ازمون تیزهوشان ششم

ازمون تیزهوشان ششم

ازمون تیزهوشان ششم

ازمون تیزهوشان ششم

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ تاریخ اجرای ازمون، مهلت و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ازمون سمپاد و سنجش هوش ابتدایی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲


نمونه سوالات آزمون استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم ابتدایی 95 – 96
دانلود پاسخنامه
نمونه سوالات آزمون استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم ابتدایی 96 – 97
دانلود پاسخنامه
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 97 – 98
دانلود پاسخنامه
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 98 – 99
دانلود پاسخنامه
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 (دفترچه شماره 1)
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 (دفترچه شماره 2)
دانلود پاسخنامه
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 – 1401
دانلود پاسخنامه

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مرکز ایران مشاوره ۵۴ نظرها

وزارت آموزش و پرورش هر ساله برای جذب دانش آموزان با استعداد در مدارس برتری مثل مدارس تیزهوشان آزمونی را طراحی و برگزار می کند. این آزمون تنها برای دو پایه ششم و نهم برگزار می شود که جهت شرکت در آن بایستی از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برخوردار باشید که در دفترچه راهنمای نام نویسی این آزمون ذکر شده است.

در این دفترچه تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان اعم از تاریخ نام نویسی، شرایط، مدارک، زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نکات پیرامون آن ذکر شده است. البته تاریخ مراجعه دانش آموزان به محل برگزاری آزمون علاوه بر انتشار اطلاعیه ای در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، از طریق کارت ورود به جلسه این آزمون در دسترس آن ها قرار می گیرد.

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم از طریق دفترچه راهنمای نام نویسی آن و همچنین اطلاعیه ای که در سامانه ثبت نام آزمون پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی hoosh.medu.i  قرار می گیرد، به سمع و نظر دانش آموزان خواهد رسید. با توجه اطلاعات ذکر شده در دستورالعمل آزمون تیزهوشان، آزمون ورودی پایه هفتم این دسته از مدارس در ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. در صورت انتشار هر گونه خبر جدیدی در این زمینه اعم از تغییر، تعویق و… تاریخ برگزاری آزمون مربوطه، اخبار آن در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره به اشتراک گذاشته می شود.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دانش آموزانی که ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را در موعد مقرر انجام داده اند، جهت شرکت در آزمون باید کارت ورود به جلسه خود را که چند روز قبل از زمان برگزاری آن بر روی سایت hoosh.medu.i قرار می گیرد، دریافت نمایند. بر روی این کارت اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی متقاضیان، زمان برگزاری آزمون، محل و حوزه امتحانی و همچنین شماره داوطلبی آن ها درج شده است. توجه کنید که به همراه داشتن شناسنامه و کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هنگام حضور در محل برگزاری آزمون ضروری می باشد.

زمان دریافت کارت

به طور معمول چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه بر روی سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان قرار می گیرد. زمان صدور کارت ورود به جلسه تیزهوشان پایه ششم به هفتم برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲، ۵ روز پیش از اجرای آزمون مذکور در نظر گرفته شده و یه صورت اینترنتی از طریق سایت سمپاد مدارس تیزهوشان پایه هفتم منتشر می گردد.

نحوه دریافت کارت

برای این که بتوانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید، باید در زمان مقرر ابتدا هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را بپردازید تا کارت برای شما صادر شود. این کارت قبل از برگزاری آزمون مذکور در سایت ثبت نام آزمون پایه هفتم تیزهوشان قابل دریافت است که در ادامه، مراحل آن را ذکر کرده ایم.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تماما استعداد تحلیلی است؛ یعنی هیچ سوالی از مباحث درسی طرح نخواهد شد. در روز برگزاری این آزمون، ۲ دفترچه سوال استعداد تحلیلی به دانش آموزان داده شده که مجموعا دارای ۱۲۰ تست ۴ گزینه ای (هر دفترچه ۶۰ سوال است.) می باشد. شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان برای این که بتوانند تست های هوش، استعداد و خلاقیت آزمون تیزهوشان را به درستی پاسخ دهند، بایستی منابع مربوطه را به خوبی مطالعه نمایند که در ادامه مطلب، لینک دسترسی به آن ها را قرار داده ایم.

(برای مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

سوالات متداول

۱- آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

۲- کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه زمانی صادر می گردد؟

این کارت ۵ روز پیش از زمان برگزاری آزمون مذکور منتشر می شود.

۳- از طریق کدام سایت می توان کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ را دریافت نمود؟

کارت ورود به جلسه از طریق سایت ثبت نام و سنجش مدارس تیزهوشان پایه هفتم به نشانی hoosh.medu.i قابل دریافت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

ایران مشاوره ۱۷۳ نظرها

همانطور که می دانید تنها راه ورود به مدارس تیزهوشان برای تحصیل در پایه هفتم، شرکت در آزمون سنجش هوش می باشد اما با تغییر شیوه پذیرش دانش آموزان در این مدارس، ابهاماتی برای والدین و دانش آموزان ایجاد شده است که آزمون ورودی این مدارس چگونه برگزار خواهد شد؟

مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱، سوالات این آزمون تنها هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان را مورد سنجش قرار می دهد و سطح معلومات تحصیلی دانش آزموان ارزیابی نمی گردد. بنابراین، آشنایی با سوالاتی که در سال های اخیر در حوزه هوش و استعداد تحلیلی مطرح شده اند، می تواند آمادگی داوطلبان را برای حضور در جلسه آزمون افزایش دهد.

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم صرفا دارای سوالات سنجش هوش بوده و از منابع درسی دانش آموزان، هیچ سوالی مطرح نمی گردد.

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

همان طور که گفته شد، آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم از سال ۹۷ دستخوش تغییراتی شد و سوالات آن محدود به سنجش هوش دانش آموزان گردید. اما سوالات آزمون سال ۹۵ و ۹۶ شامل دو بخش “استعداد تحصیلی” و “استعداد تحلیلی” بود که به دلیل ایجاد تغییرات در شیوه پذیرش داوطلبان، تنها سوالات “استعداد تحلیلی” دوره های ۹۷ تا ۱۴۰۰ را همراه با پاسخنامه در قالب فایل pdf در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده ایم که می توانید با کلیک روی هر یک از عناوین مورد نظر خود، فایل مربوطه را دریافت نمایید.

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی ۹۹ – ۱۴۰۰ (دفترچه شماره ۲)

توجه داشته باشید که محوریت اصلی طراحی سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، خلاقیت، استعداد و هوش متقاضیان می باشد، بنابراین توصیه می کنیم که مدت زمان مناسبی را به مطالعه منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی اختصاص دهید تا بتوانید از پس سوالات هوش این آزمون برآیید. سوالات این آزمون از آسان به دشوار مرتب شده اند و اگر دقت لازم را به کار ببرید، پیدا کردن پاسخ سوالات بعدی آسان تر خواهد بود.

سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

از آن جهت که از سال ۹۷ به بعد سوالات تحصیلی حذف شده و فقط سوالات تحلیلی معیار سنجش دانش آموزان می باشد، دانش آموزان دیگر نیازی به مطالعه کتب درسی ندارند چرا که تمامی سوالات صرفا در زمینه ارزیابی هوش و استعداد داوطلبان طراحی شده اند.

یکی از نکات قابل توجه در آزمون تیزهوشان سال گذشته این بود که شامل دو دفترچه سوالات می شد، دفترچه شماره یک که به سه بخش متفاوت از سوالات تقسیم شد و نقاط ضعف و قوت مربوط به خلاقیت، استعداد و هوش دانش آموزان را مورد ارزیابی قرار می داد و دفترچه شماره دو که به منظور سنجیدن سرعت دانش آموزان طراحی شده بود. در ادامه به نوع، ترتیب و زمان پاسخگویی سه بخش از سوالات در آخرین دوره این آزمون می پردازیم.

همان طور که گفته شد، دفترچه شماره دو آزمون تیزهوشان در آخرین دوره با ۴۰ سوال و زمان ۲۰ دقیقه برای ارزیابی سرعت داوطلبان طراحی شده بود.

لازم است بدانید که به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ نادرست، یک نمره منفی به دانش آموز تعلق می گیرد. برای هر یک از سوالات بدون پاسخ نیز نمره ای در نظر گرفته نخواهد شد و در صورتی که برای سوالی بیش از یک گزینه علامت بزنید، به منزله دریافت یک نمره منفی خواهد بود.

سوالات متداول

۱- محوریت سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ چیست؟

اساس و محوریت سوالات این آزمون خلاقیت، استعداد و هوش داوطلبان می باشد.

۲- برای موفقیت در آزمون تیزهوشان مقطع ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ مطالعه چه نوع منابع و مباحثی لازم است؟

متقاضیان، نیازی به مطالعه کتب درسی خود ندارند زیرا سوالات آزمون ارتباطی با مباحث درسی نداشه و صرفا مربوط به استعداد و هوش می باشند.

۳- بررسی نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱، برای داوطلبان چه نکات مثبتی به دنبال دارد؟

ضمن آشنایی با نحوه طرح سوال و یا سطح آزمون، می توانند آگاهی خود را نسبت به سوالات آزمون افزایش دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

ازمون تیزهوشان ششم

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا