ثبت نام مدرسه شاهد متوسطه اول

ثبت نام مدرسه شاهد متوسطه اول

ثبت نام مدرسه شاهد متوسطه اول

ثبت نام مدرسه شاهد متوسطه اول

ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شرایط و مدارک ثبتنام مدرسه شاهد ایثارگران، سامانه سجا و پادا، زمان و نحوه نام نویسی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در سایت pada.medu


دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402
کلیک
لینک دانلود

ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

تیم تحریریه ۲ نظرها

مدارس شاهد از جمله مدارس خاص و برتر کشور در زمینه آموزشی، پرورشی و تربیتی به حساب می آید که با هدف ایجاد بستری فرهنگی جهت رسیدگی به امور آموزشی و درسی فرزندان شاهد و ایثارگران تاسیس شده اما با توجه به وجود ظرفیت خالی، چند سالی است که ثبت نام فرزندان غیرشاهد نیز در این مدارس صورت می پذیرد.

در نتیجه دانش آموزان دوره متوسطه اول نیز می توانند مانند محصلین سایر مقاطع از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد یعنی سامانه پادا نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. البته داوطلبان این مقطع که قصد نام نویسی میان پایه ای در این مدارس را دارند، می بایست به صورت حضوری در محل واحد آموزشی مربوطه حاضر شوند و فرآیند ثبت نام خود را با ارائه مدارک ثبت نام مدارس شاهد تکمیل نمایند.

ثبت نام دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در بازه زمانی ۲۱ خرداد الی ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۱ و از طریق سامانه پادا انجام می گیرد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

همان طور که اشاره نمودیم، متقاضیان می بایست در زمان تعیین شده جهت ثبت نام، به سایت موردنظر مراجعه نموده و نسبت به درج اطلاعات و مشخصات خواسته شده در سامانه اقدام نمایند. پروسه ثبت نام مدارس شاهد از نام نویسی دانش آموزان اول ابتدایی شروع می شود و به داوطلبان تحصیل در مقطع متوسطه دوم ختم می گردد. مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ با توجه به اخبار اعلام شده در بازه زمانی ۲۱ خرداد الی ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۱ تعیین شده است. شما همچنین می توانید برای پیگیری اخبار موثق در خصوص بازه زمانی یا تمدید این مهلت، در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

ثبت نام میان پایه دوره متوسطه اول مدارس شاهد (پایه های هشتم و نهم) به صورت حضوری و با مراجعه به مدارس موردنظر صورت می پذیرد و متقاضیان واجد شرایط می بایست در موعد از پیش اعلام شده، نسبت به نام نویسی حضوری و تشکیل پرونده اقدام نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در پذیرش مدارس شاهد، همواره اولویت با فرزندان شاهد می باشد و دیگر داوطلبان، تنها در صورت وجود ظرفیت خالی و بر اساس امتیاز بندی در این مدارس پذیرفته می شوند.

نحوه پیش ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد سابقا از طریق سامانه پیش ثبت نام سجا انجام می شد اما در حال حاضر، نام نویسی اینترنتی مدارس شاهد فقط از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medu.i امکان پذیر است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ثبت نام میان پایه ای مدارس شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ به صورت حضوری و با ارائه مدارک ثبت نام مدارس شاهد به واحد آموزشی مربوطه صورت می پذیرد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که متقاضیان می توانند تا پایان مهلت قانونی ثبت نام اینترنتی، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی در سامانه پادا اقدام نمایند. تمامی پروسه ثبت نام و تکمیل مدارک مدارس شاهد، بر اساس آخرین مقررات عمومی وزارت آموزش و پرورش و ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد انجام می پذیرد و هرگونه اقدام خارج از چارچوب مصوبات ستاد مرکزی شاهد به منزله تخلف آشکار تلقی می گردد.

توجه داشته باشید که برای انجام پیش ثبت نام اینترنتی پایه هفتم مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲، نیازی به پرداخت هزینه نیست. این روند برای دانش آموزان شاهد (فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان ۲۵ درصد به بالا) به صورت یک مرحله ثبت نام قطعی انجام می شود اما وضعیت برای دانش آموزان غیر شاهد، کاملا متفاوت است و این افراد می بایست طی دو مرحله ثبت نام موقت و ثبت نام قطعی (در صورت تایید پذیرش ثبت نام موقع دانش آموز) شانس خود را برای ادامه تحصیل در مدارس شاهد امتحان کنند. پذیرش این دسته از داوطلبان بر اساس آخرین روش های امتیاز بندی انجام می گردد و این روش، شرط لازم برای ثبت نام قطعی دانش آموزان غیر شاهد می باشد.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

بی شک ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس شاهد نیز همانند سایر مدارس برتر کشور، دارای شرایط و ضوابطی می باشد و تنها دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد می توانند نسبت به تکمیل فرایند نام نویسی خود اقدام نمایند. شما می توانید با مطالعه آخرین نسخه دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس شاهد، از تمامی این شرایط مطلع گردید. با این حال، در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد را عنوان نموده ایم.

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 

رعایت کلیه این شرایط برای تمامی دانش آموزان شاهد و غیر شاهد لازم و ضروری خواهد بود. احراز این شرایط با مسئولیت مدیر مدرسه و بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش آموز، با حضور شخص دانش آموز و والدین وی انجام می پذیرد.

شرایط اختصاصی ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان غیر شاهد

شهریه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

میزان هزینه دریافتی در این مدارس برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد با توجه به عوامل مختلف، متفاوت می باشد. اما با توجه به دستورالعمل منتشر شده، بازه معین شهریه برای دوره اول متوسطه مطابق جدول زیر خواهد بود.

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

تمام اطلاعاتی را که در رابطه با پروسه ثبت نام مداس شاهد دوره متوسطه اول نیاز دارید، می توانید از طریق مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه به دست آورید. این دستورالعمل کامل و جامع، با آغاز روند نام نویسی منتشر می گردد و به تمامی داوطلبان، توصیه می شود که پیش از انجام ثبت نام اینترنتی یا حضوری، نسبت به مطالعه دفترچه راهنمای مذکور اقدام نمایند تا از کلیه ضوابط، شرایط و قوانین پیرامون زمان و چگونگی نام نویسی، شهریه مدارس شاهد، شرایط و مدارک لازم، زمان اعلام نتایج مدارس شاهد، نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد و… مطلع گردند.

در ادامه فایل پی دی اف دفترچه مذکور برای سهولت بیشتر درجدول زیر قرار داده شده است که با کلیک بر روی لینک فعال آن می توانید جهت دریافت اقدام نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

اولویت بندی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

همان طور که پیش تر اشاره شد، هدف از تاسیس مدارس شاهد، تحصیل آسان و بی دغدغه فرزندان شاهد و ایثارگران بوده است ولی چند سالی است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت این مدارس، امکان ثبت نام و پذیرش دانش آموزان عادی واجد شرایط نیز وجود دارد. بنابراین طبیعی است که برخی از دانش آموزان برای پذیرش در این مراکز آموزشی از اولویت خاصی برخوردار باشند. در این جدول، اولویت های پذیرش در مدارس شاهد را به ترتیب بیان خواهیم نمود.

نتیجه شهید (۲ مورد)

هر مورد ۷۰ امتیار

(به تشخیص ستاد شاهد استان)

۲- دانش آموزان پایه هفتم

۳- معدل دانش آموزان ورودی پایه دهم و میان پایه و میان پایه دوم اول و دوم متوسطه

نکاتی در خصوص ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

سوالات متداول

۱- ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چگونه انجام می شود؟

ثبت نام دوره اول متوسطه (هفتم) مدارس شاهد در سال تحصیلی جاری، ابتدا به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا و بعد از آن با ارائه حضوری مدارک ثبت نامی به مدارس موردنظر انجام می گردد.

۲- ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در چه زمانی انجام می گردد؟

نام نویسی برای تحصیل در این پایه از ۲۱ خرداد ماه آغاز شده و تا ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

۳- شرایط نام نویسی مدارس شاهد دوره اول متوسطه ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ به چه صورت می باشد؟

این ضوابط به دو دسته عمومی و اختصاصی برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد تقسیم بندی می شوند که به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ ورود سایت اصلی pada.medu.i

شاید تا به حال نام مدارس شاهد را شنیده باشید اما ندانید که چه تفاوتی با سایر مدارس دارند. این مدارس، نوعی از مدارس دولتی هستند که فقط دانش آموزانی که جز خانواده های شهدا، ایثارگر، جانباز، مدافع حرم و… هستند را جذب می کنند. ثبت نام مدارس شاهد هر سال در سه بازی زمانی مختلف از طریق سایت pada.medu.i  انجام می شود. این مدارس، در سه مقطع مختلف اعم از ابتدایی، متوسطه اول و دوم، اقدام به پذیرش دانش آموزان می کنند.

مدارس شاهد را می توان بعد از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی یکی از بهترین مراکز تحصیلی برای دانش آموزان دانست، این مدارس به دلیل فضای پویا و علمی ای که دارند تبدیل به یکی از گزینه ها برای ثبت نام دانش آموزان توسط والدین شده اند.

اگر شما هم جز این دانش آموزان هستید و می خواهید که در مدارس شاهد درس بخوانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آنچه که باید در رابطه با ثبت نام مدارس شاهد، زمان ثبت نام، شرایط ثبت نام و… بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

اطلاعیه مهم

 به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا محترم می رساند پیش ثبت نام دانش آموزان پایه دهم بر اساس نتایج هدایت تحصیلی در رشته های دارای اولویت «الف» در سامانه پادا و در بخش پیش ثبت نام فعال گردیده است.

فهرست محتوا

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱

به اطلاع کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارند می رسانیم ثبت نام مدارس شاهد نیز همانند سنوات گذشته ثبت نام شاهد امسال نیز در تمامی مقاطع از جمله اول ابتدایی، هفتم، دهم و میان پایه انجام می گیرد. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ثبت نام در مدارس شاهد در هر مقطع متفاوت خواهد بود.

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی این مدارس، به شرح زیر می باشند: 

ثبت نام در مقطع اول ابتدایی اغلب از اوایل خرداد است و ثبت نام در مدارس شاهد، در مقطع هفتم و دهم از ابتدای تیر ماه آغاز می شوند. در مورد نحوه ثبت نام و ورود به مدارس شاهد لازم به ذکر است تا بدانید که شما دانش آموزان محترم می بایست ابتدا از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایید، پس از ثبت نام در سایت مدارس شاهد، اعلام نتایج غیر قطعی مدارس یک روز پس از پایان موعد ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد انجام خواهد شد. اسامی دانش آموزان چند برابر ظرفیت اعلام خواهد شد، در مرحله بعدی ستاد ثبت نام این مدارس طی ۱۰ روز مدارک لازم جهت ثبت نام شاهد دانش آموزان را بررسی می کنند و سپس در سایت ثبت نام مدارس شاهد یا همان سامانه سجا تایید می کنند و بعد از آن مدارک تایید شده طی ۵ روز در منطقه آموزش و پرورش مربوطه تایید خواهد شد.

برای اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد، بر روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام مدارس شاهد میان پایه ۱۴۰۱

به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم ثبت نام مدارس شاهد صرفا در پایه های هفتم و دهم نخواهد بود و ثبت نام با توجه به ظرفیت های موجود در پایه های دیگر نیز قابل انجام خواهد بود. ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیز همانند شرایط ثبت نام شاهد می باشد؛ اما، زمان بندی ثبت نام میان پایه از ثبت نام پایه های اصلی متفاوت خواهد بود.

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم از اواسط مرداد ماه امسال آغاز خواهد شد و پس از اتمام ثبت نام اینترنتی، مدارس شاهد طی ۵ روز مدارک را بررسی می کنند. در نهایت، اسامی دانش آموزانی که ثبت نام آن ها مورد تائید قرار گرفته باشد، به آموزش و پرورش منطقه ارسال خواهند شد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد میان پایه ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد

ثبت نام در مدارس شاهد، برای دانش آموزان به صورت تک مرحله خواهد بود. یعنی، ثبت نام این دانش آموزان پس از ثبت در سامانه ثبت نام مدارس شاهد به نشانی pada.medu.i قطعی خواهد بود. این دانش آموزان، پس از دریافت نمونه برگه ثبت نام در مدارس شاهد و تکمیل آن از طریق سامانه می بایست در موعد مقرر به مدرسه مورد نظر مراجعه نموده و فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که با توجه به ظرفیت موجود در این مدارس، ثبت نام فقط مختص فرزندان شاهد و ایثارگر نخواهد بود.

گاهی اوقات، ممکن است که سایر دانش آموزانی که از لحاظ علمی دارای سطح مطلوبی باشند و حد نصاب های مورد نظر را داشته باشند بتوانند در سامانه  مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند. این دانش آموزان، در مرحله بعد پس از احراز شرایط و کسب امتیازات لازم، مطابق جدول امتیاز بندی مدارس شاهد اگر نام آن ها در لیست اسامی قبول شدگان مدارس شاهد بود، جهت ثبت نام تکمیلی به واحد مراجعه نمایند.

برای آگاهی از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد، بر روی لینک کلیک کنید. 

پیش از ثبت نام در مدارس شاهد لازم به ذکر است تا بدانید که مدارس شاهد دارای بالاترین کادر علمی و آموزشی بوده و دبیران این مدارس از برترین و کارآمد ترین دبیران منطقه می باشند. در واقع، کادر علمی و دبیران این مدارس، دارای تجربه  بالایی هستند. این مدارس اکثرا از سیستم آموزشی هوشمندی استفاده می کنند. چنانچه شما دارای شرایط ورود به مدارس شاهد هستید می توانید با مشاوره و برنامه ریزی صحیح مشاوران مرکز ایران تحصیل ثبت نام خود را در این مراکز قطعی کنید. در ضمن ثبت نام مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نیز هم زمان انجام خواهد گرفت که جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و با بهره گیری از سیستم مشاوره تحصیلی مرکز ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

راهنمای گام به گام و تصویری نحوه ثبت نام مدارس شاهد

داوطلبان عزیز باید برای ثبت نام در این مدارس مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند. این مراحل، شامل موارد زیر می باشند: 

دانش آموزان ابتدا باید وارد سامانه pada.medu.i شده و سپس گزینه پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم و یا ثبت نام پایه اول( طبق پایه تحصیلی خود) را انتخاب کنند. 

راهنمای گام به گام و تصویری نحوه ثبت نام مدارس شاهد

داوطلبان، باید پس از انتخاب گزینه مورد نظر، اطلاعات خواسته شده در صفحه مقابل را به درستی وارد کنند. پس از وارد کردن اطلاعات، متقاضیان باید بر روی گزینه ورود کاربران را انتخاب کنند. 

هزینه تحصیل و ثبت نام مدارس شاهد سال ۱۴۰۱

هزینه تحصیل و ثبت نام مدارس شاهد سال ۱۴۰۱

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این مدارس را دارند ممکن است بپرسند که هزینه ثبت نام در این مدارس و یا هزینه تحصیل در این مدارس چقدر است؟ دانش آموزانی که برای تحصیل در این مدارس داوطلب هستند، بهتر است که پیش از هر اقدامی با هزینه های مربوط به ثبت نام و یا تحصیل آشنا شوند. برای آشنایی با این هزینه ها در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

لازم به ذکر است تا بدانید که شهریه برای فرزندان ایثارگران بالای ۵۰ درصد و شهیدان، رایگان است.

اطلاعیه 

طبق ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش برای آن دسته از مدارسی که نتایج هدایت تحصیلی آن ها در سامانه همگام آماده است عملیات پیش ثبت نام دانش آموزان پایه دهم را می توان از روز شنبه ۱۴۰۱۰۴۲۶ در سامانه پادا بخش پیش ثبت نام انجام داد.

به یاد داشته باشید که شهریه مدارس شاهد با توجه به نرخ سال جاری بوده و امکان تغییر نرخ در سال آینده وجود خواهد داشت. هزینه ها به احتساب برگزاری کلاس های تقویتی جهت افزایش سطح علمی مهارتی دانش آموزان می باشد که در این باره می توانید در سامانه سناد اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

جدول امتیاز بندی پذیرش مدارس شاهد

جدول امتیاز بندی پذیرش مدارس شاهد

ثبت نام در این مدارس، بر اساس امتیاز بندی داوطلبان انجام می شود. در واقع، هر داوطلب طبق امتیازی که دارد، ممکن است درصد قبولی خود در این مدارس را کاهش و یا افزایش دهد. برای آشنایی کامل با این امتیازات در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

امتیاز بندی داوطلبان ایثارگران

فرزند گروه جهادی شمیم شاهد

داشتن معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر

۵۰ الی ۱۰۰

امتیاز بندی سایر داوطلبان

داشتن گواهی صادره در سال جاری از اداره کل نوسازی مدارس ( استان )

فرزند کارکنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگران

آخرین حکم استخدامی یا ابلاغی رسمی مبنی بر اشتغال

۴ الی ۸ امتیاز

فرزند فرهنگیان شاغل در مناطق امنیتی درگیر و غیر درگیر

تشخیص ستاد شاهد آن منطقه

۱۰۰ امتیاز

جدیدترین اخبار مربوط به ثبت نام مدارس شاهد سال ۱۴۰۱

مدیر کل بنیاد مازندران با اشاره به ضرورت برنامه ریزی و هدفمند کردن برنامه ها در مدارس شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت: در این حوزه کارهای خلاقانه باید ملاک قرار گیرد و اتفاقات خوبی در جهت رشد و پیشرفت علمی دانش آموزان شاهد و ایثارگر صورت بگیرد.

‌مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به دنبال رتبه‌ بندی مدارس شاهد نیستیم، بلکه قصد استاندارد سازی آن ها را داریم، گفت: پنج سال است که در مسیر استاندارد سازی مدارس شاهد حرکت می‌ کنیم. به گزارش ایمنا، محمد رضا رزاقی درباره امکان محدود شدن فعالیت مدارس شاهد با توجه به برخی انتقادات پیرامون تنوع مدارس در کشور اظهار کرد: مدارس شاهد در فهرست تنوع قرار نمی‌ گیرد، این مراکز بر اساس فرمان حضرت امام (ره) تأسیس شده‌ اند.

محمد رزاقی در جمع کارشناسان اداره کل امور شاهد و ایثارگران افزود: فهم دقیق از موضوع مهم «شناسنامه فعالیت های آموزشی پرورشی و اجرایی مدارس شاهد» و همچنین ضروری دانستن شناسنامه، بر اجرای آن اولویت دارد. وی بیان کرد: برای عملیاتی کردن شناسنامه فعالیت های مدارس شاهد لازم است گام های اساسی برداریم و اولین گام در حقیقت «نظارت بر حُسن اجرای شناسنامه» است.

جدیدترین اخبار مربوط به ثبت نام مدارس شاهد سال ۱۴۰۱

اطلاعیه

 کلیه فرآیندهای ثبت نام دانش آموزان مدارس استثنایی در سامانه سیدا توسط مدیر یا معاون اجرایی صورت می پذیرد و نیازی به ثبت نام در پادا نمی باشد.

ثبت نام مدارس شاهد در چه زمانی است؟

ثبت نام مدارس شاهد مقطع اول ابتدایی اوایل خرداد ماه و مقاطع هفتم و دهم اوایل تیرماه است.

ثبت نام مدارس شاهد در چه سایتی صورت میگیرد؟

ثبت نام مدارس شاهد در سایت سجا به نشانی saja.medu.i صورت میگیرد.

آیا ثبت نام مدارس شاهد بصورت حضوری امکانپذیر است؟

خیر، ثبت نام مدارس شاهد در تمامی مقاطع بصورت غیر حضوری در سایت مورد نظر صورت میگیرد.

ثبت نام مدرسه شاهد متوسطه اول

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا