بازی های پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

بازی های پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

بازی های پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

بازی های پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

قرعه کشی نهایی دیدارهای پلی آف اروپایی در رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر روز جمعه ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ در زوریخ سوئیس برگزار شد.


قرعه کشی پلی‌ اف جام جهانی ۲۰۲۲ اروپا همه را غافلگیری کرد

نتیجه قرعه کشی به شرح زیر است:

گروه A

اسکاتلند – اوکراین

ولز – اتریش

گروه B

روسیه – لهستان

سوئد – جمهوری چک

گروه C

ایتالیا – مقدونیه شمالی

پرتغال – ترکیه

****

برنده بازی ولز – اتریش در خانه میزبان برنده بازی اسکاتلند – اوکراین خواهد بود.

برنده بازی روسیه – لهستان در خانه میزبان با برنده بازی سوئد – جمهوری چک خواهد بود.

برنده بازی پرتغال – ترکیه در خانه میزبان بازی برنده ایتالیا – مقدونیه شمالی خواهد بود.

کدام تیم‌های در قرعه کشی شرکت داشتند؟

گلدان ۱: ایتالیا، پرتغال، روسیه، اسکاتلند، سوئد، ولز

گلدان ۲: اتریش، جمهوری چک، مقدونیه شمالی، لهستان، ترکیه، اوکراین

سه جایگاه اروپایی برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که در پایان مرحله گروهی رقابت‌های مقدماتی تخصیص داده نشده‌اند، از طریق مسابقات پلی آف میان ۱۲ تیم تعیین می‌شوند.

به اضافه ۱۰ دوم مرحله گروهی مسابقات انتخابی جام جهانی در اروپا، دو تیم دیگر بر اساس رده‌بندی کلی لیگ ملت‌های یوفا در فصل ۲۰۲۰۲۱ انتخاب شده‌اند: اتریش و جمهوری چک.

به طور خاص، این امتیازها به دو تیم از لیگ ملت‌های یوفا که بهترین رتبه را داشتند تعلق گرفت که نه مستقیماً به عنوان صدرنشین گروه مقدماتی اروپا به مسابقات نهایی راه یافتند و نه قبلاً به عنوان تیم دوم گروه مقدماتی اروپا وارد پلی آف شده بودند.

آیا محدودیتی اعمال می شود؟

قانون برخورد تیمی ممنوع به این معنی است که برخی از کشورها، به عنوان مثال اوکراین و روسیه، نمی‌توانند با هم حریف شوند.

بازی های پلی آف چه زمانی برگزار می‌شود؟

مرحله نیمه نهایی پلی آف: پنجشنبه ۲۴ مارس ۲۰۲۲

فینال پلی آف: سه شنبه ۲۹ مارس ۲۰۲۲

نحوه برگزاری پلی‌آف دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا

بازی‌های نیمه‌نهایی پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، روزهای ۲۴ و ۲۵ ماه مارس آینده و مرحله نهایی نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس برگزار خواهد شد

دبی – العربیه فارسی

مسیر پلی‌آف اروپا برخلاف ادوار گذشته به صورت یک پلی‌آف رفت و برگشت برگزار نمی‌شود و تیم‌ها در این دوره نسبت به گذشته، مسیر به مراتب دشوار‌تری خواهند داشت.دوازده تیم حاضر در مرحله پلی‌آف، به سه گروه چهار تیمی تقسیم می‌شوند، اما به صورت گروهی با یکدیگر مسابقه نمی‌دهند. در هر گروه، مسابقات به صورت تک بازی برگزار می‌شود و تیم‌های پیروز در گروه‌های سه گانه، راهی فینال می‌شوند و هر تیمی که فینال را پیروز شود، به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود می‌کند. این نخستین باری است که پلی‌آف اروپا با چنین فرمتی برگزار می‌شود.

شرح قرعه‌کشی

در مسیر A، اسکاتلند از اوکراین میزبانی خواهد کرد و ولز هم در خانه مقابل اتریش صف‌آرایی می‌کند. پیروز این دو بازی، در دور نهایی پلی‌آف مقابل یکدیگر به میدان می‌روند تا از یک نماینده دیگر قاره اروپا در جام جهانی رونمایی شود.میزبان دیدار نهایی مسیر A از برنده بازی ولز و اتریش خواهد بود.در مسیر B، روسیه در برابر لهستان صف‌آرایی خواهد کرد و سوئد از جمهوری چک میزبانی می‌کند. برنده این دو مسابقه نیز به مصاف هم می‌روند تا تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ از این مسیر مشخص شود.مسابقه فینال مسیر B، به میزبانی برنده بازی روسیه و لهستان خواهد بود.در مسیر C، ایتالیا در نخستین نیمه‌نهایی، مقابل مقدونیه شمالی صف‌آرایی می‌کند و پرتغال پذیرای ترکیه خواهد بود. برنده این دو دیدار نیز در برابر هم قرار می‌گیرند تا دیگر تیم اروپایی حاضر در جام جهانی قطر تعیین شود. اتفاقی که به منزله حذف یکی از قهرمانان دو نسخه‌ اخیر جام ملت‌های اروپا(۲۰۱۶ و ۲۰۲۰) خواهد بود.گفتنی است، بازی‌های نیمه‌نهایی پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، روزهای ۲۴ و ۲۵ ماه مارس آینده و مرحله نهایی نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس برگزار خواهد شد.

بازی های پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا