جمعیت فنلاند

جمعیت فنلاند

جمعیت فنلاند

جمعیت فنلاند

جمعیت فنلاند در سال ۲۰۲۲ حدود ۵٫۵ میلیون نفر است و جامعه فنلاند بسیار پایدار و سازمان یافته است. ترافیک در فنلاند نیز نادر است


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

جمعیت فنلاند

فنلاند یکی از ۵ کشور شمالی شمال اروپاست که با جمعیت کم خود زندگی در آن بسیار جذاب است. جمعیت فنلاند در سال ۲۰۲۲ حدود ۵٫۵ میلیون نفر است و جامعه فنلاند بسیار پایدار و سازمان یافته است. ترافیک در فنلاند نیز نادر است و سیستم های حمل و نقل در شهرها بسیار کارآمد هستند و هر گوشه از کشور با حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترس است. فنلاند همچنین از نظر کیفیت زندگی بسیار در شرایط مناسبی قرار دارد و مردم این کشور در سال ۲۰۲۱ به عنوان شادترین مردم جهان نامیده شدند. فنلاند هم چنین به دلیل نزدیکی به قطب شمال از نظر طبیعت نیز بسیار زیباست و کشور نورها و شفق های قطبی نامیده می شود. در ادامه این نگارش با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا نگاه دقیق تری به جمعیت فنلاند و مردم این کشور داشته باشید.

درباره فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اروپا در همسایگی کشورهای سوئد، روسیه، نروژ و استونی می باشد. این کشور پس از پیوستن به اتحادیه اروپا واحد پول ملی خود را به یورو تغییر داد و اکنون یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. فنلاند به دلیل داشتن جامعه ای امن و با ثبات شناخته شده است. همچنین یکی از جوامع پیشرو در زمینه اطلاعات است. شیوه زندگی فنلاند ترکیبی بی نظیر از فناوری پیشرفته و عشق به طبیعت در این کشور است. فنلاند همچنین با سایر کشورهای اسکاندیناوی روابط محکمی دارد. این کشور به دلیل نزدیکی به قطب در فصل زمستان بسیار سرد می باشد اما در بقیه فصول آب و هوای متعادلی دارد. فنلاند حدود ۳۳۸۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و با توجه به جمعیتش دارای تراکم جمعیتی ۱۵ نفر در هر کیلومتر مربع است. این کشور پنجمین کشور بزرگ در اروپای غربی و ۷۱مین در جهان است.

تاریخچه جمعیت فنلاند

ارقام جمعیتی ثبت شده فنلاند به سال ۱۷۵۰ بر میگردد و از آن زمان تاکنون به روز شده است. در سال ۱۷۵۰ اعلام شده است که حدود ۴۲۱۰۰۰ نفر در فنلاند زندگی می کردند. ۱۰ سال بعد، این تعداد به ۴۹۰۰۰۰ نفر رسیده بود. افزایش تقریبا بیش از ۱۶% و افزایش مشابه آن در ادامه جمعیت فنلاند را در آغاز قرن نوزدهم به ۸۳۷۰۰۰ نفر رساند. جمعیت فنلاند برای نخستین بار تا سال ۱۸۲۰ از بالای یک میلیون نفر صعود کرد و با آغاز قرن بیستم، ارقام جمعیتی فنلاند به بیش از ۲٫۵ میلیون نفر افزایش یافت. این الگوی افزایش از آن زمان تاکنون ادامه داشته تا جایی که جمعیت فنلاند در سال ۲۰۱۲ به سرعت در حال نزدیک شدن به ۵٫۵ میلیون نفر بود. رشد جمعیت در فنلاند پس از جنگ جهانی دوم کاهش یافته و متوسط ​​خانواده از ۳٫۶ نفر در سال به ۲٫۷ نفر در سال رسید.

رشد جمعیت فنلاند

طبق آمار اعلام شده میزان رشد جمعیت در فنلاند در سال های اخیر رشد خود را ادامه داده است و شیب این رشد بسیار کم بوده و کم تر از ۰٫۵۰% می باشد. فنلاند کشوری توسعه یافته و بسیار پیشرفته است و بسیاری خواهان زندگی در این کشور هستند و مهاجرت به فنلاند نیز در سال های اخیر افزایش یافته و با توجه به شرایط مطلوب زندگی و رفاه بالای زندگی در فنلاند بسیاری به دنبال اخذ اقامت فنلاند هستند. رشد جمعیت در این کشور بسیار نا محسوس است و در ۲۰ سال گذشته جمعیت فنلاند حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر افزایش داشته است. در جدول زیر میزان رشد جمعیت فنلاند را در سال های اخیر می بینید.

جمعیت شهرهای فنلاند

۸۵% از مردم ساکن فنلاند در شهرهای بزرگ ساکن هستند. بزرگترین شهر و پایتخت فنلاند شهر هلسینکی (Helsi ki) در ساحل خلیج فنلاند است. هلسینکی حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت و کلام شهر آن همراه با حومه حدود ۱٫۴ میلیون نفر است. هلسینکی بعد از کپنهاگ (Cope hage )، استکهلم (S ockholm) و اسلو (Oslo)، چهارمین منطقه بزرگ شمالی است. به دلیل نزدیکی آنها، هلسینکی با شهرهای تالین (Talli )، سن پترزبورگ (Sai Pe e sbu g) و استکهلم نیز از نظر جمعیتی قابل مقایسه است. اخیرا هلسینکی به عنوان یکی از ده شهر برتر زندگی در جهان معرفی شده است. درست در کنار هلسینکی، شهر دوم فنلاند اسپو (Espoo) قرار دارد که جمعیت آن ۲۵۶ هزار نفر است. اسپو محل بسیاری از صنایع و دانشگاه های فنلاند است. سه شهر دیگر پر جمعیت فنلاند شامل تامپره (Tampe e)، وانتا (Va aa) و اوولو (Oulu) است.

اطلاعاتی درباره مردم فنلاند

فنلاند از نظر قومی بسیار همگن است. بیشتر جمعیت این کشور فنلاندی هستند. نخستین ساکنان این منطقه شکارچیانی بودند که از نزدیک با مردم امروزی سامی فنلاند ارتباط داشتند. در فنلاند حدود ۴۵۰۰ سامی باقی مانده است که رسماً به عنوان اقلیت شناخته می شوند. قوم سامی بیش از ۷۰۰۰ سال است که در شمال دایره قطب شمال زندگی می کنند و اقلیت ۵% در استان لاپلند را تشکیل می دهند. فنلاند آمار رسمی از قومیت را حفظ نمی کند. فقط ۳٫۵% از جمعیت فنلاند را شهروندان خارجی تشکیل می دهند که این یکی از پایین ترین نرخ ها در اتحادیه اروپا است. بیشتر شهروندان خارجی اهل استونی، روسیه و سوئد هستند. کودکان بیگانه متولد شده در فنلاند به طور خودکار تابعیت فنلاند از طریق تولد را را دریافت نمی کنند مگر اینکه نتوانند تابعیت خود را در کشور دیگری دریافت کنند.

زبان های رسمی مورد استفاده در فنلاند شامل فنلاندی و سوئدی است که اندکی زبان روسی و سایر زبان ها نیز در آن استفاده می شود. مردم فنلاندی خونگرم و اصیل هستند و با یکدیگر به عنوان برابر رفتار می کنند. دموکراسی و برابری مهمتر از سلسله مراتب فرهنگی است. طبق نظرسنجی ها، خارجی ها فنلاندی ها را بسیار دوستانه، مودب و کمی خجالتی می دانند. انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود، به خصوص در میان افراد جوان، بنابراین حتی اگر شما یک کلمه به فنلاندی یا سوئدی صحبت نکنید، در برقراری ارتباط مشکل نخواهید داشت. از نظر مذهب در میان جمعیت فنلاند، لوتری و ارتدکس شرقی به ترتیب ۷۰% و ۱% اندازه گیری شده اند، که ۲۸% آنها نا مشخص بودند یا دارای آیین دیگری بودند. مذاهب دیگر در فنلاند شامل اسلام، هندوئیسم، یهودیت و مذاهب دیگر است.

پیش بینی جمعیت فنلاند در آینده

نرخ رشد جمعیت در فنلاند هرگز قابل توجه یا منفی نبوده است ولی احتمالا در سال ای آینده این اتفاق خواهد افتاد. پیش بینی می شود نرخ رشد سالانه در آینده نزدیک به صفر شود، اما با توجه به نرخ رشد ۰٫۳۵% از سال ۲۰۱۹، روند نزولی نخواهد داشت. پیش بینی های فعلی معتقد است که نرخ رشد تا سال ۲۰۵۰ به ۰٫۱۲%- کاهش خواهد یافت و جمعیت فنلاند در این سال به ۵٫۴ میلیون نفر برسد. صرف نظر از تغییر در نرخ رشد سالیانه، جمعیت فنلاند تغییر چندانی نخواهد کرد. در جدول زیر میزان تغییر را در جمعیت فعلی فنلاند مشاهده می کنید.

اطلاعاتی درباره جمعیت فنلاند

شاخص ترین اطلاعاتی که در رابطه با جمعیت فنلاند قابل اشاره است عبارتند از:

همانطور که مشاهده شد میزان جمعیت فنلاند تقریبا ثابت و پایدار است و تغییر آنچنانی ندارد. چنانچه قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از آخرین تغییرات و شرایط لازم جهت مهاجرت اطلاعات لازم را کسب نمایید.

جمعیت فنلاند

جمعیت فنلاند یکی از متنوع ترین جمعیت ها در بین کشورهای خارجی می باشد و افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند حتما باید این موضوع مطلع باشند. آگاهی از دین، فرهنگ، تراکم، زبان، تاریخ و سایر موارد مرتبط با جمعیت این کشور در سال ۲۰۲۱ از سایر موارد است. کشور فنلاند یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت می باشد و هر ساله با مهاجرت مهاجران از کشورهای مختلف به فنلاند جمعیت این کشور افزایش می یابد. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بسیار مفیدی از جمعیت این کشور در اختیار شما عزیزان خواهند گذاشت.

تراکم جمعیت در فنلاند

فنلاند دارای ۵٫۵۳ میلیون نفر جمعیت و متوسط تراکم جمعیت ۱۹ نفر در هر کیلومتر مربع است. از زمان آغاز فنلاند مدرن، رشد قابل توجهی در جمعیت این کشور مشاهده نشده است. کم بودن جمعیت این کشور باعث می شود که این کشور بعد از ایسلند و نروژ به سومین کشور کم جمعیت در اروپا تبدیل شود. لازم به ذکر است که جمعیت این کشور در دشت ساحلی جنوب غربی این کشور متمرکز است و حدود ۸۵% از مردم آن در شهرها و شهرستان ها زندگی می کنند و ۱٫۵ میلیون نفر در منطقه هلسینکی بزرگ زندگی می کنند. از طرف دیگر، در بخش شمالی این کشور (قطب شمال) در هر کیلومتر مربع فقط ۲ نفر زندگی می کنند.

ازدحام مهاجران در فنلاند

فقط ۳٫۵% از جمعیت این کشور را شهروندان خارجی تشکیل می دهند که این یکی از پایین ترین نرخ در اتحادیه اروپا است و لازم به ذکر است که بیشتر شهروندان خارجی کشور فنلاند اهل استونی، روسیه و سوئد هستند. کودکانی که در فنلاند متولد می شوند اما والدین خارجی دارند به طور خودکار تابعیت این کشور را دریافت نمی کنند مگر اینکه نتوانند تابعیت خود را در کشور دیگری دریافت کنند. بر اساس گزارش جهانی خوشبختی، این کشور در وهله اول قرار دارد. این گزارش عوامل متعددی را در نظر می گیرد، از جمله تولید ناخالص داخلی، حمایت اجتماعی، امید به زندگی سالم، آزادی در انتخاب زندگی، سخاوتمندی و فساد.

جمعیت مهاجران این کشور براساس آمار زیر مشخص می شوند:

در سال ۲۰۱۵ مانند همه جای اروپا تعداد پناهجویان افزایش چشمگیر داشته است. در آن سال ۳۲۰۰۰ پناهجو در این کشور حضور داشتند. از آن زمان تا کنون تعداد پناهندگان در این کشور کاهش یافته است و این کشور سالانه حداقل ۵۰۰۰ پناهجو دریافت کرده است.

درباره جمعیت فنلاند

فنلاند از نظر قومی کشوری نسبتاً مشابه است. اکثر افرادی که در کشور فنلاند زندگی می کنند فنلاندی، سوئدی، سامی و مردم رم هستند. در نتیجه مهاجرت های اخیر، هم اکنون گروه های قومی بزرگی از روس ها، استونی ها، عراقی ها و سومالیایی ها در این کشور وجود دارند. ۷٫۳% از جمعیت فنلاند متولد خارج از این کشور و ۴٫۷% شهروندان خارجی هستند. به یاد داشته باشید که از قرن سیزدهم تا اوایل قرن ۱۹ فنلاند بخشی از سوئد بود. تقریبا ۶۸٫۷% از مردم کشور فنلاند پیرو یکی از شناخته شده ترین شاخه های مسیحیت غربی به نام لوتریانیسم هستند.

زبان های رسمی در کشور فنلاند زبان های فنلاندی و سوئدی هستند و لازم به ذکر است که تقریبا زبان مادری ۵٫۲% جمعیت فنلاند زبان سوئدی می باشد. زبانهای رسمی فنلاند زبان های آموزش در موسسات آموزشی در تمام مقاطع آموزشی این کشور هستند. علاوه بر فنلاندی یا سوئدی، انگلیسی نیز به عنوان یکی از زبان های اصلی برای آموزش در کشور فنلاند به شمار می رود و این موضوع موجب افزایش متقاضیانی شده است که قصد دارند اقدام به مهاجرت تحصیلی به فنلاند کنند. همچنین سامی زبان آموزش در برخی از آموزش های پایه، متوسطه عمومی و مؤسسات حرفه ای در مناطق سامی زبان است. سهم جمعیتی که در فنلاند به زبانهای دیگر صحبت می کنند به طور پیوسته افزایش یافته و بیش از ۱۵۰ زبان مختلف در فنلاند صحبت می شود. در پایان سال ۲۰۱۹، ۷٫۱% جمعیت کشور فنلاند به زبان های خارجی صحبت می کردند.

رشد جمعیت فنلاند

گزارش شده است که رشد جمعیت در فنلاند پس از جنگ جهانی دوم کاهش یافته است و متوسط تعداد اعضای خانواده ​​از ۳٫۶ نفر در سال ۱۹۵۰ به ۲٫۷ نفر در سال ۱۹۷۵ رسیده است. بنابراین، اگرچه هنوز رشد جمعیت در این کشور وجود دارد، اما به میزان قابل توجهی کندتر از گذشته است. به عنوان شواهدی از کند شدن رشد جمعیت، فنلاند همچنین درصد بالایی از افراد بالای ۶۵ تا ۱۷ سال را دارد و این به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهان است. نرخ رشد جمعیت در فنلاند هرگز به صورت قابل توجهی مثبت یا منفی نبوده است و نتایج سال های آینده تعیین کننده نرخ رشد جمعیت کشور فنلاند خواهند بود.

در جدول زیر به نرخ رشد جمعیت کشور فنلاند در دهه اخیر اشاره شده است:

تاریخ جمعیت فنلاند

ارقام ثبت شده جمعیت کشور فنلاند به ۱۷۵۰ سال قبل برمی گردد و از آن زمان تاکنون به درستی به روز می شوند. در سال ۱۷۵۰، تنها ۴۲۱۰۰۰ نفر در کشور فنلاند زندگی می کردند و این کشور از زمان های گذشته به عنوان یک کشور کم جمعیت به شمار می رود. ۱۰ سال بعد این تعداد به ۴۹۰۰۰۰ نفر رسیده بود و جمعیت این کشور افزایش تقریباً ۱۶% تجربه کرد. بعد از چند سال، جمعیت کشور فنلاند به ۸۳۷۰۰۰ نفر رسید. جمعیت این کشور برای نخستین بار تا سال ۱۸۲۰ به بیش از ۱ میلیون نفر رسید و با آغاز قرن ۲۰، آمار و ارقام این کشور نشان می دهند که جمعیت این کشور به ۲۶۵۵۹۰۰ افزایش یافت. این الگوی افزایش مداوم از آن زمان تاکنون ادامه داشته است تا جایی که جمعیت این کشور در سال ۲۰۲۰ به سرعت در حال نزدیک شدن به ۵٫۶ میلیون نفر است.

همانطور که گفته شد، رشد جمعیت در این کشور پس از جنگ جهانی دوم کاهش یافته است و در نمودار زیر می توانید رشد جمعیت کشور فنلاند را بررسی کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به فنلاند و راه های ورود به خاک این کشور می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

جمعیت فنلاند

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا