کشور پرتغال برای زندگی

کشور پرتغال برای زندگی

کشور پرتغال برای زندگی

کشور پرتغال برای زندگی

با خواندن این مقاله با ✔️ شرایط زندگی در پرتغال ✔️ مزایا و مشکلات زندگی در پرتغال و ✔️ مشاغل مورد نیاز در پرتغال آشنا خواهید شد.


شرایط زندگی در پرتغال ( هزینه ها، مزایا و معایب ۲۰۲۲)

با خواندن این مقاله می توانید با برخی حقایق و جالب زندگی در پرتغال آشنا شوید. اطلاعاتی درباره هزینه رندگی در پرتغال، شرایط تحصیل و کار و مزایا و معایب زندگی در پرتغال. پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در پرتغال آشنا خواهید شد.

همچنین در این مقاله به بسیاری از سوالات مهم درباره زندگی در پرتغال پاسخ خواهیم داد:

نویسنده: مهدی پاک نژاد (مشاور ارشد)

بازبینی شده توسط وکلای رسمی

خانه » شرایط زندگی » شرایط زندگی در پرتغال ( هزینه ها، مزایا و معایب ۲۰۲۲)

✔️ بررسی هزینه ها و شرایط زندگی در پرتغال

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره زندگی در پرتغال به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید. پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط و هزینه های زندگی در پرتغال و شرایط کار و زندگی در شهرهای مهم پرتغال آشنا خواهید شد.

در بخش اول این مقاله با مردم و فرهنگ پرتغال بیشتر آشنا خواهید شد. در بخش دوم، شرایط زندگی در پرتغال را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از شرایط کار در پرتغال، هزینه‌های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…)، قوانین کلی آن کشور، ارزیابی شهرهای مناسب و سایر اطلاعات مفید زندگی، آگاهی کسب می‌کنید. بخش سوم مقاله نیز به بیان معایب و مشکلات زندگی در پرتغال خواهیم پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می‌کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eu olife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

در این مقاله به پاسخ این ۱۰ پرسش مهم درباره شرایط زندگی در پرتغال می‌رسید:

به علاوه در بخش پایانی این مقاله، پرده از نکات جالبی در پرتغال برمی داریم و به معرفی چند وب سایت پرتغالی مورد نیاز شما می‌پردازیم.

بخش اول: با کشور پرتغال بیشتر آشنا شویم

پرتغال کجاست؟

پرتغال کشوری کوچک به مساحت ۹۲٫۲۱۲ کیلومتر مربع است که در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی پرتغال به گونه‌ای است که از غرب به اقیانوس اطلس و از شرق و شمال به اسپانیا منتهی می‌شود. پایتخت پرتغال لیسبون است که از شهرهای مهم اتحادیه اروپاست.

جمعیت کشور پرتغال حدودا ۱۱ میلیون نفر، واحد پول آن یورو و زبان رسمی آن پرتغالی است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است. نظام حکومتی آن به صورت جمهوری پارلمانی اداره می‌شود. در پرتغال دو منطقه بزرگ شهری وجود دارد. یکی کلان شهر لیسبون که در جنوب پرتغال واقع شده و دیگری شهر پورتو که در شمال این کشور است.

اولین کشوری که واحد پولی یورو را پذیرفت، پرتغال بود. اما هنوز هم می‌توان اسکناس‌های اسپوتوئیدی پرتغالی را با یورو مبادله کرد. بانک مرکزی این کشور تا سال ۲۰۲۲ به این تبادل پولی ادامه خواهد داد.

پرتغال کشوری با آب و هوای گرم ولی معتدل

همانطور که می‌دانید این کشور یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است. اما وجود اقیانوس اطلس باعث معتدل شدن آب و هوای آن شده است. شما می‌توانید در غرب پرتغال تابستان‌های خنک با رطوبت کم و آب و هوای معتدل تر و در جنوب این کشور تابستان‌های نسبتاً گرم اما با آب و هوای مدیترانه‌ای را تجربه کنید.

پرتغال کشوری با جمعیت حدود ۱۱ میلیون نفر

این کشور با جمعیت تقریباً ۱۱ میلیون نفری، صد و سیزدهمین جایگاه را از نظر مساحت در جهان به خود اختصاص داده است. اکثر جمعیت پرتغال در دو شهر مهم آن یعنی لیسبون در جنوب، و پورتو در شمال این کشور زندگی می‌کنند. کاتولیک‌های رومی بخش اعظم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

مردم پرتغال به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

زبان رسمی این کشور پرتغالی است که ریشه رومی دارد و خیلی زیاد به زبان اسپانیایی شبیه است. این زبان علاوه بر کشور پرتغال، در ۹ کشور دیگر جهان از جمله برزیل، موزامبیک، آنگولا، گینه بیسائو، تیمور شرقی، گینه استوایی، کیپ ورد و سائو توم و پرینسیپ صحبت می‌شود. این زبان ششمین زبان پرکاربرد دنیاست و ۲۴۰ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند.

لازم به ذکر است بخش‌هایی از پرتغال که به اسپانیا نزدیکتر هستند به زبان میراندا و گالیسیایی صحبت می‌کنند.

فرهنگ پرتغالی‌ها کمی با سایر کشورهای توسعه یافته اروپا متفاوت است:

خیلی از افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور پرتغال دارند، خواهان کسب اطلاعاتی در مورد شرایط زندگی در این کشور هستند. در نتیجه ارائه اطلاعاتی درباره فرهنگ، سبک زندگی و عقاید مذهبی و دینی این کشور ممکن است برای مهم باشد؛

بخش دوم: شرایط زندگی در پرتغال چگونه است؟

شرایط اقتصادی برای زندگی در پرتغال

اقتصاد پرتغال، در پی رکود اقتصادی اروپا در سال‌های اخیر، آسیب‌های فراوانی دیده است که در وی آن قشر قابل توجهی از جوانان این کشور را با بحران بیکاری مواجه ساخته. همین موضوع باعث شده که کشور پرتغال کمک‌های مالی زیادی را از صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا دریافت کند. همچنین دولت پرتغال سعی کرده با رویکرد ریاضت اقتصادی تا حدودی با این مسائل مقابله کند، اما تاکنون نتیجه موفقیت آمیزی را کسب نکرده است. این مطلب شرایط زندگی در پرتغال را با چالش‌های اساسی مواجه کرده و باعث نارضایتی و نگرانی اکثر مردم این کشور شده است.

صادرات کشور پرتغال شامل محصولات کشاورزی اعم از سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون و محصولات صنعتی شامل پارچه، کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک و مشروبات الکلی می‌باشد.

وضعیت کار در پرتغال

هرچند نرخ بیکاری در این کشور بالاست، اما هنوز هم نشانه‌هایی از امید و بهبودی در اوضاع اقتصادی این کشور دیده می‌شود. اگر شما به دنبال شغل در پرتغال هستید، بهتر است ابتدا مطالعه‌ای هر چند کوتاه درباره شرایط زندگی در پرتغال، قوانین اجازه کار در این کشور، شغل‌های مورد نیاز و پر درآمد و چگونگی پیدا کردن شغل در زمینه رشته تحصیلی مورد نظرتان داشته باشید.

حسابداری، نرم افزار و IT جزو مشاغلی هستند که نسبت به دیگر شغل‌ها شانس بیشتری در پرتغال دارند. همچنین رشته‌های مهندسی و فنی از جمله مشاغل پردرآمد و قابل پیشرفت در این کشور هستند.

با افزایش چشمگیر ورود توریست‌ها به پرتغال، مشاغلی مانند گردشگری، هتلداری، رستوران داری، املاک، خدمات پزشکی و… رونق زیادی در چند سال اخیر داشته‌اند و یکی از منابع اصلی درآمدزایی در پرتغال است.

شرایط تحصیل برای زندگی در پرتغال

در یک نگاه کلی، شهریه دانشگاه‌های دولتی در پرتغال به نسبت دانشگاه‌های خصوصی ارزانتر است. دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولاً شهریه را به صورت سالانه دریافت می‌کنند، اما در اکثر دانشگاه‌های خصوصی اینطور نیست و دانشجویان ماهیانه باید بخشی از هزینه ترم تحصیلی را پرداخت کنند.

همچنین بعضی از دانشگاه‌های خصوصی با توجه به ارزیابی دانش آموزان تا ۱۰۰ درصد شهریه را تخفیف می‌دهند.

این مبلغ تمام هزینه‌ها را از جمله مسکن، غذا، حمل و نقل و… شامل می‌شود. همچنین بدانید که لیسبون گرانترین شهر پرتغال است.

پورتو و لیسبون زیباترین و مهمترین شهرها برای زندگی در پرتغال

این دو شهر علاوه بر اینکه جزو مهم ترین، کهن ترین و دیدنی ترین شهر‌های پرتغال هستند. ادغام هنر باستانی با هنر امروزی در این شهرها، آنها را به یک موزه دیدنی تبدیل کرده است. لیسبون بر روی ارتفاع ساخته شده و در این شهر به هر منطقه‌ای که بروید، مناظر دیدنی بسیاری در انتظار شما هستند. خانه‌های قدیمی، موزه‌ها، رودها و سواحلی با آب و هوای دلپذیر، کلیساها، کوچه‌های تزیین شده با نقوش و کاشی‌های کلاسیک، قصر ربیرا در پورتو و… از مکان‌های تماشایی این شهرها هستند که سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می‌باشند.

از دیگر شهرهای مهم و دیدنی پرتغال می‌توان به براگا، سینترا، ویزئو، دره دورو، اوبیدوس، کاشکایش، ماروائو و سالما اشاره کرد که هر کدام دارای طبیعت‌های منحصر به فرد با معماری و جذابیت‌های خاص خود هستند.

اطلاعات به روز درباره هزینه زندگی در پرتغال به تومان (نوامبر ۲۰۲۱)

این جدول براساس به روزترین اطلاعات در نوامبر۲۰۲۱ تهیه شده است. هزینه زندگی با توجه به اینکه کدام منطقه پرتغال را برای زندگی انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما معمولاً رقمی در حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه را باید برای زندگی در پرتغال در نظر بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید که هزینه های زندگی به تومان در پرتغال، براساس نرخ یورو در زمان نگارش مقاله، محاسبه شده است.

هزینه وعده غذایی در پرتغال به تومان

هزینه مواد غذایی در پرتغال به تومان

هزینه حمل و نقل در پرتغال به تومان

هزینه موارد کاربردی در پرتغال به تومان

هزینه های اجاره و خرید خانه و حقوق و دستمزد در پرتغال

این داده‌ها بر اساس ۱۳۲۷۰ گزارش از ۱۲۸۴ گزارشگر مختلف در ۱۸ ماه گذشته بوده است.

بخش سوم: معایب زندگی در پرتغال

اگر شما شرایط زندگی در پرتغال را مطالعه کرده‌اید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید، احتمالاً سوالاتی نظیر مشکلاتی که ممکن است با آنها رو به رو شوید، ذهن شما را به خود مشغول کرده است. ما در این بخش سعی می‌کنیم نگاهی کوتاه به این چالش‌ها و مشکلات داشته باشیم.

دانستنی‌های جالب درباره پرتغال

کلیسای جامع پورتو

در پایان به معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی پرتغالی می‌پردازیم:

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در اروپا به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اروپا را دارید، هم اکنون چند راه گوناگون برای شما وجود دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای ارائه مشاوره زندگی و اخذ اقامت اروپا (کشورهای حوزه شنگن) در خدمت شما هستند.

سوالات متداول شرایط زندگی در پرتغال

تسلط بالای مردم پرتغال به زبان انگلیسی، فناوری و زیرساخت های مدرن، فرهنگ غنی، زندگی سالم و مقرون به صرفه.

هزینه زندگی با توجه به اینکه کدام منطقه پرتغال را برای زندگی انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما معمولاً رقمی در حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه را باید برای زندگی در پرتغال در نظر بگیرید.

در یک نگاه کلی، شهریه دانشگاه‌های دولتی در پرتغال به نسبت دانشگاه‌های خصوصی ارزانتر است. دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولاً شهریه را به صورت سالانه دریافت می‌کنند، اما در اکثر دانشگاه‌های خصوصی دانشجویان ماهیانه باید بخشی از هزینه ترم تحصیلی را پرداخت کنند.

حسابداری، نرم افزار و IT جزو مشاغلی هستند که نسبت به دیگر شغل‌ها شانس بیشتری در پرتغال دارند. همچنین رشته‌های مهندسی و فنی از جمله مشاغل پردرآمد و قابل پیشرفت در این کشور هستند.

وضعیت نامناسب کسب و کار، پایین بودن میانگین درآمد در پرتغال و گران بودن اجناس و کالاها.

جمع بندی

پرتغال کشوری با تنوع فرهنگی بالا و شرایط اقتصادی بسیار خوب است. رفاه و توزیع ثروت در این کشور در سطح قابل قبولی قرار دارد. علیرغم مشکلات کسب و کار در پرتغال، این کشور می تواند با توجه به شراط مطلوبی که برای زندگی دارد و هزینه های پایین یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت باشد. اگر تمایل دارید به قصد مهاجرت به این کشور زیبا سفر کنید، این مقاله را با دقت بخوانید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

در حال لود شدن پرسش و پاسخ ها…

آیا کشور پرتغال برای زندگی مناسب است؟

بر اساس یکی از جامع‌ترین گزارش‌های جهانی (Expa I side ) در سال ۲۰۱۷، پرتغال جزء یکی از بهترین کشورها است که کیفیت زندگی مطلوبی برای مهاجران خارجی دارد. این تحقیق براساس شاخص‌هایی نظیر امنیت، سلامت، رفاه، شادی مردم و وضعیت حمل و نقل انجام شده است. طبق همین تحقیق رتبه کیفیت زندگی در پرتغال در مقایسه با کشورهایی همچون اسپانیا، جمهوری چک، کاستاریکا، تایوان، سنگاپور، بالاتر است.

با همه‌ی این‌ها، مهاجرت به پرتغال برای زندگی گزینه مطلوبی به نظر می‌رسد. اما برای یک تصمیم گیری هوشمندانه باید همه جوانب را در نظر بگیرید. در این مقاله همه آن چه را که باید درباره زندگی در کشور پرتغال بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

براساس شاخص‌های کیفیت زندگی، پرتغال یکی از شادترین کشورهای جهان است.

تجربه زندگی در پرتغال

فرهنگ پرتغال مانند بسیاری از کشورهای دیگر در قاره اروپا، به شدت تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی‌اش است. ماهی و غذاهای دریایی، جزء بیشترین چیزهایی است که در در سبد غذایی ساکنینِ این کشور ساحلی پیدا می‌شود. به جرات می‌توان گفت که با یک بار تجربه‌ کردن غذاهای سنتی پرتغال، عاشق سبک زندگی مدیترانه‌ای خواهید شد.

برای لذت بردن از تجربه زندگی در پرتغال باید به کافه‌های شهر سر بزنید و از قهوه‌های معروف آن‌ بنوشید. جو دوستانه‌ی کافه‌های این کشور شباهت زیادی به کافه‌های تهران دارد. افراد با یک‌دیگر معاشرت می‌کنند، درباره سیاست حرف می‌زنند و رویدادهای مهم ورزشی مانند فوتبال را در کنار یک‌دیگر دنبال می‌کنند.

هنوز بر زبان رسمی یا محلی پرتغال مسلط نیستید؟ نگران نباشید. چون مردم آن‌جا قطعا همه تلاش خود را خواهند کرد که با شما به انگلیسی صحبت کنند.

اما اگر کشور پرتغال برای زندگی جزء انتخاب‌‌های شما قرار دارد، باید بدانید که یادگرفتن زبان این کشور، در پیدا کردن شغل و ایجاد موقعیت‌های اجتماعی مناسب برای شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت. دانستن حدی از زبان اسپانیایی،‌ فرانسوی، ایتالیایی یا رومانیایی، یادگیری پرتغالی را برای شما ساده‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد.

هزینه زندگی در پرتغال

یکی از چیزهایی که احتمالا در بررسی کشور پرتغال برای زندگی، توجه شما را به شدت جلب خواهد کرد، هزینه زندگی در این کشور است. زندگی روزمره در پرتغال نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان و مقرون به صرفه است. شما برای داشتن یک زندگی معمولی در پرتغال کافی است، مبلغی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو به صورت ماهیانه پرداخت کنید.

بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی

تاریخ غنی پرتغال، این کشور را به یکی از منحصر به فردترین کشورهای اروپایی تبدیل کرده‌ است. اماکن دیدنی در شهرهای پرتغال به قدری زیاد هستند که هرگز با یک بار سفر به این کشور نمی‌توانید از همه جاذبه‌های دیدنی آن بازدید کنید. بنابراین اگر پرتغال، مقصد مهاجرت و اقامت شماست، شانس بیشتری برای کشف تمام دیدنی‌های آن خواهید داشت.

لیسبون، پورتو و گیماریش سه شهر پرتغال هستند که جزء پایتخت‌های فرهنگی اروپا محسوب می‌شوند. در این شهرها می‌توانید شاهد طیف گسترده‌ای ار هنر موسیقی، تئاتر و رقص باشید و از اماکن تاریخی جالب بازدید کنید.

در انتخاب بهترین شهر پرتغال برای زندگی گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. کیفیت زندگی در شهرهای پرتغال به حدی است که برای انتخاب هر کدام از آن‌ها تنها لازم است که وضعیت آب و هوایی، موقعیت محل کار و تحصیل و دیگر معیارهای شخصی را مد نظر قرار دهید.

زندگی در لیسبون پرتغال

زندگی در لیسبون، پایتخت کشور پرتغال نیز مزایای منحصر به فرد خود را دارد. این شهر که یکی از مهم‌ترین شهرهای اتحادیه اروپا به شمار می‌آید، بیشترین میزان از ثروت کشور را در خود جای داده است. رستوران‌های بین‌المللی بایشا شیادو، قلعه سنت جورج و ساختمان تاریخی گیر دو اورینتس از مکان‌های دیدنی لیسبون هستند. یکی از نکات جالب توجه در این شهر، رواج سبک زندگی شبانه است. از این رو در لیسبون، شب‌های دلگیری را سپری نخواهید کرد.

پیاده‌روی در یک روز زیبای تابستانی در خیابان‌های شهر لیسبون (Lisbo ) پرتغال

شرایط زندگی در پرتغال

برای زندگی در پرتغال، طی کردن مراحل اخذ ویزا برای همه‌ی شهروندانی که خارج از اتحادیه اروپا، از جمله ایران زندگی می‌کنند الزامی است.

شما برای گرفتن گلدن ویزا باید اقدام به خرید خانه در پرتغال کنید. ارزش ملک خریداری شده در آن جا باید چیزی بین ۲۸۰ تا ۵۰۰ هزار یورو باشد. پس از آن می‌توانید برای خود و خانواده‌تان، اقدام به درخواست ویزا برای اقامت دائم کنید. ویزای کاری و تحصیلی نیز جزء رایج‌ترین درخواست‌های صدور ویزا است که هر یک از آن‌ها شرایط خاص خود را دارد.

مزایا و معایب زندگی در پرتغال

کشور پرتغال برای زندگی، از مزایای بسیاری برخوردار است. از طبیعت و مناظر شگفت‌انگیز گرفته تا وجود فرصت‌های مناسب برای داشتن یک زندگی پویا و سالم، ارتباط خوب با دیگر شهرهای اروپا، وجود انگیزه‌های مالیاتی و .

دانستن جنبه‌های مثبت و منفی از زندگی در پرتغال، این فرصت را به شما می‌دهد که با دید بازتری برای زندگی در این کشور تصمیم بگیرید.

مزایای زندگی در پرتغال

در این قسمت مزایای زندگی در پرتغال را برررسی می‌کنیم:

فرهنگ مردم پرتغال به‌گونه‌ای شکل گرفته که استرس و فشار در زندگی روزمره آن‌ها جایی ندارد. در این کشور زندگی به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار برای انجام هیچ کاری عجله‌ای نیست.

پرتغال هفدهمین کشور امن دنیاست. جنایات سنگین به ندرت در پرتغال رخ می‌دهد و جرایم کوچک نیز عمدتا به جرایم خیابانی درفصل شلوغ گردشگری محدود می‌شود.

میزان ترافیک در این کشور وسیع نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. همچنین، به دلیل وجود شبکه گسترده‌ جاده‌ای، اکثر مسیرها در طول روز خلوت هستند.

از دیگر مزایای زندگی در کشور پرتغال تحصیل ارزان است. تحصیل در پرتغال یکی از محبوب ترین اهداف دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان است. به عنوان مثال متوسط شهریه سالیانه یک دانشجو برای تحصیل در پرتغال تقریباً ۱۵۰۰ یورور است که در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا این هزینه بسیار ناچیز است. بعلاوه دانشگاه های پرتغال در رنگینگ جهانی دارای رتبه های خوبی هستند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در بیشتر دانشگاه های این کشور وجود دارد.

دانشگاه های پرتغال از ارزان ترین دانشگاه ها در اروپا هستند

پرتغال با داشتن بیش از ۱۲۵ موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی و بهره‌مندی از یک سیستم آموزشی شناخته شده در سطح جهانی، برای تحصیل نیز مقصد محبوبی به شمار می‌آید.

بیش از ۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی هر ساله، این کشور کوچک مدیترانه‌ای را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. زیرا به غیر از شرایط مطلوب آموزشی، شرایط زندگی در پرتغال نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی آسان‌تر و کم هزینه‌تر است. بررسی هزینه‌های زندگی و شهریه‌ دانشگاه‌های پرتغال

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، زندگی در پرتغال بسیار مقرون به صرفه است. بازار املاک پرتغال نیز، یکی از ارزان‌ترین بازارهای اروپاست. در این کشور، هر چه قدر به دنبال خانه‌های ساده‌تری بگردید، از قیمت آن‌ها شگفت‌زده‌‌تر خواهید شد.

کشور کوچک پرتغال آب و هوای نسبتا متنوعی دارد، ولی به‌طور کلی، گرما در آن‌جا غالب است. هر قدر که به سمت جنوب حرکت کنید، تابستان‌های گرم‌تر و زمستان‌های معتدل‌تری را تجربه خواهید کرد. اما در شمال کشور هوا سردتر است و زمستان‌های برفی دارد.

پرتغال به لحاظ فرهنگی، کشور بسیار ثروتمندی است. در آن‌جا همه‌چیز برای داشتن یک روز عالی مهیا است. از تئاتر و اپرا گرفته تا موزه‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی. غیر ممکن است که در پرتغال حوصله کسی سر برود!

به جرات می‌توان گفت که پرتغال،‌ بهترین شهرهای دنیا را برای پیاده ‌روی دارد. سواحل زیبا در تابستان، باغ‌های زیتون، پارک ملی و دشت‌های سرسبز پرتغال بی‌شک شوق یک پیاده روی طولانی را در شما برمی‌انگیزد.

معایب زندگی در پرتغال

پرتغال نیز مانند سایر کشورهای دنیا دارای معایبی است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

گرچه کارمندان وظیفه‌شناسی در ادارات پرتغال حضور دارند، اما روندهای وقت‌گیرِ بروکراتیک (کاغذبازی)، تجربه‌ی کار اداری در پرتغال را ناخوشایند می‌کند. شاید شما در پرتغال برای دستیابی به اساسی‌ترین مدارک خود، نیاز داشته باشید که ساعت‌ها در صف‌های طولانی بایستید. به همین دلیل نیز اخذ ویزای پرتغال بسیار زمان‌بر و وقت‌گیر است.

آمار تصادفات جاده‌ای در پرتغال،‌ به دلیل سرعت بالای رانندگان بسیار بالاست. سالانه در پرتغال عده‌ی زیادی در تصادف، جان خود را از دست می‌دهند.

پرتغال دارای شبکه‌ جاده‌ای استاندارد و بزرگراه‌های ملی است. اما آن چه که این مزیت بزرگ را به عیب تبدیل می‌کند، لزوم پرداخت عوارض گران قیمت در هنگام استفاده از این بزرگ‌راه‌ها است.

پناهندگی در پرتغال

پناهندگی یکی از پر خطرترین شیوه‌های مهاجرت است. مهم‌ترین مشکلی که درباره پناهندگی وجود دارد مبهم بودن شرایط پناهجو تا زمان رد یا تایید درخواست اوست.

بر اساس داده‌های I e a io al Mig a io Ou look، تعداد پناهنجویان پرتغال در سال ۲۰۱۹ در نسبت با سال‌های قبل، ۳۹.۹٪ افزایش داشته‌است که علت آن سیاست‌های دولت کشور درباره پناهندگی است. این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از پذیرش پناهجو استقبال می‌کند. اما به نظر می‌آید که این اقدام بدون وجود زیر ساخت‌های مناسب انجام می‌شود. چرا که بسیاری از پناهندگان تازه وارد، به دلیل مناسب نبودن شرایط پناهجویان در پرتغال، به سرعت این کشور را ترک می‌کنند.

سخن پایانی

زندگی در پرتغال، به خصوص برای کسانی که قصد مهاجرت از کشور خودشان را دارند، جذاب و مطلوب است. مردم این کشور صلح طلب، خونگرم و اهل معاشرت هستند. اگر اهل زندگی در شهرهای ساحلی هستید، نیمه غربی پرتغال چسبیده به اقیانوس بزرگ اطلس و جای مناسبی برای شماست. همچنین شهرهای بزرگ این کشور نظیر لیسبون و پورتو، مکان‌های جذابی هستند که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کنند.

سوالات متداول

وضعیت اقتصاد کشور پرتغال چگونه است؟

اگرچه کشور پرتغال جزء بزرگترین اقتصادهای جهان نیست، اما در زمینه اقتصاد از وضعیت مطلوبی برخوردار است. این کشور ۴۳ امین اقتصاد بزرگ جهان است. ضمن اینکه از نظر سرانه قدرت خرید بر پایه تولید ناخالص داخلی رتبه ۳۴ جهان ایستاده و این نشان می‌دهد اوضاع زندگی مردم از نظر اقتصادی در کشور پرتغال، مطلوب است.

چه تعداد ایرانی در کشور پرتغال زندگی می‌کنند؟

آمار کاملاً دقیقی در مورد تعداد ایرانیان در کشور پرتغال وجود ندارد. با این حال می‌توان با اطمینان گفت بیشتر ایرانیانی که به کشور پرتغال می‌روند، به قصد ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. خیلی از افراد هم به امید دریافت اقامت دائم، به این کشور مهاجرت می‌کنند.

با پاسپورت کشور پرتغال به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

گویش و زبان مردم پرتغال چگونه است؟

@co ex : h ps:schema.o g, @ ype: FAQPage, mai E i y: @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . 43 . 34 zw j; . , @ ype: Ques io , ame: zw j;, accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . zw j; zw j; zw j;. zw j;. , @ ype: Ques io , ame: zw j; , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : ( ). zw j; 191 . , @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : zw j; . zw j; zw j;. .

کشور پرتغال برای زندگی

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا