کشوری که آچار فرانسه را اختراع کرد بازی شهربانو

کشوری که آچار فرانسه را اختراع کرد بازی شهربانو

کشوری که آچار فرانسه را اختراع کرد بازی شهربانو

کشوری که آچار فرانسه را اختراع کرد بازی شهربانو

آچار فرانسه توسط فرانسوی ها اختراع نشده است آچار فرانسه توسط فرانسوی ها اختراع نشده بلکه مخترع آن جان پیتر جانسون سوئدی بوده است. جالب اینجاست که در خود فرانسه به آن آچار انگلیسی میگویند. … ادامه خبر جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن […]


آچار فرانسه توسط فرانسوی ها اختراع نشده است

آچار فرانسه توسط فرانسوی ها اختراع نشده بلکه مخترع آن جان پیتر جانسون سوئدی بوده است. جالب اینجاست که در خود فرانسه به آن آچار انگلیسی میگویند. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، ادامه خبر را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

تاریخچه آچار فرانسه و انواع آن تا به امروز

آچار فرانسه نوعی آچار با زبانه‌ایی متحرک می باشد که این ساختار قابلیت استفاده‌ی آن را برای شل و سفت کردن مهره‌ها و پیچ‌ها در سایزهای مختلف  فراهم کرده است.در این مقاله سعی شده است تاریخچه آچار فرانسه  تا به امروز و انواع  آن را اعم از آچار فرانسه ی جغجغه‌ایی  و انواع  آچار فرانسه‌ی لیبرا مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه آچار فرانسه

این ابزار در سال ۱۸۴۲ با دست‌های مهندس انگلیسی، ریچارد کلابرن  به اختراع رسیده است به همین دلیل در بسیاری از کشور‌های اروپا مانند فرانسه،ایتالیا و آلمان،آن را آچار انگلیسی می نامند. مهندس انگلیسی دیگری، ادوین برد بادینگ،نیز سبب توسعه این ابزار از لحاظ طراحی شد که در سال ۱۸۸۵ ثبت اختراع ایالت متحده را از آن  خود کرد.قابلیت تنظیم و  قفل شدن زاویه ی دستگیره و همچنین عرض زبانه  از قابلیت های جدید آچار فرانسه بهبود یافته بود. همچنین باید افزود که مهندس سوئدی، جوهان پیتر جوهانسون، توسعه ای بیشتری را در طراحی و ساخت آچار فرانسه به وجود آورد. و اما آچار فرانسه اولین بار توسط فرانسوی ها به صنعت ایران وارد شده است و دلیل اسم گذاری نیز به همین دلیل می باشد.

انواع آچار فرانسه

فرم‌های گوناگونی از انواع آچار فرانسه موجود می باشد.از آچار‌هایی گرفته که دارای نوک‌های تیزی می‌باشند که برای تنظیم فک متحرک، به اندازه ی قفل شدن به پیچ و مهره، نیازمند چکش است، تا آچار فرانسه های مدرن و به روزتر.

بعضی از انواع آچار فرانسه که ورژن های حرفه‌ایی‌تر و مدرن‌تری هستند، به صورت اتوماتیک به سایز مورد نیاز رسیده و کاملا به مهره‌ها می‌چسبد.این ابزار که دیجیتالی می‌باشند از فیلر‌های مخصوصی برای تنظیم فک بهره می‌برند.

مدل های ساده تر این ابزار، دارای لبه‌هایی دندانه دار برای تنظیم فک متحرک می باشد.

مدل دیگری از این ابزار که فک های آن در زاویه راست دسته قرار دارد به دلیل خوش دست بودن آن کاربرد فراوانی در جنگ جهانی دوم داشته است.

انواع مدرن آچار فرانسه به شرح زیر است:

در این جا سعی شده است مختصری از مزایای آچارفرانسه‌های مختلف که ساخت شرکت رونیکس می باشند ارائه شود :

مزایای آچار فرانسه ساخت شرکت رونیکس:

شایان ذکر می‌باشد که این محصول در سایز های مختلفی موجود است.

انواع و مزایای آچار فرانسه لیبرا:

آچار فرانسه ۱۲ لیبرا،۱۰ لیبرا،۸  لیبرا و ۵ لیبرا:

مهمترین تفاوت آچار معمولی با آچار فرانسه در قابلیت استفاده آن ها می باشد چرا که آچار فرانسه برای طیف وسیعی از مهره‌ها و پیچ‌هادر سایز های مختلف کاربرد دارد اما آچار معمولی اینگونه نیست و هر کدام از آن‌ها مطابق با سایز خودشان به پیچ و مهره‌ی همخوان با سایزشان می‌خورند در نتیجه کارایی انواع آچار فرانسه در تاریخ می تواند بیشتر از آچار بوده باشد.

در پایان باید ذکر کرد که آچار فرانسه تا به امروز از لحاظ فرم و شکل تغییرات قابل توجهی داشته است که این تغییرات باعث افزایش دامنه استفاده از این ابزار شده،ابزاری که سه قرن متوالی یکی از پرکاربردترین ابزارآلات دستی محسوب می‌شود از کاربرد آن در جنگ گرفته تا علوم مهندسی و کشاورزی.

کشوری که آچار فرانسه را اختراع کرد بازی شهربانو

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا