تعداد گلهای علی دایی

تعداد گلهای علی دایی

تعداد گلهای علی دایی

تعداد گلهای علی دایی

کریستیانو رونالدو در بازی مقدماتی جام جهانی فوتبال چهارشنبه شب اول سپتامبر مقابل تیم ایرلند با به ثمر رساندن دو گل توانست رکورد علی دایی را بشکند و آقای گل جهان شود. رکورد علی دایی ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی‌ ملی بود.


ورزش

رونالدو رکورد علی دایی را شکست: ۱۱۱ گل در ۱۸۰ بازی

کریستیانو رونالدو در بازی مقدماتی جام جهانی فوتبال چهارشنبه شب اول سپتامبر مقابل تیم ایرلند با به ثمر رساندن دو گل توانست رکورد علی دایی را بشکند و آقای گل جهان شود. رکورد علی دایی ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی‌ ملی بود.

رونالدو پس از دومین گل مقابل ایرلند، اول سپتامبر ۲۰۲۱

کریستیانو رونالدو را به راحتی نمی‌توان متوقف کرد. این را همه فوتبالی‌ها می‌دانند. با این حال او تا کنون نتوانسته بود آقای گل جهان شود. در بازی چهارشنبه شب اما رونالدو بالاخره رکورد علی دایی را پس از سالها شکست و ۱۱۱ گل را به نام خود ثبت کرد.

در بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال میان دو تیم پرتغال و ایرلند، رونالدو با آنکه یک پنالتی را از دست داد اما روحیه خود را نباخت و توانست با به ثمر رساندن دو گل ایرلند را شکست دهد و خودش نیز آقای گل جهان شود.

حالا رونالدو با این عنوان جدید و رکورد ۱۱۱ گل در ۱۸۰ بازی به منچستر یونایتد تیم جدیدش می‌رود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

او درباره این پیروزی گفت: «خیلی خوشحالم، نه فقط برای اینکه رکورد را شکستم بلکه برای لحظه مهم و خاصی که همه ما داشتیم.» اشاره او به زدن دو گل در دقایق پایانی بازی مقابل ایرلند است.  او گفته همه ما تا آخرین لحظه به خودمان باور داشتیم.

جیانی اینفانتینو رییس فیفا (فدراسیون فوتبال جهان) خطاب به رونالدو گفت: «تو تنها یک قهرمان ملی نیستی بلکه یک سمبل و الگو برای بازیکنان در تمام دنیا هستی. توانایی تو و تلاش مداومت برای بهتر شدن، تحسین و اعجاب جهانی را برای تو به ارمغان آورد. تبریک به تو کریستیانو!»

رونالدو: فکر می‌کردم نمی‌توانم رکورد علی دایی را بشکنم

رونالدو درباره این پیروزی در اینستاگرامش نوشته است: «اصلا نمی‌دانم چه باید بگویم! در میان تمام رکوردهایی که من در طول پیشرفت شغلی‌ام شکسته‌ام و خوشبختانه کم هم نبوده‌اند، این یکی کاملا خاص است و مطمئنا جزو موفقیت‌هایی ثبت می‌شود که مرا واقعا مفتخر می‌کند. به ثمر رساندن ۱۱۱ گل برای پرتغال یعنی ۱۱۱ لحظه مثل آنچه ما امروز مقابل ایرلند تجربه کردیم. لحظاتی که نقطه اتصال و موفقیت میلیونها میلیون پرتغالی در سراسر جهان است. می‌ارزد که برای چنین لحظاتی خود را قربانی کرد.»

رونالدو درباره علی دایی هم نوشت: «او چنان استانداردها را در سطح بالایی قرار داده بود که در یک زمانی فکر می‌کردم هیچوقت نمی‌توانم رکوردش را بشکنم.»

رونالدو علی دایی را شهریار لقب داد و نوشت: «تبریک به شهریار برای داشتن چنین کوردی به مدت طولانی و سپاس از او چون هرزمان به رکوردش نزدیکتر شدم به من احترام زیادی نشان داده.»

علی دایی زمانی که تعداد گل‌های ملی رونالدو به ۱۰۹ یعنی همپای رکورد او رسید در یک مصاحبه گفت: «هر رکوردی بالاخره شکسته می‌شود و من مطمئن بودم که رکورد من هم بالاخره روزی شکسته خواهد شد و خوشحالم که این اتفاق توسط رونالدو که از بهترین‌های فوتبال است افتاد.»

علی دایی از سال ۲۰۰۳ رکورددار آقای گل جهان بود.

در همین زمینه:

رکورد برترین گل‌زن جهان: علی دایی تبریک گفت، رونالدو پاسخ داد

کسی تا کنون بیشتر از او در بازی‌های ملی گل نزده؛ کریستین رونالدو با دو گلی که به فرانسه زد در کنار علی دایی برترین گلزن جهان قرار گرفت و تنها به یک گل نیاز دارد تا به تنهایی صاحب این عنوان شود. علی دایی به او تبریک گفت.  

علی دایی: احتمالا به باشگاه اورتون می‌روم

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید برای شکستن رکورد گل‌های ملی او هیچ کس شایسته‌تر از کریستیانو رونالدو نیست. دایی در گفت‌وگو با نشریه آلمانی کیکر از احتمال پیوستن به باشگاه اورتون انگلیس خبر داد.  

مطالب مرتبط

کریستیانو رونالدو رکورد گلزنی تاریخ فوتبال را شکست ۱۵٫۰۳٫۲۰۲۱

کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی تیم یوونتوس تورین ایتالیا تعداد گل‌های به ثمر رسانده خود در مسابقات رسمی را به ۷۷۰ رساند. وی با این دستاورد، رکورد پله را هم شکست و مورد ستایش این اسطوره برزیلی قرار گرفت.

علی دایی: خانه ‌۴۱۸ متری دارم و زندگی مرفه حق من است ۲۵٫۱۰٫۲۰۲۱

علی دایی، کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با عذرخواهی از مردم می‌گوید که مستحق داشتن یک زندگی مرفه است.

کریستیانو رونالدو در آستانه شکستن رکورد علی دایی ۰۹٫۰۹٫۲۰۲۰

کریستیانو رونالدو ملی‌پوش فوتبال پرتغال در پیروزی تیمش در برابر تیم ملی سوئد در لیگ ملت‌ها زننده هر ۲ گل تیم خود بود. با این نتیجه، تعداد گل‌های او در بازی‌های ملی به ۱۰۱ رسید و تنها ۸ گل با رکورد علی دایی فاصله دارد.

ادعای جدید علی دایی در خصوص تعداد گل های ملی اش | بیشتر از ۱۰۹ گل زدم

چهارشنبه شب گذشته کریس رونالدو به رکورد علی دایی رسید که همین موضوع باعث شد تا رسانه های معتبر دنیا با علی دایی در این خصوص گفت و گو کنند.

به گزارش همشهری آنلاین علی دایی در گفت‌وگوی خود با نشریه «آ اس» اسپانیا ادعای جالب توجهی مطرح کرده است. او در خصوص  اینکه تصورش را می‌کرد که رکوردش توسط رونالدو شکسته شود به این نشریه گفت: «توقعش را داشتم که رونالدو کسی باشد که رکوردم را می‌شکند (می‌خندد). اما من در حقیقت ۱۱۱ گل زدم اما برایم حالا دیگر مهم نیست. با توجه به سبک بازی رونالدو و آمادگی بالایی که دارد، مطمئنم که گلهای بسیار بیشتری خواهد زد.حقیقتا مطمئن بودم که رونالدو به این رکورد می رسد. این که بازیکنی مثل رونالدو به رکورد من برسد خودش رکورد دیگری است. این باعث افتخار است.»

به نظر می رسد اشاره علی دایی به گلزنی اش در بازی های آسیایی بوسان برابر افغانستان بوده است. بازیه ایی که فیفا اعلام کرده گلزنی دایی در ترکیب تیم ملی امید ایران بوده است نه تیم بزرگسالان. دایی در آن مسابقات به عنوان یکی از ۳ بازیکن بزرگسال ایران در تیم امید حضور داشت.

تعداد گلهای علی دایی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا