وجود ریپتایل ها

 وجود ریپتایل ها

خزندگان فرازمینی، خزندگان انسان‌نما، رِپتایل‌ها، انسان‌های مارمولکی یا رِپتیلین‌ها (انگلیسی: Reptilians ):آیا وجود خزندگان فرازمینی انسان نما یا رپتایل‌ها حقیقت دارد؟ طبق یک فرضیه و دیدگاه، اسناد و مدارک بسیاری وجود دارند، مبنی بر اینکه خزندگان فرازمینی انسان نما یا رپتایل‌ها می‌توانند وجود داشته باشند و یا اینکه حداقل در گذشته وجود داشته اند.
رپتایل‌ها یا خزندگان انسان نمای فرازمینی بر اساس یک نظریه خزنده‌های فرازمینی هستند که شکل و شمایل انسان‌ها را دارند و در بین مردمان کره زمین زندگی می‌کنند.
مطابق ادعاهای این نظریه موجودات خزندهٔ انسان‌نمای فضایی که قابلیت تغییر شکل دارند، در واقع زمین را در کنترل خود دارند. به طوری که برخی حتی بر این باور می‌باشند که برخی سیاستمداران بزرگ جهان از جمله باراک اوباما رپتایل هستند.
دیوید آیک از پیروان این نظریه است و در زمینهٔ نظریهٔ توطئه پژوهش می‌کند و طبق تخمین‌هایش امروزه حدود صد میلیون نفر در سرتاسر جهان به این نظریه اعتقاد دارند.
این نظریهٔ نیازمند اثبات است. فیلم های زیادی در این مورد پخش شده که معلوم نیست واقعی هست یا نه.
بر اساس نظریه رپتایل‌ها این موجودات خزنده انسان نما که فرازمینی می باشند، قابلیت تغییر شکل و ساختار فیزیکی دارند.
البته لازم به ذکر است که نظریه رپتایل بودن سیاستمداران آمریکایی و در جهان پر واضح است که به هیچ عنوان حقیقت نداشته و تنها ساخته و پرداخته مجلات زرد جهت جذب مخاطب حداکثری است.
در پاسخ به این که آیا خزندگان فرازمینی انسان نما یا همان رپتایل‌ها حقیقت دارند یا خیر، بعضی مدعی هستند، وجود رپتایل‌ها به این معنی نیست که آنان خود را به شکل انسان درآورده اند و بلکه می تواند بدین معنی باشد که رپتایل‌ها حداقل در گذشته دور در میان انسان‌ها می زیسته و به یاری آنان می پرداخته اند. چنان چه در نقاشی‌های باستانی و مجسمه‌های کشف شده متعلق به عصر باستان شاهد موجودات انسان مانندی هستیم که سرشان با انسان متفاوت است.
مستندات ارایه شده مبنی بر وجود رپتایل‌ها در کره زمین:
بزرگترین و مستند‌ترین سند مبنی بر وجود رفتار‌ها مجسمه‌ها و نقاشی‌های باستان هستند. نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی به شکل انسان با سر حیوان یا حیوان با سر انسان و مجسمه‌های دارای شکل‌های عجیب و غریب که به ظاهر نمی‌توانند ساخته و پرداخته تخیلات انسان‌های آن زمان باشد. تصویرسازی و تصور چیزی که وجود ندارد بسیار سخت و مشکل است مخصوصاً برای مردم زمان‌های باستان که مثل این زمان نبودند! منظور از این زمان این است که ما انواع فیلم‌های مختلف و داستان‌های مختلف را در عصر حاضر مشاهده کرده‌ایم و از این رو می‌توانیم تصویرسازی‌های ذهنی زیادی انجام داده و مجسمه‌هایی دارای شکل‌های مختلف بسازیم.
ولی این موضوع در رابطه با داستانی آن صدق نمی‌کند چرا که آنان هرگز چنین چیز‌های تخیلی‌ای را ندیده بودند که بخواهند آن را تصویرسازی نیز بکنند! مگر آنکه آنان مشاهدات واقعی‌ای داشته و سپس با توجه به مشاهدات واقعی شان مجسمه‌ها را ساخته اند! حتی یکی از آشکار‌ترین نقش برجسته‌ها متعلق به بنایی هستند که بر روی سر در آن تصاویر “تانک” , “هلیکوپتر” و یک “جت جنگی” یا “سفینه فضایی” حکاکی شده است! البته کلیپ‌هایی نیز وجود دارند که لحظات وجود رپتایل‌ها را شکار کرده اند و تنها کافی است در بخش ویدیو‌های گوگل عبارت “رپتایل” را سرچ کنید تا مشاهده کنید!
البته این سخن بیشتر بیان ادعاست تا مستندات یک واقعیت. برای اثبات باید مستندات قطعی و بیشتری ارایه شود.
اما در رابطه با این موضوع که آیا رپتایل‌ها در حال کنترل و تعیین سرنوشت کره زمین می‌باشند باز صرفاً ادعا شده است که دلیل اینکه آن‌ها در حال کنترل و تعیین سرنوشت زمین هستند، همین ویروس کرونا است! البته نه خود ویروس کرونا بلکه کتاب “پیشگویی سیلویا براون” که شیوع ویروس کرونا را در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بود!
جواب این است که کلیه این ادعاها تنها بر مبنای تئوری‌ها و نظریه‌های وجود رپتایل‌ها می‌باشد؛ اما با این ادعاها ما نمی‌توانیم وجود رپتایل‌ها را تاییدکنیم.
(با استفاده و تصرف جزئی از: خبرگزاری صدا وسیما؛ لینک https://www.iribnews.ir/00DMN1).
به هر حال، قرن‌های زیادی است که ذهن انسان به این سؤال مشغول شده که آیا موجودات زنده غیر از کرده زمین، در کره‌های دیگر آسمانی هم زندگی می‌کنند و حیات دارند. این سؤال زمینه‌ای برای تحقیقات منجمان و محققان شده تا ردی از حیات و زندگی در کرات آسمانی پیدا می‌کنند.
نکته جالب این است که قرآن کریم در هزار و چهارصد سال قبل، زمانی که انسان هنوز راهی برای رفتن به ارتفاع و فاصله گرفتن از کره زمین پیدا نکرده بود، به این سؤال پاسخ داده است.
در برخی آیات قرآن کریم اشاره‌ای رازگونه به موضوع حیات در کرات آسمانی شده ولی درک انسان هنوز از مفاهیم والای قرآن عاجز و ناتوان است.
درواقع برخی از تعبیرات در قرآن کریم اشاره به علائم حیات و وجود موجودات زنده در کره‌های دیگر غیر از کرده زمین دارد. به عنوان مثال خدای متعال در سوره شوری می‌فرماید: «و من آیاته خلق السموات و الارض و ما بث فیهما من دابه و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر(شوری، آیه 29)؛ و از نشانه‌های (قدرت) اوست آفرینش آسمان‌ها و زمین و آنچه از (انواع) جنبنده در میان آن دو پراکنده است و او هرگاه بخواهد برگرد آوردن آنان تواناست.» تعبیر به «من دابه» در آیه شریفه می‌تواند اشاره‌ای به وجود موجودات زنده در کره‌های آسمانی باشد.
همان طور که علامه سید محمدحسین طباطبایی صاحب تفسیر شریف المیزان در تفسیر این آیه نوشته است: «ظاهر آیه این است که در آسمان‌ها مثل روی زمین، جنبندگان (دواب) وجود دارد.» و یا در تفسیر نمونه می‌خوانیم که این آیه دلالت بر وجود انواع موجودات زنده در آسمان‌ها دارد، هرچند هنوز دانشمندان به صورت قاطعی در این زمینه قضاوت نمی‌کنند و سربسته می‌گویند که دارای موجودات زنده‌اند ولی قرآن با صراحت این حقیقت را بیان می‌دارد که در پهنه آسمان نیز جنبندگان زنده، فراوان وجود دارد.
همچنین در سوره مبارکه الرحمن به این موضوع اشاره فرموده است که: «یسئله من فی السموات و الارض کل یوم هو فی شأن(الرحمان، آیه 29)؛ هر که در آسمان ها و زمین است از او درخواست می‌کند؛ هر زمان، او در کاری است.»؛ گویا موجودات زنده‌ای در کره‌های دیگر غیر از زمین زندگی می‌کنند که مانند ما انسان‌ها و سایر موجودات زنده روی زمین نیازها و احتیاجات حیاتی دارند و خدای متعال پاسخ آنها را داده و به امورشان رسیدگی می‌کند.
در سوره اسراء نیز اشاره‌ای لطیف و ظریف به وجود موجودات زنده در زمین و آسمان ها شده است، آنجا که می‌فرماید: «یسبح له السموات السبع و الارض و من فیهن(اسرا، آیه 44)؛ آسمان‌های هفتگانه و زمین و هر کس که در آنهاست او را تسبیح می‌گویند.»
در عین حال یک نکته مهم وجود دارد که باید به آن دقت شود؛ عده‌ای بر این باور هستند که امکان دارد منظور از موجودات زنده، موجودات ریز ذره‌بینی مانند ویروس‌ها باشد و یا موجودات بزرگتری مانند پرندگان که در اطراف خود هم مشاهده می‌کنیم.
بنابراین با توجه به اینکه احتمال حیات در کرات دیگر از نظر علمی اثبات نشده نمی‌توان در این باره به طور قطعی نظر داده و آن را منتسب به آیات قرآن کریم دانست. چرا که درک ما هنوز از مفاهیم والای قرآن کریم محدود است و این آیات اشاره‌ای رازگونه به یکی دیگر از موضوعات علمی در قرآن کریم است که فهم و عقل انسان هنوز از درک آن عاجز است.
با استفاده از: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/11/28/2453722/

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

دکمه بازگشت به بالا