تعداد گل های رونالدو در جام جهانی

تعداد گل های رونالدو در جام جهانی

تعداد گل های رونالدو در جام جهانی

تعداد گل های رونالدو در جام جهانی

کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.


بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از فارس، دیشب یورو ۲۰۲۰ با یک سال تعویق آغاز شد که تیم ملی پرتغال در گروه مرگ و یکی از جذاب‌ترین گروه‌های تاریخ این مسابقات قرار گرفته است. این تیم در گروه F یورو باید برای صعود با فرانسه، آلمان و مجارستان دیدار کند.

تیم ملی پرتغال با توجه به اینکه در یورو قبل قهرمان اروپا شده و اکنون نیز ستاره‌های فوق‌العاده‌ای در اختیار دارد، یکی از مدعیان اصلی قهرمان به شمار می رود. جدای از این مسئله، عملکرد رونالدو برای ما نیز اهمیت دارد زیرا که برای رسیدن به رکورد تاریخی علی دایی، تنها ۵ گل فاصله دارد و باید دید آیا می‌تواند به بیشترین گل ملی در تاریخ دست پیدا کند یا خیر.

کریستیانو رونالدو هفته گذشته مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی در بازی دوستانه گل ۱۰۴ خود را به ثبت رساند و سوال اینجاست که فوق ستاره پرتغالی این تعداد گل را در کدام رقابت‌ها و مقابل کدام تیم‌ها به ثبت رسانده است.

از این ۱۰۴ گل، رونالدو ۵۶ گل را با پای راست، ۲۵ گل را با ضربه سر و ۲۳ گل را با پای چپ به ثمر رسانده است. از این تعداد، ۱۱ پنالتی ، ۱۰ کاشته و بقیه در جریان مسابقه به ثمر رسیده و این بازیکن ۴۲ گل را در نیمه اول و ۶۲ گل را در نیمه دوم به ثبت رسانده است.

محبوب ترین تیم‌های رونالدو سوئد و لیتوانی بوده‌اند که با گل ۷ در صدر این لیست قرار گرفته‌اند. کریس به تیم‌های آندورا، لوکزامبورگ نیز ۶ گل و به تیم لتونی و ارمنستان ۵ گل به ثبت رسانده است.

جدول زیر را مشاهده کنید:

۷ گل 

سوئد – لیتوانی (۱۴)

۶ گل

آندورا – لوکزامبورگ (۱۲)

۵ گل

لتونی – ارمنستان (۱۰)

۴ گل

استونی – جزایر فارو – مجارستان – هلند (۱۶)

۳ گل

بلژیک – دانمارک – ایرلند شمالی – روسیه – اسپانیا – سوئیس (۱۸)

۲ گل

آذربایجان – بوسنی – کامرون – قبرس – چک – مصر – قزاقستان – عربستان (۱۶)

یک گل

آرژانتین – کرواسی – اکوادور – فنلاند – غنا – یونان – ایسلند – ایران – مراکش – رژیم اشغالگر قدس – نیوزلند – کره شمالی – پاناما – لهستان -صربستان – اسلوواکی – اوکراین – ولز (۱۸)

جالب اینجاست که بیشتر از همه ریکاردو کوارشما و ژائو موتینیو برای رونالدو گل ساختند و این ۲ بازیکن هر کدام ۸ پاس گل برای کریستیانو به ثبت رساندند. برناردو سیلوا و نانی نیز هر کدام ۶ پاس گل برای فوق ستاره پرتغالی ایجاد کردند و از این حیث آماری جالبی به ثبت رساندند.

نکته جالب توجه دیگر این است که رونالدو بیشتر گل‌های خود را در فواصل دقایق ۷۶ تا ۸۵ به ثبت رسانده و توانسته در این مدت ۱۹ گل به ثبت رساند. او همچنین در فواصل دقایق ۲۱ تا ۳۰ و ۵۶ تا ۶۵ نیز ۱۴ گل به ثبت رسانده و آمار جالب ۱۲ گل در پایان مسابقات را در کارنامه خود دارد.

نکته مهم دیگر این است که از بین ۱۰۴ گل ، رونالدو ۱۹ گل را تنها در بازی‌های دوستانه به ثبت رسانده است. او تاکنون در یورو ۹ گل زده و در جام‌های جهانی نیز ۷ گل به ثبت رسانده است که یکی از آنها پنالتی به تیم ملی کشورمان در سال ۲۰۰۶ بود.

رونالدو بیشتر گل هایش را در مقدماتی‌های جام‌های جهانی و جام‌های ملت های اروپا به ثبت رساند و در هر کدام ۳۱ بار گل به ثبت رساند.

جدول زیر را مشاهده کنید: 

 نام رقابت

تعداد بازی

تعداد گل

بازی های دوستانه

۵۱ بازی

۱۹ گل

مقدماتی جام جهانی

۴۱ بازی

۳۱ گل

مقدماتی جام ملت‌های اروپا (یورو)

۳۵ بازی

۳۱ گل

جام ملت های اروپا (یورو)

۲۱ بازی

۹ گل

جام جهانی

۱۷ بازی

۷ گل

لیگ ملت های اروپا

۶ بازی

۵ گل

جام کنفدراسیون فیفا

۴ بازی

۲ گل

مجموع

۱۷۵ بازی

۱۰۴ گل

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

۱۴ سال پیش؛ 

شروع گلزنی‌های رونالدو در جام جهانی با ایران (عکس)

اولین گلزنی رونالدو در تاریخ جام های جهانی به پنالتی او مقابل ابراهیم میرزاپور سنگربان تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ بازمی گردد.

به گزارش ورزش سه، شاید نمی دانستید ولی گل کریستیانو رونالدو به ایران (از روی نقطه پنالتی) اولین گل او در تاریخ جام‌های جهانی بوده است و مشت های گرده کرده ای که در تصاویر می بینید، نشان از اهمیت این گل در دوران فوتبال یک بازیکن حرفه ای دارد.

جام جهانی ۲۰۰۶ اولین حضور رونالدو در تیم ملی پرتغال بود و بازیکنانی نظیر فیگو، پینتو خیلی دیگر از ستاره های این کشور، سال های انتهایی حضورشان در تیم ملی را تجربه می کردند ولی برای رونالدو شرایط کاملا متفاوت بود.

رونالدو که در اولین بازی جام جهانی مقابل ایران بازی کرد و موفق به گلزنی شد، در سه دوره دیگر از این مسابقات مهم جهانی شرکت کرده و ۷ گل در جام جهانی تاکنون به نام خود زده است.

این سوپر استار فوتبال دنیا تلاقی های جالب توجهی با کشور ایران داشته است؛ گذشته از ماجراهای مصدومیت او در دیدار فینال یورو ۲۰۱۶، او علاوه بر ثبت اولین گل تاریخ جام های جهانی مقابل ایران، برای رسیدن به عنوان بهترین گلزن جهان نیز باید ۱۰ گل دیگر بزند تا از رکورد علی دایی عبور کند.

تعداد گل های رونالدو در جام جهانی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا