گل های ملی

گل های ملی

گل های ملی

گل های ملی

برخی از محتوای فوتبالی با همکاری ترنسیس ترجمه و تهیه می‌گردد. آزمون در چهارقدمی علی کریمی آرزوهای بزرگ سردار بعد از گل ملی شماره ۳۴ سردار آزمون در دیدار امروز با تیم ملی سوریه سی و چهارمین گل ملی خودش را به ثمر رساند. به گزارش ورزش سه، در روزهایی که طرفداران فوتبال ایران در […]


برخی از محتوای فوتبالی با همکاری ترنسیس ترجمه و تهیه می‌گردد.

آزمون در چهارقدمی علی کریمی

آرزوهای بزرگ سردار بعد از گل ملی شماره ۳۴

سردار آزمون در دیدار امروز با تیم ملی سوریه سی و چهارمین گل ملی خودش را به ثمر رساند.

به گزارش ورزش سه، در روزهایی که طرفداران فوتبال ایران در جریان بازی های تیم ملی پرتغال آرزو می کنند تا کریس رونالدو پایش به گلزنی باز نشود تا نتواند رکورد علی دایی را بشکند، سردار آزمون آهسته و پیوسته در مسیر رونالدو و دایی پیش می رود.

مهاجم اول تیم ملی ایران در ادامه درخشش خود در بازی های باشگاهی و ملی، امروز مقابل سوریه نیز یک گل دیگر به تعداد گل های ملی اش افزود و به عدد ۳۴ رسید. سردار که تقریبا عادت کرده ایم در همه بازی های تیم ملی ایران پایش به گلزنی باز شود، در مسابقه دوستانه با سوریه در دقیقه ۳۸ وقتی دروازه بان حریف ضربه طارمی را برگرداند، در ریباند با یک بغل پای حرفه ای و ساده توپ را به کنج دروازه سوریه فرستاد.

البته سردار آزمون اولین باری نبود که دروازه سوریه را باز می کرد. در جریان تساوی دو بر دو ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ آزمون هردوگل ایران را در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش به ثمر رساند. آخرین باری که سردار برای تیم ملی گل زده بود، به مهر ماه ۹۹ برمی گشت که تک گل ایران مقابل ازبکستان را در یک بازی تدارکاتی به ثمر رساند.

مهاجم شماره ۲۰ تیم ملی البته در اواسط نیمه دوم جای خود را به کریم انصاری فرد داد تا فرصت بازی و گلزنی به این ستاره باتجربه هم برسد. شاید اگر او تعویض نمی شد باز هم فرصت گلزنی به سردار می رسید اما دراگان اسکوچیچ ترجیح داد آزمون بیشتر بازی نکند و فرصت گلزنی برای او در بازی های بعدی ایجاد شود. با زدن این گل، شمار گل های ملی سردار آزمون به عدد ۳۴ رسید تا این بازیکن برای عبور از علی کریمی در تعداد گل های زده ملی به ۴ گل دیگر نیاز داشته باشد. در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ بازی های ملی فوتبال ایران علی دایی است که ۱۰۹  گل به ثمر رسانده است. بعد از دایی نیز علی کریمی با ۳۸، جواد نکونام با ۳۹ و کریم باقری با ۵۰ گل، بیشترین تعداد گل های ملی را برای ایران به ثمر رسانده اند.

سردار ایرانی که همین چند هفته قبل تولد ۲۶ سالگی خود را جشن گرفت، حالا در تعداد گل های ملی به عدد ۳۴ رسیده و با توجه به سن و سالش راه طولانی ای تا پایان فوتبال خود در پیش دارد. بی تردید با روندی که آزمون در پیش گرفته او قطعا در سال های آینده نیز می تواند برای تیم ملی به میدان برود و تعداد گل هایش را بازهم افزایش بدهد.

اهالی فوتبال ایران خوب به یاد دارند که علی دایی در شرایطی ۱۰۹ بار در رقابت های ملی پایش به گلزنی باز شد که تا ۳۷ سالگی بازی می کرد و حالا سردار آزمون حداقل ۱۰ سال تا رسیدن به رکورد دایی فرصت دارد. مسیری که قطعا در مدت گذشت آن کریس رونالدو هم بازنشسته شده و همین است که اهالی فوتبال ایران را به آینده سردار امیدوار می کند.

اگرچه تا ۱۰۹ گل ملی علی دایی و ۱۰۲ گل کریس رونالدو سردار راه زیادی در پیش دارد، اما امیدوار بودن به آینده او و رسیدنش به رکوردی که در گذشته درباره اش صحبت هم کرده، مساله مهمی است. اینکه رکورد بیشتر گل ملی فوتبال جهان حتی اگر در آینده ای نزدیک به کریس رونالدو برسد، بازهم به یک ایرانی برگردد و سردار ایران بعد از علی دایی بتواند نامش را در سال های آینده جاودانه کند.

گل های ملی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا