آموزش منجوق بافی

آموزش منجوق بافی

آموزش منجوق بافی

آموزش منجوق بافی

سلام دوستان و همراهان سایت هنری ، به جلسه اول آموزش  بافت دستبند منجوق بافی با استفاده از دستگاه های منجوق بافی خوش اومدید .  کافی هست که نحوه استفاده از این دستگاه ها رو آموزش ببینید تا بتونید من بعد هر دستبندی رو با هر طرح دلخواهتون بسازید..  قبل از اینکه سراغ ساخت دستبند […]


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

سلام دوستان و همراهان سایت هنری ، به جلسه اول آموزش  بافت دستبند منجوق بافی با استفاده از دستگاه های منجوق بافی خوش اومدید . 

کافی هست که نحوه استفاده از این دستگاه ها رو آموزش ببینید تا بتونید من بعد هر دستبندی رو با هر طرح دلخواهتون بسازید.. 

قبل از اینکه سراغ ساخت دستبند ها بریم بهتره با هم چند تا نمونه از دستبند های زیبایی که با دستگاه های منجوق بافی بافته شده رو ببینیم . 

 شما با استفاده از دستگاه منجوق بافی قادر خواهید بود که زیور الات زیورالاتی مثل دستبند های زیر رو ببافید. 

مواد و ابزار مورد نیاز برای منجوق بافی با دستگاه منجوق بافی :   

 دستگاه منجوق بافی   

نخ نامرئی   

منجوق های رنگی در یک سایز ۲ یا ۳ میلی متری   

سوزن منجوق بافی   

چرم   

تریشه   

دکمه قابلمه ای   

چسب آهن 

توجه کنید که مواد  ابزار مورد نیاز شما داخل بسته آموزشی قرار داده شده و کسانی که این بسته رو تهیه کردن نیازی به مواد و ابزار بالا نخواهند داشت. 

آموزش رج کشی تار های عمودی دستبند :

در جلسه اول تارهای عمودی دستبند توسط دستگاه منجوق بافی رج کشی میشن. تعداد تارها باید یکی بیشتر از تعداد مهرهای هر ردیف باشه. در این آموزش ۶ تار لازم هست. بافت دستبند بصورت رجهای افقی (عرضی)  در دور این پودهای انجام میشه  عرض این مثال دستبند حدود ۱ سانتی متر هست. در واقع ما از ۵ عدد منجوق ۲ میلی متری استفاده می کنیم . 

شماتیک کار با دستگاه در شکل زیر نشان داده شده است : 

فیلم ویدئویی آموزش رج کشی در دستگاه منجوق بافی :  

مرورگر شما بروز نیست!

دستگاه های منجوق بافی ساخته شده با وجود کاربرد یکسان، گاها در بعضی قسمت ها ساختار متفاوتی نسبت به همدیگه دارند. قطعا زمانی که شما با کاربرد کلی دستگاه آشنا شده باشید، میتونید با دستگاه های مختلف منجوق بافی به راحتی کار کنید. اما با این حال برای اینکه با یک نوع دیگه از این ساختارها آشنا شوید میتوانید فیلم های زیر رو مشاهده کنید.

دستگاهی که در این فیلم ها نحوه کار با اون ها رو بهتون آموزش خواهیم داد رو میتوانید با قیمت مناسب از سایت خریداری بفرمایید.

مرورگر شما بروز نیست!

مرورگر شما بروز نیست!

کاربرد قسمت های مختلف دستگاه منجوق بافی :   

همون طور که گفتیم در ساختار دستگاه های منجوق بافی ممکن است بعضی قسمت ها نسبت به ساختاری که اینجا برای شما مثال زده شده متفاوت باشند، با این حال شرح قسمت هایی که به طور معمول در دستگاه های منجوق بافی در نظر گرفته شده اند رو در زیر مشاهده میکنید.

میخ های دو سر دستگاه : از میخ های دو سمت دستگاه منجوق بافی برای بستن تارها استفاده میشه .

استوانه های چوبی : از استوانه های چوبی ای که در دو سمت دستگاه منجوق بافی قرار دارن برای تنظیم کشش نخ ها استفاده میشه. 

فنرها : در دو سر دستگاه فنر هایی وجو داره از این فنر ها برای تنظیم فاصله بین تارها و موازی بودن تار ها با هم استفاده میشه.

فیلم زیر قسمت هایی از آموزش های این کلاس هست که در این جلسه و جلسات آینده مشاهده میکنید.

مرورگر شما بروز نیست!

در جلسه بعد الگوی مربوط به ساخت این دستبند زیبا رو بهتون ارائه میدم و نحوه نقشه خوانی و بافت این دستبند زیبا رو آموزش می بینیم همراه من باشید.

آموزش منجوق بافی

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا