کشتی یزدانی در قزاقستان

کشتی یزدانی در قزاقستان

کشتی یزدانی در قزاقستان

کشتی یزدانی در قزاقستان

تهران- ایرنا- «حسن یزدانی»، «کامران قاسم‌پور» و «امیرحسین زارع» سه آزادکار طلایی ایران در پیکارهای جهانی اُسلو در رقابت‌های رنکینگ‌دار قزاقستان قطعی شد.


برچسب‌ها

حضور یزدانی، قاسمپور و زارع در رقابت‌های رنکینگ‌دار قزاقستان

تهران- ایرنا- «حسن یزدانی»، «کامران قاسم‌پور» و «امیرحسین زارع» سه آزادکار طلایی ایران در پیکارهای جهانی اُسلو در رقابت‌های رنکینگ‌دار قزاقستان قطعی شد.

به گزارش ایرنا، برنامه تیم ملی کشتی آزاد بعد از تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو به طور حتم دچار تغییراتی خواهد شد.

یکی از مسابقاتی که کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد پیش از لغو بازی‌های آسیایی برای آن برنامه‌ریزی کرده بود حضور در رقابت‌های بین‌المللی کشتی، سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است که روزهای ۱۲ تا ۱۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

برهمین اساس چهارمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان روزهای ۱۳ تا ۲۷ اردیبهشت ماه در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده در حال برگزاری است. 

در این پیکارها حسن یزدانی، کامران قاسمپور و امیرحسین زارع ۳ طلایی تیم ملی کشتی آزاد در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ اُسلو قرار است پس از چندین ماه دوری از مسابقات در قزاقستان به روی تشک خواهند رفت. 

اباذر اسلامی مربی تیم ملی کشتی گفت: اردوی تیم ملی کشتی آزاد پس از بازگشت از قهرمانی آسیا در مغولستان، از هفته گذشته در خانه کشتی شهید صدرزاده به منظور حضور در رقابت‌های بین‌المللی و رنکینگ بولات تورلیخانوف قزاقستان آغاز شده که در این اردو حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیر حسین زارع سه طلایی جهانی نروژ هم حضور دارند تا برای مسابقات قزاقستان که ۱۰ تا ۱۵ خرداد در آلماتی برگزار می‌شود به یک آمادگی نسبی برسند.

اسلامی افزود: حضور در تورنمنت قزاقستان سبب شده تا سه طلایی نروژ هم پیش از حضور در جهانی صربستان در یک تورنمنت شرکت کرده باشند و هم جایگاه‌شان را در رنکینگ حفظ و بهتر کنند. چرا که رنکینگ کشتی‌گیران در تعیین قرعه رقابت‌های جهانی موثر است.

مربی تیم ملی کشتی آزاد درباره تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو چین نیز گفت: در حاشیه رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در مغولستان احتمال تعویق بازی های آسیایی مطرح بود که این خبر حالا به صورت رسمی منتشر شد. البته تمرینات و اردوها بر اساس حضور در آسیایی و جهانی بود و در صورت برگزاری مسابقات و عدم تعویق هم مشکلی برای شرکت در هر ۲ رقابت نداشتیم.

اسلامی درباره احتمال برگزاری بازی‌های آسیایی در سال آینده گفت: سال بعد رقابت‌های جهانی برای کسب سهمیه المپیک است و از اهمیت بالاتری نسبت به امسال برخوردار است. امیدواریم تاریخ جدید بازی‌های آسیایی به گونه‌ای باشد که با جهانی تداخل نداشته و مشکلی به وجود نیاید.

اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی به منظور حضور در رقابت‌های بین‌المللی و رنکینگ «بولات تورلیخانوف» قزاقستان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) ۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران)، محمدعلی عموزاد (مازندران) و محمدرضا شاکری (لرستان) ۷۰ کیلوگرم: حسین محمدآقایی (البرز) ۷۴ کیلوگرم: یونس امامی (تهران) و عرفان الهی (مازندران) ۷۹ کیلوگرم: سبحان یاری (کرمانشاه) ۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (مازندران) و عارف رنجبر (البرز) ۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم‌پور (مازندران)، امیرحسین فیروزپور (مازندران) و مبین عظیمی (کردستان) ۹۷ کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا ۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (مازندران) و امیرضا معصومی (گیلان)

گفتنی است که نخستین مسابقه دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی، تورنمنت بین‌المللی جام یاشار دوغو بود که روزهای ۵ تا ۸ اسفند ۱۴۰۰  (۲۴ تا ۲۷ فوریه) در استانبول ترکیه برگزار شد.

دومین رویداد دارای رنکینگ در آلماتی قزاقستان روزهای ۱۲ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ (۲ تا ۵ ژوئن) برگزار خواهد شد. متئو پیلکونه ایتالیا سومین تورنمنت دارای رنکینگ نیز یکم تا پنجم تیر ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. آخرین سری از این نوع مسابقات نیز قرار است در قاره آفریقا و به میزبانی تونس برگزار شود که زمان برگزاری این پیکارها در روزهای ۲۳ تا ۲۶ تیر (۱۴ تا ۱۷ ژوئیه) است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تیم منتخب کشتی آزاد به قزاقستان می‌رود

تهران- ایرنا- مرحله چهارم از اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان جهت حضور در تورنمنت بین‌المللی…

حضور تیم ملی کشتی فرنگی در پیکارهای رنکینگ‌دار قزاقستان

تهران- ایرنا- پنجمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برای حضور در پیکارهای رنکینگ‌دار…

سرخط اخبار ورزش

لیگ ملت‌های اروپا انگلستان هم نقره‌داغ شد؛ آلمان و ایتالیا به تساوی رضایت دادند

تهران- ایرنا- رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا در شرایطی پیگیری شد که تیم…

از گزینه‌های نیمکت استقلال تا خداحافظی احساسی رامین با هواداران پرسپولیس

تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا به اخبار گوناگون از رشته‌های مختلف…

ملی‌پوش معترض وزنه‌برداری مورد ضرب و شتم واقع شد

تهران- ایرنا- ملی پوش وزنه برداری ایران در کافه شخصی خود از سوی افراد…

رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی ترکیه پیرجهان قهرمان ۴۰۰متر بامانع شد

تهران- ایرنا- مهدی پیرجهان موفق شد عنوان قهرمانی ماده ۴۰۰متر بامانع…

کشتی یزدانی در قزاقستان

  • مطلب جدید
  • 5 ژوئن 2022
دکمه بازگشت به بالا