طرز تهیه آش دندونی تهرانی

طرز تهیه آش دندونی تهرانی

طرز تهیه آش دندونی تهرانی

طرز تهیه آش دندونی تهرانی

طرز تهیه آش دندونی آش دندونی یکی از آش های مناسبتی ایرانی است که برای جشن دندان درآوردن کودکان پخته می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با وبلاگ ما همراه باشید. مواد لازم برای ۴ نفر گوشت گوسفندی ۲۵۰ گرم لوبیا چیتی نصف لیوان لوبیا قرمز نصف لیوان نخود نصف لیوان گندم…


طرز تهیه آش دندونی خوشمزه تهرانی

طرز تهیه آش دندونی

آش دندونی یکی از آش های مناسبتی ایرانی است که برای جشن دندان درآوردن کودکان پخته می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با وبلاگ ما همراه باشید.

دستور پخت آش دندونی

مرحله اول

ابتدا حبوبات و جو و گندم را به طور جداگانه داخل کاسه هایی می ریزیم و تا سطح روی آن ها آب می ریزیم و حدودا تا ۶ الی ۷ ساعت اجازه می دهیم تا خیس بخورند.می توانید از شب تا صبح به آن ها استراحت بدهید تا خیس بخورند و در این مدت چندین مرتبه آب آن ها را تعویض می کنیم.

مرحله دوم

نخود را داخل آبکش می ریزیم و می شوییم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و آب تا ۲ بند انگشت بالاتر از سطح نخود ها می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا به مرور زمان بپزد.

مرحله سوم

لوبیاچیتی و لوبیا قرمز را نیز داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی شعله می گذاریم و با فاصله ۲ الی ۳ بند انگشت بالاتر از سطح لوبیاها آب روی آن ها می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا پخته شوند.

مرحله چهارم

پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و از وسط نصف می کنیم و داخل قابلمه ای قرار می دهیم و گوشت را نیز به آن اضافه می کنیم و روی شعله قرار می دهیم و کمی دارچین و ۶ لیوان آب معمولی روی آن می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم.

مرحله پنجم

ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا گوشت به مرور زمان کاملا مغز پخت شود. سپس جو و گندم را داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای که برای تهیه آش تدارک دیده ایم می ریزیم.

مرحله ششم

حالا تقریبا ۱۳ قابلمه را آب می ریزیم و درب قابلمه را نیمه باز می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا جو گندم بپزند.گه گاه هم می زنیم تا ته نگیرد.بعد از گذشت حدودا ۱ الی ۱:۳۰ دقیقه از پخت گندم و جو ،عدس را تمیز می شوییم.

مرحله هفتم

سپس به قابلمه اضافه می کنیم و ۱۵ دقیقه بعد برنج را نیز تمیز چندین مرتبه می شوییم و به مواد می افزاییم.گوشت را بررسی می کنیم اگر کاملا پخته بود از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا خنک شود و ریش ریش می کنیم و همراه با آب خود گوشت به مواد آش اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

نخود و لوبیاها را نیز لای دندان تست می کنیم،آنها نیز اگر پخته بودند به مواد می افزاییم.اگر تمایل داشتید در اینجا می توانید از عصاره قلم نیز استفاده کنید و به آش اضافه کنید.نیمی از پیازداغ و کشک را به آش اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو می کنیم تا کاملا با طعم کشک آغشته شوند.

مرحله نهم

سپس کمی نمک و فلفل سیاه نیز روی آش می ریزیم و مجددا آش را هم می زنیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا آش جابیافتد.آش پخته شده و منسجم را داخل کاسه ای می ریزیم و با نعناع داغ و پیازداغ و کمی کشک تزئین می کنیم و نوش جان

منابع:

فیسبوک چی شی

طرز تهیه آش دندونی خوشمزه

طرز تهیه آش دندونی بچه خوشمزه و مجلسی به روش تبریزی

طرز تهیه حلوای مرمری خوشمزه و مجلسی برای پذیرایی

طرز تهیه حلوای مرمری حلوای مرمری، یکی از حلوا های مجلسی و شیک هست. این حلوای خوشمزه ظاهری شبیه به سنگ مرمر دارد، به همین علت به آن حلوا مرمری گفته می …

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا چشم بلبلی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا چشم بلبلی این خورش، یک خورش اصیل ایرانی است که از ترکیب گوشت ، کرفس و لوبیا تهیه می شود. چاشنی های مورد استفاده در این …

طرز تهیه حلوا مقراضی خوشمزه و ساده به روش سنتی لاری

طرز تهیه حلوا مقراضی حلوا مقراضی یکی از قدیمی ‌ترین حلواهای طبخ شده در استان ‌های جنوبی ایران به خصوص بوشهر و شیراز و در اصل منطقه لار است، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه آش دندونی

آش دندونی یکی از آش های مناسبتی ایرانی است که برای جشن دندان درآوردن کودکان پخته می شود. این آش خوشمزه از آش های معروف استان های آذربایجان شرقی و غربی می باشد و در زبان آذری با نام دیشلیق شناخته شده می شود، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش دندونی در ادامه با سایت آموزشی چیشی همراه باشید.

طرز تهیه آش شله قلمکار نذری خوشمزه و مجلسی اصفهانی

طرز تهیه آش دندونی

مرحله اول

ابتدا حبوبات و جو و گندم را به طور جداگانه داخل کاسه هایی می ریزیم و تا سطح روی آن ها آب می ریزیم و حدودا تا ۶ الی ۷ ساعت اجازه می دهیم تا خیس بخورند.می توانید از شب تا صبح به آن ها استراحت بدهید تا خیس بخورند.

مرحله دوم

سپس در این مدت چندین مرتبه آب آن ها را تعویض می کنیم. در ادامه نخود را داخل آبکش می ریزیم و می شوییم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و آب تا ۲ بند انگشت بالاتر از سطح نخود ها می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم.

مرحله سوم

سپس حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا به مرور زمان بپزد. در ادامه لوبیاچیتی و لوبیا قرمز را نیز داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی شعله می گذاریم.

طرز تهیه آش ترخینه دوغ خوشمزه و ساده به روش اصیل لرستان

مرحله چهارم

سپس با فاصله ۲ الی ۳ بند انگشت بالاتر از سطح لوبیاها آب روی آن ها می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا پخته شوند. در ادامه پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و از وسط نصف می کنیم.

مرحله پنجم

سپس داخل قابلمه ای قرار می دهیم و گوشت را نیز به آن اضافه می کنیم و روی شعله قرار می دهیم و کمی دارچین و ۶ لیوان آب معمولی روی آن می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم. ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید.

مرحله ششم

بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا گوشت به مرور زمان کاملا مغز پخت شود. سپس جو و گندم را داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای که برای تهیه آش تدارک دیده ایم می ریزیم. حالا تقریبا ۱۳ قابلمه را آب می ریزیم.

طرز تهیه آش عدس مجلسی و خوشمزه به روش اصیل گیلانی

مرحله هفتم

سپس درب قابلمه را نیمه باز می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا جو گندم بپزند.گه گاه هم می زنیم تا ته نگیرد.بعد از گذشت حدودا ۱ الی ۱:۳۰ دقیقه از پخت گندم و جو ،عدس را تمیز می شوییم.

مرحله هشتم

حالا به قابلمه اضافه می کنیم و ۱۵ دقیقه بعد برنج را نیز تمیز چندین مرتبه می شوییم و به مواد می افزاییم.گوشت را بررسی می کنیم اگر کاملا پخته بود از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا خنک شود و ریش ریش می کنیم.

مرحله نهم

سپس همراه با آب خود گوشت به مواد آش اضافه می کنیم. در ادامه نخود و لوبیاها را نیز لای دندان تست می کنیم،آنها نیز اگر پخته بودند به مواد می افزاییم.اگر تمایل داشتید در اینجا می توانید از عصاره قلم نیز استفاده کنید و به آش اضافه کنید.

طرز تهیه آش رشته مخصوص و خوشمزه به روش رستورانی

مرحله دهم

در این مرحله نیمی از پیاز داغ را به همراه کشک به آش اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو می کنیم تا کاملا با طعم کشک آغشته شوند. سپس کمی نمک و فلفل سیاه به همراه ادویه های مورد پسند خود را روی آش می ریزیم.

مرحله یازدهم

حالا مجددا آش را به خوبی هم می زنیم تا ادویه ها ترکیب شوند، سپس درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا آش جابیافتد.آش پخته شده و منسجم را داخل کاسه ای می ریزیم و با نعناع داغ و پیازداغ و کمی کشک تزئین می کنیم و نوش جان

نکات طرز تهیه آش دندونی

طرز تهیه آش دندونی با سیرابی

آش دندونی را مثل آش جو می توانید با سیرابی هم درست کنید. برای این منظور باید گوشت را از مواد لازم حذف کنید و به مقدار دلخواه سیراب و شیردان را به خوبی تمیز کرده و در اندازه مربع های ۲ تا ۳ سانتی متری خرد کرده و جداگانه می پزیم، سپس مانند گوشت به قابلمه اضافه می کنیم.

عصاره قلم

در صورتی که از عصاره قلم گوساله در این آش استفاده کنیم طعم بهتری خواهد داشت. برای این منظور می توانیم قلم گوساله را به صورت مستقیم به قابلمه آش اضافه کنیم و یا اینکه عصاره قلم را بگیریم و پس از صاف کردن به آش اضافه کنیم.

طرز تهیه آش دندونی تهرانی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا