پر جمعیت ترین کشور های جهان

پر جمعیت ترین کشور های جهان

پر جمعیت ترین کشور های جهان

پر جمعیت ترین کشور های جهان

پرجمعیت ترین کشورهای جهان موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. امروز شما عزیزان را با ۱۹ کشور شلوغ دنیا آشنا می‌کنیم.


پرجمعیت ترین کشورهای جهان ۱۹ کشور شلوغ جهان

امروز می‌خواهیم شما را با پرجمعیت ترین کشورهای جهان آشنا کنیم. ممکن است برای شما نیز جالب باشد که بدانید کدام کشورها بیشترین جمعیت جهان را در خود جای داده‌اند.

از چین و هند گرفته تا ایران عزیزمان، در ادامه به ۱۹ کشور پرچمعیت و شلوغ جهان اشاره خواهیم کرد. اگر از علاقمندان به جغرافیا و کشور شناسی هستید؛ تا انتهای این مقاله با ایده آل مگ همراه باشید.

۱۹. آلمان

سرزمین ژرمن‌ها با بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت در رده نوزدهم پرجمعیت ترین کشورهای جهان و البته دومین کشور شلوغ قاره اروپا قرار می‌گیرد.

این کشور حدود ۱.۰۷ درصد از جمعیت کره زمین را در خود جای داده است. بیشترین جمعیت این کشور در ایالت No h Rhi e-Wes phalia به مرکزیت شهر دوسلدروف قرار دارند.

۱۸. ترکیه

سرزمین اتاتورک که بخش عظیمی از آن در آسیا واقع شده است، بخش کوچکی نیز در اروپا دارد. جالب است بدانید که ترکیه، محبوب‌ترین کشور برای مسافرت در بین ایرانی‌ها هم به شمار می‌رود.

پایتخت این کشور شهر آنکارا است؛ اما بدون تردید حرف اول را در بین شهرهای آن، استانبول می‌زند. ترکیه نیز جمعیتی نزدیک به آلمان دارد و با بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت، حدود ۱.۰۷ درصد از کل انسان‌های زنده را در خود جای داده است.

۱۷. ایران

کشور عزیزمان نیز در لیست پرجمعیت ترین کشورهای دنیا قرار دارد. ما ایرانی‌ها نیز ۱.۰۷ درصد از جمعیت جهان را تشکیل داده‌ایم.

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته، سرزمین بیکران‌‌مان ۸۳,۳۸۵,۶۲۸ نفر را در خود جای داده است. ناگفته پیداست که تهران به عنوان پایتخت، شلوغ‌ترین شهر ایران محسوب می‌شود.

۱۶. جمهوری دموکراتیک کنگو

مهمان ناخوانده این لیست، کشور کنگو است. برای خیلی از ما حضور این کشور در لیست پرجمعیت ترین کشورهای جهان کمی عجیب به نظر می‌رسد.

اما واقعیت این است که جمهوری دموکراتیک کنگو با بیش از ۸۵ میلیون نفر جمعیت، ۱.۱۵ درصد از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود. پایتخت این کشور شهر کینشاسا، شلوغ‌ترین شهر آن نیز محسوب می‌شود.

۱۵. ویتنام

اگر تا امروز ویتنام را با جنگ معروف و اشغالش توسط آمریکا می‌شناختیم؛ از امروز باید به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان نیز روی آن حساب کنیم.

ویتنام با بیش از ۹۶ میلیون نفر جمعیت ۱.۲۴ درصد از انسان‌های کره زمین را در خود جای داده است. پایتخت ویتنام شهر هانوی است؛ اما شلوغ‌ترین شهر آن، هوشی مینه محسوب می‌شود.

۱۴. اتیوپی

یکی از دیگر از کشورهای آفریقایی این لیست، کشور اتیوپی است. بر اساس آخرین سرشماری‌‌ها این کشور با جمعیتی بالع بر ۹۸ میلیون نفر ۱.۲۷ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است.

آدیس آبابا به عنوان پایتخت، بزرگترین شهر کشور اتیوپی نیز محسوب می‌شود.

۱۳. مصر

سرزمین فرعون‌ها و البته اهرام ثلاثه در کنار اینکه یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ بشریت محسوب می‌شود؛ یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان نیز است.

مصر با بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت ۱.۲۹ درصد از ساکنین این کره خاکی را در خود جای داده است. این کشور پرجمعیت ترین کشور خاور میانه و همچنین سومین کشور شلوغ قاره آفریقا محسوب می‌شود.

پایتخت و البته بزرگترین شهر مصر، قاهره است که یکی از منحصر به فردترین شهرهای جهان نیز به شمار می‌رود.

۱۲. فیلیپین

کشور جزیره‌ای فیلیپین در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و متشکل از ۷۶۴۱ جزیره می‌باشد. بر اساس آخرین سرشماری‌ها، این کشور با بیش از ۱۰۸ میلیون نفر جمعیت، ۱.۳۹ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است.

پایتخت فیلیپین شهر مانیل می‌باشد اما بزرگترین شهر آن، کرون سیتی است.

۱۱. ژاپن

سرزمین آفتاب تابان در رده یازدهم پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار دارد. ژاپن سومین اقتصاد برتر جهان به شمار می‌رود که به صورت کامل در محاصره آب قرار دارد.

این کشور با بیش از ۱۲۵ میلیون نفر سکنه، ۱.۶۲ درصد از جمعیت کل جهان را شامل می‌شود. پایتخت و بزرگترین شهر ژاپن، توکیو است که برای همه ما یک نام آشنا به شمار می‌رود.

۱۰. مکزیک

اولین مهمان از آمریکای شمالی در این لیست، کشور مکزیک است که با بیش از ۱۲۶ میلیون نفر جمعیت، ۱.۶۳ درصد از انسان‌های زنده کره زمین را در خود جای داده است.

جالب است بدانید در ابتدا نام این کشور اسپانیای نو بود؛ اما بعدها به مکزیک تغییر پیدا کرد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، مکزیکو سیتی است.

۹. روسیه

کشور روسیه که به عنوان وسیع‌ترین کشور دنیا شناخته می‌شود؛ در رده نهم این لیست قرار گرفته است.

این کشور در دو قاره اروپا و آسیا فرار گرفته است و با بیش از ۱۴۶ میلیون نفر، ۱.۸۹ درصد از انسان‌های ساکن بر روی کره زمین را میزبانی می‌کند. مسکو به عنوان پایتخت و البته بزرگترین شهر این کشور شناخته می‌شود.

۸. بنگلادش

در لیست پرجمعیت ترین کشورهای جهان یک مهمان از جنوب آسیا نیز حضور دارد. کشور بنگلادش با بیش از ۱۶۸ میلیون نفر سکنه ۲.۱۷ درصد از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود.

این کشور از نظر تراکم جمعیت، یکی از متراکم‌ترین مناطق جهان محسوب می‌شود. داکا به عنوان پایتخت، بزرگترین شهر بنگلادش نیز به شمار می‌رود.

۷. نیجریه

نیجریه یکی دیگر از آفریقایی‌های این لیست است که در غرب این قاره قرار گرفته است. جمعیت این کشور بیش از ۲۰۶ میلیون نفر برآورد شده است که ۲.۶۵ درصد از کل جمعیت جهان را در بر می‌گیرد.

این کشور در سال ۱۹۶۰ از بریتانیا استفلال گرفته است. شهر آبوجا پایتخت این کشور محسوب می‌شود اما بزرگترین شهر آن، لاگوس است.

۶. برزیل

سرزمین قهوه و فوتبال در رده ششم پرجمعیت ترین کشورهای جهان جای گرفته است. این کشور پرجمعیت ترین کشور در آمریکای جنوبی به شمار می‌رود.

برزیل با جمعیتی بالغ بر ۲۱۱ میلیون نفر ۲.۷۲ درصد از انسان‌های جهان را در خود جای داده است. پایتخت این کشور برازیلیا و بزرگترین شهر آن سائوپائولو است.

۵. پاکستان

پاکستان در جنوب آسیا قرار دارد و پنجمین کشور شلوغ جهان محسوب می‌شود. این کشور از سمت غرب با ایران نیز همسایه است.

بر اساس آخرین سرشماری‌ها پاکستان با بیش از ۲۱۹ میلیون نفر جمعیت ۲.۸۲ درصد از انسان‌های جهان را میزبانی می‌کند. پایتخت این کشور شهر اسلام آباد و بزرگترین شهر آن کراچی می‌باشد.

۴. اندونزی

کشور اندونزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و یک مجمع‌الجزایر با ۱۷.۵۰۸ جزیره است. این کشور پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان دنیا نیز محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین سرشماری‌ها اندونزی با بیش از ۲۶۶ میلیون نفر جمعیت ۳.۴۳ درصد از کل ساکنین جهان را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور جاکارتا است.

۳. ایالات متحده آمریکا

سرزمین یانکی‌ها که به اختصار ایالات متحده و یا آمریکا خوانده می‌شود، یک سرزمین جزیره‌ای است که از ۵۰ ایالات مختلف تشکیل شده است.

این کشور با بیش از ۳۲۹ میلیون نفر سکنه ۴.۲۴ درصد از کل جمعیت جهان را در خود جای داده است. پایتخت آمریکا شهر واشنگتن و پرجمعیت‌ترین و معروف‌ترین شهر آن نیویورک است.

۲. هندوستان

هندوستان یا هند دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود که در جنوب آسیا قرار گرفته است. جمعیت هندوستان بر اساس آخرین سرشماری‌ها بیش از ۱ میلیارد و ۳۶۱ میلیون نفر برآورد شده است.

این رقم ۱۷.۵ درصد از کل انسان‌های است که در کره زمین ساکن هستند. پایتخت این کشور دهلی نو است؛ اما بزرگترین و شلوغ‌ترین شهر آن بمبئی است.

۱. چین

به رتبه اول در لیست بزرگترین کشورهای جهان رسیدیم. چین با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون نفر ۱۸ درصد از ساکنین کره زمین را در خود جای داده است.

در آینده مطمئنا از چین به عنوان کشوری یاد خواهد شد که ویروس کرونا را بر جهان تحمیل کرد و تمامی انسان‌ها را با یک وضعیت بحرانی رو به رو ساخت. پایتخت این کشور پکن و بزرگترین شهر آن شانگهای است.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی ۱۹ کشور پرجمعیت جهان پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید، کشور عزیزمان ایران هم در این لیست و در رده هفدهمین کشور‌های شلوغ دنیا قرار دارد.

در صورتی که همچنان به اطلاعات بیشتری در این رابطه نیاز دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

جمعیت جهان

جمعیت جهان 🌏 به تعداد افرادی گفته می شود که بر روی کره زمین (در مقطع زمانی مشخص) در حال زندگی می باشند، هم اکنون که در حال نگارش این مقاله هستیم به طور دقیق ۷،۹۲۰،۴۲۸،۰۱۱ نفر است. با پشت سر گذاشتن همه گیری طاعون در سال ۱۳۵۰ میلادی، نمودار رشد جمعیت جهان تا به امروز سیری صعودی داشته است. طبق بررسی های سازمان ملل متحد جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به حدود ۱۰ میلیارد نفر می رسد که این امر چالش ها و مشکلات زیادی را در استفاده از منابع طبیعی ایجاد می کند. 

در تاریخ ۱۱ ژوئیه ۱۹۸۷ جمعیت جهان به ۵ میلیارد نفر رسید، از همان تاریخ این روز را روز جهانی جمعیت نامیدند و هر سال در کشورهای مختلف دنیا بزرگداشتی برای آن برگزار می شود. همان طور که ملاحظه می کنید در سال ۱۹۸۷ جمعیت دنیا ۵ میلیارد نفر بوده و حالا جمعیت کشورهای جهان در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۷٫۹ میلیارد نفر است که رشدی قابل توجه داشته است، پس ادعای این که جمعیت جهان در آینده نزدیک به ۱۰ میلیارد نفر برسد چندان هم واهی به نطر نمی آید. اما تا به حال فکر کرده اید که در پی رشد روزافزون جمعیت دنیا، چه مشکلاتی گریبان گیرِ جهانیان خواهد شد؟ منابع محدودِ عالم هستی برای تامین نیاز جمعیت در حال افزایشِ جهان کافی نیست، از سوی دیگر این افراد به مسکن، شغل، امکانات آموزشی و بهداشتی و سوخت های مصرفی نیز نیاز دارند که همه این موارد به نابودی زودهنگام جهان منجر می شود. 

هم اینک کشور چین با ۱٫۴ میلیارد نفر، پرجمعیت ترین کشور دنیا می باشد و هند با ۱٫۳ میلیارد نفر در جایگاه دوم قرار گرفته است. جالب است بدانید که این دو کشور به تنهایی حدود ۳۵ درصدِ کل جمعیت جهان را تشکیل داده اند! کم جمعیت ترین کشور جهان هم جزایر پیت‌کرن با ۵۰ نفر جمعیت می باشد. ایران در این لیست در جایگاه هفدهم قرار گرفته است. در ادامه همراه لحظه آخر باشید تا لیستی از جمعیت همه کشورهای دنیا را در اختیارتان قرار دهیم.

جمعیت کشورهای جهان 🌎🌍🌏

جمعیت چین

جمعیت هند

جمعیت آمریکا

جمعیت اندونزی

جمعیت پاکستان

جمعیت نیجریه

جمعیت برزیل

جمعیت بنگلادش

جمعیت روسیه

جمعیت مکزیک

جمعیت ژاپن

جمعیت اتیوپی

جمعیت فیلیپین

جمعیت مصر

جمعیت ویتنام

جمعیت جمهوری دموکراتیک کنگو

جمعیت ایران

جمعیت ترکیه

جمعیت آلمان

جمعیت بریتانیا

جمعیت فرانسه

جمعیت تایلند

جمعیت ایتالیا

جمعیت تانزانیا

جمعیت آفریقای جنوبی

جمعیت میانمار

جمعیت کنیا

جمعیت کره جنوبی

جمعیت کلمبیا

جمعیت اسپانیا

جمعیت آرژانتین

جمعیت اوگاندا

جمعیت الجزایر

جمعیت سودان

جمعیت اوکراین

جمعیت عراق

جمعیت افغانستان

جمعیت لهستان

جمعیت کانادا

جمعیت مراکش

جمعیت ازبکستان

جمعیت عربستان سعودی

جمعیت مالزی

جمعیت پرو

جمعیت ونزوئلا

جمعیت غنا

جمعیت آنگولا

جمعیت نپال

جمعیت یمن

جمعیت موزامبیک

جمعیت ساحل عاج

جمعیت کره شمالی

جمعیت استرالیا

 جمعیت ماداگاسکار

جمعیت کامرون

جمعیت تایوان

جمعیت نیجر

جمعیت سریلانکا

جمعیت بورکینافاسو

جمعیت مالی

جمعیت رومانی

جمعیت شیلی

جمعیت سوریه

جمعیت قزاقزستان

 جمعیت گواتمالا

جمعیت مالاوی

 جمعیت زامبیا

جمعیت هلند

جمعیت اکوادور

جمعیت سنگال

 جمعیت کامبوج

جمعیت چاد

جمعیت سومالی

جمعیت زیمبابوه

جمعیت سودان جنوبی

جمعیت رواندا

جمعیت گینه

جمعیت بنین

جمعیت بولیوی

جمعیت بلژیک

جمعیت تونس

جمعیت هائیتی

جمعیت کوبا

جمعیت بوروندی

جمعیت یونان

جمعیت جمهوری چک

جمعیت جمهوری دومینیکن

جمعیت اردن

جمعیت پرتغال

جمعیت سوئد

جمعیت آذربایجان

جمعیت مجارستان

جمعیت امارات متحده عربی

جمعیت بلاروس

جمعیت هندوراس

جمعیت تاجیکستان

جمعیت اتریش

جمعیت پاپوآ گینه نو

جمعیت سوئیس

جمعیت اسرائیل

جمعیت سیرالئون

جمعیت توگو

جمعیت هنگ کنگ

جمعیت پاراگوئه

جمعیت لائوس

جمعیت بلغارستان

جمعیت صربستان

جمعیت السالوادور

جمعیت لیبی

جمعیت نیکاراگوئه

جمعیت قرقیزستان

جمعیت لبنان

جمعیت ترکمنستان

جمعیت دانمارک

جمعیت سنگاپور

جمعیت جمهوری کنگو

جمعیت فنلاند

جمعیت اسلواکی

جمعیت نروژ

جمعیت اریتره

جمعیت فلسطین

جمعیت کاستاریکا

جمعیت نیوزلند

جمعیت ایرلند

جمعیت جمهوری آفریقای مرکزی

جمعیت عمان

جمعیت لیبریا

جمعیت کویت

جمعیت پاناما

جمعیت کرواسی

جمعیت موریتانی

جمعیت گرجستان

جمعیت مولداوی

جمعیت اروگوئه

جمعیت بوسنی و هرزگوین

جمعیت مغولستان

جمعیت پورتوریکو 

جمعیت ارمنستان

جمعیت آلبانی

جمعیت لیتوانی

جمعیت قطر

جمعیت جامائیکا

جمعیت نامیبیا

جمعیت بوتسوانا

جمعیت گامبیا

جمعیت گابن

جمعیت اسلوونی

جمعیت مقدونیه شمالی

جمعیت لسوتو

جمعیت لاتویا

جمعیت کوزوو

جمعیت گینه بیسائو

جمعیت بحرین

جمعیت تیمور شرقی

جمعیت گینه استوایی

جمعیت ترینیداد و توباگو

جمعیت استونی

جمعیت موریس

جمعیت سوازیلند

جمعیت جیبوتی

جمعیت فیجی

جمعیت کومور

جمعیت قبرس

جمعیت گویان

جمعیت بوتان

جمعیت جزایر سلیمان

جمعیت ماکائو

جمعیت مونته نگرو

جمعیت لوکزامبورگ

جمعیت صحرای غربی

جمعیت سورینام

جمعیت کیپ ورد

جمعیت مالتا

جمعیت ترانس‌نیستریا

جمعیت برونئی

جمعیت بلیز

جمعیت باهاماس

جمعیت مالدیو

جمعیت ایسلند

جمعیت قبرس شمالی

جمعیت وانواتو

جمعیت باربادوس

جمعیت کالدونیای جدید

جمعیت پلی‌نزی فرانسه

جمعیت آبخاز

جمعیت سائوتومه و پرنسیپ

جمعیت ساموآ

جمعیت سنت لوسیا

جمعیت گوام

جمعیت کوراسائو

جمعیت جمهوری آرتساخ

جمعیت کیریباتی

جمعیت آروبا

جمعیت سنت وینسنت و گرنادین‌ها

جمعیت گرنادا

جمعیت جرزی

جمعیت ایالات فدرال میکرونزی

جمعیت جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا

جمعیت آنتیگوآ و باربودا

جمعیت تونگا

جمعیت سیشل

جمعیت جزیره من

جمعیت آندورا

جمعیت دومینیکا

جمعیت جزایر کیمن

جمعیت برمودا

جمعیت گرنزی 

جمعیت ساموآی آمریکا

جمعیت جزایر ماریانای شمالی

جمعیت سنت کیتس و نویس

جمعیت گرینلند

جمعیت جزایر مارشال

جمعیت اوستیای جنوبی

جمعیت جزایر فارو

جمعیت سینت مارتن

جمعیت موناکو

جمعیت لیختن‌اشتاین

جمعیت جزایر تورکس و کایکوس

جمعیت سنت مارتین

جمعیت جبل طارق

جمعیت سان مارینو

جمعیت جزایر ویرجین بریتانیا

جمعیت پالائو

جمعیت جزایر کوک

جمعیت آنگویلا

جمعیت والیس و فوتونا

جمعیت نائورو

جمعیت تووالو

جمعیت سنت بارثلمی

جمعیت سن-پیر-ا-میکلون

جمعیت سنت هلنا، اسنشن و تریستان دا کونا

جمعیت مونتسرات

جمعیت جزایر فالکلند

جمعیت جزیره کریسمس

جمعیت جزیره نورفولک

جمعیت نیووی

جمعیت توکلائو 

جمعیت واتیکان

جمعیت جزایر کوکوس

جمعیت جزایر پیت‌کرن

درج کامنت
پاسخ کامنت
سفر مورد نظر خودت بساز

در صورت تکمیل اطلاعات فرم زیر ، همکاران ما تورهایی که متناسب با سلیقه و نیاز شما می باشد را به اطلاعتان می رسانند.

پر جمعیت ترین کشور های جهان

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا