طریقه خوردن انبه

طریقه خوردن انبه

طریقه خوردن انبه

طریقه خوردن انبه

اینم از طرز خوردن انبه


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

روش های پوست کندن و خوردن انبه ( مانگو ) عکس

در نگاه اول پوست کندن انبه ( مانگو ) کار ساده ای به نظر می آید اما بعد از شروع به پوست کندن مایع غلیظی از آن در می آید که کار را سخت میکند . همچنین هسته بزرگی در وسط مانگو وجود دارد که کار را باز هم سخت تر میکند . روش های مختلفی برای پوست کندن راحت انبه وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم .

روش اول : پوست کندن به روش جوجه تیغی

انبه را روی تخته قرار دهید . با دست غیر اصلی خود انبه را نگه دارید و با دست اصلی خود چاقو را بگیرید . انبه را به ۳ قسمت برش دهید . ۲ تکه گوشتی و ۱ تکه حاوی هسته بدست می آید . انبه دارای هسته تختی به اندازه ۲ سانتی متر در وسط خود میباشد که نمیتوانید آن را برش دهید .

۲ تکه گوشتی انبه را برش دهید . مانند شکل به صورت عمودی و افقی انبه را برش بزنید . به مربع های ۱٫۵ سانتی برش خورده شود . پوست را برش نزنید و فقط تا نزدیکی آن ببرید .

از پشت پوست انبه آن را فشار دهید . انگشتان خود را پشت و دور انبه گذاشته و آن را بر عکس کنید ( مانند شکل ) . بعداز انجام این کار انبه شبیه به جوجه تیغی میشود . به همین دلیل اسم این روش را جوجه تیغی گذاشته اند .

با چاقو گوشت انبه را از پوست آن جدا کنید . میتوانید با یک چاقو به سادگی گوشت میوه را جدا کنید و یا آن را به همان صورت میل کنید .

هسته انبه را در بیاورید . انبه را روی تخته گذاشته و آرام آرام دور هسته را برش دهید . پیدا کردن هسته انبه مقداری سخت میباشد . هسته انبه بیضی شکل میباشد .

پوست اطراف قسمت هسته را جدا کنید . به سادگی میتوانید با دست پوست این قسمت را جدا کنید . سپس هسته را در بیاورید و گوشت میوه که در اطراف هسته قرار دارد را میل کنید .

روش دوم : پوست کندن با گیره

انبه را پوست بکنید و سر و ته آن را ببرید . با پوست کن و یا چاقو پوست نازک انبه را بکنید . حواستان باشد که دستتان را نبرید زیرا دستانتان بسیار لیز میشوند . سر و ته انبه را با چاقو بریده و تخت کنید .

۲ عدد نگه دارنده به سر و ته انبه فرو کنید . از نگه دارنده بلال و یا هر وسیله مشابهی که بتواند در انبه فرو رود و آن را نگه دارد میتوانید استفاده کنید . اینکار برای جلوگیری از لیز خوردن انبه در هنگام برش دادن میباشد .

دور تا دور انبه را با چاقو مانند شکل ببرید . انبه دارای قسمت گوشتی و هسته میباشد . با توجه به مقدار فرورفتن چاقو در انبه میتوانید این نواحی را تشخیص دهید .

با برش های عرضی گوشت انبه را جدا کنید . با برش های عرضی تمام گوشت انبه را به راحتی جدا کرده تا در انتها فقط هسته آن باقی بماند .

طریقه خوردن انبه

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا