ترامادول۱۰۰

ترامادول۱۰۰

ترامادول۱۰۰

ترامادول۱۰۰

قرص ترامادول۱۰۰ ترامادول به صورت قرص و کپسول ۵۰ میلی‌گرمی و قرص ۱۰۰ میلی‌گرمی داخل بلیسترهای ۱۰ عددی در جعبه‌های ۱۰۰ عددی توسط کارخانه داروسازی روز دارو تهیه و عرضه می‌گردد. بزرگسالان: مقدار مصرف در دردهای متوسط ۵۰ میلی‌گرم و در دردهای شدید ۱۰۰ میلی‌گرم ترامادول می‌باشد. در بیماران با اختلال عملکرد کلیه: مقدار ۵۰ […]


پخش آنلاین ویدئو
لینک دانلود
لینک دانلود

قرص ترامادول۱۰۰

ترامادول به صورت قرص و کپسول ۵۰ میلی‌گرمی و قرص ۱۰۰ میلی‌گرمی داخل بلیسترهای ۱۰ عددی در جعبه‌های ۱۰۰ عددی توسط کارخانه داروسازی روز دارو تهیه و عرضه می‌گردد.

بزرگسالان: مقدار مصرف در دردهای متوسط ۵۰ میلی‌گرم و در دردهای شدید ۱۰۰ میلی‌گرم ترامادول می‌باشد. در بیماران با اختلال عملکرد کلیه: مقدار ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم هر ۱۲ ساعت توصیه می‌شود. حداکثر مقدار مصرف بزرگسالان: روزانه ۴۰۰ میلی گرم (معادل ۸ قرص یا کپسول ۵۰ میلی‌گرمی و یا ۴ قرص ۱۰۰ میلی‌گرمی) می‌باشد. افراد کمتر از ۱۶ سال: ایمنی و کارآیی این دارو در کودکان کمتر از ۱۶ سال مشخص نشده است.  

دارو را دور از نور و رطوبت ، در دمای پایین تر از ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید. دور از دسترس کودکان قرار داده شود. از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری کنید.

قبل از مصرف این دارو در موارد زیر با پزشک خود مشورت نمایید: — وجود هرگونه حساسیت به این دارو یا مواد دیگر از قبیل غذاها، رنگ‌ها و مواد محافظ. — در صورت ابتلاء به اختلالات کبدی و کلیوی، ضعف تنفسی و صرع، سابقه ضربه شدید به سر. — در صورت مصرف الکل، داروهای مضعف سیستم اعصاب مرکزی (مانند ضد افسردگی‌های سه حلقه‌ای، ضد تشنج‌ها، خواب آورها، آرام بخش‌ها)، فورازولیدون، ایزوکربوکساید، پروکاربازین، ترانیل سیپرومین و کاربامازپین. — قبل از مصرف هر نوع داروی جدید یا به وجود آمدن هر نوع مسئله تازه، به هنگام استفاده از این دارو پزشک خود را مطلع سازید.  —دارو را طبق دستور پزشک و در فواصل زمانی معین میل کنید.  

مصرف در بارداری و شیردهی: در دروان بارداری منافع آن در برابر مضار آن باید سنجیده شود. مصرف این دارو در دوران شیردهی توصیه نمی‌گردد. هشدارها: مصرف این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی شود، لذا ضمن درمان با این دارو از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری کامل دارد خودداری نمایید. ضمن مصرف این دارو برخاستن سریع ممکن است موجب گیجی، احساس سبکی در سر و احساس غش شود، جهت کاهش این علائم آهسته برخیزید. از مصرف همزمان فرآورده‌های حاوی الکل و داروهای تضعیف کننده سیستم اعصاب مرکزی با این دارو خودداری کنید، مگر به تجویز پزشک متخصص.  

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز بشود، گرچه همه‌ی این عوارض در یک فرد دیده نمی‌شود ولی در صورت بروز هر یک از آن‌ها با پزشک مشورت کنید: عوارضی که نیاز به توجه پزشکی دارند: تشنج، اشکال در تنفس، تاری دید، اشکال در دفع ادرار، تغییر تعادل، گیجی، احساس سبکی در سر، ضربان قلب سریع، کاهش حافظه، بی حسی یا سوزش در دست‌ها و پاها، تورم، خارش و قرمزی پوست، لرزش دست‌ها و پاها. عوارضی که به مرور و یا تطبیق بدن با دارو از بین می‌روند ولی در صورت تداوم و یا شدت یافتن نیاز به توجه پزشکی دارند: دردهای شکمی، هیجان، بی قراری، خواب آلودگی، گیجی، خشکی دهان، اسهال، یبوست، سردرد، سوزش معده، خارش، کاهش اشتها، ضعف، تهوع، استفراغ، بثورات جلدی، افسردگی، برافروختگی، گرگرفتگی و نفخ معده.  

دیدگاه‌ها

توجه: تجویز و تعیین دوز دارو به عهده پزشک می باشد. سوالات در این خصوص انتشار و پاسخ داده نخواهد شد. مصرف خودسرانه دارو عوارض و آسیب‌هایی جدی دارد لطفا از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید

ترامادول۱۰۰

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا