اولین کشتی حسن یزدانی

اولین کشتی حسن یزدانی

اولین کشتی حسن یزدانی

اولین کشتی حسن یزدانی

حسن یزدانی یکشنبه ۱۵ خرداد در قزاقستان به روی تشک می‌رود.


ساعت کشتی حسن یزدانی یکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ در مسابقات تورلیخانوف

به گزارش راهبرد معاصر، تورنمنت بین المللی تورلیخانوف قزاقستان به عنوان دومین مسابقات بین المللی رنکینگ اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۲، روز‌های ۱۲ تا ۱۵ خردادماه با حضور فرنگی و آزادکاران منتخب ایران در شهر آلماتی برگزار می‌شود.

یکشنبه ۱۵ خردادماه در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۸ نفر حضور دارند، ساعت ۹ تا ۱۳، مسابقات مقدماتی و شانس مجدد اوزان ۵۷، ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۴، ۷۹، ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد (حسین یزدانی و کامران قاسمپور)برگزار می شود.

حسن یزدانی در دور نخست به مصاف فاتح اردین از ترکیه می‌رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان عظمت دولتبیکوف از قزاقستان و بکزاد عبدالرحمن اف از ازبکستان مبارزه خواهد کرد.ایسنا

گزارش اتحادیه جهانی کشتی

تیلور، بزرگ‌ترین رقیب حسن یزدانی در راه تاریخسازی

اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی از دیوید تیلور آمریکایی به عنوان جدی‌ترین رقیب حسن یزدانی در راه رسیدن به دومین طلای المپیک یاد کرد.

به گزارش ورزش سه، حسن یزدانی چهار سال پیش در ریو مدال طلا را از آن خود کرد و حالا یک بار دیگر و این مرتبه در توکیو به دنبال رسیدن به این مهم خواهد بود تا به اولین کشتی گیر ایرانی تبدیل شود که دو مدال طلای المپیک را به دست آورده است.   اما به نظر می‌رسد که مهمترین رقیب یزدانی در راه رسیدن به طلای المپیک کشتی گیر آمریکایی یعنی دیوید تیلور خواهد بود. برخورد احتمالی این دو ستاره دنیای کشتی به یکدیگر سومین تقابل آنها خواهد بود؛ جایی در هر دو جدال قبلی این تیلور بود که موفق به شکست حسن یزدانی شده است.

اولین دیدار یزدانی و تیلور به جام جهانی کرمانشاه برمی‌گردد که کشتی گیر آمریکایی که البته در آن زمان یک نام ناشناخته بود، موفق شد در مقابل چشم هزاران هوادار ایرانی حریف قدرتمند خود را شکست دهد. یک سال بعد تیلور در مسابقات جهانی ثابت کرد که پیروزی در کرمانشاه اتفاقی نبوده چرا که او موفق شد بار دیگر بر حسن یزدانی غلبه کند.

اما حسن یزدانی یک سال بعد توانست مدال طلای جهان را دوباره از آن خود کند. البته دیوید تیلور نتوانست در این رقابت‌ها به دلیل مصدومیت حضور پیدا کند و یزدانی به راحت ترین شکل ممکن مدال طلا را از آن خود کرد. با این وجود تقابل احتمالی یزدانی و تیلور در المپیک می تواند یکی از جذاب ترین مسابقات را در توکیو رقم بزند؛ رقابتی که در آن حسن یزدانی به دنبال انتقام جویی و کسب دومین طلای خود در المپیک و تیلور خواهان تداوم موفقیت مقابل کشتی گیر ایرانی خواهد بود.

اولین کشتی حسن یزدانی

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا