کنترل کولر گازی جنرال قدیمی

کنترل کولر گازی جنرال قدیمی

کنترل کولر گازی جنرال قدیمی

کنترل کولر گازی جنرال قدیمی

حالت های مختلفی بر روی ریموت کنترل کولر گازی جنرال قرار دارد که با استفاده از راهنمای کنترل کولر گازی جنرال میتوانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید…


راهنمای کنترل کولر گازی جنرال

برند جنرال یکی از قدیمی ترین برندهای کولر گازی در ایران است که به خوبی توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. این برند محبوب و قدرتمند مانند تمام برندهای دیگر یک ریموت کنترل به همراه محصول به شما عرضه میکند که میتوانید به وسیله آن به راحتی دستگاه را کنترل کنید. در این مقاله به راهنمای کنترل کولر گازی جنرال خواهیم پرداخت.

ریموت کنترل کولر گازی جنرال 

کولر گازی جنرال با در نظر گرفتن نیازهای مختلف مصرف کنندگان ریموتی را در اختیار آن ها قرار داده که میتواند تمام نیازهای آن ها را یک هوای خوب و مطبوع تامین کند. حالت های مختلفی بر روی ریموت کنترل کولر گازی جنرال قرار دارد که شما با آشنایی با راهنمای کنترل کولر گازی جنرال میتوانید از تمام حالت های آن استفاده کنید. یکی از این حالت ها MOD نام دارد که اگر در حال استفاده از سیستم سرمایشی کولر گازی هستید و این دکمه را فشار دهید دمای محیط به تدریج تا ۲ درجه سانتی گراد خنک میشود و اگر در حال استفاده از سیستم گرمایشی هستید هوای محیط را به تدریج تا ۵ درجه افزایش میدهد. این دکمه به نام دکمه “خواب” شناخته میشود که در هنگام خواب هوای مطبوع تری را تجربه خواهید کرد. صدای کولر گازی در حالت خواب بسیار کم خواهد شد. برای مشاوره تعمیر کولر گازی یا نصب کولر گازی منزل یا محل کار خود با مشاوران ما در تماس باشید.

نکات مهم برای نگهداری صحیح از ریموت کنترل

در هنگام استفاده از ریموت کنترل مطمئن شوید که مانعی بین ریموت و چشم الکترونیکی پنل کولر گازی وجود ندارد. زیرا در صورت وجود مانع موجب عدم کارکرد ریموت خواهد شد.

ریموت کنترل کولر گازی جنرال در فاصله بیشتر از ۱۰ متر پاسخگو نیست. پس ریموت را بیشتر از این دستگاه فاصله ندهید.

ریموت کنترل دستگاه را از تابش نور شدید خورشید دور کنید. در نزدیک مکان هایی که گرمای زیادی دارند مانند اجاق گاز نیز آن ها را قرار ندهید. زیرا گرمای شدید میتواند به مدارهای الکتریکی ریموت آسیب وارد کند و عملکرد آن را دچار اختلال کند.

نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی جنرال

دکمه STOP START 

همانطور که از نام این دکمه پیداست برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده میشود.

دکمه SLEEP 

 دکمه SLEEP   برای به خواب رفتن دستگاه بر روی ریموت کنترل تعبیه شده است. اگر دکمه SLEEP   را فشار دهید چراغ تایمر سبز میشود. بعد از سبز شدن چراغ تایمر ترموستات به طور خودکار و اتوماتیک تنظیم میشود و مانع از گرما و سرمای بیش از حد دستگاه خواهد شد. اگر در فصلی مانند بهار هستید احتمال یخ زدن کندانسور افزایش می یابد. با فعال کردن این قابلیت خواهید توانست از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنید. در هنگام استفاده از دکمه  SLEEP   و حالت خواب این نکته مهم را در نظر بگیرید که سیستم تهویه کولر گازی متوقف میشود و نمیتواند با جابجایی هوا محیط را تهویه کند.

دکمه MASTER CONTROL  

با فشار دادن این دکمه شما با ۵ حالت مختلف مواجه خواهید شد:

 : Au o حالت خودکار و اتوماتیک

 : Cool ایجاد هوای سرد و مطبوع

D y  : هوای خشک وگرفتن رطوبت از هوا

Fa   : قرار گرفتن موتور در حالت فن

 : Hea ایجاد هوای گرم

با هر بار فشار دادن دکمه MASTER CONTROL 3 ثانیه بعد حالت مورد نظر بر روی نمایشگر پنل ظاهر میشود. برای تغییر حالت دوباره همین دکمه را بزنید.

دکمه SET TEMP

اگر کولر گازی در حالت فن نباشد میتوانید از این دکمه برای تغییر دمای ترموستات استفاده کنید. این دکمه دارای دو جهت رو به بالا و رو به پایین است. از جهت بالا برای افزایش دما و از دکمه پایین جهت کاهش دمای ترموستات کولر استفاده میشود. مناسب ترین دما برای ترموستات بین ۱۸ تا ۳۰ درجه است. این دما میتواند در فصول گرم و در فصول سرد سال هوای مطبوعی را برای شما ایجاد کند.

دکمه COIL DRY  

اگر میخواهید هوای محیط را پاکسازی کنید و با از بین بردن باکتری ها هوا را تازه کنید میتوانید از دکمه COIL DRY    استفاده کنید. بعد از فشار دادن این دکمه به مدت ۲۰ دقیقه عملیات پاکسازی هوا آغاز میشود و پس از آن به طور اتوماتیک غیر فعال خواهد شد. اگر در حین پاکسازی قصد کنسل کردن آن را داشتید میتوانید از دکمه STARTSTOP استفاده کنید یا مجددا دکمه  COIL DRY را فشار دهید.

دکمه SET  

بعد از اینکه تمام تغییرات مد نظر را انجام دادید باید دکمه SET را بزنید تا این تغییرات بر روی کولر گازی اعمال شود.

دکمه SWING  

از دکمه SWING زمانی میتوانید استفاده کنید که کولر گازی در حالت فن نباشد. زیرا با فشار دادن این دکمه میتوانید هوا را به طور خودکار به سمت بالا و پایین هدایت کنید. پس قبل از استفاده از این قابلیت باید کولر را از حالت فن خارج کنید.

دکمه RESET  

همانطور که از نام این دکمه پیداست به معنی ریست کردن دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه است. اگر قصد دارید تمام تنظمیاتی را که اعمال کرده اید به طور همزمان کنسل کنید میتوانید از این دکمه استفاده کنید.

دکمه TEST RUN 

 این دکمه فقط در هنگام نصب و راه اندازی کولر گازی مورد استفاده قرار میگیرد و برای تست آن است. پس در حالت عادی از این دکمه استفاده نکنید زیرا موجب اختلال در تنظیمات و عملکرد کولر گازی خواهد شد.

دکمه CLOCK ADJUST  

اگر میخواهید زمان را بر روی ریموت کنترل تنظیم کنید باید به وسیله سوزن و یا نوک خودکار باریک اقدام به فشار دادن این دکمه کنید. این بخش دارای دو علامت , – است که میتوانید با آن ها زمان را تنظیم کنید.

اگر ریموت کنترل خود را گم کردید راه حل چیست؟

اگر ریموت کنترل کولر گازی جنرال را به هر دلیلی گم کردید و یا به دلیل خرابی دیگر قابل استفاده نبود و نتوانستید همان مدل را از بازار تهیه کنید میتوانید از کنترل های ” یونیورسال ” یا ” همه کاره ” استفاده کنید. این کنترل ها به نام ریموت کنترل مادر شناخته میشوند که میتوان با داد کدهای مربوط به مدل کولر گازی آن را با دستگاه تنظیم کرد. این نوع از ریموت کنترل ها کارآیی خوبی دارند و میتوانند نیاز شما را به ریموت کنترل اصلی تامین کنند.

افزودن نظر

لغو پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را در آی پی امداد برای شما عزیزان شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی به استفاده از ریموت کنترل اسپیبت خود بپردازید. ممکن است شما نیز به تازگی کولرگازی خود را خریداری کرده باشید، اما از نحوه کار با کنترل کولر گازی و معنی دکمه های کنترل کولر گازی اطلاعی نداشته باشید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به منظور راهنمایی شما برای اعمال تنظیمات کنترل کولر گازی به بررسی معنای دکمه های ریموت کولر گازی و همچنین انواع کنترل کولر گازی بپردازیم.

کاربران گرامی سوالات خود را در زمینه نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی در انتهای صفحه پرسش نمایید تا کارشناسان نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

بررسی معنای هریک از دکمه های کنترل کولر گازی

در ابتدای این مقاله برای آشنایی بیشتر کاربران جهت استفاده از کنترل کولر گازی قصد داریم تا هریک از دکمه های تعبیه شده بر روی ریموت اسپیلت به همراه نحوه عملکرد این دکمه ها برای شما شرح دهیم. به طور کلی انواع کنترل کولر گازی معمولا از دکمه های مشابهی برخوردار هستند و در صورتی که به دنبال تنظیم کنترل کولر گازی و یافتن معنای یکی از دکمه های موجود بر روی ریموت کنترل کولر گازی خود هستید، جدول زیر می تواند به شما کمک زیادی نماید.

آموزش فعالسازی و راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی

این مقاله، شما را با راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی آشنا خواهد ساخت. عدم آشنایی با نحوه استفاده از این وسیله، اغلب موجب ایجاد سؤال‌هایی زیادی در ذهن کاربر خواهد شد. همچنین استفاده از ریموت کولر گازی را دشوار خواهد کرد. برای آشنایی با تنظیمات کنترل اسپیلت، راه‌های بسیاری وجود دارد؛ اما ساده‌ترین آن‌ها جستجو در اینترنت است. اگرچه اغلب ریموت کنترل‌ها عملکرد مشابهی دارند؛ اما ما تلاش‌ کرده‌ایم در این مقاله کار با انواع کنترل کولر گازی را برای شما شرح دهیم. اگر از هر یک از انواع کولر گازی، ال جی، سامسونگ، میتسوبیشی، گری، جنرال مکس، پاناسونیک، اجنرال، هایسنس، تراست، هیتاچی و … استفاده می‌کنید، خواندن این مقاله می‌تواند راهنمای کاملی برای استفاده از کنترل کولر گازی باشد.

برنامه ها و دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

همانطورکه می‌دانید، ریموت کولر گازی از دکمه‌های متعددی تشکیل شده است که هر یک برای عملکردی خاص تعریف شده‌اند. در این بخش با آموزش نحوه کار با کنترل کولر گازی و عملکرد هریک از دکمه‌های آن آشنا خواهید شد.

دکمه روشن و خاموش (o off) ریموت کنترل کولر گازی

دکمه o off روشن و خاموش با علامت پاور بر روی ریموت کنترل کولر گازی نشانه‌گذاری شده و رنگ آن نیز در بعضی ریموت‌ها قرمز است.

معنی کلمه mode در کولر گازی

دکمه مود یا حالت، اغلب با نوشتن کلمه Mode در قسمت بالایی دکمه مربوط، مشخص شده است.

انواع حالت‌ عملکرد کولر گازی

انواع حالت تنظیم کنترل کولر گازی را در ادامه شرح داده ایم.

کارکرد دکمه Au o در کنترل کولرگازی

عملکرد دکمه fa در ریموت اسپیلت

عملکرد دکمه COOL در کنترل کولر گازی

کارکرد دکمه HEAT در کنترل اسپیلت

عملکرد دکمه DRY در ریموت کولر گازی

‌دکمه تنظیم درجه حرارت (Temp) ریموت کنترل کولر گازی

این دکمه با کلمه Temp به معنی دما، نمایش داده می‌شود.

دکمه سرعت فن (Fa Speed) ریموت کنترل کولرگازی

همانطور که مشخص است، این دکمه برای تنظیم هریک از سرعت‌های کم، زیاد، متوسط و نامنظم، بر روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده است. تنظیم هر یک از این سرعت‌ها با چندبار زدن این دکمه میسر است.

حالت توربو (Tu bo) یا جت کول (Je Cool) کنترل کولر گازی

دکمه توربو در تنظیمات کنترل کولر گازی به منظور روشن کردن حالت je cool به‌ کار می‌رود. با روشن‌کردن این گزینه، کولر گازی شما با بیشترین قدرت خود کار خواهد کرد.

دکمه Swi g ریموت کنترل کولر گازی

شما می‌توانید پره‌های تعیین سمت باد یا همان دمپرها را با استفاده از دکمه Swi g که بر روی کنترل کولر گازی تعبیه شده است؛ به سمت بالا یا پایین تنظیم کنید. در برخی ریموت کنترل‌ها نیز دکمه‌ای برای تعیین جهت آن به سمت چپ و راست تعبیه شده است.

کلید Time ریموت کنترل کولرگازی

شما می‌توانید با استفاده از این دکمه، زمان مشخصی را برای روشن و خاموش شدن کولر گازی، تعیین کنید. در این حالت دستگاه به طور خودکار در زمان مشخص شده، روشن یا خاموش خواهد شد.

دکمه تنظیم (Se ) کنترل کولر گازی

از دکمه SET برای تنظیم یا کنسل کردن عملکرد تایمر استفاده می‌شود.

دکمه (Sleep) یا (Time Up) کنترل کولرگازی

از دکمه SLEEP یا TIME UP به منظور خاموش کردن خودکار کولر گازی استفاده می‌شود.

کلید ese ریموت کنترل کولر گازی

شما می توانید از دکمه RESET به منظور ریست‌کردن، قبل از تنظیم ساعت یا پس از تعویض باتری استفاده کنید.

دکمه clock کنترل کولر گازی

از دکمه CLOCK برای تنظیم ساعت دستگاه استفاده می‌شود.

دکمه کنترل درجه حرارت کنترل کولر گازی

از دکمه کنترل درجه حرارت ریموت کنترل در راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی برای بررسی دمای اتاق استفاده می‌شود، با فشردن آن می‌توانید دمای منزل خود را در آن لحظه بفهمید.

حالت plasma ریموت کنترل کولر گازی

برخی از کولرهای گازی دارای تصفیه کننده هوای پلاسما PLASMA هستند. به منظور فعال‌سازی این فیلترها، دکمه‌ای بر روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده است. با استفاده از فیلتر پلاسما می‌توان هوا را از باکتری‌ها و ویروس‌ها تمیز کرد.

دکمه (Eco)  کنترل کولرگازی

با استفاده از دکمه Eco برای تنظیم حالت صرفه‌جویی در مدل های اینورتر استفاده می‌شود.

دکمه بدون نور (Dimme ) ریموت کنترل کولر گازی

با فشردن دکمه Dimme بر روی ریموت کنترل کولر گازی، کلیه نمایشگرهای پنل داخلی خاموش می‌شود و سپس با فشردن هر دکمه دیگر، این پنل‌ها مجدداً روشن خواهند شد.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

عملکرد ریموت کنترل کولر گازی ال جی و دکمه‌های تعبیه شده بر روی آن کاملاً مشابه عملکرد دکمه‌های سایر کولرهای گازی است که در بالا به آن‌ها اشاره شده‌است. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی، عملکرد‌های مشخص شده در قسمت فوق را با راهنمای کنترل کولر گازی ال جی مطابقت دهید. در این ریموت کنترل نیز از دکمه:

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

نحوه کار با کنترل کولر گازی سامسونگ  شامل موارد زیر می باشد:

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

اغلب، دکمه های کنترل کولر گازی میتسوبیشی را با حالت کشویی آن می‌شناسند؛ البته برخی از این کولرهای‌گازی نیز دارای ریموت کنترل‌های غیرکشویی هستند. عملکرد ریموت کنترل میتسوبیشی نیز مانند سایر ریموت کنترل‌ها است. اما نحوه نام‌گذاری عملکردها در آن، اندکی متفاوت است.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی گری g ee

معنی دکمه های کنترل کولر گازی گری نیز مانند سایر ریموت کنترل‌ها:

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور

از آنجایی که ایران رادیاتور یک کولر گازی ایرانی است، ریموت کنترل آن به‌گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن برای ایرانیان راحت‌تر باشد. ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور نیز از دکمه هایی تشکیل شده‌است که هر یک برای اجرای عملکردی خاص در دستگاه طراحی شده‌اند. دکمه‌های طراحی شده بر روی ریموت کنترل این کولر گازی، کاملاً با موارد گفته شده در بخش برنامه‌های ریموت کنترل مطابقت دارد.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی جنرال مکس

استفاده از کنترل کولر گازی جنرال مکس نیز کاملاً مشابه سایر ریموت کنترل‌ها است.

راهنمای ریموت کنترل اسپیلت پاناسونیک

طراحی علائم کنترل کولر گازی پاناسونیک به‌گونه‌ای است که کارکردن با آن را برای کاربر بسیار ساده می‌کند. در این ریموت کنترل بخش مجزایی برای تنظیمات مربوط به تایمر اعم از روشن و خاموش کردن آن، تنظیم و … طراحی شده است. همچنین عملکرد هر یک از دکمه‌ها به صورت دقیق بر روی آن نوشته شده است. به‌ همین علت کاربر به‌راحتی می‌تواند با خواندن آن‌ها به عملکرد هریک پی ببرد.

آموزش راهنمای کنترل کولر گازی اجنرال

دکمه های کنترل کولر گازی اجنرال نیز مانند سایر ریموت کنترل‌ها از یک دکمه پاور برای روشن و خاموش کردن دستگاه، دکمه sleep (عملکرد این دکمه در بخش‌های قبلی توضیح داده شده است)، دو دکمه و – مشترک به منظور تنظیم دما و تایمر، دکمه Swi g افقی و عمودی و … طراحی شده است.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی هایسنس

در زمینه کار با کنترل کولر گازی کولر گازی هایسنس نیز از دکمه‌های اصلی پاور، دکمه کم و زیاد کردن دما، fa speed یا تنظیم کننده سرعت و Supe که عملکرد آن مشابه عملکرد توربو در سایر دستگاه‌ها است، تشکیل شده.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی تراست

کنترل کولر گازی تراست نیز همانند سایر ریموت کنترل‌ها از دکمه‌های مربوط به افزایش و کاهش دما، توربو، mode، فن اسپید و … تشکیل شده است.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی هیتاچی

در راهنمای کنترل کولر گازی از دکمه‌های تعبیه شده بر روی ریموت کنترل کولر گازی هیتاچی به منظور عملکرد توربو یا خنک‌کنندگی و گرم‌کنندگی زیاد، سرعت فن، تایمر، دکمه dehumidifyi g برای کاهش رطوبت اتاق به‌ویژه در آب‌وهوای شرجی، sleep، swi g و … طراحی و تعبیه شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با عملکرد هر یک از این دکمه‌ها کافیست به ابتدای مقاله مراجعه کنید.

آموزش ریموت کنترل کولر گازی جنرال

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال قدیمی نیز عملکردی مشابه ریموت کنترل سایر کولرهای گازی دارد. یکی از مهمترین مسائلی که می توانید به درستی با کولرگازی خود کار کنید، یادگیری نحوه اعمال تنظیمات کنترل کولر گازی است که در ادامه این بخش جدول نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال برای شما شرح داده شده است.

راهنمای استفاده از کنترل اسپیلت ایوولی

به طور کلی برای اطلاع پیدا کردن از طریقه استفاده از کنترل اسپیلت ایوولی باید تمامی دکمه هایی که بر روی کنترل این دستگاه تعبیه شده اند را بررسی نمایید و برای گرمایش و سرمایش محیط از این دکمه ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که پس از خریداری کولرگازی ایوولی بهتر است اطلاع لازم در زمینه برنامه کنترل کولر گازی ایوولی را به دست آورید. از آنجایی که راهنمای کنترل اسپیلت ایوولی از اهمیت بالایی برخوردار است، در ادامه قصد داریم به معرفی دکمه ها و آموزش کنترل کولر گازی ایوولی برای شما بپردازیم:

آموزش فعالسازی Seco d Remo e سکند ریموت‌‌های انواع کولر گازی

هر کولر گازی می‌تواند دو ریموت کنترل داشته باشد. یکی ریموت کنترل اصلی یا O igi al Remo e که در هنگام خرید به همراه کولر گازی است و دیگری سکند ریموت (Seco d Remo e) که در واقع ریموت کنترل اصلی دستگاه نیست. شما ممکن است به دلایل مختلف مانند گم‌شدن، خراب‌شدن، قدیمی بودن دستگاه و نبود ریموت کنترل آن در بازار و … به استفاده از سکند ریموت‌ها نیاز پیدا کنید.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

در این مقاله با نحوه استفاده از کنترل کولر گازی و همچنین معنا و مفهوم هریک از علامت های کنترل کولر گازی به طور کامل آشنایی پیدا کردید. از این رو اگر برای شما این پرسش ایجاد شده است که چگونه با کنترل اسپیلت کار کنیم می توانید به کمک مطالبی که در این مقاله بیان شد، اقدام به کار با کنترل اسپیلت نمایید.

شما می‌توانید برای دریافت خدمات لازم برای فعالسازی سکند ریموت کولرهای گازی با هر یک از شماره تلفن‌های این مرکز تماس بگیرید یا از کارشناسان آی.پی امداد بخواهید تا برای آموزش فعالسازی و عیب یابی کولرگازی به صورت حضوری به منزل شما مراجعه کنند.

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

کنترل کولر گازی جنرال قدیمی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا