جمعیت اتریش

جمعیت اتریش

جمعیت اتریش

جمعیت اتریش

جمعیت اتریش طبق آخرین آمار سال ۲۰۲۲ حدود ۹٫۰۱ میلیون نفر تخمین زده شده است که با افزایش مهاجرت و تولد نسبت به دهه گذشته ۵% افزایش داشته است.


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود

جمعیت اتریش

اتریش کشوری در اروپای مرکزی در محاصره خشکی و هم مرز با کشورهای مجارستان، چک، اسلواکی، ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین و اسلوونی است. جمعیت اتریش طبق آخرین آمار سال ۲۰۲۲ حدود ۹٫۰۱ میلیون نفر تخمین زده شده است که با افزایش مهاجرت و تولد نسبت به دهه گذشته ۵% افزایش داشته است. در حال حاضر این کشور ۹۷مین کشور پرجمعیت دنیا شناخته می شود. اتریش یکی از کشورهای ثروتمند جهان است و کیفیت زندگی و رفاه در شهرهای این کشور بسیار بالاست و امید به زندگی در این کشور بسیار بالاست و ۸۲٫۱ سال می باشد. در حالی که امید به زندگی در مردان اتریشی ۷۹٫۹ سال و زنان اتریشی ۸۴٫۲ سال می باشد. در ادامه این نگارش مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جمعیت اتریش و شهرهای این کشور را همراه با آمارهای منتشر شده بررسی کرده اند.

بررسی کلی ساکنین کنونی اتریش

اتریش کشوری در مرکز اروپا و نقطه اتصال شمال و جنوب اروپاست. مساحت اتریش حدود ۸۳۸۷۱ کیلومتر مربع است و دارای سرزمینی اکثرا کوهستانی همراه با زمین های ناهموار و جنگل های فراوان است. طبق آمار اعلام شده تراکم جمعیت در اتریش ۱۰۹ نفر در هر کیلومتر مربع می باشد. اکثر اتریشی ها حدود ۷۳٫۶% کاتولیک رومی هستند. پروتستان ها ۴٫۷% و مسلمانان ۴٫۲% را از جمعیت اتریش تشکیل می دادند. همچنین ۱۲% از مردم اتریش بدون مذهب و لائیک هستند. آلمانی زبان اول و حدود ۸۸٫۸% اتریشی ها و همچنین زبان رسمی این کشور است. این زبان کمی با زبان آلمانی صحبت شده در آلمان متفاوت است اگرچه در عمل تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و اگر به زبان آلمانی صحبت کنید در اتریش مشکلی نخواهید داشت. زبانهای اصلی دیگر زبان ترکی ۲٫۳%، صربی ۲٫۲% و کرواتی ۱٫۳% است.

تاریخچه جمعیت اتریش

مرزهای رسمی اتریش تا زمان ایجاد اولین قانون اساسی آن تا عهدنامه ۱۹۱۹ سنت ژرمن رسمی نشده است. بلافاصله پس از تشکیل آن، اتریش به عنوان “دولت آلمان” اعلام شد و در هر دو جنگ جهانی با آنها جنگید و تلفات بی شماری را متحمل شد. نرخ رشد هرگز به طور رسمی در اتریش آنچنان افزایشی نداشته و در سالهای گذشته هرگز شدید نبوده است. داده های جمعیت اتریش از سال ۱۹۵۰ تا سال ۲۰۲۲ در دسترس است. این داده ها به ۹٫۰۱ میلیون نفر رسیده و در کمترین میزان ۶٫۹ میلیون نفر در سال ۱۹۵۱ بوده است. تاریخچه جمعیت اتریش نشان می دهد که این کشور در طی سال ها با توسعه و افزایش امنیت و همچنین رشد مهاجرت در آن، جمعیت اتریش با روندی رو به رشد همراه بوده و در طی ۷۰ سال اخیر نزدیک به ۲ میلیون نفر افزایش جمعیت داشته است.

رشد جمعیت اتریش

در کشور اتریش، بیشتر جمعیت مناطق مختلف این کشور افزایش یافته و در بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۲ به دلیل مهاجرت به اتریش بیشتر نیز شده است. تعداد افرادی که در اتریش زندگی می کنند اما در جاهای دیگر متولد شده اند، طی یک دهه گذشته ۳۵% افزایش یافته است. تخمین زده شده است که ۸۱% از جمعیت این کشور سابقه مهاجرت ندارند، در حالی که حدود ۱۹% از جمعیت اتریش حداقل یک پدر و مادر با سابقه مهاجرت داشته اند. هچنین تخمین زده شده است که حدود ۴۱۵۰۰۰ فرزند از مهاجران خارجی در این کشور متولد شده اند. طبق آمار اعلام شده رشد جمعیت در اتریش امسال حدود ۰٫۵۷% رشد داشته است و نرخ تولد به ازای هر زن در اتریش ۱٫۵ فرزند بوده است. در جدول زیر میزان رشد جمعیت اتریش در سال های اخیر را مشاهده می کنید.

جمعیت شهرهای اتریش

تقریباً ۶۶% مردم کشور اتریش در مرکز شهر یا اطراف آن زندگی می کنند، پایتخت و بزرگترین شهر اتریش وین (Vie a) است که جمعیت آن بیش از ۱٫۸ میلیون نفر است. و جمعیت این شهر و حومه آن ۲٫۶ میلیون نفر است. وین با تراکم جمعیت بیش از ۴۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع (۱۰۳۶۶ مایل مربع) بسیار متراکم است. سایر شهرهای شلوغ و پرجمعیت و قابل توجه اتریش با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ نفر شامل شهرهای گراتس (G az)، لینز (Li z)، سالزبورگ (Salzbu g) و اینسبروک (I sb uck) می باشند. در جدول زیر شهرهای پرجمعیت اتریش معرفی شده اند.

اطلاعاتی درباره اقلیت های اتریش

امروز حدود ۱۸۵۰۰ ترک از جمله کردهای ترکیه در اتریش زندگی می کنند که ۲٫۲% از جمعیت اتریش را تشکیل می دهند. این اقلیت سومین اقلیت بزرگ قومی پس از صرب ها و آلمانی های فدرال با ۲٫۷% است. ۳ اقلیت قومی سنتی در داخل اتریش وجود دارند که در نتیجه تغییرات مرزهای اروپا طی سال ها، خود را در اتریش پیدا کرده اند. آنها اسلوونی های کارینتی، کروات ها و مجارستانی ها هستند. هیچکدام از این گروه ها بیش از ۵۰۰۰۰ نفر ندارند و همگی توسط قانون حمایت می شوند. مهاجرت مدرن منجر به ایجاد تعدادی از اقوام جدید قابل توجه در اتریش شده است. قابل ذکر است، بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر از یوگسلاوی سابق در طول جنگ و پس از جنگ در آنجا و همچنین بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر از ترکیه به اتریش آمدند و اکنون بسیاری از آنها شهروند اتریشی هستند.

پیش بینی جمعیت اتریش در آینده

انتظار نمی رود رشدی که اتریش در طول تاریخ خود شاهد آن بوده است تغییر کند. پیش بینی می شود که تعداد شهروندان اتریشی تا سال ۲۰۴۰ به طور بسیار کمی افزایش یابد و پس از آن شروع به کاهش کند. پیش بینی های فعلی بر این باور است که جمعیت اتریش تا سال ۲۰۳۵ به ۹۲۱۱۶۱۶ نفر برسد. در جدول زیر پیش بینی های صورت گرفته درباره جمعیت اتریش را مشاهده می کنید.

اطلاعاتی درباره جمعیت اتریش

برخی از مهم ترین اطلاعاتی که در رابطه با جمعیت این کشور می توان ارائه کرد عبارتند از:

در این مقاله سعی شد اطلاعاتی در رابطه با جمعیت اتریش در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. اتریش به دلیل کیفیت زندگی بالا و موقعیت مناسب از کشورهای محبوب برای مهاجرت می باشد. در حال حاضر راه های مهاجرت به اتریش متعدد هستند و متقاضیان می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های دیگر، اقامت اتریش را بدست بیاورند. چنانچه قصد مهاجرت به اتریش را دارید می توانید از تجربه و دانش کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید و در کم ترین زمان ممکن به اتریش مهاجرت کنید.

شرایط زندگی در اتریش (هزینه ماهانه معایب ۲۰۲۲)

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در اتریش و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. خواندن این مقاله به شکلگیری ذهنیت اولیه برای زندگی در اتریش کمک می کند. اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به اتریش را دارید خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد. برخی مواردی که در این مقاله به آن پرداخته ایم از این قرار است:

نویسنده: نیکی مختاری (مشاور ارشد)

بازبینی شده توسط وکلای رسمی

خانه » شرایط زندگی » شرایط زندگی در اتریش (هزینه ماهانه معایب ۲۰۲۲)

✔️ بررسی کامل شرایط زندگی در اتریش (تحصیل، شرایط کار و اقتصاد، هزینه‌ ها، مزایا و مشکلات و معایب زندگی در اتریش)

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره شرایط زندگی در اتریش به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید. پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در اتریش و شهرهای مهم آن آشنا خواهید شد.

این مقاله در ۳ بخش نوشته شده است. در بخش اول با مردم و فرهنگ اتریش بیشتر آشنا خواهید شد. در بخش دوم شرایط زندگی در اتریش را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از شرایط کار در اتریش، هزینه‌های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…)، قوانین کلی آن کشور، ارزیابی شهرهای مناسب و سایر اطلاعات مفید زندگی، آگاهی کسب می‌کنید. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در اتریش خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتماًلی آگاه می‌کند.

در این مقاله به پرسش‌های زیر پاسخ خواهیم داد:

۱٫ اتریش چگونه کشوری است؟

اتریش کجاست؟

کشور اتریش با مناظری بسیار زیبا در اروپای مرکزی قرار دارد و همسایگان آن را از شرق اسلواکی و مجارستان، از شمال جمهوری چک و آلمان، از غرب لیختن اشتاین و سوئیس و از جنوب ایتالیا و اسلوونی تشکیل داده اند. پایتخت این کشور وین بوده و مساحت اتریش ۸۳٬۸۵۵ کیلومتر مربع است (تقریباً ۲۰% کوچکتر از استان اصفهان).

اتریش دارای آب و هوای نسبتاً معتدل است:

اتریش کشوری کوهستانی است و بارش باران یا برف تقریباً در اکثر روزهای سال اتفاق می‌افتد. حتی اگر تابستان به اتریش می‌روید همراه داشتن یک بارانی با خود را فراموش نکنید. البته آب و هوای اتریش خیلی سرد نیست و روزهای زیادی در این کشور آفتابی است. شرایط زندگی در اتریش برای ایرانیان برخلاف کشوری مانند سوئد بسیار مناسب است.

جمعیت اتریش حدود ۸٫۵ میلیون نفر است:

وین، با جمعیت حدود ۲ میلیون نفر رتبه نهم در اتحادیه اروپا را دارد و شهر بزرگی در اروپا محسوب می‌شود. شرایط زندگی در اتریش به علت جمعیت نه چندان شلوغ این کشور، در مقایسه با کشورهای پر جمعیت اتحادیه اروپا، وضعیت رفاهی بسیار بهتری را دارد.

غالب جمعیت این کشور را شهروندان اتریشی و مابقی کشورهای اروپایی تشکیل داده اند و شما در شهرهای بزرگ آن مخصوصاً وین و گراتس، اثر زیادی از مهاجرین غیرقانونی نمی بینید.

۲٫ زندگی در اتریش و مردم آن چگونه است؟

مردم اتریش مردمی با فرهنگ بسیار غنی هستند. اگر شما برای اولین بار به اتریش سفر کنید و پس از آن به هر کشور دیگری در دنیا بروید، دلزده خواهید شد. مردم اتریش بسیار اجتماعی و مهربان هستند و اصلاً نمی توان آثاری از نژادپرستی را در خلق و خوی آنها پیدا کرد. اما حتی اگر آلمانی بلد نیستید، سعی کنید احوالپرسی را به زبان آلمانی انجام دهید.

تجربه زندگی در اتریش:

یکی از موکلین موسسه حقوقی سروش فردا، پس از سفر به وین، در اینستاگرام شخصی خود اینگونه نوشت:

“مردم اتریش، مردمی بسیار مهربان و کمک رسان بودند. پس از سفر به این کشور عاشق فرهنگ بالای این مردم می‌شوید. حتی خارجی‌های ساکن در اتریش نیز مانند آنها شده اند.”

و اما نکته‌ای کلیدی در اتریش …

شما دوستان خوبی در اتریش پیدا خواهید کرد، مخصوصاً اگر به لباس و ظاهر خود رسیدگی کنید. لباس نامرتب یا تأخیر در رسیدن به محل قرار، تقریباً اعتماد به شما را از بین خواهد برد. ضمناً اگر با خانمی قرار داشتید، اجازه دهید اول او بنشیند، هرگز آرنج خود را روی میز قرار ندهید. اما بهتر است دستانتان روی میز باشد و اگر غذا میل کردید در انتها چنگال و چاقو خود را در کنار هم جفت کنید.

زبان مردم اتریش، آلمانی است:

مردم اتریش به همان زبانی صحبت می‌کنند که مردم آلمان صحبت می‌کنند (البته با لهجه‌ای متفاوت). در واقع زندگی در آلمان، اتریش و سوئیس به علت اتحادهای قدیمی بین این سه کشور، شباهتی ۹۰ درصدی دارد.

زبان کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس آلمانی است اما تفاوت لهجه بین آنها وجود دارد. تفاوت لهجه بین آلمان و اتریش مانند تفاوت لهجه تهران با یزد است. اما تفاوت لهجه آلمان و سوئیس، علیرغم یکی بودن زبان آنها به حدی است که آلمانی‌ها می‌گویند؛ «ما حتی یک کلمه از حرف‌های سوئیسی‌ها را هم نمی فهمیم!».

اما در کل با یادگیری زبان آلمانی، شما می‌توانید بین زندگی در اتریش، آلمان و سوئیس حق انتخاب داشته باشید.

اتریش هشتمین مقصد گردشگری در دنیا:

از کوهستان‌ها و جنگل‌های پر از دریاچه و رودخانه گرفته تا مناطق تاریخی و مجسمه‌های بی شمار و معماری خاص اروپایی در این کشور، همه و همه باعث آن می‌شود که هیچ گردشگری در اتریش زمان اضافه نداشته باشد. ضمناً اگر می‌خواهید به بهشت روی زمین بروید، Halls a را از دست ندهید.

۳٫ شرایط اقتصادی اتریش چگونه است؟

شرایط اقتصادی اتریش

اتریش به علت نظام اقتصادی سوسیالیستی خود، سطح زندگی بالایی را برای شهروندانش مهیا کرده است. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط اقتصادی نسبتاً ضعیفی قرار داشت، اما طی چند سال توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان تبدیل شود. ساختار اقتصاد این کشور را شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت‌های استارت آپی بسیار خوب است.

صنعت توریسم نقش بالایی در اقتصاد اتریش دارد

اتریش که به کشور مجسمه‌ها و زیبایی‌های طبیعی معروف است، برای صنعت توریسم خود ارزش زیادی قائل است. به همین دلیل، کار در زمینه‌های مختلف صنعت توریسم در این کشور همیشه یکی از بهترین پیشنهادات مشاورین اقتصادی اروپا است.

مهم ترین کالاهای صادراتی کشور اتریش عبارتند از:

۴٫ مهمترین صنایع اتریش کدامند؟

۵٫ مهمترین مناطق اقتصادی اتریش کدامند؟

مناطق اقتصادی مهم اتریش عبارتند از:

۶٫ وضعیت کار و درآمد در اتریش چگونه است؟

هم اکنون شرایط کار در اتریش بسیار مناسب بوده و حتی در مقایسه با شرایط کار در آلمان نیز در وضعیت مناسب‌تری قرار دارد. شاید اخذ ویزای کار در اتریش برای ایرانیان ساده نباشد، اما تنها روش ممکن برای کار در اتریش دریافت ویزای کار اتریش نیست. شرایط کلی دریافت ویزای کار اتریش بسیار شبیه به دریافت ویزای کار آلمان یا همان ویزای Blue Ca d آلمان است. اما نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه نه تنها ممکن است موجب رد شدن درخواست شما شود، بلکه گاهاً تأثیرات منفی زیادی در پرونده مهاجرتی شما خواهد داشت.

مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا (یورولایف) با ارائه مشاوره‌های دقیق در خصوص یافتن بهترین راه موجود جهت اخذ اقامت اروپا (شرایط سال ۲۰۲۲) و دریافت بهترین نتیجه، در خدمت شما عزیزان می‌باشند.

پایین‌ترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی، متعلق به اتریش است:

با ۵٫۳%،  پایین‌ترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی، متعلق به اتریش است. نرخ بیکاری در برخی شهرهای اتریش آنقدر پایین است که گاهی مشکلاتی را برای مدیریت و اداره شرکت‌ها و کارخانه‌ها به وجود می‌آورد. سرمایه داران و کارفرمایان معمولاً به علت کبود نیروی کار مجبور به پرداخت دستمزدهای بیشتری نسبت به سایر نقاط به کارمندان خود می‌باشند.

۷٫ مشاغل مورد نیاز در اتریش کدامند؟ (۲۰۲۲)

اطلاعات زیر و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال ۲۰۲۲ با توجه به مستندات سایت p ospec s در اختیار شما قرار گرفته است.

۸٫ شرایط و هزینه‌های زندگی در اتریش چگونه است؟ (آمار اکتبر ۲۰۲۱)

هزینه‌های زندگی در اتریش در مقایسه با میانگین در آمد، مناسب است. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌های زندگی در اتریش، این جدول را با دقت بخوانید. اطلاعات هزینه های زندگی در اتریش در اکتبر ۲۰۲۱ به روزرسانی شده است.

هزینه وعده غذایی در اتریش به تومان و یورو

هزینه مواد غذایی در اتریش به تومان و یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش به تومان و یورو

هزینه موارد کاربردی در اتریش به تومان و یورو

هزینه های اجاره و خرید خانه و حقوق و دستمزد در اتریش

این داده‌ها بر اساس ۶۶۲۳ گزارش از ۶۴۳ متصدی در ۱۸ ماه گذشته حاصل شده است.(براساس آمار Numbeo)داده‌های ما برای هر کشور، بر اساس میانگین گزارش‌های ارسالی از تمام شهرهای آن کشور است.

۹٫ معایب و مشکلات زندگی در اتریش چیست؟

همانطور که می‌دانیم، زندگی در هیچ کشوری بی نقص و مشکل نیست و اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست. لذا برای آگاهی شما از این مسائل، در ابتدا به چند مشکل تحصیلی و سیستم آموزشی این کشور که ممکن است با آن مواجه شوید می‌پردازیم:

از دیگر شرایط و معایب زندگی در اتریش:

۱۰٫ نکات جالب و کاربردی درباره کشور اتریش:

۱۱٫ هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در اروپا به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اروپا را دارید، هم اکنون چند راه گوناگون برای شما وجود دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره در خصوص زندگی و اخذ اقامت اروپا (کشورهای حوزه شنگن) در خدمت شما هستند.

۱۲٫ معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در اتریش

۱۳٫ آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اتریش

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط شرایط زندگی در اتریش (فرهنگ، شرایط کار، اوضاع اقتصادی، هزینه‌ها، مشکلات و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.

جمع بندی

اگر می خواهید به اتریش مهاجرت کنید، این کشور با قرارکیری در حوزه شنگن و به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، شرایط مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل و زندگی دارد. اگر بعد از خواندن این مقاله نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و در مورد روش های مختلف برای مهاجرت به اتریش اطلاعات مفید و جامعی کسب کنید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

در حال لود شدن پرسش و پاسخ ها…

جمعیت اتریش

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا