بهروز یاری کشتی

بهروز یاری کشتی

بهروز یاری کشتی

بهروز یاری کشتی

پیشکسوت کشتی گفت: حیدری هم قهرمان بزرگی بوده، اما نمی تواند ادعا کند که اگر او نبود، کسی نمی توانست چنین مدال هایی را بگیرد.


چه کسی مرا ممنوع کرده دغدغه‌هایم را بگویم؟

واکنش بهروز یاری به اظهارات علیرضا حیدری

پیشکسوت کشتی گفت: حیدری هم قهرمان بزرگی بوده، اما نمی تواند ادعا کند که اگر او نبود، کسی نمی توانست چنین مدال هایی را بگیرد.

به گزارش ورزش سه، امروز علیرضا حیدری در گفت‌وگو با ورزش سه پیرامون حواشی انتخابات فدراسیون کشتی به انتقاد از پست‌های اینستاگرامی بهروز یاری، پیشکسوت کشتی پرداخت. یاری پیش از این از موضع گیری حیدری که با تعریف و تمجید امیر خادم همراه بود، انتقاد کرده بود.

به همین بهانه با بهروز یاری تماس گرفتیم تا پاسخ او را بعد از خواندن صحبت های علیرضا حیدری بدانیم. این پیشکسوت کشتی در واکنش به بخشی از صحبت های حیدری که گفته بود یک فرد با دیپلم نمی تواند درباره فرد دیگر با مدرک دکترا صحبت کند، به ورزش سه گفت: «فکر می کنم منظور حیدری از این صحبت درجه بندی مدال آوران کشتی بوده است. مثلا او که مدال المپیک دارد، دکتر است و آنهایی که مدال آسیایی دارند، دیپلمه هستند. من که خودم هزار بار اعتراف کردم کشتی گیر قوی ای نبودم. در واقع به اندازه‌ای که لیاقتم بوده، کشتی گرفتم. بحثی روی سطح کشتی خودم ندارم، اما نمی‌توانیم بگوییم کسانی مثل من که در کشتی هستند، دغدغه نداشته باشند.»

وی افزود: «من امروز ایمان آوردم رسول خادم مظلوم واقع شده است. تمام کسانی که در قبال ناکامی های دوران او سکوت کردند، با او شریک هستند. اگر معتقدید این فدراسیون که شش سال سر کار بود، ضعیف بوده چرا هیچ کس پاسخگو نیست؟ حتی هیچ کس از مسئولان فدراسیون عذرخواهی هم نکرده است. اگر هم مردم را قابل نمی دانید، برای مجمع فدراسیون توضیح دهید.» یاری در ادامه بیان داشت: «امروز می‌خواهد برای کشتی تحولی ایجاد شود. هر کس در هر مقامی که هست، به باور من می‌تواند نقطه نظراتش را برای خودش بیان کند. من در صفحه اینستاگرام نمی‌توانم برای خودم بنویسم؟ من بارها به دولت هم در صفحه خودم نقد وارد کردم، اما واکنشی ندیدم؛ نمی دانم چطور درباره کشتی که حرف می زنم، با واکنش هایی همراه است. صفحه من ۲ هزار نفر دنبال کننده دارد. چه کسی مرا ممنوع کرده که برای مخاطبانم نظرات خودم را بنویسم؟»

پیشکسوت کشتی همچنین گفت: «از علیرضا حیدری تشکر می کنم که حداقل دیپلم مرا قبول دارد! برخلاف نظر او، منصور برزگر می‌گفت اگر بهروز یاری اشتباه نمی‌کرد، حداقل الان وزیر ورزش بود. فیلم امیر خادم را دارم که در حضور من می‌گوید یک نفر از من در این مکان لیاقتش برای معاونت وزیر بالاتر است. منصور برزگر مربی و استاد من است. امیر خادم را هم دوست دارم، او با هم اختلاف نظر داریم. آقای حیدری! من نظر خودم را گفتم، شما هم آزاد هستی که نظر خودت را بگویی، اما نباید اینطور باشد که هر چیزی علیه من گفته می شود، ناراحت شوم.» یاری در واکنش به اینکه حیدری گفته با او بچه محل است و انتظار چنین حرف هایش را نداشته، گفت: «برخلاف گفته اش او دیگر بچه محل ما نیست چون خودش گفته بود بچه خیابان فرشته‌ام و حتی کرجی ها از حیدری ناراحت شده بودند.»

وی در پایان صحبت‌هایش اظهار داشت: «بخش اعظمی از این جنجال‌ها با آمدن تایید صلاحیت‌ها فروکش می‌کند. بالا و پایین رفتن‌ها تا یک ماه و چهل روز دیگر تمام می‌شود. مهم کشتی است که باید به مسیر خودش ادامه دهد، اما باید از انحصار طلبی یکی، ۲ نفر خارج شود. قهرمان‌ها هم می‌آیند و می‌روند. حیدری هم قهرمان بزرگی بوده، اما نمی تواند ادعا کند که اگر او نبود، کسی نمی توانست چنین مدال هایی را بگیرد چون ۲ سال بعد از خداحافظی‌اش سعید ابراهیمی همان مدال نقره جهان را تکرار کرد. کسی نمی تواند درباره خودش چنین ادعایی کند. نمره ما را خانواده کشتی می دهد.»

کلیه و کبدم داشت از کار می‌افتاد

اطری: بهروز یاری گفت با این قیافه به خیابان نرو

عضو المپیکی کشتی آزاد ایران می‌گوید آنقدر کاهش وزن‌های متوالی به او فشار آورده که کلیه و کبدش در حال از کار افتادن بوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم که سهمیه جام تختی به من داده شود تا بتوانم شانس خود را در وزن ۶۱ کیلوگرم برای رسیدن به دوبنده تیم ملی امتحان کنم.

اطری در مورد میزان اضافه وزنی که برای او در مسابقات کشوری دردسرساز شد، گفت: یک کیلو و نیم در نرمش کم کردم، سه کیلو اضافه وزن ماند. سالن سرد بود، کشتی‌های روز اول هم دیر تمام شد، نتوانستم دیگر این سه کیلو را کم کنم. داشت کلیه و کبدم از کار می‌افتاد.

اطری که در المپیک هم کیلوهای زیادی از وزن بدنش را کم کرده بود تا بتواند مدال بگیرد و در آستانه کسب آن، از رسیدن به سکو بازماند، خاطرنشان کرد: من تمام تلاشم را کردم، قسمت این بود. آنقدر این وزن کم کردن به بدنم فشار آورده که دیگر نمی‎‌توانم نفس عمیق بکشم. همان وقت بهروز یاری من را در سالن دید، گفت پسر از سالن بیرون نرو، تو را با این قیافه هر جا ببینند، می‌گیرند! آنقدر در این مدت وزن کم کرده‌‌ام که روی صورتم تاثیر گذاشته است.

اطری در خاتمه گفت: هر تصمیمی کادرفنی تیم ملی بگیرد، تابع آن هستم. می‌خواهم کشتی بگیرم و هر میدانی که باشد با تمام وجود روی تشک خواهم رفت.

بهروز یاری کشتی

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا