تحریم ها و استقلال ملت ها

 تحریم ها و استقلال ملت ها

آزمون تحریم ها نشان داد که با دشمنی سر و کار داریم که به تعهدات خویش پایبند نبوده و با کوتاه آمدن از مواضع و منافع نمی توان از دشمنی آن کاست و تنها راه کاهش فشارها و تهدیدات، کسب قدرت در همه عرصه های علمی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و… است.
مشکل دشمنان با کشور ما تنها مسأله هسته ای نبوده و پس از برجام، مسائل دیگر از جمله توان دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه ای کشور مان را بهانه قرار دادند .همانگونه که حضرت امام(ره) فرمودند : «نکته مهمی که همه باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال وآزادی ما راقبول دارند؟ به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی مان نمی شناسند به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر این که شما را از دین تان برگردانند …آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام را با دستهای خود ویران نماید , آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر , آنها ابر قدرت باشند ما ضعیف , آنها ولی و قیم باشند , ما جیره خوار و حافظ منافع آنها , نه یک ایران با هویت ایران اسلامی..»(صحیفه نور، ج 20، ص 237)
تجربه برجام نشان داد که بر خلاف تبلیغات پرسر و صدای برخی جریان ها و گروههای سیاسی که حل مشکلات کشور را به بیرون کشور گره زده و آن را از طریق مذاکره قابل حل می دانستند، راهبرد صحیح در حل مشکلات نگاه به درون و استفاده از ظرفیت های داخلی کشور است. بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز کشور به دلیل ضعف مدیریت و برنامه ریزی و ضعف روحیه انقلابی و عزم جهادی و غفلت و کم توجهی به امکانات و ظرفیت های داخلی کشور و استفاده از جوانان نخبه و مستعد است. همان جوانانی که در عرصه های مختلف علمی توانسته اند دستاوردهای بزرگی را برای کشور به ارمغان بیاورند.
تجربه تحریم ها نشان داد که بدون مقاومت و تقویت محور مقاومت نمی توان در برابر زیاده خواهیهای آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاد. ایستادگی و پایداری محور مقاومت با حمایت جمهوری اسلامی، تهدید داعش و نقشه شوم دشمنان علیه منطقه را خنثی نمود و بحران سوریه و عراق را به نفع کشورها و ملت های آنان برطرف نمود. آزمون تحریم ها نشان داد که با تجهیز و حمایت از گروههای مقاومت در فلسطین می توان صحنه میدانی را به نفع ملت های مظلوم تغییر داد و رژیم صهیونیستی ای که روزگاری شعار از نیل تا فرات را در سر می پروراند، در مرزهای خود محصور نموده و در برابر موشکهای مقاومت عاجز و ناتوان کرد. اگر جمهوری اسلامی در این زمینه غفلت می کرد، امروز معادلات منطقه در راستای منافع شوم و استکباری نظام سلطه رقم خورده بود و شاهد تجزیه کشورهای اسلامی و تسلط کامل آمریکا بر منطقه بودیم.
در روزگاری که منطق و عدالت جای خود را به زورگویی و سلطه طلبی داده است، راهی به جز قدرتمند شدن و ایستادگی در برابر زورگویان نیست و اگر ملتهای مسلمان بیدار شوند و در برابر سلطه گران بایستند و از منافع خود دفاع کنند، جایی برای سلطه جویی آنان باقی نخواهد ماند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

دکمه بازگشت به بالا