آبگرم مشگین شهر

آبگرم مشگین شهر

آبگرم مشگین شهر

آبگرم مشگین شهر

توضیحات وجود پربرکت کوهستان آتشفشانی سبلان در دامنه های ییلاقی، چشمه های معدنی بسیار زیادی را تشکیل داده است. این چشمه ها در نقاط مختلف سر از خاک بیرون زده و آبی گرم و معدنی سرشار از خواص مفید را تشکیل داده اند. در ادوار گذشته عشایر و ییلاق نشینان منطقه با تشکیل استخرهای محلی […]


دریافت اپ موبایل
لینک دانلود

توضیحات

وجود پربرکت کوهستان آتشفشانی سبلان در دامنه های ییلاقی، چشمه های معدنی بسیار زیادی را تشکیل داده است. این چشمه ها در نقاط مختلف سر از خاک بیرون زده و آبی گرم و معدنی سرشار از خواص مفید را تشکیل داده اند. در ادوار گذشته عشایر و ییلاق نشینان منطقه با تشکیل استخرهای محلی کوچک همواره از چشمه های معدنی دامنه سبلان به عنوان آبگرم برای استحمام و البته درمان امراض استفاده نموده اند. با گذشت زمان این چشمه ها کارایی خود را بیشتر و بهتر نشان داده و استخرها مجهزتر و بروزتر گشته اند به طوری که امروزه شاهد بر آنیم که منطقه توریستی مشگین شهر بالغ بر ۱۱ مجتمع مدرن و سنتی آبگرم می باشد.

روستای نمونه گردشگری موئیل با دارا بودن ۴ مجتمع آبدرمانی (سه مجتمع مدرن ملک سویی، شفا و یل سویی و یک مجتمع سنتی موئیل سویی) سهم بالایی را در این بین دارا می باشد. در منطقه نمونه گردشگری قینرجه ـ موئیل بیش از ۹ چشمه آب گرم معدنی کاملا طبیعی وجود دارد.

چشمه های آبگرم منطقه که در مجتمع های آبدرمانی مورد استفاده قرار گرفته اند دارای خواص منحصر به فرد خود می باشند. چشمه آب معدنی قینرجه با درجه حرارتی ۸۲ درجه، داغترین چشمه آبگرم ایران و دومین در دنیا می باشد. این چشمه ها برای درمان انواع امراض و ناراحتی ها مفید می باشند از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

درمان لنفاتیسم، راشیتیسم و روماتیسم‌های مزمن ـ تسکین‌دهنده درد و ضد تورم ـ درمان دردهای اعصاب و روان ـ کاهش درد و گرفتگی عضلانی آرتروز، مفاصل، زانو و استخوان ـ درمان بیماریهای تنفسی و گوارشی، افزایش حجم تنفسی، و کارکرد بهتر ریه ها ـ درمان انواع امراض پوستی ـ درمان بیماریهای حرکتی و عصبی (پادرد، دیسک کمر و گردن) ـ سفیدکنندگی و شفافیت پوست و …

در زیر لیستی از مجتمع های آبدرمانی منطقه را مشاهده می کنید. برای ورود به صفحه هر مجموعه می توانید روی هر کدام کلیک کنید:

آبگرم ها

مشگین شهر زادگاه چشمه ها و آبگرم های کم نظیر است. از مهم ترین آبگرم های این سرزمین آبگرم قینرجه با دمای ۸۲ درجه است که داغ ترین آبگرم جهان محسوب می شود. این آبگرم، ارمغان سبلان به پهنه ی آذربایجان است. قینرجه با عناصر موجود چون گوگرد دارای خواص درمانی زیادی است. قوتورسویی نام اسیدی ترین آبگرم جهان است که در کمتر از ۵۰ کیلومتری مشگین شهر واقع شده است و از مهم ترین چشمه های گوگردی کشور محسوب می شود. از دیگر زیبایی های منطقه چشمه انزان و شابیل در مسیر صعود به سبلان  است که به همراه طبیعت اطراف چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. چشمه های ملک سویی، آغ سو، ایلاندو و دودو از آبگرم ها و چشمه های دیدنی منطقه است که توام با چشم اندازها و مناظر اطراف فضای مناسبی را برای گردش و تفریح ایجاد کرده است. علاوه بر این مراکز اقامتی آران از امکانات رفاهی در نظر گرفته شده برای مسافران است که با منظره ی زیبا و تسهیلات ویژه می تواند تصویرگر لحظات به یاد ماندنی برای گردشگران باشد.

آبگرم مشگین شهر

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا