، ایبرو است که در واقع ماهیتا یک اسم عبری است. در برخی از جاهای فیلم نیز به انجبل و عیسی مسیح اشاره می شود که در جای خود جالب هستند. اما آنچه که در واقع اصلی ترین نکته در این فیلم است، نام فیلم یعنی دابه است. دابه در ترکی معنای خاصی ندارد و اسم هیچ کدام از شخصیت های فیلم هم نیست. اما به نظر به دابه الارض اشاره دارد. دابه الارض مفهومی عجیب و پیچیده در قرآن است که ماهیت آن نیز برای مفسران کاملا مشخص نیست. البته برخی از علمای شیعه صرفا آن را موجودی زمینی عنوان کرده اند که کافر و مومن را از هم جدا می کند، اما ماهیت آن را از اسرار می دانند. در حالی که علمای اهل سنت آن را موجودی بسیار بزرگ و دارای دم می دانند. اما هر چه هست دابه به معنای جنبنده است و شاید کارگردان این واژه عربی را برای شخصیت مرموز داستانش در نظر گرفته باشد!

فیلم Dabbe The Possessio

به هر حال این فیلم ترسناک و پیچیده یک فیلم شاخص و پرمخاطب از سینمای ترکیه است که تا به حال 6 قسمت از آن ساخته شده است. داستان هر قسمت با قسمت دیگر متفاوت است، اما تقریبا ماهیت همه آنها یکی است. فیلم دابه مفاهیم زیاد دینی و غیر دینی را توامان به نمایش می گذارد.

فیلم های شبیه به فیلم دابه

فیلم های زیر مشابه فیلم ترسناک دابه هستند.

30- شیطان مرده Evil Dead

میا برای ترک اعیاد خود از دوستانش می خواهد که به یک کلبه بروند و چند روزی آنجا باشند. در این کلبه اریک کتابی را پیدا می کند و می خواند اما نمی داند با این کار سرنوشت شومی را برای خود رقم می زند.

مرده شریر یا مردگان شیطانی فیلمی ترسناک به کارگردانی فده آلوارز است. فده آلوارز در اولین تجربه کارگردانی خود توانسته از 5 شخصیت اصلی فیلم، به خوبی بازیگیری کند و مخاطب را تا انتهای فیلم همراه خود بکشاند. اگر چه داستان و حال و هوای فیلم کاملا تکراری و کلیشه ای است، اما خلق صحنه های جدید در آن، نشان دهنده استعداد خوب آلوارز در این سبک است.

خلاصه: میا دختر جوانی است که قصد دارد مواد مخدر را ترک کند. او از دوستانش می خواهد که او را به یک کلبه جنگلی ببرند و در مدت زمان ترک، همراه او باشند. آنها در کلبه مخروبه و عجیب جنگل، ساکن می شوند. یکی از اعضای گروه به نام اریک کتابی کشف می کند. این کتاب مردگان نام دارد. اریک کتاب را به صورت بلند می خواند. این موضوع باعث می شود تا روح شیطانی به صورت ناخواسته احضار شوند.

نکات جالب در مورد فیلم مرده شریر

نکته جالب در مورد این فیلم ترسناک این است که بیش از 70000 گالن خون مصنوعی در آن مورد استفاده قرار گرفت. فقط در سکانس پایانی فیلم شاهد استفاده از 50000 گالن خون مصنوعی هستیم. این فیلم بازسازی شده فیلمی به همین نام در سال 1981 است و در صد قابل توجهی از سکانس ها، از آن فیلم کپی برداری شده است. دیگر نکته جالب فیلم ترسناک مرده شریر این است که اگر چه کارگردان می توانست از فناوری CGI استفاده کند، اما این کار را انجام نداد تا به فیلم نامه و صحنه های نسخه اصلی فیلم ،یعنی نسخه 1981 وفادار باشد.

آیا فیلم Evil Dead را ببینیم؟

این فیلم اگر چه دارای صحنه هایی پر از خون است، اما می شد با کمی اغماض درجه R نگیرد!!! ولی به عنوان تجربه اول فده آلوارز واقعا قابل تحسین است. همانطور که فیلم در جشنواره های F igh Me e Awa d، I e a io al Film Music C i ics Awa d و Fa go ia Chai saw Awa d مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت و بازی خوب جن لوی (شخصیت میا) ستایش شد.

فیلم های ترسناک مشابه فیلم مرده شریر

فیلم های ترسناک زیر نیز شباهت زیادی به فیلم سینمایی مرده شریر دارند:

31- شوم Si is e

یک نویسنده تصمیمی میگیرد تا برای اینکه کتابش را به خوبی و با شناخت کامل از مجرمین بنویسد، در محل جرم زندگی کند. اما در آنجا ویدئویی عجیب پیدا می کند که …

فیلم سینمایی شوم یا شیطانی یکی از جذاب ترین فیلم های ترسناک است که در سال 2012 اکران شد. اسکات دریکسون که سابقه کارگردانی فیلم موفق دکتر استرنج را دارد، باز هم در این فیلم ترسناک نبوغ خود در ایجاد صحنه های هیجان انگیز را نشان داد. برای این فیلم در سال 2015 یک دنباله نیز ساخته شد.

خلاصه: یک نویسنده کتاب های جنایی برای این که بتواند کتابی جدید بنویسد به یک خانه نقل مکان می کند که قبلا در آنجا جنایت وحشتناکی رخ داده است. اگرچه خانواده او مخالفند، اما او قول می دهد به محض پایان یافتن کتابش از آنحا بروند. او در هنگام تحقیقاتش به یک فیلم ویدئویی بر می خورد. در این فیلم مرگ چند خانواده به طرز وحشتناکی نمایش داده می شود. از طرفی او به وقایع فراطبیعی هیچ اعتقادی ندارد و سخت در تلاش برای حل معمای پیچیده قتل های هولناک است اما اتفاقات بسیار مرموز و وحشتناکی در حال رخ دادن هستند که او را کاملا گیج و سردرگم کرده اند.

فکت های جالب فیلم شوم

رابرات کارگیل (فیلمنامه نویس) عنوان کرده است که ایده این فیلم ترسناک از یک کابوس به ذهنش رسیده! او این کابوس را پس از تماشای فیلم حلقه دید!!! اما یک اتفاق عجیب در سکانس مربوط جنازه های به دارآویخته شده در این فیلم افتاد. در ابتدا که قرار بود این صحنه فیلمبرداری شود، بدلکاران موفق به اجرای درست آن نشدند. به همبن دلیل مسئول آن سکانس، از بازیگران خواست به صورت واقعی به دار آویخته شوند. این اتفاق هم افتاد و برای چند ثانیه که تصویر برداری انجام شود، آنها روی دار بودند. اما بلافاصله پایین آمدند. مسئول هماهنگ کننده نیز پس از این افتضاح! به سرعت اخراج شد. این فیلم کلمات رکیک یا خشونت آنچنانی ندارد، اما باز هم به خاطر ترس بسیار زیاد حاکم بر فیلم، درجه R گرفته است.

آیا فیلم Si is e ارزش دیدن دارد؟

این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های چند سال اخیر در ژانر وحشت است. این فیلم سعی کرده از عناصری مانند خشونت نداشته باشد. که البته به همین دلیل هم می تواند قابل تحسین باشد. داستان فیلم به شدت از حلقه تاثثر گرفته است، اما با هنر و استعداد کارگردان، خلاقیت هایی زیادی در آن می بینیم.

فیلم های مشابه فیلم شوم

فیلم های زیر نیز از لحاظ ماهیت مشابه فیلم ترسناک شوم هستند:

32- کلبه‌ ای در جنگل The Cabi i he Woods

چند نوجوان قصد داند آخر هفته را در یک کلبه بگذرانند. اما به ناگهان متوجه می شوند در این کلبه قفل شده است و راهی به بیرون ندارند.

درو گادرد با نوشتن فیلنامه سریال لاست که در مقاله بهترین سریال های خارجی جهان آن را به تفصیل توضیح داده ایم نشان داد استعداد زیادی در نوشتن داستانهایی ترسناک، اما فلسفی دارد! او در سال 2011 کارگردانی و فیلم نامه نویسی فیلم ترسناک کلبه ای در جنگل را بر عهده داشت. فیلم سینمایی ترسناک کلبه ای در جنگل اگر چه داستان تقریبا تکراری دارد، اما بیشتر معنا و مفهوم آن مورد توجه قرار گرفته است.

خلاصه: 5 نوجوان برای اینکه آخر هفته مهیجی داشته باشند تصمیم میگیرند به کلبه ای کوچک در یک جنگل بروند. آنها پس از مدتی حضور در جنگل متوجه می شوند که هیچ راهی برای خروج از کلبه ندارند و ارتباط آنها نیز با دنیای بیرون قطع شده است. اما می بینند دریچه ای به زیر زمین کلبه وجود دارد. آنها به امید یافتن راه فرار به زیز زمین می روند. اما در واقع زیرزمین کلبه، سردابی شامل آثار عجیب وغریبی است که کنجکاوی نوجوانان را بیش از پیش شعله ور می کند اما در پس این اتفاقات ماجرای هولناکی در حال رخ دادن است طوری که توجه زامبی ها به سمت نوجوانان جلب می شود.

فیلم کلبه ای در جنگل

جالب است بدانید که نوشتن فیلم نامه این فیلم ترسناک تنها در سه روز اتفاق افتاده است. از طرفی کارگردان برای این فیلم بیش از 60 زامبی مختلف را طراحی کرد. کارگردان این فیلم قصد داشت که ظاهر کلبه، با کلبه هایی که معمولا در فیلم های ترسناک وجود دارند، کمی متفاوت باشد. به همین دلیل قسمت قابل توجهی از طراحی صحنه را به این کلبه اختصاص داد.

حضور فیلم The Cabi i he Woods در جشنواره های معتبر جهانی

این فیلم ترسناک اگر چه جزو اولین فیلم درو گودارد محسوب می شود اما مورد تحسین جهانی واقع شد. این فیلم در جشنواره های متعددی من جمله B i ish Fa asy Awa d ،Fa go ia Chai saw Awa d و ساترن (که عمدتا جشنواره ای برای فیلم های ترسناک و علمی و تخیلی است) مورد تحسین واقع شد.

33- توطئه آمیز I sidious

دالتون به خاطر افتادن از پلکان سه ماه به کما می رود. پس از خارج شدن او از کما، توسط متخصصان ماورالطبیعه مورد معاینه قرار می گیرد. الیز و تاکر اعتقاد دارند او در کما نیست . بلکه در دنیای ارواح است…

مجموعه فیلم توطئه آمیز با مفاهیمی فراطبیعی، دیگر فیلم ساخته شده توسط جیمز وان است. این فیلم نیز با موفقیت بسیار خوبی همراه بود. چرا که کل هزینه ای که برای آن شده بود 1.5 میلیون دلار بود اما حدود 100 میلیون دلار فروش داشت. توطئه آمیز نیز از مجموعه فیلم های دنیای سینمایی احضار محسوب می شود.

خلاصه: لامبرت و رنای، به همراه سه فررند خود به نام های دالتون، فاستر و کالی به خانه جدید نقل مکان می کنند. داستان این فیلم ترسناک بیشتر بر روی شخصیتی به نام دالتون مانورمی دهد. دالتون صداهای عجیب و غریب باز شدن در اتاق شیروانی را می شنود. او از نردبان اتاق شیروانی بالا می رود، اما در همین حین از نردبان می افتد. همان لحظه چهره ای ناشناس را در یک آینه می بیند و به شدت می ترسد. به خاطر همین واقعه، دالتون به کما می رود. دالتون سه ماه در کما است و هیچ تغییرات مثبتی در ضعیت او رخ نمی دهد برای همین لامبرت و رنای تصمیم می گیرند او را به خانه برگردانند. مادر لامبرت، پیشنهاد می دهد که متخصصین ماورالطبیعه (الیز و تاکر) دالتون را معاینه کنند. الیز متوجه می شود که دالتون اصلا در کما نیست، بلکه روح او به دنیای ارواح سفر کرده است.

درباره مجموعه فیلم ترسناک توطئه آمیز

یکی از ویژگی هایی که شاید باعث شده کمپانی های فیلمسازی وارد فضای فیلم های ترسناک شوند، هزینه بسیار کم و مدت فیلمبرداری کوتاه ولی فروش بسیار بالا آنها است. فیلم توطئه آمیز 1 در سه هفته فیلمبرداری شد. فیلم به شدت تحت تاثیر فیلم Pol e geis محصول سال 1982 است. یکی از سکانس های این فیلم در واقع کپی برابر اصل داستان جن گیر (1973) نیز هست. آنجا که دالتون، از پلکان اتاق شیروانی پرت می شود را تقریبا با همان حال و هوا در جن گیر دیده ایم!

آیا فیلم I sidious را تماشا کنیم؟

علاقه مندان به فیلم های ترسناک می دانند که دو جشنواره معتبر در این ژانر، جشنواره های اسکریم و فرایت متر هستند. این فیلم در هر دو جشنواره در سال 2011 مورد تقدیر واقع شد. لین شای (بازیگر شخصیت الیز) به خاطر بازی در این فیلم ترسناک جایزه بهترین بازیگر مکمل را از جشنواره اسکریم دریافت کرد.

فیلم هایی مشابه با فیلم توطئه آمیز

فیلم های زیر از لحاظ محتوا شبیه به فیلم ترسناک توطئه آمیز هستند:

34- کابوس در خیابان الم A Nigh ma e o Elm S ee

تعدادی از کودکان خواب های مشترک و یکسانی می بینند. آنها در خوابهایشان فردی با ژاکت پاره و دستکش هایی چنگلی می بینند که صورتی سوخته دارد. ایا او همان فردی کروگر است که توسط اهالی محل زنده زنده سوزانده شد؟

فیلم ترسناک کابوس در خیابان الم فیلمی فانتزی-ترسناک محسوب می شود که در واقع بازسازی شده فیلمی به همین نام در سال 1984 است. بنیاد فیلم آمریکا شخصیت منفی این فیلم یعنی فردی کروگر را جز 100 شخصیت شرور تاریخ سینما عنوان کرده است. به همین دلیل در فیلم های مختلفی این شخصیت حضور دارد.

خلاصه: داستان فیلم به دهه 80 میلادی اشاره دارد. در آن زمان یک بیمار روانی به نام فردی کروگر، چندین کودک را به قتل می رساند، اما به خاطر بیماری روانی اش تبرئه می شود. خانواده قربانیان و کسانی که او را تهدید برای فرزندانشان می دانند، او را زنده زنده می سوزاند. چند سال بعد کودکانی که والدین آنها، کروگر را سوزانده اند، دچار کابوس هایی مشترک و یکسان می شوند. آنها در کابوس هایشان مردی با ژاکت پاره و دستکشی از تیغ های بلند را می بینند. یکی از کودکان از شدت ترس در خواب می میرد. نانسی و گلن نوجوانانی هستند که سعی دارند راز فردی کروگر را در یابند.

فکت های فیلم کابوس در خیابان الم

همانطور که اشاره شد این فیلم در واقع اقتباسی از یک مجموعه فیلم است. فیلم های کابوس در خیابان الم در سال های 1984 ،1985 ،1987 و 1988 نیز ادامه یافت. این فیلم در واقع اقتباسی کلی از این 4 مجموعه است. به همین دلیل خیلی از المانهای فیلمهای دهه 80، در این فیلم استفاده شده است. اغلب لباس هایی که در فیلم می بینیم همان هایی است که در دهه 80 میلادی استفاده شده است. جالب است بدانید دستکش های چنگالی کروگر خیلی هم در این فیلم بی خطر نبودند. در یکی از صحنه ها، دستکش کروگر به طور اتفاقی به شکم کایل گالنر برحورد کرد. گالنر تا پایان فیلمبرداری سکانس متوجه خونریزی از شکمش نشد!

این فیلم یکی از جذاب ترین فیلم های دهه 80 میلادی محسوب می شود. استقبال از این فیلم سبب شد تا فیلم های ترسناک به عنوان یک ژانر محبوب در کمپانی های فیلم سازی شناخته شود. به جرئت می توان گفت فیلم عای جن گیر و کابوس در خیابان الم جزو موثرترین فیلم های ترسناک هالیوودی روی آثار پس از خود بودند.

فیلم های قدیمی اما ترسناک هالیوود

فیلم های زیر در ژانر ترسناک جزو قدیمی ترین اما تاثیرگذارترین فیلم ها به حساب می آیند:

35- یتیم O pha

کیت و جان با حضور در یتیم خانه دختری به نام استر را به عنوان فرزندخوانده برمی گزینند. اما پس از مدتی متوجه می شوند که استر گذشته عجیبی داشته است…

فیلم ترسناک یتیم فیلمی روان شناختی و جذاب در ژانر ترس و وحشت است که باز هم شخصیت محوری داستان را، دختری کوچک بازی می کند. در این فیلم هم اگر چه با یک داستان تقریبا کلیشه ای و نخ نما شده در فیلم های ترسناک (یعنی وجود ارواح در بدن دختری با ظاهری معصوم) مواجه هستیم، اما کارگردان سعی کرده است بیشتر از عنصر هیجان در فیلم خود استفاده کند.

خلاصه: کیت و جان زوجی هستند که به دلیل فوت نوزادشان، تصمیم می گیرند تا دختری را به فرزندخواندگی قبول کنند. آنها در یتیم خانه، استر را انتخاب می کنند. استر ظاهری معصومانه دارد و به همین دلیل کیت و جان از انتخاب او بسیار خوشحال هستند. پس از مدتی کیت متوجه رفتارها و ویژگی های عجیبی در استر می شود. این رفتارها باعث می شود تا کیت از خواهر ابیگل، (راهبه کلیسا سنت مارینا) در مورد گذشته او سوال کند. وقتی کیت اطلاعاتی از گذشته استر می فهمد، متوجه می شود او با آن چیزی که در ظاهر دارد، بسیار متفاوت است.

حقایق جالب فیلم سینمایی یتیم

طبق فیلم نامه، استر باید دارای پوستی روشن و موهایی بلوند باشد. اما ایزابل فورمن هیچ کدام از این ها را نداشت. بلکه آنچه باعث شد این نقش را به او بدهند، توانایی و استعداد بالایی بود که در تست بازیگری نشان داد. اما یکی از حواشی فیلم جمله ای در فیلم بود که بعدها از سوی کمپانی تولید کننده حذف شد. در یک سکانس استر می گوید که (دوست داشتن یک فرزندخوانده، به اندازه فرزند واقعی خود، سخت است). این جمله مورد انتقاد و مخالفت زیادی هم از جانب یتیم خانه ها و از هم از سوی والدین فرزندخوانده ها شد. البته در سینماها این سکانس نمایش داده شد، ولی در پخش اینترنتی و فایل های دانلودی حذف شد.

چرا فیلم O pha را پیشنهاد می کنید؟

آنچه در این فیلم به چشم می خورد بازیگیری خوب از بازیگران این فیلم است. ژاومه کویت سرا کارگردان صاحب سبک اسپانیایی، به خوبی توانسته از بازیگران خود در فیلم استفاده کند. شخصیت پردازی استر بی نظیر است و به نظر او در این فیلم بهتر از همه بازیگران، نقش آفرینی می کند!

فیلم هایی شبیه به فیلم O pha

فیلم های سینمایی زیر با فیلم یتیم تشابه زیادی دارند:

36- مرا به دوزخ بکش D ag Me To Hell

طلسمی مرموز و شیطانی توسط یک پیرزن ساخته شده و دخترکی درگیر این نفرین است پس باید راهی برای رهایی بیابد…

فیلم به کارگردانی سام ریمی در ژانر ترسناک محصول سال 2009 میلادی و با بازی آلیسون لوهمان و لورنا راور با بودجه سی میلیون دلاری ساخته شد و توانست فروش نود میلیون دلاری را در گیشه ثبت کند.

خلاصه: کریستین براون با بازی آلیسون لوهمان در نقش مامور بانکی است که در یکی از روزهای کاری خود با پیر زنی برخورد میکند که اقساط وام خانه اش را پرداخت نکرده است و بانک باید خانه را از این پیر زن پس بگیرد. کریستین که مجبور است طبق قوانین بانک با این پیر زن برخورد کند در نهایت مجبور میشود خانه را از او بگیرد. در همین حین با خشونت و توهسین پیر زن روبرو میشود، پیرزن یکی از دکمه های لباس کریستین را از جا میکند و با خود میبرد، پیرزن با این دکمه طلسمی برای کریستین میخواند که او را وارد درگیری با ماوراءطبیعه و دنیای شیاطین میکند. کریستین باید برای از بین بردن این طلسم شوم به دنبال چاره ای بگردد.

حقایق فیلم ترسناک خارجی مرا به دوزخ بکشان

آلیسون لومان تقریبا تمامی بدلکاری ها را خودش انجام داد. لامیا در واقع زنی شیطانی از اساطیر یونان است که در حومه شهر به دنبال کودکانی تنها برای بلعیدن است.این داستان برای ترساندن کوکان استفاده میشد. آلیسون لومان برای آماده شدن این نقش فیلم های ترسناک زیادی تماشا کرد از جمله درخشش ساخته استنلی کوبریک.

به منظور دریافت رتبه بندی R برای این فیلم مجبور به حذف تعدادی از صحنه های حاوی خشونت بالا شدند. سام ریمی قبل از اینکه خودش کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد از ادگار رایت درخواست کرد که کارگردانی این فیلم را بپذیرد. در این زمان، رایت مشغول تولید فیلم Ho Fuzz (2007) بود و نتوانست کارگردانی را قبول کند.

چرا این فیلم را باید ببینیم؟

فیلم با بازی های تاثیر گذار آلیسون لومان و لورنا راور دلهره و ترس را از لحظات آغازین فیلم به بیننده منتقل میکنند، داستان متفاوت و گیرا با تصویر برداری های خلاقانه این اثر را به فیلمی ترسناک تبدیل کرده که هر مخاطبی که با این سبک آشنایی داشته باشد آن را برای همیشه به خاطر خواهد سپرد. امتیاز این فیلم در وب سایت آی ام دی بی 6.6 ثبت شده که نشان از موفقیت فیلم دارد.دیدن این فیلم ترسناک و دلهره آور خالی از لطف نیست.

ژانر مشابه ترسناک

37- ضبط 2 – 2 REC

یک بیماری ویروسی در ساختمانی شیوع پیدا کرده است. اگر چه کشیشان راه حل را دعا و نیایش می دانند، اما دکتر اوون قصد دارد تا برای حل این مشکل وارد ساختمان شود …

در این قسمت از مقاله بهترین فیلم های ترسناک جهان فیلمی از سینمای اسپانیا را معرفی می کنیم. فیلم ترسناک آر ئی سی یا Rec فیلمی است که توسط ژاومه بالاگرو ساخته شده است. این کاگردان صاحب نام اسپانیایی تا کنون 12 فیلم موفق ساخته که سه تا از آنها فیلم های ترسناک آرئی سی 1 و 2 و 4 هستند. او پس از موفقیت قسمت اول قسمت های بعدی را هم ساخت تا این مجموعه یکی از پرفروش ترین فیلم های اسپانیایی لقب بگیرد.

خلاصه: داستان این فیلم ترسناک در مورد یک ساختمان عجیب و غریب است که ساکنان آن به یک بیماری ویروسی نادر دچار می شوند. دکتر اوون به همرا دستیاران خود به این ساختمان می رود. او در می یابد که باید به نزدیک یکی از نوجوانان ساکن ساختمان برود و خون او را بگیرد تا بتواند پادزهر این بیماری ویروسی را به دست بیاورد. در همین حین او در می باید که زامبی ها به ساکنان این ساختمان نیز حمله کرده اند. کشیش ها نیز اعتقاد دارند که موجودات شیطانی در ساکنان ساختمان رسوخ کرده اند و فقط آنها هستند که می توانند این مشکل را حل کنند. اما تیم دکتر اوون قصد دارد به مقابله با زامبی ها برود.

بررسی فیلم ضبط 2

یکی از نکات جالب فیلم ترسناک آر ئی سی این است که مردم عادی تصور کردند واقعا اتفاقی در این ساختمان افتاده است. به همین دلیل در اطراف آن تجمع کردند. کارگردان از این تجمع نهایت استفاده را برد و تصاویر زیادی را از حضور واقعی مردم در اطراف ساختمان در فیلم نمایش داد . یکی دیگر از حقایق جالب این فیلم این است که صداهای مختلفی که می شنوید پس از پایان فیلم و در مراحل تدوین اضافه شده است. صداهایی مثل هلیکوپتر و یا صدای زامبی ها عمدتا از طریق نرم افزارها ساخته شده اند. به علت کمبود بودجه، گروه فیلمسازی نتوانست اغلب نیازهای فیلم را در این زمینه برطرف کند. لذا گروه صداگذاری این مشکل را پس از تصویربرداری کلیه سکانس ها حل کرد.

چرا فیلم Recپیشنهاد می شود؟

مجموعه فیلم REC جز فیلم هایی است که می تواند به عنوان یک شاخص و موفقیت بزرگ برای سینمای اسپانیا شناخته شود. این فیلم ترسناک جز موفق ترین فیلم های اروپایی در سال 2009 نیز محسوب می شود و داستان جالب آن نیز سبب شد اغلب کشورهای اسپانیولی زبان آن را اکران کنند. به همین دلیل درصد قابل توجهی از فروش آن مربوط به آمریکای جنوبی و مرکزی است.

فیلم های شبیه فیلم ضبط 2

فیلم های زیر نیز مفاهیمی مانند حبس و قرنطینه را نمایش می دهند:

38- فعالیت های غیر طبیعی پارانرمال Pa a o mal Ac ivi y

کیتی اعتقاد دارد که در خانه اش موجودی شوم و ترسناک وجود دارد. میکا همسر کیتی اگر چه مخالف این موضوع است اما به خاطر اطمینان خاطر ، چند دوربین مدار بسته در جاهای مختلف خانه کار می گذارد تا…

این فیلم ترسناک حالتی مستند گونه دارد. به عبارت دیگر محتوای آن بر اساس تصاویر پیدا شده است و داستان های واقعی را روایت می کند و به علت استقبال از این فیلم ترسناک، قسمت های بعد آن نیز ساخته شده است که در جدول زیر به آنها نگاهی انداخته ایم.

خلاصه: کیتی و میکا به تازگی به خانه ای در حومه شهر نقل مکان کرده اند. آنها پس از مدتی حضور یک موجود فرا طبیعی در خانه را احساس می کنند. کیتی اعتراف می کند که این وجوداین نیروی شیطانی را از 8 سالگی حس می کرده است. اگر چه میکا کلا به ماورا اعتقادی ندارد و این ها ر ا صرفا توهم می داند، اما آنها برای این که بتوانند این موجود را ببینند، دوربین های مدار بسته در جاهای مختلف خانه نصب می کنند.

درباره فیلم فعالیت غیرطبیعی

این فیلم بدون شک جزو پرسودترین فیلم های تاریخ است. کل بودجه آن 15000 دلار است و از هزینه شخصی اورن پلی، کارگردان آن استفاده شده است. اما فروش آن در حدود 200 میلیون دلار بود. یعنی فیلم 13000 برابر بودجه خود فروش داشته که در تاریخ سینما بی سابقه است. اورن پلی این فیلم را به کمپانی های مختلف فیلم سازی ارائه کرد، اما هیچکدام علاقه ای به تهیه کنندگی آن نشان ندادند. در نهایت او در عرض 10 روز فیلم را در خانه خودش ساخت و یک شبه میلیونر شد!

آیا فیلم Pa a o mal Ac ivi y ارزش تماشا دارد؟

تمام آنچه در این فیلم ترسناک می بینید با ابتدایی ترین سخت افزار و امکانات تهیه شده است. از این رو ارزش کار اورن پلی بیش از بیش نمایان می شود. او نشان داد که هر کسی می توان با ساده ترین ابزار و حداقل امکانات نیز فیلم های جذابی بسازد. در دنیای فیلم های مستند اتفاقات این چنینی به وفور مشاهده می شود. در فیلم های کوتاه نیز اغلبا شاهد این موضوع هستیم. ولی در حوزه فیلم های سینمایی بلند این اتفاق بسیار نادر است.

قسمت های دیگر فیلم فعالیت غیرطبیعی

در اینجا سه قسمت دیگر از مجموعه فیلم فعالیت غیرطبیعی را توضیح مختصری داده ایم:

39- فیلم تپه های خاموش Sile Hill

رز قصد دارد دختر کوچکش را مداوا کند. شارون همیشه کابوس می بیند و با فریادی بلند از خواب می پرد. کشیشان به رز می گویند باید به شهر تپه های خاموش برود…

فیلم ترسناک تپه های خاموش یکی از موفق ترین آثار کارگردان فرانسوی کریستف گان است. (فیلم دیو دلبر که در سال 2014 ساخته شد نیز اثری بزرگ دیگری از این کارگردان است). داستان این فیلم برگرفته از یک بازی معروف ساخته شرکت ژاپنی کونامی است. دورن مایه به شدت مذهبی آن! در همان سکانس های ابتدایی مشخص است.

خلاصه: شارون کودکی است که هر شب کابوس می بیند و با فریاد Sile Hill بیدار می شود. مادر خوانده او رز، برای درمان او دست به دامان شفادهندگان و کشیشان می شود. او برای درمان دخترش خود را به شهری به نام سایلنت هیل می رساند. افسر پلیسی هم در همین حین به رز مشکوک می شود و او را تعقیب می کند. اما در این شهر تاریکی و سیاهی احاطه شده است و ساکنین شهر در حال مبارزه با نیروهای شیطانی هستند.

حقایق جالب درباره فیلم تپه های خاموش

اگر به بازی های کامپیوتری علاقه مند باشید حتما با بازی های سبک ترس و بقا (Su vival ho o ) و مخصوصا سایلنت هیل آشنایی دارید. مجموعه ای 4 فصلی که توسط شرکت کونامی توسعه یافته است. از طرفی وازه تپه های خاموش، نام منطقه ای توریستی در آمریکا بود. اما پس از اینکه مشخص شد آنجا قبرستان برده های سیاهپوستی بود که در سال های جنگ داخلی آمریکا (سالهای میانی قرن 19 میلادی) اعدام شده بودند، به یک مکان متروکه تبدیل شد.

آیا فیلم Sile Hill را ببینیم؟

این فیلم نیز جزو اقتباس های موفق از بازی های ویدئویی است. اقتباسی جذاب که منتقدین را راضی نگه داشت. البته این فیلم در واقع از مجموعه مختلفی از بازی های های این سبک مانند اتاق، ریشه ها ( Sile Hill: O igi s)، بازگشت به خانه (Homecomi g)، رگبار (Dow pou ) و … استفاده کرده است. موفقیت فیلم ترسناک تپه های خاموش، دلیلی برای اقتباس های بیشتر از بازی های ویدئویی شد. به طوری که بعد ها شاهد توجه بیشتر فیلم سازان هالیوودی به بازی های کامپیوتری و تبدیل آنها به فیلم بودیم.

فیلم های مشابه با فیلم سایلنت هیل

این فیلم های نیز فیلم های برتر در ژانر ترسناک هستند:

40- غار – نزول The Desce

سارا و دوستانش تصمیم میگیرند به غارنوردی بپردازند. آنها به یک غار مرموز می روند. اما در این غار با حوادث و اتفاقات بسیار ترسناکی مواجه می شوند…

فیلم ترسناک هبوط (یا نزول یا سقوط و یا غار!) فیلمی جذاب از سینمای انگلیس است. این فیلم را نیل مارشال (کارگردان فصل دوم سریال گیم آف ترونز) ساخته است. این فیلم ترسناک حقیقتا یکی از بهترین فیلم های ترسناک سینمای انگلیس محسوب می شود. موفقیت آن سبب شد که قسمت دوم آن نیز ساخته شود.

خلاصه: سارا قصد دارد به کارولینای شمالی برود و به همراه دوستانش مدتی را صرف کاوش در غارها کند. آنها بر روی دیواره های غار نقاشی های عجیب و غریبی می بینند که نشان دهنده این است که آنها در غار تنها نیستند. به جز این موضوع حوادث مختلفی مانند گیر کردن برخی از اعضای گروه در میان صخره ها نیز اتفاق می افتد. آما آنها در می یابند که باید برای زنده ماند تلاش کنند. چون موجودات عجیب تشنه به خون در این غار پیدا می شوند که…

حقایق جالب فیلم سینمایی ترسناک هبوط

برای اینکه شخصیت های خزنده ها در این فیلم به خوبی نمایش داده شود، حدود 4 ساعت گریم آنها طول می کشید. خزنده ها باید تمام موهای بدن خود را نیز می زدند. در ایتدا قرار بود آنها وارد یک غار واقعی شوند، اما به علت خطرناک بودن، گروه فیلم سازی یک غار مصنوعی ساختند. کارگردان برای این که حس ترس را به خوبی در دختران بازیگر فیلم ایجاد کند، شخصیت خزنده ها را تا زمان فیلمبرداری به آنها نمایش نداده بود. از این رو تصاویری که در فیلم می بینیم، ترس واقعی بازیگران است!

فیلم سینمایی نرسناک The Desce ارزش دیدن دارد؟

در بین فیلم های ترسناکی که تا حالا عنوان کردیم، فیلم هبوط جزو خلاقانه ترین آنها بود. داستانی کاملا بدیع که البته با بازی خوب بازیگران و جلوه های بصری خارق العاده، باعث استقبال از این فیلم شد. البته این فیلم محصول سال 2005 است و تصویربرداری و جلوه های بصری آن در سال 2005 یک شاهکار محسوب می شود. در حالی که در شاید اگر فیلم را در سال 2021 ببینید، خیلی این موضوع به چشم نیاید.

41- جن گیری از امیلی رز 2005 The Exo cism of Emily Rose

داستان از آنجایی شروع می شود که یک کشیش را به جرم قتل غیر عمد یک دختر به نام امیلی رز دستگیر کرده اند و در زندان به سر می برد. پرونده ای جنجالی چرا که حرف کشیش درباره ی ماجرای امیلی از جن گیری و حوادث ماورائی است که برای او اتفاق افتاده است. او حالا یک وکیل خبره دارد که به او اجازه می دهد تمامی حوادث واقعی که برای امیلی رز اتفاق افتاده است را ریز به ریز در دادگاه بیان کند تا همه ی مردم از سختی روزگار امیلی و حادثه ی تلخ و عجیب او با خبر شوند.

خلاصه: امیلی دختری که در شهری کوچک و محلی با خانواده اش زندگی ساده ای داشت، حالا با قبول شدن در دانشگاه و بورسیه شدن باید خانه ی پدری را ترک کند و قدم به قدم به رویا هایش نزدیک تر شود. آخر هفته ای که در خوابگاه دانشگاه تنها بود حادثه ای عجیب برای او رخ می دهد. او از اینکه این حادثه ماورائی بود و این ورود جنی به بدن او بود مطمئن بود. امیلی بار ها این حادثه را تجربه کرد و و توسط پزشک ها مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت اما در نهایت پدر روحانی که درک بیشتری نسبت به حوادث ماورائی و نشانه های آن داشت تحت درمان مذهبی قرار گرفت. این فیلم روایت جن گیری از امیلی رز است.

حقایق فیلم جن گیری از امیلی رز 2005 The Exo cism of Emily Rose

این فیلم بر اساس داستانی واقعی از دختری 19 ساله به نام امیلی رز است که توسط نیروی شیطانی تسخیر شده و در نهایت با سختی های بسیار و بارها جن گیری، از دنیا رفت. در ابتدای فیلم نواری، صدای واقعی امیلی رز 19 ساله را در زمان تسخیر را نمایش می دهد که با تغییر تن صدا و زبان عبری سخن می گوید. داستانی عجیب و ترسناک اما واقعی از زندگی کوتاه دختری که عاشق زندگی بود اما نیرو های شیطانی و اهریمنی اجازهی زندگی به او ندادند.

چرا باید فیلم جن گیری از امیلی رز 2005 The Exo cism of Emily Rose را دید؟

اگر به دنبال فیلمی ترسناک با موضوعی واقعی می گردید که در آن شواهدی از حوادث واقعی را نیز نشان بدهد، این فیلم قطعاً جن گیری از امیلی رز است. داستانی واقعی و ترسناک که جزء بهترین فیلم های ترسناک جن گیری بر اساس واقعیت است. فیلمی که جزء معروف ترین فیلم های ترسناک imdb است.

فیلم های مشابه جن گیری از امیلی رز 2005 The Exo cism of Emily Rose

42- آب تیره Da k Wa e

داهیلا و سیسی به یک خانه اسرار آمیز نقل مکان می کنند و درگیر گذشته ساکنین خانه می شوند…

فیلم به کارگردانی والتر سالز و با بازی جنیفر کانلی و جان سی رایلی محصول سال 2005 میلادی است که با بودجه سی میلیون دلاری ساخته شد و توانست به فروش جهانی شصت و هشت میلیون دلار دست یابد.

خلاصه: داهلیا (با بازی جنیفر کانلی) به همراه دخترش که به تازگی موفق به گرفتن حضانتش شده است به دنبال خانه ای برای زندگی هستند که به آپارتمان کوچکی در نیویورک میرسند، پس از نقل مکان به این خانه اتفاقات عجیب و ترسناکی برای آنها می افتد که داهلیا را وحشت زده میکند. داهلیا برای پی بردن به مشکل با سرایدار صحبت میکند اما بی فایده است. اتفاقاتی که برای داهلیا رخ میدهد به صورت نشانه است و او با پیگیری متوجه میشود صاحب قبلی این ساختمان دختر کوچکش را گم کرده است و بعد از اینکه نتوانست او را بیابد از این آپارتمان نقل مکان کرده اند. در نهایت با پیگیری های داهلیا متوجه میشوند که این اتفاقات نشانه ای از سوی دختر گمشده است که برای پیدا شدن جسدش از داهلیا کمک میخواهد.

حقایق جالب فیلم

برای تیره کردن آب از ژل های غلیظ سیاه رنگ و نوشابه های تاریخ مصرف گذشته استفاده شد. آب در تمامی صحنه های فیلم وجود دارد، در حمام، ماشین لباسشویی، لوازم خانگی و از آنچایی که آب در همه صحنه ها وجود دارد تهیه کننده بیل گفته است آب یکی از شخصیت های اصلی فیلم است. اگر در طول یکی از سکانس های آسانسور دقت کنید میتوانید جلوه ء حضور یک روح را به همراه او حس کرد.

وقتی داهلیا لباس های خیس خود را از ماشین لباسشویی در می آورد ودر ماشین لباسشویی دیگری قرار میدهد برای لحظه ای کوتاه میتوانید عدد 666 را درون ماشین لباسشویی دوم مشاهده کنید این عدد به عنوان نماد ضد مسیح شناخته میشود.

دلیل دیدن فیلم

این فیلم با نگاه متفاوتی که به ژانر ترسناک و دلهره آور داشته برای بیننده داستانی جدید روایت میکند که دیدنش میتواند سراسر هیجان به همراه دلهرهء لحظات نفس گیر باشد.بازی بسیار جذاب جنیفر کانلی و استفاده از جلوه های بصری فکر شده در کنار داستانی جدید این فیلم را برای بیننده به اثری تماشایی بدل کرده که در میان فیلم های هم ژانر خود حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگر از دیدن فیلم های ذلهره آور لذت میبرید آب تیره را از دست ندهید.

ژانر مشابه

43- کینه The G udge

یک روح انتقام جو! ساکنان خانه ای را تسخیر می کند. کارن که برای تحصیل به ژاپن آمده متوجه می شود که روح انتقام جو قصد دارد او را تسخیر کند…

فیلم ترسناک کینه بدون شک یکی از ترسناک ترین و البته موفق ترین فیلم های آمریکایی است. موفقیت این فیلم سبب شد در سالهای بعد شاهد قسمت های بیشتری از آن باشیم. این فیلم در واقع از یک فیلم ترسناک ژاپنی اقتباس شده است. تاکاشی شیمیزو در چهارمین تجربه سینمایی خود توانست استعداد خود را در ساخت فیلم های ترسناک به رخ همگان بکشد.

خلاصه: پرستاری به نام کارن به همراه دوستانش به ژاپن مهاجرت می کنند. آنها در یک خانه مرموز سکونت دارند. کارن در این خانه با یک روح انتقام جو مواجه می شود که قصد دارد ساکنین خانه را قربانی کند. قربانیان او به شکلی هستند که پس از مرگ، دوباره با نفرین و کینه ای جدید متولد می شوند و قربانیان دیگری خواهند داشت! کارن قصد دارد این طلسم را بشکند. چرا که متوجه شده است قربانی بعدی خود اوست. او تمام تلاش خودش را می کند تا از این مخمصه جان سالم بدر ببرد.

فکت های فیلم کینه

جیسون بر و کادی استریکلند (شخصیت های اصلی این فیلم) عنوان کرده بودند که صرفا به خاطر علاقه به فرهنگ ژاپن در این فیلم ترسناک حضور داشتند و گرنه آنها بازیگرانی نبودند که قصد بازی در فیلم های ترسناک را داشته باشند. تجربه خوبی هم از بازی در فیلم های ترسناک نداشتند. البته آنها بعد از این فیلم تصمیم گرفتند که در فیلم های ترسناک بیشتری بازی کنند! البته حضور آنها در این فیلم باعث ازدواجشان هم شد! در این فیلم نمادها و ویژگی های مهمی از فرهنگ ژاپنی توسط کارگردان گنجانده شده است. میو میو کردن روح شخصیت توشیو در این فیلم، اشاره به افسانه های ژاپنی دارد که ارواح خبیثه، صدای گربه می دهند!

آیا فیلم The G udge را ببینیم؟

فیلم ترسناک کینه در گیشه موفق بود و بیش از 18 برابر بودجه خود فروخت. صحنه های جالب و بدیعی در این فیلم می بینیم که نشان دهنده نبوغ کارگردان در حوزه خلق موقعیت های ترسناک است. اما کپی برداری فیلم از نسخه ژاپنی، باعث شد تا منتقدین آن را به عنوان یک نقطه ضعف در نظر بگیرند.

فیلم های ترسناک مشابه با فیلم کینه

فیلم های ترسناک زیر نیز جزو بهترین فیلم ها در این ژانر هستند.

44- حلقه The Ri g

ریچل قصد دارد در مورد یک فیلم ویدئویی تحقیق کند. این فیلم ویدئویی به این صورت است که هرکس آن را ببیند 7 روز بعد به طرز وحشتناکی می میرد…

حلقه تا چندین سال عنوان ترسناک ترین فیلم جهان را به خود اختصاص داد. یکی دیگر از فیلم های بازسازی شده از سینمای ژاپن، فیلم سینمایی حلقه است. این فیلم ترسناک روانشناختی یکی از بهترین فیلم های قرن بیست و یک در ژانر وحشت محسوب می شود. گور وربینسکی از جمله کارگردانان توانا در ژانر های مختلف است. او فیلم دزدان دریایی کارائیب و هم چنین انیمیشن زیبای رنگو را کارگردانی کرده است.

خلاصه: یک افسانه در مورد فیلمی ویدئویی وجود دارد که نظرها را به خود جلب کرده است. این موضوع باعث کنجکاوی دو نوجوان به نام های کیتی و بکا می شود. ریچل کلر که یک روزنامه نگار است تصمیم میگیرد در مورد این نوار ویدئویی تحقیق کند. چرا که خواهر زاده او یعنی کیتی، دقیقا 7 روز پس از تماشای فیلم جان سپرده است و در افسانه ها هم اینطور ذکر شده که که هر کسی این فیلم ویدئویی را ببیند، پس از 7 روز خواهد مرد. اگر واقعا این افسانه درست باشد، او باید برای حفط جان خود و پسرش تلاش کند اما فقط 7 روز فرصت داره تا این راز مخوف را کشف کند.

فکت های جالب فیلم حلقه

برخی از سینماها به عنوان یک کار مبتکرانه بسیار ترسناک، ویدئوی فیلم نفرین شده را به رایگان در اختیار تماشاگران قرار می دادند! ظاهر موجودی که در فیلم نمایش داده می شود از یک افسانه ژاپنی به نام او ساداکو گرفته شده است. این افسانه ژاپنی به روحی اشاره دارد که از زنده ها انتقام می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های شاخص فیلم ترسناک حلقه استفاده گسترده و غیرطبیعی از رنگ سبز است. فیلمسازان حلقه اعتقاد داشتند که رنگ سبز، حسی بیمار گونه به مخاطب القا می کند!

آیا فیلم The Ri g ارزش دیدن دارد؟

این فیلم اگر چه داستانی بسیار ترسناک دارد، اما در درجه R قرار نگرفته و تماشای آن برای افراد بالای 13 سال به همراه والدین مجاز اعلام شده است. به همین دلیل هم بود که در جشنواره TEEN CHOICE AWARDS (که جشنواره ای مخصوص فیلم های نوجوانان است)، به عنوان بهترین فیلم سال شناخته شد.

فیلم های ترسناک آمریکایی

فیلم های زیر نیز در ژانر وحشت قرار می گیرند:

45- جن گیر The Exo cis

کریس به خاطر وجود رفتارهای عجیب و غریب ریگان او را نزد کشیشان می برد. پدر مرین اعتقاد دارد که شیطان وارد بدن ریگان شده است و آنها باید سریعا فرآیند جن گیری را آغاز کنند.

همه کارشناسان و علاقه مندان به فیلم های ترسناک متفق القول اعتقاد دارند که ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما، فیلم جن گیر اثر ویلیام فریدکین است. فیلمی که اگرچه در سال 1973 ساخته شده است، اما همچنان در صدر بهترین فیلم های ترسناک قرار دارد. این فیلم ترسناک روی اکثر فیلم های ترسناک بعد از خود تاثیرگذار بوده است.

خلاصه: ریگان دختر نوجوانی است که رفتارهای خطرناکی انجام می دهد و معمولا در خواب به خود می یپچد. از آنجایی که پزشکان نمی توانند مشکل او را حل کنند. مادرش کریس، تصمیم می گیرد با استفاده از یک کشیش او را درمان کند. به همین دلیل کریس، نزد پدر کاراس می رود. پدر کاراس شخصی باتجربه تر از خودش یعنی پدر مرین را پیشنهاد می کند. پدر مرین با دیدن ریگان متوجه می شود که شیطان وارد بدن او شده و آنها باید جن گیری را آغاز کنند.

نکات جالب در مورد فیلم جن گیر

یکی از اتفاقات جالب در این فیلم ترسناک این بود که فریدکین برای این که بازیگران فیلم را به طور طبیعی بترساند، از شلیک ناگهانی اسلحه استفاده می کرد. این موضوع چند بار در فیلم تکرار شد و باعث اعتراض برخی از بازیگرها شد. آنها اعتقاد دارند که بازیگرهای حرفه ای هستند و خودشان باید ترس را در خود ایجاد کنند و نیازی به این کارها نیست!!!

متعصبان مذهبی نیز اعتقاد داشتند این فیلم توهین به کلیسا است. از این رو برخی از بازیگرهای فیلم از ترس جانشان تا حدود 6 ماه از بادیگارد استفاده می کردند. جالب است بدانید لوکیشن این فیلم در کشور عراق است.

جوایز فیلم The Exo cis

این فیلم ترسناک در سال 1973 در 10 بخش در جشنواره اسکار نامزد دریافت جایزه بود، اما موفق به کسب دو جایزه شد. جایزه بهترین فیلم نامه اقتباسی (این فیلم از رمانی به نام جن گیر اثر ویلیام پیتر بلتی اقتباس شده است ) و بهترین صدا در سال 1973 به فیلم جن گیر رسید.

فیلم های ترسناک مشابه با جن گیر

فیلم های زیر نیز مشابه فیلم ترسناک جن گیر هستند.

پاسخ به سوالات متداول در باره بهترین فیلم های ترسناک جهان

فیلم ترسناک و تماشای بهترین فیلم های وحشت می تواند حس دلهره و اضطراب را به مخاطب القا کند و شاید یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت فیلم های سینمایی ترسناک نیز همین موضوع باشد و البته موضوع ترشح آدرنالین بعد از تماشای ترسناک ترین فیلم جهان نیز می تواند یی از دلایل پرفروش بودن انواع فیلم خارجی ترسناک و دلهره آور در گیشه ها باشد. خیلی ها اعتقاد دارند محتوای همه فیلم های ترسناک تکراری و کلیشه ای شده است. در واقع موجوداتی مثل بیماران روانی، زامبی، شیطان، روح، جن و دخترهایی خردسال که معمولا میزبان آنها هستند ماهیت اصلی بیشتر فیلم های ترسناک را تشکیل می دهند. به طوری که اگر یک فیلم بدون این موجودات به عنوان فیلم ترسناک مطرح شود، قطعا شاهکار کرده و چیز جدیدی را به سینمای وحشت اضافه خواهد کرد. با این حال فیلم هایی که در این مقاله عنوان کردیم جزو بهترین فیلم های ترسناک جهان محسوب می شوند. اگر شما نیز فیلم ترسناک و جذابی مدنظرتان است حتما در پایین همین مقاله و در قسمت دیدگاه ها عنوان فرمایید تا سایر کاربران نیز از تماشای این ژانر وحشت لذت ببرند. ???? به نظر شما ترسناک ترین فیلم جهان کدام است؟!!

@co ex : h ps:schema.o g, @ ype: FAQPage, mai E i y: @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . . , @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . , @co ex : h ps:schema.o g, @ ype: C ea iveWo kSeaso , ame: , agg ega eRa i g: @ ype: Agg ega eRa i g, a i gValue: 5, a i gCou : 1028, bes Ra i g: 5, wo s Ra i g: 1

38 فیلم ترسناک و میخکوب کننده خارجی تریلر

اگر اهل دیدن فیلم ترسناک هستید و مشکلی با دیدن فیلم‌های ژانر وحشت مانند جن‌گیری، احضار ارواح، خشم و نفرت مشکلی ندارید، در این مطلب از مجله زوم لایف، بهترین و جدیدترین فیلم های ترسناک و وحشتناک را به همراه تریلر معرفی کردیم. در ادامه با ترسناک ترین فیلم های خارجی آشنا شوید.

38. فیلم ترسناک The Wi ch (جادوگر)

فیلم جادوگر، ترسناک‌ترین فیلم سال 2016 انتخاب شده است و اگر دنبال فیلم با ژانر وحشت هستید باید این فیلم را ببینید. فیلم ترسناک «جادوگر» از این می‌گوید که چه می‌شود خانواده‌ای که این‌قدر به خدا و پیغمبر ایمان دارد، زیر فشارها و اتفاقات دردآورِ غیرقابل‌توضیح زندگی می‌شکند و کاملا از این‌رو به آن‌رو می‌شود.

37. فیلم ترسناک He edi a y (موروثی)

داستان فیلم موروثی درباره خانواده‌ای است که به تازگی مادربزرگ خودشان را از دست داده‌اند. آنی که یک مینیاتور ساز است و مادر دو فرزند، مراسم درگذشت مادرش را به همراه خانواده‌اش برگزار می‌نماید و به نظر می‌رسد که آنها باید برای زندگی جدیدشان آماده شوند .اما به نظر می‌رسد که آنی رازی را در ارتباط با مادرش از خانواده خود مخفی کرده که اهمیت فراوانی دارد در عین حال که ظاهراً فرزند کوچک خانواده توانایی دیدن ارواح را دارد که لبخند به لب دارند و…

36. فیلم ترسناک I (آن)

فیلم ترسناک آن در دو سری ساخته شده است و قسمت اول این فیلم در سال 2017 و قسمت دوم در سال 2019 منتشر شد. در قسمت اول یک گروه از بچه‌های قلدر زمانی که یک دلقک قصد شکار کودکان را دارد، متحد می‌شوند تا با شرایط جدیدشان مقابله کنند اما اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد.

قسمت دوم این فیلم برمی‌گردد به 27 سال قبل از اتفاقات ترسناک تابستان سال 1989 که اعضای باشگاه بازندگان حالا هرکدام بزرگ شده‌اند و زندگی شخصی و مشکلات خود را دارند. همه چیز به‌ظاهر خوب پیش می‌رود، تا اینکه یک تماس تلفنیِ مرموز دوباره آن‌ها را به زادگاه و محل زندگی سابقشان، یعنی شهر دِری بازمی‌گرداند؛ جایی که باشگاه بازندگان دوباره با ترس‌های قدیمیِ خود مواجه می‌شوند و تصمیم می‌گیرند برای نبرد نهایی با دشمن دیرینهٔ خود، یعنی پنی وایز، آماده شوند.

35. فیلم Ge Ou (برو بیرون)

داستان فیلم برو بیرون درباره کریس واشینگتن، عکاس سیاه‌پوستی است که خودش را برای ملاقات با خانواده دوست دختر سفیدپوستش، رز آرمیتیج آماده می‌کند. در خانه خانواده رز در حومه بالا ایالت نیویورک، برادر رز، جرمی، پدرش دین و مادرش میسی حرف‌های بدی دربارهٔ سیاه پوستان می‌زنند. کریس شاهد رفتار عجیب پیش خدمتت سیاه‌پوست خانه، جورجینا، و سرایدر آنجا، والتر، نیز هست.

34. فیلم I Follows (او تعقیب می‌کند)

ماجرای فیلم او تعقیب می‌کند با دختری جوان به نام «جی» شروع می‌شود که پس از رابطهٔ جنسی با پسری به نام «هیو» وجود شخص یا چیزی را احساس می‌کند که مدام به دنبال تعقیب و گریز اوست تا او را به قتل برساند. هیو به او می‌گوید که آن شخص یا چیز پس از یک رابطه جنسی با یک دختر به او سرایت کرده‌است و جی اگر می‌خواهد چیزی که او را تعقیب می‌کند دست از سر او بردارد باید شخصی را پیدا کرده و با او رابطه جنسی برقرار کند.

33. فیلم ترسناک The Co ju i g (احضار)

فیلم ترسناک احضار در سه سری ساخته شده است. فیلم احضار با داستان ترسناک و معمایی که کمتر کسی جرات تماشای آنرا به خود می‌دهد. رشته اصلی داستان این سه گانه (که طبق گفته فیلم بر اساس داستانی واقعیست) در فیلم‌های احضار 2 و احضار 3 تکمیل می‌شود.

32. فیلم A Quie Place (یک مکان ساکت)

فیلم یک مکان ساکت  یک فیلم ترسناک و متفاوت است که در آینده رخ می‌دهد و دورانی را به تصویر می‌کشد که هیولاهایی ناشناخته زمین را به تسخیر خود درآورده‌اند و کوچک‌ترین صدایی می‌تواند آنان را به سوی انسان کشانده و سبب نابودی‌شان شود.

اگر از تماشا فیلم A Quie Place و فیلم A Quie Place Pa 2 لذت بردید و طرفدار این دنیای ترسناک هستید، منتظر دیدن قسمت سوم آن باشید. پارامونت پیکچرز به‌صورت رسمی ساخت فیلم A Quie Place 3 را تایید کرد. این فیلم ترسناک قرار است در سال 2025 اکران شود.

31. فیلم 28 Days La e … (28 روز بعد)

داستان فیلم درباره چهار هفته پس از پخش شدن ویروسی وحشتناک و علاج ناپذیر در انگلستان است که قربانیان را به موجواتی دیوانه و وحشی تبدیل می‌کند، عده‌ای از بازماندگان برای یافتن یک پناهگاه، تمام کشور را زیر پا می‌گذارند.

30. فیلم The Cabi i he Woods (کلبه‌ای در جنگل)

داستان فیلم ترسناک فیلم کلبه‌ای در جنگل در مورد پنج دانشجو است که برای تفریح به کلبه‌ای در میان جنگل می‌روند. پس از خواندن برگی از یک دفتر خاطراتی، متوجه می‌شوند که نباید این کار را می‌کردند.

29. فیلم The Ri e (تشریفات مذهبی)

در این فیلم ترسناک شاهد مراسم جن گیری به سبک واتیکان بار هرنمایی آنتونی هاپکینز خواهید بود. این فیلم ترسناک داستان پسر جوانی به نام «مایکل کواک» را روایت می‌کند. مایکل در خانواده‌ای بزرگ شده که مرده‌شور هستند و مراسم تدفین را انجام می‌دهند. بنابر سنت خانواده او ناچار است به شغل پدرش ادامه دهد یا به مدرسه‌ی دینی برود.

تصمیم می‌گیرد به مدرسه‌ی دینی برود ولی درس نخواند تا از آنجا اخراج شده و از این محدودیت آزاد شود. در مدرسه با مسائلی روبرو می‌شود و نهایتا به دوره‌ی جن‌گیری در واتیکان فرستاده می‌شود. در آنجا با «پدر لوکاس» آشنا می‌شود که یک جن‌گیر کهنه‌کار است و سعی می‌کند پاسخی برای سوالاتش پیدا کند.

28. فیلم Ligh s Ou (در تاریکی)

فیلم در تاریکی یا چراغ‌های خاموش ماجرای هیولایی است که فقط در تاریکی ظاهر می‌شود و توانایی خاموش کردن برق‌ها را هم دارد. مارتین از این‌که مادرش در تاریکی با موجودی ناشناخته حرف می‌زند دچار ترس و وحشت است. او حضور این موجود عجیب را همیشه، مخصوصاً مواقعی که خانه تاریک است، بیش از پیش حس می‌کند. او نزد خواهرش ربکا می‌رود تا کمی از آن محیط دور باشد اما ربکا هم در نهایت وارد ماجرا می‌شود.

27. فیلم A abelle: C ea io (آنابل: آفرینش)

فیلم آنابل آفرینش داستان یک عروسک ساز و همسرش را روایت می‌کند که دوازده سال بعد از مرگ غم‌انگیز دختر کوچکان، به یک کشیش و چند یتیم همراه او در خانه خود پناه می‌دهند، اما بعد از آن فقط شاهد هدف قرار گرفتن آن‌ها توسط موجود وحشتناک و دیوانه‌ای که خودشان خلق کرده‌اند هستند. موجودی به نام آنابل…

26. فیلم The Cu se of La Llo o a (نفرین لیورونا)

داستان این فیلم ترسناک درباره زنی بنام لیورونا است. زنی گریان، شبحی ترسناک که میان بهشت و جهنم گیر افتاده و در سرنوشتی مهر و موم شده و شکل گرفته به دستان خودش، گرفتار شده‌است. فیلم نفرین لیورونا بر پایه جن زدگی مادری است که در ۱۹۹۰ میلادی اتفاق افتاده و این جن زدگی ۵ کشته در پی داشته است.

25. فیلم The Nu (راهبه)

داستان این فیلم ترسناک به زمانی برمی‌گردد که یک راهبه جوان، در صومعه‌ای در رومانی به طرزی مشکوک به قتل می‌رسد. یک کشیش با گذشته‌ای خالی و نسبتاً ترسناک، به همراه یک راهبه تازه‌کار که نزدیک به اتمام دوره آموزشی است، از جانب شهر واتیکان مسئول تحقیق روی این صومعه و اتفاقات رخ داده در آن می‌شوند.

24. فیلم Co s a i e (کنستانتین)

جان کنستانتین یک کارآگاه مرموز جن‌گیر است. در پی کشف خودکشی ایزابلا دودسون، خواهر دوقلوی او به کنستانتین پناه می‌برد و در نتیجه می‌فهمد که مأمون برای ورود به دنیا احتیاج به خون خدا دارد و این خون را می‌تواند از روی لکه‌های خون روی نیزه سرنوشت (همان نیزه‌ای که عیسی را به قتل رساند) به دست بیاورد.

اگر از دیدن فیلم کنستانتین حسابی ترسیده‌اید، باید به شما خبر دهیم که از قرار معلوم فیلم Co s a i e 2 ساخته خواهد شد اما هنوز خبری از تاریخ اکران آن نیست.

23. فیلم The I visible Ma (مرد نامرئی)

در این فیلم نامزد یک دختر دست به خودکشی می‌زند. حال این دختر می‌خواهد تمام خاطراتش را به فراموشی بسپارد بلکه بتواند زندگی تازه‌ای را شروع کند اما در همین حین او به زنده بودن نامزدش مشکوک می‌شود.

22. فیلم Sc eam (جیغ)

فیلم جیغ شامل فیلم‌های ترسناک اسلشر است و تاکنون پنج قسمت از آن منتشر شده است. در قسمت اول قاتلی مشهور به «شبح چهره»، شروع به کشتن نوجوان‌ها می‌کند و با افزایش تعداد قربانیان، دختری جوان به همراه دوستانش برای شناسایی قاتل دست به کار می‌شوند.

در قسمت بعدی و دو سال بعد از اتفاقات فیلم اول، یک بیمار روانی دیگر لباس «شبح چهره» را به تن کرده و سری جدیدی از قتل‌ها را انجام می‌دهد. در قسمت بعد «شبح چهره» برای بار سوم به دیدن «سیدنی» و دوستانش می‌آید.

در قسمت چهارم مجموعه فیلم جیغ، ده سال از ماجرای قتل‌های پیشین گذشته است. «سیدنی پرسکات» که با نوشتن کتابی از ماجراهایی که بر سرش گذشته بود، اکنون به زندگی طبیعی بازگشته، دوباره با «شبح چهره» روبرو می‌شود. جدیدترین قسمت مجموعه ی ترسناک جیغ داستان زنی را روایت می‌کند که به شهر زادگاه خود بازگشته است. او قصد دارد از هویت فردی که مرتکب مجموعه‌ای از جرائم بی‌رحمانه شده است، پرده برداری کند.

21. فیلم The Sile ce of he Lambs (سکوت بره‌ها)

فیلم سکوت بره ها 1991 درباره‌ دانشجوی جوانی است که در کادر سازمان FBI فعالیت می‌کند و روزی برای دیدار با قاتلی زندانی که چندین زن را به قتل رسانده است، اعزام می‌شود.

20. فیلم Le he Righ O e I (نفر درست را بده)

در فیلم نفر درست را راه بده اسکار پسری 12 ساله است که به دنبال انتقام است اما می‌ترسد. او با دختری به نام الی آشنا می‌شود که از نور خورشید و خوردن غذا دوری می‌کند. الی به اسکار توانایی انتقام می‌دهد اما وقتی پسر متوجه می‌شود که او باید برای زنده ماندن کار دیگری انجام دهد …

19. فیلم Sai Maud (سنت ماد)

داستان فیلم درباره پرستاری به نام کتی است که به رغم انجام CPR، نمی‌تواند مریض تحت مراقبت خویش را نجات دهد و مریض فوت می‌کند. چندین سال می‌گذرد. کتی اکنون یک مسیحی فداکار است، خود را ماد می‌نامد و در یک آسایشگاه خصوصی کار می‌کند. او مسئول مراقبت از آماندا می‌شود و باور دارد که باید روح خداناباور آماندا را نجات دهد، ولی در این مسیر خیلی افراط می‌کند.

18. فیلم Daw of he Dead (فیلم طلوع مردگان)

طلوع مردگان فیلمی در سبک اکشن ترسناک است. بعد از حمله مُردگان به مردم «فرانسین» مسئول یک شبکه تلویزیونی به اصرار دوستش «استیون» می‌پذیرد که با استفاده از یک هلی‌کوپتر از مهلکه فرار کنند؛ دو تک تیراندز پلیس، «راجر» و «پیتر» نیز آنان را هم راهی می‌کنند اما…

17. فیلم The Shi i g (درخشش)

فیلم ترسناک درخشش فیلمی در ژانر ترسناک روانشناسانه است. در این فیلم مرد نویسنده‌ای به همراه همسر و فرزندش در هتلی به عنوان سرایدار اقامت می‌گزیند تا در طول فصل زمستان و در آرامش فضای هتل داستانش را به پایان برد. اما در آنجا نیرویی مرموز روی مرد خانواده تاثیر گذاشته و جنونِ خشونت وی را می‌گیرد.

16. فیلم Si is e (شوم)

فیلم Si is e «شوم»، در یک پروسه تحقیقاتی که به وسیله اندازه گیری شدت ضربان قلب گروهی از مخاطبان، به هنگام تماشای چند فیلم ژانر وحشت شاخص صورت گرفت، لقب ترسناک ترین فیلم تاریخ را به خود اختصاص داد.

داستان این فیلم ترسناک درباره اسوالد آلیسون یک نویسنده واقعی جرم و جنایت است او برای نوشتن داستان جدیدش به خانه‌ای که در آن یک جنایت اتفاق افتاده است نقل مکان می‌کند و در آنجا یک جعبه فیلم ۸ میلیمتری پیدا می‌کند که برای کمک به تحقیقات فیلم‌ها را نگاه می‌کند.

15. فیلم Pol e geis (ارواح خبیثه)

فیلم ارواح خبیثه یا پولترگایست (Pol e geis ) فیلمی ترسناک در ژانر فراطبیعی است. فیلم‌های ارواح خبیثه ۲ و ارواح خبیثه ۳ دنباله این فیلم محسوب می‌شود.

14. فیلم The Exo cis (جن‌گیر)

فیلم جن‌گیر از سال 1973 تا 2013 در هشت قسمت ساخته شده است. جن‌گیر یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت به‌شمار می‌رود. جالب است بدانید که فیلمبرداری این فیلم در کشور عراق انجام شده‌است.

در این فیلم ترسناک یک کشیش کلیسا سعی می‌کند تا با استفاده از دعا و اعمال مذهبی و حتی توسل به جادوگری دخترکی را که به نظر می‌رسد روحش توسط ارواح خبیث تسخیر شده است را نجات دهد.

13. فیلم The Babadook (بابادوک)

داستان فیلم در مورد آملیا وانک یک زن بیوه است که با پسر شش ساله‌اش ساموئل زندگی می‌کند. او شوهر خود (اسکار) را در یک تصادف از دست داده‌است. آملیا برای تنها فرزندش شب‌ها کتاب “آقای بابادوک” رو می‌خواند و باعث می‌شود به طور ناخواسته هیولایی وارد خانه شوند.

12. فیلم The Desce (نزول)

داستان این فیلم ترسناک درباره شش زنی است که برای تماشای اعماق غاری دیدنی وارد آن می‌شوند، ولی خیلی زود معلوم می‌شود که وارد دالان‌هایی شده‌اند که پای بشری به آن نرسیده‌است. آن‌ها از سوراخی به قعر غار سقوط می‌کنند و خیلی زود متوجه می‌شوند به‌جای یک غار توریستی و بی‌خطر، در فضایی بیگانه قرار گرفته‌اند که برخلاف تصورشان میهمان‌نواز نیست، و در فضای تاریک و وهم‌آلود درون غار، دوستی خود را در آزمون تازه‌ای می‌یابند.

11. فیلم Us (ما)

در این فیلم  پدر و مادری، بچه‌های خود را به خانه‌ی ساحلی خود می‌برند تا از همنشینی با دوستان لذت ببرند اما با ورود مهمانانی ناخوانده، جای آرامششان را تنش و هرج‌ومرج می‌گیرد.

10. فیلم D ag Me o Hell (مرا به جهنم ببر)

داستان فیلم درباره کریستین براون یک کارمند بانک است. روزی پیرزنی به نام گانوش به بانک می‌آید و درخواست لغو مصادرهٔ خانه‌اش را می‌کند ولی وقتی کریستین درخواست او را رد می‌کند، در حمله‌ای ناگهانی او را منجر به نفرین لامیا که یک شیطان جهنمی است می‌کند.

9. فیلم The Taki g of Debo ah Loga (گرفتن دبورا لوگان)

در این فیلم یک زن مسن که با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند، موافقت می‌کند تا گروه فیلمبرداری وضعیت او را ثبت کند، اما چیزی که آنها کشف می‌کنند چیزی بسیار شوم‌تر است.

8. فیلم The Au opsy of Ja e Doe (کالبدشکافی جین دو)

فیلم ماجرای پدر و پسری است که در پزشکی قانونی کار می‌کنند. روزی آنها با جسد مرموزی روبه رو می‌شوند که هیچ نشانی از علت مرگ او نمایان نیست. اما اسرار همیشه پنهان نمی‌مانند.

7. فیلم ترسناک The Possessio (تسخیر شده)

داستان فیلم ترسناک تسخیر شده درباره یک دختر جوان به نام امیلی است. او در یک بازار خانگی اقدام به خرید جعبه‌ای قدیمی می‌کند. غافل از این که درون جعبه، کلکسیونی از ارواح باستانی نهفته است.

6. فیلم ترسناک Oculus (چشم)

نورگیر یا چشم، فیلمی ترسناک به کارگردانی مایک فلناگان است. داستان این فیلم ترسناک درباره جوانی است که تلاش دارد تا برادرش را که به جرم قتل محکوم شده؛ با اثبات اینکه جرم او به خاطر دلایل ماورائی است تبرئه کند اما…

5. فیلم Raw (خام)

این فیلم داستان دانشجویی جوان به نام «الا» را روایت می‌کند که در یک کالج دامپزشکی مشغول به کار است. او گیاه‌خوار است اما یکی از روزها و به درخواست خواهرش، گوشت خام یک خرگوش را می‌خورد و همین کافی است تا اشتیاق او برای رو آوردن به خوردن گوشت خام نمایان شود.

4. فیلم Ru (فرار کن)

فیلم فرار درباره‌ی دختر نوجوانی است که به جای رفتن به مدرسه، درس‌هایش را در خانه یاد گرفته است. او به مادر خود مشکوک شده و تصور می‌کند که مادرش رازی تاریک را از او پنهان کرده است.

3. فیلم Bi d Box (جعبه پرنده)

این فیلم داستان آخر زمانی را تعریف می‌کند که موجود یا موجوداتی ماورائی در کره زمین نفوذ کرده‌اند و هر کس به بیرون از محل زندگی خود نگاه کند بلافاصله شروع به خودکشی می‌کند. در این میان عده‌ای بازمانده برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

2. فیلم U sa e (دیوانه)

داستان این فیلم دیوانه درباره زنی جوان است که برای انجام کاری به یک موسسه روانی رفته و به طور ناخواسته و با امضای یک قرارداد در این مکان مرموز گرفتار می‌شود. او ناچار است با بزرگترین ترس خود مقابله کند. اما آیا این ترس ناشی از توهمات «سایر» است یا که واقعیت دارد؟

1. فیلم ترسناک Hos (میزبان)

در فیلم ترسناک میزبان؛ شش دوست به صورت هفتگی، ویدیویی با یکدیگر تماس می گیرند و هر کدام برنامه‌ای اجرا می‌کنند. حالا نوبت هالی است که یک فعالیت را برگزار کند و او به جای مسابقه، یک جلسه احضار روح برگزار می‌کند و جیما تصمیم می‌گیرد که داستانی را درباره پسری در مدرسه خود اختراع کند که خودش را به دار آویخته است.

حرف پایانی

امیدواریم دیدن این لیست برای شما مفید بوده باشد و چند فیلم را به لیست دیدن خودتان اضافه کرده باشید. اگر فیلم ترسناک دیگری می‌شناسید که دیدن آن ضربان قلب را افزایش می‌دهد و ارزش دیدن دارد را با ما به اشتراک بگذارید.

در کنار تماشای فیلم؛ رفتن به سفر یکی از بهترین گزینه‌های پر کردن اوقات فراغت است. با لحظه آخر دات کام شما می‌توانید تورهای مسافرتی را با تخفیف ویژه 30 الی 70 درصدی بخرید. برای مشاهده قیمت‌های فوق العاده لحظه آخر روی لینک کلیک کنید.

آیا خواندن این مطلب برای شما مفید بود؟

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، لطفاً به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا