تعداد گل رونالدو در تیم ملی

تعداد گل رونالدو در تیم ملی

تعداد گل رونالدو در تیم ملی

تعداد گل رونالدو در تیم ملی

نام کریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی پرتغال، به عنوان زننده بیشترین تعداد گل ملی در فوتبال مردان در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.


ثبت رکورد بیشترین گل ملی رونالدو در گینس (عکس)

نام کریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی پرتغال، به عنوان زننده بیشترین تعداد گل ملی در فوتبال مردان در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

به گزارش ورزش سه، ستاره جدید منچستریونایتد چهارشنبه شب با دو گل دقایق ۸۹ و ۹۶ برابر ایرلند در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مانع از شکست تیمش شد. اما این تنها دستاورد گل‌های او نبود و رونالدو موفق شد با این دو گل تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۱۱ رسانده و با عبور از علی دایی به تنهایی در صدر جدول بهترین گلزن رده ملی در فوتبال مردان قرار بگیرد.

این بازیکن حالا با انتشار عکسی در صفحه رسمی اینستاگرام خود خبر داد که رکورد جدیدش در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده است. او در حالی که گواهینامه رسمی گینس را در این عکس در دست دارد نوشت:« با سپاس از رکوردهای جهانی گینس. این که تو را به عنوان رکوردشکنی جهانی بشناسند همیشه لذتبخش است. بیاید به تلاش برای ثبت آماری حتی بالاتر از این ادامه دهیم!»

رکورد بیشترین تعداد گل زده ملی در فوتبال مردان سال‌ها با ۱۰۹ گل زده در اختیار علی دایی، ستاره سابق تیم ملی ایران، قرار داشت. رونالدو پس از شکستن این رکورد در پستی در صفحه اینستاگرام ضمن تقدیر از عملکرد درخشان شهریار فوتبال ایران، از احترامی که همیشه از سوی علی دایی دریافت کرده نیز سپاسگزاری کرد و مدعی شد که گاهی احساس می‌کرد شکستن رکورد ثبت شده از سوی او غیرممکن خواهد بود.

۱۱۱ گل ملی رونالدو چگونه و مقابل کدام کشورها به ثبت رسید چند گل کریس با پنالتی بوده است؟

کاپیتان تیم ملی پرتغال با اضافه کردن دو گل دیگر به شمار گل‌های ملی‌اش به تنها آقای گل فوتبال جهان در رده ملی تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برای رونالدو شب گذشته (چهارشنبه) شبی خاص بود، شبی که با زدن هر دو گل تیم ملی پرتغال، ضمن نجات تیم ملی کشورش از شکست خانگی برابر ایرلند، رکورد علی دایی را به عنوان زننده بیشترین گل ملی در تاریخ فوتبال شکست. اولین گل رونالدو در مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۰۴ به ثمر رسید که در دقیقه سوم وقت‌‌های تلف شده نیمه دوم، با ضربه سر از روی ارسال کرنر لوئیز فیگو، دروازه یونان را باز کرد.

به همین بهانه سایت یوفا به شیوه به ثمر رسیدن این گل‌ها، رقبایی که رونالدو دروازه‌شان را باز کرده و افرادی که بیشترین کمک را به او برای گلزنی کردند، نگاهی انداخته است.

رونالدو در کدام مقاطع از بازی‌های ملی‌اش بیشتر گل زده است؟

ریتم گلزنی رونالدو در رده ملی بی‌شباهت به آمار گلزنی او در لیگ قهرمانان اروپا نیست. در لیگ قهرمانان اروپا هم رونالدو همواره در نیمه دوم خطرناک‌تر ظاهر شده است. کمترین آمار گل‌های به ثمر رسیدن توسط رونالدو برای پرتغال در فاصله دقایق ۱۱ تا ۲۰ بوده که تنها ۳ گل زده است و بیشترین تعداد گل‌های او در فاصله دقایق ۷۶ تا ۹۰ است که ۳۳ گل شامل ۵ پنالتی می‌شود.

آمار گل‌های رونالدو در دقایق مختلف بازی:

دقیقه یک تا ۱۰ : ۱۰ گل ‌(۳ پنالتی) دقیقه ۱۱ تا ۲۰: ۳ گل دقیقه ۲۱ تا ۳۰: ۱۴ گل (۳ پنالتی) دقیقه ۳۱ تا ۴۰: ۱۰ گل (۳ پنالتی) دقیقه ۴۱ تا پایان نیمه اول: ۷ گل مجموع گل‌های نیمه اول: ۴۴

دقیقه ۴۶ تا ۵۵: ۹ گل دقیقه ۵۶ تا ۶۵: ۱۵ گل (یک پنالتی) دقیقه ۶۶ تا ۷۵: ۸ گل (یک پنالتی) دقیقه ۷۶ تا ۸۵: ۱۹ گل (۲ پنالتی) دقیقه ۸۶ تا پایان مسابقه: ۱۴ گل (۳ پنالتی) مجموع گل‌های نیمه دوم: ۶۷

رونالدو گل‌های ملی‌اش را به چه شیوه‌ای به ثمر رسانده است؟

شکی نیست که نقطه قوت رونالدو شوت‌های قدرتمند او با پای راست است اما این بدان معنا نیست که او در گلزنی با ضربات سر یا پای چپ چیزی کم داشته است. ضربات ایستگاهی و پنالتی روی هم تقریباً یک پنجم گل‌های ملی رونالدو را تشکیل داده‌اند.

گل با پای چپ: ۲۵ گل با پای راست: ۵۹ گل با ضربه سر: ۲۷

گل‌های به ثمر رسیده با ضربات ایستگاهی مستقیم: ۱۰ گل‌های جریان عادی بازی: ۸۷ گل‌های به ثمر رسیده با ضربات پنالتی: ۱۴

رونالدو مقابل کدام رقبا گلزنی کرده است؟

پس از لیتوانی و سوئد که هر کدام ۷ گل از رونالدو خورده‌اند، تیم‌های ملی آندورا، مجارستان و لوکزامبورگ با ۶ گل خورده، بیشترین ضربه را از کریس دریافت کرده‌اند.

فهرست ۴۵ تیم‌ ملی که از رونالدو گل خورده‌اند و تعداد گل‌های خورده آنها از ستاره پرتغال به شرح زیر است:

آندورا: ۶ آرژانتین: یک ارمنستان: ۵ آذربایجان: ۲ بلژیک: ۳ بوسنی و هرزگوین: ۲ کامرون: ۲ کرواسی: یک قبرس: ۲ جمهوری چک: ۲ دانمارک: ۳ اکوادور: یک مصر: ۲ استونی: ۴ جزایرفارو: ۴ فنلاند: یک فرانسه: ۲ آلمان: یک غنا: یک یونان: یک مجارستان: ۶ ایسلند: یک ایران: یک رژیم اشغالگر قدس: یک قزاقستان: ۲ لتونی: ۵ لیتوانی: ۷ لوکزامبورگ: ۶ مراکش: یک هلند: ۴ نیوزیلند: یک ایرلندشمالی: ۳ کره شمالی: یک پاناما: یک لهستان: یک ایرلند: ۲ روسیه: ۲ عربستان سعودی: ۲ صربستان: ۲ اسلواکی: یک اسپانیا: ۳ سوئد: ۷ سوئیس: ۳ اوکراین: یک ولز: یک

کدام بازیکنان بیشترین پاس گل ملی را به رونالدو داده‌اند؟

در میان بازیکنانی که بیشترین کمک را به رونالدو برای گلزنی کرده‌اند، ژوائو موتینیو و یریکاردو کوارشما هردو با ۸ پاس گل در رتبه اول قرار دارند.

۱- ژوائو موتینیو و ریکاردو کوارشما ۸ پاس گل ۲- برناردو سیلوا و نانی ۶ پاس گل ۳- دکو ۵ پاس گل ۴- ژوائو ماریو ۴ پاس گل ۵- گونسالو گوئدس، ژوائو پریرا و لوئیز فیگو ۳ گل

انتهای پیام

تعداد گل رونالدو در تیم ملی

  • مطلب جدید
  • 6 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا