فاصله مرز رازی تا وان

فاصله مرز رازی تا وان

فاصله مرز رازی تا وان

فاصله مرز رازی تا وان

در این مطلب فاصله وان تا دیگر شهرهای ترکیه و فاصله وان تا شهرهای مرزی ایران را مشخص کرده‌ایم و زمان حدودی آن را نوشته‌ایم. فاصله وان تا مرزهای ایران کمتر از ۵ ساعت است


فاصله وان از شهرهای ترکیه و ایران نکات ضروری

وان یکی از شهرهای توریستی در شرق ترکیه است که به دلیل داشتن مرز مشترک، فاصله زیادی با شهرهای مرزی شمال غربی ایران ندارد. از این جهت تعداد قابل توجهی از ایرانیان وان را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند. معمولا تور وان جزو تورهای پرطرفدار ترکیه برای ایرانیان است. ممکن است تصمیم بگیرید به صورت زمینی به وان سفر کنید و بعد از آنجا به سایر شهرهای ترکیه سفر کنید یا برعکس، از شهرهای دیگر بخواهید به وان بیایید و بعد از بازدیدتان از این شهر تاریخی، به ایران بازگردید. خلاصه ماجرا اینکه ما در لست سکند قصد داریم فاصله وان با دیگر شهرهای ایران و برخی از شهرهای مهم‌ ترکیه مشخص کنیم و درباره جابه‌جایی بین این شهرها اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم که اگر قصد جابه‌جایی بین این شهرها را داشتید، به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

فاصله وان از ایران

وان یکی از شهرهای ترکیه است که به دلیل فاصله نه چندان طولانی با ایران، جاذبه‌های گردشگری فراوان و… مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. گردشگرانی که تمایل دارند از مرزهای زمینی ایران به وان سفر کنند، با سه انتخاب مواجه هستند: سفر با خودرو شخصی، استفاده از قطار و اتوبوس. انتخاب هر کدام از این موارد، مزایا و معایب خودش را دارد و مدت زمان سفر با توجه به انتخاب هر وسیله نقلیه‌ای فرق می‌کند. همچنین به مسافت‌های گفته زمان بازرسی‌ها هم باید اضافه کرد. با ماشین شخصی بازرسی چندان طولانی نیست امّا با اتوبوس و مخصوصا قطار، بازرسی در مرز ممکن است ساعت‌ها به طول بینجامد. 

اگر قصدتان استفاده از تور وان باشد که مسیر مشخص است، امّا اگر خواستید از ماشین شخصی استفاده کنید، انتخاب‌های متعددی دارید؛ مثلا هم می‌توانید با خودرو شخصی از مرز خارج شوید و تا وان بروید، هم اینکه با ماشین تا مرز بروید و از آنجا با استفاده از ون‌های موجود در مرز، مسیر را تا وان ادامه دهید که این راه ارزانترین روش سفر به وان از ایران هم محسوب می‌شود. در ادامه، دقیق‌تر با فاصله وان تا شهرهای مختلف آشنا می‌شوید. 

فاصله زمینی و هوایی وان تا دیگر شهرها 

اگر نگاهی به تورهای وان انداخته باشید متوجه می‌شوید، وان از آن دست مقاصدی است که در ایران تورهای زمینی‌اش پر طرفدارتر است و اکثر تورهای وان به صورت زمینی برگزار می‌شود که همانطور که اشاره شد، دلیل اصلی آن فاصله کمش با شهرهای مرزی است. امّا در این شهر، فرودگاه‌ داخلی فرید ملن هم وجود دارد که در مواقع خاصی مانند عید نوروز، میزبان پروازهای بین المللی هم می‌شود. در ادامه، ابتدا ضمن ارائه توضیحات لازم درباره فاصله زمینی وان تا دیگر شهرهای ایران و ترکیه درباره فاصله هوایی و نکات مربوطه‌اش هم توضیحات لازم را ارائه می‌دهیم. 

 مرزهای ایران و وان 

برای سفر زمینی به وان از ایران، گردشگران باید مسیر خود را از بین یکی از سه مرز رازی، بازرگان و سرو انتخاب کنند که هر کدام فاصله و ویژگی‌های خود را دارند. در ادامه به توضیحات لازم درباره این سه مرز پرداخته‌ایم.  

فاصله وان تا مرز رازی – کاپیکوی

گذرگاه مزری رازی واقع در شهرستان خویِ آذربایجان غربی، پرتردد‌ترین مرز ایران برای سفر به وان و به طور کلی ترکیه است؛ علتش مسافت کمتر مرز رازی نسبت به دو مرز سرو و بازرگان است. زیرا فاصله مرز رازی تا شهر وان ترکیه حدود ۱۰۰ کیلومتر است که طی کردن این مسیر با خودرو شخصی نزدیک به ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. مرز رازی بر خلاف دو مرز سرو و بازرگان محدودیت تردد دارد و فقط از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ ظهر مسافران امکان عبور از آن را دارند.

موقعیت دقیق مرز رازی – کاپیکوی

فاصله وان تا مرز بازرگان – گوربولاغ

گذرگاه مرزی بازرگان یکی از مرزهای اصلی ایران به ترکیه محسوب می‌شود که محل تردد ترانزیت‌ها نیز هست. فاصله مرز بازرگان تا وان ترکیه حدود ۲۰۰ کیلومتر است که طی کردن این مسیر باخودرو شخصی ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. مرز بازرگان در شهرستان ماکو واقع شده. مرز بازرگان مانند مرز سرو محدویت زمانی برای تردد ندارد و به صورت ۲۴ ساعته امکان تردد در آن وجود دارد.

موقعیت دقیق مرز بازرگان – گوربولاغ

فاصله وان تا مرز سرو – اسندره

سِرو (Se ow) یکی دیگر از شهرهای مرزی ایران است که در شهرستان ارومیه واقع شده. از مرز سِرو تا شهر وان ترکیه با خودرو شخصی، مسافت حدودی ۲۹۰ کیلومتری وجود دارد که طی کردن این مسیر دست کم ۴ ساعت زمان می‌برد. مرز سرو محدویت زمانی ندارد و امکان تردد ۲۴ ساعته در آن وجود دارد.

موقعیت دقیق مرز سرو – اسندره

فاصله شهرهای ایران تا وان 

مهم‌ترین نکته‌ای که درباره فاصله وان تا شهرهای ایران باید بدانید به مرزهای ایران – وان مرتبط می‌شود. زیرا در آخر تفاوتی ندارد که از کدام شهر و استان قصد سفر به وان را دارید، در مسیر زمینی نهایتا باید یکی از مرزهای گفته شده را برای سفرتان انتخاب کنید. طبعاً هر چقدر فاصله مبدأ شما تا شهرهای مرزی نامبرده بیشتر باشد، مسافت بیشتری را برای رسیدن به وان باید بپیمایید. برای مثال فاصله تهران تا وان، فاصله تبریز تا وان و فاصله ارومیه تا وان را برای شما مشخص کردیم. اگر شما از شهر دیگری قصد سفر به وان را دارید، کافی است مانند مثال‌های گفته شده فاصله شهر مبدأ تا وان را محاسبه کنید. 

فاصله تهران تا وان ترکیه زمینی

 برای سفر از تهران به وان ترکیه مرزهای مختلفی (بازرگان، سرو و رازی) وجود دارد، با این حال یکی از سوالات پرتکرار گردشگران این است که فاصله تهران تا وان چقدر است؟ پاسخ این است که فاصله تهران تا وان از مرز زمینی (رازی) حدود ۹۵۸ کیلومتر و این مسافت بدون احتساب زمان توقف، ۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است؛ به طور دقیق‌تر فاصله تهران تا تبریز با خودرو شخصی حدود ۷ ساعت است، از تبریز تا مرز رازی ۳ ساعت و از مرز رازی تا شهر وان هم یک مسیر ۱۰۰ کیلومتری وجود دارد که حدود ۹۰ دقیقه زمان می‌برد. بنابراین مجموع فاصله تهران تا وان با در نظر گرفتن کوتاه‌ترین مسیر (مرز رازی)، حدود ۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است.

 حالا اگر تصمیم بگیرید از قطار به عنوان وسیله نقلیه تا وان استفاده کنید، مسیر ریلی تهران به وان تقریبا ۳۳۴ کیلومتر است که طی این مسیر تا وان حدود ۲۰ تا ۲۲ ساعت زمان می‌برد؛ به طور حدودی ۱۳ ساعت مسیر تهران به تبریز طول می‌کشد و حدود ۷ ساعت هم مسیر تبریز به شهر وان. بنابراین، اگر به جای تهران، تبریز را به عنوان مبدأ انتخاب کنید، مسیری حدودا ۷ ساعته را در انتظار خواهید داشت. توجه داشته باشید که ممکن است مسیر ریلی و قطارهای تهران به وان همیشه برقرار نباشد.

 فاصله تهران تا وان ترکیه هوایی

مدت‌ها بود که مسیر هوایی ایران به وان برقرار نبود و به همین دلیل هم مسیر زمینی تنها راه سفر مستقیم از ایران به وان بود. امّا مدت‌هاست تور هوایی وان هم برقرار شده و اگر امکان سفر زمینی را ندارید، می‌توانید به صورت هوایی به وان سفر کنید. البته پروازهای وان محدود هستند و ممکن است با افزایش درخواست‌ها، بیشتر شوند. در حال حاضر، تورهای هوایی وان از تهران در روزهای دوشنبه و جمعه برگزار می‌شود. توجه داشته باشید که پرواز و تورهای هوایی وان فقط از مبدا تهران برگزار می‌شوند که پیمایش این مسافت حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. 

فاصله زمینی تبریز تا وان ترکیه 

تبریز یکی از مبداهای اصلی تورهای زمینی وان محسوب می‌شود و اتوبوس‌های متعددی از این شهر عازم وان می‌شوند. کسانی که از شهر تبریز خواهان سفر زمینی به وان ترکیه هستند از دو مرز رازی و بازرگان می‌توانند مسیرشان را ادامه دهند که فاصله و مدت زمان هر کدام به صورت زیر است:

فاصله تبریز تا وان از مرز رازی حدود ۳۳۰ کیلومتر است که این مسافت با خودرو شخصی حدود ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و پرترددترین مرز برای سفر به وان است.

فاصله تبریز تا وان از مرز بازرگان حدود ۴۹۰ کیلومتر است که این مسافت با خودرو شخصی حدود  ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. 

فاصله ارومیه تا وان ترکیه

علاوه بر تبریز، از ارومیه هم می‌توان به عنوان گذرگاهی برای ورود به وان استفاده کرد؛ چه زمینی بخواهید به ارومیه سفر کنید و از ساکنین آن منطقه باشید یا از شهرهای دیگر ایران با هواپیما بخواهید به فرودگاه ارومیه بیایید و از آنجا به وان بروید. مرزی که در ارومیه باید از آن گذر کنید، مرز سرو – اسندره است.

فاصله ارومیه تا وان از مرز سرو حدود ۲۸۳ کیلومتر است که این مسافت با خودرو شخصی حدود ۴ ساعت زمان می‌برد. 

فاصله وان تا دیگر شهرهای ترکیه 

در ادامه فاصله زمینی و هوایی وان تا دیگر شهرهای توریستی ترکیه که میان گردشگران و مسافران ایرانی شناخته شده است را مشخص می‌کنیم. اما پیش از آن به این دو نکته توجه داشته باشید که پروازهای داخلی وان به دیگر شهرهای توریستی و بزرگ ترکیه کاملا متداول است و دیگر اینکه غالب‌ شهرهای مهم، بزرگ و توریستی ترکیه در نیمه غربی کشور قرار دارند و فاصله قابل توجهی تا وان دارند. در ادامه فاصله زمینی و هوایی ترکیه نسبت به برخی از شهرهای شناخته شده ترکیه را می‌توانید مشاهده کنید که اگر قصد سفر به چند شهر ترکیه را دارید، برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید.

 فاصله وان تا استانبول زمینی

وان یکی از شهرهای شرقی ترکیه است که فاصله زیادی با شهر استانبول (واقع در غرب ترکیه) دارد. کسانی که با خودروی شخصی‌شان تمایل به سپری کردن این مسیر را دارند، برای رسیدن به استانبول دست کم به ۱۸ الی ۱۹ ساعت رانندگی بی‌وقفه نیاز دارند.

فاصله استانبول تا وان هوایی

پروازهای استانبول – وان همه روزه برقرار است که غالبا بدون توقف، توسط شرکت‌های هواپیمایی ترکیش، آنادولو جت و پگاسوس صورت می‌گیرد. فاصله هوایی استانبول تا وان در ۲ الی ۲ ساعت ۱۰ دقیقه پیموده می‌شود. همچنین اکثر پرواز های این دو شهر از فرودگاه‌ صبیحا گوگچن و فرودگاه جدید استانبول به فرودگاه فرید ملن و بالعکس صورت می‌گیرد.

فاصله وان تا آنتالیا زمینی

آنتالیا از شهرهای توریستی ترکیه واقع در جنوب غربی ترکیه است که فاصله نسبتا زیادی با شهر وان دارد؛ زیرا طی کردن فاصله وان تا آنتالیا با خودرو شخصی حدود ۱۸ ساعت زمان می‌برد و مسافران دست کم نیاز به پیمایش یک مسیر ۱۴۸۸ کیلومتری دارند. 

فاصله وان تا آنتالیا هوایی

پروازهای وان به آنتالیا نیز تقریبا همه روزه برقرار است که اکثرا توسط شرکت‌های هواپیمایی سان اکسپرس، ترکیش و آنادولو جت انجام می‌شود. همچنین این پرواز بین فرودگاه‌های فرید ملن و فرودگاه آنتالیا انجام صورت می‌گیرد که مدت زمان آن نزدیک به ۲ ساعت است. 

فاصله وان تا ازمیر زمینی

یکی از غربی‌ترین شهرهای ترکیه، ازمیر است و فاصله وان تا ازمیر بیشتر از سایر شهرهای محبوب ترکیه است؛ چون برای رسیدن به ازمیر از مبدأ شهر وان، حداقل به ۲۰ ساعت رانندگی و پیمودن یک مسیر ۱۷۷۰ کیلومتری نیاز است.

فاصله وان تا ازمیر هوایی

 پروازهای وان به ازمیر معمولا دو تا سه روز در هفته در فرودگاه‌های فرید ملن و عدنان مندرس ازمیر صورت می‌گیرد. مدت زمان پرواز وان تا ازمیر بدون توقف حدودا ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر هم در مسیر توقف داشته باشید که بیشتر از این طول خواهد کشید.

فاصله وان تا آنکارا زمینی

فاصله وان تا آنکارا نسبت به دیگر شهرهای ازمیر و استانبول، کمتر است، با طی کردن یک مسافت ۱۲۴۲ کیلومتری که دست کم ۱۵ ساعت طول می‌کشد، از وان به آنکارا می‌رسید.

فاصله وان تا آنکارا هوایی

پروازهای وان به آنکارا و بالعکس در فرودگاه‌های فرید ملن و فرودگاه اسن بوغا آنکارا در مدت زمان ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه صورت می‌گیرد. پروازهای میان وان تا آنکارا بدون توقف است و ۲ الی ۳ روز در هفته پروازهای میان این دو شهر برگزار می‌شود. 

فاصله وان تا ترابزون زمینی 

ترابزون یکی دیگر از شهرهای ساحلی و توریستی ترکیه است که در شمال شرقی کشور واقع شده. فاصله وان تا ترابزون با خودرو شخصی بسته به مسیر انتخابی بین ۶۳۶ تا ۶۹۰ کیلومتر طول می‌کشد که مدت زمان طی کردن این فاصله هم حدوداً بین ۸ ساعت ۴۵ دقیقه محاسبه می‌شود.

فاصله وان تا ترابزون هوایی

 معمولا دو بار در هفته، پروازهای وان به ترابزون و بالعکس در فرودگاه‌های فرید ملن و فرودگاه‌ ترابزون برگزار می‌شود. این پروازها اکثرا توسط شرکت‌های هواپیمایی پگاسوس و ترکیش ایرلاین صورت می‌گیرد و مدت زمان پرواز ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه است. 

فاصله وان تا کوش آداسی زمینی

کوش آداسی یک شهر تفریحی بزرگ در سواحل دریای اژه ترکیه و مرکز منطقه ساحلی به همین نام در استان آیدین است. کوش آداسی در ۹۵ کیلومتری جنوب ازمیر قرار دارد. برای سفر از شهر وان به کوش آداسی می‌توان از اتوبوس یا ماشین شخصی استفاده کرد. فاصله بین وان تا شهر کوش آداسی در حدود ۱۸۳۳ کیلومتر است. البته راه‌های متعددی برای سفر از شهر وان به کوش آداسی وجود دارد که مسافت آن‌ها متفاوت است. اما به طور کلی اگر قصد سفر زمینی با ماشین شخصی را دارید باید در حدود ۲۳ ساعت و ۱۳ دقیقه را در راه بگذرانید.

البته پیمودن این مسافت از طریق اتوبوس‌های موجود در وان که به صورت مستقیم به کوش آداسی می‌روند نیز امکانپذیر است. این اتوبوس‌ها از وان حرکت کرده در ازمیر توقف می‌کنند سپس به کوش آداسی می‌رسند. در اینصورت شما در حدود ۲۷ ساعت و ۵۸ دقیقه در مسیر خواهید بود.

فاصله وان تا کوش آداسی هوایی

با توجه به فاصله زیاد شهر وان تا کوش آداسی، راه هوایی بهترین شکل سفر بین این دو شهر است. اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که هیچ پرواز مستقیمی از فرودگاه وان به کوش آداسی وجود ندارد. پروازهای وان در فرودگاه ازمیر به زمین می‌نشینند و مسافران از این فرودگاه توسط وسایل حمل و نقل عمومی با پیمودن مسیری زمینی خود را به کوش آداسی می‌رسانند. پرواز مستقیم وان به ازمیر از فرودگاه فرید ملن توسط ایرلاین  سان اکسپرس در حدود ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

این پرواز‌ها در تمام طول هفته توسط ایرلاین‌های دیگر مانند ترکیش و پگاسوس هم انجام می‌شود اما به دلیل داشتن توقف در مسیر، زمان بیشتری را از مسافر می‌گیرند. در هر صورت گردشگرانی که از فرودگاه عدنان مندرس در ازمیر قصد سفر به کوش آداسی را دارند، به وسیله شاتل‌های مخصوص طی زمان ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای می‌توانند خود را به این شهر برسانند. 

فاصله وان تا بدروم زمینی

شبه جزیره بدروم در سواحل جنوب غربی ترکیه و در کنار دریای اژه واقع شده است. فاصله وان تا بدروم در حدود ۱۸۴۵ کیلومتر است که طی کردن این مسیر با ماشین شخصی در حدود ۲۳ ساعت و ۱۲ دقیقه به طول می‌انجامد. البته مسافران به وسیله اتوبوس نیز می‌توانند در مدت زمان ۳۱ ساعت خود را از شهر وان به بدروم برسانند.

فاصله وان تا بدروم هوایی

با توجه به مسافت زیاد بین شهر وان و بدروم استفاده از  راه هوایی منطقی‌تر به نظر می‌رسد. پروازهای وان به بدروم از فرودگاه فرید ملن تا فرودگاه میلاس بدروم در حدود ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامند. البته پروازهایی که در مسیرشان توقف دارند زمان این سفر را افزایش می‌دهند. خطوط هوایی پگاسوس و ترکیش ایرلاین به صورت روزانه این پروازها را انجام می‌دهند. 

فاصله وان تا آدانا زمینی

 آدانا یک شهر بزرگ در جنوب ترکیه است. این شهر بر روی رودخانه سیهان، در ۳۵ کیلومتری ساحل شمال شرقی دریای مدیترانه واقع شده است. فاصله شهر وان تا آدانا در حدود ۹۴۸ کیلومتر است که طی کردن آن با ماشین شخصی در حدود ۱۱ ساعت زمان می‌برد. البته مسافران می‌تواند این مسافت را به وسیله اتوبوس نیز بپیمایند. برای رسیدن به شهر آدانا با اتوبوس در حدود ۱۸ ساعت زمان لازم است. مسافرین همچنین می‌توانند با اتوبوس خود را به شهر تاتوان رسانده سپس به وسیله قطار به شهر آدانا سفر کنند. زمان لازم برای این نوع سفر در حدود ۲۰ ساعت و ۴۶ دقیقه است. 

فاصله وان تا آدانا هوایی

به دلیل فاصله طولانی وان تا آدانا مسافران معمولا سفر هوایی را انتخاب می‌کنند. این پروازها ۶ روز در هفته توسط ایرلاین‌‎های ترکیش و پگاسوس انجام می‌شوند. پرواز مستقیم از فرودگاه فرید ملن وان تا فرودگاه شاکرپاشا آدانا در حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. البته پرواز غیر مستقیم شامل توقف بوده و این زمان را افزایش می‌دهند. 

فاصله وان تا آلانیا زمینی 

آلانیا یک شهر تفریحی ساحلی و ناحیه‌ای از استان آنتالیا است که در سواحل جنوبی ترکیه و ۱۳۳ کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد. فاصله وان تا آلانیا در حدود ۱۲۹۳ کیلومتر است. طی کردن این مسافت به وسیله ماشین شخصی در حدود ۱۶ ساعت و ۲۳ دقیقه به طول می‌انجامد. همچنین سفر از وان به آلانیا به وسیله اتوبوس نیز امکانپذیر است که این وسیله نیز در حدود ۲۲ ساعت در مسیر خواهد بود.

فاصله وان تا آلانیا هوایی

همانطور که اشاره کردیم فاصله وان تا آلانیا ۱۲۹۳ کیلومتر است پس منطقیست که مسافران راه هوایی را برای جابه‌جایی بین این دو شهر انتخاب کنند. پرواز وان به آلانیا در حدود ۵ ساعت به طول می‌انجامد که البته پروازهایی که توقف دارند باعث افزایش این زمان خواهند شد. به طور کلی پرواز وان به آلانیا توسط ایرلاین ترکیش از فرودگاه فرید ملن به فرودگاه قاضی پاشا انجام می‌شود.

فاصله وان تا آنکارا زمینی

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است. این شهر که در بخش مرکزی آناتولی واقع شده است، در شمال غرب ترکیه قرار دارد. فاصله وان تا آنکارا در حدود ۱۲۰۵ کیلومتر است که اگر مسافران قصد سفر بین این دو شهر را به وسیله ماشین شخصی داشته باشند، در حدود ۱۶ ساعت و ۴۸ دقیقه در مسیر خواهند بود. همچنین اتوبوس‌های مستقر در وان در مدت زمان ۱۸ ساعت و ۱۲ دقیقه گردشگران را به آنکارا می‌رسانند. مسافرینی که قصد دارند به وسیله قطاار به آنکارا سفر کنند باید با اتوبوس مسیر ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه‌ای تا شهر تاتوان را طی کنند، سپس از این شهر با قطار طی مدت ۲۶ ساعت و ۳۱ دقیقه به آنکارا برسند. البته باید خاطر نشان کرد که این قطار در طول هفته فقط ۱ روز از تاتوان به آنکارا حرکت خواهد کرد.

فاصله وان تا آنکارا هوایی

مسافرینی که قصد دارند مسیر وان به آنکارا را به صورت هوایی طی کنند در حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه در مسیر خواهند بود. پروازهای وان به آنکارا از فرودگاه فرید ملن وان توسط هواپیمایی‌های پگاسوس و ترکیش به صورت روزانه انجام شده و در فرودگاه بین‌المللی آسین بوغا آنکارا به زمین می‌نشینند. 

فاصله وان تا قونیه زمینی

قونیه شهری بزرگ در جنوب غربی فلات مرکزی آناتولی در کشور ترکیه است. فاصله وان تا قونیه ۱۲۲۵ کیلومتر است که برای پیمودن این مسیر با ماشین شخصی به حدود ۱۵ ساعت و ۱۲ دقیقه زمان نیاز است. همچنین مسافران می‌توانند به وسیله اتوبوس طی مدت زمان ۱۷ ساعت و ۱۵ دقیقه از قونیه به وان برسند. 

فاصله وان تا قونیه هوایی

گردشگرانی که قصد دارن فاصله وان تا قونیه را به صورت هوایی بپیمایند می‌توانند با پروازهای ترکیش که به صورت روزانه از فرودگاه فرید ملن وان به فرودگاه قونیه انجام می‌شوند، طی مدت ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه به این شهر سفر کنند. 

فاصله وان تا مارماریس زمینی

مارماریس یک شهر بندری و تفرجگاه توریستی در سواحل مدیترانه است که در استان موغلا، جنوب غربی ترکیه، در امتداد خط ساحلی ریویرا ترکیه واقع شده است. فاصله وان تا مارماریس ۱۷۴۱ کیلومتر است. مسافرینی که قصد دارند این مسیر را با ماشین شخصی بپیمایند در حدود ۲۲ ساعت در مسیر خواهند بود. همچنین به وسیله اتوبوس می‌توان این مسیر را طی مدت ۲۷ ساعت و ۳۰ دقیقه طی کرد.

فاصله وان تا مارماریس هوایی

با توجه به فاصله زیادی که بین دو شهر وان و مارماریس وجود دارد منطقی‌ترین راه استفاده از هواپیما است. البته باید در نظر داشت که پرواز مستقیمی از وان به مارماریس وجود ندارد و مسافران باید از فرودگاه فرید ملن وان با پروازی ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه‌ای به شهر دالامان پرواز کرده و از فرودگاه آن به وسیله تاکسی یا اتوبوس طی مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه به مارماریس برسند. پروازهای این مسیر توسط ترکیش ایرلاین انجام می‌شود. هر توقف در مسیر پروازی باعث افزایش مدت زمان پرواز خواهد شد. 

فاصله وان تا چشمه زمینی 

چشمه یک شهر تفریحی ترکیه در غرب ازمیر و در کنار دریای اژه است. فاصله وان تا چشمه ۱۸۶۲ کیلومتر است. برای پیمودن این مسیر با خودروی شخصی در حدود ۲۳ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان نیاز است . همچنین مسافران می‌توانند مسیر وان تا چشمه را  به وسیله اتوبوس در مدت ۲۸ ساعت و ۸ دقیقه بپیمایند.

فاصله وان تا چشمه هوایی

گردشگرانی که قصد دارند وان را به مقصد چشمه ترک کنند معمولا پرواز را انتخاب می‌کنند. زیرا این نوع سفر زمان کمتری را از آن‌ها می‌گیرد. البته باید در نظر داشت که پرواز مستقیمی از وان به چشمه وجود ندارد. بلکه مسافران باید با پرواز ترکیش، سان اکسپرس یا پگاسوس خود را به ازمیر برسانند و از ازمیر به وسیله شاتل به چشمه سفر کنند. مدت زمان پرواز وان به ازمیر ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه است و مسافران با شاتل‌ به مدت ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه از ازمیر تا چشمه در مسیر خواهند بود

سخن آخر

در این مطلب فاصله شهر و مرزهای مختلف ایران تا وان ترکیه و فاصله وان با دیگر شهرهای ترکیه گفته شد. با شناخت فاصله وان با دیگر شهرها، می‌توانیم سفر بهتری را برنامه‌ریزی کنیم و استفاده بیشتری از زمانمان ببریم. در نهایت اگر شما‌ هم قصد سفر به وان را دارید با خواندن راهنمای سفر به وان ترکیه می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری درباره جاذبه و اطلاعات مهم دیگر این شهر به دست آورید. همچنین با خواندن سفرنامه‌های وان، تجربیات سایر مسافران که با روش‌های مختلف به وان سفر کرده‌اند در اختیارتان قرار می‌گیرد.

تالیف: تیم نویسندگان لست سکند

مطالب مرتبط

کشور زیبای ترکیه با جاذبه‌های فراوان گردشگری خود، در سالهای اخیر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگران سراسر جهان و همچنین ایرانیان شده که هر ساله مسافران بسیاری به آن سفر می‌کنند. استان آنتالیا، مرکز صنعت گردشگری ترکیه به شمار می‌آید و در حدود

قیمت غذا در ترکیه و به‌طور کلی‌تر بررسی قیمت خورد و خوراک در این کشور را می‌توان یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین بخش‌هایی دانست که قبل از سفر حتما باید به آن توجه ویژه‌ای کرد؛ چون بخشی از هزینه‌های سفر مربوط به همین مورد می‌شود،

یکی از توریستی‌ترین شهرهای ترکیه، شهر کوش آداسی است که به‌ دلایل گوناگونی، گردشگران و مسافرانی بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. البته باید گفت که وجود زیرساخت‌های مناسب گردشگری در این شهر هم تاثیر مثبتی در جذب گردشگر دارد و از بهترین نمونه‌های این

دنیای امروز دنیای ارتباطات است و سیم کارت‌ وسیله‌ای کلیدی برای ارتباط به شمار می‌رود. زمانی که از جاذبه‌های گردشگری دیدن می‌کنید یا مشغول انجام کار‌های اداری و تجاری در ترکیه هستید، بارها و بارها به ارتباط با افراد مختلف یا اینترنت نیاز خواهید داشت.

شهر آنتالیا یکی از جذاب‌ترین مقصدهایی است که می‌توان برای گذراندن اوقات فراغت، تاریخ‌گردی، آرامش گرفتن در کافه‌ها و کمی شکم‌گردی در کوچه و پس‌کوچه‌ها انتخابش کرد. تمامی این عوامل با در نظر گرفتن چند مورد دیگر، باعث شده آنتالیا به عنوان انتخاب متداول بیشتر

وان شهری کوچکی در شرق ترکیه است که به دلیل داشتن دریاچه وان، گربه‌های منحصر به فرد، جاذبه‌های فرهنگی و مراکز خرید و بازارهایش شهرت دارد. این شهر زیبا، هم مرز با استان آذربایجان غربی است و یکی از دلایلی که سبب شده گردشگران ایرانی

مزایا و معایب سفر به وان از مرز رازی

مزایا و معایب سفر به وان از مرز رازی . بسیاری از مسافران زمینی شهر های ترکیه بر سر انتخاب مرز مناسب خروج ، نه بر سر دو راهی ، بلکه بر سر انتخاب سه راهی هستند .

کدام مرز زمینی مناسب خروج ماست؟

پاسخ به این سوال برای هر نفر متفاوت است . بستگی به این دارد که چه ساعتی از مرز رد می شوید ؟ شهر محل سکونت (یا مبدا سفرتان) کجاست ؟ مقصد نهایی چه شهریست ؟ با وسایل نقلیه عمومی سفر می کنید یا با خودرو شخصی؟ و ……..

در این مطلب به شرح مزایا و معایب سفر به وان از مرز رازی با فرض خودرو شخصی و مبدا مسافرت از تبریز و مقصد نهایی شهر وان خواهیم پرداخت.

الف : مزایا :

۱ – مرز رازی نزدیک ترین مرز زمینی به شهر وان ترکیه است(فاصله مرز رازی تا وان حدود ۱۰۰  کیلومتر)

۲ – در صورت انتخاب این مرز بیشترین مسیر طی شده در خاک ایران خواهد بود.

۳ – در صورت استفاده از این مرز و برای رفت و برگشت به وان ، نیازی به استفاده از سوخت گرانقیمت ترکیه نخواهید داشت

و بنزین موجود در باک برای رفت و برگشت و تردد های روزمره وان کافیست.

۴ – پارکینگ (روباز و خاکی) شبانه روزی دارد .

میتوان خودرو شخصی را در مرز گذاشته و با استفاده از تاکسیهای ترک به وان رفت.

(درسال ۹۸ استفاده از پارکینگ هر شبانه روز ده هزار تومان)

۵ – تاکسی با قیمت نسبتا پایین (در ساعات کاری مرز) برای وان و بالعکس به وفور در دسترس است .

(کرایه وان از مرز رازی تا وان در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۲۵ لیره)

۶ – جاده مرز رازی تا وان (بغیر از چند کیلومتر اول) اتوبان است و وضعیت نسبتا مناسبی دارد .

امنیت در این مسیر کاملا برقرار است.

۷ – میتوانید از دو شهر کوچک مسیر (سارای و اوزالپ) نیز دیدن کرده و در صورت نیاز در هتلهای کوچک این دو شهر اقامت کنید.

۸ – میتوان از خوی و تبریز مستقیما برای وان تاکسی(ون) سوار شد.

ضمنا بعد از مرز هم مسیر یکسره است و نیاز به تعویض ماشین یا مسیر نیست.

ب : معایب :

۱ – مرز رازی ۲۴ ساعته نیست . ساعات کاری از ۹ تا ۱۷ است .

۲ – مرز رازی امکان عبور اتوبوس و کامیون و تریلر نداشته و فقط مختص سواری است.

۳ – امکانات رفاهی در مرز نسبتا کم است .

البته جدیدا با ساخت سالن جدید مسافری در طرف ایران و ترکیه این معضل نسبتا کمتر شده است.

۴ – معمولا بسیار شلوغ است و گذر از مرز بخصوص در مناسبت های خاص و تعطیلات زمان بر است.

۵ – سیستمهای ارتباطی (در هر دو طرف)  ضعیف و با قطعی های مکرر همراه است.

۶ – باجه بانک رازی معمولا بسیار شلوغ است

و گاه واریز عوارض خروج یا جریمه بنزین ساعتها وقت می برد

البته پیشنهاد می شود که مبلغ عوارض خروج را قبل از سفر بصورت اینترنتی بپردازید.

۷ – مسیر خوی به مرز رازی در برخی قسمتها جاده ای نامناسب دارد

با استفاده از نقشه زیر میتوانید مسیر تبریز تا وان را از طریق سه مرز زمینی با همدیگر مقایسه کنید

نقشه مسیر مرز رازی تا وان

مطالعه مطالب زیر نیز توصیه می شود  :

مزایا و معایب سفر به وان از مرز سرو

مزایا و معایب سفر به وان از مرز بازرگان

هر گونه تغییر درشرایط مرز از طریق     کانال تلگرام راهنمای سفر زمینی به ترکیه     بصورت لحظه ای اطلاع رسانی می شود.

مقالات مرتبطبیشتر از این نویسنده

وضعیت مرزهای ایران و ترکیه (مهر ۱۴۰۰)

راز صفهای مسافرین در مرز رازی

مشاهده دوربینهای مستقر در مرز رازی

آغاز ساخت پایانه جدید مرزی کاپیکوی

مرز رازی – کاپیکوی مجددا فعال شد

۱۳۸ دیدگاه‌ها

ایا جریمه بنزین برداشته شده یا همچنان باقیست ۹۴۰۵۰۴

ممنون میشم

اگر فاصله بین سفرها بیشتر از سه ماه باشه جریمه ای پرداخت نمیشه در حال حاضر  

سلام جناب آقا رضای ضربی.نزدیک به دو ساعته که وبلاگ و سایت شما رو نگاه کردم.واقعا تحسینتون میکنم.مرسی از تموم مطالب خوبتون

با سلام وتشکر از مطالب خوبتون لطفا در پاسخ چند سوال ما را راهنمایی بفرمایید۱- اگر یک بار در فروردین به وان سفر کرده باشیم وباردوم در اواخر شهریور به نخجوان سفر کرده باشیم البته باماشین شخصی والان در اوایل دی ماه دوباره به وان بریم از نظر کاپوتاژ به چه چیزیی نیاز داریم .از نظر اینکه سفرها در یک سال انجام می گیردممکن است  مانع از رفتن شوند؟ وجریمه بنزین به ما تعلق می گیرد؟

سلام

چنانچه کاپوتاژ اعتبار داشته باشد مشکل خاصی نیست

در مورد جریمه بنزین هم فقط زمانی باید پرداخت کنید که از آخرین خروج شما کمتر از سه ماه گذشته باشد که عملا چنین اتفاقی نیفتاده است

با سلام مجدد

۱-آیا شما تا به حال در دی ماه از مرز رازی تردد کردید؟ با توجه به فصل سرما ، برف  ووضعیت جاده خوی به رازی می شه با خانواده تردد کرد؟

۲-آیا امنیت وجود دارد؟

۳-هتل گیر میاد؟

۴- مرز مثل زمان عید شلوغ می شه ؟

با تشکر فراوان

سلام

۱ – بله – بارها – محدوده ی مرز رازی آب و هوای بسیار سرد دارد حتی اگر برف نبارد هم سرمای استخوان سوزی در آن زمانحکمفرماست . اگر با ماشین بروید مشکل خاصی پیش نمی آید اما وسایل دفاع از عوارض جوی را هم برای خود و هم برای خودرو به همراه داشته باشید

۲ – بله

۳ – بله

۴ – نه در اون حد ولی مسافر زیاده

 

باسلام وتشکر

خواهشمند است راهنمایی بفرمایید عبور ازمرز رازی و سفر به شهر وان در حال حاضرو در تعطیلات نوروز ۹۵ از لحاظ امنیت مناسب می باشد؟

در این مورد در سایت توضیح مفصل هست

لطفا لینک زیر را مطالعه بفرمائید

h p: u k avel.i ?p=955

سلام روزتون بخیر  مرسی از اینکه وقت میگذارید و اطلاعات خوبی برای همه ارسال میکنید .

 اگر امکان داره شماره تلفنی درداخل ایران برای رزو هتل اعلام بفرمائید تا برای نوروز بتونیم هتل رزو کنیم باتشکر 

سلام

شماره تلفن خاصی وجود ندارد – از طریق آژانسهای مسافرتی میتوانید رزرو کنید

با سلام آقای ضربی من اخر هفته میخوام به وان سفر کنم اگر امکان داشته باشه در مورد اینکه چه سیمکارتی واسه ارتباط با ایران و استفاده از اینترنت و استفاده  از شبکه هایی مثل واتس اب میشه خرید و هزینه ان چقدر میباشد٠با تشکر

استفاده از سیمکارت فقط هزینه ها را بی جهت بالا خواهد برد – گوشی را در حالت پرواز قرار دهید و در طول سفر از اینترنت مجانی هتل برای ارتباط با ایران استفاده کنید

با سلام و خسته نباشید از اینکه باحوصله به سوالات پاسخ میدین 

قیمت بلیط هواپیما از وان به آنتالیا و قیمت بلیط اتوبوس از وان به آنتالیا چقدر است باتشکر

سلام

در سایت زیر ببینید

h ps:www. e ede e eye.com

جناب آقای ضربی

سلام وسپاسگزارم از اطلاعات بسیار مفیدی که در سایت گذاشتید.

درخصوص سفر به وان در ایام ماه رمضان میخواستم از حضورتون بپرسم.آیا محدودیتی برای خوردن و آشامیدن وجود نداره؟شرایط گشت در شهر و خرید به چه صورته؟ چه زمانی از ماه رمضان رو شما پیشنهاد میفرمایید؟

سلام

محدودیتی برای مسافرین نیست و از یکهفته مانده به عید فطر تخفیفات آغاز می شود

سلام

۱ – نه

۲ – بله

۳ – دومی بهتر است

۴ – یک هتل بسیار معمولیست اما برای یکی دو روز مناسبه

سلام وخسته نباشید.

میخواستم بدونم درهنگام خرید از فروشگاهها زبان بلد نبودن دردسر ساز هست یانه.

واین که تخفیف ماه رمضان از چه روزهایی آغاز میشه.

سلام

آنچنان محسوس نیست مشکل زبان

از یکهفته مانده به عید فطر

با سلام و تشکر بابت سایت خوبتون.

یه سوال داشتم، هزینه پارکینگ در مرز رازى شبى چقدر است؟

سلام

هر شب ۶۰۰۰ تومان

سلام

هزینه تاکسی از خوی تا وان چقدر هست؟ و تا هتل میبره؟ تاکسی یه سره از خوی بهتره یا بریم مرز ون سوار شیم؟ 

کرایه تاکسی از خوی تا وان ۴۰ هزار تومان و از مرز تا وان ۲۰ لیره هست

سلام آقای ضربی

می خواستم اواخر تیرماه برم وضع مرز وتخیف چطور میشه ضمنا اگه خودم برم نسبت به تور بهتره یا نه

ضمنا جنابعالی کدام هتل را مناسب میدونید

تشکر از راهنماییتان .

اوضاع عادیست و من همیشه مسافرت شخصی را به سفر با تور ترجیح میدهم

سلام.واقعا ممنون بخاطر پیج و اطلاعات عالیتون. هفته بعد عید فطر قصد سفر به وان رو دلرم.بنظرتون از لحاظ امنیت شرایطش مساعده؟

در حال حاضر امن است . برای اطلاع از آخرین شرایط امنیتی با کانال تلگرام همراه باشید

من ۲۹٫۴٫۹۵ یعنی فردا نه پس فردا نی خوام برم وان ایا امن هست یا نا امنه؟

نه امن نیست

فعلا مسافرت به ترکیه توصیه نمیشه

سلام.ممنون که انقدر با حوصله برای پاسخ به سوالات وقت میرارین.میخواستم بونم قضیه جریمه بنزین چیه؟هیچی راجع بهش نمیدونم.ممنون

سلام

در این مورد در سایت پست مفصلی داریم

لطفا آدرس زیر را مطالعه بفرمائید

h ps: u k avel.i مسئله-بنزین-در-مسافرت-ترکیه

سلام و ممنون از سایت با ارزشتون 

با اجازتون هفته بعد یا هفته آخر شهریور می خوام از مرز راضی راهی وان بشم 

از لحاظ امنیت مشکلی نیست ؟

آیا برای توریست ها هم مشکل امنیتی هست ؟

در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد

سلام و خسته نباشید من از اژانس پرسیدم گفت با اتوبوس مستقیم تا وان از مرز رازی می بریم و با توجه به اینکه من فکر می کردم عبور اتوبوس از این مرز انجام نمی شود، شما اطلاعی دارین؟ 

اتوبوس از مرز رازی به وان نمی رود

یا از مرز بازرگان می برند

یا در مرز پیاده کرده و ادامه راه را با ون

سلام ممنون از سایت عالیتون

در ایام نوروز اگه بخوایم ساعت ۱۲ در وان باشیم (به خاطر پرواز داخلی به استانبول) میشه تا اون ساعت از مرز رد شد و به وان رسید؟

میشه راهنمایی کنید؟

سلام – چون مرز رازی ساعت نه و نیم باز می شود و بخاطر شلوغی آن ایام مطمئنا نمی رسید به پرواز – بهتره یکروز قبل به وان بروید

با کانال تلگرام در ارتباط باشید

T avel@

سلام لطفا نحوه پرداخت خروج ارمرز رازی بچه صورته ایااز طریقبانک یا خودپرداز

سلام لینک زیر را مطالعه بفرمایید

سلام آقای ضرابی

من میخوام برای سفر به وان توی اواخر بهمن ماه برنامه ریزی کنم.فک میکنم برای تخیف موقع خوبی باشه.درسته؟ و سوال مهم اینکه میخوام از خوی تا وان رو با تاکسی برم. با توجه به سرما آیا جاده خوی رازی وان از لحاظ اینکه ممکنه بارش برف داشته باشه امنه یا همش گردنه های خطرناک؟

سلام

بهترین زمان برای استفاده از تخفیفات اول تا دهم دیماه است

جاده خوی به رازی جاده ای گردنه ای – خطرناک – سرد و برفگیر است

سلام

وقت بخیر ، من میخوام برای خرید اوایل دی ماه به وان سفر کنم ، زمانه مناسبیه? آیا قطار از تهران به وان هست? و اصلا خوب هست ، اگرنه نزدیکترین ایستگاه قطار به مرز رازی کدام ایستگاه است?

سلام

در حال حاضر قطار مسافری از ایران به ترکیه نمی رود

نزدیکترین ایستگاه به مرز رازی ایستگاه سلماس است که با خوی حدود ۷۰ کیلومتر فاصله دارد

ببخشید شنیدم مرز وان بسته هست..صحت داره؟الان نمیشه رفت وان؟

سلام

تا اونجائیکه اطلاعات من قد میده مرزی بنام “مرز وان” در لیست مرزهای کشورمان نداریم

سپاس ودرود بر شما از صمیم قلب سپاسگزارم

سلام جناب ضربی،ممنونم بابت مطالب مفید این سایتتون،وضعیت مرز رازی به وان اینروزا چطوره؟!باز هست !؟امنیت داره!؟میخاستم از تهران بیام خوی از خوی برم وان ۲۵خوی هستم

سلام – بله مرز باز است و رفت و آمد در جریان است

با سلام

مرسی از مطالب‌تون. می‌خواستم بدونم هزینه ماشین‌های مسافربری از خود شهر خوی تا شهر وان چقدر هستش؟ برای مسافرت عید.

۴۵۰۰۰ تومان

مرسی از راهنمایی خوبتئن بسیار متشکرم

سلام من میخام از اهواز برم وان اول برم تبریز یا خوی و یا سلماس کدام بهتره

سلام – خوی بروید بهتره

سلام،مدارک جهت رفتن به وان چی هستش؟با ماشین شخصی یا تاکسی.

فقط پاسپورت کافیست

سلام آدرس ایستگاه سواری های وان در شهر خوی را میخواستم 

سلام

ترمینال مسافربری خوی

سلام 

وقت بخیر

آیا شهریور برای رفتن به وان و خرید مناسب هست؟ حراج فصلی هست در شهریور ماه؟

سلام – برای رفتن به وان همیشه زمان مناسبه – در نیمه دوم شهریور ماه معمولا پوشاک تابستانی با تخفیفات خوبی به فروش می رسد

عالی از اطلاعات خوب ومفیدتون سوالات و جواب ها رو خوندم به همه سوالام رسیدم ممنون ??

آیا از خود خوی تا وان ماشین هست یا تا مرز میرن ؟ و اگر هست ماشینهای ترک هستن یا نه ؟

بله هست در زمان نوشتن این مطلب کرایه شان ۴۵۰۰۰ تومان هست

دوستان اگه می خواهید به وان برید حتما از مرز رازی خوی برید چون خیلی نزدیکتره

سلام در کل امنیت وان چطوره اگر چند تا خانم مجرد بخوان برن وان میتونن با امنیت کامل برن و برگردن؟ لطفاواقعیت رو در مورد وان بفرمایید

سلام – در حال حاضر سفر به وان هیچ مشکل امنیتی ندارد و امن و امان است و با خیال راحت می توانید سفر کنید

ماشینهای وان کجای تبریز سوار میکنن

دروازه تهران – شرکت دیدار سیر گیتی

سلام خسته نباشید ایا با قطارازتهران میتونم برم تبریز بعد باقیه راهو با اتوبوس یا ون برم تا مرز رازی ممنون

بله ممکن هست

سلام من با قطار تا تبریز و با ون تا وان رو تجربه کردم

به به – به سلامتی و دل خوش

عالی بود مرسی که اطلاعات دقیق میذارین

سلام شنیدم اواخر شهریور مرز رازی خیلی شلوغ بوده و دوستامون با دردسر رفتم میخواستم ببینم تا اخر مهر خلوت میشه چون بچه کوچیک دارم از این مسیر سخت نیست؟ و تخفیف هست؟

بعد از نهم مهر وان حلوته و همینطور مرز اما فروشها عادیست

سلام و تشکر از صمیم قلب برای راهنمایی تون

آدرس لینک تلگرامتون رو می خواستم بزارید ممنون پیدا نکردم

@T T avel

سلام وقت بخیر.

من میخوام با قطار تا سلماس برم.از ایستگاه قطار سلماس ماشین برای مرز رازی هست؟

سلام – خیر – اما میتوانید با قطار از تبریز مستقیما تا مرز رازی بروید

سلام و وقتتون بخیر سوال من اینه که با خودرو شخصی تا مرز برم و ماشینن رو بزارم پارکینگ مرز به نظرتون امن هست؟

و اینکه قیمت پارکینگ رو میدونید؟امیدوارم واسه هفته آینده قیمت اجناس خوب باشه که بتونم از تخفیفات اجناس استفاده کنم با تشکر از این سایت عالی

سلام امنیت پارکینگ مرز مانند تمام پارکینگهای دیگر هست – قیمتش هم شبی ۸ هزار تومان

سلام جناب ضربی ، اگر بخواهیم با وسیله شخصی از مرز رازی بریم به وان و بعد به استانبول مناسبه ، راهنمایی مکفی میخوام 

با توجه به فاصله ی بسیار بالا و قیمت زیاد سوخت در ترکیه چندان منطقی نیست – میتوانید از وان با خطوط داخلی ترکیه بروید

سلام،خسته نباشید

ما در ایام نوروز قرار است از فرودگاه وان به ازمیر برویم،ساعت پرواز ١۵:٣٠ هست و ما قصد داریم صبح اول وقت در مرز باشیم ،آیا امکان قطعی سیستم تا چند ساعت و از دست دادن پرواز هست؟

اگر سیستم قطع بود از مرزهای دیگر چقدر زمان میبرد تا به فرودگاه برسیم؟

سلام – بله احتمال اینکه به پرواز نرسید هست – توصیه من این است که یک روز قبل به وان بروید

سلام.. من صبح اول وقت از ارومیه به وان با ماشینهاى ون میخوام برم.. و از وان هم ساعت ٣:٣٠ پرواز دارم. به نظر شما به پروازم میرسم؟

سلام – بستگی به روزش داره که ایام عادی باشه یا شلوغ . اما اگر از مرز سرو بروید حتما می رسید

سلام خسته باشید؟

آیا تعطیلاتی مثه نیمه شعبان در اردیبهشت هم مرز رازی شلوغ میشه؟

سلام – بله معمولا در ایامی که در ایران تعطیل باشه و فرصت مسافرت پیش بیاد مرز ها معمولا ترافیک بالای مسافر دارن

تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

۴۰۰۰ تومان

بله – از طریق بانک ملی در سراسر کشور میتوانید پرداخت کنید

سلام و خسته نباشید ببخشید من میتونم برم وان و از اونجا با کارت بانکی ایران  لیر تهیه کنم

سلام – بله ممکن است اما با این روش لیر با قیمت بالاتر از قیمت واقعی برایتان تمام می شود

سلام وقت بخیر نوروز ۹۸ به مقصد وان مسافر هستیپم واینکه ماشینرا در مرز بگذاریم بعد از انجام مراحل گمرکی تاکسی ترک یا ون موجود هست که ما رو به وان برساند ؟ زیاد تاکسی هست یا کم ؟

سلام – تاکسی به تعداد کافی در مرز هست

سلام ببخشید ادرس تلگرامتون جهت رزرو هتل متاسفانه پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید ،

h ps: .meTRT avel

سلام خسته نباشید اقای ضربی چنتا سوال داشتم اول اینکه از تبریز تا وان چند ساعت راه هستش ؟ و اینکه از قبل هتل رزرو کنیم بهتره یا خودمون تو اونجا پیدا کنیم و بگیریم ؟

سلام حدود ۵ ساعت – هتل رو از قبل رزرو کنید بهتره

سلام من برای فروردین ۹۸ می خوام برم وان می خواستم بدونم از ایستگاه راه آهن سلماس برای وان ترکیه تاکسی هست؟

سلام – خیر – برای وان از تبریز مستقیما ون هست و از خوی – از سلماس باید خودتان را قبل از ساعت ده صبح به ترمینال خوی برسانید

حدود ساعت ۱۳ به ترمینال خوی برسیم تاکسی برای وان پیدا نمی کنیم؟

سلام – قطعا ماشین مستقیم برای وان در آن ساعت پیدا نمیکنید . دوراه هست : اول : خودتان را از خوی به مرز رازی برسانید و چنانچه تا ساعت چهار و نیم برسید میتوانید از مرز عبور کرده و با تاکسیهای آنور مرز به وان بروید دوم : از سلماس بروید ارومیه و از طریق مرز سرو رد شوید . مرز سرو ۲۴ ساعته است

سلام برای تهیه لیر توایران راحت تریم یا اونجا

سلام یه سوالی داشتم در مورد خود مرز رازی اینکه میگن لباس زیاد با خودت بیاری بهت گیر میدن و جریمه میکنن درسته؟ مثلا یه نفر ی چمدون کوچیک لباس با کتونی بخره جریمه می کننش؟

سلام میزان کالای مجاز همراه مسافر به عنوان کالای مسافری هستاد دلار است و اگر این سقف را رعایت کنید مشکلی پیش نخواهد آمد. میزان کالای همراه مسافر به ارزش آن سنجیده می شود نه تعداد چمدان و وزن بار

سلام ببخشید اگر ممکنه من را راهنمایی کنید من برای عید میخواهم با ماشین خودم برم وان ترکیه باید پلاک عوض کنم یا گواهینامه بین‌المللی بگیرم یا احتیاج نیست ببخشید خروجی بابت خودرو باید بدهم یا فقط سرنشینان ممنون از سایت خوبتون

سلام – به قسمت مربوط به کاپوتاژ خودرو در همین سایت مراجعه بفرمایید

سلام‌ وقت بخیر اولا تشکر از سایت خوبتون دوما من ۲۳اسفند قصد سفر به وان را دارم ۵نفر هستیم و دو کودک زی ۴سال میشه راهنمایی بفرمایید یک هتل به صرفه معرفی بکنید و برای هر نفر چند دلار ببرم و در اخر زمان مناسبی برای خرید هست

سلام – برای رزرو هتل لطفا با ادمینهای کانال تلگرام تماس بگیرید

سلام هموطن عزیز جناب ضربی من سئوال خاصی نداشتم ولی با خواندن پرسشها و پاسخهای بسیار خوب و با حوصله شما تقریبا دستم امد چگونه سفر کنم شیر مادرت حلالت کا از آبادان

سلام از حسن توجه و ابراز لطف شما ممنونم – با آرزوی روزهای خوش

با سلام وتشکراز سایت خوبتان میخواستم بدونم ون های وان کجای تبریز سوار میکنن

تبریز – دروازه تهران – جنب سیر و سفر

سلام چجوری باماشین خودم برم وان پلاک وگواهینامه روبایدبین الملی کنم؟بهترین وقتی که پوشاک وهتل…وان ارزونه چ زمانی هست؟

سلام – در مورد سفر با خودرو شخصی به ترکیه در همین سایت مطالب کامل و راهنمایی جامع هست – لطفا مطالعه بفرمایید

با سلام و تشکر فراوان.من سه سوال داشتم آقا رضا ۱.من میخام واسه ۳مهربرم وان.باتوجه به فرزند یکساله ام رفتن دراین زمان از لحاظ اب و هوا و بعد از نظر شلوغی و همینطورقیمتها چطوره؟ ۲.حضوری هتل بگیرم بهتره یا رزرو و .چطوری میتونم هتل رزرو کنم و کدوم هتل و پیشنهاد میدین ۳.ایا بردن لیر یا دلار در حد کم مثلا ۲تا۳ هزار لیر خیلی توفیر میکنه؟

سلام – بنظرم برنامه ریزی برای ۷ ماه بعد از الان آنهم برای شهری مثل وان بسیار زود است – حدود بیست روز قبل از سفر اقدام کنید کافیست . بردن دلار بهتر از لیره هست و هتل رو هم بهتره رزرو کنید . برای رزرو میتونین با ادمین های کانال تلگرام در تماس باشید

سلام هوا وان برای رفتن ۱۰اردیبهشت چطوری است ایا لیر ببرم بهتر تا دلار یا ریال خودمان

سلام سه پست زیر را مطالعه بفرمایید

h p:www. u k avel.i ?p=348 h p:www. u k avel.i ?p=2502 h p:www. u k avel.i ?p=302

سلام دوباره اجاره هتل اپارتمان در وام کمترین قیمت چه مقداره و در کدام خیابان است

سلام در ایام عادی و غیر پیک هتل در مرکز شهر از ۴۵ لیره هست به بالا – هتل آپارتمان و هتل سوییت از ۶۰ لیره هست ببالا

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم آیا پارکینگ فرودگاه وان یا پارکینگ مرزی امنیت داره که ماشین رو بزاریم و با هواپیما به استانبول بریم؟

سلام به همان اندازه که بقیه پارکینگها امنیت دارند بله امن هست

با سلام لطفا در مورد سرویس های اتوبوس از وان به استانبول راهنمایی بفرمایید قیمت و ساعات حرکت

سلام – از سایت زیر میتوانید ببینید

Ne ede e eye.com

سلام،، خیلی خیلی ممنون از اطلاعات کاملی که گذاشتین، هر سوالی برام پیش اومد جواب کاملش بود، اولین باره دارم میرم وان، اطلاعاتم از صفر با مطالعه ی سایت شما به صد رسید، خداقوت

سلام و ممنون از اطلاعات مفید سایتتون من بهمراه خانواده جمعا چهار نفر قصد دارم زمینی تا آنتالیا برم.میخواستم ببینم شما اطلاعی از هزینه پارکینگ فرودگاه وان یا ایغدیر دارید؟

سلام در کانال تلگرام عبارت “فرودگاه” رو جستجو بفرمایید

آیا امنیت شهر وان برای سفر الان برقراره؟

سلام لطفا اینجا را مطالعه بفرمایید

بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

سلام مرز مسافری رازی فعاله؟

سلام – خیر – مرز های زمینی برای مسافرین توریستی کلا مسدود هستند

سلام توی سایت گمرک نوشتین مسافری از ۵ مهر ن ماه بازه درسته؟

سلام ما در سایت گمرک مطلبی نمی نویسیم . باید با مدیران همان سایت تماس بگیرید. سایت ما فقط همین سایت هست که کامنت نوشته اید

سلام از دوستان پرسیدم گفتند مرز رازی باز هست در ساعت های خاص آیا برای همه باز هست و آیا نیاز به تست کرونا از آزمایشگاه معتبر دارد یا خیر

سلام طبق اعلام فرمانداری خوی مرز رازی از ساعت ۱۱ تا ۱۴ فقط برای دارندگان اقامت ترکیه باز است و نیازی به تست کرونا نیست

ارسال یک پاسخ لغو پاسخ

ذخیره نام، ایمیل و سایت توسط مرورگر برای ارسال دیدگاه در زمانی دیگر.

Δdocume .ge Eleme ById( ak_js_1 ).se A ibu e( value, ( ew Da e() ).ge Time() );

فاصله مرز رازی تا وان

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا