چجوری ناخن مصنوعی درست کنیم

چجوری ناخن مصنوعی درست کنیم

چجوری ناخن مصنوعی درست کنیم

چجوری ناخن مصنوعی درست کنیم

درست کردن ناخن مصنوعی در خانه با کاغذ، دستمال، پنبه و بسیاری ابزار دیگر به سادگی انجام می شود. برای آموزش ساخت ناخن مصنوعی با ما همراه باشید


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

صفحه اصلی طراحی و کاشت ناخن

آموزش ۳ روش برای درست کردن ناخن مصنوعی در خانه

تخفیف، جایزه و آموزش رایگان در اینستاگرام

فالو میکنم

ناخن مصنوعی ابزار جذابی است که از قدیم مورد توجه خانم ها بوده است. کسانی که ناخن های شکننده ای دارند، یا شغل آن ها به گونه ای است که نمی توانند ناخن های بلندی داشته باشند، می توانند از این ناخن ها برای مجالس و موقعیت های خاص استفاده کنند. شاید فکر کنید که کاشت ناخن گزینه بهتری است و کسانی که نمی توانند ناخن های خود را بلند کنند بهتر است از این روش استفاده کنند. اما انجام این کار هم برای برخی از خانم ها امکان پذیر نیست. کسانی که قارچ ناخن دارند، به مواد مورد استفاده در کاشت ناخن حساسیت دارند، دلایل شرعی دارند یا به دلیل عوارض کاشت ناخن نمی توانند از اکستنشن های دائمی برای ناخن های خود استفاده کنند. بنابراین استفاده از ناخن مصنوعی بهترین گزینه خواهد بود. اما نظرتان درباره درست کردن ناخن مصنوعی در خانه چیست؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که می توانید در منزل و با کمترین و ارزان ترین ابزار برای خودتان ناخن مصنوعی درست کنید؟ اگر نمی دانید که چطور می توان این کار را انجام داد، با ما همراه باشید. ما در این مقاله ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای ساخت ناخن مصنوعی را به شما آموزش می دهیم. همچنین، اگر به آموزش آرایشگری و هنرهای مربوط به زیبایی ناخن علاقه مند هستید و دوست دارید به طور حرفه ای این هنر را دنبال کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا در دوره آموزش کاشت ناخن شرکت کنید.

درست کردن ناخن مصنوعی با کاغذ

۱. کاغذ را به اندازه ناخنتان ببرید

در مرحله اول یک تکه کاغذ را روی ناخنتان بگذارید و کاغذ را به اندازه ناخنتان علامت بزنید. سپس با توجه به همان اندازه ای که تعیین کردید کاغذ را برش بزنید. دقت کنید که یک سمت کاغذ هلالی و سمت دیگرش صاف باشد.

در مرحله بعدی، یک تکه کاغذ دیگر را ۳ لابه کنید، نمونه ای را که درست کرده بودید روی آن بگذارید و دقیقا به همان شکل برش بزنید. اکنون باید ۴ تکه کاغذ یک شکل و یک اندازه داشته باشید.

۲. تکه های کاغذ را شبیه به فرم ناخن برش بزنید

نمونه هایی که برش زدید، قرار است از قسمت هلالی روی ناخن قرار بگیرند. یعنی قسمت هلالی کاغذ صدف ناخن و قسمت صاف آن نوک ناخن خواهد بود. بنابراین، باید فرم طبیعی یک ناخن بلند را به آن ها بدهید. تمام کاغذها را به یک شکل و اندازه ببرید و گوشه های تیز آن ها را بگیرید.

۳. کاغذها را روی ناخنتان بچسبانید

کمی چسب مایع سفید یا همان چسب چوب را روی ناخنتان بزنید و پخش کنید. اولین کاغذ را روی ناخن گذاشته و کمی صبر کنید تا خشک شود. سپس مقداری چسب دیگر روی کاغذ بزنید و روی آن کاغذ دوم را بچسبانید. به همین ترتیب هر چهار کاغذ را دقیقا روی هم بچسبانید و صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود. زمانی که چسب خشک شد، ناخن مصنوعی شما به اندازه کافی سفت و محکم شده است. در این مرحله می توانید روی آن را با پولیش ناخن، لاک و سایر ابزار طراحی تزئین کنید.

درست کردن ناخن مصنوعی با پنبه

۱. یک تکه پنبه را به اندازه ناخن خود برش بزنید

یک تکه پنبه کوچک بردارید، کمی با دست باز کنید و به شکل مستطیل برش بزنید. اگر تکه پنبه ضخیم است، یک لایه از آن را جدا کنید.

در مرحله بعد، یک لایه تاپ کت روی سطح ناخن بزنید و پنبه را روی آن بچسبانید. مقدار اضافی پنبه را به اندازه قد ناخن دلخواه خود کوتاه کنید و سپس ناخنتان را به مدت ۴۵ ثانیه زیر دستگاه UV قرار دهید تا تاپ کت کاملا خشک شود.

۲. تاپ کت را روی پنبه بزنید

تمام سطح ناخن را با تاپ کت بپوشانید. دقت کنید که تاپ کت را به آرامی و با ضربه های ملایم روی پنبه پخش کنید و دوباره انگشتتان را در دستگاه قرار دهید. پس از خشک شدن لایه قبلی، دوباره سطح ناخن را به تاپ کت آغشته کنید و ۴۵ ثانیه دیگر بوسیله دستگاه UV آن را خشک کنید. اکنون ناخن شما به اندازه یک کاشت ناخن حرفه ای سفت و محکم شده است.

اکنون با سوهان روی ناخن را صاف کنید و فرم و شکل دلخواهتان را به آن بدهید. روی آن را با یک لایه بیس کت بپوشانید و لاک مورد نظرتان را بزنید. در صورت تمایل هم می توانید انواع طرح زیبا مانند طرح ناخن کریسمس را روی آن اجرا کنید.

ساخت ناخن مصنوعی با دستمال توالت

۱. یک تکته دستمال توالت را به ناخنتان بچسبانید

۱. یک تکه کوچک از دستمال توالت را با صورت مستطیل ببرید و با چسب ناخن روی ناخنتان بچسبانید. دقت کنید که دستمال را به طور کامل روی ناخن قرار ندهید. زیرا قرار است دستمال نقش تیپ ناخن را بازی کنید. آن را روی نصف ناخن بچسبانید.

۲. مقدار دیگری چسب روی دستمال بریزید و به آن فرم دهید. صبر کنید تا چسب خشک شود و دستمال فرم دلخواه شما را به خود بگیرد. سپس می توانید مقدار اضافی دستمال را ببرید تا به قد ناخن مورد نظر خود برسید.

۳. مقداری چسب روی سطح ناخن و دستمال بریزید و سپس آن را به جوش شیرین آغشته کنید. صبر کنید تا جوش شیرین به ناخن بچسبد و سپس مقدار اضافی آن را با برشا پاک کنید.

۴. یک بار دیگر نیز این کار را تکرار کنید تا ناخن به اندازه کافی سفت و محکم شود.

۲. به ناخن خود فرم دهید

نوبت آن رسیده است که با سوهان آن را مرتب کرده و شکل دلخواه خود را به آن بدهید. در نهایت انگشت و ناخن هایتان را با روغن نارگیل چرب کنید تا کوتیکول ها و پوست اطراف ناخن های شما در اثر سوهان آسیب نبینند. در این روش، ناخن های شما شکل ناخن آمبره به خود می گیرند که بسیار زیبا هستند. اما در صورت تمایل می توانید انواع طرح های دیگر مانند طرح ناخن زمستانی را روی ناخن خود پیاده کنید و از آن لذت ببرید.

الهام علیزاده

دیگران این مطلب را خوانده اند:

مشـاوره رایگــانآموزش آرایشگری

کیت های زیادی وجود دارن که می تونین باهاشون ناخن مصنوعی بذارین ولی اگر مبتدی هستین و تازه به سمت ناخن مصنوعی، کاشت، ژلیش و غیره روی آوردین بهتره بیخیال کیت های آکرولیک یا ژلیش ناخن بشین و به جاش از ساده ترین راه یعنی ناخن مصنوعی استفاده کنین. بهتره که قبل از هرکاری مانیکور کنین؛ تمام ناخن ها رو تمیز کنین و شکل بدین تا فقط نیاز به چسب زدن داشته باشن.

کیت های ناخن مصنوعی زیادی وجود دارن که البته مراقب باشین موقع خرید حتما به مدل ناخن مصنوعی، بلندی و رنگش دقت کنین تا مناسب ترین رو بخرین. با زیبامون دات کام همراه باشین تا گذاشتن و برداشتن ناخن مصنوعی رو یاد بگیرین!

گذاشتن ناخن مصنوعی

وسایل مورد نیاز:

نکته ی خیلی مهم: حتما بین مانیکور کردن و گذاشتن ناخن مصنوعی ۲۴ ساعت فاصله بندازین.

چوب مخصوص مانیکور

چسب مخصوص ناخن مصنوعی

مراحل انجام کار

۱ – دستهاتون رو خوب بشورین و کاملا انگشت ها و کوتیکول ها رو خشک کنین و مطمئن بشین همه ی جای انگشتا و ناخنتون کاملا خشک باشه.

۲ – ناخن هاتون حتما از لاک باید پاک باشه و بهتره که روی ناخن رو با یک لاک پاک کن غیر استونی بکشین تا مطمئن بشین هیچ چربی و آلودگی روی سطح ناخن نمونده باشه تا چسب کاملا ثابت بمونه و حباب زیرش ایجاد نشه.

۳ – ناخن های مصنوعی رو از جعبه خارج کرده و ناخن مصنوعی مناسب هر انگشت رو مشخص کنین که کارتون راحتتر باشه.

۴ – ناخن اصلی خودتون رو تا جایی که میشه و به انگشت آسیب نمیرسه کوتاه کنین.

۵ – روی سطح ناخن واقعی رو اندکی بافر بزنین تا اندکی ناهموار بشه و ناخن مصنوعی بهتر بهش بچسبه.

۶ – حالا خیلی آرام و ملایم یک چوب مانیکور رو بردارین و خیلی آرام کوتیکول ها رو به عقب برانین، اگر سریع انجام بدین ممکنه باعث زخم شدن پوست بشه و دیگه نتونین ناخن مصنوعی رو بذارین.

۷ – اول از همه روی ناخن های دستی بذارین که باهاش کارهاتون رو انجام میدین (مثلا اگر راست دستین روی دست راست رو اول بذارین).

۸ – یک نقطه چسب رو روی ناخن مصنوعی بذارین و یک نقطه چسب رو هم روی سطح ناخن – اصلا چسب زیاد نزنین – چون میزنه بیرون و ممکنه با پوستتون هم تماس پیدا کنه.

نکته ی بسیار مهم:

از هیچ چسبی به جز چسب مخصوص ناخن مصنوعی (اون هم اصل باشه) استفاده نکنین، استفاده از چسب های دیگه مثل قطره ای نه تنها به شدت آسیب زا هستش بلکه ممکنه باعث بشه ناخنتون رو هم از دست بدین.

تصویر زیر، دست دختر ۱۷ ساله انگلیسی به اسم Sa ah G ee away هستش که از چسب نادرست برای ناخنش استفاده کرده و متاسفانه عفونت خیلی شدید باعث شده فعلا ناخن نداشته باشه.

۹ – حالا ناخن مصنوعی رو دقیقا بالای کوتیکول ناخن اصلی قرار بدین و صاف بذارینش روی ناخن و روی بستر اون فشارش بدین. این فشار رو تا ۱۰ ثانیه نگه دارین تا مطمئن بشین هیچ حبابی بوجود نیمده باشه. این مرحله خیلی مهمه…چون اگه ناخن مصنوعی محکم به بستر نچسبه رطوبت میره زیرش و باعث بلند شدن ناخن از سطح یا قارچ ناخن میشه.

۱۰ – یک گوش پاک کن بردارین و اطراف ناخن رو اگه چسب بیرون زده تمیز کنین.

چجوری ناخن مصنوعی رو برداریم؟

۱ – برای برداشتن ناخن مصنوعی نباید اون ها رو بکنین، این مساله می تونه بستر اصلی ناخن هاتون رو از بین ببره. به جای اون باید ناخن رو کوتاه کنین و روی اون رو سوهان بکشین که لایه ی بالایی ناخن مصنوعی رو بشکنه.

۲ – بعدش از یک پاک کننده ی لاک استونی استفاده کنین و ۲ تا ۳ دقیقه هر ناخن رو داخل استون قرار بدین و بمالینش تا راحتتر کنده بشن (می تونین پنبه رو آغشته به استون کنین و روی ناخن بذارین دورش فویل ببندین.) اگر هم پوست حساسی دارین و بعد از استفاده از استون به شدت خشک میشه، بعد از زدن استون سریع دستتاتون رو بشورین و مرطوب کننده و کرم مخصوص دور ناخن بزنین.

مطالب مرتبط زیر رو از دست ندین:

هنگام کاشت ناخن مصنوعی مراقب این نکات باشید

کاشت ناخن – خطرات کاشت ناخن مصنوعی

چطور بهترین فرم ناخن را انتخاب کنیم؟

کاشت ناخن ژل – مزایا و معایب آن

چجوری ناخن مصنوعی درست کنیم

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا