ماه ژوئیه

ماه ژوئیه

ماه ژوئیه

ماه ژوئیه

ژوئیه ( جولای ، July ) چندمین ماه میلادی ( ماه چندمه ) و چند روز دارد ، معادل ماه ژوئیه به شمسی


ماه ژوئیه ( جولای )

ماه ژوئیه ( جولای ، July ) بعد از ماه ژوئن ( جون ) و قبل از ماه اوت ( آگوست ) قرار دارد. ژوئیه ( جولای ) در کشور ایران و همچنین مناطق نیمکره شمالی زمین با فصل تابستان و در نیمکره جنوبی زمین با فصل زمستان همزمان است.

در تقویم رسمی ایران برای ماه ژوئیه ( جولای ) هیچ مناسبت جهانی ثبت نشده است.

در این صفحه سایت باحساب اطلاعاتی درباره اینکه ماه ژوئیه ( جولای ) چندمین ماه میلادی ( ماه چندمه ) و دارای چند روز میباشد به همراه معادل ماه ژوئیه ( جولای ) به تاریخ شمسی ایران و نام این ماه به انگلیسی و فرانسوی و فارسی ارائه گردیده است.

برای تبدیل دقیق روزهای تقویم میلادی به شمسی ، به بخش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و برای مشاهده اطلاعات سایر ماههای تقویم میلادی به لینک ماههای میلادی مراجعه نمایید.

ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی

با آشنایی از ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی می توانید برنامه ریزی مناسبی برای سفرهای خارجی خود داشته باشید. ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی را این جا بخوانید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تقویم شمسی به عنوان یک تقویم جامع در کشور ایران مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار دقیق و کاربردی است. اما مسئله ای که وجود دارد این است که در سر تا سر جهان از این تقویم استفاده نمی شود و تقویم میلادی در اکثر کشورها کاربرد دارد.

به همین دلیل بایستی ترتیب های ماه های میلادی و معادل آن به شمسی را دانست . به ویژه اگر می خواهید در مناسبت های ویژه ای به خارج از ایران بروید دانستن ماه های میلادی و معادل شمسی آن کمک شایانی به شما خواهد کرد. در ادامه اسامی کامل ماه های میلادی و مطابقت آن ها با ماه های شمسی را فرا بگیرید.

ترتیب ماه های میلادی به چه صورت است؟

تعداد ماه های میلادی نیز مانند ماه های تقویم هجری شمسی دوازده تا است که به ترتیب زیر هستند؛

ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی

به طورکلی می توان ماه های میلادی را با ماه های شمسی به صورت زیر تطبیق داد . ولی هم چنین باید بدانید .که این تطابق نسبی است و در برخی سال ها یک روز تفاوت و جابه جایی وجود دارد.

تقویم ۱۴۰۰

معادل ماه های هجری شمسی به میلادی

باز هم تفاوت یک روز ممکن است وجود داشته باشد. اما در محاسبه کلی می توان ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی را این چنین بیان کرد.

امیدواریم با آشنایی از ترتیب ماه های میلادی و معادل آن به شمسی بتوانید به درستی و خوبی برنامه ریزی های خود را انجام دهید. هم چنین ناگفته نماند که امروزه بسیاری از اپلیکیشن ها، گوشی های موبایل و.. .با تاریخ میلادی کار می کنند و آگاهی صحیح از تاریخ ایام میلادی بسیار مفید خواهد بود.

انتهای پیام

ماه ژوئیه

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا