طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی

طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی

طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی

طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی

یکی از بهترین روش‌های نگهداری انواع میوه به خصوص میوه‌های تابستانی تبدیل کردن آن‌ها به کمپوت است. در این مطلب، طرز تهیه خانگی کمپوت هلو را بخوانید.


طرز تهیه کمپوت هلو؛ با ماندگاری طولانی

یکی از بهترین روش‌های نگهداری انواع میوه به خصوص میوه‌های تابستانی تبدیل کردن آن‌ها به کمپوت است. در این مطلب، طرز تهیه خانگی کمپوت هلو را بخوانید.

مجله افق‌کوروش: طرز تهیه کمپوت هلو را بلد هستید؟ در واقع یکی از بهترین روش‌های نگهداری انواع میوه به خصوص میوه‌های تابستانی تبدیل کردن آن‌ها به کمپوت است. در این میان با توجه به مسئله تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف میوه به هر شکلی لازم است. اگر بچه‌های کوچک‌تر علاقه‌ای به خوردن میوه تازه ندارند بد نیست با ترفند کمپوت آن‌ها را تشویق به خوردن میوه کنید. این در حالی است که برخی افراد به خاطر بیماری‌های مزمن مثل پولیپ روده هم نمی‌توانند انواع میوه را به صورت خام میل کنند و کمپوت کردن میوه‌ها یک روش عالی مصرف میوه برای این افراد است. طرز تهیه خانگی کمپوت هلو را در این مطلب بخوانید.

مواد لازم

طرز تهیه

برای درست کردن کمپوت هلو ابتدا باید هلو‌ها را بشورید و اجازه دهید کاملا خشک شوند. سپس پوست هلو‌ها را جدا کنید و آن‌ها را به قطعات درشت خرد کنید، هلو بشقابی یا انجیری یا هلوی معمولی فرقی ندارد.

هلو‌های خرد شده را در شیشه‌ها بریزید و یک بند انگشت از هر شیشه را خالی بگذارید. شیشه را به کناره‌ی سطح کارتان بکوبید تا فضای خالی میان هلو‌ها پر شود. در هر شیشه یک استکان شکر بریزید. سپس شیشه‌ها را با آب جوشیده خنک پر کنید. لازم نیست شیشه لبالب از آب پر شود.

درب شیشه‌ها را محکم ببندید. در یک قابلمه بزرگ آب بریزید و شیشه‌های کمپوت هلو را در آن بچینید. مقدار آب باید به حدی باشد که تا سه چهارم ارتفاع شیشه را بپوشاند نه بیشتر.

صبر کنید تا آب جوش بیاید، از زمان جوش آمدن آب ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا کمپوت‌ها بپزند. روی قابلمه درب نگذارید. شعله گاز را خاموش کنید و صبر کنید شیشه‌های کمپوت هلو خنک شوند. وقتی شیشه کمپوت از داغی افتاد آن‌ها را برعکس کنید تا هوای اضافی داخل شیشه خارج شود. مراقب باشید که درب شیشه محکم بسته شده باشد.

وقتی شیشه کمپوت خنک شد آن را به یخچال منتقل کنید. طرز تهیه کمپوت هلو به این روش سبب می‌شود تا کمپوت به مدت ۶ ماه تا یک سال قابل نگهداری باشد به شرط آنکه درب شیشه‌ها را محکم ببندید.

طرز تهیه کمپوت هلو خانگی سریع با ماندگاری طولانی در قابلمه

دستور تهیه کمپوت هلو

کمپوت هلو یکی از خوشمزه های فصل تابستان است که برای دوست دارن طعم هلو می باشد و شما می توانید به این روش در فصل های دیگر که هلو نیست آن را همیشه در یخچال داشته باشید. این کمپوت ها را بهتر است در یخچال و یا در کابینت که به دور از نور باشد نگهداری کنید و سعی کنید از هلوهای تازه استفاده کنید و اگر قسمتی از آنها خراب است حتما با چاقو بگیرد. هلو یکی از میوه های فوق العاده برای زیبایی پوست و مو می باشد و می تواند یک لاغر کننده خوبی باشد. پس از مصرف هلو روده ها و دستگاه گوارش پاکسازی می شوند اما شاید برای شما جالب باشد که هلو ابتدا در چین کشف شده است و همچنین بزرگ ترین تولید کننده هلو می باشد و پس از آن ایتالیا در رده دوم تولیدکنندگان هلو قرار دارد. امروز در پارسی دی کمپوت هلو خانگی سریع با ماندگاری طولانی در قابلمه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت هلو خانگی 

طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی فوری و بازاری با ماندگاری بالا

طرز تهیه کمپوت هلو سریع با ماندگاری طولانی در خانه

مرحله اول: آماده سازی شربت

ابتدا آب و شکر را داخل قابلمه بریزید و کمی هم بزنید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا کم کم بجوشد و دانه های شکر حل شود و نیازی به قوام آمدن نیست همین که چند جوش بزند کافی می باشد و قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید کنار تا سرد شود دقت کنید مقدار شکر بنا به سلیقه و میزان شیرینی هلو ها قابل تغییر است ولی این مقدار گفته شده شیرینی متعادلی را خواهد داد.

مرحله دوم: آماده سازی هلو

در ادامه هلو ها را بشورید و با پوست کن یا چاقوی تیز پوست آن را به آرامی بگیرید سپس از وسط به دو نیم کنید و هسته را خارج کرده و به شکل ریز یا خلالی یا فقط از وسط به دو نیم کرده دربیاورید و داخل شیشه ها تمیز بریزید.

مرحله سوم: افزودن شربت به هلوها

در ادامه شربت سرد شده را روی هلو ها بریزید به طوری که شیشه ها کاملا پر و شربت روی هلوها را بگیرد سپس درب فلزی شیشه ها بسته و محکم کنید.

مرحله چهارم: تهیه کمپوت هلو

در ادامه شیشه ها را داخل قابلمه بگذارید و داخل قابلمه آب سرد بریزید به طوری که آب روی شیشه ها بگیرد تا عمل هواگیری خوب انجام شود زمان بگیرید و از زمان جوشیدن آب ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا بجوشد سپس از روی حرارت بردارید و آب که سرد شد شیشه ها را بیرون بیاورید و روی یک دستمال به صورت وارونه قرار دهید تا کاملا سرد شود سپس در یخچال یا کابینت نگهداری کنید. نوش جان

طرز تهیه کمپوت شلیل خانگی فوری و خوشمزه با پوست و بدون پوست

نکات کلیدی در تهیه کمپوت هلو در قابلمه

همچنین ببینید  

طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا