سامانه پیش ثبت نام مدارس

سامانه پیش ثبت نام مدارس

سامانه پیش ثبت نام مدارس

سامانه پیش ثبت نام مدارس

سامانه پیش ثبت نام سجا سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران سایت نام نویسی مدارس شاهد دوره ابتدایی و اول و دوم متوسطه میان پایه لینک مستقیم و نحوه ورود


سامانه پیش ثبت نام سجا | saja.medu.i

ایران مشاوره نظری بدهید

مدارس شاهد به علت سطح علمی بالا در تدریس مفاهیم درسی و امتیازات و برنامه های آموزشی پیش بینی شده برای دانش آموزان هر ساله در بازه زمانی ثبت نام، مورد توجه والدین و دانش آموزان قرار می گیرند. در دو سال اخیر با راه اندازی سامانه سجا، نام نویسی در این مدارس جهت تحصیل در پایه های ورودی مقاطع مختلف به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت ثبت نام مدارس شاهد انجام پذیر است. لذا داوطلبان می توانند با ورود به سایت سجا و دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد از شرایط ثبت نام مدارس شاهد آگاه شده و سپس نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

لینک ورود مستقیم به سامانه پیش ثبت نام سجا

سامانه پیش ثبت نام سجا به نشانی الکترونیکی saja.medu.i ، جهت ثبت نام در پایه های ورودی مقاطع ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه مدارس شاهد راه اندازی شده است.

معرفی سامانه پیش ثبت نام سجا

سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران که به اختصار سجا نامیده می شود، جهت ورود کاربران سه راه دسترسی بر اساس مخاطبان خود را با عناوین پنل کاربری مسئولان، ثبت نام دانش آموزان و پنل کاربری مدارس در اختیار آن ها قرار داده است. همان طور در که در مقدمه هم اشاره شد، در واقع سجا با عنوان سایت ثبت نام مدارس شاهد جهت ورود فرزندان شاهد و ایثارگر شناخته شده است. اطلاعات مورد نیاز هر کدام از گروه های نام برده شده جهت ورود به سامانه مذکور به شرح زیر می باشد:

هر مدرسه کد ۸ رقمی مختص به خودش را دارد که توسط سیستم واحد سازمانی برای آن تعریف شده و در سامانه سجا و سامانه سناد دانش آموزی نیز یکسان سازی شده است. البته توجه داشته باشید که در وجود ظرفیت خالی در این مدارس، از دانش آموزان غیرشاهد نیز ثبت نام به عمل می آید.

راهنمای نام نویسی در سامانه پیش ثبت نام سجا

فرآیند نام نویسی ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی، ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه و ثبت نام مدارس شاهد دوره دوم متوسطه در پایه های ورودی هر یک از این مقاطع به صورت اینترنتی و با مراجعه به آدرس الکترونیکی saja.medu.i ، مطابق مراحل زیر انجام می پذیرد. همچنین لازم است بدانید که ثبت نام دانش آموزان میان پایه به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که علاوه بر انجام امور مربوط به ثبت نام مدارس شاهد، اعلام نتایج مدارس شاهد نیز از طریق سامانه پیش ثبت نام سجا به نشانی اینترنتی saja.medu.i صورت می پذیرد. همچنین علی رغم این که فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان بالای ۲۵ درصد سهمیه ثبت نام در این مدارس را دارند اما لزوما این امر به معنی عدم پرداخت شهریه مدارس شاهد نخواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

۱- هدف از راه اندازی سامانه پیش ثبت نام سجا چیست؟

این سامانه جهت ثبت نام متقاضیان تحصیل در مدارس شاهد طراحی و راه اندازی شده است.

۲- نشانی اینترنتی سامانه پیش ثبت نام سجا چیست؟

نشانی اختصاصی این سامانه saja.medu.i می باشد.

۳- دانش آموزان برای ورود به سامانه پیش ثبت نام سجا به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

این اطلاعات شامل کد ملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموز می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

سایت ثبت نام مدارس شاهد | pada.medu.i

تیم تحریریه ۸۲ نظرها

به دلیل گسترش شبکه جهانی اینترنت، امروزه اغلب امور آموزشی و ثبت نامی از طریق سامانه های نام نویسی و به صورت غیر حضوری انجام می شود که مدارس شاهد نیز از این قضیه مستثنی نیستند. سابقا ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه جامع امور ایثار گران با نام سجا انجام می گرفت ولی از سال گذشته این روند تغییر کرد و سامانه پادا جایگزین سایت سجا گردید.

به دلیل اینکه هر دو مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام پایه های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود، داوطلبانی که شرایط ثبت نام مدارس شاهد را دارند، موظف هستند در زمان معین با مراجعه به سایت ثبت نام مدارس شاهد اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. در ادامه در مورد این سامانه و مراحل انجام ثبت نام توضیح جامع داده شده است.

لینک ورود مستقیم به سایت ثبت نام مدارس شاهد

ثبت نام دانش آموزان واجد شرایط در مدارس شاهد، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medu.i صورت می پذیرد.

معرفی سایت ثبت نام مدارس شاهد

در گذشته ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه جامع امور ایثار گران با نام سجا به نشانی saja.medu.i  انجام می گرفت ولی از سال گذشته این روند تغییر کرد و سامانه پادا جایگزین سایت سجا شد. ثبت نام مدارس شاهد در دو مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام قطعی انجام می شود که به دلیل غیر حضوری بودن نام نویسی اولیه، تمامی داوطلبان اعم از دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در پایه های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم، بایستی در زمان مقرر به سامانه پادا مراحعه کنند. دانش آموزان در هنگام ورود به سامانه پادا با بخش های مختلفی مواجه می شوند که قسمت های مرتبط با مدارس شاهد در ادامه به صورت کامل شرح داده شده است.

شماره ۱: در این قسمت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی انجام می پذیرد و دانش آموزانی که خواهان تحصیل این مقطع در مدارس شاهد می باشند، بایستی برای پیمودن روند نام نویسی غیر حضوری و اینترنتی خود از طریق این درگاه اقدام نمایند.

شماره ۲: نام نویسی داوطلبان در دو مقطع هفتم و دهم مدارس شاهد نیز با کلیک بر روی بخش “پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم” صورت می پذیرد.

شماره ۳: در صورت فراموشی رمز عبور ورود به سامانه پادا می توان از این یخش اقدام به بازیابی آن نمود.

شماره ۴: هر گونه اخبار و اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام مدارس مختلف اعم از مدارس شاهد از این بخش در دسترس مخاطبان قرار می گیرد، لذا این قسمت به نوعی تابلوی اعلانات سامانه پادا می باشد.

لازم به ذکر است که محصلان میان پایه جهت ثبت نام می بایست به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه اقدامات لازم را به انجام برسانند.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه پادا

دانش آموزانی که از شرایط ثبت نام و ورود به مدارس شاهد برخوردار هستند، بایستی با توجه به پایه مورد نظر در زمان ثبت نام مدارس شاهد که در سامانه پادا اعلام می شود، نسبت به انجام فرآیند مربوطه مطابق مراحل ذیل با استفاده از مدارک ثبت نام مدارس شاهد اقدام کنند.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

نکته: لازم به ذکر است کد رهگیری که از طرف سامانه ثبت نام صادر می شود، بایستی تا انتها نزد فرد محفوظ بماند.

ثبت نام مدارس شاهد دوره متوسطه

لازم به ذکر است هر دو گروه دانش آموزان شاهد و غیر شاهد، بعد از انجام مراحل ثبت نام اینترنتی، بایستی مدارک لازم را با مراجعه به مدرسه محل تحصیل به مسئول ثبت نام این مدارس تحویل دهند. ثبت نام قطعی دانش آموزان بعد از بررسی مدارک و تعیین امتیازات کسب شده انجام خواهد شد.

پس از انجام ثبت نام در مدارس شاهد از طریق سایت پادا، معمولا دانش آموزان تمایل دارند تا از زمان اعلام نتایج مدارس شاهد مطلع شوند، همچنین آگاهی از شهریه مدارس شاهد برای والدین دانش آموزانی که بدون داشتن سهمیه و به صورت آزاد خواستار تحصیل در این مدارس هستند دارای اهمیت می باشد.

سوالات متداول

۱- ثبت نام مدارس شاهد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد از طریق سایت پادا به نشانی pada.medu.i امکان پذیر می باشد.

۲- آیا هر دو مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا صورت می گیرد؟

بله، سامانه پادا مرجع تمامی امور مرتبط با نام نویسی مدارس شاهد می باشد.

۳- برای ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای ورود به این سایت به کد ملی و شماره تلفن ولی و همچنین کد ملی دانش آموز نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

سامانه پیش ثبت نام مدارس

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا