صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم

صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم

صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم

صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم

جواب صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی ❤️ پاسخ کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی پایه دهم ⚡️ از فصل ۶ شمارش بدون شمردن.


جواب صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی دهم ☑️ کاردرکلاس و تمرین

پاسخ کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل ۶ شمارش، بدون شمردن

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل ۶ شمارش، بدون شمردن را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۱۲۹ ریاضی دهم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۱ ریاضی دهم

۱- یک مربی فوتبال قصد دارد برای بازی پیش رو در تیم خود یک دفاع راست، یک دفاع چپ، یک دفاع جلو و یک دفاع عقب قرار دهد. او شش بازیکن دفاعی دارد که می‌توانند در هر کدام از این چهار پست بازی کنند. در شروع بازی چند حالت برای چیدن این خط دفاعی برای این مربی وجود دارد؟

۲- با عددهای ۵ و ۳ و ۲ و ۱ چند عدد سه رقمی با ارقام غیرتکراری می‌توان نوشت؟

☑️ نکته مهم : دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد لطفا از آن ها به شیوه صحیح و فقط برای رفع مشکلات درسی‌تان استفاده نمایید.

جواب تمرین صفحه ۱۳۱ ریاضی دهم تجربی

۱- در یک لیگ فوتبال ۱۸ تیم قرار دارند. در پایان این لیگ تیم‌های اول تا سوم به چند حالت مختلف می‌توانند مشخص شوند؟

۲- از بین تعدادی کتاب مختلف می‌خواهیم سه کتاب را انتخاب کنیم و در قفسه‌ای بچینیم. اگر تعداد حالت‌های مختلف برای این کار ۲۱۰ تا باشد، تعداد کتاب‌ها چند تاست؟

۳- کدام یک از موارد زیر درست و کدام نادرست است؟

☑️ دانش آموز عزیز به خوبی روی یادگیری مفاهیم این سوالات تمرین کنید زیرا این بخش از کتاب بسیار مهم و امتحانی می باشد.

حل تمرینات صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم با توضیح

۴- در یک نوع ماشین حساب کوچک که دارای ۲۰ کلید است، برای انجام یک دستور خاص باید سه کلید مشخص با ترتیبی مشخص فشار داده شوند. اگر فردی نداند سه کلید مورد نظر کدام اند و بخواهد به طور تصادفی این کار را انجام دهد و فشردن هر سه کلید ۲ ثانیه زمان بخواهد، این فرد حداکثر (در بدترین حالت) در چه زمانی می‌تواند دستور مورد نظر را اجرا کند؟

۵- با حروف کلمه «گل پیرا» و بدون تکرار حروف 

الف) چند کلمه ۶ حرفی می‌توان نوشت؟ چند تا از آنها با «گل» شروع می‌شود؟ب) چند کلمه ۴ حرفی می‌توان نوشت؟پ) چند کلمه ۶ حرفی می‌توان نوشت که در آنها دو حرف «پ» و «ر» در کنار هم آمده باشند؟ت) چند کلمه ۴ حرفی می‌توان نوشت که در آنها دو حرف «پ» و «ر» در کنار هم آمده باشند؟ث) چند کلمه ۵ حرفی می‌توان نوشت که در آنها حروف کلمهٔ «پیرا» کنار هم آمده باشند؟

دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره تمرین های حل شده داشتید کافیست آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی دهم

🟥 در این نوشته جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی دهم را برای رشته تجربی و ریاضی با توضیح کامل بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. شما این کار را برای سایر کتاب های درسی تان نیز می توانید انجام دهید.

گام به گام فصل۶ ریاضی دهم

حل تمرین فصل درس مورد نظر خود را انتخاب کنید

صفحه ۱۳۲ ریاضی دهم

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا