طبع سماق سرد است یا گرم

طبع سماق سرد است یا گرم

طبع سماق سرد است یا گرم

طبع سماق سرد است یا گرم

طبع سماق سرد و خشک است و پاک کنندگی معده و روده‌ها، جلوگیری از استفراغ و تهوع از خواص سماق است و همچنین سماق خاصیت ضد اسهالی نیز دارد.


طبع و خواص سماق

نویسنده : نار مشک

۱۳۹۹-۰۳-۲۷

خواص خوراکی ها

طبع سماق

طبع سماق سرد و خشک و برای افراد گرم مزاج بسیار مفید است. از منظر طب سنتی ایرانی طبیعت سماق سرد و خشک در درجه دوم است و سردی برگ آن کم‌تر از دانۀ آن است.

عنواین مهم این مطالب:

بسیاری ازما با شنیدن نامش یاد کباب می افتیم، حتی طعم کباب زمانی لذیذتر می‌شود که با سماق همراه شود و اصلا بدون سماق، کباب معنی ندارد. این چاشنی و طعم دهنده‌ی غذا، سرشار از خاصیت است و در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد.

سُماق در زبان انگلیسی به Sumac معروف است اما نام علمی آن Rhus co ia ia می‌باشد که از راسته افراسانان است. سماق درختچه ‌ایست کوهستانی که میوه‌های خوشه‌ای دارد و میوهٔ آن پس از کوبیده شدن به عنوان چاشنی، همراه با غذاهایی همچون کباب استفاده می‌شود، طعم سماق به ترشی نزدیک است.

سماق یکی از اجزای اصلی سفره هفت سین ایرانیان است و در یونان باستان از چوب سماق به جهت رنگ‌آمیزی پارچه‌های پشمی استفاده می‌شده‌ و در کشور ایتالیا از این گیاه برای رنگ دادن به چرم نیز استفاده شده ‌است.

سماق چیست

سماق گیاهی است از رده دولپه‌ای‌ها جدا گلبرگ که سردسته ٔ تیره سماقیان می‌باشد. این گیاه کوچک به شکل درخت یا درختچه است و برگ‌هایش متناوب و مرکب و شانه‌ای است. گل‌هایش کامل و دو جنسی و در برخی گونه‌ها گل‌های نر و ماده از هم جدا هستند. میوه این گیاه سفت و ترش مزه و قابض است و گَرد میوهاش ترش و خوش طعم و جهت چاشنی غذا به کار می‌رود.

سماق در غرب آسیا و شرق آفریقا و آمریکای شمالی می‌روید. این گیاه در ایران در شازند، تبریز، اردبیل، شمیران، تفرش، خراسان، شیراز، رودبار، هوراند، سردشت و اقلید می‌روید. جنگل سماق در کوه‌های شهر شازند، کوه‌های مجاور روستاهای عبدالله کندی و القناب در استان اردبیل واقع شده‌است.

طبق اعلام کارشناسان کشاورزی سماق تولیدی گناباد از بهترین گونه‌های موجود در دنیاست و قابلیت صادراتی دارد.

سماق ثمر درختى است به اندازه عدس و گاهی بزرکتر و گاهی کوچکتر و پهن‌تر از آن و در خوشه مانند خوشۀ حبه الخضرا و بر روی دانه‌های سماق پوست نازکی است که طعم آن ترش است. درخت یا درختچه سماق به اندازه درخت انار و بعضا بزرک‌تر از آن است.

برگ درخت سماق بلند و کمی سرخ رنگ و کرکدار است. سماق دو نوع مى‌باشد بستانی و جبلی که بیشتر در شهرهای سردسیر می‌روید بهترین نوع سماق، سماقی است که رنگ آن سرخ باشد و پر گرد و ترش و خوش ‌طعم باشد، قدرت و قوت سماق پس از برداشت تا سه سال باقی مى‌ماند.

فواید سماق

سماق در طب سنتی

سماق عربی شده‌ی سماک پارسی است در تاجیکستان به آن تتوم یا سمارق تتوم می‌گویند، سماق در قدیم سماک تلفظ می‌شده و ریشهٔ واژه، سُمّاق سریانی است. در کتاب‌های قدیم سماق را سماقیل و طمطم و تمتم می‌نامیدند و به هندى آن را تترک و تمانیر و تنزیک می‌گویند.

حکما و قدمای طب سنتی با بررسی در خواص سماق به این موضوع به درستی پی برده بودند که سماق خواص گندزدایی و ضد عفونی کننده و ضد میکروب داشته و برای همین پیشنهاد استفاده از سماق را به عنوان ماده ضد میکروب و عفونت در غذاها می‌دادند.

طبع سماق

سماق طبعش گرم است یا سرد؟ اکثر ما زمانی که اسم سماق به گوشمان می‌رسد، به یاد کباب می افتیم. چراکه ما از این ادویه اغلب در کنار کباب استفاده می‌کنیم. اما اگر خواص درمانی و فواید آن را بدانیم بی شک دیگر از این گیاه پرخاصیت غافل نخواهیم شد.

مزاج یا طبع سماق سرد و خشک است و برای افراد گرم مزاج بسیار مفید می باشد. از منظر طب سنتی ایرانی طبیعت سماق سرد و خشک در درجه دوم است و سردی برگ آن کم‌تر از دانۀ آن است.

خواص سماق در طب سنتی

سماق مقوی و پاک کننده و تمیزکننده معده و روده‌ها و مانع ریخته شدن صفرا به معده و روده‌ها است. همچنین استفراغ و تهوع و اسهال‌های صفراوی و دیسانتری و خونریزی‌های عادی لثه و زیادی ادرار را از بین می‌برد. می‌توان گفت همراه کردن سماق با برنج، برای افرادی که دچار دلپیچه و احیانا اسهال هستند و افرادی که میخواهند معده خود را دباغی یا پاکسازی کنند بسیار عالی است.

گردی که روی سماق است را تراب سماق می‌گویند، این گرد بسیار قابض است یعنی خاصیت جمع کنندگی دارد و با اندکی تلخی همراه است که برای قطع اسهال‌های مزمن و رطوبت‌های رحم مفید است.

همچنین ترکیب گرد سماق با ادویه مناسب دیگر برای تقویت و استحکام لثه و زخم‌های کهنه دهان و درمان آفت دهان و درد دندان کرم خورده و چشم درد سودمند است. بر اساس منابع طب ایرانی، آشامیدن سماق با آب برای خونریزی از گلو و بینی (خونریزی های فوقانی) مناسب است.سماق برای اشخاص گرم مزاج اشتها آور خواهد بود. سماق ضد قارچ و رفع کننده عفونت است، برای همین غرغره با دمکرده یا نقوع سماق برطرف کننده و درمان کننده درد گلو است. ضماد کرن یا ماسک سماق بر پیشانی خون دماغ را بند می‌آورد.

سماق سائیده همراه با آب سرد مانع خونریزی می‌شود و نیم کوفته آن با زیره و آب سرد استفراغ‌های شدید را معالج است و برای کسی همیشه قی می‌کند و غذا در معده‌ی او نمی‌ماند بسیار مفید است.

سماق و درمان اسهال

سماق در درمان بیماری‌های گوارشی موثر است و حتی خاصیت ضد اسهالی دارد. همراه کردن سماق با زردۀ  تخم مرغ و گشنیز خشک اسهال بسیار سخت را بند می‌آورد. سماق در ترکیب با سایر ادویه برای انواع اسهال و کم کردن زیادی ادرار مفید است.

سماق قابض است و حالت قبض و جمع کنندگی دارد. بنابراین کسانیکه دچار اسهال هستند می‌توانند از جوشیده و دم کرده سماق یا افزودن آن به غذا برای بهبود اسهال استفاده کنند. اگر همراه با برنج باشد می‌تواند برای بند آورندگی اسهال مفیدتر باشد چون برنج هم کمی حالت جمع کنندگی دارد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم چلو سماق مصرف کنید.

مضرات سماق

میوه تازه و نرسیده سماق سمی است و خوردن سماق تازه ممکن است باعث مسمومیت شود، بنابراین بهتر است سماق خشک را مصرف نمود. به دلیل اینکه طبع سماق سرد است، افراد سرد مزاج بایذ در مصرف آن حد اعتدال را رعایت کنند. همچنین مصرف بیش از حد سماق می‌تواند مسمومیت زا باشد. سماق را باید به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید تا خواص آن حفظ شود.

مطالبی که پس از خواندن این مطلب، به آن‌ها نیاز خواهید داشت:

خواص فلفل سیاه

طبع هل

طبع سماق چیست و مصلح آن کدام است؟

شیعه نیوز:  سرویس سلامت – سماق (Sumac) گیاهی است پر خاصیت که در ایران بیشتر از ادویه آن استفاده می‌شود. ادویه‌ای که معمولا روی غذای محبوب ایرانی‌ها یعنی کباب کوبیده پاشیده می‌شود. البته که این گیاه به تنهایی جهانی از خاصیت و فواید را در خود گنجانده است. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا کباب را با سماق مصرف می‌کنند؟ می‌توان پاسخ این سوال را در طب سنتی و با توجه به طبع سماق و کباب دریافت.

از گیاه سماق چه می‌دانید؟سماق درختچه‌ای است کوهستانی که میوه‌های خوشه‌ای دارد و میوه آن پس از کوبیده شدن به عنوان چاشنی، همراه با غذا استفاده می‌شود. طعم سماق معمولا گرایش به ترشی دارد. سماق واژه معرب شده سماک است که در بین ایرانیان قدیم اهمیت ویژه‌ای داشته است. این گیاه یکی از اجزای هفت سین بوده و به معنای مزه زندگی و طلوع خورشید است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با خواص کباب برگ

طبع سماق چیست؟طبع سماق سرد و خشک است و برای افراد گرم مزاج بسیار مفید است. از منظر طب سنتی ایرانی طبع سماق سرد و خشک در درجه دوم است و سردی برگ آن کم‌تر از دانه آن است. از دیدگاه این طب کباب طبعی گرم داشته و مصرف سماق به همراه آن باعث اعتدال در بدن می‌گردد.

چه موادی مصلح سماق هستند؟به دلیل اینکه بیشتر از سماق به عنوان ادویه استفاده می‌شود خود مصلحی برای دیگر مواد غذایی است ولی اگر سماق جهت کاهش وزن و رفع بیماری‌های زنانه مصرف شود بهتر است همراه انیسون و مصطکی مصرف شوند. همچنین پختن سماق با بادمجان نیز از ضرر آن کم می‌کند.

خواص سماق برای سلامتی چیست؟. سماق مقوی و پاک کننده معده و روده‌ها و مانع ریخته شدن صفرا به معده و روده‌ها است.. استفراغ و تهوع و اسهال‌های صفراوی و دیسانتری و خونریزی‌های عادی لثه و زیادی ادرار را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید: چکار کنیم تا کمتر عرق سوز شویم

. مصرف سماق با برنج، برای افرادی که دچار دلپیچه و احیانا اسهال هستند بسیار عالی است.. گردی که روی سماق است را تراب سماق می‌گویند، این گرد بسیار قابض است یعنی خاصیت جمع کنندگی دارد و با اندکی تلخی همراه است که برای قطع اسهال‌های مزمن و رطوبت‌های رحم مفید است.. ترکیب گرد سماق با ادویه مناسب دیگر برای تقویت و استحکام لثه و زخم‌های کهنه دهان و درمان آفت .دهان و درد دندان کرم خورده و چشم درد و قطع خونریزی بینی سودمند است.. برای تسکین گلو درد از جوشانده سماق به صورت غرغره استفاده کنید.. سماق برای اشخاص گرم مزاج اشتها آور خواهد بود.. سماق ضد قارچ و رفع کننده عفونت است، برای همین غرغره با دمکرده یا نقوع سماق برطرف کننده و درمان کننده درد گلو است.. ضماد کردن یا ماسک سماق بر پیشانی خون دماغ را بند می‌آورد.. سماق سائیده همراه با آب سرد مانع خونریزی می‌شود و نیم کوفته آن با زیره و آب سرد استفراغ‌های شدید را معالج است و برای کسی همیشه قی می‌کند و غذا در معده‌ی او نمی‌ماند بسیار مفید است.. برای جلوگیری از انزال زودرس و سستی اعضاء از جوشانده برگ سماق و بارهنگ به پشت روی ستون فقرات و بیخ آلت بمالند.. جهت درمان لکه‌های سفید و قهوه‌ای پوست؛ برگ، ریشه و ساقه سماق را بپزند تا به قوام آید سپس بر روی لکه‌ها بمالند.. اگر همراه گوشت خورده شود از مسمومیت گوشت جلوگیری می‌کند.. چای سماق برای کاهش تعریق بکار میرود.

مطالب مرتبط: ۱۴ خاصیت بی نظیر سماق برای سلامتی لاغری و پوست و مو

. یکی از خواص سماق مفید بودن برای برخی از ورم‌های حاد است. وقتی فرد ضربه خورده و قسمتی از بدن در حال ورم کردن و داغ شدن است، می‌توان سماق را به حالت خمیری درآورده، در محل ورم گذاشت و از افزایش ورم و داغ شدن و تورم جلوگیری کرد.

مصرف سماق در بارداری. یکی از شیوه‌های درمانی که طب سنتی ایران برای کنترل تهوع بارداری و تقویت معده سفارش می‌کند، این است که زنان باردار باید به مدت ۲ روز خوردن غذا به شیوه همیشگی را ترک کرده و به جای آن هر ۲ ساعت یک‌بار یک سیخ کباب کوبیده به همراه اناردانه خشک و سماق آسیاب شده، میل کنند.. در این حالت زنان باردار پودر آسیاب شده اناردانه خشک و سماق را باید به گونه‌ای روی کباب بپاشند، که سطح آن را کاملا بپوشاند. زنان باردار این غذا را بدون برنج و نان هر ۲ ساعت یک بار میل کنند تا حالت تهوع آنها برطرف شود.

کلام آخر

همانطور که گفته شد طبع سماق سرد و خشک است و پیش از مصرف بهتر است مزاج خود را بشناسیم. مصرف هر گونه غذا بدون مزاج شناسی می‌تواند در روحیه و توانایی بدن تاثیر گذارد. اگر فرد بداند چه مواد غذایی برایش مفید است و چه خوراکی‌هایی نباید در طول روز مصرف کند، می‌تواند با کوچکترین تغییرات در سبک غذایی خود، سلامتیش را تضمین کند. آیا شما از مزاج خود آگاهید؟ آیا اعتقادی به تشخیص مزاج و باید و نبایدهای خوراکی دارید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب برای ما ارسال نمایید.

طبع سماق سرد است یا گرم

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا