ظهور تعیین وقت توسط بزرگان

 ظهور تعیین وقت توسط بزرگان

مستند چنین ادعایی را برای بررسی ارسال نمایید . متن پاسخ را اگر دقت نمایید چنین ادعایی با صراحت پاسخ داده شد .
«نزدیک بودن ظهور» آرزوی قلبی همه منتظران امام عصر ارواحنا فداه است . دعای هر لحظه و هر ساعت شیفتگان مهدوی است. پیشوایان ما به همه ما آموخته‌اند که برای فرج آن حضرت دعا کنیم و منتظر ظهور او باشیم و خود را هر لحظه برای حکومت عدل گستر او آماده سازیم.(بحارالانوار، ج 92، ص 326)
البته نهی از توقیت نباید منجر به این شود که شیعیان و منتظران، امر ظهور را پدیده ای دور از دسترس و مستقل از اراده خویش، که در آینده ای محتمل و نامعلوم به وقوع خواهد پیوست، بیانگارند. بلکه باید با حفظ روحیه نشاط و امید، همواره ظهور را در چند قدمی خویش ببینند و این همان چیزی است که در برخی مجامع روایی و پاره ای از متون دینی بدان تصریح شده است.
»»»»»»»»»:
«« تاریخ آن را فقط خداوند می داند و هیچ کس نمی تواند تاریخ دقیق آن را پیش بینی کند.بزرگانی که از زبان انها چنان مطالبی در مورد وقت ظهور طرح گردیده بهتر از دیگران اشراف به نهی از تعیین وقت ظهور داشته و دارند . گاهی کلماتی بر اساس برخی قرائن و بطور کلی از آنها صادر و در اثر نقل قولها به مطلبی خلاف نیت و برنامه گوینده تبدیل شده است . »»
عده اى با توجه به اوضاع و شرایط فعلى حاکم بر جهان به این باور رسیده اند که دوره اى که ما در آن زندگى مى کنیم همان دوره آخرالزمان است که در روایات به آن اشاره شده است؛ زیرا براى آخرالزمان نشانه هایى گفته شده (مانند گسترش فساد و تفسیر دین براساس هوا و هوس و…) که این نشانه ها در دوره زمانى ما به وقوع پیوسته است پس زمان کنونى آخرالزمان است و ظهور نیز در این دوران محقق مى شود.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

دکمه بازگشت به بالا