کاردیف کجاست

کاردیف کجاست

کاردیف کجاست

کاردیف کجاست

شهر کاردیف با این که کمتر شناخته شده است اما بهشتی برای گردشگرانی است که به کشف این شهر زیبا می پردازند.


کاردیف کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟

یکی از شهرهای پرجمعیت کشور ولز، بخشی از پادشاهی انگلستان، شهر کاردیف است. کاردیف شهری باستانی است که زمانی که وارد آن می شوید، گمان می کنید که به شهر جادوها سفر کرده اید. این شهر، نقش مهمی در اقتصاد، گردشگری و حکومت کشور ولز را ایفا می کند. جمعیت کاردیف حدودا ۳۶۴۰۰۰ نفر است که بیشتر به زبان انگلیسی و ولزی صحبت می کنند. بسیاری از مردم کاردیف و ولز را نمی شناسند. اما اگر شما اهل گردشگری و سر زدن به سرزمین های نا شناخته تر هستید ولز می تواند گزینه خوبی بود. برای اطلاع از بلیط هواپیما و همین طور قیمت تور مسافرتی می توانید به سایت سفرمی مراجعه کنید. از آنجایی که متقاضی برای سفر به کاردیف آن قدرها زیاد نیست یا در واقع کم است، تورهای بسیار کمی برای آم ارائه می شود. البته این تورها در تمام طول سال نیز وجود ندارند.

جاذبه های گردشگری کاردیف

کاردیف با این که کمتر شناخته شده است اما بهشتی برای گردشگرانی است که به کشف این شهر زیبا می پردازند. از بناهای تاریخی گرفته تا فضاهایی سرسبز و طبیعتی شگفت انگیز، در همه جای شهر کاردیف به چشم می خورد.

قلعه کاردیف

در سواحل رودخانه تاف، قلعه کاردیف را مشاهده می کنید که معروفترین دیدنی کاردیف است. این قلعه در گذشته در تصرف انگلستان بوده است. قلعه کاردیف نمونه کامل یک قلعه قرون وسطایی است که شما را به فیلم هایی با ژانر تاریخی-جنگی می برد. موزه رگبار آتش در این قلعه قرار گرفته که تماشای آن خالی از لطف نیست. فضای اطراف قلعه کاردیف بسیار تماشایی است. حتما چند دقیقه ای را در هوای دل انگیز و طبیعت زیبای اطراف قلعه، قدم بزنید.

موزه ملی کاردیف

ورودی این موزه رایگان است و دولت ولز برای تماشای هر چه بیشتر این موزه، کمک هزینه جداگانه ای در نظر گرفته است. این موزه در سال ۱۹۰۵ افتتاح شده است و جزو مجموعه موزه ملی ولز است که در بخش های باستان شناسی، گیاه شناسی و جانورشناسی فعال است.

پارک بوت کاردیف

پارک بوته کاردیف از دیگر دیدنی های کاردیف است که معمولا مردم شهر با خانواده برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود، به این پارک تماشایی می روند. این پارک ۵۳ هکتار مساحت دارد و ریه های شهر کاردیف نیز محسوب می شود. بوت درواقع مقامی سلطنتی است که به خانواده صاحب قلعه و باغ نسبت داده شده است.

پارک تجربه های دکتر هو کاردیف

این پارک همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز است. یک پارک هیجان انگیز که عمده شرکت کنندگان آن، جوانان و نوجوانان هستند. با این که هزینه بلیط ورودی این پارک کمی گران است اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

دانشگاه کاردیف

در میان تمام دانشگاه های ولز، دانشگاه کاردیف موفق به کسب بالاترین رتبه شده است. این دانشگاه از معدود دانشگاه هایی است که دو تن از اعضای هیئت علمی آن، دارای جایزه نوبل شده اند. با توجه به امکاناتی که در شهر کاردیف وجود دارد، افراد بسیاری علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند. بیش از شش هزار غیر بریتانیایی در این دانشگاه، تحصیل می کنند. اگر به تماشای دانشگاه های خارجی علاقه دارید، حتما از این دانشگاه و شور و هیجانی که در آن ها وجود دارد، دیدن کنید.

ساحل کاردیف

در کرانه دو رودخانه تاف و الی، ساحلی ۲۰۰ هکتاری مشاهده می کنید که یکی از بزرگترین پروژه های دولت بریتانیا بوده است. این ساحل مکانی فوق العاده تمیز با امکانات ویژه ای برای گردشگران است.

موزه تاریخ ملی سنت فاگانس

سنت فاگانس نام روستایی در اطراف شهر کاردیف است. این روستا موزه ای با همین نام را در دل خود جای داده است که درواقع، نمایشگاهی رو باز است. با این که این موزه متفاوت تر از موزه های دیگر شهر کاردیف است اما در همین چند ساعتی که از موزه بازدید می کنید، تمام فرهنگ و آداب و رسوم مردم ولز را می شناسید. در این موزه، اشیای تاریخی و لوازم قدیمی جمع آوری شده اند که سبک زندگی مردم ولز در گذشته را به نمایش می گذارد

مرکز هنری هزاره ولز

اگر دلتان می خواهد که کنسرت ها، جشن ها، تئاتر موزیکال و رقص باله را مشاهده کنید، به این مرکز هنری بروید و بعد از این که حسابی انرژی دریافت کردید، به بازارها، فروشگاه ها و رستوران هایی که در اطراف آن قرار گرفته اند، سر بزنید.

Websi e homepage

Resea ch ha ma e s

۹۰% of ou esea ch has bee co fi med as wo ld-leadi g o i e a io ally excelle by he Resea ch Excelle ce F amewo k (REF) 2021.

Fi d you cou se

U de g adua e Ope Day

۱-۲ July 2022

Book you place

Ou esea ch impac

Ou esea che s a e wo ki g ac oss discipli es o ackle majo challe ges faci g socie y, he eco omy a d he e vi o me .

Ou esea ch e vi o me

F om developi g esea che s o ou s a e-of- he-a facili ies, suppo i g esea ch i ova io is a he hea of eve y hi g we do.

Ca diff feels like home. The e’s so much o do he e a d you’ e pa of he commu i y. The U ive si y offe s loads of help a d suppo oo.

Lea a la guage his summe

This summe we’ e offe i g i e sive la guage cou ses i Chi ese, F e ch, I alia a d Spa ish a diffe e levels of abili y, f om begi e s o mo e adva ced.

Sp eadi g he wo d o he heal h be efi s of wild swimmi g

The be efi s of wild swimmi g a e well-docume ed. Now a ew esea ch p ojec is e cou agi g mo e people o eap he heal h be efi s.

Come a d see us as he U dd Na io al Eis eddfod

Discove he ac ivi ies we’ll be u i g a he U dd Na io al Eis eddfod, o e of Eu ope’s la ges ou i g fes ivals you g people.

News

REF 2021 – Resea ch ha ma e s

Real Livi g Wage miles o e as 10,000 employe s a e acc edi ed

G a ge ow commu i y celeb a es lau ch of he G a ge Pavilio

Suppo i g s ude s’ me al heal h

The U ive si y

Ou facili ies

Co ec wi h us

Quick li ks

Copy igh Ca diff U ive si y. Regis e ed cha i y o. 1136855

کاردیف کجاست

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا