قیام مهدوی به اسلام انقلابی نیاز دارد نه محافظه کار!

قیام مهدوی به اسلام انقلابی نیاز دارد نه محافظه کار!

قیام مهدوی به اسلام انقلابی نیاز دارد نه محافظه کار!

خبرگزاری شبستان: اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی به معنای عدم سازش و تسلیم و همراهی با ظالمان و ستمکاران و افسادگران و مبارزه قاطع با جریان جاهلیت و باطل و الحاد جهانی است.

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

قیام و ظهور امام زمان (عج)، تداوم بعثت نبوی و حکومت عدل علوی و نهضت مقدس حسینی است و دو هدف اساسی و مهم دارد:

۱. نجات بشریت از چنگال ظلم و ستم و بی عدالتی، جنگ و نابودی ستمگران و اشرار و طاغوتی های عالم؛

۲. رشد و تکامل فکری و اخلاقی بشر و رساندن آنها به قله تقرب و عبودیت.

رسیدن به این دو هدف به سادگی و آسانی میسر نمی شود و نیاز به اسباب و عوامل و برنامه های جدی و قاطعی دارد. در واقع برای رسیدن به این اهداف و آرمان های والا، موانع و چالش های زیادی فراروی امام زمان(عج) بوده و این اسلام انقلابی است که راهگشای آن حضرت(عج) برای رسیدن به مقصد نهایی است؛ نه یک اسلام ضعیف و محافظه کارانه و التقاطی که امروزه عده ای سخت شیفته و منادی آن هستند!!

اسلام انقلابی در آموزه های مهدوی به معنای عدم سازش و تسلیم و همراهی با ظالمان و ستمکاران و افسادگران و مبارزه قاطع با جریان جاهلیت و باطل و الحاد جهانی است. حضرت مهدی(عج) انقلابی بزرگ، گسترده، قاطع و حق طلبانه را رهبری می‌کند و در مدتی کوتاه بر همه کفر و گمراهی چیره می‌شود و سپاهیان شیطان را نابود می‌کند و این درسی است برای همه حق طلبان و عدالت خواهان عالم.

امام کاظم(ع) فرمودند: «…‌‌الثانی عشرمنا یسهِّلُ الله له کل عسیر…‌‌و یبیر به کل جبّار عنید و یهلک علی یده کل شیطان مرید»؛ «خداوند برای دوازدهمین [امام] از خاندان ما، هر دشواری را آسان می سازد…‌‌به دست او هر جبّار سرسختی نابود می شود و هر شیطان سرکشی هلاک می‌گردد». (کمال الدین، ج۲، ص ۳۶۹؛ بحارالانوار، ج۵۱، ص ۱۵۰، ج۳)

امام هادی(ع) نیز می‌فرمایند: «یحق الله به الحق و یزهق الباطل و هو مهدیکم المنتظر»؛ «خداوند به دست او حق را استوار و پیروز و باطل را نابود می‌کند و او مهدی منتظر شما است». (احتجاج طبرسی، ج ۲، ص ۶۰؛ بحار الانوار، ج۳۷، ص ۲۰۹).

گفتنی است، کانال تلگرامی «آینده نگاری ایران» به نشانی IranianForesight@ در دسترس کاربران است.

منبع: پرسمان دانشجویی

دکمه بازگشت به بالا