پماد تتراسایکلین برای چیست

پماد تتراسایکلین برای چیست

پماد تتراسایکلین برای چیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

تتراسایکلین چیست؟ | پماد آنتی بیوتیک | موارد مصرف | عوارض

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

دانلود ویدیوی بالا

قبل از خواندن این مقاله به صورت جدی توصیه می کنیم که از استفاده خودسرانه این پماد یا این محصول و توصیه ان به دیگران خودداری نمایید.

این مقاله فقط جهت اشنایی بیشتر شما با این محصول نوشته شده است.

لطفا از توصیه ان بدون توصیه پزشک جدا خودداری نمایید.

تترا سایکلین چیست؟

تتراسایکلین چه اشکالی دارد؟

موارد مصرف ان چیست؟

ایا برای سوختگی تجویز می شود؟

ایا برای درمان اکنه نیز استفاده می شود؟

تترا سایکلین چیست؟

تتراسایکلین ها متعلق به خانواده داروهای موسوم به آنتی بیوتیک ها هستند. از اشکال موضعی پماد برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شود.

از کرم مکلوسیکلین و شکل مایع موضعی تتراسایکلین برای کمک به کنترل آکنه استفاده می شود. این داروها ممکن است به تنهایی یا با یک یا چند داروی دیگر ترکیب شوند و برای استفاده تجویز شوند.

فرم های موضعی پماد تتراسایکلین ها بدون نسخه در دسترس هستند. با این حال ، پزشک شما ممکن است دستورالعمل ویژه ای در مورد استفاده صحیح از این داروها برای مشکل پزشکی شما داشته باشد. کرم مکلوسیکلین و شکل مایع موضعی تتراسایکلین فقط با تجویز پزشک شما در دسترس هستند.

آلرژی و تتراسایکلین

اگر تا به حال در مورد داروهای این گروه یا هر داروی دیگری واکنش عادی یا غیرعادی نسبت به داروها داشته اید ، به پزشک خود بگویید. اگر انواع دیگری از آلرژی ها ، مانند مواد غذایی ، مواد نگهدارنده یا حیوانات دارید ، به متخصص بهداشت خود نیز بگویید. برای محصولات بدون نسخه ، برچسب یا بسته بندی را با دقت بخوانید.

کودکان و تتراسایکلین

محلول موضعی تتراسایکلین بر روی تعداد محدودی از کودکان 11 سال یا بالاتر آزمایش شده است و نشان داده نشده است که باعث ایجاد عوارض یا مشکلات جانبی مختلف در کودکان نسبت به بزرگسالان می شود. اگرچه در مورد استفاده از کلورتتراسایکلین موضعی یا مکلوسیکلین موضعی در کودکان اطلاعات خاصی در دست نیست ، اما انتظار نمی رود که از آنها در بزرگسالان عوارض یا عوارض جانبی متفاوتی ایجاد کند.

سالخوردگی و تتراسایکلین

بسیاری از داروها در افراد مسن آزمایش نشده است. بنابراین ، ممکن است مشخص نباشد که آیا آنها دقیقاً به همان روشی که در بزرگسالان جوان انجام می شود کار می کنند یا اینکه در افراد مسن باعث عوارض جانبی یا مشکلات مختلفی می شوند. اطلاعات خاصی در مورد استفاده از تتراسایکلین موضعی در افراد مسن وجود ندارد.

بارداری و تتراسایکلین

مطالعات در انسان انجام نشده است. در مطالعات انجام شده در موش صحرایی و خرگوشها ، نشان داده نشده است که داروهای کلرتراسایکلین و تتراسایکلین باعث نقص هنگام تولد یا مشکلات دیگر می شوند. با این حال ، مطالعات در خرگوش ها نشان داده اند که مکلوسیکلین باعث تاخیر جزئی در تشکیل استخوان می شود.

شیر دادن و تتراسایکلین

مشخص نیست که آیا آماده سازی موضعی تتراسایکلین به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. اگرچه بیشتر داروها به مقدار کم به شیر مادر منتقل می شوند ، بسیاری از آنها ممکن است در حین شیردهی با خیال راحت از آنها استفاده شود. مادرانی که از هر یک از این داروها استفاده می کنند و مایل به شیردهی هستند باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند.

تداخلات دارویی با تتراسایکلین

اگرچه بعضی از داروهای خاص به هیچ وجه نباید استفاده شود ، در موارد دیگر دو داروی مختلف حتی اگر ممکن است تعامل ایجاد شود ممکن است با هم استفاده شوند. در این موارد ، پزشک ممکن است بخواهد دوز را تغییر دهد ، یا اقدامات احتیاطی دیگر ممکن است لازم باشد. اگر داروی دیگری برای تجویز یا تجویز غیر نسخه برداری (نسخه بدون نسخه) استفاده می کنید ، به متخصص بهداشت خود بگویید.

سایر تعاملات

بعضی از داروها نباید در زمان یا در حدود غذا خوردن یا خوردن انواع خاصی از مواد غذایی استفاده شوند زیرا ممکن است تعامل ایجاد شود. همچنین استفاده از الکل یا تنباکو با داروهای خاص ممکن است باعث ایجاد تعامل شود. در مورد استفاده از دارو با مواد غذایی ، الکل یا دخانیات با متخصص بهداشت صحبت کنید.

برای بیمارانی که از فرم کف مانند ان یا مایع موضعی این دارو برای آکنه استفاده می کنند رعایت موارد زیر الزامی است:

کرم یا فرم مایع موضعی این دارو ، آکنه شما را درمان نمی کند. با این حال ، برای کمک به کنترل آکنه خود ، باید از این دارو برای تمام مدت درمان خود استفاده کنید ، حتی اگر علائم شما بعد از چند روز پاکسازی شود. ممکن است مجبور شوید در بعضی موارد استفاده از این دارو را هر روز به مدت ماهها یا حتی طولانی تر ادامه دهید. اگر خیلی زود استفاده از این دارو را متوقف کنید ، ممکن است علائم شما برمی گردد. مهم است که هیچ دوز را از دست ندهید.

برای بیمارانی که از فرم کرم این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

این دارو را بر روی لباس خود قرار ندهید زیرا ممکن است لکه دار شود.

قبل از استفاده از این دارو، ناحیه آسیب دیده را با آب گرم و صابون کاملاً بشویید، خوب بشویید و پودر خشک کنید.

استفاده از تتراسایکلین

از یک لایه نازک دارو استفاده کنید ، به اندازه کافی استفاده کنید تا ناحیه آسیب دیده را به راحتی بپوشانید. شما باید این دارو را در کل ناحیه ای که معمولاً تحت تأثیر آکنه قرار دارد بمالید ، نه فقط خود جوش ها. این به شما کمک می کند تا جوش های جدید را از بین نبرید.

این دارو را در چشم ، بینی ، دهان یا سایر غشاهای مخاطی مصرف نکنید. دارو را هنگام استفاده از این مناطق دور کنید.

برای بیمارانی که از مایع موضعی این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

برای استفاده از این پماد موضعی

این دارو در بطری با نوک کاربرد کننده قرار می گیرد که ممکن است از آن برای استفاده مستقیم دارو بر روی پوست استفاده شود. به جای حرکت نورد از اعمال کننده با یک حرکت خمشی استفاده کنید (مثلاً مانند یک دئودورانت رول نیست). بطری را خم کرده و نوک آن را محکم در برابر پوست خود فشار دهید. در صورت نیاز می توانید با افزایش اندک فشار بر روی پوست ، دارو را سریعتر از نوک اعمال کننده بکشید. اگر دارو خیلی سریع جریان دارد ، از فشار کمتری استفاده کنید.

مقدار زیادی دارو استفاده کنید ، به اندازه کافی استفاده کنید تا پوست خیس شود. پس از استفاده از دارو با اپلیکاتور ، از نوک انگشتان خود استفاده کنید تا دارو را به طور یکنواخت پهن کرده و آن را به پوست خود مالش دهید. برای پوشاندن کامل مناطق آسیب دیده ممکن است یک روکش دوم لازم باشد. حتماً دارو را از دست خود شستشو دهید.

شما باید این دارو را در کل ناحیه ای که معمولاً تحت تأثیر آکنه قرار دارد بمالید ، نه فقط خود جوش ها. این به شما کمک می کند تا جوش های جدید را از بین نبرید.

از آنجا که این دارو حاوی الکل است ، می سوزد یا می سوزد. بنابراین ، این دارو را در چشم ، بینی ، دهان یا سایر غشاهای مخاطی مصرف نکنید. دارو را هنگام استفاده از این مناطق دور کنید. اگر این دارو به چشم نیامد ، بلافاصله آنها را بشویید ، اما با احتیاط و با مقدار زیادی آب خنک آب شیرین کنید. اگر هنوز چشم شما می سوزد یا دردناک است ، با پزشک خود مشورت کنید.

این بطری حاوی تقریباً 8 هفته دارویی است که فقط در صورت و گردن و در صورت استفاده از 4 هفته در صورت استفاده در صورت و گردن به علاوه سایر مناطق آسیب دیده استفاده می شود.

برای بیمارانی که از فرم پماد موضعی تتراسایکلین این دارو استفاده می کنند:

دوزهای مورد استفاده تتراسایکلین

داروهای دوز در این کلاس برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های موجود در برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط دوز متوسط ​​این داروها را شامل می شود. اگر دوز شما متفاوت است ، آن را تغییر ندهید مگر اینکه پزشک به شما بگوید این کار را انجام دهید.

میزان دارویی که شما مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می کنید ، زمان مجاز بین دوزها و مدت زمانی که دارو مصرف می کنید به مشکل پزشکی بستگی دارد که برای استفاده از دارو بستگی دارد.

برای فرم دوز موضعی (پماد):

برای عفونت های پوستی:

بزرگسالان و کودکان یک یا دو بار در روز استفاده کنید.

برای فرم دوز موضعی (کرم):

برای آکنه:

بزرگسالان و کودکان دو بار در روز ، صبح و عصر استفاده کنید.

برای فرم دوز موضعی (پماد):

برای عفونت های پوستی:

بزرگسالان و کودکان یک یا دو بار در روز استفاده کنید.

برای فرم دوز موضعی (محلول):

برای درمان آکنه یا جوش

اگر یک دوز را از دست دادیم چه کنیم؟

اگر یک دوز از این دارو را از دست دادید ، در اسرع وقت آن را استفاده کنید. با این حال ، اگر تقریباً زمان مصرف دوز بعدی شما است ، دوز از دست رفته را رد کنید و دوباره به برنامه دوز منظم خود بازگردید.

ذخیره سازی

برای بیمارانی که از فرم کف مانند یا فرم مایع موضعی این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

برخی از افراد ممکن است طی 4 تا 6 هفته بهبودی در آکنه خود مشاهده کنند. با این وجود ، اگر بعد از استفاده از این دارو به مدت 6 تا 8 هفته هیچ بهبودی در آکنه شما ایجاد نشده باشد یا بدتر شود ، با متخصص بهداشت خود را بررسی کنید. درمان آکنه ممکن است قبل از مشاهده بهبود کامل 8 تا 12 هفته طول بکشد.

اگر پزشک شما دستور داده است که داروی دیگری به همراه این دارو روی پوست استفاده شود، بهتر است حداقل 1 ساعت قبل از استفاده از داروی دوم صبر کنید. این ممکن است باعث شود تا پوست شما بیش از حد تحریک نشود. همچنین اگر داروها خیلی نزدیک به هم استفاده شوند، ممکن است به درستی کار نکنند.

فرم مایع این دارو همچنین ممکن است باعث شود پوست حتی با استفاده معمولی خشک نشود. اگر این اتفاق رخ داد ، با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو ممکن است باعث زرد شدن پوست، به خصوص در اطراف ریشه مو شود. این ممکن است در افرادی که چهره های لاغر دارند راحت تر دیده شود. ممکن است رنگ با شستشو از بین برود. با این حال، دارو باید تا حد امکان روی پوست باقی بماند. بلافاصله بعد از استفاده از دارو شستشو دهید. با انجام این کار ، دارو از کاری که قرار است انجام دهد جلوگیری نخواهد کرد. اگر رنگ زرد در طول روز آزار دهنده باشد، ممکن است دارو بعد از مدرسه یا محل کار و مجدداً در زمان خواب استفاده شود، مگر اینکه توسط پزشک دیگری دستورالعمل شود.

مناطق تحت درمان پوست ممکن است در زیر نور “سیاه” (ماوراء بنفش یا اشعه ماوراء بنفش) مانند آنچه در بعضی از دیسکوها استفاده می شود، زرد روشن داشته باشد. برای کمک به کاهش یا جلوگیری از این امر، دارو را بعداً عصر استفاده کنید یا قبل از قرار گرفتن در معرض نور “سیاه” آن را بشویید.

ممکن است در حالی که از این دارو برای آکنه استفاده می کنید، همچنان به استفاده از لوازم آرایشی (آرایش) ادامه دهید. با این حال، بهتر است فقط از مواد آرایشی “پایه آب” استفاده کنید. همچنین، بهتر است خیلی زیاد یا بیش از حد از مواد آرایشی استفاده نکنید. آنها ممکن است آکنه شما را بدتر کنند. اگر در مورد این موضوع سؤالی دارید ، با پزشک خود مشورت کنید.

برای بیمارانی که از فرم پماد موضعی این دارو استفاده می کنند:

اثرات جانبی تتراسایکلین

اطلاعات دارویی تهیه شده توسط: IBM Micromedex

همراه با تأثیرات لازم ، یک دارو ممکن است عوارض ناخواسته ای ایجاد کند. اگرچه همه این عوارض جانبی ممکن است رخ ندهند ، در صورت بروز آنها ممکن است به مراقبت پزشکی احتیاج داشته باشند.

در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی زیر در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض کمتر رایج تتراسایکلین

درد، قرمزی، تورم یا علامت تحریک دیگر قبل از استفاده از این دارو وجود ندارد

برخی از عوارض جانبی ممکن است رخ دهد که معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند. با تنظیم بدن شما به دارو ، این عوارض جانبی در طول درمان از بین می رود. همچنین ، ممکن است متخصص مراقبت های بهداشتی شما بتواند در مورد راه های جلوگیری یا کاهش برخی از این عوارض جانبی به شما بگوید. اگر هر یک از عوارض جانبی زیر ادامه دارد یا آزار دهنده است یا در مورد آنها سؤال دارید ، با پزشک معالج خود بررسی کنید:

عوارض بیشتر رایج تتراسایکلین

فقط برای فرم موضعی

تمامی موارد بالا باید با نظر پزشک شما تجویز شده باشد.

از استفاده خودسرانه و تجویز ان به بقیه خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و برای درمان در منزل اعم از انواع زخم سوختگی زخم بستر از بین بردن جای زخم با لیزر و دیگر خدمات پرستاری همچون تزریقات سرم تراپی با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۴۰۵۲۰۷

شهرابادی

منابع:

https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/tetracycline-topical-application-route/side-effects/drg-20069559

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4018441/

https://emedicine.medscape.com/article/213595-treatment

https://www.polysporin.ca/articles/infection-prevention-and-caring-for-burns

https://www.researchgate.net/publication/232232191_Tetracycline_hydrochloride_chemical_burn_as_self-inflicted_mucogingival_injury_A_rare_case_report

منبع مطلب : www.eltiyam.com

مدیر محترم سایت www.eltiyam.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

تتراسایکلین | موارد مصرف پماد تتراسایکلین و عوارض این دارو – زیبا بمان

تتراسایکلین ها متعلق به خانواده داروهایی موسوم به آنتی بیوتیک ها هستند. از اشکال موضعی پماد برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شود. از پماد مکلوسیکلین و شکل مایع موضعی تتراسایکلین برای کمک به کنترل آکنه استفاده می شود. این داروها ممکن است به تنهایی یا با یک یا چند داروی دیگر برای آکنه استفاده شوند.

فرم های موضعی پماد تتراسایکلین ها بدون نسخه در دسترس هستند. با این حال پزشک ممکن است دستورالعمل ویژه ای در مورد استفاده صحیح از این داروها برای مشکل بیمار درنظر بگیرد. پماد مکلوسیکلین و شکل مایع موضعی تتراسایکلین فقط با تجویز پزشک شما در دسترس هستند.

این دارو در درمان برونشیت مزمن و بیماریهای عفونی نظیر عفونتهای ناشی از بروسلا، کلامیدیا، مایکوپلاسما، ریکتزیا و نیز در درمان آکنه ولگاریس و افوزیون پلورال ناشی از سیروز یا بیماری‌های بدخیم مصرف می‌شود.

پماد تتراسایکلین 3 درصد برای پیشگیری از عفونت های چرکی در درمان زخم، سوختگی، ختنه و سایر آسیب های پوستی استفاده می شود. پماد موضعی تتراسیکلین 3 درصد در درمان موضعی عفونت های چرکی سطح پوست ناشی از ارگانیسم های حساس مصرف می شود همچنین در درمان موضعی جوش های پوستی یا آکنه کاربرد دارد.

پماد چشمی تتراسیکلین یا تتراسایکلین در عفونت های سطحی چشم ناشی ار ارگانیسم های حساس کاربرد دارد و همچنین درمان کمکی همراه با داروهای سیستمیک در بیماری تراخم محسوب می شود.

مواردی که قبل از استفاده باید در نظر بگیرید:

آلرژی

اگر تا به حال در مورد داروهای این گروه یا هر داروی دیگری واکنش عادی یا غیرعادی نسبت به داروها داشته اید ، به پزشک خود بگویید. اگر انواع دیگر آلرژی مانند مواد غذایی رنگی، مواد نگهدارنده یا حیوانات دارید به متخصص بهداشت خود نیز بگویید. برای محصولات بدون نسخه ، برچسب یا مواد بسته بندی را با دقت بخوانید.

کودکان

محلول موضعی تتراسایکلین بر روی تعداد محدودی از کودکان 11 سال یا بالاتر آزمایش شده است و نشانی که باعث ایجاد عوارض یا مشکلات جانبی مختلف در کودکان نسبت به بزرگسالان می شود دیده نشده است. اگرچه در مورد استفاده از کلورتتراسایکلین موضعی یا مکلوسیکلین موضعی در کودکان اطلاعات خاصی وجود ندارد، اما انتظار نمی رود که از آنها در بزرگسالان عوارض یا مشکلات جانبی متفاوتی داشته باشد.

افراد مسن

بسیاری از داروها در افراد مسن آزمایش نشده است. بنابراین ممکن است مشخص نباشد که آیا آنها دقیقاً به همان روشی که در بزرگسالان جوان انجام می شود کار می کنند یا اینکه در افراد مسن باعث عوارض جانبی مختلفی می شوند. اطلاعات خاصی در مورد استفاده از تتراسایکلین موضعی در افراد مسن وجود ندارد.

بارداری
مطالعات در مورد مصرف دارو در دوران بارداری انسان انجام نشده است. در مطالعات انجام شده در موش صحرایی و خرگوش، آماده سازی موضعی کلورتتراسایکلین و تتراسایکلین به دلیل نقص هنگام تولد یا مشکلات دیگر نشان داده نشده است. با این حال، مطالعات در خرگوش ها نشان داده اند که مکلوسیکلین باعث تاخیر جزئی در تشکیل استخوان می شود.

شیردادن

مشخص نیست که آیا استفاده موضعی تتراسایکلین به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. اگرچه بیشتر داروها به مقدار کم به شیر مادر منتقل می شوند ، بسیاری از آنها ممکن است در حین شیردهی با خیال راحت از آنها استفاده شود. مادرانی که از هر یک از این داروها استفاده می کنند و مایل به شیردهی هستند باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند.

تداخلات دارویی

اگرچه بعضی از داروهای خاص به هیچ وجه نباید باهم استفاده شوند اما در موارد دیگر امکان دارد تعامل ایجاد شود و ممکن است با هم استفاده شوند. در این موارد پزشک ممکن است بخواهد دوز دارو را تغییر دهد. اگر داروی دیگری برای تجویز یا بدون نسخه استفاده می کنید، به متخصص خود بگویید.

استفاده ی صحیح برای بیمارانی که از فرم پماد یا مایع موضعی این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

پماد یا فرم مایع موضعی این دارو، آکنه شما را درمان نمی کند با این وجود برای کمک به کنترل آکنه خود باید از این دارو برای تمام مدت درمان خود حتی اگر علائم شما بعد از چند روز پاک شود استفاده کنید. ممکن است مجبور شوید در بعضی از موارد استفاده از این دارو را هر روز به مدت ماهها یا حتی طولانی تر ادامه دهید. اگر خیلی زود درمانتان را قطع کنید، ممکن است علائم شما برمی گردد.

برای بیمارانی که از پماد این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

این دارو را بر روی لباس خود قرار نریزید چون ممکن است لکه دار شود. قبل از استفاده از این دارو ناحیه آسیب دیده را با آب گرم و صابون بشویید، خوب بشویید و خشک کنید. برای استفاده از یک لایه نازک از دارو استفاده کنید، به اندازه کافی برای پوشاندن ناحیه آسیب دیده از دارو استفاده کنید. شما باید این دارو را در کل مناطقی که معمولاً از آکنه رنج می برید اعمال کنید نه فقط روی خود جوش ها. این به شما کمک می کند تا جوش های جدید را از بین ببرید. این دارو را در اطراف چشم ، بینی ، دهان یا سایر غشاهای مخاطی مصرف نکنید.

برای بیمارانی که از فرم پماد موضعی این دارو استفاده می کنند:

برای کمک به پاکسازی کامل عفونت استفاده از این دارو را برای تمام مدت درمان ادامه دهید، حتی اگر علائم شما بعد از چند روز شروع به پاک شدن کند. این دارو را بر روی لباس خود قرار ندهید زیرا ممکن است لکه دار شود.

اگر از این دارو بدون نسخه استفاده می کنید و بدون اینکه ابتدا به پزشک متخصص خود مراجعه کنید از آن برای درمان زخم های عمیق و یا سوختگی های جدی استفاده نکنید.

قبل از استفاده از این دارو ، ناحیه آسیب دیده را با آب گرم و صابون بشویید ، خوب بشویید و کاملاً خشک کنید. پس از استفاده از این دارو، در صورت تمایل می توانید قسمت تحت درمان را با پانسمان و گاز بپوشانید.

دوز مصرف

دوز داروها برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های موجود در برچسب محصول را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط دوز متوسط ​​این داروها را شامل می شود. اگر دوز شما متفاوت است آن را تغییر ندهید مگر اینکه پزشک به شما بگوید این کار را انجام دهید.

میزان دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می کنید ، زمان مجاز بین دوزها و مدت زمانی که دارو مصرف می کنید به مشکل پزشکی بستگی دارد.

محل نگهداری

دور از دسترس اطفال نگه دارید.

دارو را در ظرف بسته و در دمای اتاق و به دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم نگهداری کنید. از انجماد خودداری کنید.

از مصرف داروهای قدیمی یا دارویی که دیگر لازم نیست خودداری کنید.

اقدامات احتیاطی

برای بیمارانی که از فرم پماد یا فرم مایع موضعی این دارو برای آکنه استفاده می کنند:

برخی افراد ممکن است طی 4 تا 6 هفته بهبودی در آکنه خود مشاهده کنند. اما اگر بعد از استفاده از این دارو به مدت 6 تا 8 هفته هیچ بهبودی در آکنه شما ایجاد نشده باشد یا بدتر شود با پزشک متخصص مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. درمان آکنه ممکن است قبل از مشاهده بهبود کامل 8 تا 12 هفته طول بکشد.

اگر پزشک شما دستور داده است که داروی دیگری به همراه این دارو روی پوست بمالد ، بهتر است حداقل 1 ساعت قبل از استفاده از داروی دوم صبر کنید. این کار ممکن است باعث شود تا پوست شما بیش از حد تحریک نشود. همچنین اگر داروها خیلی نزدیک به هم استفاده شوند ممکن است به درستی کار نکنند.

فرم مایع این دارو باعث نمی شود که پوست با استفاده معمولی خشک شود. اگر این اتفاق رخ داد با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو ممکن است باعث زرد شدن پوست به خصوص در اطراف ریشه مو شود. که امکان دارد با شستشو از بین برود. با این حال دارو باید تا حد امکان روی پوست باقی بماند. بعد از استفاده از دارو بلافاصله شستشو ندهید. با انجام این کار دارو تاثیر خود را از دست می دهد. اگر رنگ زرد در طول روز آزار دهنده باشد ممکن است دارو بعد از مدرسه یا محل کار و مجدداً در زمان خواب استفاده شود ، مگر اینکه توسط پزشک شما دستورالعمل دیگری انجام شود.

مناطق تحت درمان پوست ممکن است در زیر نور “سیاه” (ماوراء بنفش یا اشعه ماوراء بنفش) زرد روشن باشد. برای کمک به کاهش یا جلوگیری از این امر دارو را عصرها استفاده کنید یا قبل از قرار گرفتن در معرض نور “سیاه” آن را بشویید.

ممکن است در حالی که از این دارو برای آکنه استفاده می کنید همچنان به استفاده از لوازم آرایشی (آرایش) ادامه دهید. با این حال بهتر است فقط از مواد آرایشی “پایه آب” استفاده شود. همچنین بهتر است خیلی زیاد یا بیش از حد از مواد آرایشی استفاده نکنید. چون ممکن است آکنه شما را بدتر کنند. اگر در مورد این موضوع سؤالی دارید ، با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض جانبی تتراسایکلین

اگر عفونت پوستی در طی 2 هفته بهبود نیافت و یا بدتر شود  با متخصص خود مشورت کنید.

همراه با تأثیرات لازم، یک دارو ممکن است عوارض ناخواسته ای ایجاد کند. اگرچه همه این عوارض جانبی ممکن است رخ ندهند، اما در صورت بروز آنها ممکن است به مراقبت پزشکی احتیاج داشته باشید.

عوارضی که کمتر رایج بوده

درد، قرمزی، تورم یا علامت تحریک دیگر قبل از استفاده از این دارو وجود ندارد. برخی از عوارض جانبی ممکن است رخ دهد که معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند. با سازگاری بدن شما به دارو این عوارض جانبی در طول درمان از بین می رود. همچنین ، ممکن است متخصص شما بتواند در مورد راه های جلوگیری یا کاهش برخی از این عوارض جانبی به شما توصیه های لازم را داشته باشد. اگر هر یک از عوارض جانبی زیر ادامه دارد یا آزار دهنده است یا در مورد آنها سؤال دارید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.
از عوارض رایجی که گزارش شده است خشکی پوست یا پوسته پوسته شدن، احساس سوزش یا زرد شدن پوست به خصوص در اطراف ریشه های مو است. سایر عوارض جانبی که ذکر نشده ممکن است در برخی از بیماران نیز رخ دهد. اگر متوجه تأثیرات دیگری شده اید با متخصص خود مشورت کنید.

منبع مطلب : zibabeman.com

مدیر محترم سایت zibabeman.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

دکمه بازگشت به بالا