توهین به پیامبر در هند

توهین به پیامبر در هند

توهین به پیامبر در هند

توهین به پیامبر در هند

تهران-ایرنا- با گسترش اعتراض های مردمی به توهین دو عضو حزب حاکم هند علیه پیامبر اسلام(ص)، این حزب یکی از این دو نفر را اخراج و عضویت دیگری را تا انجام تحقیقات بیشتر تعلیق کرد.


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

برچسب‌ها

تعلیق و اخراج دو عضو حزب حاکم هند به خاطر توهین به اسلام

تهران-ایرنا- با گسترش اعتراض های مردمی به توهین دو عضو حزب حاکم هند علیه پیامبر اسلام(ص)، این حزب یکی از این دو نفر را اخراج و عضویت دیگری را تا انجام تحقیقات بیشتر تعلیق کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «پرس تراست» هند، حزب حاکم «بهاراتیا جاناتا» در این کشور، روز یکشنبه، عضویت «نوپور شارما» سخنگوی این حزب را به خاطر اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام(ص) تعلیق و اعلام کرد به مقدسات همه ادیان احترام می گذارد.

در بیانیه حزب حاکم هند خطاب به «شارما» آمده است که عضویت وی تا زمان انجام تحقیقات بیشتر به حالت تعلیق درخواهد آمد.

این حزب همچنین «ناوین کومار جیندال» مسئول رسانه ای اش در دهلی نو را به خاطر اظهارات موهن علیه مقدسات مسلمانان در فضای مجازی، از عضویت در حزب اخراج کرد.

«عارن سینگ» دبیر کل حزب «بهاراتیا جاناتا» در بیانیه ای اعلام کرد که این حزب برای پیروان تمامی ادیان احترام قائل است و شهروندان این کشور می توانند هر دینی را برای خود برگزینند.

توهین برخی اعضای حزب حاکم هند به مقدسات اسلامی موجب برانگیخته شدن احساسات مسلمانان این کشور شد و علاوه بر شکایت در دادگاه، اعتراض های عمومی را در پی داشت.

بخشی از مسلمانان هند، حزب حاکم را به تلاش برای اسلام زدایی از شبه قاره متهم می کنند.

برخی گزارش های رسانه ای همچنین از احضار سفیر هند توسط قطر به خاطر این موضوع خبر داده اند.

وزارت خارجه قطر درپی اهانت سخنگوی رسمی حزب حاکم هند به رسول گرامی اسلام (ص) سفیر هند در دوحه را احضار کرد و با دادن یادداشتی به وی اظهارات این مسئول هندی را به شدت محکوم کرد.

«احمد بن حمد الخلیلی» مفتی عمان نیز در توئیتی نوشت: جسارت وقیحانه سخنگوی رسمی حزب افراطی حاکم هند به پیامبر اسلام (ص) به مثابه جنگ با مسلمانان در سراسر جهان است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر حامل سوخت یمن را توقیف کرد

تهران- ایرنا- شرکت نفت یمن بامداد دوشنبه اعلام کرد که ائتلاف سعودی…

اولیانوف: شورای حکام آژانس اتمی نشست دشواری در پیش دارد

تهران – ایرنا – میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی…

گروه‌های مقاومت فلسطین: صهیونیست‌ها باید پیامدهای تداوم تجاوز به قدس را بپذیرند

تهران- ایرنا- گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه…

وزیر بازرگانی آمریکا: از کمبود شیر خشک بی‌خبر بودم

نیویورک – ایرنا- پس از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، وزیر بازرگانی…

در بیانیه ای اعلام کرد؛

واکنش مفتی عمان به اهانت سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اسلام

مفتی عمان در بیانیه ای اظهارات توهین آمیز سخنگوی حزب حاکم هند علیه پیامبر اکرم(ص)را محکوم کرد آنرا اهانت به همه مسلمانان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، اهانت سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر گرامی اسلام، موجی از خشم در کشورهای عربی به دنبال داشته است و در این میان مفتی سلطان نشین عمان از جمله علمایی بود که به آن واکنش نشان داد.

احمد الخلیلی مفتی عمان در بیانیه ای اظهارات توهین آمیز سخنگوی حزب حاکم هند علیه پیامبر اکرم(ص)را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، الخلیلی در انتقاد از این سخنان بیانیه ای در حساب توییتری خود منتشر و سخنان توهین آمیز سخنگوی حزب حاکم هند را اهانت به همه مسلمانان دانست.

وی در این بیانیه نوشت: جسارت وقیحانه سخنگوی حزب افراط گرای حاکم هند علیه رسول اسلام صلی الله علیه وسلم و همسر مطهرشان عایشه رضی الله عنها، جنگ علیه همه مسلمانان جهان است.

وی افزود: مسلمانان باید این تعدی آشکار به امت اسلام و پیامبرش(ص) را متوقف کنند. با یکی شدن امت اسلامی برای دفاع از پیامبرش و محرمات دینشان، خداون برایشان پیروزی را می نویسد و درهای خیر را به رویشان می گشاید.

گفتی است که ناوین کومار جیندال سخنگوی حزب حاکم هند پیشتر با انتشار توییت هایی به پیامبر اکرم(ص) و همسرشان عایشه اهانت کرده بود.

کپی شد

توهین به پیامبر در هند

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا